شرایط پناهندگی در چین

موسسه حقوقي ملك پور و موسسه مشاوره اي mie اتريش هيچگونه خدمات و مشاوره اي در زمينه ي پناهندگي انجام نميدهند و اين مقاله تنها جهت اطلاع و آگاهي عموم از مضرات و خطرات پناهندگي ميباشد.

شرایط پناهندگی در چین در هنگام مهاجرت به چین 2018 و پس از گرفتن وکیل مهاجرت برای اخذ اقامت چین چه شرایطی دارد ؟ قوانین و شرایط پناهندگی در چین چیست ؟ خطرات پناهندگی را می دانید ؟ با دادن درخواست پناهندگی در چین و ارائه کیس پناهندگی در چین از طریق شرایط پناهندگی در چین می توان به اخذ اقامت چین دست پیدا نمود ؟

موسسه حقوقی ملک پور به هیچ عنوان مهاجرت از طریق پناهندگی را پیشنهاد نمی نماید بلکه توصیه اکید می نماید که از راه های قانونی مهاجرت به چین داشته باشند و در نهایت  به اخذ اقامت چین دست پیدا نمایند . از جمله این راه ها تحصیل در چین و یا کار در چین و یا سرمایه گذاری در چین و یا ازدواج در چین و یا تولد فرزند در چین و یا مهاجرت توریستی به چین می باشد .

در عصر حاضر افراد بیشماری هستند که قصد مهاجرت به کشورهای آسیایی را دارند و دراین بین کشوری چون چین گزینه تعداد فراوانی از متقاضیان مهاجرت می باشد .

مهاجرت به چین راه های گوناگونی دارد ،از بین طرق مهاجرت برای کشورهای مختلف طریق سوم همواره طریق پناهندگی بوده که معمولاً هم از دید کارشناسان علم حقوق بین الملل خصوصی این نوع طریق مهاجرت مردود اعلام می شود. دلایل بسیار زیادی وجود دارد جهت اینکه متقاضیان پناهندگی از این امر منصرف شوند البته در جوامع امروز که بسیاری از افراد که تجربۀ آن را ندارند، افرادی هستند که بیشتر به سود و منفعت خودشان فکر می کنند و امر پناهندگی را نیز بسیار جذاب و مسیر پناهندگی را هم مسیری کوتاه و سریع به سمت دریافت اقامت یک کشور معرفی می کنند. در صورتیکه اگر شما متقاضی امر پناهندگی در چین هستید باید بدانید که این موضوع یک موضوع حقوقی و قانونی نیست. و البته در طی سالیان سال کارشناسان حقوق بین الملل خصوصی با استناد به کنوانسیون پناهندگان قواعد و قوانین حقوقی که از نظر حقوق پناهدگان تعریف شده بود رو تحلیل و مورد بررسی قرار دادند البته موضوع این مقاله پناهندگی در کشور چین می باشد که در ادامه به آن بیشتر خواهیم پرداخت.

در ضمن یاد آور می شویم این مقاله متعلق به موسسه حقوقی ملک پور می باشد.

کشور چین کنوانسیون حقوق پناهندگان را که در مورخ سال ۱۹۸۲ می باشد را پذیرفته است البته علی رغم پذیرش این معاهدات قوانین حاکم بر پناهندگان در چین تحت نظارت قوانین داخلی همچنان در حال تغییر و تحول و پیشرفت می باشد. دفتر UNHCR در … ثبت نام و امور ثبتی پناهندگان در چین را انجام می دهند ، در اکثر اوقات وضعیت پناهندگان در چین بدین صورت می باشد که ابتدا به طور موقت در کشور چین امکانات ابتدایی و اولیه برای پناهندگان فراهم میکنند که زندگی نمایند تا اطلاع ثانوی که بتوانند یک دلیل مشخص(یک دلیل قایل قبول و محکمه پسند) برای رسیدگی به پرونده شخص پناهنده باشد که معمولا نتیجه این نوع بررسی ها به این سمت میرود که شخص پناهنده به کشور ثالثی فرستاده میشود ، افرادی که اعلام پناهندگی میکنند و در حقیقت از اتباع هند و چینی نیستند ،این افراد به طور عمومی و کلی به عنوان خارجی محسوب شده که حقی برای کار و به استخدام شدن ندارند و آنها توسط  UNHCRحمایت می شوند در مواردی مانند مواد غذایی،وضعیت اسکان،بیمه های بهداشت و درمان و تحصیلات فرزندانشان .

در حال حاضر بیشترین میزان اعلام پناهندگی در چین مربوط به ملیت های هند وچینی است ،کشور چین جز ده کشور اولی است که طبق اعلامیه UNHCR تا قبل از میانه ی سال ۲۰۱۵ بیشترین میزان اعلام پناهندگی در این کشور اعلام شده است ،در سال ۱۹۷۰ کشور چین حدود ۲۶۰ هزار نفر که اعلام پناهندگی نمودند را میزبانی میکرد که این افراد از کشور ویتنام به کشور چین آمده بودند ، برای این ۲۶۰ هزار نفر در قسمت جنوبی چین شرایط و امکانات زندگی فراهم شده بود .

