سرمایه گذاری در کانادا و بررسی شرایط آن

سرمایه گذاری در کانادا، مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در این کشور و به طور کلی کسب اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری در این مقاله مورد بحث و بررسی و تحلیل علمی قرار خواهد گرفت. سرمایه‌گذاران بسیاری روش های مختلف سرمایه گذاری در این کشور را مورد بررسی قرار می دهند و این موضوع باعث شده که با سوالات بسیاری رو برو شوند. به طور مثال یکی از سوالات همیشگی شما همراهان این است که روش های متعدد سرمایه گذاری که منجر به اقامت و تابعیت در کانادا می شود کدامند؟ آیا ایرانیان می توانند در تمام روش های سرمایه گذاری در کانادا اقدام نمایند؟ کمترین مبلغ سرمایه گذاری در کانادا چه میزان است؟ معایب و مزایای سرمایه گذاری در کانادا چیست؟ به همین دلیل سعی گردیده در این مقاله شرایط سرمایه گذاری در کانادا را به طور کامل خدمتتان شرح دهیم و شما عزیزان می توانید با مطالعه دقیق این نوشتار اطلاعات کاملی را به دست آورید و در نهایت می توانید با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور (MIE اتریش) تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید.

در بخش دیدگاه ها نیز می توانید سوالات خود را مطرح نمایید و در زمانی کوتاه پاسخ بگیرید.

سرمایه گذاری در کانادا 1 سرمایه گذاری در کانادا (سرمایه گذاری 350 هزار دلاری کانادا)

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

سرمایه گذاری در کانادا و شرایط عمومی آن

کانادا کشوری در قاره آمریکا که به صورت فدرال و به صورت مستقیم توسط ملکه انگلستان اداره می شود. این کشور واحد پولی مستقل خود یعنی دلار کانادا را دارا می باشد و در حال حاضر نخست وزیر وقت کانادا، آقای جاستین ترودو می باشد. موسسه حقوقی ملک پور در این مقاله به شما خواهد گفت که نحوه سرمایه گذاری در کانادا چگونه است و چطور می توان به اقامت این کشور دسترسی پیدا کرد.

بسیاری از افراد قبل از بررسی شرایط سرمایه گذاری در کانادا و بررسی فرصت های متفاوت جهت سرمایه گذاری در کانادا، شرایط عمومی کشور کانادا را مورد بررسی و تحقیق قرار می دهند. همانطور که مستحضر هستید شریک بزرگ اقتصادی کانادا ایالت متحده آمریکا می باشد و این موضوع سبب گردیده موسسات اقتصادی بسیاری در کانادا رشد کند. در همین راستا علاقه مندان بسیاری قصد دارند که با شناخت فرصت های سرمایه گذاری در کانادا به بازار جهانی دست پیدا کنند. به طور کلی می توان گفت متقاضیان سرمایه گذاری در کانادا از طرق مختلف همانند خرید ملک، کارآفرینی، ثبت شرکت و پرداخت سرمایه ای به بازار کانادا می توانند اقدام به سرمایه گذاری نمایند. اما در نهایت باید بررسی شود که کدام یک از روش های سرمایه گذاری منجر به اخذ اقامت و تابعیت کشور کانادا خواهد شد. شما عزیزان می توانید با مطالعه قسمت های بعدی این مقاله با شرایط انواع سرمایه گذاری در کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا از این طریق بیشتر آشنا شوید.

امتیاز بندی مهاجرت به کانادا 1 سرمایه گذاری در کانادا (سرمایه گذاری 350 هزار دلاری کانادا)

در این ویدئو خواهید آموخت:

سرمایه گذاری 100 هزار دلاری کانادا ویژه چه استانی است.

فرآیند اخذ اقامت از این طریق چه مدت به طول می انجامد.

مزایای این سرمایه گذاری چیست.

تفاوت سرمایه گذاری 100 و 350 هزار دلاری کانادا چیست.

فایل صوتی این ویدئو

audio سرمایه گذاری در کانادا (سرمایه گذاری 350 هزار دلاری کانادا)

فایل تصویری مؤسسه حقوقی ملک پور در رابطه با سرمایه گذاری در کانادا-فایل اول

video سرمایه گذاری در کانادا (سرمایه گذاری 350 هزار دلاری کانادا)

سرمایه گذاری در کانادا و شرایط اخذ اقامت

یکی از نکات بر جسته جهت سرمایه گذاری در کانادا کسب اقامت از طریق سرمایه گذاری می باشد. در این راستا بسیاری از متقاضیان علاقه مند هستند با ایجاد یک کسب و کار جدید و یا خرید ملک در کانادا بتوانند برای مهاجرت به این کشور اقدام نمایند. لازم به ذکر است که سرمایه گذاری در کانادا روش های متنوعی دارد که متقاضیان می توانند در استان های مختلف کانادا سرمایه گذاری نمایند اما تنها برخی از روش های سرمایه گذاری در کانادا منجر به اقامت می گردد که در ادامه به برخی از این روش ها خواهیم پرداخت. به طور مثال ایجاد یک کسب و کار جدید در کانادا و ارائه یک گزارش ۱۸ ماهه به دولت کانادا و اثبات نمودن سودآوری طرح اقتصادی می تواند در، در خواست اقامت دائم متقاضیان تاثیر گذار باشد. در صورتی که سرمایه گذاری در کانادا از طریق خرید ملک در این کشور منجر به اقامت دائم متقاضیان نخواهد شد. بنابراین پیش از اقدام برای سرمایه گذاری در کشور کانادا، حتما در رابطه با تمامی جوانب آن تحقیق نمایید و با مشاور رسمی مهاجرت به کانادا در این زمینه مشورت نمایید.     

