درخواست پناهندگی در فرانسه

درخواست پناهندگی در فرانسه

 

موسسه حقوقي ملك پور و موسسه مشاوره اي mie اتريش هيچگونه خدمات و مشاوره اي در زمينه ي پناهندگي انجام نميدهند و اين مقاله تنها جهت اطلاع و آگاهي عموم از مضرات و خطرات پناهندگي ميباشد.

روند درخواست پناهندگی در فرانسه 2018 به چه صورتی است؟ در این مقاله به شرایط پناهندگی در فرانسه 2018 میپردازیم، وضعیت پناهندگان فرانسه به چه صورتی است؟ کارت اقامت پناهندگان فرانسه برای چه مدتی است؟ درخواست پناهندگی چه کسانی را دولت فرانسه می پذیرد؟

در خصوص پناهندگی به طور کلی این چنین می توان گفت که، شخص زمانی می تواند درخواست پناهندگی دهد، که از جانب شهروندان و یا دولت وقت کشور خود مورد تهدید قرار گرفته باشد و خطر جانی برای او وجود داشته باشد و دولت کشور او قادر به حفاظت از جانش نباشد. در اینصورت شخص می تواند از کشور دیگری درخواست پناهندگی کند. در کشورهای اتحادیه اروپا، هر کشور در زمینه مهاجرت و پناهندگی تقریبا قانون خاص خود را دارد. فرانسه همواره به خاطر وضع قوانین سخت گیرانه در مورد مهاجران و پناهندگان مورد انتقاد قرار گرفته است؛ اما این انتقادها باعث نرمش دولت فرانسه نشده است. اگر قصد دارید مهاجرت به فرانسه کرده و در کشور فرانسه درخواست پناهندگی دهید، میبایست که از وکیل مهاجرت و یا انجمن ها و سازمان هایی که در این زمینه می توانند به شما کمک کنند، مساعدت بگیرید. ولی در کل راه پناهندگی از نظر موسسه حقوقی ملک پور راهیست نادرست و به هیچ عنوان این راه مهاجرت به فرانسه پیشنهاد نمیگردد.

video درخواست پناهندگی در فرانسه
video درخواست پناهندگی در فرانسه

به طور کلی حقوق پناهندگان بر اساس دو پیمان نامه بین المللی تعیین شده است :

 • پیمان نامه ژنو ۱۹۵۱ (سازمان ملل متحد)
 • پیمان نامه اروپایی حقوق بشر

در خصوص کشور فرانسه مقررات مربوط به ورود و سکونت اتباع بیگانه و حقوق پناهندگان که بر اساس دو پیمان نامه ی ذکر شده تعیین گشته، روند درخواست پناهندگی و حقوق افرادی که پاسخ مثبت در یافت کرده اند را مشخص می کند.

از نظر قانونی دو شکل حمایت برای این افراد در نظر گرفته شده است:

 • قانون پناهندگی: کارت اقامت ده ساله با اجازه کار که بعد از اتمام تاریخ انقضا خود به خود تمدید می گردد.
 • حمایت جنبی: کارت اقامت یکساله با اجازه کار (چنانچه وضعیت در کشور مبدا تغییر مهمی نکرده باشد قابل تمدید می باشد)

چند نکته که یک متقاضی درخواست پناهندگی در فرانسه بایستی در ذهن خود داشته باشد و آنها را اجرا کند:

 • شخص باید از تمام مدارکی که به مقامات اداری تحویل می دهد قبل از تحویل فتوکپی تهیه کند.
 • شخص بایستی اصل مدارک را نزد خود نگه دارد و تنها فتوکپی آنها را به مقامات اداری ارائه دهد (البته شخص بایستی مدارک مربوط به هویت یا مسافرت مثل گذرنامه را به اداره پناهندگی فرانسه OFPRA ارائه دهد.
 • بایستی همه مکاتبات خود را با پست سفارشی دو قبضه ارسال کند. قبض آبی (تاییدیه ی ارسال نامه) و قبض صورتی (تاییدیه ی دریافت نامه) که اینها را بایستی نزد خود نگاه داشته و از آنها به خوبی مواظبت نماید.

نکته: بدون داشتن شناسنامه گذر نامه و ویزا نیز شخص می تواند درخواست پناهندگی داده و از حمایت دولت فرانسه بهره مند گردد.

