شرایط اقامت و زندگی در امارات

درباره شرایط اقامت و زندگی در امارات روزانه از ما سوالاتی میپرسند و تصمیم برای مهاجرت به امارات و اخذ اقامت دائم دوبی دارند، به همین جهت ما بر آن شدیم تا درباره ی شرایط اقامت و زندگی در امارات مقاله ای جامع تهیه نماییم ، افراد متقاضی مهاجرت به امارات هرکدام بسته به شرایط خود ،راه مناسب را از میان راههای مهاجرت به امارات از جمله تحصیل در امارات ، سرمایه گذاری در امارات و یا کار در امارات و دیگر راههای مهاجرت به امارات جهت اقامت در دوبی برمیگزینند ، برای مهاجرت به کشور امارات  باید در ابتدا شرایط اقامت و زندگی در امارات بدانید . درباره شرایط اقامت و زندگی در امارات  بیشتر باید تحقیق نمایید و تمام موارد مرتبط را درباره شرایط اقامت و زندگی در امارات  بدانید . ما در این مقاله سعی بر این داریم تا درباره شرایط اقامت و زندگی در امارات هر آن چه مورد نیاز شما می باشد را تشریح نماییم . موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه MIE اتریش آماده ارائه خدمات مشاوره ای به شما عزیزان می باشد .

درباره امارات  متحده عربی

امارات  متحده عربی شامل هفت شهر بزرگ است : ابوظبی، دبی، شارجه، ام القووین، فجیره، عجمان و رأس الخیمه است. چهار پنجم امارات  متحده عربی بیابان است ، اما دارای منظره های متفاوتی  است –  از کوه های پرشور حجار تا دامنه های حاصلخیز دشت های ساحلی.

اگر چه اندازه کوچک دارد  (شبیه به اندازه کشور اسکاتلند) ، اما امارات  متحده عربی تبدیل به یک کشور مهم در عرصه منطقه ای و بین المللی شده است. در سال 1971، شیخ زاید بن سلطان الناحان، رئیس جمهور قبلی ، دولت های کوچک و توسعه نیافته را در یک فدراسیون، تنها در جهان عرب، متحد کرد.  با رهبری چشم نواز خود، ثروت نفتی برای توسعه امارات  متحده عربی به یکی از اقتصادهای باز و موفق جهان تبدیل شد.

او در سال 2004، شیخ خلیفه بن زاید آل نیهان، رئیس جمهور شد و از آن به بعد به دنبال یک چشم انداز بلندپروازانه برای امارات  متحده عربی بوده است.

اطلاعات عمومی کشور امارات  :
امارات  متحده عربی ( EAU )

سیستم سیاسی امارات :
فدراسیون قانون اساسی (ابوظبی، دبی، شارجه، عجمان، ام القووین، رائه الخیمه و فجیره)

روز ملی امارات :
2 دوم  دسامبر 1971

بنیانگذار امارات :
مرحوم شیخ زاید بن سلطان الهیهان

رئیس جمهور امارات :
شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان (حاکم ابوظبی)

معاون رئیس جمهور و نخست وزیر امارات :
شیخ محمد بن رشید آل مکتوم (حاکم دبی)

سایر حاکمان امارات :
شارجه: دکتر حمیدرضا شیخ سلطان بن محمد القاسمی
عجمان:
حشیش شیخ حسن بن رشید آل نعیمی ام القائین: حسن ابوالفضل شیخ سعود بن رشید المعلما رحیم الخیمه: حسن
شیخ سعود بن سقر آل قاضی
فجر: حمید شیخ حمد بن محمداللهی

مساحت امارات :
83،600 متر مربع کیلومتر ( کمی بزرگتر از اسکاتلند )

موقعیت مکانی امارات :
توسط خلیج فارس ، به شرق توسط خلیج عمان و سلطان عمان، به جنوب توسط عربستان سعودی و سلطان عمان و غرب توسط قطر و عربستان سعودی به شمال توسط مرزهای مرزی است.

