مهاجرت تحصیلی به دانمارک

مهاجرت تحصیلی به دانمارک

مهاجرت تحصیلی به دانمارک یکی از راه های مهاجرت به دانمارک است . تحصیل در دانمارک همواره در طی این سال ها مورد توجه دانشجویان سراسر دنیا قرار گرفته است . زیرا تحصیل در این کشور بسیار آسان بوده و دارای مزیت های بسیاری است . مسلما در صورتی که تحصیل شما در دانمارک به اتمام برسد و مشغول به کار گردید مهاجرت شما نیز به این کشور صورت گرفته است . در ابتدای امر پیشنهاد میگردد ویدیو موجود در این صفحه را که توسط آقای ملک پور دانشجوی دکتر حقوق بین الملل در دانشگاه ملی وین و دانشجوی حقوق تجارت بین الملل در سوئیس و وکیل پایه یک دادگستری ایران مطالب ارزنده ای را در خصوص تحصیل در دانمارک است را به صورت رایگان مشاهده نمایید تا اطلاعات شما تکمیل گردد .

video مهاجرت تحصیلی به دانمارک

چرا تحصیل در دانمارک؟

از انجا که بعنوان یک دانشجوی بین المللی در دانمارک شما می توانید در سطح جهانی در زمینه های مختلف و متنوع مانند مهندسی، علوم زیستی،علوم اجتماعی و نظایر ان در محیطی امن و دوستانه به تحصیل و نواوری بپردازید و ضمن اینکه تحصیل در دانمارک و سطح اموزش عالی در این کشور از کیفیت بالایی برخوردار می باشد و از همه گونه همکاری و نواوری در روشهای تدریس برای دانشجویان مشغول به تحصیل در دانمارک استفاده می شود، بنابراین انتخاب دانمارک بعنوان یکی از مقاصد تحصیلی می تواند در پیشرفت تحصیلی علاقمندان به تحصیل در خارج از کشور بسیار کمک کننده باشد. مدرکی که شما با تحصیل دردانشگاههای دانمارک بدست می اورید در سراسر دنیا به رسمیت شناخته شده و ارایه یک پایه واساس عالی در بحث اینده کاری شما می تواند باشد.

study 1 مهاجرت تحصیلی به دانمارک

نظام اموزشی دانمارک به گونه ای طراحی شده که مبتنی بر ترویج خلاقیت، ایجاد نواوری، تفکر تحلیلی وانتقادی وبهره گیری از اساتید برجسته از دانشگاههای معتبر دنیا و همچنین به تازگی امکان کار اموزی و کسب تجربه ی کاری هر چه بیشتر برای دانشجویان در حین تحصیل می باشد که این روند نواوری در سیستم تحصیل دانمارک در نوع خود منحصر به فرد می نماید. (این مقاله متعلق به موسسه حقوقی ملک پور می باشد)،علاوه بر این، همکاریهای موسسات اموزش عالی ودانشگاههای دانمارک با دیگر دانشگاههای معتبر جهان منعکس کننده ایجاد کسب و کار بهترو استفاده ازاخرین دستاوردهای پژوهشی علمی در جهت کمک به هر چه بهتر کردن روند ایجاد بازار کار خوب برای دانشجویان مشغول به تحصیل در دانمارک می باشد. اغلب دانشجویان خارجی که در دانشگاههای دانمارک مشغول به تحصیل می باشند از اینکه این کشور را برای تحصیل خود انتخاب کرده اند راضی می باشند و دلایل مختلفی را برای رضایت خود اعلام کرده اند از جمله کیفیت و سطح بالای اموزش، فراهم بودن بازار کار برای دانشجویان بعد از تحصیل، بالا بودن سطح فرهنگ بین مردم در دانمارک به گونه ای که احترام گذاشتن به یکدیگر از جمله ارزش قائل بودن  و احترام وبرخورد صمیمانه با خارجیان و یا مسلط بودن اکثریت مردم این کشور به زبان انگلیسی و به دلیل اینکه کشور دانمارک در قلب اروپا واقع شده است امکان تردد و سفر به دیگر کشورههای اروپایی بسیار راحت و ارزان می باشد را بعنوان دلایل رضایت خود اعلام کرده اند.

