تبدیل اقامت به تابعیت نیوزیلند

آیا شما از چگونگی تبدیل اقامت به تابعیت نیوزیلند اطلاع دارید؟ در امر مهاجرت به نیوزیلند چگونگی تبدیل اقامت به تابعیت نیوزیلند از پرتکرار ترین سوالات متقاضیان می باشد. چگونگی تبدیل اقامت به تابعیت نیوزیلند از مباحث مهمی است که می تواند باعث ارتقای وضعیت و کیفیت افرادی باشد که در این کشور مقیم هستند.لذا برآن شدیم تا در مورد این مطلب با عنوان چگونگی تبدیل اقامت به تابعیت نیوزیلند اطلاعاتی را ارائه کنیم. موسسه حقوقی ملک پور با داشتن وکلا و مشاوران مجرب در امور حقوقی و مهاجرتی ، پاسخگوی نیازهای شما عزیزان در امور مهاجرتی و چگونگی تبدیل اقامت به تابعیت نیوزیلند می باشد.
زمانی که افراد در یک کشور ساکن می شوند، ممکن است تصمیم به این گیرند که خود جزیی از اتباع آن کشور شوند. زیرا همواره تابعیت هر کشور با خود امتیازاتی را در بر دارد که اقامت ندارد. برای مثال در کشور مورد بحث یعنی نیوزیلند، کسب تابعیت امتیازات زیر را به همراه خواهد داشت:

۱) شخص می تواند برای همیشه در این کشور زندگی کند.
۲) شخص می تواند پاسپورت نیوزیلندی دریافت کندو آزادانه به سفر درخارج از مرزهای نیوزیلند بپردازد و به خاک نیوزیلند بازگردد.
۳) برای انتصاب به نمایندگی پارلمان اقدام کند.
۴) دسترسی کامل و بدون محدودیت به تحصیل در رشته های مختلف داشته باشد و از امتیازاتی چون بورس تحصیلی و جایزه های علمی برخوردار گردد که صرفا مخصوص اتباع نیوزیلند می باشد.
۵) از امتیازات اقتصادی و مالکیتی بهرمند شود.
۶) می تواند در رشته های مختلف ورزشی به عنوان نماینده نیوزیلند حضور یابد.
در کنار این حقوق یک تبعه تکالیفی هم نسبت به کشور پیدا می کند که باید آن ها رابه موقع اجرا گذارد:
۱)    قوانین کشوری را رعایت کند.
۲)     رای بدهد
۳)    مالیات بپردازد
۴)     نسبت به کشور نیوزیلند احساس مسوولیت کنن و به آن وفادار باشد.

شرایط عمومی اعطای تابعیت نیوزیلند برای بزرگسالان به شرح زیر هستند:
۱)    قصد: شما در صورت اعطای تابعیت، باید قصد واقعی به زندگی در نیوزیلند داشته باشید.
۲)    اقامت: شما باید برای اعطای تابعیت ابتدائا برای اقامت دایم محق بوده و در نیوزیلند حضور داشته باشید به صورت زیر:
شما باید در نیوزیلند برای حداقل مدت ۱۳۵۰ روز در طول مدت ۵ سال حضور مستمر داشته باشید، قبل از اینکه از اینکه در خواست اخذ تابعیت کنید و حداقل ۲۴۰ روز در هر سال از ۵ سال مذکور اقامت و حضور داشته باشید.
نکته: فرد مقیم نیوزیلند کسی است که ویزای اقامت موقت با ویزای اقامت دایم داشته یا یک فرد مقیم یا تبعه کشور استرالیا باشد.
۳)    زبان انگلیسی: شما باید مسلط به زبان انگلیسی باشید در حدی که بتواتید نیازهای روزمره خود را مانند خرید یا رفتن به بانک را تامین کنید بدون اینکه نیاز به کمک کسی داشته باشید
۴)    حسن اخلاق و سابقه خوب: اگر شما محکومیت هایی نظیر کلاهبرداری و یا تخلفات رانندگی یا سایر محکومیت ها را داشته باشید، این مسائل روی درخواست شما تاثیر می گذارد.
۵)    افراد باید از حقوق و تکالیف خود در فرض اعطای تابعیت آگاه باشند.

