سرمایه گذاری در لیختن اشتاین

سرمایه گذاری در لیختن اشتاین و اخذ اقامت دائم لیختن اشتاین و شرایط سرمایه گذاری در لیختن اشتاین و اخذ اقامت دائم لیختن اشتاین ۲۰۱۷ ، مهاجرت به لیختن اشتاین از طریق سرمایه گذاری در لیختن اشتاین و اخذ اقامت دائم لیختن اشتاین ، قوانین جدید سرمایه گذاری در لیختن اشتاین و اخذ اقامت دائم لیختن اشتاین را با هم بررسی خواهیم نمود ، آیا می دانید کشور لیختن اشتاین چگونه کشوری است؟آیا از شرایط سرمایه گذاری در لیختن اشتاین اطلاعی دارید؟ آیا می دانید از طریق سرمایه گذاری در کشور لیختن اشتاین می توانید اقامت دائم لیختن اشتاین را دریافت کنید؟آیا می دانید برای سرمایه گذاری در لیختن اشتاین و اخذ اقامت دائم لیختن اشتاین ، چه مقدار سرمایه نیاز است؟اینها نمونه سوالاتی است که شما عزیزان ، زمانی که برای سرمایه گذاری در لیختن اشتاین و اخذ اقامت دائم لیختن اشتاین اقدام می کنید ، در ذهن شما پدیدار می شود. آیا دولت لیختن اشتاین این امکان را برای افراد خارجی فراهم کرده است تا افراد در صورت تمایل بتوانند در این کشور سرمایه گذاری کنند؟

آیا با کشور لیختن اشتاین آشنایی دارید؟ این کشور در کدام قسمت واقع شده است؟ از مهمترین صنایع در کشور لیختن اشتاین چه مواردی را می توان نام برد؟ آیا برای مهاجرت به کشور لیختن اشتاین به داشتن مجوز اقامت نیاز است؟ سرمایه گذاری در لیختن اشتاین امکان پذیر است؟ کشور لیختن اشتاین برای سکونت مهاجران خارجی در این کشور چه محدودیت هایی را اعمال نموده است؟ سرمایه گذاری در لیختن اشتاین در چه بخش های میسر است؟ آیا خرید ملک در لیختن اشتاین نوعی سرمایه گذاری محسوب می شود؟ رژیم سرمایه گذاری در لیختن اشتاین به چه صورت است؟ آیا با قیمت ملک، مالیات آن، انواع قراردادهای اجاره و …. در کشور لیختن اشتاین آشنایی دارید؟ در این مقاله تلاش شده است در ارتباط با سرمایه گذاری در لیختن اشتاین اطلاعاتی در اختیار شما عزیزان قرار گیرد. امید است مفید واقع گردد.

کشور لیختن اشتاین در مرکز اروپا واقع شده است و سومین کشور کوچک در این قاره محسوب می شود. این کشور از سمت شرق و شمال با کشور اتریش و از سمت غرب و جنوب با کشور سوئیس هم مرز است. پایتخت این کشور، شهر فادوتس (Vaduz) است اما لازم به ذکر است که بزرگترین شهر این کشور، شهر شان (Schaan) می باشد. واحد پول در لیختن اشتاین فرانک سوئیس، زبان رسمی مردم آن آلمانی، جمعیت آن بالای ۳۶ هزار نفر و آب و هوای آن معتدل است. بیشتر مردم در این کشور لیختن اشتاینی می باشند اما بخشی از مهاجران را مردم سوئیس، اتریش و آلمان تشکیل داده اند، دین مردم کاتولیک و در بخشی از آن ها پروتستان می باشد. از مهمترین صنایع در کشور لیختن اشتاین صنعت گردشگری، بانکداری، ماشین آلات، دندان پزشکی و تولیدات است.

