شرایط ویزای کار اتریش برای ایرانیان

شرایط ویزای کار اتریش برای ایرانیان

شرایط ویزای کار اتریش برای ایرانیان ۲۰۱۸ چیست؟آیا قصد ادامه مهاجرت کاری به اتریش را دارید و به دنبال شرایط ویزای کار اتریش برای ایرانیان ۲۰۱۸ هستید؟ از شرایط ویزای کار اتریش برای ایرانیان ۲۰۱۸ اطلاع دارید؟ مهاجرت به اتریش از طریق جستجوی کار در اتریش و شرایط ویزای کار اتریش برای ایرانیان چگونه است؟ چه مشاغلی در اتریش مورد نیاز است و شرایط ویزای کار اتریش برای ایرانیان ۲۰۱۸ چطور است؟ سایت های کاریابی اتریش کدام است؟ در این مقاله اطلاعات مفیدی در خصوص کار در اتریش و شرایط ویزای کار اتریش برای ایرانیان ۲۰۱۸  ارائه شده است.  این مقاله در باب شرایط ویزای کار اتریش برای ایرانیان متعلق به موسسه مشاوره MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) می باشد .

فایل تصویری آقای ملک پور ( فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین) در باب ویزای کاری اتریش

video شرایط ویزای کار اتریش برای ایرانیان
video شرایط ویزای کار اتریش برای ایرانیان

تصویر ویزا و کارت قرمز سفید قرمز یکی از موکلین عزیز ما ،همراه با صدای پر مهر ایشون در مورد تیم ام آی ای و پروسه انجام کار

video شرایط ویزای کار اتریش برای ایرانیان

 

 • مهاجرت به اتریش از طریق کار

اتریش به آلمانی  Österreich یکی از کشورهای اروپای مرکزی است. پایتخت آن وین است. این کشور از شمال با آلمان و جمهوری چک، از شرق با اسلوواکی و مجارستان، از جنوب با ایتالیا و اسلوونی و از غرب با سوئیس ولیختنشتاین هم‌مرز است.

کشور اتریش یکی از کشورهای پیشرو در در تحقیقات و دستاوردهای علمی است به گونه ای که این کشور  یکی از کشورهایی است که بیشترین سهم را در کسب جوایز نوبل به خود اختصاص داده است. همچنین این کشور یکی از مراکز اصلی فرهنگی در دنیا شناخته می شود.  دانشگاهها و شهرهای اتریش نقش بسیار موثری در تحقیق و سرمایه های فکری این کشور ایفا می نمایند.

براساس گزارش کمیسیون اروپا، اتریش سومین مقام را در میان کشورهای عضو اتحادیه در تحقیق و پژوهش دارا می باشد به گونه ای که در دهه گذشته، میزان رشد تحقیق و توسعه در اتریش سریع تر از متوسط ​​اتحادیه اروپا بوده است.

1212 شرایط ویزای کار اتریش برای ایرانیان

آیا می دانید پس از ورود به اتریش از طریق کاری چه اقداماتی باید انجام دهید؟

اولین اقداماتی که بعد از وارد شدن به کشور اتریش لازم است انجام شود، خرید سیم کارت تلفن همراه، معرفی کردن خود به شهرداری منطقه ( ملده شدن) و افتتاح حساب بانکی است. اپراتورهای مختلفی برای ارائه خدمات سرویس همراه وجود دارد که در صورتیکه سیم کارت آنها را از فرودگاه تهیه نکنید می توانید سیم کارت آنها را  از فروشگاههای زنجیره ای یا مغازه هایی به نام Tabak (تنباکو و سیگار فروشی) خریداری کنید. به طور میانگین هزینه های سیم کارت در حدود ۱۰ یورو در ماه بابت ۱۰۰۰ دقیقه مکالمه یا پیامک در ماه همراه با سه کیگا بایت اینترنت ۴G می باشد.  برگه امضا شده توسط شهرداری (Meldezettel) یکی از مهمترین مدارک لازم در اتریش است که طبق قانون فرد تا ۳ روز پس از ورود به کشور یا جابجایی منزل باید اطلاعات آدرس محل سکونتش را به شهرداری (Magistrat) اعلام کند. برای ثبت آدرس محل سکونت خود در شهرداری محل, نیاز به تاییدیه محل سکونت دارید. این برگه تاییدیه از طرف صاحبخانه یا قسمت مدیریت خوابگاهها دانشجویی ( در صورت دانشجو بودن) در اختیار شما قرار میگیرد. هزینه های اجاره بسته به شهرو مناطق مختلف شهری متفاوت می باشد اما به طور میانگین هزینه اجاره در شهری مانند وین در حدود ۱۵ الی ۲۰ یورو  به ازای هر متر مربع متغیر می باشد. خانه ها عمدتا به صورت مبله (Furniture) همراه با وسایل ضروری شامل وسایل آشپزخانه، مایکروویو، اجاق گاز، یخچال، تلویزیون، تخت خواب و مبلمان اجاره داده می شوند.  حدود ۲ الی ۳ ماه هم پول پیش (کاتسیون) برای اطمینان از بهره برداری درست از وسایل و سالم نگهداشتن وسایل در بدو قرارداد دریافت می شود که پس از پایان مدت قرارداد عودت داده خواهد شد. قراردادهای اجاره طولانی مدت بوده و عمدتا از یکسال تا ۳ سال اجاره داده می شود. برای زمانهای کوتاهتر می توان از پانسیونهایی که به همین منظور وجود دارد یا عقد قرارداد با افرادی که در جستجوی همخانه هستند. محلی را برای زندگی یافت.

