ویزای نیوزیلند برای افراد ممتاز

از مهمترین سوالات افراد برجسته متقاضی مهاجرت به نیوزیلند ، چگونگی اعطای ویزای نیوزیلند برای افراد ممتاز می باشد .آیا از امکان اعطای ویزای نیوزیلند برای افراد ممتاز اطلاع دارید ؟ آیا می دانید کشور نیوزیلند  در سال های اخیر میزان اعطای ویزای نیوزیلند برای افراد ممتاز را افزایش داده است ؟ اگر پاسختان منفی است پیشنهاد میکنیم مقاله حاضر را با عنوان ویزای نیوزیلند برای افراد ممتاز را مطالعه فرمایید .موسسه حقوقی ملک پور در مقاله حاضر ، پاسخگوی نیازهای شما در امر ویزای نیوزیلند برای افراد ممتاز شما عزیزان می باشد .
همواره از سیاست های مهم کشورها ، جذب نیروی ماهر و نبوغ دیگر کشورها به وسیله اعطای امتیازاتی چون تابعیت و یا اقامت دایم به این افراد می باشد . در ایران به موجب ماده ۹۸۰ قانون مدنی : « کسانی که به امور عام المنفعه ایران خدمت یا مساعدت شایانی کرده باشند و همچنین اشخاصی که دارای عیال ایرانی  هستند و از او اولاد دارند و یا دارای مقامات عالی علمی و متخصص در امور عام المنفعه می باشند و تقاضای ورود به تابعیت دولت جمهوری اسلامی ایران را می نمایند در صورتی که دولت ورود آنها را به تابعیت دولت جمهوری اسلامی ایران صلاح بداند ، بدون رعایت شرط اقامت ممکن است با تصویب هیات وزیران به تابعیت ایران قبول شوند »
حال باید دید در کشور نیوزیلند چگونه نسبت به این امر اقدام می شود و چگونه اقامت نیوزیلند به افراد به این وسیله صورت می گیرد . در کشور نیوزیلند ، ویزایی به نام talent visa   وجود دارد که منظور از آن اعطای ویزای کار به افراد با استعداد و ممتاز در زمینه های هنری و فرهنگی و ورزشی است که با خود اقامت در نیوزیلند را به همراه دارد . بدین وسیله این کشور افراد با استعداد خارجی را جذب کشور می کند . در این جا شخص باید استعدادی قابل توجه و متفاوت در رشته خود داشته باشد ، مثلا در دنیا شناخته شده باشد یا از خود رکورد خوبی به جای گذاشته باشد و همچنان در آن رشته برجسته باشد . این فرد باید زیر ۵۵ سال سن داشته باشد . در عین حال باید توسط شخص حقیقی یا حقوقی و سازمانی در نیوزیلند ، حمایت شده باشد . این شخص می تواند از اشخاص تبعه یا مقیم دایم باشد که خود باید شرایطی را یه شرح ذیل برای مهاجرت به نیوزیلند داشته باشند :
•    در مدت حمایت در نیوزیلند ساکن باشد و زندگی کند .
•    خود سابقه ارتکاب جرم نداشته باشد .
•    در نتیجه یک حمایت دیگر ، خود دارای بدهی به شخص ثالث نباشد.
•    قبلا تعهدات حمایتی خود را نقض نکرده باشد .
•    ورشکسته نباشد یا معسر و عاجز از پرداخت دیون نباشد .
•    محکوم به ترک نیوزیلند DEPORT  نباشد .
•    در بازداشت نباشد اعم از اینکه در حبس باشد یا در انتظار حکم محکومیت  ارتکاب به جرمی به سر برد که با خودت مجازات حبس به همراه دارد .
همچنین شخص حامی می تواند  از اشخاص حقوقی نظیر شرکت های ثبت شده ، انجمن ها ، موسسات خیریه و یا آژانس های دولتی باشد . باید دانست صرف داشتن شخص حمایت کننده یا اسپانسر به معنی  اعطای صد در صدی ویزا نمی باشد بلکه باید شرایط دیگری برای نیل به این هدف جمع باشد .