مهاجران خارجی برای مهاجرت به کشور لیختن اشتاین نیاز به داشتن مجوز اقامت دارند. مجوز اقامت در کشور لیختن اشتاین به دو نوع مجوز با اجازه کار و بدون اجازه کار تقسیم می شود. تعدادی از این مجوزها به کسانی که در لیختن اشتاین مشغول به کار می باشند تعلق می گیرد و تعدادی از آن ها متعلق به افرادی است که در این کشور اشتغال به کار ندارند. بخشی از این مجوزها به برندگان لاتاری و بخشی از آن توسط خود دولت اعطا می گردد. صدور مجوز برای شهروندان سوئیسی با محدودیت رو به رو است. این نکته اهمیت دارد که شهروندانی که در سایر کشورها اقامت دارند برای دریافت این مجوز باید یا مدیر یا کارشناس و یا کارگر دارای شرایط که دوره های کارآموزی را گذرانده و دارای سابقه کار می باشد، باشد. کسانی که موفق به اخذ این مجوز می شوند می توانند تا مدت ۵ سال در کشور لیختن اشتاین اقامت نمایند، پس از اتمام این مدت، فرد دارنده مجوز و اعضای خانواده وی می توانند برای اخذ مجوز دائم یا نامحدود اقامت در کشور لیختن اشتاین اقدام نمایند. البته دولت برای سکونت مهاجران خارجی در این کشور محدودیت هایی را اعمال نموده است به طور نمونه هیچ یک از این مهاجران حق اسکان در مناطق بالا یا به اصطلاح شاهزاده نشین این کشور را ندارند حتی اگر شغل یا شرکت آن ها در این منطقه واقع شده باشد.

لیختن اشتاین رژیم سرمایه گذاری پایدار و قابل پیش بینی دارد و اکثر بخش ها در آن به سرمایه گذاری ملی و خارجی باز می گردد. علاوه بر این، کشور دارای اقتصاد پایدار و باز است و شغل بیشتری را نسبت به جمعیت داخلی کشور ایجاد نموده است اما به طور  رسمی در مورد تجارت خارجی، تعادل پرداخت ها و موقعیت سرمایه گذاری بین المللی در کشور لیختن اشتاین اطلاعات قابل استناد و محکمی وجود ندارد و با بحران های اقتصادی صورت گرفته در سال های اخیر، سرمایه گذاری های بین المللی در این کشور کاهش یافته است. این کشور دارای یک برنامه مالی مناسب، قوانین ساده و مقررات فزاینده ای در زمینه امور بانکی می باشد که بر این اساس به یک سیستم قوی برای کسب و کارهای ملی و بین المللی تبدیل شده است. خدمات بانکی و مالی در کشور لیختن اشتاین بخش هایی هستند که بیشترین سرمایه گذاری مستقیم خارجی را جذب می کنند اما این امر باعث می شود در زمینه های پول شویی نیز با تهدید هایی مواجه شوند.

بسیاری از افراد به دلیل شرایط اقتصادی مطلوب، موقعیت جغرافیایی مناسب، کیفیت زندگی بالا و موارد دیگر کشور لیختن اشتاین را برای اقامت و سکونت انتخاب می نمایند. همان طور که می دانید از راه های بسیاری می توان به این کشور وارد شده و برای سکونت یا اخذ اقامت در آن اقدام کرد. یکی از این روش ها سرمایه گذاری در لیختن اشتاین می باشد. به طور معمول افراد می توانند در بسیاری از موارد سرمایه گذاری نمایند، یکی از این موارد سرمایه گذاری در املاک این کشور می باشد. افراد می توانند در این کشور از طریق خرید ملک نوعی سرمایه گذاری انجام دهند و با اجاره این املاک با توجه به مقررات قانون مدنی لیختن اشتاین (منجر به افزایش نامتناسب قیمت های اجاره نگردد) به سود دست یابند. این اجاره می تواند به صورت آزادانه پس از مذاکره بین صاحبخانه و مستاجر منعقد شود. خرید ملک در کشور لیختن اشتاین توسط افراد خارجی با مقرراتی تنظیم شده است. لازم به ذکر است که برای خرید ملک در کشور لیختن اشتاین، فرد باید حتما ۳ سال در این کشور اقامت داشته باشد. این افراد برای ورود به کشور لیختن اشتاین هیچ گونه محدودیتی نخواهند داشت.

