راه های سرمایه گذاری در کانادا و بررسی آن

راه های سرمایه گذاری در کانادا، شرایط مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری و قوانین اخذ اقامت کانادا در این مقاله مورد ارزیابی علمی قرار می گیرد. ممکن است افراد به انواع راه های سرمایه گذاری در کانادا فکر کرده باشند و برای آن ها سوالاتی پیش آید. سوالاتی مانند اینکه راه های سرمایه گذاری در کانادا کدام است؟ شرایط هر کدام از راه های سرمایه گذاری در کانادا چگونه است؟ قصد داریم که به این سوالات و شرایط دیگر و مسائل دقیق تر راه های سرمایه گذاری در کانادا با دانش کامل بپردازیم. در حال حاضر یکی از بهترین روش های اخذ اقامت کانادا می تواند سرمایه گذاری در این کشور باشد. اما نکات دقیق آن را باید کامل بدانید. برای این منظور می توانید با موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص راه های سرمایه گذاری در کانادا با وکلای کارورزیده و مشاورین متخصص به صورت تخصصی مشاوره دریافت نمایید.

راه های سرمایه گذاری در کانادا 5 راههای سرمایه گذاری در کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

راه های سرمایه گذاری در کانادا و شرایط عمومی

در ابتدای بحث راه های سرمایه گذاری در کانادا لازم است که در خصوص شرایط عمومی این کشور توضیحاتی ارائه نماییم. کانادا در قاره آمریکا و در قسمت شمالی این قاره قرار گرفته است که با حدود ۹٬۹۸۴٬۶۷۰ کیلو متر مربع به عنوان دومین کشور جهان از نظر وسعت شناخته شده است اما از نظر جمعیت به صورت تقریبی حدود 35,675,834 نفر در این کشور زندگی می کنند. کانادا دارای حدود 10 استان و ایالت مهم و مشهور است. شهر اوتاوا پایتخت این کشور می باشد. زبان رسمی کشور کانادا انگلیسی بوده و و واحد پول آن نیز دلار می باشد. بزرگ ترین شهر کانادا تورنتو و خوش آب و هوا ترین شهر آن نیز ونکوور می باشد که به عروس شهرهای دنیا معروف است. کشور کانادا روش های سرمایه گذاری مختلفی دارد که برخی از این روش ها دارای ریسک بالا و برخی دیگر از آن ها دارای کم ترین ریسک هستند و برای اخذ اقامت کانادا بسیار مناسب و منطقی به نظر می رسند. با توجه به اینکه کشور کانادا از تمامی جوانب مهم برای زندگی، کار و تحصیل و سرمایه گذاری دارای سطح ممتازی در سطح جهان است و متقاضیان بسیاری دارد و البته یک کشور مهاجر پذیر نیز می باشد، سعی نمودیم که در این مقاله به بحث سرمایه گذاری که یکی از روش های پر متقاضی بعد از مهاجرت کاری و مهاجرت تحصیلی می باشد بپردازیم. در ادامه همراه ما باشید.

امتیاز بندی مهاجرت به کانادا 1 راههای سرمایه گذاری در کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا

فایل تصویری مؤسسه ملک پور در رابطه با سرمایه گذاری در کشور کانادا

video راههای سرمایه گذاری در کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا

فایل صوتی مؤسسه ملک پور در رابطه با سرمایه گذاری در کشور کانادا

audio راههای سرمایه گذاری در کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا

راه های سرمایه گذاری در کانادا و اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری

هدف بیشتر افراد از تمامی راه های سرمایه گذاری در کانادا، اخذ اقامت این کشور است. در برخی از موارد زمانی که متقاضیان برای کارآفرینی و سرمایه گذاری در کشور کانادا اقدام می کنند در ابتدا می توانند یک ویزای 2 ساله دریافت کنند، پس از اتمام مهلت 2 ساله در صورتی که شرایط موجود و بیزینس خود را حفظ کرده باشند و در حال انجام تجارت در این کشور باشند می توانند اقامت خود را تمدید نمایند. قانون کلی کانادا به این صورت است که اگر افراد 3 سال را در طی 5 سال گذشته در کانادا زندگی کرده باشند می توانند اقامت دائم درخواست دهند و 3 سال بعد از زمانی که اقامت دائم دریافت کردند می توانند درخواست تابعیت و پاسپورت کانادا دهند. بنابراین از طریق یکی از روش های سرمایه گذاری در کانادا می توان به اخذ اقامت و در نهایت تابعیت کانادا دست پیدا نمود.