آدرس پستی

برای درخواست پناهندگی در فرانسه شخص بایستی قبل از هر اقدامی یک آدرس پستی برای خود تهیه نماید که به این منظور:

 • یا باید یک فرد حقیقی برای شما یک گواهی مسکن بنویسد
 • یا از یک انجمن بخواهید که از آدرس آنها برای این منظور استفاده کنید. انجمنی می تواند برای شما گواهی مسکن صادر کند که از طرف اداره پلیس، به طور رسمی شناخته شده و اجازه این کار را داشته باشد.
 • درخواست اجازه اقامت اداره پلیس

اولین تقاضا

شما بایستی با در دست داشتن گواهی مسکن به اداره پلیس مرکزی استان محل سکونت خود مراجعه و از این اداره درخواست اجازه اقامت در فرانسه را نمایید. البته در پاریس باید به مرکز پذیرش اتباع خارجی مراجعه شود. آدرس این مرکز در ذیل آمده است:

Préfecture de Police de Paris, Centre de réception des étrangers , 218 rue d’Aubervilliers
۷۵۰۱۹ Paris, Métro: Crimée

شما صبح خیلی زود با در دست داشتن چهار قطعه عکس باید به این مرکز مراجعه کنید و در صورت داشتن مدرک شناسایی یا گذرنامه می توانید آنها را نشان دهید؛ در غیر این صورت شما ملزم به ارائه ی هیچ گونه مدرک شناسایی نیستید.

چنانچه اداره پلیس از ثبت درخواست شما امتناع کرد و یا به هر دلیلی امکان ورود به این محل را نداشتید، بدانید که از نظر قانونی این امر غیر قانونی است و شما حق شکایت به دادگاه اداری را دارید.( شما می توانید از یکی از انجمن های غیر انتفاعی مربوط به امور پناهندگان کمک بگیرید)

اداره پلیس پرسشنامه ای را تحت عنوان یادداشت پناهندگی به شما خواهد داد و سپس برای شما وقت ملاقاتی را تعیین خواهد کرد. در این پرسشنامه مشخصات فردی و همچنین فهرست کشورهایی را که تا قبل از رسیدن به فرانسه از آنها عبور کرده اید را بایستی بنویسید. چنانچه در این پرسشنامه از یکی از کشورهای اتحادیه اروپا نام ببرید، دولت فرانسه می تواند از ثبت درخواست پناهندگی شما خودداری کرده و شما را به نخستین کشور اروپایی که از آن عبور کرده اید باز گرداند. برای بار دوم که به اداره پلیس مراجعه می کنید متوجه خواهید شد که اجازه اقامت در فرانسه به شما داده خواهد شد یا خیر!!

اگر درخواست اقامت شما پذیرفته شده باشد، پلیس درخواست شما را ثبت کرده و ظرف مدت ۱۵ روز کارت اجازه اقامت موقت شما ( سبز رنگAPS) را با اعتبار یک ماهه صادر می کند؛ بعد از آن پلیس پرسشنامه ی درخواست پناهندگی را به شما می دهد؛ که بایستی پس از پر کردن، آن را به اداره پناهندگی فرانسهOFPRA)) ارسال نمایید.

حال اگر قبل از آنکه وارد فرانسه شوید، در کشور دیگری از اتحادیه اروپا انگشت نگاری شده باشید، دولت فرانسه درخواست پناهندگی شما را بررسی نخواهد کرد و حتی درخواست پناهندگی شما سبب استرداد شما به آن کشور خواهد شد؛ در این صورت اداره پلیس برگه ای را برای شما صادر می کند به نام:

convocation en vue de la readmission”

در این سه حالت، شما می توانید در حالت بررسی فوری (بدون کارت سبز و کارت زرد و استفاده از مسکن و کمک های موقت مالی دولت فرانسه) در فرانسه درخواست پناهندگی نمایید:

 • چنانچه شما ملیت کشوری را داشته باشید که دولت فرانسه و یا اتحادیه اروپا وضعیت آن کشور را امن بدانند.
 • چنانچه از نظر دولت فرانسه حضور شما در قلمرو این کشور برای حفظ نظم عمومی و یا امنیت دولت ایجاد خطر کند.
 • در خواست پناهندگی شما بر اساس اظهارات دروغین تنظیم شده باشد یا اینکه درخواستتان را بعد از اخذ تصمیم اخراجتان از مرز فرانسه ارائه داده باشید

