مهاجرت به اسلوونی

مهاجرت به اسلوونی و راه های اخذ اقامت اسلوونی دارای شرایط متفاوتی می باشد. همه ساله افراد زیادی به کشورهای اروپایی مهاجرت نموده که از جمله ی اینها ، مهاجرت به اسلوونی می باشد . مهاجرت به اسلونی همه ساله اتفاق می افتد زیرا این کشور دارای شرایط اقتصادی بسیار مطلوب می باشد و افراد می توانند در صورت مهاجرت به اسلوونی از شرایط بی نظیر این کشور زیبا و اروپایی استفاده نمایند .بنا بر همین دلایل و اشتیاق افراد برای این امر موسسه ی حقوقی ملک پور در این مقاله از مهاجرت به اسلوونی صحبت می نماید .همچنین اگر برای شما عزیزان پس از مطالعه ی این مقاله باز سوالاتی در زمینه ی مهاجرت به اسلووانی درذهنتان مطرح گردید می توانید از مشاورین موسسه حقوقی ملک پور و موسسه مشاوره ای mie کسب اطلاعات نموده و تصمیم گیری نمایید.

video مهاجرت به اسلوونی
audio مهاجرت به اسلوونی

مهاجرت به اسلوونی از طریق ویزای کاری

بهتر است بدانید افراد که از طرق گفته شده ویزای کار گرفتند و به مدت یک سال اجازه ی اقامت به افراد می دهد که این اقامت یک ساله اجازه ی بردن همراه که اعم از همسر و فرزند می باشد را نیز دارا است البته در این مورد نیز استثنایی وجود دارد که اگر فرد اجازه ی موقت کار فصلی گرفته باشد دیگر نمی تواند همسر و فرزند خود را نیز به همراه خود ببرد .

لازم به ذکر می باشد که افراد می توانند کار آبی یا همان blue card را نیز بدست بیاورند که افراد را قادر به اخذ اقامت موقت برای بستگان خود می نماید .

بهتر است بدانید افراد برای مهاجرت به اسلوونی به منظور ( اقامت یا شروع کسب و کار ) نیازمند بدست آوردن اطلاعات قابل اعتماد و با کیفیت در مورد روش لازم برای شروع زندگی و کسب و کار ، روشی برای راه اندازی یک شرکت ، تعهدات قانونی و محدودیت در انجام کسب و کار می باشند

لازم به توضیح می باشد که گرفتن اجازه ی اقامت و کار نیازمند زمان معقولی به مدت یک ماه می باشد . و نیازمند مصاحبه و مشاوره ( از طریق تلفن ، اسکایپ ، تماس شخصی ،ایمیل و یا دیگر ارتباطات ) و افراد باید یک شماره شناسایی و یک شماره ی ثبت اقامت نیز داشته باشند .

بیمه های شخصی در کشور اسلوونی نیز دارد که افراد را بیمه می نماید که عبارتند از : بیمه ی عمر ، بیمه ی حوادث ، بیمه ی بهداشت ، بیمه ی درمان تحت پوشش ( این مقاله متعلق به موسسه ی حقوقی ملک پور می باشد )

مهاجرت به اسلوونی از طریق تحصیل

لازم به ذکر می باشد برای کودکان اتباع خارجه نیز همانند کودکان تبعه ی کشور اسلوونی تحصیل از سن شش سالگی اجباری می باشد و که کودکان خارجی نیز دقیقا همانند کودکان اتباع اسلوونی می باشند . و این کودکان در مدارس بین المللی کشور اسلوونی به تحصیل می پردازند .

دوره ی آموزش عالی در کشور اسلوونی

برنامه ی اموزشی اول دوره ی مطالعه ی آکا میک و حرفه ای می باشد .برنامه ی اموزشی دوم دوره ی کارشناسی ارشد می باشد. برنامه ی آموزشی سوم دوره ی دکترا می باشد و مطالعه به صورت پاره وقت و تمام وقت در سیستم دانشگاهی آنها انجام می شود .برای شهروندان خارجی و افرادی غیر از اتحادیه ی اروپا اینطور می باشد که این افراد باید برای تحصیل در سیستم آموزشی تمام وقت شهریه پرداخت بنمایند .همچنین دانشگاههای این کشور دارای بورس نیز می باشند .