برای افتتاح حساب بانکی می بایست علاوه بر داشتن حق اقامت قانونی، مدرک ملده شدن را نیز ارائه نمود. بانکهای زیادی در اتریش جهت افتتاح حساب وجود دارد اما معروفترین آنها بانک اتریش Austria Bank،
Erste Bank،  و BAWAG می باشد.

اقدام بعدی باز کردن حساب بانکی دانشجویی در یکی از شعب بانکهای مختلف اتریش است. در بانک شما را راهنمایی میکنند که چه مدارکی نیاز دارید.

 

آیا می دانید بازار کار اتریش چگونه است؟

کشور اتریش با داشتن در حدود ۸٫۵ میلیون جمعیت یکی از صنعتی ترین کشورهای حوزه اتحادیه اروپا است و بازار کار پویایی به ویژه برای متخصصین و مهندسان دارا می باشد. نرخ بیکاری در اتریش در حدود ۳ درصد می باشد به عبارتی از  هر ۱۰۰ نفر، تنها سه نفر بیکار می باشند که همین امر چشم انداز بی نظیری را برای کار در اتریش فراهم نموده است و بسیاری از شرکتهای بین المللی و شرکتهای مطرح در دنیا همانند مایکروسافت، زیمنس، بنز، ……  شعبه ای در اتریش دارند. شرکت اتریشی و چند ملیتی  OMV
(  (Österreichische Mineralöl Verwaltun  با داشتن در حدود ۲۴۰۰۰ نفر پرسنل، بزرگترین شرکت اتریشی می باشد که در زمینه زمینه اکتشاف، استخراج و بازاریابی نفت خام و گاز طبیعی فعالیت می کند و مقر اصلی آن در وین قرار دارد. بخش پایین‌دستی شرکت اوام‌وی هم‌اکنون مالک شبکه‌ای از ۴٫۲۰۰ جایگاه پمپ بنزین در اروپا می‌باشد. قراردادهای کاری در اتریش بلند مدت بوده و قراردادهای سالیانه مطابق با آنچه در ایران وجود دارد، بی معنا است. حتی در دوران رکورد اقتصادی شرکتهای بزرگ اتریشی نیروی به طور کلی افراد تا ۸۰ درصد حقوق خود را در دوران بیکاری دریافت می نمایند و اداره کار اتریش به نام AMS موظف است برای افراد بیکار تبعه اتریش کاری را یافته و افراد بیکار را به مراکز و شرکتهای جویای نیروی کار معرفی نمایند. به دلیل فرهنگ مردم، بیکار بودن و استفاده از حق بیمه بیکاری امری مذموم می باشد.

 

ویزای جستجوی کار در اتریش

با این ویزا شما می توانید به مدت ۶ ماه وارد خاک اتریش شده و کاری را پیدا نمایید. تا زمانی که کاری را پیدا نکنید همراهان ( همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال) نمی توانند در اتریش حضور داشته باشند. در صورت یافتن کار و بستن قرارداد با کارفرما مدارک شما برای صدور اجازه کار به اداره کار مربوطه ارجاع داده میشود و پس از موافقت قانونی، کارت اقامت شما به نام قرمز- سفید- قرمز (Rot-Weiss-Rot Card )صادر گردیده و اقامت شما تمدید می شود و خانواده شما می توانند به شما ملحق شوند. ویزای جستجوی کار ویزای امتیازی بوده و شما باید حداقل  ۷۰ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز لازم را کسب نموده باشید.

