قوانین پناهندگی در مجارستان

قوانین پناهندگی در مجارستان در سال 2018 موضوعی است که در این مقاله به تشریح ان می پردازیم . درحال حاظر افراد کثیری وجود دارند که به دنبال پناهندگی در مجارستان می باشند اما از قوانین پناهندگی در مجارستان اطلاعاتی ندارند . ما در این مقاله سعی داریم شرایط و قوانین پناهندگی در مجارستان را خدمت شما سروران عزیز شرح دهیم . اما از انجایی که پناهندگی راه مناسبی برای اخذ اقامت نمی باشد به هیچ عنوان به هیچ یک از شما عزیزان پناهندگی در مجارستان توصیه نمی شود چرا که پناهندگی در مجارستان دارای خطرات و اسیب های بسیاری می باشد . موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE مفتخر است که با بهره مندی از وکیل مهاجرت و کادری مجرب در زمینه حقوق بین الملل به شما متقاضیان مهاجرت به مجارستان انواع راه های قانونی مهاجرت به مجارستان و شرایط اخذ اقامت در این کشور را در اختیار شما قرار دهد .

موسسه حقوقی ملک پور و موسسه مشاوره ای MIE اتریش هیچگونه خدمات و مشاوره ای در زمینه ی پناهندگی انجام نمیدهند و این مقاله تنها جهت اطلاع و آگاهی عموم از مضرات و خطرات پناهندگی میباشد.

شرایط پناهندگی در مجارستان با گرفتن وکیل مهاجرت نیز طبق قوانین اخیر مجارستان امکان پذیر نمیباشد و طبق تغییرات نهایی قوانین در مجارستان تمام درخواستهای پناهندگی رد و مجازات برای وکیلی که پرونده را نیز قبول نموده است در نظر گرفته شده است ، در این مقاله به قوانین گذشته ی پناهندگی درمجارستان خواهیم پرداخت.

پناهنده کیست؟

از دیدگاه حقوقی پناهنده به شخصی میگویند که با معیار های کنوانسیون ژنیو در امور پناهندگان ان برابر باشد . پناهنده شخصی است که به دلیل نژاد ، دین ، ملیت و باور های سیاسی اش و تعلق به یک گروه اجتماعی مجبور به ترک زادگاهش شده باشد .

ابتدا قوانین سال گذشته ی پناهندگی در مجارستان را بررسی مینماییم و در انتهای مقاله قانون تصویب شده ی اخیر این کشور در باب پناهندگی را برای شما آورده ایم.

شرایط  اخذ پذیرش پناهندگی در کشور مجارستان :

وضعیت پناهندگی به معنای تهدید ازادی زندگی از نظرات مذهب ، ملیت ، نژاد ، عضویت در یک گروه خاص یا عقائد سیاسی می باشد که مجبور به زندگی در کشور مجارستان شده اند . مقامات باید هر سه سال یکبار با شرایط حمایت حفاظتی مواجه شوند.

 

شرایط برای واجد شرایط بودن برای حمایت فرعی چیست ؟

شخص متقاضی اگر واجد شرایط به عنوان یک پناهنده نباشد برای حمایت فرعی پذیرفته نمی شود . در این جا لازم به ذکر است که گفته شود اگر شخص متقاضی به کشور خود بازگردد امکان دارد فرد را مجازات ، اعدام و یا مورد ازاد اذیت قرار دهند . مقامات باید هر سه سال یکبار با شرایط حمایت حفاظتی مواجه شوند.

 

کجا و چگونه میتوان درخواست های پناهندگی داد و همچنین هزینه ی ان چقدر می باشد ؟

این سوال از سوالات اساسی بحث پناهندگی می باشد . درخواست پناهندگی باید به صورت شخصی در دفتر مهاجرت و پناهندگی ارائه شود به هیچ عنوان درخواست توسط دیگران ممکن نمی باشد .

اداره shall carry  نخستین دفتر در کشور مجارستان می باشد که در باب پناهندگی فعالیت دارد و تمامی هزینه های مترجم و ترجمه را تحت پوشش قرار می دهد .

 

چه زمانی درخواست پناهندگی غیر قابل قبول می باشد ؟

اگر شخصی وارد کشور مجارستان شود تا سکوی پرتابی باشد در کشور دیگر عضو اتحادیه اروپا پناهنده شود ، کشور دوم شخص متقاضی را به کشور مجارستان برمیگرداند و درخواست پناهندگی فرد را غیر قابل قبول اعلام میکند . ولی اگر به صورت غیر قانونی و بدون هیچ گونه انگشت نگاری از کشور مجارستان عبور کند و به کشور دوم برود ، کشور دوم تشخیص نمیدهد و امکان دارد که فرد متقاضی را به عنوان پناهنده قبول کند . حتی اگر شخص متقاضی به کشور های غیر اتحادیه اروپا به عنوان کشور اول سفر کرده و بعد به یکی از کشور های عضو اتحادیه اروپا برود و درخواست پناهندگی بدهد هیچ مانعی ندارد .