لیست دانشگاهها ی کشور اسلوونی

موسسات و دانشگاههای دولتی در کشور اسلوونی عبارتند از : دانشگاه لیوبلیانا، دانشکده مطالعات اطلاعات نوومستو ، دانشگاه nova gorica، دانشگاه ماریبور ،دانشگاه primorska و ….

موسسات یا دانشگاههای خصوصی در کشور اسلوونی: آکادمی هنر های تجسمی ، دانشگاه ماریبور ، دانشکده پرستاری gesenice، دانشکده ی مطالعات اجتماعی کاربردی ، دانشکده ی حقوق اروپا nova gorica و …

مهاجرت به اسلوونی از طریق سرمایه گذاری

ثبت شرکت در کشور اسلوونی

کشور اسلوونی به خاطر موقعیت استراتژیکی که دارد یک گزینه بسیار عالی جهت انجام تجارت و سرمایه گذاری خارجی میباشد.وجود چراگاه‌های کوهستانی باعث رونق دامپروری در این کشور شده است.در قسمتهای شمال غربی، معادن عظیمی از جیوه قرارگرفته ‌است، که همراه با صنایع سبک و صنعتگردشگری،نقشمهمیدرتأمیندرآمدهایکشور،ایفامی‌کنند.در سالیان اخیر، رشد صنایع دستی و محلی در این کشور، بسیار چشمگیر بوده‌است.اسلوونی دارای ذخایر غنی از قلع، روی، زغال‌سنگ و سنگ‌های ساختمانی است.از سوی دیگر، عبور رودخانه ساوا از داخل این کشور باعث شده تا ظرفیت قابل‌توجهی از توان تولیدانرژی الکتریکی دراسلوونی ایجادشود.

سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اسلوونی یکی از طرق اخذ اقامت در اروپا می باشد.بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اروپا به جهت کسب تجربه و کار به دنبال راهی برای سهل الوصول در باب اخذ اقامت در اسلوونی هستند.سرمایه گذاری در اسلوونی  از طریق راه اندازی ثبت شرکت امکان پذیر است.پس از پرداخت مالیات های مربوطه و اداره شرکت به مدت پنج سال به اخذ اقامت منجر میشود می شود که با عنوان اخذ اقامت اسلوونی از طریق سرمایه گذاری و یا اخذ اقامت اسلوونی از طریق ثبت شرکت امکان پذیر است.

به طور کلی امروزه بحث مهاجرت به خارج از کشور و سرمایه گذاری در تجارت هایی که شاید در ذهن آن افرادی که متقاضی هستند؛فضای رشد مالی بیشتری را کسب می نماید بسیار زیاد شده است برای مثال اگر یک شخصی دارای سرمایه ای می باشد تمایل بسیار زیادی به سرمایه گذاری در خارج از ایران می باشد و در این مسیر هزینه هایی را صرف می نماید.

البته بسیاری از افرادی که چندین بار به کشورهای اروپایی از قبیل اسلوونی سفر کرده اند قواعد تجارت در اروپا را تا حدودی یاد گرفته اند.اما افرادی که برای اولین بار اقدام برای ثبت شرکت در اسلوونی و یا سرمایه گذاری در اسلوونی می نمایند باید به این نکته دقت نمایند که قواعد و قوانین تجارت را رعایت نمایند که مبادا دچار مشکل حقوقی در پروسه کاری خود بشوند.با توجه به کثرت متقاضی در باب سرمایه گذاری در کشور اسلوونی و ثبت شرکت در اسلوونی دفاتر مهاجرتی حقوقی بسیاری هستند.که امروزه اقدام به انجام امور مربوط به این موارد می پردازند و به شما دوستان توصیه می شود قبل از مراجعه به این موسسات جهت انجام سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اسلوونی رزومه این موسسات را جهت اعتبار بخشی بررسی نمایید.در ثبت شرکت کشور اسلوونی شما عزیزان می توانید اقامت بگیرید اقامت دائم می دهد ولی اقامت ۱ ساله می باشد و ۵ سال که ر این کشور ها بمانید تمدید شود تبدیل به اقامت دائم می شود.اسلوونی و اسلواکی خیلی قانونمند هستند از نظر نظام علمی نیز خیلی پیشرفته می باشند پروسه ی ثبت شرکت به این گونه می باشد که اول افراد ثبت شرکت می نمایند و بعد از آن درخواست اقامت می دهند و بعد از اخذ اقامت سال به سال می تواند تمدید نماید تا اقامت دائم بگیرد بعد از ۵ سال اقامت دائم اخذ می شود..شرکت در اسلواکی هزینه هایش سالی ۴،۵ هزار یورو بیشتر نیست و مالیات در اسلواکی و اسلوونی خیلی زیاد نمی باشد و کشورهای ارزانی می باشند.