موسسات کاریابی در کانادا 3 راههای سرمایه گذاری در کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا

راه های سرمایه گذاری در کانادا و استانداردهای سرمایه گذاری

در خصوص راه های سرمایه گذاری در کانادا باید میزان استانداردهای این کشور را از نظر امنیت و ریسک پذیری در موضوع سرمایه گذاری در اقتصاد و بحث مصادره اموال اتباع خارجی توسط دولت و همچنین بحث دادگاه ها و قضاوت و کنترل فساد در این کشور را در نظر گرفت و مورد بررسی قرار داد. منظور این است که اگر اتفاق و شرایط خاصی در کشور کانادا ایجاد شود، دولت کانادا تا چه میزانی اموال اتباع خارجی را مصادره خواهد نمود. طی نمودار زیر میزان ریسک پذیری در کانادا مشخص می شود. نکته مهم اینجاست که هر چقدر نمره ریسک پذیری پایین تر باشد میزان امنیت سرمایه گذاری در آن کشور برای سرمایه گذاران بالاتر خواهد بود. براساس این موضوع امنیت مناسب برای سرمایه گذاری در کشور کانادا وجود دارد، زیرا نمودار زیر نمره 1 را برای بحث ریسک مصادره اموال نشان می دهد.

راه های سرمایه گذاری در کانادا 1 راههای سرمایه گذاری در کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا

موضوع دیگر بحث کنترل فساد و نظام قضایی قوی بود که در روند تصمیم گیری سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در کانادا تاثیر مستقیم خواهد داشت. چرا که اگر میزان فساد بالا باشد و در مقابل قدرت قضاوت و صداقت عمل و قدرت کنترل در این کشور پایین تر باشد، امنیت سرمایه گذاران نیز برای سرمایه گذاری مناسب و مطمئن کاهش پیدا می کند و نگرانی از دست رفتن سرمایه بالاتر خواهد رفت. نمودار زیر نیز میزان کنترل فساد در کانادا را نشان می دهد.

راه های سرمایه گذاری در کانادا 2 راههای سرمایه گذاری در کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا

به صورت کلی می توان برداشت نمود که استانداردهای سرمایه گذاری در کشور کانادا وجود دارد و افراد می توانند یک سرمایه گذاری امن در این کشور داشته باشند.

راه های سرمایه گذاری در کانادا و شاخص های اقتصادی تاثیرگذار

برای آگاهی از راه های سرمایه گذاری در کانادا لازم است که در خصوص شاخص های اقتصادی که بر روی پروسه های سرمایه گذاری تاثیر مستقیم دارد توضیحاتی ارائه شود. منظور از شاخصه های اقتصادی درصد نرخ بیکاری کشور کانادا، تولید ناخالص داخلی کشور کانادا، درصد مالیات بر درآمد، درصد مالیات بر شرکت، درصد مالیات بر ارزش افزوده و … می باشد. این درصد شاخص ها نشان می دهد که اقتصاد این کشور تا چقدر رشد و روند صعودی داشته است. همه این موارد بر تصمیم افراد سرمایه گذار برای انتقال سرمایه و ورود به بازار اقتصادی این کشور تاثیر مستقیم خواهد داشت. در نمودارهای زیر درصد این شاخص ها را نشان داده ایم. در ابتدا نمودار رشد اقتصادی کانادا در سال های اخیر را نشان می دهد که بیش از 1 درصد بوده است و این رقم برای سرمایه گذاری در این کشور عالی می باشد.