 

نحوه امتیاز دهی سیستم:

 • وضعیت تحصیل حداکثر ۴۰ امتیاز
 • وضعیت شغل حداکثر ۲۰ امتیاز
 • وضعیت مدرک زبان حداکثر ۱۰ امتیاز
 • وضعیت سنی حداکثر ۲۰ امتیاز

تا ۳۵ سال ۲۰ امتیاز

تا ۴۰ سال ۱۵ امتیاز

تا ۴۵ سال ۱۰ امتیاز

 

این مقاله برای شما همراهان همیشگی موسسه حقوقی ملک پور در خصوص مهاجرت کاری به اتریش و شرایط ویزای کار اتریش برای ایرانیان ۲۰۱۸ نگارش شده تا متقاضیان محترم با شرایط کار در اتریش و شرایط ویزای کار اتریش برای ایرانیان ۲۰۱۸ ،  آشنا شده و با آگاهی کامل کشور اتریش را برای جستجوی کار و اقامت کار از طریق کار انتخاب نمایند. در صورت نیاز به مشاوره بیشتر در باب شرایط ویزای کار اتریش برای ایرانیان ۲۰۱۸ و مهاجرت به اتریش میتوانید با دفتر ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل بفرمایید .

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

Rating: 5
53 پاسخ
 1. شيوا گفته:

  سلام وقتتون بخير، همسر من تو اتريش دانشجو هستن. سال ٩٨ من درخواست ويزاي دانشجويي دادم و متاسفانه يك ساا بعد ريجت شدم . ايا ميتونم بلافاصله درخواست ويزاي تحصيلي يا پيوست به همسر بدم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   شما می توانید برای ویزای پیوست درخواست دهید. البته باید اثبات کنید که همسر شما می تواند هزینه های زندگی هر دو شما را تامین کند.

   پاسخ
 2. رضا گفته:

  سلام من لیسانس تربیت بدنی دارم و دارای مدارک ماساژ از فنی حرفه ای و فدراسیون پزشکی ورزشی هستم سابقه 3سال کار بدون بیمه رو دارم و همسرم هم دقیقا شرایط من رو داره 25سالمه میخواستم بدونم برای ویزای جستجوی کار شانسی دارم!
  المانی رو هم b1دارم

  پاسخ
 3. maziar samiei گفته:

  سلام، میخواستم بدونم چه شرایطی باید داشته باشیم تا ویزای کاری کشورهایی مثل المان و اتریش رو دریافت کنیم؟

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ادب امتیازات شما برای برای ویزای Skilled worker باید محاسبه گردد و در صورت داشتن امتیاز کافی بله برای این امر میتوانید اقدام فرمایید. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 4. ایرج گفته:

  با سلام
  من با توجه شرایطی که دارم چگونه می توانم بدانم کدام کشور برای من به عنوان مهاجرت کاری مناسب است. من بیشتر راهنمایی می خواهم.
  من دارای مدرک ارشد نرم افزار با 30 سال سن هستم و دو سال در یک ارگان دولتی و تقزیبا دو سال در شرکت برنامه نویسی سابقه کار دارم، سطح زبان متوسط دارم. من میخواهم بدانم با چنین شرایطی کدام شرکت برای من می تواند به عنوان مهاجرت امکان پذیر باشد و اگر در یکسال آتی در زمینه استارتاپ یا develop کردن یک ایده وب سایتی به عنوان رزومه چه تاثیری در پذیرش من خواهد گذاشت؟؟؟
  ممنون میشوم راهنمایی ام کنید

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام در صورت سابقه کار و تخصص در رشته خود میتوانید با فراگرفتن زبان المانی برای المان اقدام نمایید و یا با مدرک زبان انگلیسی برای کاناداو یا استرالیا اقدام نمایید جهت کسب اطلاعات و مشاوره در این مورد با کارشناسان و شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید

   پاسخ
 5. mie.editor2 گفته:

  سلام آقاي دكتر ، همسر من ليسانس ميكروبيولوژي خوندن و من هم ليسانس مرمت آثار ، ما به چه كشوري ميتونيم از طريق ويزاي كار مهاجرت كنيم؟و كار براي ما پيدا ميشه؟و ميخواستم بدونم هزينه اينكه شما براي ما ويزاي كار بگيريد و كار هم پيدا كنيد چقدر ميشه؟ ممنون ميشم بهم جواب بدين

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض اجترام. برای اخذ ویزای کاری باید شرایط سنی، سابقه کار و مدرک زبان شما مورد بررسی قرار گیرد. در این خصوص پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 6. mjtb گفته:

  سلام
  من و همسرم هر دو سی ساله و دارای مدرک مهندسی شیمی از دانشگاه دولتی اما با معدل زیر 14 هستیم و هر دو دارای 5 سال سابقه شغلی مرتبط همراه با بیمه میباسیم.آیا امکان مهاجرت شغلی برای ما وجود دارد در صورتی که مدرک زبان قابل قبول را دریافت کنیم؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب بله دوست بزرگوار امکان ویزای کار و تحصیلی برای شما و همسرتان وجود دارد فقط اخذ مدرک زبان نیز الزامی میباشد . همچنین شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتر با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 7. maziar samiei گفته:

  با سلام و درود خدمت دکتر عزیز ، آیا درسته که اتریش بر اساس امتیاز بندی و داشتن مدرک B1 پذیرش میدهد، اما آلمان امتیاز بندی ندارد و با سابقه کار بالا و همچنین مرتبط و زبان در حد برقراری ارتباط میشود کار پیدا کرد و پذیرش گرفت . با تشکر فراوان از دکتر بزرگ

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   باسلام
   برای دریافت ویزای کاری آلمان و اتریش نیاز به مدرک زبان آلمانی میباشد , هر دو کشور شرایط افراد را سنجیده و امتیاز میدهند
   برای کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 8. mie.editor2 گفته:

  با سلام و عرض احترام و قدردانی از موسسه حقوقی ملک پور، اینجانب 34سال سن دارم مدرک ارشد رشته صنایع غذایی با ۹ سال سابقه کار مرتبط، هدفم مهاجرت کاری به هلند یا اتریش و یا آلمان هست و مدرک زبان ندارم با سرمایه یی در حدود ۷۰ میلیون، سوالم این هست اگر با قصد آموزش زبان مهاجرت کنم امکان اینکه در طول آموزش دوره زبان بتونم کار پیدا کنم وجود داره؟ و آیا کلا شرایط من برای مهاجرت کاری مناسب هست؟ آیا شرایط کار مشروط وجود داره که من بتونم در همان کشوری که ویزای کار میگیرم زبان رو هم ادامه بدم؟

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و احترام. متاسفانه در طول تحصیل زبان امکان کار برای شما وجود ندارد. ویزای کار هر یک از کشورهای مورد نظر شما شرایط خاص خود را داراست. به طور مثال کشور اتریش امتیازبندی می باشد و برای اخذ ویزای کار نیاز به بررسی امتیازات است یا برای اخذ ویزای کار هلند به پیشنهاد شغلی نیاز است. برای اخذ اطلاعات مربوط به تحصیل زبان و کار پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 9. mie.editor2 گفته:

  با سلام خدمت اقاي دكتر ملك پور خوش سخن خواستم بگم كه اگر من توي يه فروشگاه اتريش استخدام بشم و يه كارگر ساده بشم ? و همينطور شغل هاي ساده ديگه ميتونم اقامت بگيرم ؟؟

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض احترام. اخذ ویزای کار کشور اتریش امتیازبندی بوده و برای اقدام باید امتیازات شما مورد بررسی قرار گیرد. برای بررسی امتیازات پیشنهاد می کنیم با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 10. mie.editor2 گفته:

  سلام و خسته نباشید.برای گرفتن ویزای کار اتریش همسر من تمامی امتیاز ها ی لازم و داره و به امتیاز ۸۰ رسیده میخواستم بدونم آیا من و فرزندم هم میتونیم باهاشون بریم یا باید اون ۶ ماه رو تنها برن بعد از اینکه اکی شد ماهم بریم؟؟؟

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. در صورت اخذ ویزای کار متاسفانه از ابتدا امکان بردن همراه وجود ندارد اما پس از کاریابی در صورت درخواست می توانید به همراه فرزندتان در کنار ایشان باشید. برای بررسی شرایط و اخذ اطلاعات در این خصوص پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 11. مسافر گفته:

  سلام جناب ملک پور . من تمامی فایل های صوتی و تصویریتون رو بررسی کردم . چند سوال درباره مهاجرت کاری به اتریش دارم . ممنون میشم با فایل صوتی پاسخ بدید .

  بنده با 27 سال سن و تخصص و رشته برنامه نویسی و رزومه قوی + ایلتس 5 پیشنهاد کاری از اتریش دریافت کرده ام .

  1- ایا همسر بنده همراه همطمان با من میتوانند وارد خاک اتریش بشوند؟
  2- آیا حداقل حقوقی برای قرارداد برای کسانی که پیشنهاد کاری دریافت میگنند وجود دارد؟
  3 – بعد از اینکه کارفرما برای بنده درخواست داد و کارت سفید قرمز سفید صادر شد . آیا همسر من اجازه کار خواهد داشت ؟
  4- قبل از پلاس شدن کارت ایا امکان تغیر کارفرما وجود دارد؟ و ایا مشکلی برای سابقه کار برای پلاس گرفتن ایجاد خواهد کرد؟
  5- جایی خواندم که معمولا بعد از 2 سال و در سال سوم پلاس داده میشود و بعد از پلاس هم یک ویزا 5 ساله صادر میشه . که بعد از اون 5 سال (در کل حدودا 9 سال ) اقامت و پاسپورت داده میشه .
  6- ایا جهت اثبات سابقه کار حتما باید بیمه نشان داده شود ؟