لازم به ذکر می باشد بین ۱۰ تا ۱۵ هزار یورو هزینه ی این پروسه می باشد تا شرکت را ثبت نماید و کارت اقامت بگیرد و بیزینس را راه اندازی کند کلا ۵۰ ، ۶۰ هزار یورو هزینه می برد.برای ثبت شرکت در اسلواکی و اسلوونی شریک لازم نیست و مدرک زبان هم نمی خواهد زبانش اسلواکی هست ولی انگلیسی هم دارد.

بهتر است بدانید اگر کسی در اسلواکی ثبت شرکت کند می تواند در جای دیگر هم شعبه بزند اما نمی تواند به زندگی در آنجا بپردازد .

مهاجرت به کشور اسلوونی مزایای بسیار زیادی برای اقامت دارد که این مزایا عبارتند از :

این کشور دارای استاندارد بالای زندگی و آب و هوای مطلوب برای زندگی می باشد .همچنین سیستم آموزشی کشور اسلوونی رایگان می باشد و بهتر است بدانید فردی که قصد تشکیل و راه اندازی شرکتی را در کشور اسلوونی داشته باشد می تواند این عمل را در یک پروسه ی کاری کوتاه در آن کشور انجام دهد . این کشور دارای اقتصادی قوی و توسعه یافته نیز می باشد و نکته ی جالب و قابل توجه این است که بسیاری از شهرواندان کشور اسلوونی علاوه بر زبان خود بر یک زبان خارجی دیگر نیز مسلط می باشند.( این مقاله متعلق به موسسه ی حقوقی ملک پور می باشد )

مهاجرت از طریق تولد در کشور اسلوونی

در کشور اسلوونی نیز همانند سایر اکثر کشورهای حوزه ی اروپا سیستم اعطای تابعیت از طریق خون می باشد یعنی افراد در صورتی تابعیت این کشور را کسب می نمایند که پدر یا مادر اسلونیایی داشته باشند البته این نوع تابعیت تابعیت انتسابی می باشد در تابعیت اکتسابی موارد دیگری نیز وجود دارد که به شما عزیزان توضیح داده خواهد شد.

اگر فرد در کشور اسلوونی به دنیا امده باشد و یکی از پدر یا مادر او تابعیت کشور اسلوونی را دارا باشند فرزند نیز تابعیت کشور اسلوونی را بدست می آورد .

اگر کودک در اسلوونی به دنیا آمده باشد و یکی از پدر یا مادر وی شهروند اسلوونی بوده باشد این کودک نیز اسلوونیایی محسوب می شود.

اگر کودک در اسلوونی بدنیا امده باشد اما پدر و مادر او بی تابعیت باشند و یا اینکه پدر و مادر او ناشناخته باشند و معلوم نباشند این کودک به طور فرعی از طریق سیستم خاک تابعیت اسلوونیایی اخذ می کند.

مهاجرت به اسلوونی از طریق ازدواج

ازدواج بایک فرد تبعه ی اسلوونی سبب اعطای اقامت و تابعیت اسلوونی میگردد. این اقامت در ابتدا موقت میباشد. اقامت موقت درصورتی که ازدواج به طلاق منجر شود ،بعد از گذشت زمان اقامت قابل تمدید نمی باشد.اما در صورتیکه شخص پس از دو یا سه سال همچنان در عقد شخص تبعه ی اسلوونی باشد،میتواند اقامت دائم دریافت کند. اقامت دائم بعد از مدتی منجر به تابعیت کشور اسلوونی نیز میگردد.

شرایط کسب تابعیت اسلوونیایی( اکتسابی )

*اولین شرط شرط اقامت می باشد به گونه ای که فرد به مدت حداقل ۱۰ سال در کشور اسلوونی اقامت داشته باشد که از این ۱۰ سال فرد باید حتما به مدت ۵ سال قبل از اعطای درخواست تابعیت در کشور اسلوونی سکونت داشته باشد .

