دانشگاه کارولینسکا

دانشگاه کارولینسکا

دانشگاه کارولینسکا  و شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه کارولینسکا  در سال 2018، بررسی هزینه های تحصیل در دانشگاه کارولینسکا  ، امکان تحصیل در دانشگاه کارولینسکا سوئد ، اخذ پذیرش در کمترین زمان از دانشگاه کارولینسکا  ، آیا میدانستید که دانشگاه کارولینسکا یکی از دانشگاه های برتر جهان است ؟ آیا میدانید که با پذیرش دانشگاه کارولینسکا شما می توانید اقامت کشور سوئد را دریافت کنید ؟ آیا میدانید بزرگترین و معتبرترین دانشگاه علوم پزشکی جهان کدام است ؟ هدف تاسیس دانشگاه کارولینسکا چه بوده است ؟ آیا میدانید امتیاز اهداء جایزه نوبل در اختیار دانشگاه کارولینسکای سوئد می باشد ؟ همانطور که می دانید یکی از راه های مهاجرت به سوئد و گرفتن تابعیت و اقامت هر کشوری تحصیل است .کشور سوئد دارای چندین دانشگاه معتبر در جهان می باشد که یکی از این دانشگاهها دانشگاه کارولینسکا است .
کشور سوئد از جمله کشورهای مهاجر پذیر است .به دلیل امنیت اجتماعی بالا در کشور سوئد و هزینه زندگی مناسب است. تحصیل در دانشگاه کارولینسکا در سوئد می تواند گزینه مناسبی برای دریافت اقامت و تابعیت کشور سوئد باشد .
موسسه حقوقی ملک پور این افتخار را دارد که شما عزیزان را در امر اخذ پذیرش دانشگاه های سوئد مشاوره و یاری نماید .

دانشگاه کارولینسکا یکی از ۱۰۰ دانشگاه برتر طبقه بندی شانگاهای است.طبق رتبه بندی شانگهای که برطبق ۴ معیار کیفیت آموزش ، کیفیت اعضاء هیئت علمی ، خروجی پژوهش وسرانه عملکرد دانشگاه را بررسی می کند . از دیگر دانشگاه های سوئد که در این لیست قرار دارند دانشگاه اوپسلا و دانشگاه استکهلم می باشد .

دانشگاه کارولینسکا جزء دانشگاه های علوم پزشکی است و در پایتخت کشور سوئد استکهلم قرار دارد و یکی از معتبرترین و بزرگترین دانشگاه های علوم پزشکی در جهان می باشد لازم به ذکر است که این دانشگاه غیردولتی است .

موسسه کارولینسکا همیشه در رتبه بندی های مهم و معتبر جهانی جایگاه ویژه ای دارد و در حال حاضر از نظر مطالعه پزشکی در مقام نهم جهان می باشد .این دانشگاه پس از دانشگاه اوپسلا و دانشگاه لوند سومین دانشگاه قدیمی علوم پزشکی کشور سوئد است .
این دانشگاه در سال ۱۸۱۰ توسط پادشاه کاردل در ۱۳ دسامبر به عنوان یک آکادمی برای آموزش جراحان ارتش تاسیس شد .
پس از این که سه سرباز زخمی در جنگ فنلاند علیه روسیه در بیمارستان صحرایی درگذشت .پادشاه تصمیم به افتتاح مرکزی برای پرورش جراحان به منظور آماده سازی بهتر کشور برای جنگ های آینده گرفت .جالب است بدانید که در آن زمان کارهای پزشکی توسط آرایشگر ها انجام می شد که البته علم کافی برای این کار را نداشتند .
افتخار و امتیاز اهدای جایزه نوبل که معتبرترین جایزه علمی است که به یک دانشمند تعلق میگیرد در اختیار دانشگاه کارولینسکا قرار دارد و هر ساله توسط این مرکز انجام می شود .
از دستاوردهای این دانشگاه در سطح جهانی می توانیم اختراع دستگاه تنظیم کننده ضربان قلب و چاقوی جراحی اشعه گاما را نام برد .

دانشگاه کارولینسکا سوئد در مقطع دکتری و فوق لیسانس برای دانشجوی خارجی پذیرش میدهد.