راه های سرمایه گذاری در کانادا 3 راههای سرمایه گذاری در کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا

نمودار بعدی نشان دهنده میزان تولید ناخالص داخلی این کشور می باشد که آمار رضایت بخشی و خیلی خوبی را نشان می دهد و همین امر باعث شده است که بر تصمیم افراد سرمایه گذار تاثیر مثبت داشته باشد.

راه های سرمایه گذاری در کانادا 4 راههای سرمایه گذاری در کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا

موسسات کاریابی در کانادا 4 راههای سرمایه گذاری در کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا

راه های سرمایه گذاری در کانادا از طریق خرید ملک

یکی از راه های سرمایه گذاری در کانادا خرید ملک می تواند باشد. بر اساس قوانین ثابتی که در کانادا وجود دارد، افراد خارجی و غیر کانادایی حق خرید ملک و املاک در این کشور را دارند اما موضوع بسیار مهم این می باشد که به هیچ عنوان خرید ملک در کشور کانادا برای افراد آثار اقامتی نخواهد داشت و نمی توانند از این طریق امتیازات موجود در کشور کانادا را به دست آورند. اما اگر هدف افراد این است که یک پشتوانه مالی برای خود حفظ کنند، می توانند با خرید ملک در این کشور سرمایه خود را حفظ نمایند. البته لازم به ذکر است که بسته به نوع و ارزش ملک، مالیات آن را نیز باید به دولت پرداخت کنند. مبلغ مورد نیاز برای خرید املاک در ایالت ها و شهرهای مختلف کانادا متفاوت می باشد که در شهرهای کوچکتر ممکن است حدود 70 هزار دلار کانادا باشد و در شهرهای بزرگ تر مانند ونکوور ممکن است بیش از 1 میلیون دلار باشد.

خرید ملک در کانادا

راه های سرمایه گذاری در کانادا از طریق ثبت شرکت

یکی دیگر از راه های سرمایه گذاری در کانادا بحث ثبت شرکت در این کشور است. موضوع بسیار مهمی که در ابتدای این بحث می توان بیان نمود این است که همانند خرید ملک، افراد به صرف ثبت شرکت نیز نمی توانند به اخذ اقامت این کشور دست پیدا کنند. زیرا این موضوع بر خلاف کارآفرینی، منفعتی به دولت نمی رساند و در جهت رفع بیکاری این کشور موثر نمی باشد و فقط با هدف توسعه کسب و کار شخصی صورت می پذیرد، بنابراین بر اساس آن نمی توان اقامت به دست آورد. اما در کارآفرینی افراد کارآفرین در جهت توسعه اقتصاد کانادا فعالیت می کنند و برای دولت کانادا نافع محسوب می شوند، در نتیجه می توانند اخذ اقامت نیز داشته باشند. به صورت کلی مبلغی که برای ثبت شرکت در کانادا مورد نیاز هست، مبلغ خاص و محدود کننده ای نیست و با هر مبلغی افراد می توانند ثبت شرکت داشته باشند. نکته دیگر این است که تمامی شرکت ها یا می تواند تحت نظارت و کنترل دولت فدرال باشد و یا تحت نظارت استان های آن باشد.

ثبت شرکت در کانادا

راه های سرمایه گذاری در کانادا از طریق کارآفرینی

اصلی ترین راه های سرمایه گذاری در کانادا در این قسمت از مقاله بیان می گردد. به صورت کلی تمامی استان ها و ایالت های کانادا روش های سرمایه گذاری مختلفی دارند که از میان آن ها دو ایالت کبک و بریتیش کلمبیا برنامه های معروف تر و شناخته تری دارند که در حال حاضر نیز در حال اجرا می باشند. برخی از افراد با توجه به شرایط خود یکی از این روش ها را می توانند انتخاب کنند. در ادامه به بررسی هر کدام از آن ها می پردازیم.