سرمایه گذاری در کانادا و استانداردهای سرمایه گذاری

فرصت های سرمایه گذاری در کانادا بسیار است و افراد می توانند در این موضوع سهیم باشند. اما در این بین متقاضیانی هستند که با در نظر گرفتن استاندارد های سرمایه گذاری و با شناخت شرایط حال حاضر محیط کانادا اقدام به سرمایه گذاری می نمایند. به عبارت ساده تر سرمایه گذاران با در نظر گرفتن امنیت سرمایه خود در کسب و کار مورد نظر و کسب اطلاعات مکفی از ریسک های سرمایه گذاری در کانادا مثل مصادره اموال و اطلاع از میزان فساد مالی در این کشور با آگاهی هر چه تمام تر سعی در سرمایه گذاری در کانادا خواهند داشت.

 • نرخ مصادره اموال در کانادا

  همانطور که در این قسمت اشاره شد نرخ مصادره اموال یکی از پر اهمیت ترین شرایط جهت رصد کردن استاندارد های سرمایه گذاری در این کشور می باشد. میزان و ریسک مصادره اموال در یک بازه عددی ۱ الی ۷ نشان داده می شود و هر چه این نمودار به عدد یک نزدیک تر باشد امکان و خطر مصادره اموال در آن کشور کمتر خواهد بود و افراد می توانند با امنیت بالا اقدام به سرمایه گذاری نمایند. کشور کانادا توانسته با ارائه نظام قضایی سالم نظر بسیاری از سرمایه گذاران خارجی را به خود جلب نماید که در ادامه پیشنهاد می گردد نمودار زیر را مشاهده نمایید.

  راه های سرمایه گذاری در کانادا 1 سرمایه گذاری در کانادا (سرمایه گذاری 350 هزار دلاری کانادا)

 • کنترل فساد در کانادا

  از دیگر مسائل مهم جهت سرمایه گذاری و بررسی استاندارد های سرمایه گذاری در کانادا اشاره به فساد اداری و مالی و کنترل فساد مالی در این کشور است. تمام افراد می توانند قبل از اقدام به سرمایه گذاری اطلاعات کاملی را در این زمینه به دست آورند و با آگاهی قبلی سرمایه گذاری در کانادا را عملی کنند. آخرین آمار مربوطه به فساد اداری و اقتصادی کشور کانادا مربوط به سال 2017 می باشد. همانطور که در نمودار زیر مشاهده می فرمایید کشور کانادا در لیست بهترین کشورهای دنیا در باب کنترل فساد اداری و اقتصادی قرار گرفته است.

  راه های سرمایه گذاری در کانادا 2 سرمایه گذاری در کانادا (سرمایه گذاری 350 هزار دلاری کانادا)

سرمایه گذاری در کانادا و شاخص های اقتصادی تأثیرگذار

از شاخصه های اقتصادی تاثیر گذار جهت سرمایه گذاری در کانادا می توان به موارد زیر اشاره داشت.

سرمایه گذاری در کانادا 1 سرمایه گذاری در کانادا (سرمایه گذاری 350 هزار دلاری کانادا)

مواردی که در بالا به آنها اشاره شد جز موارد بسیار مهم و تاثیرگذار به صورت مستقیم بر سرمایه گذاری در آن کشور می باشد. چرا که به طور مثال نرخ بیکاری در یک کشور بیان کننده رونق و رکود اقتصادی در آن کشور می باشد. در جدول زیر می توانید آمار مربوط به این شاخص های اقتصادی در کشور کانادا را مشاهده نمایید.

  سال 2019 میانگین دوره در یک دهه گذشته
نرخ بیکاری 5.2 درصد 8.18 درصد
رشد اقتصادی 1.25 درصد 9 درصد
تورم 2.4 درصد 12.9 درصد
سرمایه گذاری خارجی 2.65 درصد 2.2 درصد
نرخ مالیات شرکت 27 درصد 28 درصد
نرخ مالیات بر در آمد 30 درصد 31 درصد

سرمایه گذاری در کانادا از طریق خرید ملک

خرید ملک در کانادا با توجه به مناظر دیدنی، سبک زندگی آمریکایی و ثبات سیاسی حاکم بر جامعه جذابیت خوبی برای متقاضیان خارجی داشته است. نکته مهم دیگر اینکه بازار بین المللی ملک در کانادا هنوز جوان می باشد و توانسته در سال های اخیر عملکرد خوبی داشته باشد. قوانین و مقررات خرید ملک در کانادا کاملا متفاوت می باشد. بنابراین بسیار مهم می باشد که خرید ملک در کانادا با تحقیقات قبلی صورت گیرد. به عنوان مثال خرید ملک در بریتیش کلمبیا، نیوبرانزویک، نیوفاندلند، نوا اسکوشیا، انتاریو و کبک بدون محدودیت برای افراد خارجی امکان پذیر می باشد و عرصه و عیان در اختیار آنان قرار می گیرد. در حالی که بسیاری از استان های کانادا محدودیت هایی را برای افراد خارجی در نظر گرفته اند. اما خرید ملک در کانادا منجر به اخذ اقامت سرمایه گذار بر روی ملک نخواهد شد بنابراین متقاضیان باید توجه داشته باشند که اگر قصد کسب اقامت و تابعیت کانادا را دارند بهتر است از طریق کارآفرینی و ایجاد یک کسب و کار نو و ایجاد اشتغال اقدام به مهاجرت نمایند.