مختصات جغرافیایی امارات:
22 – 25.5 شمالی و 51 – 56.5 شرق.

آب و هوای  امارات :
بیابان خشک، سرما در کوه های شرقی. (تابستان : گرم و آفتابی / زمستان : گرم و مرطوب)

ارتفاعات ارتفاع امارات:
خلیج فارس 0 متر، جبل یییر 1، 627 متر

منابع طبیعی امارات:
نفت و گاز

جمعیت امارات:
8.19 میلیون نفر، 16.5٪ ملیت (est.2010. دفتر ملی آمار، امارات  متحده عربی)

پایتخت امارات:
ابوظبی

بزرگترین شهر امارات:
دبی

واحد پول امارات:
UAE Dirham 1AED = 100

نرخ ارز امارات:
1 دلار = AED 3.67 (پوند به دلار آمریکا)

سال مالی امارات:
1 ST  ژانویه تا 31 ST  دسامبر

آخر هفته های امارات:
جمعه و شنبه

زبان رسمی امارات:
عربی

زبانهای دیگر امارات:
انگلیسی، فارسی، هندی، اردو

دین امارات:
اسلام (تمرین تمام باورهای مذهبی مجاز است)

نرخ سوادآموزی امارات:
93٪

زمان امارات:
GMT +4 (زمان صرفه جویی در نور زمان +3)

شماره
تلفن بین المللی: +971


سیستم سیاسی امارات

امارات  متحده عربی یک فدراسیون از هفت شهر بزرگ است که هر کدام دارای حاکم است. دولت در سه سطح – فدرال، امارت و شهرداری کار می کند. از زمان تشکیل آن در سال 1971، فدراسیون ثبات و امنیت سیاسی را به ارمغان آورده است. سیستم سیاسی امارات  متحده عربی یک ترکیب منحصر به فرد از قدیمی و جدید است. سنت های فرهنگی مانند باز مجلسی، که قبیله ایان آن را به طور مستقیم به حاکم خود می گویند، همراه با یک سیستم اداری مدرن و همیشه در حال تکامل است.

 

دولت فدرال دارای مسئولیت های زیر است: امور خارجی، امنیت و دفاع؛ ملیت و مسائل مهاجرت؛ تحصیلات؛ سلامت عمومی؛ واحد پول؛ خدمات پستی، تلفن و دیگر خدمات ارتباطی؛ کنترل ترافیک هوایی و صدور مجوز هواپیما؛ روابط کار؛ بانکداری؛تعریف آبهای بین المللی و استرداد مجرمان. در ماه مه سال 1996، قانون اساسی موقت دائمی شد و ابوظبی به عنوان پایتخت فدراسیون تعیین شد.

ساختار دولت فدرال شامل پنج نهاد است: شورای عالی فدرال، رئیس جمهور، شورای وزیران، شورای ملی فدرال و قوه قضائیه.

شورای عالی فدرال امارات

حاکمان هر شهر عضو شورای عالی فدرال هستند که عضو اصلی سیاست گذاری در امارات  متحده عربی است. شورا رئیس جمهور و معاون رئیس جمهور امارات  متحده عربی را انتخاب می کند، قوانین و مقررات فدرال را تصویب می کند و نامزدی نخست وزیر را که توسط مشاور رئیس جمهور با مشورت با اعضای شورای عالی انتخاب شده است، تصویب می کند.

بالاترین مقام شیخ زاید بن سلطان الهیهان، حاکم ابوظبی، اولین رئیس فدراسیون انتخاب شد. پس از مرگ او در تاریخ 2 نوامبر 2004، او 3 نوامبر 2004، پسرش و پرنس، بالاخص وی، شیخ خلیفه بن زاید النحان، موفق شد. حاکم دبی، او، مکتوم بن راشد المکتوم، به عنوان معاون انتخاب شد. رئیس فدراسیون پس از مرگ او در تاریخ 4 ژانویه 2006، او برادر وی، شیوا محمد بن راشد آل مکتوم، موفق شد. رئیس جمهور و معاون رئیس جمهور برای مدت پنج سال انتخاب می شوند و در زمان پایان دوره مجددا می تواند انتخاب می شوند.

