مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در بلژیک

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در بلژیک برای مهاجرت به بلژیک 2018 از جمله مهاجرت تحصیلی به بلژیک را در این مقاله توضیح می دهیم . همانطور که میدانید تحصیل در بلژیک شرایط ویژه ای را برای متقاضیان بین المللی فراهم کرده است. واین به دلیل  هزینه های مناسب زندگی و تحصیل در بلژیک به نسبت سایر کشور های اروپای می باشد. شرایط و مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در بلژیک در دانشگاه های دولتی ودانشگاه های خصوصی متفاوت است. ما در این مقاله سعی براین داریم خلاصه ای از شرایط و مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در بلژیک، شرایط و مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در بلژیک را توضیح دهیم.

شرایط و مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در بلژیک چیست؟ هزینه تحصیل در بلژیک چه مقدار است؟ شرایط  و مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در بلژیک با توجه به رشته و مقطع تحصیلی متفاوت است.

کارشناسی

اشخاص متقاضی برای تحصیل در مقطع کارشناسی  می بایست مدرک فارغ التحصیلی دوره متوسطه خود را ارائه دهند. این مدرک باید معادل  مدرک تحصیلات دبیرستانی طبق قوانین والونیا-بروکسل باشد. شایان ذکر است که در برخی مناطق ، مانند سایر دانش آموزان بلژیکی ، دانشجویان باید برای ورود به برخی رشته ها مانند هنر و مهندسی یک امتحان ورودی بدهند و یا ممکن است در بعضی رشته ها مانند دندانپزشکی و پزشکی ، در پایان سال اول تحصیل خود لازم باشد تا در یک امتحان رقابتی شرکت کنند.

کارشناسی ارشد

متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ، دانشجویان خارجی می بایست مدرک کارشناسی مطابق با رشته ای که میخواهند بخوانند را ارائه دهند و همچنین باید دوره ی کارشناسی را حد اقل سه سال گذرانده باشند.
تجربه فردی و یا حرفه ای که مورد تایید هیئت داوران مربوط به پذیرش باشد به دانشجویان بین المللی در رابطه با ادامه تحصیل در مقطه کارشناسی ارشد کمک می کند. اشخاصی که مدرک کارشناسی خود را در خارج از بلژیک گذرانده اند به تایید مدرک دیپلم در وزارت والونیا-بروکسل ندارند و همان مدرک کارشناسی کفایت میکند. دانشجویی که بخواهد در مقطع کارشناسی ارشد تخصصی تحصیل نماید ، می بایست یک مدرک کارشناسی ارشد ارائه کند که حد اقل در دوره کارشناسی ارشد ۱۲۰ واحد پاس کرده باشد.

دکترا

در باب مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در بلژیک، متقاضیانی که تمایل به تحصیل در مقطع دکترا دارند می بایست یک مدرک کارشناسی ارشد که ۱۲۰ واحد گذرانده را داشته باشند. برای تحصیل در مقطع دکترا اقدام کنند. البته توجه داشته باشید که پایان نامه دکترا باید تحت نظر و راهنمایی یک سرپرست نوشته شده باشد.
برای پذیرش در مقطع دکترا  دانشجو می بایست یک پایان نامه داشته باشد که به خوبی تعریف شده باشد و همچنین رضایت نامه سرپرست و یا مشاور پروژه هم باید موجود باشد.
اولین گام در مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در بلژیک در مقطع دکترا این است که باید یک استاد راهنما در زمینه رشته تحصیلی خود پیدا کنند و با او در مورد ارائه پروژه خود و تصویب و تایید آن تماس حاصل نمایید.اگر در خواست پذیرش تحصیلی شما مورد تایید قرار بگیرد آخرین مرحله از شرایط اخذ پذیرش بلژیک ، ثبت نام در موسسه آموزش عالی و یا دانشگاه انتخابی است.

 

برای اینکه ثبت نام شما در دانشگاه کامل انجام شود ، دو مرحله وجود دارد :

تکمیل کردن مدارک مورد نیاز پذیرش

پرداخت شهریه

این مورد را در نظر داشته باشید که هر دانشگاه و یا موسسه آموزش عالی ممکن است شرایط پذیرش تحصیلی مختص به خودشان را داشته باشند. که در واقع قبل ازاقدام باید آن ها را مطالعه کنید.

شرایط و مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیلی  در بلژیک :

برای اینکه بتوان  برای تحصیل در بلژیک اقدام کرد ودر این کشور تحصیل نمود لازم است که در ابتدا ویزای دانشجویی بلژیک را در دست داش . برای دریافت ویزای دانشجویی بلژیک و اقامت در بلژیک داشتن مدارک زیر الزامی می باشد :

پرکردن و امضای فرم درخواست ویزای بلژیک

داشتن پاسپورتی که ۱۲ ماه اعتبار داشته و همچنین دو صفحه خالی نیز در آن موجود باشد.