همچنین چنین شخصی باید این امر را توجیه کند که چگونه می تواند توانایی خود را برای منفعت رساندن به نیوزیلند به کار برد . به عبارت دیگر باید دقیقا  و به طور واضح نشان دهد که چگونه می تواند سطح ورزش ، فرهنگ و هنر نیوزیلند را ارتقا دهد . بر اساس قوانین مهاجرتی نیوزیلند شخص حمایت کننده نیز باید این توانایی را داشته باشد که  نشان دهد خود به خوبی از پس وظیفه حمایت و پرورش از از فرد یا افراد مستعد را داراست و این امر به این صورت خواهد بود که شخص حمایت کننده تعهد قانونی را به تامین مالی فرد مستعد برای مدت ۲ سال دهد.
به نوعی این شخص ، ضامن توانایی متمایز شخص مستعد می باشد . همچنین فرد مستعد باید در زمان درخواست ، نشان دهد که واقعا در کشور نیوزیلند به صورت تمام وقت و نه صوری استخدام شده است  و در انتها نباید سوء سابقه داشته باشد . حال این ویزا ابتدائا شرایطی را فراهم می کند که فرد برای مدت موقت ۳۰ ماه به صورت  MULTIPLE ENTRY امکان کار در نیوزیلند را داشته باشد که خود این پتانسیل را دارد که در دسته ویزاهای کاری که که برای اقامت معین شده ، به اقامت دایم تبدیل شود .
سازمان ملی اشتهار نیوزیلند (new zealand organization of national repute )  که این درخواست را پشتیبانی میکند ، لازم نیست خود سازمانی باشد که افراد را جذب می کند . این سازمان می بایست ، قسمت B  فرم پشتیبانی استعداد به عنوان مدرکی برای پشتیبانی پر کرده باشد .
باید دانست که در نیوزیلند ویزایی به نام  (acredit employer)  در این زمینه وجود دارد که ویزایی است برای افراد ممتازی که به دنبال راهی برای زندگی در کشور نیوزیلند می باشند و در رشته خود از صاحب نظران و متخصصان امر محسوب شوند و در کشور نیوزیلند، کارفرمای معتبری به دنبال جذب این فرد باشد . این ویزا اگرچه برای افراد با استعداد است اما در دسته ویزاهای کار قرار می گیرد که خود شرطی لازم دارد و آن این است که کارفرما از این نیروی متخصص، کار تمام وقت بخواهد که در این صورت به فرد ویزای کار تعلق می گیرد و می تواند در نیوزیلند به کار مشغول شود. حال اگر این فرد متخصص برای مدت ۲ سال یه کار برای این کارفرما ادامه دهد می تواند تقاضای اقامت دایم این کشور را نماید.
نکته حایز اهمیت این است که این ویزا شامل افراد خانواده فرد متخصص نمی شود اما ایشان می توانند به واسطه رابطه خود با فرد متخصص از ویزاهای خانوادگی استفاده کنند.
تفاوت این ویزا با ویزای قبل در آن است که در نوع قبلی به افراد با استعداد در زمینه های خاص ، ویزا تعلق می گیرد و در نوع دوم در هر رشته ای که فرد مستعد باشد و کارفرمایی چنین نیرویی را بخواهد ، ممکن است به فرد ویزا تعلق گیرد .
در مقاله حاضر اطلاعاتی موجز و مختصر به شما عزیزان در مورد ویزای نیوزیلند برای افراد ممتاز ارائه شد . موسسه حقوقی ملک پور با سابقه طولانی در امر مهاجرت ،خدمات  ارزنده ای به شما عزیزان در امور مختلف مهاجرتی و ویزای نیوزیلند برای افراد ممتاز ارایه می دهد. در صورت هرگونه سوال و یا ابهام در امر ویزای نیوزیلند برای افراد ممتاز ، شما عزیزان می توانید با مشاوران مجرب موسسه تماس حاصل نموده و پاسخ سوالات خود را از ایشان دریافت کنید.

 

نگارنده: سالار پیوسته

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.