رئیس جمهور از طیف وسیعی از قدرت های قانونگذاری و اجرایی برخوردار است. او به امضای قوانینی، احکام و تصمیمات تصویب شده و تحریم شده توسط شورای عالی اعطا می شود، نظارت بر اجرای آنها را از طریق شورای وزیران و تصویب معاهدات و موافقت نامه های بین المللی تأیید شده توسط شورای عالی و شورای وزیران انجام می شود  .

شورای وزیران امارات

شورای وزیران نهاد اجرایی امارات  متحده عربی است. این توسط نخست وزیر رهبری می شود که از نمایندگان هفت شهر  انتخاب می کند. عضو هیئت دولت سپس توسط رئیس جمهور تصویب شده است. چهار عضو شورای وزیران فعلی زنان هستند.

شورای ملی فدرال امارات

شورای ملی فدرال یا FNC یک هیئت مشورتی است که 40 عضو از هفت شهر تشکیل می دهند. تعداد کرسی های تعیین شده در هر شهر به وسیله جمعیت آنها تعیین می شود – ابوظبی (8)، دبی (8)، شارجه (6)، عجمان (4)، ام القواین (4)، رأسالخیمه (6) و فجیره (4). اعضای FNC چهار سال است که اداره می شوند و شورای نشست از هفته سوم ماه اکتبر است.

در دسامبر 2006، روند انتخاب اعضای FNC آغاز شد. نیمی از اعضای منتخب انتخاب شدند و نیمی از حاکم هر شهر نامزد شدند. نه نفر از اعضای FNC فعلی زنان هستند. شورای ملی پیشنهادات فدرال پیشنهادی و اصلاحات قانون اساسی را بررسی می کند، پیش نویس بودجه سالانه فدراسیون را بررسی می کند، معاهدات بین المللی و کنوانسیون های بین المللی را بررسی می کند و از طریق بحث، جلسات پرسش و پاسخ و ایجاد توصیه ها بر کار دولت تاثیر می گذارد.

 

قوه قضائیه فدرال امارات

قوه قضاییه فدرال، که به استقلال بر اساس قانون اساسی اعطا می شود، شامل دادگاه عالی فدرال و دادگاه های اول دادگاه می شود. دادگاه عالی فدرال شامل پنج قاضی است که توسط شورای عالی تعیین شده است. قضات در مورد قانون اساسی قوانین فدرال تصمیم گیری می کنند و در مورد اختلافات بین امارت بین دولت فدرال و امارات  داوری می کنند.

ما در این مقاله سعی بر این داریم تا درباره شرایط اقامت و زندگی در امارات هر آن چه مورد نیاز شما بود را تشریح و توضیح نماییم . موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه MIE اتریش آماده ارائه خدمات مشاوره ای به شما عزیزان می باشد . درصورت نیاز به مشاوره در باب مهاجرت به امارات و شرایط اقامت و زندگی در امارات و یا دیگر کشورها میتوانید با دفتر مرکزی ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل بفرمایید.

 

 

Rating: 4

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 پاسخ
 1. amir hosein ghiyasvand گفته:

  درود
  آیا با خرید ملک مسکونی و هتلدر دبی میتوان اقامت و پاسپورت امارات گرفت؟

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام و عرض ادب. خیر خرید ملک در کشور امارات منجر به اقامت نمی شود و نوعی سرمایه گذاری محسوب می گردد.در صورت داشتن سوالات بیشتر با شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ـ (۰۲۱) جهت مشاوره رایگان و تخصصی تماس حاصل نمایید.

   پاسخ