مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش در سوئد

مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش در سوئد

 

مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش در سوئد جهت متقاضیان تحصیل در سوئد در سال 2018 و تحصیل رایگان در سوئد ،  این مقاله تحت عنوان مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش در سوئد برای شما عزیزان و همراهان همیشگی سایت ملک پور، نگاشته شده است. مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش در سوئد، همانند سایر کشورها در این زمینه، دارای قواعد مخصوص به خود می­باشد. برای مهاجرت به سوئد و تحصیل در دانشگاه­های سوئد، نخست باید؛ مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش در سوئد، مورد توجه قرار بگیرد. پس از فراهم نمودن مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش در سوئد، می­توان برای تحصیل در سوئد ، اقدام نمود. اگر به دنبال اطلاعات مهاجرت به سوئد و  یافتن مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش در سوئد می­باشید، مقاله پیش رو را مطالعه بفرمایید.

کشور سوئد، یک کشور اسکاندیناوی در شمال اروپاست که از سمت غرب با کشور نروژ، از سمت شرق با کشور فنلاند هم مرز است. پایتخت و شهر بزرگ آن، استکهلم است و تقریباً ۸۵ درصد مردم آن، در مناطق شهری زندگی می­کنند. آب و هوای این کشور را می­توان به ۳ بخش مجزا تقسیم نمود؛ بدین صورت که بخش جنوبی آن دارای آب و وهوای اقیانوسی، بخش مرکزی آن دارای آب و هوای مرطوب و بخش شمالی آن دارای آب و و هوای نیمه قطبی است؛ با وجود این، سوئد بسیار گرمتر و خشکتر از مکان­های دیگر، در عرض جغرافیایی مشابه است، بدین صورت که زمستان­های آن بسیار خفیفتر از روسیه، کانادا و شمال ایالات متحده است.

زبان رسمی کشور سوئد، سوئدی است؛ یک زبان ژرمنی شمالی، مربوط و بسیار شبیه به دانمارکی و نروژی اما متفاوت در تلفظ و رسم­الخط. مسیحیت لوتری نیز، بزرگترین مذهب این کشور است. سوئد کشوری است که یکی از بالاترین سطح برابری ثروت در جهان، یکی از پایینترین شکاف دستمزد زن و مرد جهان است و جذبه تحصیل در این کشور بسیار قوی است. همچنین، این کشور در صدر دیگر کشورهای اروپایی، در سرانه تعداد آثار علمی منتشر شده است. کشور سوئد، دارای دانشگاه­های بسیار معتبری در سطح جهان می­باشد که برای علاقه­مندان به تحصیل در این کشور، فرصت مناسبی مهیا نموده است.

برای واجد شرایط شدن به منظور تحصیل در کشور سوئد، باید برخی شرایط خاص و عام ورود و پذیرش مورد توجه قرار بگیرد. این الزامات و شرایط، بسته به سطح آموزشی ( کارشناسی، کارشناسی ارشد و … ) و دانشگاه مورد نظر برای تحصیل، متفاوت می­باشد

شرایط خاص ورود و پذیرش

همانطور که یک دانشجو، شرایط عام و کلی پذیرش در دانشگاه­ها را مورد توجه قرار می­دهد؛ باید یک سری شرایط خاص که ممکن است مورد نیاز باشد را نیز،مدنظر خود قرار دهد. به عنوان مثال، دوره­های مهندسی، ممکن است نیاز داشته باشند که یک دانشجو، سطح بالایی از ریاضیات را گذرانده باشد. ساده­ترین راه دریافت لوازم خاص تحصیل در یک دوره، جستجو در سطح آموزشی و رشته تحصیلی در دانشگاهمدنظر می­باشد. این لوازم در قسمت ادمیشن دانشگاه­ها بیان شده است.

شرایط پذیرش و ورود برای مقطع کارشناسی

مراحل زیر، مراحل پذیرش در مقطع کارشناسی در سوئد می­باشد. توجه داشته باشید که برخی از رشته­ها مانند هنرهای زیبا، مراحل درخواست و مهلت ممکن است متفاوت باشد. همیشه باید وب سایت رسمی دانشگاه­ها را در این زمینه بررسی نمایید.

۱-یافتن برنامه مورد نظر

اولین قدم برای تحصیل در مقطعه کارشناسی، انتخاب بهترین برنامه برای شما می­باشد. شما می­توانید از طریق Universityadmissions.se به طور مستقیم، به جستجوی برنامه­ها بپردازید. همچنین، لیست برنامه­ها در برخی وب سایت­های دانشگاه­های خاص نیز ارائه شده است.

۲-ارائه مدارک؛

 • به طور کامل، تحصیلات متوسطه گذرانده شده باشد.
 • ارائه مدرک توانایی زبان. برای ورود به مقطعه کارشناسی، مدرک زبان انگلیسی باید معادل دوره زبان انگلیسی در مقطع متوسطه سوئد به نام انگلیسی ۶ / انگلیسی دوره b باشد.
 • برای دانش آموزانی که بعد از ۳۱ دسامبر سال ۲۰۰۹، نمران نهایی مدارس خود را دریافت کرده­اند، برای ریاضیات؛ مورد ذیل نیز مورد نیاز است:

دانش آموز باید دوره­هایی از ریاضیات را کامل کرده باشد که به سطح ۱a، ۱b و ۱c ریاضیات سوئدی رسیده باشد.