*فرد باید حتما ترک تابعیت خارجی کرده باشد

*فرد به هیچ عنوان نباید دارای سابقه ی کیفری باشد

*فرد باید سن زیر ۱۸ سال داشته باشد

*فرد حتما باید اسقلال مالی خود را ثابت نماید

در پایان امر می توان گفت برای افرادی که قصد مهاجرت به یکی از کشورهای اروپایی را داشته و همچنین متمایل به سرمایه گذاری و ثبت شرکت با هزینه ی کمتر از هزینه های کشور های دیگر قاره ی اروپا می باشند کشور اسلوونی و مهاجرت به اسلوونی گزینه ی مناسبی برای آنها می تواند باشد . در واقع کشور اسلوونی به خاطر موقعیت استراتژیکی که دارد یک گزینه بسیار مناسب جهت سرمایه گذاری خارجی میباشد. موسسه ی حقوقی ملک پور شما عزیزان را نه تنها در زمینه ی مهاجرت به اسلوونی بلکه در زمینه ی مهاجرت به تمامی کشورهای پیشرفته ی جهان مشاوره و راهنمایی می نماید. درصورت تمایل به مشاوره با ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس بگیرید.

 

Rating: 4
28 پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   سلام. لطفا درباره میزان سرمایه و وضعیت تحصیلیتون اطلاعات دقیق بدین تا بتونیم شرایطتون رو برای مهاجرت تحصیلی به اسلوونی ارزیابی کنیم.

   پاسخ
 1. مهدی گفته:

  سلام
  اگه کسی 20 سالش باشه و خدمت سربازی رو تموم کرده باشه و فقط دیپلم داره برای مهاجرت به اسلوونی به دلیل کار ازاد مانند کار توی رستوران بره.
  آیا اینچنین مهاجرتی میشه انجام بشه؟؟؟

  پاسخ
  • miemalekpour30 گفته:

   باسلام و عرض ادب
   شما باید از این کشور پیشنهاد شغلی داشته باشید تا بتوانید ویزای کار دریافت نمایید

   پاسخ
 2. A.d گفته:

  باسلام
  احتراما اینجانب کارشناس پرستاری از علوم پزشکی بوشهر.
  سابقه کاری:صفر
  مدرک زبان:صفر
  درخصوص مهاجرت اینجانب به اسلواکی راهنمایی فرمایید.
  باتشکر از زحمات شما

  Rating: 4
  پاسخ
  • sahar bandalizadeh گفته:

   با سلام
   دوست عزیز رشته های پزشکی،پرستاری و دیگر رشته های پیرا پزشکی برای اجازه کار و تحصیل می بایست معادلسازی کنند
   گزینه های بهتر از اسلواکی هم وجود دارد ورراههایی برای ورود شما به کشورهای مختلف و معادلسازی مدرکتان

   پاسخ
 3. سجاد گفته:

  باسلام لیست دانشگاه های اسلوونی رو دارین برام بفرستین؟هزینه ی تحصیل چقدره حدودا و این که میشه هم کار کرد هم درس خوند؟

  Rating: 4
  پاسخ
 4. بهناز گفته:

  با سلام و خسته نباشید و ممنون از توضیحات و راهنمایی های خوبتون در سایت. ممنون میشم به سوال من خم پاسخ بدید و راهنماییم کنید. من خانم ۴۷ ساله هستم دارای فوق دیپلم نقشه برداری عمران و درحال حاضر کارمندم ولی بخاطر دخترم که الان کلاسه دهم هست میخوام تا دو ساله دیگه که دیپلم میگیره براش ویزای تحصیلی بگیرم و خودمم بازنشسته کنم و یزای والدین بگیرم و همراهش برم لطفا راهنماییم کنید ممنون

  پاسخ
  • M.N گفته:

   با سلام و عرض ارادت. رزومه شما باید مورد ارزیابی قرار گیرد تا بتوانیم مناسب ترین کشور و روش را برای شما برگزینیم. برای این منظور با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 5. هادی گفته:

  سلام مایک خانواده ۵نفره هستیم پسربزرگم ٢٠ ساله هست وفعلا درحال تحصیل کارشناسی عمران هست راهنمایی بفرماییدبه چه شکل میشه اقامت دراسلوونی روگرفت باتشکر

  پاسخ
  • ghazaleh salehi گفته:

