دانشگاه جاگلونیا:

در این مقاله میخواهیم شما را با چگونگی تحصیل در دانشگاه جاگلونیا و شرایط تحصیل در ان اشنا کنیم.اگر به فکر تحصیل در دانشگاههای کشور لهستان هستید،اگر در پی ان هستید که در کشوری اروپایی تحصیل کنید ،ما به شماتحصیل در دانشگاه جاگلونیا را پیشنهاد میدهیم.ما شما را با تاریخچه دانشگاه جاگلونیا،رشته های تحصیلی در دانشگاه جگلونیا،هزینه های دانشگاه جاگلونیا،امتیاز بندی دانشگاه جاگلونیا،و شرایط پذیرش ان،اشنا میکنیم.اگر به دنبال یافتن پاسخ سوالات خود در مورد دانشگاه جاگلونیا هستید،پیشنهاد میکنیم این مقاله را تا اخر دنبال کنید واگر دارای سوالات وابهامات بیشتری درخصوص تحصیل دردانشگاه جاگلونیا لهستان میباشند همواره میتوانند ازطریق موسسه حقوقی ملک پور،پیشرو ومعتبرترین موسسه حقوقی ایران وخاورمیانه وتمامی دفاتر همکار این موسسه که بیش ۱۰ شعبه در سراسر ایران میباشد تماس حاصل نموده واز مشاوره های تخصصی وحرفه ای وکلای مجرب ومشاورین وحقوقدانان برجسته موسسه حقوقی ملک پور بصورت تلفنی ورایگان مشاوره دریافت نمایید.

دانشگاه جاگلونیا قدیمی ترین موسسه آموزش عالی در لهستان و یکی از قدیمی ترین موسسات در اروپا است. این موسسه در ۱۲ می ۱۳۶۴ توسط پادشاه لهستانی کاسیمیر کبیر تاسیس شد. جشن سال ۲۰۱۴، ۶۵۰ مین سالگرد این رویداد عظیم است. از همان آغاز، دانشگاه جاگلونیا یک نهاد بین المللی بوده است. لهستانی ها، روتانی ها، لیتوانیایی ها، مجارها، آلمانی ها، چک ها، سوئیسی ها، انگلیسی ها، هلندی ها، فرانسوی ها، اسپانیایی ها، ایتالیایی ها و حتی تاتارها در روزگار قدیم در این موسسه تحصیل کرده اند.
توسعه بیشتر دانشگاه به طور جدایی ناپذیری با تاریخ آشفته و اغلب غم انگیز لهستان گره خورده است. این موسسه تقسیم بندی لهستان توسط روسیه، پروس و اتریش و دو جنگ جهانی را پشت سر گذاشته و به عنوان حافظ فرهنگ و هویت لهستانی و آموزش نسل های پی در پی از لهستانی ها، و همچنین دیگر کشورها بوده و به طور قابل توجهی به میراث فکری اروپا کمک کرده است.
برخی از دانشگاهیان و دانشجویان دانشگاه جاگلونیا از جمله دانشمندان معروف جهان مانند نیکلاس کوپرنیک و یا کارول الزوسکی، و همچنین کارول وایتلا و پاپ ژان پل دوم چهره های شناخته شده تاریخی بوده اند.
امروزه، دانشگاه جاگلونیا شامل ۱۵ دانشکده می شود، که در آن ۴ هزار از کارکنان دانشگاهی به پانجام ژوهش پرداخته و به ۵۰ هزار دانشجو، در چارچوب بیش از ۸۰ رشته مطالعاتی مختلف آموزش می دهند. پژوهشگران برجسته و زیرساخت جدید JU را به یکی از موسسات علمی برتر لهستان در همکاری با مراکز بزرگ علمی از سراسر جهان مبدل نموده است. دانشگاه جاگلونیا همچنین خانه حدوداً ۱۵۰ اجتماع دانشجویی است که در آن پژوهشگران جوان علاقمندی علمی خود را دنبال کرده و به گسترش روابط دوستانه با افرادی می پردازند که آرمان های خود را به اشتراک گذاشته اند.
اعتبار این دانشگاه در لهستان و خارج از کشور در دستاوردهای پژوهشی گسترده و شناخته شده آن مشهود است. دانشمندان و پزشکان از دانشکده پزشکی JU مطالعات پیشگامانه ای، به عنوان مثال در جراحی قلب، ارولوژی و عصب شناسی انجام داده اند که اغلب به توسعه روش های درمانی جدید جدید انجامیده است. یافته های آنان در برخی از مجلات معتبر بین المللی مانند مجله اروپایی پزشکی قلب و قفسه سینه، مجله پزشکی جدید انگلستان و لانست منتشر شده است. باستان شناسان JU اسرار باستانی در نقاط مختلف جهان از جمله مصر، قبرس، آمریکا مرکزی، آسیای جنوبی و آلتای را کاوش می کنند. اخترشناسان در مهم ترین پروژه های بین المللی در رشته خود از جمله H.E.S.S. و VIPERS شرکت می کنند و در عین حال نتایج تحقیقات از طرف متخصصان زیست فناوری JU در مجلات تخصصی معتبر مانند بیورگانیک و شیمی دارویی، منابع اکولوژی مولکولی و یا مجله اروپایی ژنتیک انسانی منتشر می شود. این تنها چند نمونه از موفقیت های قابل توجهی است که در سال های اخیر موجب شهرت دانشگاه جاگلونیا شده است. موقعیت فعلی JU همچنین در شمار فزاینده ای از برنامه های ثبت اختراع و تعداد رو به رشد اختراعات ثبت شده اعضای هیات علمی آن بازتاب می یابد که ۸ برنامه کاربردی و ۲ اختراع ثبت شده در سال ۲۰۰۷ و ۶۰ برنامه کاربردی و ۱۱ اختراع ثبت شده در سال ۲۰۱۳ داشته است. جای تعجب ندارد که کارکنان دانشگاه جاگلونیا مفتخر به دریافت جوایز معتبری از جمله جوایز نخبگان بنیاد علم لهستان ( “جوایز نوبل لهستان”) شده اند که به اساتید ژان ولنسکی، توماش گازیک، و جان پاتمتا طی سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳ اعطا شده است.
از دیگر مزایای دانشگاه جاگلونیا مکان آن در شهر تاریخی کراکوف است که پایتخت سابق لهستان و مرکز فرهنگی بزرگی است که میلیون ها نفر از گردشگران از آن بازدید می کنند. برخی از ساختمان های دانشگاه بسیار تاریخی هستند.