  با تشکر

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. متاسفانه امکان همراهی همسر شما از ابتدای این ویزا وجود ندارد و برای افزایش شانس ویزا بهتر است پس از شما اقدام کند. حقوقی که دریافت می نمایید نباید از حداقل حقوق استاندارد اروپا کمتر باشد در این صورت ویزای شما تمدید نخواهد شد. پیشنهاد میکنیم برای اخذ اطلاعات تکمیلی و بررسی رزومه خود با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 12. علی گفته:

  سلام وقتتون بخیر
  علی هستم ۳۱ ساله با مدرک کارشناسی ارشد پرستاری و دارای یک فرزند هستم
  سوال بنده در این خصوص هست که شرایط اخذ اقامت کاری در اتریش برای بنده به چه صورت هست از طریق کارت قرمز سفید قرمز شانسی برای بنده وجود داره و اینکه آیا مدرک زبان آلمانی در سطح B2 ضروری هست ؟!
  از تپجه پاسخگوییتون سپاسگذارم

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام. برای اخذ ویزای کار کشور اتریش یا ویزای قرمز ـ سفید ـ قرمز باید امتیازات شما مورد بررسی قرار گیرد. در صورتی که امتیازات لازم را داشتید امکان اقدام برای شما وجود دارد. برای بررسی امتیازات خود توسط وکیل می توانید با دفاتر ما تماس بگیرید.

   پاسخ
 13. سوالات مهاجرتی گفته:

  سلام من ۳۹ دارم ومدرک تحصیلیم کاردانی تجهیزات وماشین آلات بنادر وهمسرم۳۲ سال با مدرک دیپلم وصاحب دو فرزند زیر ۱۴ سال چگونه وباچه مبلغی میتونم از طریق ویزای دانشجویی یا کاری وارد کشور اتریش بشم؟

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام
   با مدرک کاردانی شانس کمی برای دریافت ویزای کاری دارید ولی برای ویزای دانشجویی نیازمند یک قبولی در دانشگاه سراسری باشید تا بتوانیم برای شما پذیرش تحصیلی دریافت نماییم . البته برای کشور انگلستان شانس بیشتری دارید و میتوانید با مدرک دیپلم اقدام نمایید. با تشکر

   پاسخ
 14. آرام گفته:

  با سلام خدمت جناب اقای ملک پور
  من با یکی از دفاتر شما در تهران قراداد پذیرش تحصیلی در مقطع ارشد را بستم البته ارشد از دانشگاه دولتی در ایران هم دارم..الان میخواستم بدونم میتونم ویزای تحصیلی و قراداد تحصیلیم و به ویزای کار تغییر بدم آیا شانس پیدا کردن کار برای من هست با مدرک آی تی و ۳۹ سال سن و ص۰ سال سابقه بیمه همراه یه پسر ۱۱ ساله

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام
   در ارتباط با تغییر نوع قرار داد خود باید فقط با دفتر تهران هماهنگ بفرمایید تا شرایط را بررسی نمایند . شرایط اولیه شما برای دریافت ویزای کاری مناسب به نظر میرسد ولی باید تمامی شرایط به صورت اختصاصی بررسی گردد تا بتوانیم پاسخ بهتری به شما ارائه دهیم . شما میتوانید با همان دفتر تهران تماس حاصل نمایید تا اطلاعات بیشتری به شما ارائه گردد .

   پاسخ
 15. مهشاد عباس آبادی گفته:

  سلام… روز بخیر.
  چطور میشه با دفتر وین تماس گرفت برای مشاوره؟ شما در ایران دفتر ندارین برای مشاوره حضوری؟ و اگه نه، هزینه تماس به چه صورت هست؟

  پاسخ
 16. محسن گفته:

  سلام دکتر
  بنده ۳۳ ،سال دارم کارشناسی برق با ۱۲ سال سابقه بیمه که ۶ سال آن مرتبط با رشته درسیم میباشد . در وحله اول برای دریافت ویزا و سفر به اتریش چه کار باید کرد و چه مدارکی باید همراه داشته باشیم.تشکر

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام
   در صورتی که برای ویزای کار اتریش قصد اقدام دارید باید مراحل را تمام به صورت اختصاصی با شما بررسی نماییم . زیرا ممکن است که شرایط بهتری برای شما وجود داشته باشید شما میتوانید با دفتر مرکزی MIE اتریش یا سایر دفاتر در تمامی نقاط ایران تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 17. محمد گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت برادر عزیز جناب اقای دکتر ملک پور
  بنده فوق دیپلم معماری و دیپلم صنایع چوب هستم. و مدارک بین المللی مربوط به صنایع چوب و دارم. در زمینه نجاری و کابینت سازی و معرق و خراطی و نقشه کشی ده سال هست که کارم دکوراسیون داخلی هستش ولی دوسال سابقه بیمه دارم. بنده ۳۳ سالمه و مجرد هستم.میخواستم بدونم ایا برای من امکان گرفتن ویزای کار هست..؟ممنون میشم بنده رو راهنمایی بفرمایید …
  سپاس فراوان