در این سه حالت افپرا(OFPRA)  بر اساس قانون بایستی ظرف مدت ۱۵ روز تصمیم خود را مبنی بر اینکه به شما پناهندگی می دهد یا خیر اعلام نماید. چنانچه شما در مرکز احتباس (مراکزی که معمولا در مرزها تاسیس شده اند تا افرادی که به صورت غیر قانونی وارد کشور می شوند در آنجا نگهداری شوند) قرار گرفته اید، OFPRA بنابر وظیفه قانونی خود تنها چهار روز فرصت داشته تا تصمیم خود را اعلام کند. شما نیز تا ۵ روز بعد از ورود به مرکز احتباس فرصت ارسال درخواست پناهندگی خود برای OFPRA   را دارید.

 

 • از اجازه اقامت یکماهه (APS کارت سبز) تا اجازه اقامت سه ماهه (کارت زردRecepisse) و تمدید آن
 • چنانچه پلیس فرانسه بررسی فوری را به پرونده شما تحمیل کند، برای شما کارت سبز صادر نخواهد شد و شما هرگز نمی توانید کارت اقامت داشته و از کمک های مالی استفاده نمایید.
 • اگر شما کارت سبز را دریافت کرده و گواهی مسکن داشته باشید می توانید اجازه نامه اقامت سه ماهه را دریافت کنید و تمدید آن هم امکان پذیر است.
 • چنانچه شما تنها از آدرس یک انجمن غیر انتفاعی رسمی استفاده کرده، ولی در آنجا به شکل واقعی زندگی نمی کنید، ممکن است مشکلاتی برای شما جهت تمدید کارت زرد پیش بیاید. بسیاری از ادارات پلیس در سراسر فرانسه سند واقعی سکونت را مطالبه می کنند که اگر آن را به همراه نداشته باشید اداره پلیس از تمدید کارت زرد شما برای سه ماه دیگر امتناع خواهد کرد.
 • درخواست پناهندگی از افپرا (OFPRA)

پس از آنکه اداره پلیس پرسشنامه درخواست پناهندگی OFPRA   را به شما داد حداکثر تا ۲۱ روز بعد بایستی این افپرا پرسشنامه را که به زبان فرانسه پر شده و همراه با امضای متقاضی به انضمام فتوکپی کارت سبز و دو قطغه عکس بوده را دریافت نماید.

در این پرسشنامه بایستی وضعیت خانوادگی، موقعیت شغلی، تاریخ خروج از کشور اصلی(مبدا)و تاریخ ورود به فرانسه را شرح دهید. بایستی مسیر مسافرت، وسایل نقلیه استفاده شده و نیز دلایل دقیق و واضحی که درخواست پناهندگی شما را به طور کامل توجیه می کند را ذکر نمایید.

چنانچه شما از آدرس شخصی حقیقی استفاده میکنید، یا اینکه واقعا در منزل او سکونت دارید، باید توجه داشته باشید که نام این شخص را همواره روی پاکت مکاتبات خود ذکر کرده تا بتوانید پاسخ  افپرا (OFPRA)  را دریافت نماید. تا وقتی پرونده شما در جریان است هرگونه تغییر آدرس باید فورا به تمام اداراتی که با آنها در تماس هستید با استفاده از پست سفارشی دو قبضه اطلاع داده شود.

هر درخواست پناهندگی که کامل نباشد بدون دعوت به مصاحبه رد می شود. یک درخواست پناهندگی خوب بر پایه آزار و ترس های احتمالی از شکنجه که شخصاً به شما مرتبط باشد، تنظیم می گردد. در داستان زندگی خود باید جزئیات را کامل توضیح دهید( تاریخ وقایع، مکان حوادث، نام اشخاص و ستم ها و آزار و اذیتشان)

شما می توانید هر نوع سندی که گفته های شما را تایید کند به پرسشنامه ی افپرا (OFPRA)  پیوست نمایید.

پس از تکمیل پرونده ی خود، آن را با پست سفارشی دو قبضه برای افپرا (OFPRA) فرستاده و یا شخصاً آن را به اداره ی افپرا  برده و به مامور تحویل داده و رسید را دریافت کنید. اگر درخواست پناهندگی شما ظرف مدت ۲۱ روز به افپرا (OFPRA) نرسد، دیگر تقاضای شما بررسی نخواهد شد و حق اقامت شما در کشور فرانسه از دست خواهد رفت.