البته افرادی که جز ساکنین و مقیمان کانادا محسوب نمی شوند باید در زمان فروش ملک خود ۲۵ درصد از سود فروش را به عنوان مالیات به دولت کانادا پرداخت نمایند. سرمایه گذاران خارجی باید ۶۵ درصد از تامین اعتبار خرید ملک را داشته باشند که ۳۵ درصد از سرمایه خرید ملک باید به عنوان پیش پرداخت در دسترس باشد. مراحل خرید ملک در کانادا و روند انتقال آن معمولا بین ۶۰ الی ۹۰ روز به طول می انجامد.

اقامت کانادا از طریق خرید ملک

سرمایه گذاری در کانادا از طریق برنامه استانی کبک (سرمایه گذاری 350 هزار دلاری)

Quebec Business Immigration – Investor Program یا QIIP به سرمایه گذاران این امکان را می دهد که بتوانند از طریق این برنامه اقامت دائم خود را در کانادا با سرمایه 1.2 میلیون دلار (به واسطه تامین اعتبار) به دست آورند. نکته حائز اهمیت در سرمایه گذاری 350 هزار دلاری کانادا تا قبل از سال 2018، این است که متقاضیان می توانستند با پرداخت 350 هزار دلار کانادا به موسسات اعتباری و بررسی پرونده توسط دولت کانادا، اقامت خود را در این کشور به دست آورند. اما در دوره جدید این برنامه که از 10 سپتامبر 2018 آغاز گردید، ابتدا سهمیه به اندازه 1900 پرونده در نظر گرفته شد که تنها 1235 درخواست از کشور چین از جمله هنگ کنگ و ماکائو می باشد.

نامزدها و کاندید ها در این برنامه باید امتیازات لازم را در شش عامل اصلی ( تحصیلات – زمینه های آموزشی – تجربه کار مدیریتی – سن – مهارت زبان انگلیسی / فرانسه – اقامت اقوام نزدیک در کبک ) به دست آورند که حداقل نمره قبولی در آن 40 امتیاز و حداکثر نمره قبولی در این برنامه 94 امتیاز می باشد.

عامل امتیاز
تجربه کار مدیریتی 25 امتیاز
تحصیلات دانشگاهی تا مقطع کاردانی 6 امتیاز
نمره زبان 10 امتیاز

تمام کاندید های برنامه سرمایه گذاری در کانادا پس از بررسی های اولیه به مصاحبه دعوت خواهند شد.

معیار های واجد شرایط بودن برای این برنامه به شرح زیر می باشد.

 • متقاضی باید حداقل 18 سال سن داشته باشد.

 •  حداقل 2 سال سابقه مدیریتی الزامی است.

 • ارائه تمکن مالی به ارزش 2،000،000 دلار کانادا

 • سرمایه گذاری به ارزش 1،200،000 دلار کانادا در استان کبک

 • متقاضیان باید نشان دهند که پس از ورود به کانادا دارایی های مکفی جهت حمایت از خود و خانوداه خود را دارند.

مزایای سرمایه گذاری در کانادا از طریق برنامه استان کبک به شرح زیر می باشد.

 • تضمین دولت کبک در سرمایه گذاری به ارزش 1،200،000 دلار کانادا که پس از 5 سال به طور کامل بازگردانده می شود.

 • پس از سرمایه گذاری در کبک الزامی به فعالیت و نشان دادن فعالیت در نقش مدیریتی نمی باشد.

 • کلیه اعضای خانوداه شامل همسر و فرزند شامل این برنامه می باشند.

 • از دیگر مزایای کسب اقامت دائم از این روش، استفاده از مراقبت های بهداشتی در کلاس جهانی، آموزش رایگان عمومی برای فرزندان و دسترسی راحت به دانشگاه های بین المللی می باشد.

از تمامی نامزدهای سرمایه گذاری در کبک انتظار می رود که بتوانند شرایط زیر را دارا باشند.

 • Minimum Net Worth
  • حداقل ارزش اموال 2،000،000 دلار کانادا
  • اموال و دارایی شامل ملک، حساب بانکی، سهام و کسب درآمد از صندوق بازنشستگی می باشد. متقاضیان می توانند به همراه همسر خود این میزان از ارزش دارایی های خالص را به صورت قانونی ارائه دهند.
 • Businessor Management Experience
  • در طول 5 سال گذشته حداقل 2 سال سابقه کار مدیریتی ارائه دهند.
  • این تجربه باید در یک شرکت خاص (کشاورزی، تجارت، صنعت) و یا در یک دولت و یا سازمان بین المللی به صورت تمام وقت باشد. شرکت باید حداقل 2 کارمند داشته باشد.
 • Investment
  • تامین سرمایه 1،200،000 دلار کانادا

متقاضیان می توانند از طریق 2 برنامه زیر برای برنامه استانی کبک اقدام نمایند و اقامت دائم کانادا را به دست آورند.

 • تامین 1،200،000 دلار کانادا از بودجه خود که متقاضیان می توانند این سرمایه را در اختیار دولت کانادا قرار دهند. لازم به ذکر است که این سرمایه به مدت 5 سال در اختیار دولت کانادا خواهد بود و پس از آن به طور کامل و با سود 0٪ به افراد بازگردانده می شود.

 • به جای سپردن 1،200،000 دلار کانادا، می توانید با تامین 350،000 دلار کانادا و پرداخت آن به یک موسسه مالی که تحت نظر دولت کانادا مصوب گردیده این اقدام را انجام دهند. افراد باید در نظر داشته باشند که 350،000 دلار کانادا بازپرداخت ندارد و موسسه مالی از طرف متقاضی 1،200،000 دلار را به دولت کانادا پرداخت می نمایند. این مبلغ پیش تر 210 هزار دلار کانادا بود و به همین دلیل این روش به سرمایه گذاری 210 هزار دلاری کانادا مشهور شده بود، اما با افزایش میزان سرمایه گذاری، مبلغ پرداختی به موسسات نیز به 350 هزار دلار افزایش یافت.