۳-درخواست آنلاین

۴-دریافت پذیرش

۵-درخواست مجوز اقامت. دانشجویانی که خارج از اتحادیه اروپا هستند و قصد تحصیل در سوئد برای مدت حداقل ۳ ماه هستند، باید مجوز اقامت دریافت نمایند. از آنجاییکه روند دریافت مجوز اقامت ممکن است طولانی باشد، باید به محض دریافت پذیرش خود، اقدام نمایید.

 

شرایط پذیرش و ورود برای مقطع کارشناسی ارشد

تمامی شرایط و مراحل همانند موضوعاتی است که در بالا بیان شد. توضیحات بیشتر به شرح ذیل است؛

۲-ارائه مدارک؛

 • ارائه مدرک کارشناسی از یک دانشگاه معتبر بین­المللی.
 • ارائه مدرک توانایی زبان. این امر می­تواند با مدرک تافل یا آیلس، نشان داده شود. برای بیشتر برنامه­های کارشناسی ارشد، نیاز به مدرک معادل انگلیسی ۶ / انگلیسی دوره b می­باشد. هر چند برخی برنامه­ها، نیاز به سطح پایینتر یا بالاتر دارد.

شرایط پذیرش و ورود برای مقطع PHD

در کشور سوئد، پذیرش برای مقطع دکتری در هر دانشگاه به صورت جداگانه انجام می­شود. لیست وضعیت PHD، همراه با سایر فرصت­های شغلی دانشگاهی، در وب سایت دانشگاه­ها موجود است. شما باید وب سایت دانشگاه مدنظر و مورد علاقه خود را در این زمینه بررسی نمایید.

غالباً برای پذیرش در مقطع PHD باید موارد زیر ارائه شود؛

 • باید یک مدرک دانشگاهی معادل کارشناسی ارشد یا بالاتر در همان موضوع برای تحصیل، ارائه شود. در اغلب موارد برای کارشناسی ارشد مورد نیاز است. مطالعات قبلی باید شامل یک پایان نامه باشد که نشانگر نتیجه یک تحقیقات مستقل باشد.
 • مهارت بسیار خوب در زبان انگلیسی. مهارت­های زبان سوئدی نیز در مواردی که سمینارها و سخنرانی­هایی در سوئد انجام می­شود، مهم است.

نکته: برای دریافت مدارک کامل و شرایط پذیرش به طور جزئی، باید به وب سایت دانشگاه مدنظر مراجعه نمود و به اطلاعات کامل در این زمینه دست یافت.

کشور سوئد، دارای دانشگاه­های معتبری در سطح جهان می­باشد لذا برای علاقه مندان به تحصیل در خارج، گزینه مناسبی است. پیش از اقدام برای پذیرش در دانشگاه­های سوئد باید مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش در سوئد را فراهم نمود و سپس مبادرت به پذیرش نمود.

هدف از نگارش این مقاله توضیحی مختصر در مورد مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش در سوئد جهت متقاضیان تحصیل در سوئد بود که به صورت مختصر خدمت شما عزیزان همیشه همراه سایت موسسه حقوقی ملک پور ارائه گردید. ضمن تشکر و قدردانی از حضور گرم شما در سایت موسسه حقوقی ملک پور به اطلاع شما عزیزان گرانقدر می رسانیم در صورت تمایل و در جهت ارائه توضیحات و پاسخ به سوالات بیشتر، شما سروران گرامی می توانید با مؤسسه ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان (به صورت تلفنی) و در صورت نیاز مشاوره حضوری وکلا و کارشناسان ارشد مؤسسه حقوقی ملک پور بهره مند گردید.

4 پاسخ
 1. رضا گفته:

  با سلام وعرض ادب
  برای تحصیل در سوئد شرط سنی هست برای ارشد ست38
  ویزای همراه همزمان آیا برای همسر وفرزند صادر میشه

  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام و عرض ادب. تحصیل در استرالیا در تمامی مقاطع سنی نیاز به بررسی گپ تحصیلی و سنی و وضعیت علمی و مالی شما خواهد داشت. در مورد ویزای همراه ابتدا می بایست موفق به اخذ ویزای تحصیلی و پذیرش شده و سپس بعد از مدت کوتاهی اقدام به درخواست بردن همراه نمایید.
   پیشنهاد می شود پس از مطالعه مقاله زیر در صورت نیاز جهت مشاوره رایگان و بررسی شرایطتان با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ دفاتر موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمائید.
   https://malekpour.ir/تحصیل-در-سوئد/

   پاسخ
 2. محمد گفته:

  سلام
  ممنون از راهنمایی های خودتان.. میخواستم بدونم مدرک دانشگاه آزاد مورد تایید کشور های اروپایی هست و حداقل چه معدلی برای کارشناسی به کارشناسی ارشد لازم است؟

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.