افپرا دریافت پرونده شما را در نامه ای از طریق پست رسماً اعلام کرده و با این نامه است که پلیس برای شما کارت زرد صادر می کند. حتی پس از انجام مصاحبه تا اعلام رسمی تصمیم افپرا، شما همچنان می توانید به تکمیل پرونده اولیه خود ادامه دهید. هر مدرکی برای انضمام به پرونده شما بایستی توسط مترجم رسمی به زبان فرانسه برگردانده شده و برای افپرا ارسال گردد. با کارت سبز و یا کارت زرد امکان خروج از قلمرو کشور فرانسه و سفر به کشور های دیگر وجود ندارد.

تصمیم افپرا   (OFPRA)

افپرا تصمیم خود را، بعد از دعوت شما به مصاحبه یا بدون آن خواهد گرفت و شما را از تصمیم خود از طریق نامه سفارشی که باید آن را از اداره پست شخصا تحویل بگیرید مطلع خواهد کرد.

در زمان مصاحبه، مامور افپرا از شما پرسشهایی می کند؛ برای اطمینان از صحت داستان شما و اینکه جان شما در کشورتان واقعا در خطر بوده است. شما این حق را دارید که از حضور مترجمی بهره مند شوید؛ که مسلط به زبانی باشد که در پرونده خود قید کرده اید.

چنانچه با درخواست پناهندگی شما موافقت نشود، یکماه فرصت دارید تا از دادگاه ملی حقوق پناهندگان(CNDA) تقاضای تجدید نظر کنید

چنانچه با درخواست پناهندگی شما موافقت شود بایستی با همراه داشتن پاسخ مثبت افپرا (OFPRA) و آدرس یک شخص حقیقی که نزد او سکونت دارید به همراه ۴ قطعه عکس به اداره پلیس مراجعه کنید. این اداره باید ظرف مدت ۸ روز برای شما کارت زرد با اعتبار سه ماهه و قابل تمدید که به شما حق کار می دهد، صادر کند. سپس شما با مدارک شناسایی که افپرا  بعد از قبولی شما صادر می کند، به اضافه نتیجه معاینات پزشکی که زیر نظر بنگاه ملی پذیرش بیگانگان و مهاجرین انجام خواهد شد، به اداره پلیس مراجعه کرده و درخواست کارت اقامت ده ساله نمایید.

چنانچه در پوشش حمایت جنبی قرار گرفتید، بایستی درخواست کارت اقامت یکساله با ذکر عبارت “زندگی خصوصی  خانوادگی “نمایید. همچنین شما می توانید از اداره پلیس درخواست صدور جواز سفر کنید؛ که این جواز به شما اجازه خواهد داد به تمام کشور های جهان به جز کشوری که ملیت آن را دارید سفر کنید.

تقاضای تجدید نظر از دادگاه ملی حقوق پناهندگان علیه عدم پذیرش پناهندگی شما از سوی (OFPRA)

تقاضای تجدید نظر شما باید به زبان فرانسه و به صورت نامه سفارشی دو قبضه به آدرس دادگاه ملی حقوق پناهندگان ارسال شود. این تقاضا باید حداکثر ظرف ۳۰ روز از تاریخ دریافت پاسخ منفی (OFPRA) انجام شود.

 • تنظیم تقاضانامه ی تجدید نظر و حضور در جلسه علنی دادگاه ملی پناهندگان

اگر دلایل عنوان شده در درخواست تجدید نظر شما به خصوص علیه تصمیم (OFPRA) نامشخص، مبهم و سست باشد، دادگاه این اختیار قانونی  را دارد که بدون تشکیل جلسه علنی درخواست تجدید نظر شما را رد کند. کارت اقامت شما در فرانسه تا زمان دریافت رای دادگاه از سوی پلیس تمدید می شود. شواهد و مدارکی که توسط متقاضی به پرونده ضمیمه می شود باید به زبان فرانسه بوده و حداکثر تا سه روز قبل از تاریخ تشکیل جلسه علنی دادگاه، به دبیرخانه ی این دادگاه رسیده باشد. حداقل ۱۵روز قبل از برگزاری جلسه علنی دادگاه توسط یک نامه سفارشی دو قبضه زمان و محل برگزاری جلسه به اطلاع شما خواهد رسید؛ که معمولا ۴ هفته بعد از جلسه علنی، دادگاه رای خود را اعلام می کند. در جلسه علنی می توانید از حضور یک مشاور  و یک مترجم بهره برده و حضور متقاضی در جلسه دادگاه بسیار مهم است.