زمان پردازش پرونده افراد در این روش بسته به کشور مبدا بین 1 الی 2 سال زمان خواهد برد که پس از برررسی های شرایط متقاضیان و سرمایه گذاران، ویزای آنان صادر می گردد و پس از ورود به خاک کانادا از سمت دولت کارت اقامت دائم را دریافت می نمایند.

سرمایه گذاری در کانادا از طریق ثبت شرکت

یکی از راه های سرمایه گذاری در کانادا، ثبت شرکت در آن است. شرکت هایی که در کانادا ثبت می شوند، یا در قالب فدرال مشغول فعالیت و تاسیس قرار می گیرند، و یا در زمره فعالیت های استانی. برای ثبت هر شرکت در کشور کانادا نیاز به مدارکی همچون طرح تجاری موفق دارد. سرمایه اولیه و روال استاندارد فعالیت تجاری از ملزومات ثبت هر نوع شرکت در کشور کانادا می باشد. اصلی ترین نکته ای که باید به آن توجه کرد، این است که حداقل سرمایه گذاری در کشور کانادا وجود ندارد. هزینه های ثبت شرکت، ‌صرفا هزینه های مصرفی مثل هزینه های ثبت برند و نام تجاری و… می باشد. نکته قابل توجهی که باید به آن پرداخت این است که با ثبت شرکت توسط اتباع خارجی، آن ها صاحب اقامت نخواهند شد. به معنی دیگر برای دریافت اقامت کشور کانادا، صرف ثبت شرکت کمکی به شما نخواهد کرد. در اینجا باید ثبت شرکت را با کارآفرینی متمایز کرد. شما با کارآفرینی به توسعه اقتصادی کشور کمک خواهید کرد ولی با ثبت شرکت شاید صرفا کسب و کار خود را گسترش دهید.

همچنین اخیراً روشی تحت عنوان کار شرکت کانادا معرفی شده است که براساس آن، شرکتی را که قصد ثبت و یا شراکت در آن را دارید می بایست حداقل 50 درصد سهام آن به نام شما باشد که رد نتیجه از این طریق می توانید خودتان و همسرتان در این شرکت مشغول به کار شده و برای کل اعضای خانواده خود اقامت کانادا را اخذ نمایید. البته این نوع اقامت برای ثبت شرکت به شما تعلق نمی گیرد بلکه به دلیل کار در آن شرکت به شما تعلق خواهد گرفت. مهمترین مزیت این روش این است که نیازی به سرمایه گذاری ندارد.

در ادامه به بررسی کارآفرینی در کانادا خواهیم پرداخت.

ثبت شرکت در کانادا

Investment Tracker Optoro سرمایه گذاری در کانادا (سرمایه گذاری 350 هزار دلاری کانادا)

سرمایه گذاری در کانادا از طریق کارآفرینی

به طور کلی تمامی ایالات کشور کانادا، هر کدام حداقل دو روش سرمایه گذاری و کارآفرینی دارند اما محبوب ترین آن ها در ایالت بریتیش کلمبیا می باشد. این ایالت در 14 مارس 2019 به تازگی روش جدیدی را به صورت آزمایشی اجرا کرده است. به صورت کلی دو روش محبوب در این استان مورد استفاده بسیاری از سرمایه گذاران ایرانی قرار گرفته است. موسسه حقوقی ملک پور طی جدولی توضیحاتی را به شما عزیزان ارائه می دهد.

 • سرمایه گذاری 200 هزار دلاری کانادا (کارآفرینی در کانادا در استان بریتیش کلمبیا)
ردیف شرح امتیاز میزان امتیاز توضیحات
1 تجربه کاری 20 سابقه کار مدیریتی در 10 سال گذشته همانطور که در بالا به آن اشاره گردید
2 مالکیت کسب و کار
(سرمایه ورودی)
4 بیش از یک سوم کسب و کار در مالکیت شخص متقاضی باشد
3 پتانسیل مالی 12 جزو ملزومات سرمایه گذاری می باشد که در بالا مورد بررسی قرار گرفت
4 سرمایه گذاری شخصی 20 حداقل مبلغ 200 هزار دلار کانادا
5 شغل های ایجاد شده 20 استخدام حداقل یک نفر شهروند یا فرد با اقامت دائم کانادا
6 محل کسب وکار 12 محل کسب و کار بهتر است در جایی باشد که شرایط نیروی کار در آنجا زیاد باشد و کسب و کار مشابه در آن منطقه وجود نداشته باشد
7 سازگاری 32 قابلیت تطبیق با فرهنگ کانادایی که جزو ملزومات اصلی نیست ولی در صورت وجود امتیاز بالایی دارد
8 ثبات کسب و کار 30 بر اساس بیزینیس پلان ارائه شده، ریسک پایداری کسب و کار مورد بررسی قرار می گیرد
9 شباهت با کسب و کار قبلی 20 شباهت بیزینس جدید با کسب و کار قبلی فرد مورد بررسی قرار می گیرد
10 تاثیر مثبت در اقتصاد کانادا 30 کسب و کار های خلاقانه و طرح های نوآورانه با امکان پیشرفت و توسعه تولید، صادرات و تکنولوژی در کانادا
مجموع میزان حداکثر امتیاز 200

این جدول به خوبی بیان گر سیستم امتیاز بندی کارآفرینی در کانادا می باشد. اما در این روش که شخص باید  200 هزار دلار کانادا را به شرکت خود انتقال دهید و صرف هزینه ها و مخارج تجارتی خود کنید. در این روش شخص باید پشتوانه مالی 600 دلاری کانادا را به دولت این کشور نشان دهد. طرح تجاری یا بیزینس پلن نیاز دارد و شخص باید در سه سال گذشته، دو سال سابقه کاری مرتبط با تجارت خود در سمت مدیریتی داشته باشد.