هزینه دوره های فردی

هزینه دوره های فردی در سال تحصیلی ۱۷/۲۰۱۶ به شرح زیر است:
دوره MA – ۶۰ ساعت آموزش (۹ امتیاز ECTS): 450 یورو
دوره MA – ۳۰ ساعت آموزش (۴٫۵ امتیاز ECTS): 225 یورو
دوره SA – ۴۰ ساعت آموزش (۶ امتیاز ECTS): 300 یورو
دوره های زبان – ۶۰ ساعت آموزش (۷٫۵ امتیاز ECTS): 375 یورو
دانش آموزانی که در چهار دوره (یا بیشتر) در یک سال تحصیلی شرکت کنند، تخفیف ۵ درصدی در هزینه ها دریافت خواهند کرد.
هزینه تکرار سال تحصیلی
هزینه تکرار یک سال تحصیلی به صورت زیر است*:

* ۶۰ امتیاز ECTS برای اتمام یک سال تحصیلی نیاز است. دانش آموز نمی تواند در دوره های اجباری اخذ شده در سال اول برنامه MA (تمدن اروپایی و سمینار MA(1) مردود شود.
دانش آموز می تواند درخواست دهد و برای قبولی مشروط در سال تحصیلی مورد نظر پذیرفته شود، در صورتی که حداقل ۵۰ امتیاز ECTS کسب کند. یک درخواست امضا شده باید به اداره اجرایی CES تا ۱۵ سپتامبر سال تحصیلی مربوطه برای روند درخواست ارائه کنید.
هزینه تکرار دوره
مردودی در برخی از دروس و یا کل دوره ** به دانشجو امکان می دهد تا سال بعدی از برنامه تحصیلی خود را ادامه دهد. عدم موفقیت در برخی از دروس این دوره از دوره کامل موجب پیامدهای مالی زیر می شود:

** دانش آموز باید حداقل امتیاز (۶۰ ECTS یا حداقل ۵۰ ECTS در صورت امکان) را کسب کند تا برای تکرار دوره واجد شرایط باشد.
در مورد دانشجویان در سال آخر (دوم) تحصیلات اعمال نمی شود.