پس از رای دادگاه ملی پناهندگی

اگر با درخواست پناهندگی شما موافقت شود، بایستی با در دست داشتن رای کتبی دادگاه ملی پناهندگان که از طریق پست دریافت می کنید و آدرس فرد حقیقی به انضمام ۴ قطعه عکس به اداره پلیس مراجعه کنید. پلیس موظف است ظرف مدت ۸ روز برای شما کارت اقامت موقت صادر کند؛ که اعتبار آن ۳ ماهه و قابل تمدید است. پناهندگانی که از سوی افپرا (OFPRA) و دادگاه ملی پناهندگان به عنوان پناهنده شناخته می شوند، کارت اقامت دائم با اعتبار ده ساله دریافت می کنند. تمدید این کارت خود به خود انجام می گیرد؛ اما کسانی که از حمایت جنبی دولت فرانسه بهره مند می گردند، کارت اقامت یکساله دریافت خواهند کرد.

چنانچه با درخواست پناهندگی شما موافقت نشود، اداره پلیس از شما کارت اقامت موقت را پس خواهد گرفت و باید طی مدت یکماه خاک فرانسه را ترک کنید؛ بعد از دریافت دستور خروج از قلمرو فرانسه توسط پلیس، شما تنها یکماه فرصت دارید تا با کمک گرفتن از یک وکیل و یا یک انجمن غیر انتفاعی در امور پناهندگان علیه این تصمیم عرض حالی تنظیم کرده و درخواست تجدید نظر کنید.

بعد از دریافت رای منفی دادگاه ملی پناهندگان، شما با دلائل جدید و نه دلائلی که در نخستین درخواست پناهندگی شما موجود بوده و تاریخ رخداد آن پس از اعلام رای دادگاه باشد، باید خود را دوباره به اداره پلیس معرفی کنید. تنها این اداره است که اختیار کامل در پذیرش یا عدم پذیرش دوباره درخواست تجدید نظر شما را دارد و می تواند برای شما کارت سبز صادر کند.

شرایط مطالعه درخواست پناهندگی برای ‌افراد کمتر از ۱۸ سال هم کما بیش شبیه همان افراد ‌بالای۱۸ سال است. ‌افراد کمتر از ۱۸ سال ، باید همراه با مدرکی که نشان دهنده آدرس آنها است، به اداره پلیس محل زندگی خود مراجعه کند. اگر کمتر از ۱۴ سال سن داشته باشند، هیچ کس حق انگشت نگاری از او را ندارد. اما اگر سن او بالای ۱۴ سال باشد، انگشت نگاری خواهد شد. مراکز پلیس هیچ نوع کارت سبز یا زرد ی برای این افراد صادر نخواهد کرد.

تا وقتی که دادستان کل، یک سرپرست قانونی برای کمک به این صغیر تعیین نکرده، بررسی درخواست پناهندگی او توسط اداره افپرا امکان پذیر نخواهد بود. پس از تعیین سرپرست ،او می تواند از سوی صغیر درخواست پناهندگی را امضا کند و افپرا هم می تواند کار رسیدگی به پرونده را آغاز نماید.

 • حمایت جنبی

اگر مورد شما به قوانین پناهندگی مربوط نباشد افپرا (OFPRA) می تواند تقاضای شما را در جهار چوب قانون حمایت جنبی بررسی کند؛ به این منظور شما بایستی نشان دهید که در کشورتان خطرهای جدی علیه زندگی و آزادی های شخصی شما وجود دارد. لذا درخواست پناهندگی می دهید و اگر افپرا این نوع حمایت را برای شما درنظر گرفت به شما کارت اقامت موقت یکساله خواهد داد و تمدید این کارت بستگی به ادامه وضعیت خطر در کشور شما دارد.

