سرمایه گذاری در چین

سرمایه گذاری در چین در هنگام مهاجرت به چین 2018 و پس از گرفتن وکیل مهاجرت برای سرمایه گذاری در چین و یا ثبت شرکت در چین و یا تمکن مالی در چین و یا خریدملک در چین و در نهایت شرایط اخذ اقامت چین چگونه است ؟ شرایط سرمایه گذاری در چین و یا کار در چین و قوانین سرمایه گذاری در چین چگونه است ؟ اگر شما متقاضی سرمایه گذاری در چین هستید پیشنهاد می کنیم مطالب مندرج در این صفحه را مطالعه نمایید .

وکلا و مشاورین ما در موسسه حقوقی ملک پور با داشتن تجربه ای بالغ بر یک دهه در امر سرمایه گذاری در چین و اخذ اقامت دائم و گرین کارت چین در این مقاله در صدد ارایه ی پاسخی شایسته و در خور به سوالات شما سروران گرامی در زمینه ی سرمایه گذاری در چین و نهایتا اخذ اقامت دائم کشور چین می باشد.

در سال های اخیر بسیاری از عزیزان با تماس با موسسه حقوقی ملک پور پیوسته به دنبال یافتن راه حلی مناسب و مطمین برای اخذ اقامت کشور چین می باشند.

در همین راستا می بایست بیان داشت کشور چین با داشتن منابع نیروی انسانی پر شمار و در عین حال ارزان مقصد متقاضیان بسیاری از مردم سراسر دنیا به منظور سرمایه گذاری و اخذ اقامت چین گردیده است.

همچنین باید قوانین مربوط به سرمایه گذاری در چین اخیرا با تغییراتی اساسی مواجه گردیده که راه را برای اخذ اقامت چین از طریق سرمایه گذاری بسیار هموار تر از قبل نموده است.

سرمایه گذاری در چین به منظور اخذ اقامت کشور چین معمولا به طریق سرمایه گذاری مستقیم صورت می پذیرد.

اما پیش از ورود به بحث سرمایه گذاری در چین تمام راه های اخذ اقامت چین مشروح به شرح ذیل خدمت شما به بزرگواران ارایه می گردد.

راه های اخذ اقامت دایم چین

۱- ویزای الحاق به همسر

۲- ویزای الحاق به پدر و مادر

۳- ویزای کار

۴- ویزای مخصوص به اتباع خارجی شاخص

۵- ویزای الحاق همراهان

۶- ویزای سرمایه گذاری خارجی

سرمایه گذاری در چین

به منظور سرمایه گذاری در چین و اخذ اقامت دایم چین سرمایه گذاران خارجی در صورت اقدام به سرمایه گذاری در این کشور می بایست با ورود سرمایه خارجی به کشور چین حداقل به مدت سه سال از زمان آغاز سرمایه گذاری، حداقل مالیات مورد نظر را پرداخته و حقوق کارمندان و متخصصین خود را نیز بپردازد.

به علاوه اینکه سرمایه گذار خارجی در کشور چین ملزم است به یکی از طرق زیر اقدام به ورود سرمایه به کشور چین نماید.

طرق سرمایه گذاری در چین

۱- سرمایه گذار خارجی می بایست مبلغی بیش از ۵۰۰ هزار دلار امریکا در زمینه های صنعتی که مورد نظر کشور چین بوده و به صورت لیست در اختیار سرمایه گذاران خارجی قرار می گیرد، هزینه نماید یا:

۲- سرمایه گذار خارجی مبلغی بیش از ۵۰۰ هزار دلار امریکا درمناطق غربی کشور چین و یا مناطقی که از نظر مراجع صالحه ی این کشور کمتر توسعه یافته هستند تلقی می شوند و هدف از ورود سرمایه به این مناطق را زدودن فقر می دانند، هزینه نماید یا:

۳- سرمایه گذار خارجی مبلغی بیش از یک میلیون دلار امریکا در مناطق مرکزی هزینه نماید یا:

۴- سرمایه گذار خارجی مبلغی بیش از دو میلیون دلار امریکا در هر کجای کشور چین به میل خود هزینه نماید.