 • سرمایه گذاری دز کانادا از طریق برنامه استانی کبک

  در روش اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری در ایالت کبک، بر اساس جدیدترین قانونی که برای سال 2020 تصویب شده افراد باید مبلغ 2 میلیون دلار را به عنوان تمکن مالی و به عنوان دارایی ها و سرمایه خود نشان دهند که می تواند دارایی هایی نقدی و غیرنقدی و ملک و املاک و سهام شخص متقاضی و همسر او باشد. پس از اثبات این توان مالی باید مبلغ 1 میلیون و 200 هزار دلار را به عنوان ودیعه به مدت 5 سال نزد دولت کانادا بگذارند تا بتوانند اقامت دائم را به دست آورند و پس از گذشت 5 سال اصل پول خود را بدون دریافت هیچگونه سودی از دولت باز پس بگیرند. اما روش دومی نیز وجود دارد و به این صورت است که دسته ای از شرکت های کارگزاری در کشور کانادا هستند که به جای افراد مبلغ مورد نظر را به عنوان ودیعه به دولت می پردازند اما از افراد مبلغ 350 هزار دلار کانادا (بدون بازگشت) دریافت می کنند. تا قبل از سال 2018 این مبلغ 210 هزار دلار کانادا بود. موسسه حقوقی ملک پور به دلیل ریسک بالایی که در این پروسه وجود دارد، این روش را پیشنهاد نمی کند.

 • سرمایه گذاری دز کانادا از طریق برنامه استانی بریتیش کلمبیا

  ایالت بریتیش کلمبیا در سال 2019 دو روش جدید را به صورت آزمایشی پایه ریزی کرده است که نسبت به سرمایه گذاری در ایالت کبک بسیار مناسب تر و کم ریسک تر می باشد. روش سرمایه گذاری 100 هزار دلاری و روش سرمایه گذاری 200 هزار دلاری. هر کدام از این روش ها نیز شرایط و امتیازات خاصی را نیاز دارد.

  • روش سرمایه گذاری 100 هزار دلاری در بریتیش کلمبیا

  روش 100 هزار دلاری به این صورت است که افراد باید در مناطق خاص و تعریف شده ای در ایالت بریتیش کلمبیا که از طرف دولت کانادا مشخص می شود سرمایه گذاری کنند. در این روش افراد باید پشتوانه 300 هزار دلاری اعم از دارایی های نقدی و غیر نقدی، املاک و سهام (مربوط به خود و همسر) را به اثبات برسانند و از آن دارایی 100 دلار را در بیزینس خود وارد نمایند و به عنوان هزینه های مصرفی بیزنس پلن خود استفاده نمایند. متقاضیان همچنین باید دارای مدرک تحصیلی فوق دیپلم به بالا و یک سابقه مدیریتی مناسب و دانش مناسب از زبان انگلیسی باشند.

  • روش سرمایه گذاری 200 هزار دلاری در بریتیش کلمبیا

  روش دیگر نیز سرمایه گذاری 200 هزار دلاری است که متقاضیان باید پشتوانه مالی 600 هزار دلاری اعم از دارایی های نقدی و غیر نقدی، املاک و سهام و… (مربوط به خود و همسر) را به اثبات برسانند و از آن پشتوانه مبلغ 200 هزار دلار را برای انجام بیزنس پلن خود هزینه نمایند. در این روش متقاضیان نیازی به مدرک زبان نگلیسی ندارند و همچنین بر خلاف روش 100 هزار دلاری بدون محدودیت مکانی می توانند در هر شهر و نقطه ای از ایالت بریتیش کلمبیا سرمایه گذاری خود را راه اندازی نمایند.