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام
   امکان دریافت ویزای کار برای شما وجود دارد زیرا سن شما سن مناسبی برای دریافت این نوع ویزا است .البته شما میتوانید لیست مشاغل مورد نیاز اتریش را هم مطالعه نمایید زیرا اگر شغل شما در آن لیست موجود باشد امکان پیدا کردن کار نیز بالا خواهد رفت و در صورت عدم وجود در لیست هم میتوانید ویزا را دریافت نمایید و به اتریش بروید . شما میتوانید با دفتر مرکزی MIE اتریش تماس حاصل نمایید تا بتوانیم مراحل بعدی را به اطلاع شما برسانیم .

   پاسخ
 18. سعید صفرزادگان مقدم گفته:

  با سلام ایا میتوان در اتریش و المان در شغلی غیر مرتبط به رشته تحصیلی خودمان مشغول به کار شویم یا حتما باید در رشته تحصیلی خود کار پیدا کرد.تشکر و سپاس

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   خیر شما میتوانید در هر شغلی که پیدا کرده اید مشغول به کار شوید ولی به صورت معمول افراد در رشته های خودشان به دنبال کار میگردند ولی هیچ محدودیتی به طور کلی ندارد .

   پاسخ
 19. مصطفی گفته:

  با سلام و احترام
  ضمن تشکر فراوان از جناب دکتر ملک پور ازینکه خالصانه و صادقانه بستری فراهم نمودند جهت رفع موانع و سوالات مربوط به مهاجرت و تحصیل خارج از کشور. خدمتتون عارضم که من ۳۵ سالمه دارای همسر و یک پسر ۴ ساله هستم و تصمیم به مهاجرت به یک کشور خوب رو داریم. تحصیلاتم فوق لبسانس مهندسی عمران گرایش راه و حمل و نقل هست از دانشگاه آزاد تهران و لیسانس مهندسی عمران دانشگاه شهید باهنر کرمان. ۱۲ سال سابقه کار در حوزه مهندسین مشاور در زمینه راه دارم که ۴ سال اخیر خودم اقدام به تاسیس یک شرکت مهندسین مشاور در زمینه راه و حمل و نقل نموده و مدیر عامل این شرکت هستم. ترجیح خودم جهت مهاجرت ویزای کار کشور اتریش هست و در حال فراگیری زبان آلمانی از طریق کانال زبان ملک پور هستم.علیرغم اینکه جنابعالی به کرات فرمودید رشته های فنی و مهندسی اتریش بیکار نمیمونند ولی اغلب در ادامه به رشته های کامپیوتر و برق و مکانیک اشاره شده و اسمی از رشته عمران بویژه راه و حمل و نقل مطرح نگردیده است از طرفی گاها به ویزای تحصیلی نیز فکر میکنم که بیام و مجددا یکی از گرایشای مهندسی عمران رو با نظر شما در مقطع کارشناسی ارشد ادامه بدم و سپس ویزای کار بگیرم. ببخشید عرایضم به درازا کشید ممنون میشم من رو راهنمایی بفرمایید که با توجه به شرایطم بهترین گزینه برای من چیه و در صورتیکه در نهایت برای رشته من کار سخت پیدا میشه بین استرالیا و نیوزیلند و کانادا کدام کشور رو پیشنهاد میفرمایید.

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام
   درصد پیدا کردن کار در رشته های مهندسی با توجه به رشته ی آنها بالاست ولی باز هم نیاز به سطح زبان همت و تلاش شخص متقاضی دارد . شما در صورت تمایل میتوانید با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید تا بتوانیم شما را بهتر هدایت نماییم .

   پاسخ
 20. مرتضی گفته:

  با درود فراوان
  مدرک تحصیلی بنده کارشناسی برق میباشد(کارشناسی ناپیوسته دانشگاه غیرانتفاعی و کاردانی دانشگاه آزاد).۵ سال سابقه کاری مرتبط همراه با بیمه در زمینه نیروگاهی و ۳ سال سابقه مرتبط با برق بدون بیمه دارم.۳۰ ساله و متآهل هستم.همسر بنده ۲۶ ساله و لیسانس کامپیوتراز دانشگاه دولتی دارد .سوالاتی داشتم که خواهش میکنم پاسخ دهید:
  ۱-اگر با ویزای جستجوی کار به اتریش بیایم چند درصد احتمال پیدا کردن کار وجود دارد؟(با توجه به اینکه دفتر mie قرارداد شغلی نیز منعقد میکند)
  ۲-کار در اتریش حتما با سوابق کاری و تحصیلی باید مرتبط باشد؟
  ۳-آیا بعد از پیدا کردن شغل و عقد قرارداد و اخذ اقامت یکساله ، امکان کار و تحصیل در اتریش برای همسر بنده وجود دارد؟
  با تشکر

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   درصد خاصی نمیتوان برای پیدا کردن کار در کشور اتریش اعلام کرد زیرا تمامی این قضایا به خود شما نیز بستگی دارد که چقدر برای پیدا کردن کار تلاش و کوشش نمایید .