 • حقوق پناهندگان

اجازه کار

اگر در طول مدت رسیدگی به پرونده پناهندگی شما قصد کار کردن دارید تنها در دو مورد امکان پذیر است:

 • در حالتی که یکسال پس از ارسال درخواست پناهندگی شما به افپرا (OFPRA) هنوز پاسخ قطعی از سوی این اداره دریافت نکرده باشید.
 • پس از پذیرفته نشدن درخواست پناهندگی تان توسط افپرا، از دادگاه ملی پناهندگان درخواست تجدید نظر کرده باشید؛ که البته در هر دو حالت، پیدا کردن کار در فرانسه بسیار مشکل است

 مسکن و کمک های مالی

هنگام مراجعه به اداره پلیس ، بایستی گواهی را امضاء‌کنید که دال بر موافقت شما با هر گونه پیشنهاد احتمالی مسکن می باشد. اگر پذیرفتید که در یک مرکز ویژه مسکن پناهندگان سکونت داشته باشید و یا این که محلی هنوز برای شما معلوم نشده باشد،  می توانید از کمک های موقتی زمان انتظار بهره مند شوید سقف این کمک تقریبا ۳۴۰ یورو در ماه است و اگر در یکی از مراکز ویژه پناهندگان سکونت کنید سقف این کمک حدود ۱۰۰ یورو در ماه خواهد بود.

چنانچه شما از پذیرفتن کارت سبز و پیشنهاد اداره پلیس برای زندگی در یکی از مراکز پذیرش پناهندگان امتناع کردید، حق دریافت این کمک مالی از شما سلب خواهد شد.

چنانچه شما مرکز ویژه مسکن پناهندگان را به میل خود ترک کنید و یا به هر دلیلی شما را از آنجا اخراج کنند، این کمک خودبه خود قطع خواهد شد.

خانواده های دارای فرزند بلافاصله بعد از ورود با ۳۸CAFDA  تماس بگیرند تا به آن ها مسکن داده شود.

CAFDA, 
۴۴ rue Planchat
, ۷۵۰۲۰ Paris, Métro : Alexandre Dumas

برای افراد مجرد یا خانواده های بدون فرزند:

France terre d’Asile (FTDA),
۴ rue Doudeauville,
۷۵۰۱۸ ParisMétro : Marx Dormoy

این توضیح مختصری از شریط  درخواست پناهندگی فرانسه بود، که خدمت شما عزیزان عرض شد. نظر ما بر این است که اصولاً پناهندگی راه درستی برای مهاجرت نیست. این روش گذشته از خطراتی که در مسیر رسیدن از کشور مبدا به کشور مقصد دارد، بسیار بسیار مشکلات و گرفتاری هایی را برای شخص در پی دارد. ما که علم به این مسائل داریم برای شما هموطنان عزیزمان این راه را نمی پسندیم. بسیار بسیار راههایی برای مهاجرت وجود دارد که هم خطر و آوارگی پناهندگی را ندارد و هم اینکه شما با عزت وارد کشورمطلوب خود شده و می توانید با کمترین هزینه ها اقامت آن کشور را به دست بیاورید. ما شما عزیزان را به صبر، دقت و انتخاب مشاور دلسوز فرا می خوانیم.چنانچه سوالی در زمینه ی مهاجرت به آمریکا، کانادا، کشورهای اروپایی و سایر کشور ها دارید، با همکاران دلسوز و متخصص ما دردفاتر همکار موسسه ی حقوقی مشاوره ای ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل فرمایید و از مشاوره ی رایگان همکاران ما بهره ببرید.

Rating: 5
15 پاسخ
 1. اکبری گفته:

  با سلام و خسته نباشید … بنده از کشور افغانستان هستم و ۳ سال پیش تقاضای دیپورت از فرانسه کردم … برگشتم و وجه کمک دولت فرانسه را هم گرفتم ایا میتوانم دوباره به فرانسه رفته و تقاضای پناهندگی بدهم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. موسسه حقوقی ملک پور هیچ گونه خدماتی در زمینه پناهندگی ارائه نمی دهد چرا که پناهندگی را بیراهه و آسیب پذیر می داند. شما با پناهندگی تنها پل های پشت سر خود را خراب نموده و با آینده خود و خانواده تان بازی می کنید. همچنین با برخورد مناسبی از سوی شهروندان آن کشور مواجه نخواهید بود و امکان بازگشت به وطنتان را نیز نخواهید داشت. راه های مناسبتر و قانونی برای مهاجرت وجود دارد. پیشنهاد می کنیم ویدئو زیر را تهیه کنید تا در مورد مهاجرت اطلاعات جامع بدست آورید.
   https://malekpour.ir/product/ویدئو-راهنمای-گام-به-گام-انتخاب-مسیر