بعنوان یک دانشجوی بین المللی برای شما دردانمارک امکان تحصیل در بیش از۷۰۰ رشته به زبان انگلیسی جدای از تحصیل به زبان دنیش فراهم می باشد.  امکان تحصیل به زبان انگلیسی در دانمارک برای دانشجویان طی دوره های متنوعی فراهم است از جمله :

دوره های کامل تحصیلی مانند اینکه شما کل دوره کارشناسی یا کارشناسی ارشد یا دکتری را در این کشور بگذرانید یا اینکه با انتخاب برنامه های کوتاه مدت و تبادل دانشجویی مقداری از مدت تحصیل خود را در دانمارک وسپس ادامه ی مدت تحصیل خود را دردیگر کشورها پیش گرفته به دلیل وجود سیستم نقل وانتقال اسان دانشجویی بین دانشگاههای دانمارک و دیگر کشورها، و یا انتخاب ترمهای کوتاه تحصیلی یا مدارس تابستانه برای اموزش در رشته های مختلف و کسب مهارت به زبان انگلیسی فراهم می باشد.

برای تحصیل در دانشگاههای دانمارک امکان تحصیل در دوره های مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری فراهم می باشد، در ادامه به معرفی برخی از دانشگاههای معتبر دانمارک می پردازیم :

 

. دانشگاه کپنهاگ

این دانشگاه بالاترین رتبه در کل منطقه ی اسکاندیناوی را داردو در رتبه بندی جهانی دارای رتبه ۶۸ می باشد وقدیمی ترین دانشگاه دانمارک می باشد، قریب به۳۰۳۶۳ دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند که تعداد ۳۶۴۳ از دانشجویان مشغول به تحصیل در این دانشگاه از دیگر کشورها می باشند. دوره های کارشناسی در این دانشگاه سه سال، کارشناسی ارشد۲سال و دکتری سه سال می باشد وبه طور کلی تمامی دوره های دکتری در دانمارک به زبان انگلیسی ارایه می شود.

 

. دانشگاه ارهوس

این دانشگاه رتبه ی ۱۰۷ را در رتبه بندی جهانی دارد وقدیمی ترین دانشگاه غیر فنی دانمارک در دانمارک است. این دانشگاه از جمله دانشگاههای مدرن اروپا بحساب می اید که در سال ۱۹۲۸ تاسیس شده وبیشتر بعنوان یک دانشگاه تحقیقاتی وپژوهشی_عمومی پیشرو با نفوذ بین المللی در زمینه علوم و تحقیقات می باشد، که بیش از ۱۲ درصد دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان خارجی با بیش از ۱۲۰ ملیت مختلف تشکیل می دهند.

. دانشگاه فنی دانمارک

این دانشگاه اولین دانشگاه پلی تکنیک وفنی تاسیس شده در دانمارک است و دارای رتبه ۱۰۹ در رده بندی جهانی می باشد و در حال حاضر از دانشگاههای پیشرو در زمینه مهندسی در اروپا می باشد. این دانشگاه یک دانشگاه بین المللی شناخته شده در میان دانشگاههای فنی معتبر اروپا وجهان می باشد که بالغ بر ۲۰۰۰ محقق، ۱۵۰۰ دانشجوی دکتری و ۲۰۰۰ دانشجوی بین المللی در این دانشگاه اشتغال به تحصیل دارند.

. دانشگاه البورگ

این دانشگاه در حال حاضر دارای رتبه ی ۳۷۴ در رده بندی جهانی است و به چهار دانشکده ی علوم پزشکی، علوم اجتماعی، علوم انسانی و مهندسی تقسیم می شود، دارای ۷۶ رشته در مقطع کارشناسی و ۱۱۲ رشته در مقطع کارشناسی ارشد می باشد. این دانشگاه از دانشگاههای محبوب در میان دانشجویان خارجی است. این دانشگاه با حدود ۲۱۶۰۶ دانشجوی مشغول به تحصیل، پنجمین دانشگاه بزرگ دانمارک می باشد.

