مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش در مکزیک

مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش در مکزیک از جمله مسائلی است که متقاضیان مهاجرت به مکزیک باید دقت نمایند . در حال حاضر شاید در برخی رشته ها درکشور مکزیک سوالی که ذهن متقاضیان مهاجرت تحصیلی به مکزیک را درگیر می کند مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش در مکزیک است . بپذیریم که اطلاعات مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش در مکزیک را باید از متخصصین امر پرسیده شود و قوانین مهاجرتی مکزیک را باید در کنار تحصیل در مکزیک و کار در مکزیک ، سرمایه گذاری در مکزیک ، ثبت شرکت در مکزیک ، ازدواج در مکزیک ، تولد فرزند در مکزیک ، ویزای توریستی مکزیک و یا حتی پناهندگی در مکزیک از وکیل مهاجرتی مجرب پرس و جو کنید . موسسه مشاوره ای MIE (با همکاری موسسه حقوقی ملک پور) تلاش کرده است تا در این مقاله تمام اطلاعات مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش در مکزیک را در اختیار شما بگذارد .

 

در ابتدا لازم دانستیم که به صورت کامل مختصات جغرافیایی و اطلاعات این کشور را برای متقاضیان اطلاعات در باب مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش در مکزیک در اختیار شما بزرگواران قرار دهیم . مکزیک ، کشوری است در قاره آمریکای شمالی ، این کشور  با بیش از ۱۲۰ میلیون نفر جمعیت یکی از پر جمعیت ترین کشور ها در دنیا محسوب می شود  .

 

زبان رسمی و کاربردی در مکزیک زبان اسپانیایی است ولکن این کشور یک زبان رسمی ندارد و زبان انگلیسی نیز در این کشور کاربرد بسیاری دارد و از سال ۲۰۰۳ حدود ۶۰ زبان بومی به عنوان ( زبان‌های ملی ) ثبت شده است و رسمیت پیدا کرده است . کشور مکزیک بزرگ‌ترین کشور اسپانیایی ‌زبان دنیا است و حدود یک ‌سوم از کل اسپانیایی ‌زبان‌های جهان در مکزیک زندگی می‌کنند .

 

مکزیک از شمال با ایالات متحده آمریکا هم ‌مرز است . همچنین اقیانوس آرام در غرب این کشور و در جنوب خلیج مکزیک در شرق و دریای کارائیب در جنوب شرق آن قرار دارند ، این موقعیت جغرافیایی سبب شده است که بسیاری از متقاضیان مهاجرت به مکزیک به فکر ادامه تحصیل در این کشور باشند و در مورد مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش در مکزیک تحقیق می کنند .

 

در نظر داشته باشید برای ورود دانش آموزان به دانشگاه نیاز به دیپلم و پیش دانشگاهی دارند و نکته این جا است که معدل دانش آموزان در دوره دیپلم و پیش دانشگاهی بسیار حائز اهمیت است . به عبارتی دیگر باید دانش آموزان از ۴٫۰۰ نمره حداقل ۲٫۰۰ نمره را کسب کنند و این مهم است که باید تمام دروس دبیرستان شما ترجمه شود و در بین مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش در مکزیک باشد تا این نمره بندی لحاظ شود . نکته بعدی در مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش در مکزیک در مقطع کارشناسی این است که دانش آموزان در این کشور باید به زبان رسمی این کشور تحصیل کنند و یا باید زبان اسپانیایی را باید در این کشور فرا بگیرند و یا اینکه باید قبل از ورود به صورت کامل تسلط کافی بر زبان اسپانیایی داشته باشند . به عبارت دیگر مدرک زبان اسپانیایی یکی از مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش در مکزیک است ولی باید بدانید که در دانشگاه های خصوصی و کالج های خصوصی می توانید دوره ی کارشناسی انگلیسی زبان انتخاب نمایید .

 

مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش در مکزیک

گذرنامه معتبر ( حداقل ۶ ماه اعتبار از زمان ورود به مصاحبه سفارت )

  1. مدارک تحصیلی و ریز نمرات به انضمام ترجمه
  2. تکمیل فرم درخواست دانشگاه

دقت بفرمایید که این فرم درخواست هزینه ی خاصی دارد و باید در نظر بگیرید این مبلغ قابل بازکشت نخواهد بود .

  1. مدارکی دال بر این که شما تمکن مالی برای ادامه تحصیل در این کشور داشته باشید . ( ترجمه سند ملکی ، نامه تمکن مالی از بانک داخلی و … )
  2. مدرک زبان مورد نیاز دانشگاه
  3. دو توصیه نامه از اساتید ( در صورت نیاز دانشگاه مورد نظر )

 

بسیاری از متقاضیان تحصیل در این کشور در زمینه مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش در مکزیک سوالی مشترک دارند که آیا در این کشور برای ورود دانشجویان به این کشور آزمون ورودی دارد یا خیر ؟ در پاسخ این سوال گفت که در بسیاری از رشته های اساسی دانشگاه های این کشور دانشجویان احتیاج دارند تا در ابتدا برای ورود به این کشور آزمون ورودی را پشت سر بگذارید . در رشته های مدیریت و مدیریت بین الملل و مدیریت هتلداری ، مدیریت توریسم و یا حتی MBA  می توانید بدون اینکه آزمونی دهید وارد دانشگاه های خصوصی شوید . در این رشته ها اگر سابقه کار مرتبط مدیریتی در مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش در مکزیک نباشد باید یک دوره ی عمومی مدیریتی در زمینه ی مربوطه بگذرانید .

 

هزینه های دانشگاه های این کشور در دانشگاه های دولتی مکزیک ۳۷۸ تا ۸۱۸ دلار در سال است . باید دقت بفرمایید در دانشگاه های خصوصی شرایط متفاوت می شود و هزینه های بالایی خواهید داشت . مبلغ این دانشگاه ها سالیانه حدود ۱۶ هزار دلار به بالا خواهد بود .

 

در پایان شایان ذکر است که در مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش در مکزیک بسیار دقت باید داشته باشید و در انتخاب دانشگاه و رشته ی تحصیلی باید بسیاری از گزینه های اخذ ویزا را مد نظر قرار دهید . موسسه مشاوره ای MIE (با همکاری موسسه حقوقی ملک پور) تمام اطلاعات و شرایط را به خصوص در باب مدارک و شرایط لازم جهت اخذ پذیرش در مکزیک را به شما متقاضیان مهاجرت به مکزیک خواهد گفت ولکن پیشنهاد می شود به صورت کامل اطلاعات خود را در باب قوانین مهاجرتی مکزیک از جمله تحصیل در مکزیک و کار در مکزیک ، سرمایه گذاری در مکزیک ، ثبت شرکت در مکزیک ، ازدواج در مکزیک ، تولد فرزند در مکزیک ، ویزای توریستی مکزیک و یا حتی پناهندگی در مکزیک را کامل نمایید و قبل از هر گونه صرف هزینه های گزاف و بالا با مشاورین امر مشاوره داشته باشید.

 

نگارنده : رضا شریفی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.