معرفی دانشگاه های رومانی

در این مقالیه به معرفی دانشگاه های رومانی می پردازیم. آیا اطلاعاتی از دانشگاهای رومانی دارید؟  آیا میدانید در کشور رومانی چند دانشگاه معتبر وجود دارد؟ آیا از هزینه های تحصیل در دانشگاه های کشور رومانی اطلاعاتی دارید؟ تحصیل در دانشگاه های رومانی به چه زبانی تدریس میشود؟ شرایط تحصیل در رومانی چه میباشد؟ آیا بورس تحصیلی در دانشگاه های رومانی داده میشود؟ کدام دانشگاه های رومانی مدرک معتبر ارائه میکنند؟

موسسه حقوقی MIE ملک پور سال ها در زمینه مهاجرت های کاری ، سرمایه گذاری و دانشجویی فعال بوده و تحقیقات گسترده ای را در این زمینه به انجام رسانده است و همواره با استفاده از کارشناسان و وکلای زبده جهت راهنمایی و مشاوره به پویندگان و پرسشگران در این زمینه، در این عرصه حاضر و فعال بوده.

نگارنده در این زمینه سعی بر این دارد که شما را با ابعاد مختلف تحصیل در رومانی و معرفی دانشگاه های رومانی آشنا کند.

دانشگاهایی که در کشور رومانی هستند دارای ثدمت بسیار زیادی میباشند و در طی تحقیقات به عمل امده قدمت برخی از دانشگاهای کشور رومانی به بیش از۳۰۰ سال میرسد ، به همین منظور در گرد همایی در سال ۱۹۹۵ رئیس کل دانشگاه بخارست رومانی از رئیسان معتبر دانشگاه های جهان دعوت به عمل آورد که رئیس دانشگاه تهران نیز در این گردهمایی حضور داشت.

پیش از در هم شکنی کمونیسیم در کشور رومانی، مراکز ایالتهای کشور رومانی دارای دانشگاهی دولتی بود برای مثال دانشگاههای شهرهای بخارست، یاش، کرایوا و تیمی شوارا به ترتیب عبارت اند از دانشگاه بخارست، الکساندر یون کوزا ، کرایوا و تیمی شوارا . به عنوان مثال در شهر صنعتی براشو که دارای کارخانه های هواپیما سازی، تراکتور سازی و ماشین سازی است دانشگاه پلی تکنیک فعالیت می کند.

از دانشگاه های کشور رومانی میتوان به بخارست ، آکادمی بخارست ، بچه های بولای ، براسو، کلاج ناپوکا،اسپیرو هارت، لاسی اشاره کرد.

لازم به ذکر است که ورودی برای اخذ دانشجو در کشور در دانشگاهای رومانی سالی یکبار انجام میشود . برای درس خواندن در کشور رومانی و اخذ پذیرش از دانشگاه های کشور رومانی مدرک زبان آیلتس یا تاقل مورد نیازنیست.برخلاف دیگر کشورها که  اروپایی که برای اخذ پذیرش دانشجویی که دانشجو باید آزمون میبایست دوره های زبان راگذرانده باشد .درکشور رومانی جهت تحصیل در رومانی اخذ پذیرش از دانشگاه های رومانی نیاز به ارایه مدرک زبان انگلیسی نمی باشد.

موسسه مالی حقوقی ملک پور برای تحصیل در کشور رومانی و کسب پذیرش از دانشگاه های رومانی برای کسانی که درخواست دارند از رشته هایی پذیرش تحصیلی میگیرند که به زبانهای رومانیایی، انگلیسی تدریس میشود. نسبت به تسلط محصل به یکی از دو زبان رومانیایی، انگلیسی محصل میتواند برای کسب پذیرش از دانشگاه های کشور رومانی اقدام کند.

 

رشته های علوم اجتماعی، روانشناسی ، اقتصاد، تمام رشته های مهندسی،علوم پایه ، علوم انسانی،تربیت بدنی ، معماری ، هنر و موسیقی، تفسیر و موسیقی، تئاتر و هنر های اکادمیک، کارگردانی و سینما از جمله رشته هایی میباشند که میشود در دانشگاهای کشور رومانی تحصیل کرد.که هزینه تحصیل در رشته های مختلف و مقاطع مختلف از ۲۰۰۰یورو تا ۹۰۰۰ یورو مورد تغییر میباشد.

لازم به ذکر میباشد که تحصیل در رشته های پزشکی دانشگاهای رومانی به زبان فرانسوی و انگلیسی نیز ارائه میشود.

مدارکی که در ایران به دانشجو ها داده میشود ( سراسری – ازاد – پیام نور – غیر انتفاعی و …) در دانشگاهای کشور رومانی مورد تایید میباشد.درس خواندن در کشور رومانی و کسپ پذیزش از دانشگاهای کشور رومانی بوده و به درخواست کننده اجازه تحصیل در مقاطع بالاتر را داده است.

 

برای ثبت نام در دانشگاهای علوم پزشکی دانشگاه رومانی که شامل دانشکده های دندانپزشکی ، داروسازی و فزیوتراپی میباشد.

برای تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاهای کشور رومانی نیاز میباشد که مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی شخص متقاضی اخذ شده باشد و همانطور که گفته شد برای تحصیل در دانشگاهای کشور رومانی به مدرک زبان نیازی نمیباشد و دانشجو میتواند به راحتی برای تحصیل خود اقدام نماید. لازم به ذکر میباشد که مدارک دانشگاهای کشور رومانی در کشور های امریکا ، انگلیس و اتحادیه اروپا مورد تایید میباشد. بسته به دانشگاهای مورد نظر و مقطع تحصیلی و رشته تحصیلی هزینه های تحصیل در این کشور منغیر میباشد. هزینه زندگی نیز در این کشور در ماه مبلغی حدود ۵۰۰ تا۶۰۰ یورو میباشد.

مدارک مورد نیاز برای این مقطع ریز نمرات دیپلم، ترجمه پیش دانشگاهی،پاسپورت و ترجمه شناسنامه میباشد.

در مقطع کارشناسی ارشد نیز مدارک مورد نیازی نمونه های بالا  به علاوه ترجمه مدرک کارشناسی میباشد.

با تشکر از شما خواننده عزیز که مقاله ما را مطالعه کردید .در این مقاله سعی شد تا به معرفی دانشگاه های رومانی پرداخته شود و چگونگی اخذ پذیرش ،مدارک لازم برای پذیرش  ارائه شود.برای کسب مطالب بیشتر میتوانید از دیگر مقالات موسسه حقوقی ملک پور اطلاعات کسب کنید. شما برای اطلاع از شرایط مختلف در مورد مهاجرت می توانید از طریق تلفن با مشاورین و وکلای با تجربه موسسه حقوقی ملک پور مشاوره رایگان دریافت نمایید و همچنین می توانید به صورت حضوری از مشاوره وکلای موسسه حقوقی ملک پور بهره مند گردید.

 

منبع

http://www.unibuc.ro/e/

http://www.topuniversities.com/where-to-study/europe/romania/guide

 

نگارنده: محمود ملکی

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.