 

عزیزانی که علاقمند به تحصیل در دانمارک می باشند این امکان را دارند که با مشاورین مجرب موسسه حقوقی ملک پور در وین تماس حاصل کرده و از شرایط و نحوه ی اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاههای دانمارک مطلع شوند و از مشاوره تلفنی رایگان در این خصوص بهره گیرند .

هزینه زندگی و تحصیل در دانمارک

در کشور دانمارک هزینه های زندگی برای یکنفر دانشجو اگر ساکن شهرهای بزرگتر دانمارک همچون کپنهاگ  و ارهوس باشید معمولا ۷۰۰۰ کرون دانمارک به صورت ماهیانه می باشد که به ازای هر نفر همراه که معمولا همسر یا فرزند شخص اصلی می باشد باید ۳۵۰۰ کرون اضافه نمایید. ولی در دیگر شهرها هزینه زندگی به مراتب هزار تا دوهزار کرون پایین تر می باشد.

هزینه های تحصیل در دانشگاههای دانمارک به نسبت رشته های متفاوت و دانشگاههای مختلف از مبلغ ۴۵۰۰۰ کرون تا ۶۰۰۰۰ کرون به صورت سالیانه متفاوت می باشد. در عین حال که امکان تحصیل رایگان در دانشگاههای این کشور وجود دارد البته امکان بهره مندی از تحصیل رایگان بیشتر برای دانشجویانی وجود دارد که دارای رزومه قوی تحصیلی با نمرات و معدل بالای ۱۷ ونمره ایلتس بالای ۶ می باشند که اغلب به صورت فاند یا اسکالرشیپ به دانشجویان ارایه می شود، واین مزیت نه تنها در امکان تحصیل بصورت رایگان خلاصه می شود بلکه در خیلی موارد تسهیلاتی همچون حقوق و کمک هزینه تحصیلی را هم برای دانشجویان پوشش می دهد. توجه داشته باشید که برای تحصیل به زبان انگلیسی در دانمارک داشتن مدرک ایلتس الزامی می باشد و برای به زبان دانمارکی، تسلط کافی به زبان دانمارکی از ملزومات برای اخذ پذیرش می باشد.

امکان کار حین تحصیل و بعد از تحصیل در دانمارک

برای دانشجویان مشغول به تحصیل در دانمارک امکان کار پاره وقت در ضمن تحصیل وجود دارد که این امکان کار برای دانشجویان خارجی متفاوت می باشد، برای مثال برای دانشجویانی که از شمال اتحادیه اروپا یا کشور سوییس برای تحصیل به دانمارک امده اند، دولت دانمارک هیچ محدودیتی از بابت تعداد ساعات کاری قایل نشده در صورتیکه برای دانشجویان خارجی که از خارج از اتحادیه اروپا در دانمارک مشغول به تحصیل می باشند این اجازه کاربصورت پارت تایم فقط تا سقف ۲۰ ساعت در هفته می باشد و اجازه کار فول تایم در ماههای جون، جولای و اگست می باشد.

لطفا توجه داشته باشید که اگر شما بیش از ۲۰ ساعت در هفته که بصورت قانونی می باشد اشتغال به کار داشته باشید شما قطعا با خطر لغو مجوز اقامت واخراج از دانمارک مواجه خواهید شد ضمن اینکه هر دوی شما و کارفرمای شما ممکن است به این دلیل با جریمه نقدی و زندان مواجه شوید.

کشور دانمارک طیف گسترده ای از احتمالات وانتخاب ها را برای کار بعد از تحصیل در اختیار دانشجویان قرار می دهد و این امکان را به دانشجویان فارغ التحصیل می دهد که در جاب مارکت های دانمارک به دنبال شغل مورد نظر و یا حتی به راه اندازی کسب وکار خود در این کشور بپردازید.