مدارک لازم برای پیوست به در خواست اعطای تابعیت ، موارد زیر می باشد:
۱)    شناسنامه و یا هر مدرک معادل آن ( مانند کارت ملی)
۲)    پاسپورت کنونی با در صورت انقضا ، آخرین پاسپورت
۳)    ۲ قطعه عکس رنگی
۴)    شخصی یه عنوان شاهد که بالای ۱۶ سال سن داشته باشد و خود دارای پاسپورت باشد. اگر به صورت حضوری اقدام به درخواست اعطای تابعیت کرده باشید می توانید از نماینده دپارتمان امور داخلی یا مامور تابعیت به عنوان شاهد استفاده کنید.
۵)    هزینه درخواست اعطای تابعیت نیوزیلند ۴۷۰٫۲۰ دلار نیوزیلند است. وهزینه تایید آن ۱۱۲٫۴۰ دلار نیوزیلند است.
در صورت استرداد تقاضا ، صرفا بخشی از پول به فرد بازگردانده می شود.
قابل ذکر است در صورت تردید در صحت مدارک مذکور ، ممکن است مدارک دیگری از متقاضی تابعیت درخواست شود. باید دانست در صورتی که عدم صحت مدارک یا تقلبی یا جعلی بودن آنها اثبات شود این امر تبعاتی چون رد درخواست اعطای پناهندگی ، لغو اعطای تابعیت به فرد به صورت کلی یا مجرم شناخته شدن فرد  یا هردو این موارد با هم را خواهد داشت.
سوالی که ممکن مطرح شود آن است که اعطای تابعیت روی ویزای اقامت تاثیری می گذارد؟ پاسخ آن است که همانطور که افراد تبعه نیوزیلند نیازی به داشتن ویزا برای زندگی کردن در نیوزیلند ندارند، اگر فردی بتواند تایعیت نیوزیلند را اخذ کند خود به خود ویزای فرد باطل می شود.
پس از قبولی درخواست اعطای تابعیت نیوزیلند فرد تبعه این کشور محسوب نمی شود بلکه فرد باید در مراسمی شرکت داشته و درآن سوگند به وفاداری که مراسمی تشریفاتی است شرکت کند که معمولا زمان برگزاری این مراسم از زمان درخواست حدود ۴ ماه می باشد. کودکان زیر ۱۴ سال لازم نیست در این مراسم شرکت کنند اما شرکت آنها نیز منعی ندارد. باید دانست تا زمانی که فرد در مراسم مذکور شوگند  یاد نکرده تبعه نیوزیلند محسوب نمی شود. این مراسم توسط شوراهای محلی  در حوزه سکونت فرد برگزار می گردد لذا هرگونه جابجایی باید به اداره تابعیت اعلام شود.

نامه ای در این خصوص در حدود ۲تا ۳ هفته قبل از برگزاری مراسم برای فرد فرستاده می شود که اگر او نتواند در آن موعد در این مراسم شرکت کند باید در مراسم بعدی که برگزار می شود شرکت کند اما باید نهایتا تا ۱ سال از تاریخ اخذ قبولی درخواست نسبت به شرکت در این مراسم شرکت کند. در این مراسم شما باید به یکی از این موارد سوگند یاد کنید. ۱) اگر مذهبی هستید باید سوگند وفاداری یاد کنید و اگر مذهبی نیستید باید به نسبت به تاکید بر وفاداریتان سوگند یاد کنید. یاد کردن این قسم به این معنی است که شما به نوعی تضمین می دهید که به قوانین، حقوق و آزادی های نیوزیلند احترام بگذارید. در این باب به شما متنی از پیش تعیین شده داده خواهد شد ه نیازی به از حفظ خواندن آن نیست.
در این مقاله سعی شد تا اطلاعات موجز و مختصری در مورد چگونگی تبدیل اقامت به تابعیت نیوزیلند ارایه شود . موسسه حقوقی ملک پور با سابقه طولانی در امر مهاجرت ،خدمات  ارزنده ای را به شما عزیزان در امور مختلف مهاجرتی و چگونگی تبدیل اقامت به تابعیت نیوزیلند ارایه می دهد. در صورت هرگونه سوال ویا ابهام در امر چگونگی تبدیل اقامت به تابعیت نیوزیلند ، شما عزیزان می توانید با مشاوران مجرب موسسه تماس حاصل نموده و پاسخ سوالات خود را از ایشان دریافت کنید.

 

نگارنده: سالار پیوسته

1 پاسخ
 1. پوریا گفته:

  ا عرض سلام خسته نباشید خدمت شما بزرگواران .
  میخواستم درمورد مهاجرت ازطریق ورزش چند سوالی از شما بزرگواران بپرسم .
  من یک جوان 24 ساله ی معلول البته ورزشکار هستم و شکر خدا تا اینجای کارم عناوینی به دست اورده ام ولی در این برحه ی زمانی به دلیل مشکلات مالی و چند مشکل دیگر قادر به ادامه ی ورزش قهرمانی نیستم و خواهان مهاجرت به هر کشوری که برای من مفید باشد
  بنده دارای مدرک قهرمانی کشوری و دارای حضور در اردوی تیم ملی و دارای مقام سوم آسیا در ماده ی دوومیدانی هستم ممنون میشم اگر راهنمایی کنید با سپاس فراوان

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.