رشته های تحصیلی دانشگاه جاگلونیا:

BA در مطالعات فرهنگی
روابط بین الملل و مطالعات منطقه BA
روابط بین الملل و مطالعات منطقه BA
مدیریت BA، کارشناس مدیریت بین المللی
دوره کارشناسی در خارج از کشور
کارشناسی ارشد مطالعات اروپا – مطالعات اتحادیه اروپا
در مطالعات اروپا (با دانشگاه پادووا)
کارشناسی ارشد مطالعات اروپا / کارشناسی ارشد علوم سیاسی (دانشگاه کوبه)
EuroPubHealth: بهداشت
حکومت، رهبری و مطالعات دموکراسی: کارشناسی ارشد مطالعات اروپا / کارشناسی ارشد در حکومت، رهبری و مطالعات دموکراسی (با دانشگاه کاتولیک پرتغال)
کارشناسی ارشد بین المللی در اقتصاد، دولت و جامعه
کارشناسی ارشد بین المللی در روسیه، آسیای مرکزی و شرق اروپا مطالعات
روابط بین الملل: اروپا از ویشگرد چشم انداز
کارشناسی ارشد مطالعات آسیایی
کارشناسی ارشد مطالعات فرهنگی – مطالعات در دوسوی اقیانوس اطلس
کارشناسی ارشد مطالعات فرهنگی، تخصص – لهستانی اوکراین Studies.European چشم انداز
MA در Euroculture: جامعه، سیاست، فرهنگ و در چهارچوب جهانی
کارشناسی ارشد مطالعات اروپا (مرکزی و مطالعات اروپای شرقی تخصصی)
کارشناسی ارشد مطالعات اروپا (مرکز و شرق اروپا مطالعات: تحقیقات آهنگ)
کارشناسی ارشد مطالعات اروپا (مطالعات تخصص اتحادیه اروپا)
کارشناسی ارشد مطالعات اروپا (Europeanisation و حکومت تخصصی)
کارشناسی ارشد مطالعات اروپا (مطالعات در مورد هولوکاست و توتالیتر سیستم تخصصی)
کارشناسی ارشد مطالعات اروپا / کارشناسی ارشد در علوم اجتماعی
کارشناسی ارشد در ریاضیات
استاد در مطالعات اروپا (با دانشگاه وین)
کارشناسی ارشد طیف سنجی پیشرفته در شیمی
کارشناس ارشد بیوتکنولوژی مولکولی
دکترا ی ادبیات تطبیقی
مطالعات بین المللی دکترا در علوم پزشکی
دکترای نجوم
دکترا ی بیوفیزیک
دکترای فیزیک
دکترای جراحی دندانپزشکی. پزشکی و دندان – برای فارغ التحصیلان دبیرستان
کارشناس ارشد محیط زیست و تکامل
کارشناس ارشد محیط زیست و تکامل

پیش از عزیمت

تحصیل در خارج از کشور تجربه ای هیجان انگیز است و تغییراتی در زندگی ایجاد می کند. با این حال، چند مرحله عملی وجود دارد که باید قبل از سفر خود تکمیل کنید، به طوری که به خوبی برای شروع ماجراجویی خود در لهستان آماده شوید.
موسسه حقوقی ملک پور،بزرگترین موسسه حقوقی خاورمیانه،شما را در انجام این تجربه زیبا کمک مینماید.
پاسپورت / ویزا
شهروندان خارج از اتحادیه اروپا
شهروندان خارج از اتحادیه اروپا طبق قانون لهستان کسب “ویزای دانشجویی”، که رسماً با عنوان ویزای اقامت طولانی مدت ملی (نوع D) شناخته می شود، از کنسولگری لهستان در کشور خود لازم است. این ویزا به دانشجویان امکان ورود و اقامت در لهستان تا پایان اعتبار ویزا (حداکثر ۳۶۵ روز) می دهد. به دانشجویان توصیه می شود که برای ویزای چند بار ورود درخواست دهند که به آنها امکان سفر در سراسر منطقه شنگن به مدت حداکثر ۹۰ روز می دهد.
فهریت کاملی از کنسولگری لهستان در خارج از کشور در اینجا موجود است.
به منظور شروع روند درخواست ویزا، متقاضی باید به وب سایت “e-Konsulat” مراجعه و نزدیکترین کنسولگری لهستان در کشور خود را انتخاب نماید:
قانونی کردن اقامت خود در لهستان
شما چه شهروند اتحادیه اروپا باشید یا خیر، احتمالاً سوالات بسیاری در مورد جنبه اداری و قانونی تحصیل در لهستان دارید. لطفا به برخی راهنمایی های مفید در زیر توجه داشته باشید که به منظور آشنایی شما با این روند ارائه شده است. همیشه پس از پذیرش دانشجو در این برنامه اطلاعات بیشتری ارائه می شود.