در انتها به برخی از جاب پرتالهای دانمارک برای جستجوی کار بعد از تحصیل در دانمارک اشاره می کنیم، شما با مراجعه به این لینک های معتبر می توانید به جستجو و یافتن کار مورد نظر خود در دانمارک بپردازید :

www.jobindex.dk

www.stepstone.dk

www.graduateland.com

it-jobbank.dk

www.adecco.dk

 

در پایان متذکر میشویم تحصیل در دانمارک یکی از بهترین موقعیت های مناسب برای دانشجویان سراسر جهان است . به این دلیل که مردمان دانمارک جزو شادترین مردمان دنیا هستند و زیبایی و آرامش این کشور وصف ناپذیر است . باز هم تاکید میکنیم که ویدیو موجود در این صفحه را به صورت کامل مشاهده نمایید تا اطلاعات شما تکمیل تر گردد .

18 پاسخ
 1. ندا گفته:

  با سلام و خدا قوت
  آیا برای گرفتن ویزای تحصیلی دانمارک گپ تحصیلی شانس ویزا رو پایین نمیاره؟من ارشدم رو سال ۸۴ گرفتم و سنم ۴۱سال

  پاسخ
  • behaminkarimi گفته:

   سلام وقت بخیر .
   گپ تحصیلی مهم هست ولی فکر می کنم بعضی از کشورها هستند که این گپ براشون قابل پذیرش هست . بهتر هست تمام شرایطتتون بررسی شه تا به نتیجه مطلوب برسید

   پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و احترام. این ویزا بسته به مدت زمان تحصیل شما ارائه شده و قابلیت تمدید خواهد داشت. برای اطلاع از شرایط دریافت آن پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 2. mie editor2 گفته:

  با سلام و خسته نباشید فردی هستم ۳۲ ساله و دارای همسر و دو فرزند دختر ۸ سال و پسر دو سال؛تحصیلات بنده ابتدایی و همسرم دیپلم می باشد و شغلم آزاد در زمینه ساخت و ساز ساختمان به طور حرفه ای و همسرم خانه دار است و کل سرمایه ام۱۵۰ میلیون است و خیلی مشتاقم که در خارج از کشور زندگی کنم با این شرایط چه کشوری برایم پیشنهاد می کنید و آیا به نظر شما با این شرایط میتوانم به خارج از کشور بروم ممنون میشم راهنمایی کنید.

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. شرایط همسر شما باید به صورت جزئی تر مورد بررسی قرار گیرد. برای اخذ اطلاعات در زمینه ویزاهای تحصیلی،کاری، سرمایه گذاری و … می توانید با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 3. mie editor2 گفته:

  سلام خدمت جناب اقای دکتر ملک پور عزیز. با تشکر از زحمات شما در خصوص راهنمایی هاتون .خانمی۳۱ساله هستم لیسانس شیلات دارم از دانشگاه غیرانتفاعی فارغ التحصیل سال۸۹هستم سابقه کار در پرورش ماهی با همسرم دارم البته بدون بیمه به مدت ۲۶ماه سابقه بیمه برای کار در شرکت بیمه کار افرین.در حال حاضر مشغول کار در مزون طراحی و دوخت لباس هستم که جواز اتحادیه از این صنف را دارم . همسرم هم ۳۱ساله دیپلم گرافیک کامپیوتر . کاردانش سال۹۲است و اشنا به کمی امور فنی است. ۱۵سال سابقه کار در کار چاپ و تبلیغات که ۲سال با بیمه و ۱۳سال بدون بیمه است.تا سال ۲۰۰میلیون سرمایه ما می باشدبسیار مشتاق برای مهاجرت هستیم (برای کشور اتریش یا المان.) به نظر جناب عالی ایا ما امکان مهاجرت قرمز . سفید . قرمز . یا چیزی مشابه یا تحصیلی و یا ویزای جست و جوی کار را داریم؟در حال حاضر مشغول یادگیری زبان انگلیسی هستم .بنده ترجیح میدهم همزمان با همسرم اقدام کنم. اگر لطف کنین ما رو راهنمایی کنین از این همه مدت سردرگمی ما ازاد میشیم.ممنونم از شما و تمام زحماتی که میکشین.حتی اگر وقت نکنید تا پیغام مارو بخونین و راهنمایی کنین باز هم ما ممنون مشاوره های رایگان شما هستیم .