   پاسخ
 21. محمدرضا گفته:

  درود وقت بخیر
  من دارای دکترای دامپزشکی با هفده سال سابقه کاری اداری و شخصی و دارای درمانگاه هستم ، میخواستم برای کار در اتریش سوالاتی بپرسم ، لطفا من رو راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
 22. روح اله گفته:

  با سلام و عرض ادب خدمت آقای دکتر ملک پور بنده ۳۷ ساله، کارشناس ایمنی صنعتی یا HSE هستم. و ۶ سال سابقه کار در پروژه های نفت و گاز دارم. آیا امکان دریافت ویزای کار برای کشور آلمان یا اتریش را دارم یا نه؟ وضعیت کار رشته من در این کشورها چگونه است؟ با تشکر فراوان از زحمات شما

  پاسخ
 23. حامدبصیر گفته:

  با درود و عرض اردات بسیار خدمت برادر بزرگوار جناب دکتر ملک پور مهربان و دوست داشتنی و البته همکاران وزین ایشانجناب دکتر ملک پور عزیز بنده بارها سوال مطرح کردم و متاسفانه پاسخی دربافت نکردم که البته می گذارم پای کسرت متقاضی و…مجددا از فرصت استفاده می کنم و از جناب دکتر سوال می کنم که آیا شغلهای مرتبط با کابینت آشپزخانه نظیر دیزاین، برشکاری، مونتاژ و نصب و… در اتریش از کارهای مورد نیاز این کشور قرار دارد یا خیر؟ بنده با ۳۵ سال سن متقاضی مهاجرت به اتریش از طریق جستجوی کار هستم. کابینت ساز هستم و در همه ی موارد مذکور تجربه بالغ بر ۱۳ سال دارم. در حال حاضر نیز مشغول تحصیل در سال اخر رشته ی مترجمی زبان انگلیسی در دانشگاه آزاد تهران مرکز هستم. دو فرزند ۹ و ۱۳ ساله پسر دارم و به همراه همسرم که در معرق کاری مهارت دارند تصمیم به مهاجرت داریم. حدود ۷ سال هم هست که در کنار کار کابینت واردات مختصری در زمینه ی یراق آلات مرتبط با کابینت از چین نیز انجام میدم. سرمایه ی مختصری هم به لطف خدا برای خرید ملک یا ایجاد یک بیزینس کوچک در کشور مقصد در اختیار داریم. عنایت بفرمائید اینبار پاسخ بنده رو از هر طریقی که صلاح میدونید، ویس در کانال و یا ایمیل و … بدهید که پیشاپیش بینهایت سپاس گذاری میکنم.
  ارادتمند شما (حامدبصیر)

  پاسخ
 24. Maryam گفته:

  سلام وقتتون بخیر
  من ۲۶ ساله مجرد لیسانس مترجمی زبان با ۶ سال سابقه تدریس زبان و مدرک فنی بازاریابی بیمه با ۱سال سابقه نماینده بیمه اشخاص در بیمه پاسارگاد و در حال فعالیت در صدد گرفتن مدرک فنی آرایشگری ناخن با یک سال تجربه ناخن کاری زبان انگلیسی در حد پیشرفته حداقل آیلتس ۶.۵ ارائه خواهم داد آلمانی در حد مبتدی اما به زودی تا مرحله متوسط پیش خواهم برد تا b1 ارائه بدم آیا با چنین شرایطی امکان دریافت امتیاز برای ویزای کاری ۶ ماهه خواهم داشت؟

  پاسخ
 25. اشکان گفته:

  با سلام و عرض ادب
  ابتدا از سایت و تیم فوق العاده شما تشکر میکنم و همچنین از جناب ملک پور عزیز بخاطر راهنمایی های ارزشمند. میخواستم اگر امکانش هست راهنمایی بفرمایید چرا که شدیدا نیاز دارم تا تصمیم جدی در خصوص مهاجرت بگیرم
  اسم من اشکان هست و ۳۰ ساله هستم . تحصیلات من مهندسی مکانیک در مقطع لیسانس از دانشگاه آزاد و فوق لیسانس هوا فضا از دانشگاه تهران است. متاهل هستم و همسرم هم لیسانس کامپیوتر دارند و از سطح زبانی متوسط
  خیلی علاقمندم در زمینه رشته هوافضا مشغول بکار باشم ولی متاسفانه در داخل ایران بستر این کار وجود ندارد و با تخصص لیسانس مکانیک خود در صنایع معدنی مشغول به کار هستم و نزدیک ۵ سال سابقه کار در این زمینه را دارم.در حال گرفتن مدرک زبان ایلتس هستم. و علاقه مند به مهاجرت به یکی از کشورهای آلمانی زبان- نیوزلند- استرالیا- کانادا هستم. و پس اندازی برای ساپورت مخارج زندگی فقط به مدت یکسال هستم. خیلی نگران هستم که مهاجرت کنم و نتونم شغل مناسب با تخصصم پیدا کنم. با در نظر گرفتن اینکه متوجه شدم روند استخدام در اروپا بسیار روند طولانی و مشکلی هست یعنی اینکه سه ماه در اون کشور و سه ماه در اتحادیه اروپا یک شغل رو آگهی میکنند و اگر متقاضی وجود نداشت از مهاجرین پذیرش میکنند این موضوع خیلی نگرانم میکنه لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   https://goo.gl/YSG82A
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ
 26. فرشید گفته:

  سلام
  با کلی تحقیق سایتتون رو پیدا کردم و واقعا کارتون درسته
  لیسانس مترجمی زبان انگلیسی هستم دوره های تعمیرات موبایل- لپ تاپ و کامپیوتر شخصی- نصب و تعمیر دوربین مداربسته و تعمیرات انواع برد(تلویزیون یخچال سیستم صوتی و….) رو دیدم معادل مدرک فنی حرفه ای و QAL انگلستان رو دریافت کردم.
  از طریق این مدارک میتونم برای کار در اتریش آلمان دانمارک یا کاندا اقدام کنم؟ ۲۶سالمه و مجرد هستم و از نظر مالی مشکلی ندارم(پدرم دندانپزشک هست)

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   https://goo.gl/YSG82A
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ
 27. mohammad parsa گفته:

  salam arze adab..vaght bekheyr..man mohammad parsa hastam..diplom bargh sanati fani herfei hastam..ama herfe asli man optic hastesh..man maghaze daram ..10 sal sabeghe kar daram..az ziess alman va roden alman ham madarek seminar darm..hamchenin bbg ferance..khastam bedoonam mitoonam az tarighe herfam eghamat otrisho begiram??rahnamie konin mamnoon misham

  پاسخ
 28. مرضیه گفته:

  با سلام من خانمی هستم با سن ۳۹٫ سال و همسرم ۴۲ سال دوتا فرزند دختر ۴ و پسر ۷ ساله داریم هر دو کارمند هستیم من در فرودگاه و شرکت هواپیمایی و همسرم در شرکت یونیلیور مشغول هستم ما چگونه میتوانیم اقدام به مهاجرت کنیم یا در کشور اتریش یا در دانمارک ؟ و چگونه میتوانیم در کشور مذکور کار کنیم با تشکر فراوان از آقای دکتر و ممنون از الطافتان

  پاسخ
 29. حمید رضا گفته:

  با سلام و احترام
  بنده به دنبال مناسبترین روش با توجه به شرایطم جهت اخذ اقامت دایم اروپا هستم. حال از طریق تحصیلی، کاری و … خواهش میکنم لطفا من رو راهنمایی بفرمایید.
  سن:۳۴ سال
  لیسانس عمران از دانشگاه آزاد شوشتر
  فوق لیسانس عمران گرایش زلزله از دانشگاه غیرانتفاعی علم و فرهنگ تهران
  ۹ سال سابقه کاری مرتبط در یک شرکت مشاور ساختمانی
  ۸ سال سابقه بیمه
  زبان انگلیسی: پیشرفته
  زبان آلمانی: نمیدانم
  پس انداز بانکی: بیش از ۱۶۰ میلیون تومان

  پاسخ
 30. هيلدا محمد صادقي گفته:

  سلام مجدد خدمت شما عزیزان همراه

  من یک معلم با تجربه در امر آموزش ابتدایی و آموزش کودمان دیر آموز با اختلالات یادگیری و آموزش بزرگسالان بی سواد هستم . و در این امر بسیار سابقه دارم .
  امکان مهاجرت من از طریق کار به اتریش وجود دارد؟

  پاسخ
 31. امید بهفر گفته:

  با سلام
  میخواستم بدانم برای من با وجود چهل و هشت سال سن بیست و هفت سال سابقه در شرکت نفت دارای مدرک لیسانس مترجمی زبان انگلیسی و فوق لیسانس مهندسی محیط زیست امکان کاریابی در اتریش وجود دارد. متاهل دارای دو فرزند. متشکرم

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.