اما در روش آزمایشی 100 هزار دلاری، شخص نیاز به نشان دادن 300 هزار دلار کانادا به عنوان پشتوانه می باشد که باید 100 هزار دلار آن را برای تجارت و کسب و کار خود خرج کند. طرح تجاری نیاز دارد و شخص باید در 5 سال گذشته 4 سال سابقه کار مرتبط در سمت مدیریتی داشته باشد. برای اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه سرمایه گذاری در کانادا از طریق کارآفرینی، می توانید با موسسه تماس بگیرید و مشاوره رایگان تلفنی داشته باشید.

سرمایه گذاری صد هزار دلاری در کانادا

در این ویدئو خواهید آموخت:

ویژگی برنامه کارآفرینی استان بریتیش کلمبیا چیست.

شرایط اقدام برای این نوع سرمایه گذاری به چه صورت است.

این برنامه به مدرک زبان نیاز دارد یا خیر.

شرایط اقدام بدون داشتن مدرک دانشگاهی چیست.

فایل صوتی این ویدئو

audio سرمایه گذاری در کانادا (سرمایه گذاری 350 هزار دلاری کانادا)

فایل تصویری مؤسسه حقوقی ملک پور در رابطه با کارآفرینی در استان بریتیش کلمبیا-فایل دوم

video سرمایه گذاری در کانادا (سرمایه گذاری 350 هزار دلاری کانادا)

سرمایه گذاری در کانادا از طریق خرید اوراق قرضه دولتی

کانادا به عنوان یکی از کشورهای ثروتمند جهان توانست در سال 2017 به عنوان یک تولید کننده ناخالصی داخلی، 1.65 تریلیون دلار در آمد کسب نماید. این عوامل موجب شد تا سرمایه گذاران بسیاری از طرق مختلف اقدام به سرمایه گذاری در کانادا نمایند. یکی دیگر از طرق سرمایه گذاری در این کشور خرید سهام و اوراق قرضه از روش های متنوع می باشد. سهام و اوراق قرضه کانادا را می توان به صورت مستقیم از بورس اوراق بهادار (TSX) و یا بورس ملی کانادا (CSE) و یا از طریق صندوق های مبادله ارز و یا از طریق سپرده گذاری آمریکایی (ETF) خریداری کرد.

خرید اوراق قرضه دارای مزایا و معایب متفاوتی می باشد اما مبحث مهم این است که دولت کانادا از نوامبر سال 2017 خرید اوراق قرضه را از دسترس بسیاری از اتباع کشورهای دیگر خارج کرده است. بنابراین بسیاری از متقاضیان نمی توانند از طریق خرید اوراق قرضه در کانادا سرمایه گذاری نمایند. از این جهت پیشنهاد می گردد تمامی متقاضیان با توجه به عدم موفقیت در این روش و پایین بودن شانس موفقیت آنان، از دیگر روش های سرمایه گذاری اقدام به مهاجرت نمایند.

سرمایه گذاری در کانادا و مزایای آن

سرمایه گذاری در کانادا از جهات مختلف مورد بررسی بسیاری از افراد قرار می گیرد به همین دلیل سعی گردید در این قسپت به مزایای سرمایه گذاری در کانادا بپردازیم.

کشور کانادا با توجه به توافق نامه هایی که با جامعه بین المللی دارد می تواند برای تمام سرمایه گذاران در این کشور سودمند باشد و افراد می توانند با سرمایه گذاری در این کشور به بازار جهانی دست پیدا کنند.

از طرفی کارمزد ها و دستمزدهای کارگران و افراد ماهر در مقایسه با ایالات امریکا از هزینه های کمتری برخوردار است که این خود نکته مثبتی برای سرمایه گذاران می باشد.

علاوه بر آن کشور کانادا توانسته با به کار بردن سیاست های هوشمندانه مهاجرتی، بهترین و زبده ترین نیرو کار را به خود جذب کند که این امر موفقیت در کسب و کار و سرمایه گذاری را در این کشور با سود دو چندان رو برو خواهد کرد.

سرمایه گذاری در کانادا و معایب آن

اما سرمایه گذاری در کانادا چه معیابی را می تواند برای افراد به همراه داشته باشد؟

بی شک می توان گفت متقاضیانی که به دنبال کسب اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری می باشند راهی هموار را دنبال نخواهند کرد چرا که طبق قوانین دولت کانادا متقاضیان می توانند از طریق کارآفرینی و ثبت شرکت اقدام به مهاجرت نمایند.

از سمتی سرمایه گذاری در کانادا با ارزش ۱،۲۰۰،۰۰۰ دلار طبیعتا برای بسیاری از افراد میسر نمی باشد چرا که باید اثبات نمایند دارایی خالص آنان در کشور مبدا بالغ بر ۲،۰۰۰،۰۰۰ دلار کانادا می باشد. هر چند طبق قوانین کاتادا تضمین می گردد که سرمایه گذاری با مبلغ ۱،۲۰۰،۰۰۰ دلار کانادا پس از ۵ سال تمام و کمال به افراد بازگردانده می شود اما با یک حساب ساده می توان گفت با این میزان از سرمایه به راحتی خود افراد می توانند در بحث سرمایه گذاری، سود بسیار خوبی را برای خود رقم بزنند. علاوه بر این افراد می توانند با هزینه ای کمتر از 100 هزار دلار بلوکارت و اقامت اتحادیه اروپا را در زمانی بسیار کوتاه تر و با فرآیندی ساده تر به دست آورند.