مدارک و اعتبار بانکی که ثابت کند شما اعتبار مالی به اندازه کافی برای مدت زمانی که در بلژیک هستید را دارید. این هزینه ها شامل هزینه زندگی ، سلامت و درمان ، تحصیل ، امکانات رفاهی و همه مواردی است که در زندگی روزمره مورد نیاز است.

مدارک پزشکی که ثابت کند شما بیماری های عفونی و خطرناک مانند ایدز و هپاتیت ندارید.

گواهی عدم سوء سابقه که نشان دهد هیچ گونه سو سابقه کیفری ندارید.

ارائه مدارک تحصیلی  که برای تعیین وضعیت تحصیلی در بلژیک لازم است . این مدارک عبارنتد از:

مدارک ثبت نام و پذیرش در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی بلژیک :

اصل و کپی مدرک دیپلم ، گواهی و مدرک تحصیلی از آموزشگاه دوره متوسطه و همچنین سابقه تحصیلی از سال اخر دوره دبیرستان

اصل و کپی هر گونه مدرک تحصیلی که بعد از دوره دیپلم و دبیرستان اخذ شده است.
در نظر داشته باشید که تمامی مدارک را می بایست به صورت رسمی به یکی از زبان های انگلیسی ، آلمانی و یا فرانسوی ترجمه نموده و این ترجمه مورد تایید سفارت بلژیک قرار گیرد . همچنین ممکن است که سفارت از شما مدارکی اضافی تر از آنچه به شما عرض کردیم با توجه به رشته مورد نظرتان ، درخواست نماید.

هزینه تحصیل در کشور بلژیک :

معمولا بخش زیادی از هزینه های مربوط به تحصیل در بلژیک ، توسط مقامات تصویب می شود و برای دانشجویان خارجی و بلژیکی به یک میزان است استاندارد هزینه تحصیل در بلژیک برای یک سال تحصیلی در سال ۲۰۶-۲۰۱۷ حد اکثر ۸۳۵ یورو بوده است .
دانشجویان بین المللی بورسیه شده و یا دانشجویانی که توان مالی اندک دارند ممکن است از پرداخت کل شهریه و یا بخشی از آن معاف شوند.

در باب مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در بلژیک دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا می بایست شهریه پرداخت نمایند. این میزان شهریه توسط ARES تنظیم می شود و هیچ وقت از ۵ برابر شهریه عادی تجاوز نمی کند. به همین دلیل این مبلغ ۴٫۱۷۵ یورو برای یک سال تحصیلی می باشد . البته برای بعضی از کشور های کمتر توسعه یافته که در لیست سازمان UN به عنوان کمتر توسعه یافته شناخته می شوند ، ممکن است این شهریه وجود نداشته باشد.
هزینه تحصیل در بلژیک برای برنامه های دکترا و PHD نیز معمولا از ۸۳۵ یورو در سال تجاوز نمی کند. البته این مبالغ مربوط به سال های ۲۰۱۶-۲۰۱۷ می باشد و ممکن است در آینده تغییر کنند.
اگر می خواهید که دوره ها و کلاس های خود را به زبان مادری بگذرانید می بایست به لیست مدارس بین المللی و اروپایی بروکسل مراجعه کرده و در بین آن ها یکی را برای ادامه دادن تحصیلات خود انتخاب نمایید. همچنین مدارس بین المللی در والونیا و فلاندرز نیز یافت می شوند. خدمت شما بازدید کنندگان سایت موسسه حقوقی ملک پور عرض می نماییم که بسیاری از مدارس و دانشگاه های بلژیک دوره هایی به زبان انگلیسی نیز دارند.

با توجه به مطالب گفته شده می توان گفت که کشور بلژیک با توجه به موقعیت اقتصادی ، علمی و فرهنگی که در اتحادیه اروپا دارد انتخاب  مناسبی برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر است. همچنین نکته مهم این است که مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در بلژیک با اینکه این کشور یکی از توسعه یافته ترین و پیشرفته ترین کشور های جهان است خیلی سخت و دشوار نیست. البته باید در نظر داشته باشید که قوانین و مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در بلژیک ثابت و تضمینی نیست و ممکن است هر سال تغییر کند.

همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص شرایط مهاجرت به بلژیک از جمله مهاجرت تحصیلی به بلژیک و شرایط تحصیل در بلژیک و در نهایت شرایط مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی بلژیک و شرایط اخذ ویزای تحصیلی بلژیک و بلاخره شرایط اخذ اقامت بلژیک به صورت تخصصی مشاوره رایگان دریافت نمایید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.