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. با توجه به میزان سرمایه شما روش های کم هزینه تر نظیر تحصیل یا کار می تواند مناسب تر باشد. شرایط شما برای تحصیل در کشورهای آلمان یا اتریش باید مورد بررسی قرار گیرد. امکان تحصیل در کشورهایی نظیر هلند، دانمارک و … نیز برای شما وجود دارد. برای بررسی شرایط ویزاهای تحصیلی یا کاری و اخذ اطلاعات کامل در این زمینه پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. از شرایط اقدام برای ویزاهای تحصیلی اثبات تمکن مالی شما به سفارت دانمارک می باشد. برای دریافت سایر اطلاعات می توانید با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 4. mie editor2 گفته:

  با سلام و عرض ادب. همراه در کشور دانمارک اجازه تحصیل و کار تمام وقت را دارا می باشد. برای افزایش شانس ویزا بهتر است از ابتدا با همراه اقدام نگردد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

  پاسخ
 5. mie editor2 گفته:

  سلام خدمت دکتر ملک پور عزیز و دلسوز .ممنون میشم اگر یه مقدار کاملتر و جامع در در خصوص مهاجرت به کشور دانمارک و ویزای همراه آن توضیح بدهید و این که ایا تحصیل و کار برای همسر رایگان است یا خیر .چون در بخش کشور دانمارک در مورد این موضوع اطلاعاتی ندیدم درباره ویزای همراه.مرسی از لطف و محبت شما بزرگوار.

  پاسخ
 6. mie editor2 گفته:

  با سلام و عرض ارادت. با توجه به شرایط کنونی امکان اخذ ویزای تحصیلی با همراه از ابتدا دشواری هایی دارد و شانس اخذ ویزا را کاهش می دهد اما برای کشورهای دانمارک و هلند با مدت کوتاهی (معمولا یک تا دو ماه اختلاف) از نفر اصلی، همراه می تواند به وی ملحق شود. برای اخذ اطلاعات می توانید با دفاتر ما تماس بگیرید.

  پاسخ
 7. mie editor2 گفته:

  با سلام و عرض ارادت خدمت استاد محترم و تشکر بابت زحمات شما، ۳۲ ساله هستم و متاهل هستم میخواستم برای ادامه تحصیل و سپس اشتغال همراه همسرم به اروپا بروم میخواستم بدونم کدوم کشورها از روز اول به همسرم هم ویزا همراه میده که همراه هم به اروپا وارد بشم؟

  پاسخ
 8. mie editor2 گفته:

  با سلام و عرض ارادت. با توجه به رزومه شما اخذ ویزاهای تحصیلی و کاری برای شما، همسر و فرزندتان امکان پذیر است، تحصیل در دانمارک، هلند، کانادا و ویزاهای کاری گزینه مناسبی برای شما می باشد. مدرک زبان شما برای اخذ پذیرش الزامی است. برای اخذ اطلاعات کامل در خصوص هریک از کشورها می توانید با دفاتر ما تماس حاصل نمایید.

  پاسخ
 9. mie editor2 گفته:

  با سلام و خسته نباشید، من ۳۵ ساله، ۲ سال پیش فارغ التحصیل کارشناسی آی تی از علمی کاربردی ودارای چندین مدرک معتبر مایکروسافت در زمینه شبکه ، متاهل با یک فرزند۹ ساله، مدرک خانم دیپلم کامپیوترو ۲۵ ساله. بنده کارمند با یک سال سابقه بیمه و چندین سال تجربه شغل آزاد در زمینه کامپیوتر هستم. شرایط مالی یه خونه در حدود ۸۰ میلیون و پس انداز ۲۰ میلیون . چند ماه دیگه امتحان آیلتس رو میدم . میخواستم با توجه به شرایط بنده ، بهترین گزینه برای من پیدا کردن کار است یا تحصیل؟ واینکه به کدام کشور(آلمان ، اتریش، کانادا، استرالیا، سوئیس، فنلاند ، دانمارک، …) اقدام کنم؟ با توجه به توضیحات فوق در صورت امکان بهترین پیشنهاد ویزای تحصیلی که پس از آن منجر به اخذ اقامت شود چیست . پیشاپیش از پاسخگویی شما سپاسگزارم

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.