از دیگر معایب سرمایه گذاری در کانادا برای آنان که در ایران نیز کسب و کار دارند، فاصله آن با کشور های اروپایی و آسیایی می باشد. چرا که صاحبان کسب و کار بسیاری در کشور خود توانسته اند یک شرایط مطلوب را برای خود فراهم آورند و تمایلی به از دست دادن بیزینس خود در کشور مبدا ندارند. این موضوع سبب گردیده که افراد بسیاری در این موضوع تعلل نمایند. بنابراین افرادی که قصد رفت و آمد بین ایران و کانادا دارند و یا کارمندانی در ایران دارند، به دلیل مصافت و اختلاف زمانی با سختی مواجه می شوند.

پاسخ سوالات متداول در زمینه سرمایه گذاری در کانادا

بهترین روش اخذ اقامت کانادا به همراه خانواده با مدرک فوق لیسانس مکانیک، سابقه کار بالا و 4 میلیارد تومان سرمایه چیست؟

audio سرمایه گذاری در کانادا (سرمایه گذاری 350 هزار دلاری کانادا)

شرایط سیاسی کانادا و انتخاب مجدد آقای ترودو چه تاثیری بر فرآیند مهاجرت ایرانیان دارد؟

audio سرمایه گذاری در کانادا (سرمایه گذاری 350 هزار دلاری کانادا)
سرمایه گذاری در کانادا و سخن پایانی

سرمایه گذاری در کانادا و اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری در این نوشتار مورد بحث و بررسی علمی قرار گرفت. به سبب سوالات بسیاری که متقاضیان در باب سرمایه گذاری در کانادا داشتند بر آن شدیم تا پیرامون مسائل مهم راجع به رشد اقتصادی، تولید ناخالص داخلی، تورم سالیانه، نرخ بیکاری، نرخ مالیات شرکت مطالبی را به نگارش درآوریم تا راهنمای شما عزیزان باشد. سرمایه گذاری در کانادا از طرق مختلف مورد بررسی قرار گرفت و در این نوشتار بیان شد که کدام یک از روش های سرمایه گذاری منجر به اقامت می شود. همانطور که در متن بالا ذکر گردید خرید ملک در برخی از ایالت ها برای افراد خارجی امکان پذیر می باشد و حتی عرصه و عیان در اختیار آنان قرار می گیرد. اما خرید ملک در کانادا منجر به اقامت نخواهد شد در صورتی که متقاضیان می توانند از طریق ثبت شرکت و ارائه یک کسب و کار فعال اقامت خود و خانواده شان را به دست آورند. توجه داشته باشید که شما با هزینه ای کمتر و فرآیندی ساده تر می توانید اقامت اتحادیه اروپا را به دست آورید، بنابراین پیش از تصمیم گیری توصیه می کنیم کشورهای دیگر مانند اتریش، سوئیس، آلمان و دانمارک را نیز مورد بررسی قرار دهید. امیدواریم توانسته باشیم به سوالات شما در باب سرمایه گذاری در کانادا پاسخ دهیم اما در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی می توانید با مشاورین مجرب ما در امور حقوق بین الملل تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید. همچنین می توانید در انتهای این نوشتار در قسمت دیدگاه، سوالات و نظرات خود را مطرح سازید و در کمترین زمان ممکن پاسخ آن را دریافت نمایید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

39 پاسخ
 1. ناشناس گفته:

  سلام با سرمایه 350هزار دلاری چه قدر زمان می بره برای مهاجرت؟ممنون میشم راهنمایی کنید

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   سلام. در این روش شما بعد ارسال و تایید مدارک به کانادا ورود خواهید داشت و اقامت دریافت میکنید در ابتدای ورود. زمانش رو نمیشه دقیق گفت چونکه به روند ارسال و بررسی مدارک و حجم پرونده های موجود در سفارت بستگی داره.

   پاسخ
 2. علی علی نژاد گفته:

  می خواستم بپرسم با سرمایه گذاری 3 میلیون دلار توی کانادا (مثلا خرید سهام توی شرکتای مثل اپل ، مایکروسافت ) می تونم توی کانادا چقدر سود به طور متوسط سالانه دریافت کنم ؟ چون تا بهار احتمالا مهاجرت کنم به کانادا و می خواستم ببینم با سرمایه‌گذاری این پول می تونم اونجا راحت زندگی کنم ؟ ممنون میشم پاسخ بدید

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. از طریق خرید سهام خیر ولی راه های دیگه ای وجود داره که با این میزان سرمایه از طریق سرمایه گذاری، اقامت کانادا رو اخذ کنید. با موسسه تماس بگیرید تا مشاورین ما شرایطتون رو ارزیابی کرده و توضیحات لازم رو خدمتتون بیان کنن.

   پاسخ
 3. علی علی نژاد گفته:

  می خواستم بپرسم با سرمایه گذاری 3 میلیون دلار توی کانادا (مثلا خرید سهام توی شرکتای مثل اپل ، مایکروسافت ) می تونم توی کانادا چقدر سود به طور متوسط سالانه دریافت کنم ؟ چون تا بهار احتمالا مهاجرت کنم به کانادا و می خواستم ببینم با سرمایه‌گذاری این پول می تونم اونجا راحت زندگی کنم ؟ ممنون میشم پاسخ بدید

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. از طریق خرید سهام خیر ولی راه های دیگه ای وجود داره که با این میزان سرمایه از طریق سرمایه گذاری، اقامت کانادا رو اخذ کنید. با موسسه تماس بگیرید تا مشاورین ما شرایطتون رو ارزیابی کرده و توضیحات لازم رو خدمتتون بیان کنن.

   پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. میزان سرمایه شما برای سرمایه گذاری در کانادا کافی نیست ولی برای سایر کشورها میتونید با موسسه تماس بگیرید تا کارشناسان ما شرایطتون رو کامل ارزیابی و راهنماییتون کنند.

   پاسخ
 4. نیما گفته:

  سلام دوست عزیز

  با توجه به روشی که به تازگی ارائه شده به نام کار شرکت آیا این موضوع امکان داره ما ابتدا برای کار شرکت اقدام کنیم و بعد از اون برای سرمایه گذاری 100 یا 200 هزار دلاری کانادا اقدام کنیم؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. باید برای این کار از اداره مهاجرت کانادا مجوز دریافت نمایید تا بتوانید روند آن را طی نموده و ویزای خود را به سرمایه گذاری تغییر دهید.

   پاسخ
  • سادلت گفته:

   سلام و عرض ادب
   بله این امکان وجود دارد از این طریق اقدام کنید و سپس ۱۰۰ الی ۲۰۰ هرار دلار سرمایه گذاری کنید

   Rating: 5
   پاسخ
 5. نیما گفته:

  سلام وقتتون بخیر

  من پزشک هستم و قصد دریافت اقامت در کانادا رو دارم 56 سال دارم و حدودا 4 میلیون دلار سرمایه فقط در مورد روش سرمایه گذاری شک دارم ممنون میشم با توجه به میزان دارایی بنده بهترین روش سرمایه گذاری و بفرمایید ما یک خانواده 5 نفره هستم.

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. روش های زیادی برای سرمایه گذاری شما به منظور اخذ اقامت وجود دارد که در صورت داشتن شرایط لازم می توانید برای آنها اقدام نمایید. در صورت نیاز با موسسه تماس بگیرید تا شما را راهنمایی نمایند.

   پاسخ
 6. nima گفته:

  سلام وقتتون بخیر

  می خواستم بدونم با خرید ملک میشه در کانادا اقامت گرفت. بنده 40 ساله هستم و پزشک می خواستم بدونم با سرمایه حدود 10 میلیاردی ایا امکان دریافت اقامت در کانادا وجود داره؟ ممنون میشم بنده رو راهنمایی بفرمایید

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. شما با سرمایه ای که دارید امکان اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در کانادا رو خواهید داشت. البته قبل از اقدام باید شرایطتون دقیق ارزیابی بشه. پیشنهاد میکنیم با موسسه تماس بگیرین و مشاوره رایگان داشته باشین.

   پاسخ
 7. t.gahvareh گفته:

  سلام و وقت بخیر. سرمایه گذاری 210 هزار دلاری کبک الان در حال حاضر اجرا میشه؟ یعنی خود دولت تعهد مده که بعد از 5 سال پول رو برمیگردونه ؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   این روش سرمایه گذاری هنوز وجود دارد اما مبلغ آن به 350 هزار دلار افزایش یافته است. در صورتی که شما مبلغ 1.2 میلیون دلار به دولت بپردازید پس از 5 سال این پول به شما بر می گردد.
   اما اگر 350 هزار دلار به موسسات بپردازید تا به جای شما به دولت پول بدهند، این مبلغ دیگر پس داده نمی شود.

   پاسخ
 8. mahdi گفته:

  سلام و عرض ادب خدمت شما
  در ابتدا سپاس از اطلاعات دقیق مجموعه MIE
  سوالی داشتم خدمتتون اینکه ایا از طریق ثبت شرکت در کانادا و در یافت دعوتنامه کاری از سمت شرکت و مهاجرت از این روش امکان پذیر می باشد ؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   این امکان وجود دارد اما دریافت پیشنهاد کار برای ایرانیان با سختی زیادی همراه است و مراحل سختی باید طی شود. به همین دلیل توصیه می کنیم یا از طریق کارآفرینی اقدام کنید. یا در کشوری مانند اتریش اقدام به ثبت شرکت و دریافت دعوتنامه کاری نمایید.

   پاسخ
 9. Salar گفته:

  سلام
  آیا با خرید سهام در بورس کانادا تا مبلغ 500 هزار دلار امکان سرمایه گذاری و مهاجرت وجود دارد
  مرسی

  Rating: 4
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. از سال 2017 از طریق بورس و اوراق قرضه اقامت کانادا اعطا نمیشه و فقط میتونید سرمایه گذاری به منظور سودآوری داشته باشین. برای سرمایه گذاری به منظور مهاجرت میتونین از طریق سرمایه گذاری های 100 و 210 هزار دلاری کانادا اقدام کنید که به صرفه هم هستش. برای ارزیابی شرایزطتون و همچنین راهنمایی دقیق و رایگان همکارانمون با دفاتر ما تماس بگیرید.
   https://malekpourmie.com/سرمایه-گذاری-در-کانادا-سرمایه-گذاری-210-ه

   پاسخ
 10. t.gahvareh گفته:

  سلام و وقت بخیر. این مقاله خیلی عالی بود و خیلی به اطلاعات من کمک کرئ. خیلی از شما ممنونم بابت سایت خوبتون و کاملتون. اما سوالی که داشتم این است که برادر من برای سرمایه گذاری و اخذ اقامت این کشور داره اقدام می کنه، سوال من اینه که وقتی که اقامت رو دریافت کرد آیا می تونه برای پدر و مادر هم اقدام کنه و اقامت هم برای اونا بگیره؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   امکان اخذ اقامت برای پدر و مادر وجود ندارد اما اخذ ويزاي مالتيپل كانادا براي پدر و مادرتان با شانس خوبي صورت مي پذيرد.