تحصیل در مقطع دکتری phd

دانشگاه کارولینسکا در رشته های متفاوت از گروه علوم پزشکی دانشجو می پذیرد.وتقریبا همه رشته های پزشکی در لیست رشته های این دانشگاه وجود دارد.
دوره دکترا معمولا در کشور سوئد ۵ ساله می باشد و دانشجو باید ۱۶۰ واحد را بگذراند و با ارائه پایان نامه و دفاعیه که مورد تایید گروهی از استادان باشد می تواند مدرک دکترای خود را اخذ نماید .

تحصیل در مقطع فوق لیسانس

این دانشگاه در مقطع فوق لیسانس برای رشته های شیمی ،زیست،ژنتیک و…. رشته های مرتبط با پزشکی پذیرش دارد همچنین این دانشگاه در این مقطع دوره های زبان نیز برگزار می کند .دوره فوق لیسانس در کشور سوئد ۲ ساله می باشد .
شهریه تحصیلی برای همه رشته ها سالیانه حدود مبلغ ۱۸۰ هزار کرون سوئد است .

لازم به ذکر است داشتن مدرک زبان آیلتس ۷ برای ورود به مقطع دکتری و آیلتس ۶٫۵ درمقطع فوق لیسانس برای دانشجو اجباری می باشد.

دانشکده های انستیتوی کارولینسکا عبارتند از

گروه علوم زیستی و تغذیه. گروه زیست شناسی سلولی مولکولی . گروه علوم اعصاب بالینی . گروه علوم بالینی و آموزش و پرورش ، بیمارستان زودر. بیمارستان Danderyd گروه علوم بالینی . گروه علوم بالینی، مداخله و فناوری . گروه پزشکی دندانپزشکی .گروه پزشکی محیط زیست . گروه پزشکی آزمایشگاهی . گروه آموزش ، اطلاع رسانی ، مدیریت و اخلاق . گروه بیوشیمی و بیوفیزیک پزشکی . گروه اپیدمیولوژی و آمار زیستی پزشکی گروه پزشکی ، Huddinge . گروه پزشکی ، Solna . گروه میکروبیولوژی، تومور و زیست شناسی سلولی . گروه پزشکی مولکولی و جراحی . گروه نوروبیولوژی ، علوم مراقبت و انجمن . گروه علوم اعصاب . گروه انکولوژی ، پاتولوژی . گروه فیزیولوژی و فارماکولوژی . گروه علوم بهداشت عمومی . گروه زن و بهداشت کودک

یکی از نکات بسیار مثبت این دانشگاه برای دانشجویان خارجی که میخواهند در هنگام تحصیل کار هم کنند این است ومحدو دیتی برای ساعت کار ندارد .وحتی دانشگاه به آنها اجازه میدهد که در رستوران ها و کافه های محوطه دانشگاه کار کنند‌.

دانشگاه کارولینسکا امکانات خوبی برای دانشجوهای خود در نظر گرفته است ازجمله میتوان به سرویس رفت و آمد برای دانشجویان ،اماکن مذهبی برای تمام اقلیت های مذهبی، امکان کار در رستوران ها و کافه های محوطه دانشگاه ، قهوه یک ، ساعت یک که رویدادی اجتماعی والکترونیکی است در سطح بین المللی و….
سال تحصیلی در این دانشگاه به دو ترم تقسیم می شود ترم پاییز در اواخر اوت آغاز و در اواسط ژانویه به پایان میرسد . ترم بهار که در اواسط ژانویه آغاز و در ژوئن به پایان می رسد .
دانشجویانی که در کشور سوئد درسشان را به اتمام رسانده اند .می توانند یک اقامت ۶ ماهه برای پیدا کردن کار مرتبط با رشته خود دریافت کنند.لازم به ذکر است برای تبدبل ویزای تحصیلی به کاری فرد باید حتما به کشور خود بازگردد.
موسسه حقوقی ملک پور این افتخار را دارد که در تمام مراحل پذیرش در بهترین دانشگاه های جهان و همچنین دیگر دانشگاه های معتبر سوئد  همچون دانشگاه کارولینسکا شما را مشاوره و یاری کند. اگر تمایل به اطلاعات بیشتر دارید کافی است با یکی از موسسات همکار موسسه حقوقی ملک پور در ایران و یا دفتر مرکزی وین تماس بگیرید و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.