مهاجرت به اسلواکی از طریق ازدواج

مهاجرت به اسلواکی از طریق ویزای ازدواج در هنگام مهاجرت به اسلواکی 2018 و پس از گرفتن وکیل مهاجرت چه شرایطی دارد ؟ راههای مهاجرت به اسلواکی و یا شرایط ازدواج در اسلواکی و شرایط اخذ اقامت اسلواکی و یا اخذ تابعیت اسلواکی چگونه است ؟ آیا به فکر مهاجرت به اسلواکی از طریق ویزای ازدواج می باشید ؟ شرایط مهاجرت به اسلواکی از طریق ویزای ازدواج چگونه است ؟ قوانین و راههای مهاجرت به اسلواکی از طریق ویزای ازدواج را می دانید ؟ در این مقاله سعی بر آن داریم تا از طرق و راهکارهای قانونی ویزای ازدواج در کشور اسلواکی را برای شما خواننده محترم شرح نماییم .

مطابق با قواعد پذیرفته شده در نظام حقوق بین الملل خصوصی، امکان اخذ تابعیت کشورها از طریق ازدواج با اتباع آن کشورها وجود دارد. نظام حقوقی جمهوری اسلامی ایران، مطابق با بند ۶ ماده ۹۷۶ قانون مدنی که در خصوص اخذ تابعیت ایران از طریق ازدواج اشعار می دارد: «هر زن تبعه خارجی که با مرد ایرانی ازدواج نماید»، اخذ تابعیت ایران را صرفاً از طریق ازدواج با یک مرد ایرانی مورد پذیرش قرار داده است.

 

قوانین و مقررات داخلی برخی از کشورها مانند ایران، آثار حقوقی متفاوتی در خصوص ازدواج با زن یا مرد آن کشور پیش بینی نموده است، لیکن اکثر کشورها تفاوتی در خصوص ازدواج با اتباع آن کشورها در نظر نگرفته است و به محض ازدواج با اتباع آن کشورها (اعم از زن و مرد) اقدام به اعطای تابعیت می نماید.

مطابق با قوانین برخی از کشورها، همچون قانون مدنی جمهوری اسلامی ایران، پس از ازدواج یک شخص خارجی، با یکی از اتباع ایران، تابعیت ایران به وی تحمیل می گردد. برخلاف این رویه، در برخی از کشورها اخذ تابعیت پس از ازدواج با اتباع آن کشور، اختیاری می باشد.

علی هذا اخذ تابعیت و مهاجرت به کشورهای مختلف از طریق ازدواج، در قوانین داخلی اکثر کشورها مورد پذیرش قرار گرفته است.

مهاجرت به اسلواکی از طریق ازدواج، یکی از طرق هفت گانه ی مهاجرت به اسلواکی محسوب می شود که قواعد، ضوابط و شرایط مربوط به آن در قوانین و مقررات کشور اسلواکی مورد پیش بینی قرار گرفته است.

مطابق با قوانین اسلواکی، ازدواج یک رابطه ی بین یک مرد و یک زن است که در اداره ثبت مربوطه و یا در یک مراسم مذهبی در یک کلیسا در حضور شهود انجام می شود و هر یک از زن و مرد باید با میل و علاقه و با رضایت آزادانه و بدون هیچ اجباری به عقد یکدیگر در آیند. مراسم عروسی مذهبی در کلیسا با حضور کشیش انجام می گیرد.

به هنگام ازدواج تبعه ی خارجی با تبعه ی اسلواکی، اگر تبعه ی خارجی نمی تواند به زبان اسلواکیایی صحبت کند، حضور یک مترجم رسمی هنگام ثبت واقعه ی ازدواج لازم و ضروری می باشد.

شهروندان اسلواکی امکان ازدواج با اتباع کشورهای خارجی را به موجب قانون اساسی کشور اسلواکی و سایر قوانین این کشور را دارند که البته نحوه ی تنظیم ازدواج اتباع اسلواکی با اتباع سایر کشورها در قوانین مربوط به حقوق خانواده ی این کشور مقرر گردیده است.

اسناد و مدارک لازم برای ازدواج در اسلواکی

اتباع خارجی در صورتی که تصمیم به ازدواج با اتباع کشور اسلواکی را داشته باشند، مکلف با ارائه ی مدارک ذیل جهت ثبت ازدواج در این کشور می باشند.

– گواهی تولد (شامل تاریخ و محل تولد – نام های پدر و مادر)

– گذرنامه معتبر

– اثبات اقامت قانونی در اسلواکی (ویزا، اجازه اقامت موقت و…)

– اثبات وضعیت تجرّد و یا تأهل

– گواهی مرگ همسر

– حکم طلاق

این اسناد می بایست پس از ترجمه ی رسمی، توسط سفارت اسلواکی و یا مترجم رسمی تأیید شده توسط وزارت دادگستری جمهوری اسلواکی به تأیید برسد تا دارای آثار حقوقی گردد.

مدارکی که شهروند اسلواکی هنگام ازدواج می باست ارائه دهد عبارتند از:

شناسنامه

گواهی شهروندی

اثبات آدرس- در صورتی که تبعه ی اسلواکی اقامت دائم در اسلواکی دارد.

گواهی مرگ همسر مرحوم – اگر تبعه ی اسلواکی بیوه باشد.

حکم طلاق

شماره شناسایی شخصی (در هنگام تولد به شهروندان اسلواکی داده شده)

موسسه حقوقی ملک پور مورد وثوق ترین موسسه حقوقی در خاورمیانه دارای جامع ترین اطلاعات و دانش ها در امر حقوق بین الملل و انواع مهاجرت از جمله مهاجرت به اسلواکی و مهاجرت توریستی به اسلواکی و اخذ اقامت اسلواکی از طریق ازدواج و در نهایت شرایط اخذ اقامت اسلواکی می باشد .

شما عزیزان اگر در رابطه با مهاجرت به اسلواکی از طریق ویزای ازدواج و همچنین شرایط مهاجرت به اسلواکی از طریق ویزای ازدواج دارای هر گونه سوال وابهامی می باشید همواره می توانید با تمامی دفاتر همکار موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا از جمله با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و از طریق کارشناسان و وکلای رسمی این موسسه به صورت تلفنی و رایگان مشاوره ی تخصصی دریافت نمایید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.