اقامت دائم یونان

برای اشنایی با مهاجرت تحصیلی به کشور یونان  با موسسه مشاوره ای و حقوقی ملک پور و یا (موسسه حقوقی MIE) همراه باشید . این موسسه اطلاعات مفیدی در باب کشور یونان و مهاجرت تحصیلی به یونان در اختیار متقاضیان قرار میدهد .

موسسه حقوقی ملک پور و یا ( موسسه حقوقی MIE) سوالات متعددی در مورد اعزام دانشجو به کشور یونان و یا مهاجرت کاری به این کشور پاسخ گو خواهد بود. موسسه حقوقی و مشاوره ای ملک پور و یا (موسسه حقوقی MIE) خدمات مشاوره ایی مفیدی را در مورد مهاجرت به کشور های حوزه شینگن و در خصوص مهاجرت تحصیلی به کشور یونان را ارائه میدهد .

در مقاله فوق برای شما عزیزان و علاقه مندان جهت مهاجرت تحصیلی در کشور یونان ، توضیحاتی را ارائه خواهیم داد. سوالاتی که در خصوص مهاجرت تحصیلی به یونان ممکن است برای افراد به وجود امده باشد. شرایط تحصیلی در یونان چه می باشد ؟ شرایط کاری پس از فارغ التحصیلی دانشجویان چه می باشد؟ هزینه تحصیل در دانشگاه های یونان از طریق مهاجرت تحصیلی به یونان چه مقدار می باشد؟

کشور یونان در جنوب شرقی اروپا و جنوب شبه جزیره بالکان واقع شده است و عنوان مهد تمدن مغرب زمین را دارد. پایتخت این کشوراتن و از شهر های مهم ان سالونیک و پاتراس و هراکلیون میباشد .

سالانه افراد زیادی تمایل به مهاجرت تحصیلی به یونان دارند. کشور یونان یکی از بهترین کشور ها برای اخذ بورسیه تحصیلی ، تحصیل و زندگی می باشد.هزینه تحصیل در یونانتقریبا رایگان میباشد و دروس به زبان یونانی و انگلیسی تدریس می شود. دانشگاه های پزشکی در یونان از معتبرترین و پر طرفدار ترین دانشگاه هاست و دانشجویان پس ازتحصیل به راحتی میتوانند مشغول به کار شوند و یا تحصیل در پزشکی و دندانپزشکی در یونان را به صورت تخصصی تکمیل نمایند .

در کشور یونان ۲۲ دانشگاه وجود دارد  که در رشته هایی همچون علوم انسانی و دندانپزشکی و داروسازی و وکالت و معماری و شیمی و ….. را ارائه میدهد .

 مدت زمان سال تحصیلی در یونان از اوایل ماه سپتامبر تا اواخر ماه اگوست می باشد . هر سال تحصیلی از ۲ ترم و هر ترم ۱۳ هفته تحصیلی میباشد. و ۳ هفته هم جهت برگزاری امتحانات میباشد . یکی از مهمترین دانشگاه های یونان دانشگاه اتناست .

اموزش عالی در کشور یونان شامل تحصیل در دانشگاه ها و هم تحصیل در مراکز فنی میباشد . تحصیلات دانشگاهی در دانشگاه ها . دانشگاه های ازاد . مدارس پلی تکنیک و مراکز عالی هنر های زیبا ارائه میشود . و تحصیلات فنی نیز در مراکز اموزش عالی فنی ارائه میگردد. در کشور یونان برخی رشته ها در اموزشگاه های عالی تدریس میشود و نیازی به تحصیلات دانشگاهی ندارد که شامل رشته های چون . گردشگری و هنر و ارتش و نیروی دریایی و ….. میباشد.

کشور یونان دارای مراکز اموزشی عالی فنی نیز هست که دوره تحصیلی در این مراکز حدودا ۴ سال و هر سال شامل ۸ ترم است و به دانشجویان در صورت قبولی در امتحانات پایان ترم مدرک فارغ التحصیلی داده میشود . در این مراکز رشته هایی همچون / هنر های گرافیکی و صنایع کشاورزی و بهداشت و رفاه و صنایع غذایی و…. ارائه میدهند.

3cbae4b06e3c42583ade4b30cbeed281b220da8c 300x200 مهاجرت تحصیلی به یونان

در کشور یونان میتوان در مقاطع مختلف  ( لیسانس. فوق لیسانس ودکترا ) اقدام نمود .تحصیل در دانشگاه هاییونان تقریبا رایگان میباشد البته در برخی رشته های فوق لیسانس در دانشگاه های خصوصی دانشجو موظف به پرداخت شهریه میباشد . هزینه زندگی دانشجویی درکشور یونان با توجه به مکان زندگی متغییر است.

تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه های یونانمعمولا ۳ الی ۴ سال به طول می انجامد که تحصیل در این مقطع به صورت رایگان است و دانشجویان از خدمات درمانی نیز برخوردارند.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در یونانمعمولا ۲ ساله میباشد که در این دوره سعی بر این دارند که اطلاعات تخصصی دانشجو را بالا ببرند . زبان تحصیلی در این مقطع اغلب یونانی است اما برخی رشته ها به زبان انگلیسی ارائه میشود . یکی از شروط پذیرش در این مقطع داشتن یک مدرک زبان انگلیسی یا یونانی میباشد . متقاضیانی که خواهان تحصیل در دانشگاه های یونان میباشند میبایست مدرک زبان انگلیسی خود را دریافت کنند زیرا تحصیل در یونان بدون مدرک زبان امکان پذیر نیست.

بنابراین متقاضیان میتوانند با شرکت در کلاس های اموزشی زبان انگلیسی موسسه حقوقی ملک پور و یا ( موسسه مشاوره ای MIE) مدرک زبان خود را اخذ نمایند.

تحصیل در مقطع دکتراحدودا ۳ سال به طول می انجامد و دانشجویان در این مقطع میبایست یک موضوع برای پایان نامه خود ارائه دهند و روی موضوع پایان نامه تحقیق نماییند و در پایان دوره پایان نامه را تحویل داده و از ان دفاع کنند.

برای دانشجویانی که مدرک تحصیلی یونانی ندارند در صورت نیاز در دانشگاه های یونان دوره های ۱ ساله  اموزش زبان یونانی برگزار میگردد.

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی یونان عبارت است از :

گواهی عدم سوء پیشینه

ریز نمرات تحصیلی

آخرین مدرک تحصیلی

گواهی سلامت

اثبات پشتوانه مالی

پاسپورت و شناسنامه متقاضی

مدارک شغلی ( درصورتیکه شامل متقاضی شود)

موسسه حقوقی ملک پور ( و یا موسسه مشاوره ای MIE)بزرگترین موسسه مشاوره ای مهاجرتی با ارائه هر گونه خدمات مشاوره ای در زمینه اخذ ویزای تحصیلی به کشور یونان و تحصیل در دانشگاه های معتبر این کشور اماده خدمتگذاری به شما عزیزان میباشد.

 

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