تحصیل داروسازی در آلمان و بررسی شرایط آن

تحصیل داروسازی در آلمان، شرایط لازم جهت تحصیل داروسازی در آلمان و همینطور هزینه های تحصیل و هزینه های زندگی در آلمان و مواردی همچون شرایط کار پس از تحصیل در این کشور را مورد بررسی و تحلیل علمی قرار داده ایم. اما دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیل در آلمان با این سوال مواجه هستند که آیا بعد تحصیل اجازه کار در این کشور خواهند داشت؟ و یا چطور می توان بعد ادامه تحصیل اقامت خود را در این کشور تمدید نمایند؟ هدف از گرد آوری این مقاله، پاسخ به سوالات شما عزیزان در باب تحصیل داروسازی در آلمان می باشد. تحصیل در رشته پزشکی و پیراپزشکی در المان همچون داروسازی و دندان پزشکی همواره مورد توجه بسیاری از افراد و متقاضیان تحصیل رشته پزشکی قرار گرفته است و سالیانه تعداد زیادی دانشجو جهت ادامه تحصیل به این کشور مهاجرت می نمایند.

شما متقاضیان گرامی می توانید جهت کسب اطلاعات جامع تر در باب تحصیل داروسازی در آلمان تا پایان این مقاله با ما همراه باشید . همینطور می توانید برای کسب اطلاعات در باب ویزای تحصیلی آلمان و یا شرایط تحصیل داروسازی در کشورهای دیگر به وب سایت موسسه حقوقی ملک پور مراجعه نموده و اطلاعات جامعی در این رابطه کسب نمایید. همچنین شما متقاضیان گرامی می توانید طی تماس تلفنی با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور و بهره مندی از مشاوره رایگان شرایط خود را جهت تحصیل در رشته داروسازی بررسی نمایید.

تحصیل داروسازی در آلمان شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

تحصیل داروسازی در آلمان و شرایط عمومی

تحصیل در رشته داروسازی و مطالعه در این رشته تخصصی متمرکز بر ماژول های اصلی همانند شیمی، زیست شناسی وفیزیولوژی انسان، نحوه تولید دارو (داروسازی) و فارماکولوژی می باشد. علاوه بر آن تحصیل در رشته داروسازی به صورت تخصصی تمرکز بر پژوهش علمی و تحقیقات دانشگاهی با آموزش حرفه ای و مهارت دارویی و یادگیری مسائل قانونی و اخلاقی و نحوه ارتباط با بیماران می باشد. تحصیل داروسازی در آلمان ممکن است این فرصت را در اختیار دانشجویان قرار دهد که بتوانند در رشته خاصی همانند توسعه داروهای جدید و یا در رشته مراقبت از بیماران و یا در حوزه تخصصی مراقبت های پزشکی تحصیل نمایند.

آلمان کشوری جمهوری فدرال است که پایتخت آن برلین می باشد. این کشور از شمال با دریای بالتیک و دانمارک، از شرق با لهستان و جمهوری چک و از جنوب با اتریش و سوئیس، از غرب با فرانسه و لوکزامبورگ، بلژیک و هلند هم مرز می باشد. این کشور با مساحت 357121.41 و با جمعیت 82 میلیون نفر یکی از پر جمعیت ترین کشورهای اروپایی محسوب می گردد. 41 میلیون نفر از جمعیت این کشور را زنان و 39 میلیون نفر باقی را مردان تشکیل داده است. که حدود 40 میلیون نفر از جمعیت این کشور مشغول به کار می باشند.

در جدول زیر هرم جمعیت آلمان را می توانید مشاهده کنید:

