مهاجرت به مکزیک از طریق ازدواج

آیا می خواهید مهاجرت به مکزیک از طریق ازدواج داشته باشید ؟ آیا با شرایط مهاجرت به مکزیک از طریق ازدواج آشنایی دارید ؟ کسانی که می خواهند مهاجرت به مکزیک از طریق ازدواج داشته باشند باید دارای چه شرایطی باشند ؟ آیا مهاجرت به مکزیک از طریق ازدواج امکانپذیر می باشد ؟ موسسه مشاوره ای MIE (با همکاری موسسه حقوقی ملک پور) مقاله ای را در رابطه با مهاجرت به مکزیک از طریق ازدواج برای شما عزیزان به نگارش در آورده است ، لذا اگر باز هم در رابطه با مهاجرت به مکزیک از طریق ازدواج هرگونه سوالی داشتید همواره می توانید با تمامی دفاتر موسسه مشاوره ای MIE (با همکاری موسسه حقوقی ملک پور) تماس بگیرید و به صورت تلفنی و رایگان مشاوره ی تخصصی دریافت نمایید .

 

ازدواج با شهروندان مکزیک

 

در صورت ازدواج در مکزیک یا در ایالات متحده، مطمئن شوید که ازدواج شما معتبر است و در مورد شرایط لازم برای اقامت دائم همسر خود در ایالات متحده اطلاعات کسب کنید.

اگر با یکی از شهروندان مکزیک ازدواج کرده اید و قصد دارید برای شوهر و یا همسر خود کارت سبز ایالات متحده (اقامت دائم قانونی) بگیرید، می توانید اطلاعات مهم حقوقی و کاربردی را در اینجا کسب کنید.

شرایط مهاجرت بر اساس نامزدی یا ازدواج

قانون مهاجرت ایالات متحده. ازدواج با یک شهروند ایالات متحده و یا مقیم دائم و قانونی این کشور یک مسیر مستقیم برای مهاجرت افراد خارجی به ایالات متحده فراهم می کند. با این حال، آنها بلافاصله کارت سبز یا شهروندی ایالات متحده دریافت نمی کنند.

اگر شما شهروند ایالات متحده هستید همسر جدید شما بلافاصله می تواند برای اخذ کارت سبز درخواست دهد. این روند ممکن است شش ماه تا یک سال و حتی بیشتر طول بکشد.

اگر هنوز ازدواج نکرده اید و نامزد شما هنوز هم در مکزیک است، می توانید از طرف او برای شهروندی ایالات متحده درخواست دهید و همسر جدید شما می تواند پس از ازدواج کارت سبز خود را دریافت کند (شما می توانید ابتدا در کشور دیگری ازدواج کرده، و سپس برای اخذ ویزای مهاجرت با ورود به ایالات متحده درخواست دهید.)

بررسی اجمالی اخذ کارت سبز بر اساس ازدواج در مکزیک

روند ارائه درخواست برای کارت سبز بر اساس ازدواج شامل مراحل متعددی از جمله ارسال فرم ها و اسناد و شرکت در مصاحبه با مقامات اداره مهاجرت ایالات متحده است. هدف از تمام این مراحل اثبات موارد زیر است:

  • وضعیت متقاضی ایالات متحده (به عنوان شهروند یا مقیم دائم)
  • معتبر بودن ازدواج (و یا رخداد آن در مورد ویزای نامزد)
  • قانونی بودن ازدواج (واجد شرایط دریافت کارت سبز)، و
  • اینکه مهاجر به دلایل پزشکی، جزایی، مالی، و یا دیگر دلایل ممانعتی برای سفر به ایالات متحده نداشته باشد.

 

روند ارائه درخواست برای ویزای نامزد K-1

اگر شما و نامزد شما (که خارج از ایالات متحده زندگی می کند) هنوز ازدواج نکرده اید، می توانید برای ویزای موقت (۹۰ روز) ورود به ایالات متحده و برگزاری جشن ازدواج درخواست دهید.

شهروندان ایالات متحده این روند را با ارائه درخواست ویزا در فرم I-129F به خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) شروع می کنند. پس از تایید I-129F توسط USCIS، پرونده را به کنسولگری ایالات متحده در مکزیک انتقال می دهند. سپس نامزد شما برای ویزای K-1 درخواست می دهد که شامل ارسال فرم ها و اسناد و شرکت در مصاحبه است.

پس از ازدواج شما در ایالات متحده، همسر جدید شما می تواند برای اخذ کارت سبز USCIS درخواست دهد. سپس هر دو شما باید در مصاحبه ای برای اخذ گرین کارت در یک دفتر محلی USCIS شرکت کنید.