به غیر از پناهندگان هند و چینی ،کشور چین تعداد کمی هم پناهندگانی که غیر از هندو چینی ها بودند که در نیمه ۱۹۹۰ وارد این کشور شده و اخذ پناهندگی کردند ،طی دو دهه گذشته تعداد افرادی که اعلام پناهندگی در چین کردند به طور مستمر افزایش پیدا کرده و کشور چین به یکی از مقاصد و مکان هایی تبدیل شده که ترکیبی از مهاجرت های مختلف از کشورهای مختلف به داخل این کشور شده است به دلیل اینکه موقعیت حساس جغرافیایی و اقتصادی مناسب و ایده آلی دارد ،در حال حاضر بیشتر جمعیت های پناهنده در چین از کشورهای سومالی،نیجریه و عراق می باشد ،همچنین لازم به ذکر است که جمعیت زیادی از کشورهای همسایه چین مانند کره جنوبی،میانمار و امثالهم هر ساله وارد کشور چین می شوند که البته اینها گاها اعلام پناهندگی میکنند اما دولت چین آنها را به عنوان پناهنده نمی شناسد و فقط امکاناتی در اختیارشان قرار می دهد که بیشتر این جمعیت در سال ۲۰۰۹ از کشور میانمار وارد کشور چین شده اند که در حقیقت امکاناتی هم جهت میزبانی از آنها در کشور چین برایشان فراهم شده است اما امکانات اولیه زندگی و فقط با میزبانی امکانات اولیه

در ضمن یاد آور می شویم این مقاله متعلق به موسسه حقوقی ملک پور می باشد.

کشور چین پس از اینکه در کنوانسیون ۱۹۵۱ پناهندگان پیوست در حقیقت در مرزهای این کشور قبول پناهندگان به دو صورت انجام می پذیرد یکی بر اساس قوانین داخلی کشور چین می باشد و یکی هم بر اساس قانون ورود و خروج پناهندگان می باشد و یک قانون پناهندگی مشخصی هم که توسعۀ بیشتری دارد و رنج بیشتری از پناهندگان را شامل می شود و تحت پوشش قرار می دهد در حال بررسی می باشد.

طبق قانون اساسی کشور چین اعلام شده طبق مادۀ ۳۲ قانون اساسی چین که به افراد خارجی که اعلام پناهندگی می نمایند و مسئلۀ سیاسی داشته باشند اقامت و اسکان داشته باشند پناهندگی اعطا می شود. باز هم تاکید می کنیم که اشخاصی که این مسیر را پیگیری می کنند همراه با ریسک بوده و ذاتاً باید با فریب کاری و دورغ مدارک را ارائه دهند و به هیچ عنوان این موضوع امن و عقلائی نیست و هرگز توصیه نمی شود.

از ۱ جولای ۲۰۱۳ قانون ورود و خروج پناهندگان این امکان را برای اولین بار فراهم نموده که پناهندگان آیدی کارت چینی دریافت می کنند که جهت ورود و خروج مسئله ای نداشته باشند. با توجه به مادۀ ۴۶ قانون اساسی کشور چین و قانون ورود و خروج خارجی ها که برای پناهندگی در چین اقدام کردند طبق قوانین اخیر چین در واقع افرادی که وارد چین می شوند و درخواست پناهندگی می کنند تا وضعیت آنها بررسی شود فعلاً کارت تردد موقت و اقامت موقتی اعطا می شود تا نهایتاً پروندۀ آنها جواب قطعی را بگیرد. طبق بیانات unhrc اکثر افرادی که اعلام پناهندگی می کنند اغلب یا از طریق ویزای توریستی وارد شده اند و یا از طریق ویزای تحصیلی وارد کشور چین شده اند و سپس اعلام پناهندگی کرده اند که البته اخیراً تعداد پرونده هایی که به آنها جواب مثبت داده خواهد شد بسیار محدود خواهد بود.

در ضمن یاد آور می شویم این مقاله متعلق به موسسه حقوقی ملک پور می باشد.

به طور کلی به هیچ عنوان توصیه نمی شود که شخصی اعلام پناهندگی نماید تا زمانی که مسیر های قانونی از جمله سرمایه گذاری، تحصیل، کار وجود دارد. و توصیه می شود به کانون گرم خانواده های محترم که به هیچ عنوان به سراغ مسیرهایی که افراد غیر حقوقی و غیر حقیقی روی نیاورند و سعی کنند طبق قانون حرکت نمایند تا منابع مالی، زمانی و مالی و جانی آنها اتلاف نگردد. بسیاری از افرادی که برای پناهندگی اقدام می نمایند حتی اطلاعات اولیه را نیز ندارند، توصیه می نمائیم قبل از هرگونه اقدامی حتماً مشاوره اخذ نمائید. حال شما متقاضیان مهاجرت به چین می توانید به جای اخذ اقامت دائم چین از طریق پناهندگی که راهی پر خطر می باشد با توجه به جمیع شرایط از سایر طرق مهاجرت مانند مهاجرت تحصیلی یا مهاجرت کاری استفاده نمایید که ترجیحا راهی به مراتب کم هزینه تر و سهل الوصول تر به حساب می آید .

موسسه حقوقی ملک پور به هیچ عنوان مهاجرت از طریق پناهندگی را پیشنهاد نمی نماید بلکه توصیه اکید می نماید که از راه های قانونی مهاجرت به چین داشته باشند و در نهایت  به اخذ اقامت چین دست پیدا نمایند . از جمله این راه ها تحصیل در چین و یا کار در چین و یا سرمایه گذاری در چین و یا ازدواج در چین و یا تولد فرزند در چین و یا مهاجرت توریستی به چین می باشد .

اگر شما هم خواهان مهاجرت به چین به طور قانونی هستید وکلای مجرب ما در موسسه  حقوقی  MIE (همکار موسسه حقوقی و مهاجرتی ملک پور) در سراسر دنیا از جمله شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص راههای قانونی مهاجرت و در نهایت اخذ اقامت مشاوره رایگان دریافت نمایید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.