ویزا

شهروندان بسیاری از کشورها می توانند بدون ویزا و بر اساس شرایط سفر بدون ویزا وارد لهستان شوند. به عنوان نمونه، شهروندان ایالات متحده، کانادا، استرالیا، نیوزلند، کرواسی، صربستان و ژاپن می توانند وارد کشور شده و به مدت ۹۰ روز بمانند. این دانشجویان می توانند تنها به مدت ۹۰ روز در هر دوره نیم ساله اقامت داشته باشند که به این معنی است که در مجموع ۱۸۰ روز از هر دوره ۳۶۵ روزه بر اساس بدون ویزا اقامت کند. اگر دانشجو بیش از زمان اختصاص داده شده خود بماند، آنها ممکن است در قبال آن جریمه شوند و / یا حتی از آنان خواسته شود تا کشور را ترک کنند. به همین دلیل، به دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا توصیه می شود که در سال اول تحصیلات خود در لهستان قبل از ورود خود ویزا بگیرند.
شهروندان ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا برای ورود به لهستان نیاز به ویزا ندارند. با این حال، به طور رسمی، گذرنامه برای ورود به لهستان به قصد تحصیل لازم است. شهروندان اتحادیه اروپا می توانند با انواع دیگری از کارت شناسایی (ID ملی) برای اقامت کمتر از ۹۰ روز از مرز عبور کند.
پس از ورود به لهستان، دانشجویان اتحادیه اروپا باید اقامت خود در بخش منطقه ای برای امور اتباع خارجی ثبت نام کنید. کارکنان مرکز مطالعات اروپایی می توانند به شما در مواجهه با این دفتر کمک کنند.
طبق قانون لهستان تمام شهروندان خارج از اتحادیه اروپا که مایل به تحصیل در لهستان باشند، باید ویزای “دانشجویی” که رسماً ویزای اقامت طولانی مدت ملی (نوع D) نامیده می شود، از کنسولگری لهستان در کشور خود بگیرند.
مسکن
همه دانشجویانی که در برنامه های CES MA شرکت می کنند، یک مکان تضمینی در خوابگاه مسکونی ما دارند. دانشجویان همچنین می توانند آپارتمان خصوصی اجاره کنند.
خوابگاه های مسکونی
ارزان ترین گزینه مسکن برای دانشجویان خوابگاه است. اتاق های خوابگاهی برای دانشجویان CES، در خوابگاه های زیر موجود است:
این اتاق ها شامل اتاق دو و سه نفره مبله می باشد. هزینه هر نفر در حال حاضر ۳۴۵ زلوتی در ماه است، که شامل آب و برق و دسترسی به اینترنت می شود.
برای گرفتن اطلاعات بیشتر در این زمینه با مشاورین و کارشناسان ارشد موسسه حقوقی ملک پور،تماس حاصل نموده . لازم به یادآوری است موسسه ملک پور،موسسه ای حقوقیست و جهت دادن مشاوره های حقوقی در خدمت شما عزیزان میباشد.برای انجام هر گونه مشاوره ای جهت اخذ اقامت کشور لهستان،پیش از هر اقدامی با مشاوران متخصص در امور بین الملل و وکلای با تجربه موسسه حقوقی ملک پور مشورت کرده و پس از کسب اطلاعات در این زمینه تصمیم خود را اخذ کرده و اقدام نمایید .
گرداورنده:سمیرا یاوری

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