اخذ اقامت دایم از طریق سرمایه گذاری در چین

چنانچه سرمایه گذار خارجی طی مدت سه سال از زمان سرمایه گذاری در چین حقوق و مالیات های مقرره را پرداخت نماید،

می تواند از طریق وزارت امنیت ملی برای اخذ کارت اقامت اقدام نماید.

چناچه سرمایه گذار خارجی تقاضای خود را از خارج از کشور دهد می بایست به سفارت خانه یا کنسولگری کشور چین در هر کجای دنیا مراجعه نموده و درخواست کتبی خود را مطرح نماید.

به طور معمول سفارت چین ظرف مدت ۳۰ روز کاری پاسخ این درخواست را به متقاضی خواهد داد.

کارت اقامت دایم چین یا ۵ ساله بوده و برای افراد زیر ۱۸ سال صادر می گردد و یا ۱۰ ساله بوده که برای افراد بالای ۱۸ سال در نظر گرفته شده است.

از مزایای کارت اقامت دایم چین یا همان گرین کارت چین این است که امکان ورود و خروج فرد طی مدت مزبور را بدون نیاز به ویزا خواهد داد.

شایان توجه است هر فرد دارنده کارت اقامت دایم چین می بایست در هر سال حداقل بیش از سه ماه در خاک چین اقامت نماید.

همچنین در هر حال نباید در طول پنج سال کمتر از یک سال در این کشور اقامت نموده باشد.

دارنده گرین کارت چین می بایست تا یک ماه پیش از اتمام اعتبار کارت اقامت دایم چین برای تمدید آن یا دریافت پاسپورت این کشور اقدام نماید.

متقاضی با پرداخت هزینه های مربوطه و طی نمودن پروسه زمانی ۶ ماهه منتظر دریافت پاسخ مراجع  صالحه خواهد بود.

لازم به ذکر است در شرایط زیر اقامت دایم شخص از سوی وزارت امنیت ملی از بین خواهد رفت:

۱- زمانی که شخص به امنیت و نظم عمومی چین خلل وارد سازد.

۲- مطابق حکم قطعی دادگاه شخص محکوم به خروج از کشور گردد.

۳- با دست بردن در مدارک و مستندات و از طریق غیرقانونی اقدام به اخذ کارت اقامت دایم چین نموده باشد.

۴- کمتر از سه ماه در یک سال یا کمتر از یک سال در پنج سال مقرر در کشور چین اقامت داشته باشد.

 

اخذ اقامت همراهان سرمایه گذار خارجی در کشور چین

همراهان هر شخصی که متقاضی سرمایه گذاری در چین است می توانند برای اخذ اقامت کشور چین از این طریق اقدام نمایند به شرطی که دارای هر یک از این شرایط باشند:

۱- شخص همراه ثابت کند به غیر از سرمایه گذار خارجی هیچ فامیل درجه یک دیگری در خارج از کشور در زمان ورود به کشور چین نداشته باشد.

۲- زندگی امن و با ثبات همراه با محلی برای زندگی داشته باشد.

۳- چنانچه فرد بیش از ۶۰ سال داشته باشد به شرطی که حداقل ۵ سال در کشور چین زندگی کرده و هر سال نیز حداقل ۹ ماه را در خاک این کشور بگذراند.

نکته قابل توجه اینکه فرزندان زیر ۱۸ سال فرد بدون هیچ قیدی می توانند با سرمایه گذار وارد کشور چین گردند.

نتیجه گیری

با توجه به پیشرفت های دو دهه اخیر کشور چین بسیاری از متقاضیان سرمایه گذاری در چین به منظور اخذ اقامت چین مقصد اصلی خود را این کشور قرار می دهند.

جهت اینکه از طریق امن این پروسه انجام شود حتما با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس بگیرید و در خصوص شرایط سرمایه گذاری در چین و یا کار در چین و قوانین سرمایه گذاری در چین و یا ثبت شرکت در چین و یا تمکن مالی در چین و یا خرید ملک در چین و در نهایت شرایط اخذ اقامت چین مشاوره دریافت نمایید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.