 

اسنادی که برای درخواست پناهندگی مورد نیاز می باشد ؟

  • تمامی اسناد و مدارک و حتی عکس که دلیل فرار شما از کشور خودتان را توجیه کند مورد نیاز می باشد .
  • متقاضی در طول پروسه باید همکاری لازم را با اداره مهاجرت داشته باشد .
  • اداره مهاجرت تمامی مدارک را ترجمه میکند و نیازی نیست متقاضی ان ها را ترجمه کند .

 

چه مدتی بررسی پرونده پناهندگی طول می کشد ؟

اداره مهاجرت باید حداقل طی 60 روز پرونده مهاجرت فرد متقاضی را بررسی کنند . این دوره حتی به 2 تا 4 سال هم کشیده شده است که هنوز فرد جوابی از اداره مهاجرت دریافت نکرده است . در طول این مدت متقاضی در کمپ هایی که کشور مجارستان در اختیار انها گذاشته است زندگی می کنند و همچنین ماهیانه مبلغی بسیار کم به انها داده میشود از طرف دولت مجارستان تا بتوانند از پس هزینه های فردی خود بر ایند .

 

اگر حکومت مجارستان تصمیم به اعطای پناهندگی یا حمایت فرعی به متقاضی بدهد ، چه اتفاقی می افتد ؟

فرد متقاضی میتواند ماننده یک شهروند مجارستانی در این کشور زندگی کند . میتواند در این کشور به تحصیل ادامه دهد ، کار داشته باشد ، بیمه شود ، ازدواج کند و تمامی کار هایی که یک شهروند مجارستانی در این کشور انجام میدهد را نیز میتواند انجام دهد .

طی مدت 6 الی 8 سال میتوانید  برای درخواست پاسپورت این کشور نیز اقدام کنید .

 

اگر حکومت مجارستان تصمیم به اعطای پناهندگی یا حمایت فرعی به متقاضی ندهد ، چه اتفاقی می افتد ؟

در این صورت اداره مهاجرت کشور مجارستان بررسی میکند که ایا پناهجو را می توان به کشور مبدا خود بازگرداند یا خیر . اگر بررسی های اداره مهاجرت کشور مجارستان بتواند ثابت کند که نمیتواند این پناه جو به کشور خود برگردد به او اقامت موقت می دهد . ولی اگر تایید شود که متقاضی میتواند به کشور خود باز گردد سریعا از کشور مجارستان اخراج میشود .

اگر درخواست فرد رد شود برای پیگیری میتوانید در دادگاه تجدید نظر حاظر شود و درخواست خود را دوباره اعلام کند . دادگاه تجدید نظر ممکن است این نظر را رد و یا قبول کند و مجددا مورد بررسی قرار دهد .

ایا فرقی بین پناهندگان و افراد پذیرفته شده  برای حمایت فرعی از نظر واجد شرایط بودن برای کمک و حمایت وجود دارد ؟

در کشور مجارستان هیچگونه تمایزی بین وضعیت پناهندگان و یا پناهجویان وجود ندارد و همه ی پناهندگان به یک چشم دیده می شوند .

 

چه نوع کمک و یا حمایتی از پناهندگان و افرادی که برای حمایت فرعی پذیرفته شدند ارائه می شود ؟

کلیه خدمات بهداشتی و درمانی را دولت این کشور باید در اختیار متقاضی قرار دهد .

دولت مجارستان بابت ترک کشور پناهجو به طور دائم تمامی امکانات مالی وی را پشتیبانی میکند .

 

قوانین جدید 2018 پناهندگی مجارستان

در اواسط سال 2018 دولت مجارستان به طور کلی قانونی وضع نمود که به صورت کلی هیچ درخواست پناهندگی ای در این کشور قبول نشود و حتی وکیل مهاجرت مجارستان درصورت قبول کیس پناهندگی و وکالت اشخاص متقاضی پناهندگی در این کشور به یکسال حبس محکوم میگردند.

با توجه به انچه در باب قوانین پناهندگی در مجارستان خدمت شما سروران عزیز ارائه گردید نتیجه میگیریم که قوانین پناهندگی در مجارستان در سال ۲۰۱۸ میلادی نسبت به سال های گذشته بسیار سخت گیرانه تر شده است . و این راه را برای پناهندگان دشوار نموده است . بنابراین به شما عزیزان توصیه می شود که به جای پناهندگی در مجارستان و اگاهی از قوانین پناهندگی در مجارستان به دنبال راه های دیگر مهاجرت برای این کشور باشید . موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE اتریش میتواند در زمینه مهاجرت به مجارستان و راه های متعدد مهاجرت به مجارستان به شما راهنمایی و کمک رساند . متقاضیانی که تمایل دارند در مورد قوانین مهاجرت به مجارستان و شرایط اخذ اقامت مجارستان اطلاعات جامع و لازم بدست بیاورند میتوانند با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE اتریش تماس حاصل نمایند و اطلاعات رایگان و تخصصی در زمینه مهاجرت قانونی به مجارستان و انواع راه های اخذ اقامت در مجارستان تماس حاصل نمایند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.