شرایط زندگی در اسلواکی

شرایط زندگی در اسلواکی

شرایط زندگی در اسلواکی در هنگام مهاجرت به اسلواکی 2018 پس از گرفتن وکیل مهاجرت و هزینه های تحصیل و زندگی در اسلواکی برای اخذ اقامت اسلواکی چگونه است ؟ این مقاله که در حال حاضر تقدیم  شما عزیزان گردیده  توسط وکلا و مشاوران موسسه حقوقی ملک پور تهیه گردیده است و در خصوص مهاجرت به اسلواکی شما را با کشور اسلواکی Slovakia ، مردم کشور اسلواکی people in slovakia ، اقتصاد کشور اسلواکی ،زیبایی های کشور اسلواکی ،مراکز دیدنی جذاب کشور اسلواکی آشنا می نماید .

چنانچه قصد مهاجرت به اسلواکی و یا آشنایی با شرایط زندگی در اسلواکی و در نهایت اخذ اقامت اسلواکی را داشتید میتوانید به این کشور هم فکر کنید و هرزمان نیز با تلفن های موسسه مشاوره ای mie(همکار موسسه حقوقی ملک پور )تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان تلفنی در مورد امور مهاجرتی خود بهرمند گردید .

کشور اسلواکی:

کشوری محصور در خشکی که از غرب با جمهوری چک و اتریش و از شمال با لهستان و شرق به اوکراین و جنوب به مجارستان هم مرز می باشد . این کشور قبل از سال ۱۹۹۳ به صورت مستقل نبود و با ادغام در کشور چک به نام چکسلواکی شناخته میشد ؛ بعد از آنکه رهبران اسلواکی احساس کردند چک و اسلواکی برای استقلال کافی نیست و برای رشد اقتصادی فرهنگی و اقتصادی مردم نیاز به جدایی این دو کشور می باشند اقدامات برای «انقلاب مخملی» دراین کشور صورت گرفت ولیکن پس از سقوط مسالمت آمیز کمونسیم در چکسلواکی «انقلاب مخملی» جای خود را به «طلاق مخملی» داد و کشور اسلواکی بعد از صلح ۱ ژانویه ۱۹۹۳به کشوری مستقل تبدیل گردید.

البته شایان ذکر است موضوع طلاق مخملی چک از اسلواکی به شیوه ای دموکراتیک و به دور از هرگونه جدل صورت گرفت که این فروپاشی به نوعی الگویی شد برای سایر مردمی که به نوعی به دنبال تعیین هویت ملی خود میباشند مثل استان کبک کانادا که با مطالعه این جدایی امیدوار به انجام همین شیوه هستند.

در خصوص قدمت کشور اسلواکی ؛ وجود آثار قدیمی با قیمانده از زمان ۲۷۰۰۰۰سال قبل از میلاد و در اوایل عهد پارینه سنگی نشان از قدمت بالای این کشور دارد و جالب این است که این کشور در  عصر برنز رشد قبل توجهی در تولید مس به خصوص در مرکز و شمال  غرب این کشور داشته است.

 

مردم و ویژگی هایشان در کشور اسلواکی:

اقوام حاضر در این کشور شامل اسلواک ها و مجارها ، رمی ها، چک ها ، روسی ، اوکراینی، آلمانی ،لهستانی، و موراویها میباشد که البته بیشتر تعداد جمعیت مربوط به اسلواک ها می باشد  با آمار ۸۶ درصدی است چرا که اسلاوها از مدتها قبل وارد اسلواکی شده و نقش بسیار مهمی در چرخه دولتی اسلواکی داشتند؛ ازهمین رو زبان این کشور هم اسلواکی می باشد و درصد زیادی از مردم کشور اسلواکی مومن و کاتولیکند.

جدای از اقتصاد مهم کشور اسلواکی ؛ یکی از عناصر مهم و قابل توجه این کشوردر خصوص مردم و ویژگی جمعیتی آن ؛ جمعیت روستایی این کشور که حدود ۶۰درصد از مردم در روستاها با طیف جمعیتی  متفاوت زندگی می کنند و تمامی فرهنگها و سنن قدیمی خود را نیز حفظ نموده اند.

جاذبه های سفر به کشوراسلواکی:

این کشور اگرچه کوچک است اما جاذبه های بسیاری دارد به طوری که اگر به این کشور سفر کنید همیشه لذت سفر بر جان و دلتان گوارا خواهد بود غارهای زیر زمینی  زیبا و منحصر به فرد و چهار فصل متنوع مطمئنا خاطره ای از زیباترین کشور را به شما خواهد داد. برخی از روستاها و شهرهای کشور اسلواکی دارای ترکیبی ار جاذبه های با ارزش برای بازدید از انها می باشند و بطور شگرف ترکیب قلعه ها،  کلیساها و بناهای تاریخی در این کشور به خوبی و در کنار هم حفظ شده است. این کشور دارای فهرست زیادی از پارکهای ملی در سطح خود می باشد.