   با سلام دوست بزرگوار طرق قانونی به شش دسته تقسیم میشوند سرمایه گذاری – ثبت شرکت – ازدواج با تبعه خارجی – ویزای کاری – تولد فرزند – ویزای تحصیلی. شما میتوانید از طریق تحصیل و یا ویزای کار و یا ثبت شرکت در اروپا اقدام نمایید اما جهت اینکه باید در مورد هزینه ها و سایر مسایل مشاوره انجام گیرد پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر همکار ما تماس حاصل فرمایید

   پاسخ
 6. Mostafa گفته:

  سلام. وقت بخیر. برای گرفتن اقامت کار در اسلوونی چقدر هزینه نیاز است ؟ و چه مدت زمان میبره گرفتن اقامت کاری ؟
  همچنین چه شرایط اختصاصی و عمومی نیازه ؟
  ممنون میشم من رو راهنمایی کنید.

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   سلام و عرض ادب دوست بزرگوار شما برای ویزای کار بهتر است که شما job offer یعنی دعوت نامه کاری از یک کارفرما داشته باشید تا بتوانید برای این نوع ویزاها اقدام نمایید و همچنین بحث سابقه کاری مهم میباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتر با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
  • ابوالفضل گفته:

   سلام متاهل هستم داری دو فرزند پسر 35 ساله هستم میخوام اقامت بگیرم راهنمایی کنید لطفا

   پاسخ
   • n hashemee گفته:

    با سلام و عرض ادب و احترام
    احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
    بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم نیاز به اطلاعات کاملتر و جزیی تری از شما داریم و برای اینکه بتوانیم پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

    پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 7. شبنم گفته:

  باسلام
  منو نامزدم عقد هستيم
  حدود ٢٥٠ ميليون سرمايه داريم
  من ارايشگرم دوره هاي تخصصي و مدرك فني حرفه اي رو دارم
  لطفا كمكمون كنين ك برا كدوم كشور و از چه راهي اقدام كنم

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. رزومه شما باید مورد ارزیابی قرار گیرد تا بتوانیم مناسب ترین کشور و روش را برای شما برگزینیم. برای این منظور با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 8. فاطمه گفته:

  سلام اقای دکتر
  من ارشد حقوق جزا و جرم شناسی دارم۳۲ساله و شوهرم۳۰سال ارشد زیست شناسی سلولی
  با بودجه۲۰۰میلیون
  برای اقدام برای کشور اسلوونی چکار باید بکنیم؟
  ما میخواهیم زندگیمان را آنجا شروع کنیم
  فعلا عقد هستیم
  خیلی متشکرم از راهنمایی و صبر و سوادتان

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. می توانید از روشهای مختلف چون تحصیل، کار، ثبت شرکت و … برای این کشور اقدام نمایید. شرایط شما باید به صورت جزئی تر مورد بررسی قرار گیرد. در این خصوص پیشنهاد می کنیم با دفتر مرکزی ما در وین ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 9. فهیمه گفته:

  باسلام؛ پسری ۱۶ساله دارم که میخواهم هرطور شده برای ادامه تحصیل به یکی از کشورهای اروپایی بفرستم، میخواستم مناسب وارزان ترین راه رو که به تنهایی یا همراه خانواده بتونم این کاررو انجام بدم رو بفرمایید
  سپاسگزارم

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. شرایط شما برای ادامه تحصیل در کشورهای مختلف مناسب است. در صورتی که بخواهید از طریق خانواده اقدام نمایید با شرایط نفر اصلی مورد بررسی قرار گیرد. برای اطلاع از شرایط مربوط به هر یک از کشورها با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 10. حسین گفته:

  باسلام واحترام وخسته نباشی. درخصوص اقامت کاری در امور کار کردن دراستخراج معادن سنگ ساختمانی که توضیح دادین با تجربه وحرفه وسابقه ۱۰ساله در ایران نظرتون رو لطفآ توضیح دهید.باتشکر

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای اخذ ویزای کار در این کشور به پیشنهاد شغلی از این کشور نیاز است. برای بررسی راه های ورود به اسلوونی با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 11. رامین چرمچی گفته:

  سلام خسته نباشید . برای مهاجرت از طریق داشتن مدرک فنی حرفه ای چکاری باید انجام بدم .

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. شرایط و مدارک شما باید مورد بررسی قرار گیرد. لطفا در این زمینه با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.