   پاسخ
 2. wahid گفته:

  سلام وعرض ادب خدا شما و تمام همکاران شما وحید سالیمی از افغانستان میخوام به فرانسه پناهنده شوم
  و قبلا ترجمان بود با خارجی ها مدت یک سال و مدارک کافی دارم موقعی که قراردادم تمام شد به من سیرتیفیکیت دادن و ای دی کارتم هم با خودم دارم و خانمم آموزگار اس در یک مکتب دولتی دو دختر دارم و یک پسر دخترهایم ۸سالو ۹ سال دارند و پسرم ۴ سال خیلی تهديد میشم از طرف افراد نامعلوم به خاطر حفظ جانم دو بار به ایران فرار کردم که شاید دست بردار شوند یا فراموش کنند ولی نه حالا ۵ ماه میشود که از ایران برگشتم و فیلا در خانه مثل یک زندانی هستم زیاد بیرون نمیرم از ترس مجبورم که حالا یک کاری کنم که بروم پناهنده شوم و نظر شما در مورد من چیست برادر یک راهنمای من حیث یک برادر برایم بکن که چه کار کنم تشکر

  Rating: 5
  پاسخ
 3. Sanaz گفته:

  با سلام ایا برای پناهندگان افغانی که در کشور فرانسه بیاییند و مجرد باشن ایا امکان اقامتشان چقدر طول میکشد قوانین کشور فرانسه برای مهاجران مجرد افغانی چگونه هست ایاامبتواند نامزدشا بعد از قبول دعوت نامه بفرست که بیاد ایا باید چیکار کنه لطفا راهنمایی کنید ممنون

  Rating: 4
  پاسخ
 4. امیرحسین زنده دل گفته:

  سلام من خواستم چطوری به فرانسه مهاجرت کنم پول خیلی کم دارم ولی اونجا برم می تونم پول در بیارم فوتبالیست هم هستم میشه به من کمک کنید ممنون میشم

  پاسخ
  • ghazaleh salehi گفته:

   با سلام و احترام. بزرگوار در خصوص پناهندگی خدماتی ارایه نمیشود. همچنین برای پاسخ گویی به این سوالات نیاز به اطلاعات جامع تری است. اگر قصد دارید از طرق قانونی مهاجرت کسب اطلاعات نمایید پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 5. کیوان گفته:

  درود
  من دو دختر ۱۸ ساله و ۱۱ ساله دارم.یکی از دوستانم در فرانسه هست.آیا میتونه برامون دعوتنامه برای سفر بفرسته که هممون باتفاق خانومم بریم سفر؟دختر بزرگم که ۱۸ سالشه دعوتنامه جدا میخواد؟اصلا میتونیم بریم یا نه؟
  سپاس

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید
   و یا با شماره 021-49076 تماس بگیرید.

   پاسخ
 6. maziar samiei گفته:

  با سلام ،آیا پس از درخواست پناهندگی و موافقت آن و اخذ پاسپورت دائم پس از 5 سال در کشور فرانسه ، امکان سفر به کشورمبدا (ایران ) وجود دارد؟

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و احترام در خصوص پناهندگی خدماتی ارایه نمیشود . اما اگر میخواهید از طرق قانونی مهاجرت کسب اطلاعات نمایید پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 7. میلاد راد گفته:

  با عرض سلام.خسته نباشید.اخوی بنده در کشور فرانسه هستند.در صورتیکه دعوت نامه از شهرداری پاریس برای بنده ارسال کنند و بنده قصد خروج از کشور را داشته باشم از چه طریقه میشه پناهندگی گرفت.?لطفا انواع پناهندگی در کشور فرانسه را ذکر کنید.ممنون و سپاس از راهنمایی شما

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و احترام. ما برای پناهندگی هیچ گونه خدماتی نداشته و به هیچ عنوان این روش را توصیه نمی کنیم. برای اطلاع از روش های قانونی متناسب با شرایط خود می توانید با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 8. الهام گفته:

  باسلام وخسته نباشید اخه به غیر از پناهدگی چه راههایی هست یا باید پول زیاد داشته باشی که اگر بود ادم تو مملکته خودش میموند یا باید دانشجویی چیزی باشی واقعا اگر راه بهتری میدونید لطف میکنید راهنمایی کنید

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.