فایل صوتی توصیحات آقای ملک پور در باب صنایع چوب اسلواکی

audio شرایط زندگی در اسلواکی

اسامی پارکهای ملی اسلواکی:

نام پارک سال ایجاد وسعت به هکتار
پارک ملی تاترا ۱۹۴۹ ۷۳۸۰۰
پارک ملی low tatras ۱۹۷۸ ۷۲۸۰۰
پارک ملی velka fatra ۲۰۰۲ ۴۴۰۰
پارک ملی کارست اسلواکی ۲۰۰۲ ۴۶۰۰
پارک ملی poloniny ۱۹۹۷ ۲۹۸۰۰
پارک ملی mala fatra ۱۹۸۸ ۲۲۸۰۰
پارک ملی بهشت اسلواکی ۱۹۸۸ ۱۹۷۰۰
پارک ملی planina Muránska ۱۹۹۸ ۲۰۳۰۰
پارک ملی pieniny ۱۹۶۷ ۳۸۰۰

در این مقاله به چند مکان زیبای گردشگری در کشور اسلواکی اشاره مینماییم:

۱-براتیسلاوا: پایتخت کشور اسلواکی و شهرستان تاجگذاری پادشاهان مجارستانی می باشد و بی شک گردش در این شهریکی از خاطرات دلچسب شما در این کشور می باشد.

۲-باسکا شتیاوینستا: شهر معدن تاریخی که در قرن ۱۶ و ۱۷ بخاطر معادن طلا و نقره معروف شد و در سال ۱۷۶۴ اولین مدرسه معدن در اروپا و قدیمی ترین دانشکده فنی جهان در آن تاسیس گردید.

۳-کلیساهای چوبی:که دارای معماری بسیار منحصر به فرد و زیبا می باشد و در فهرست آثار یونسکو ثبت گردیده است.

۴-غارها: به جز گنج های طبیعی و فرهنگی در روی زمین اسلواکی ،بسیار از غارها با سنگهای زیبا و خیره کننده که دسترسی آن برای عموم آزاد می باشد شما را به دیدن طبیعت زیبا و جذاب این کشور دعوت می کند؛غار با دکوراسیون یخ(غاریخ)- غار با ساختار آهک و غارهای کریستال ارزشمند آرگونیت.

 

اقتصاد اسلواکی:

اقتصاد اسلواکی در حال رشد سریع در اروپا و سومین کشور در منطقه یورو می باشد بطوریکه اسلواکی بزرگترین سرانه تولید خودرو در جهان در سال ۲۰۱۵ را دارد.اقتصاد کشور اسلواکی؛ بازار محور می باشد و یکی از بهترین بازارهای در حال حاضر اروپاست که این کشور را به یکی از اعضای  بسیاری سازمانهای بین اللملی از جمله اتحادیه اروپا،ناتو،سازمان همکاری و توسعه،سازمان تجارت جهانی،یونسکو و اینترپل تبدیل نموده است .

رشد تولید ناخالص داخلی این کشور متوسط به بالا می باشداز این رو این کشور را به عنوان تاترا ببر یا ببراروپای مرکزی نام می نهند و نیروی کار تحصیلکرده و ارزان و نرخ مالیاتی ثابت ۲۰ تا ۳۰درصد عامل بسیار مهمی در جذب سرمایه گذار خارجی به این کشور می باشد.

با توجه به کیفیت زندگی که بر اساس شاخص توسعه انسانی سازمان ملل در اسلواکی ۳۹ درصد است و وجود مردم مهمان نواز و گرم کشور اسلواکی در کنار تمام زیبایی های این کشور،موسسه حقوقی ملک پور امیدوار است با سفر و اقامت به این کشور اوقاتی بسیار خوش را در این سرزمین زیبا بگذرانید.

در این نوشتار سعی براین بود که در مجالی اندک در خصوص کشور اسلواکی توضیحاتی به عزیزان ارائه گردد ؛ موسسه حقوقی ملک پور و مشاورین و وکلای موسسه MIE اتریش هرلحظه آماده ارائه بهترین خدمات در راستای مهاجرت و اقامت و سرمایه گذاری درکشور اسلواکی می باشند . جهت اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به اسلواکی از جمله مهاجرت تحصیلی به اسلواکی و یا شرایط تحصیل در اسلواکی و یا هزینه تحصیل و  زتدگی در کشور اسلواکی و در نهایت شرایط اخذ اقامت اسلواکی با موسسه  مشاوره ای mie(همکار موسسه حقوقی ملک پور) و یا دفاتر همکار این موسسه در سراسر دنیا و یا در شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نمایید و از مشاوره های رایگان ما نهایت استفاده را بکنید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.