قیمت ملک در این کشور در هر یک از نقاط و شهرهای آن متفاوت است، به عنوان مثال در شهر فادوتس (Vaduz)، پایتخت این کشور، یک ملک لوکس ۳ خوابه ۲،۹۶۳،۸۱۳ یورو و در شهر شان (Schaan)، بزرگترین شهر این کشور، یه خوانه لوکس دو خوابه ۲۸۸۱،۴۲۸ یورو می باشد. با توجه به قیمت جهانی ملک و تورم در آن، قیمت ملک در کشور لیختن اشتاین معمولا سالانه ۴ تا ۵ درصد افزایش می یابد. طبق آمار اعلام شده در سال ۲۰۱۰ بالای ۱۵ هزار ملک اشغال شده در کشور لیختن اشتاین وجود داشت که از سال ۲۰۰۰ بالای ۲۲ درصد افزایش قیمت داشت، بیش از ۵۰ درصد این املاک، مالکیت مالکیت اشغال شده اعلام گشت در حالی که باقیمانده آن ها، واحدهای مسکونی اجاره شده بودند. ذکر این مطلب خالی از لطف نیست که نرخ بهره در کشور لیختن اشتاین بسیار پایین بوده و قوانین در این کشور طرفدار مالک می باشند.

در مجموع برای مالکین ۳ نوع قرارداد اجاره وجود دارد: قرارداد نامحدود، قرارداد ۶ ماهه و قرارداد آزادانه بر مبنای مذاکره که برای مدت مشخص منعقد می شود. برای قراردادهای نامحدود اطلاعیه های ۶ ماهه برای پایان دادن به آن ها تنظیم می شود و در بقیه قراردادها مدت قرارداد و پایان آن مشخص می باشد.

علاوه بر سرمایه گذاری در ملک در کشور لیختن اشتاین، شرکت های مدیریتی نیز محل مناسبی برای سرمایه گذاری می باشد. به علت مالیات های پایین کسب و کار در لیختن اشتاین (حداکثر ۲۰ درصد)، این کشور مرکز ادغام شرکت های مدیریت سرمایه عنوان گرفته است. بالای ۷۵ هزار شرکت (به اصطلاح صندوق پستی) هستند که در کشور لیختن اشتاین دفاتر اسمی دارند که بیش از آمار رسمی جمعیت خود این کشور می باشد. این شرکت ها حدود ۳۰ درصد از درآمد کشور لیختن اشتاین را تامین می کنند.

مالیات کم در کشور لیختن اشتاین منجر به رشد اقتصادی برجسته ای از زمان جنگ جهانی اول شده است. بر خلاف باور عمومی، کشور لیختن اشتاین ساختار اقتصادی متنوعی دارد که تاکید بسیاری بر تولید صنعتی دارد. با وجود اندازه کوچک کشور (۱۶۰ کیلومتر مربع) و جمعیت کم آن، بسیاری از محصولات پیشرفته با کیفیت بالا در این کشور تولید می شود. نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین اعلام شده است.

همان طور که بیان شد مهاجران خارجی با سرمایه گذاری در لیختن اشتاین در مواردی همچون ملک یا شرکت های گوناگون می توانند به سود دست یابند. با توجه به مالیات پایین و مقررات مناسب این کشور، بسیاری از افراد و مهاجران خارجی به سرمایه گذاری در لیختن اشتاین علاقه مند می گردند. رشد اقتصادی در این کشور نیز انگیزه مناسبی برای این افراد ایجاد می نماید. به طور کلی در این مقاله در ارتباط با سرمایه گذاری در لیختن اشتاین اطلاعاتی توسط مشاوران برتر موسسه حقوقی ملک پور در اختیار شما قرار داده شد. شما می توانید در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه سرمایه گذاری در کشورهای گوناگون با موسسات حقوقی معتبر و یا دفتر مرکزی موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نموده و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.