روند نقل مکان همسر شما از مکزیک به آمریکا بر اساس ویزای مهاجرت

اگر شما و شوهر یا همسرتان ازدواج کرده اید، می توانید با پر کردن فرم I-130 و ارائه آن به USCIS برای گرین کارت درخواست دهید. پس از موافقت USCIS با I-130، همسران شهروندان ایالات متحده می توانند روند اخذ ویزای خود را ادامه دهند، در حالی که همسران کسانی که اقامت دائم ایالات متحده را دارند باید صبر کنند تا USCIS و وزارت امور خارجه به آنان اجازه ادامه روند درخواست ویزا دهند. پس از ثبت درخواست خود، لازم است تا چند ماه برای دریافت ویزای خود صبر کنید. در حال حاضر (تا اوایل ۲۰۱۶)، حدود یک سال و نیم برای دریافت ویزا زمان لازم است.

همسر شما باید از طریق کنسولگری برای ویزای مهاجرت درخواست دهد. این بدان معنی است که همسر شما باید مدارک خود را به نزدیکترین کنسولگری ایالات متحده در مکزیک ارائه دهد و برای مصاحبه در آنجا حضور یابد.

پس از تایید درخواست، همسر شما بر اساس ویزای مهاجرت وارد ایالات متحده می شود و همزمان مقیم دائم و قانونی این کشور می شود.

محل برگزاری مصاحبه در مکزیک

اگر چه ایالات متحده در چند شهر مکزیک کنسولگری دارد، اما همه آنها ویزای مهاجرت بر اساس ازدواج صادر نمی کنند. در واقع، از ژانویه سال ۲۰۱۶، تنها کنسولگری واقع در شهر خوارز ویزای مهاجرت صادر می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به وب سایت کنسولگری ایالات متحده در مکزیک مراجعه کنید.

اگر همسر شما در کشوری غیر از مکزیک زندگی می کند، کنسولگری ایالات متحده در آن کشور مسئولیت رسیدگی به پرونده او را بر عهده دارد.

روند ارائه درخواست در صورتی که همسر شما در حال حاضر در ایالات متحده است

اگر همسر شما در ابتدا به طور قانونی وارد ایالات متحده شده است (بر اساس ویزای نامزد یا ویزای دانشجویی یا توریستی)، و یا خود شما شهروند ایالات متحده باشید، او می تواند برای ویزای ایالات متحده درخواست دهد. فرم اصلی برای این کار فرم I-485 مربوط به USCIS است. هر دو نفر شما باید برای شرکت در مصاحبه در یکی از دفاتر USCIS حضور یابید.

اگر همسر شما بدون بازرسی وارد ایالات متحده شده است، و یا شما مقیم دائم این کشور هستید و همسر شما به طور غیرقانونی در ایالات متحده کار کرده است، وضعیت پیچیده تری خواهید داشت. ممکن است در اخذ کارت سبز برای همسر خود با مشکل مواجه شوید. با یک وکیل مهاجرت برای کسب اطلاعات بیشتر مراجعه کنید.

ازدواج قانونی و معتبر

صرف نظر از محل ازدواج، شما باید یک گواهی برای متقاعد کردن مقامات اداره مهاجرت ایالات متحده مبنی بر قانونی بودن ازدواج خود در دولت و یا کشوری که در آن در آن ازدواج صورت گرفت است ارائه دهید. در زیر برخی نکات در این خصوص ارائه شده است.

اخذ اسناد ازدواج معتبر در مکزیک

اگر قصد دارید در مکزیک ازدواج کنید، باید مطمئن شوید که ازدواج شما در آن کشور معتبر و قانونی باشد. مانند در ایالات متحده، در هر ایالت مکزیک روش ازدواج متفاوت است. شما باید با دفتر عضویت مدنی در کشوری که در آن برای ازدواج خود برنامه ریزی نموده اید برای کسب اطلاعات کامل در مورد شرایط مورد نیاز تماس بگیرید.

شما باید سند ازدواج خود را دریافت کنید. دولت ایالات متحده اسناد قانونی و معتبر در هر کشور را در نظر گرفته، و گواهی ازدواج شما را در غیر این صورت رد می کند. با مراجعه به وزارت امور خارجه می توانید در مورد مدارک ازدواج معتبر در مکزیک اطلاعات کسب کنید.

دریافت سند ازدواج معتبر در ایالات متحده در رابطه با مهاجرت به مکزیک از طریق ازدواج

اگر مراسم ازدواج خود را در ایالات متحده برگزار می کنید، باید از قوانین ایالت محل ازدواج خود پیروی کنید. شما باید گواهی ازدواج خود را از یک اداره دولتی محلی دریافت کنید. برای مثال، گواهی کلیسا کافی نیست.

در پایان موضوع مهاجرت به مکزیک از طریق ازدواج می توان گفت که موسسه مشاوره ای MIE (با همکاری موسسه حقوقی ملک پور) دارای کامل ترین و بهترین اطلاعات می باشد ، بنابراین اگر در رابطه موضوع مهاجرت به مکزیک از طریق ازدواج دارای هرگونه سوال و ابهامی بودید می توانید با موسسه مشاوره ای MIE (با همکاری موسسه حقوقی ملک پور) تماس حاصل نموده و به صورت تلفنی و رایگان به صورت تخصصی در رابطه با مهاجرت به مکزیک از طریق ازدواج مشاوره دریافت نمایید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.