سرمایه گذاری صد هزار دلاری در کانادا

راه های سرمایه گذاری در کانادا از طریق خرید اوراق قرضه دولتی

شاید یکی دیگر از راه های سرمایه گذاری در کانادا، خرید اوراق قرضه باشد. اما لازم است بدانید که این روش برای افراد غیر کانادایی روش مطمئنی نخواهد بود و منجر به اخذ اقامت نیز نخواهد شد. زیرا در خرید اوراق قرضه همواره بیم از دست رفتن اصل سرمایه وجود دارد و برای افرادی که خود در خاک کشور کانادا حضور ندارند قطعا پر ریسک تر خواهد بود. اما افراد می توانند هم در بخش خصوصی و هم در بخش دولتی برای خرید این اوراق اقدام کنند. طبیعتا اینکه در بخش دولی افراد بخواهند برای خرید اوراق قرضه اقدام کنند ریسک بسیار پایینی برای از دست رفتن اصل سرمایه وجود دارد و دارای اعتبار بیشتری است. سود حاصل از اوراق قرضه هر 6 ماه به افراد پرداخت می شود.

موسسات کاریابی در کانادا 5 راههای سرمایه گذاری در کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا

راه های سرمایه گذاری در کانادا و مزایای آن

در راه های سرمایه گذاری در کانادا یک سری مزایای برجسته وجود دارد که نظر شخص سرمایه گذار را به خود جلب می نماید. از جمله اینکه کشور کانادا از نظر اعتبار، سطح و موقعیت جهانی دارای امتیاز بسیار مناسبی است و در ردیف بهترین کشورهای جهان قرار گرفته است. کیفیت زندگی بی نظیر، نظام آموزشی بسیار قوی، نظام بهداشتی و درمانی فوق العاده به همراه بیمه های مربوطه، نظام قضایی قوی، قانون های مدون، سیستم سالم مالی و بانکداری، میزان ریسک پذیری پایین برای سرمایه گذاران و فرهنگ غنی و بسیار پیشرفته این کشور و … باعث شده است متقاضیان بسیاری برای سرمایه گذاری در این کشور وجود داشته باشد. مواردی نیز در زیر به عنوان مزیت های این روش بیان می گردد.

 • دارای یکی از سالم ترین سیستم های بانکی جهان است.
 • دارای افراد متنوع، با اعتماد به نفس، خلاق، کارآفرین و... است.
 • دارای نرخ پایین مالیات قانونی و حاشیه ای مؤثر برای مشاغل است.
 • ارز این دولت بسیار قوی است و مورد حمایت بالایی قرار دارد.
 • اقتصاد کانادا طی دو دهه گذشته روند رو به رشد چشمگیری داشته است.

راه های سرمایه گذاری در کانادا و معایب آن

همانطور که در راه های سرمایه گذاری در کانادا محاسن و مزایای زیادی وجود دارد، یک سری نقاط منفی و معایب نیز وجود دارد. از جمله اینکه کانادا دارای یک آب و هوای بسیار سرد است که در برخی از ایالت های این کشور اصلا نمی توان زندگی کرد و اینکه از نظر دوری و مسافت طولانی برای سرمایه گذارانی که قصد رفت و آمد به ایران را داشته باشند بسیار سخت و دشوار خواهد بود. همچنین تنوع در بازار اقتصادی این کشور بسیار پایین می باشد و افراد در زمینه های محدودی می توانند سرمایه گذاری نمایند. این مطلب توسط موسسه مشاوره ای MIE گردآوری شده است که هر گونه کپی برداری از آن شرعی و قانونی مجاز نمی باشد.

راه های سرمایه گذاری در کانادا و سخن پایانی

راه های سرمایه گذاری در کانادا و قوانین مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذری را در این مقاله از تمامی جوانب به صورت کاملا دقیق و علمی مورد ارزیابی قرار دادیم. همانطور که ذکر شد به دلیل اینکه کشور کانادا از بهترین کشورهای دنیا محسوب می شود افراد زیادی نیز قصد دارند که از روش های مختلف از جمله تحصیل، ویزای کاری و راه های سرمایه گذاری، به کانادا ورود کنند و به اهداف خود دست پیدا نمایند. متقاضیان همواره می توانند با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای MIE در سراسر جهان تماس گرفته و در خصوص راه های سرمایه گذاری در کانادا از وکلای کارورزیده و کارشناسان متخصص مشاوره تخصصی دریافت نمایند.