   پاسخ
 11. mahdi.arya1993 گفته:

  با سلام
  سپاس از وب سایت خوب شما – به خوبی اطلاعات و علم خود را به متقاضیان انتقال می دهید و از این بایت بسیار متشکر هستم
  سوالی که در حال حاضر داشتم.
  1) ارائه پشتوانه مالی 600 هزار دلار کانادا شامل چه مواردی است ؟ منقول و غیر منقول ؟
  2) بیزینس پلانی که ارائه می گردد اگر مشابه یک بیزینس پلان در کانادا باشد اما بتوان کسب و کارفعال و استخدام افراد کانادایی را در آن به بیزینس پلان اثبات کرد احتمال ریسک در این موضوع به چه میزان است ؟

  Rating: 4
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   پشتوانه مالی برای سرمایه گذاری می تواند منقول و غیرمنقول باشد.

   طرح تجاری یا بیزینس پلن، باید جدید و خلاقانه باشد اما اگر کسب و کاری در کانادا وجود داشته باشد اما موفق نباشد، شما با این بیزینس پلن می توانید تغییری ایجاد کنید که کسب و کار موفق شود و طرح شما تایید شود. توصیه می کنیم ابتدا با ویزای توریسی شرایط را از نزدیک بررسی کنید و سپس اقدام به سرمایه گذاری نمایید.

   پاسخ
 12. حمید گفته:

  با سلام.خسته نباشی.میخواستم بدونم که اگر با 210 دلار کانادا میشه همزمان برای سه خانواده اقامت دائم گرفت? و میشه در کانادا با هدف افتتاح رستوران یا سوپر مارکت مجهز اقامت دایم دريافت نمود? هزینش چقدر می باشد? با تشکر

  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. با توجه به حساس و تخصصی بودن امر سرمایه گذاری پیشنهاد می شود با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ موسسه حقوقی ملکپور تماس حاصل نمائید.

   پاسخ
 13. امیر حسین غیاثوند گفته:

  درود
  اینجانب امیر حسین غیاثوند ۴۵ ساله و دارای همسر ویک فرزند ۷ ساله هستم و این امکان را دارم تا مبلغی حدودا ۸۰ میلیون یورو را از منابع خارج از ایران را به کانادا منتقل نمایم و برای مهاجرت سریع با امکان خرید مسکن و راه اندازی کسب و کار نیاز به مشاوره دارم و در صورت امکان راهنمایی فرمایید.

  پاسخ
 14. تینا گفته:

  سلام، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، شامل تمامی افراد خانواده میشه؟ منظورم فرزند بالای ۲۱ سال هست

  پاسخ
 15. امید کریمی گفته:

  سلام
  من دارای مدرک کارشناسی مهندسی دریا و کاپیتان شناورهای تجاری زیر۳۰۰۰ تن هستم. دارای یک شرکت ایمنی دریایی در زمینه سرویس قایق های نجات و شارژ کپسولهای اطفای حریق شناورها. امکان سرمایه گذاری و تاسیس شرکت مرتبط با فعالیت های یاد شده وجود دارد. لطفا راهنمایی کنید.

  پاسخ
  • m.n گفته:

   با سلام دوست گرامی
   مسئله ی سرمایه گذاری به صورت مفصل نیاز به بررسی دارد لذا خواهشمندیم از طریق تماس با موسسه با مشاوران راهنمایی دریافت نمایید.میتوانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 16. على گفته:

  با سلام بامبلغ دو ميلياردتومان ميشه اقدام كرد،سند١/٥٠٠،ونقد٥٠٠،البته اگه لازم باشه ميتونم دارايى غيرمنقول را به صورت نقد بيارم،يعنى كل دوميليارد را بيارم.با تشكر

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب پرونده شما بسیار مهم و حساس و تخصصی میباشد اتفاقا اینگونه پرونده ها می بایست با راهنمایی شخص اقای ملک پور مشاوره گردد جهت صحیح ترین نوع ویزای سرمایه گزاری پیشنهاد میکنیم در این باب با دفتر وین ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 17. میر حسینی گفته:

  با درود
  در مورد مهاجرت سرمایه گزاری میخواستم بدانم که آیا مبلغ 210 هزار دلار کانادا بعد از اقامت مسترد خواهد شد یا اینکه مبلغ بعنوان هزینه مهاجرت توسط دولت کانادا ضبط خواهد شد.
  آیا این سرمایه گزاری هیچ سود مادی غیر از دریافت اقامت خواهد داشت. مثلا برای متقاضی اشتغال ایجاد خواهد کرد یا خیر؟
  با تشکر فراوان
  میر حسینی

  پاسخ
 18. mie editor2 گفته:

  درود بی پایان.جناب ملک پور با سرمایه ی حدودا ۶۰۰ میلیون نقد و حدود۴۰۰میلیون ملک قصد ارائه ی پلان کسب و کار برای کانادا را برای احداث یک آشپزخانه دارم .تحصیلات خود و همسرم کارشناسی ارشده و میخوام بدونم پلان رو باید در چه سایتی و به چه زبان ارائه کنم.آیا این طرح مورد پذیرش واقع میشه در کانادا ؟ممنون

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. پروسه های سرمایه گذاری نیاز به بررسی جزئی و کامل دارد. برای این منظور پیشنهاد می کنیم با دفتر مرکزی ما در وین ارتباط بگیرید.

   پاسخ
Rating: 5