هرم جمعیت آلمان شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان

جهت درخواست شما برای تحصیل در دانشگاه های آلمان باید فرم درخواست خود را مبنی بر اطلاعات شخصی، میزان آموزش و تجربات حرفه ای خود را تکمیل نمایید. دانشگاه های آلمان معمولا فرم در خواست را به صورت آنلاین در اختیار متقاضیان قرار می دهند. افرادی که تحصیلات خود را در آلمان نگذرانده اند برای ورود به دانشگاه باید در Feststellungsprüfung ثبت نام کنند تا بتوانند جهت آمادگی در آزمون Studienkollegs  صلاحیت ارزیابی را به دست آورند. در صورتی که پس از گذراندن این دوره ها و موفقیت بودن آزمون، دانشجویان مجاز به پذیرش تحصیل در آلمان می باشند. این دوره ها مربوط به حوزه تحصیل در رشته های مورد علاقه شما برگزار می گردد.  این مقاله توسط تیم مشاورین موسسه حقوقی ملک پور به نگارش در آمده است و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع فـاقد اعتبـار می باشـد و کار غیـر حـرفه ای محسـوب می گردد. شما متقاضیان گرامی می توانید در ادامه این نوشتار با  شرایط ورود به دانشگاه های داروسازی آلمان بیشتر آشنا شوید.

مهاجرت به آلمان 1 شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان

فایل تصویری موسسه ملک پور درباب تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در خارج از کشور

video شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان

فایل صوتی موسسه ملک پور درباب تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در خارج از کشور

audio شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان

تحصیل داروسازی در آلمان و شرایط ورود به رشته پزشکی

تحصیل رشته داروسازی در آلمان و شرایط و نحوه ثبت نام در رشته های داروسازی در بین موسسات ودانشگاه های مختلف متفاوت می باش،. اما می توان گفت تقریبا در تمام دانشگاه ها و موسسات آموزشی، رشته داروسازی برای دانشجویان با مطالعه شیمی، زیست شناسی، فیزیک و ریاضیات همراه خواهد بود. قابل ذکر است تحصیل در رشته داروسـازی به طـور معـمول رقابتـی است. همانطور که پیشتر اعلام کردیم افرادی که در خارج از آلمان مدارک تحصیلی خود را اخذ نموده اند باید صلاحیت مدارکشان مورد ارزیابی قرار گیرد و برای ورود به رشته داروسازی باید دوره های یکساله بگذرانند و بعد از موفقیت در آزمون ورودی به راحتی پذیرش خود را از دانشگاه اخذ نمایند. بنابراین انتظار می رود دانشجویان در زمان تحصیل خود بهترین نمرات را اخذ نموده باشند. همچنین برای ورود به رشته داروسازی داشتن مهارت بالا در زبان آلمانی الزامی می باشد.

دانشجویان غیر اتحادیه اروپا برای ادامه تحصیل در آلمان، در ابتدا باید مدارک تحصیلی آنان مورد بررسی قرار گیرد که آیا شرایط ادامه تحصیل در دانشگاه های آلمان را دارند یا خیر؟ در کشور آلمان فهرستی از مدارک تحصیلی خارجی وجود دارد که بر اساس معیار تحصیلی آلمان نمی باشد که برای این موضوع مدارک تحصیلی باید معدل سازی شود. بنابراین دانشگاه های آلمان را حلی به نام Studienkolleg را در نظر گرفته اند.  تخمین زده شده است دانشجویان بین المللی که در این دوره ها به طور منظم شرکت کرده اند، موفق تر از کسانی هستند که بدون گذارن این دوره ها وارد دانشگاه می شوند. معمولا دوره های Studienkolleg بریا 4 ترم و یا یک سال تحصیلی ادامه دارد. دانشجویان با شرکت در این دوره ها می توانند با مهارت ها و دانش های مورد نیاز بر دوره های مورد علاقه متقاضیان برای آمادگی در دانشگاه ها انجام شود. دانشجویان بر اساس رشته های تحصیلی می توانند در یکی از دور های زیر تحصیل نمایند:

T-Kurs: زبان آلمانی، دروس ریاضی، فیزیک، شیمی و کامپیوتر
M-Kurs: زبان آلمانی، دورس ریاضی، فیزیک، شیمی، زیست شناسی
W-Kurs: زبان آلمانی، دروس ریاضی، اقتصاد، تجارت و جامعه شناسی
G-Kurs: زبان آلمانی، تاریخ، ادبیات آلمانی، جامعه شناسی و آمار

 

studying english language in Germany شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان

تحصیل داروسازی در آلمان و دانشگاه های پزشکی

دانشجویانی که آلمان را به عنوان یک تجربه تحصیلی در سطح بین الـملل انتخـاب می کننـد، می توانند از محیط های آموزشی در سطوح بالا، از آزمایشگاه های در کیفیت جهانی که قابل دسترس اساتید و محققان و محصلان می باشد در کنار کم هزینه بودن تحصیل بهره مند شوند.زداروسازی بخش مهمی از زنجیره مراقبت های بهداشتی محسوب می گردد که بازار گسترده ای برای افراد موفق در این رشته را به همراه خواهد داشت. بنابراین در این بخش از نوشتار 5 مورد از عواملی که در انتخاب بهترین دانشگاه های پیشرفته آلمان برای مطالعه در رشته داروسازی را خدمتتان اعلام می کنیم:

 • آزمایشگاه ها

  در دسترس بودن آزمایشگاه های دانشگاه برای دانشجویان رشته علوم پزشکی و علوم طبیعی

 • حمایت از دانشجویان بین المللی جهت اقامت پس از تحصیل

  پشتیبانی و راهنمایی دانشگاه ها در آماده سازی دانشجویان برای اقامت پس از تحصیل، امکان استفاده از معافیت های تحصیلی برای دانشجویان

 • اعتبار پژوهش

  بررسی اعتبار در زمینه تحقیق و پژوهش دانشگاه ها و موسسات آموزشی

 • سازمان دهی مطالعات

  دانشجویان می توانند با بررسی کامل دوره های ارائه شده در رابطه با مقررات اعلام شده، فرصت های دسترسی به روادید های اجباری و مقررات آزمون ورودی آشنا شوند

 • فراهم آوردن مقدمات ورود به بازار کار

  دانشجویان بین المللی می توانند با توجه به برنامه های درسی ارائه شده در ارتباط با نیاز بازار کار شرایط را ارزیابی کنند و در زمینه های حرفه ای و تخصص خود وارد بازار کار شوند

بر اساس مدارک رسمی  که در سال 2018 وجود دارد، 429 موسسه عالی آموزشی در آلمان وجود دارد که 106 موسسه آموزش عالی آن دانشگاه های برتر آلمان می باشند که از استاندارد های جهانی آموزش عالی برخوردار می باشند. با توجه به معیار های اعلام شده، لیست 5 دانشگاه آلمانی را خدمتتان اعلام می نماییم.

 • دانشگاه TU BRAUNSCHWEIG

  دانشگاه TU BRAUNSCHWEIG از سال 1835 در رشته داروسازی تدریس خود را برای دانشجویان بین المللی شروع کرده است. امروزه این دانشگاه پذیرای بیش از 600 دانشجوی بین المللی می باشد. این دانشگاه یکی از بزرگترین دانشگاه های بزرگ آلمان در رشته داروسازی می باشد که در ایالت نیدرزاکسن است. دانشجویان علاوه بر یادگیری علوم آماده سازی مواد زیست فعال، تجزیه شیمیایی و فرمول دارویی و تاثیر آن بر بدن انسان در بخش های مختلفی همانند تمرکز بر پژوهش های مشترک مانند مولکول های بیووائیت و توسعه دارویی را به دست می آورند.

 • دانشگاه MARBURG

  این دانشگاه یکی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان می باشد. این دانشگاه به عنوان یک موسسه پروتستان در سال 1527 آغاز به کار می کند. در حال حاضر می توان گفت نزدیک به 25.000 دانشجو در ماربورگ تحصیل می کنند که 12 درصد از  دانشجویان این دانشگاه، دانشجویان بین المللی می باشد

 • دانشگاه GREIFSWALD

  این دانشگاه در سال 1456 تاسیس گردید. این دانشگاه یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپا می باشد. این دانشگاه با بیش از 12.000 دانشجو از سراسر جهان با دریافت مدرن ترین روش های تحصیلی و ایجاد فرصت های هیجان انگیر امکان ادامه تحصیل را فراهم کرده است. تحقیقات علمی جز اولویت های دانشگاه گریسوالد در علوم پزشکی است.

 • دانشگاه FRANKFURT

  دانشگاه گوته فرانکفورت در میان دانشگاه های برتر بین المللی قرار گرفته است که انواع مختلفی از برنامه های تحصیلی در گروه های مختلف تحصیلی را ارائه می دهد. این دانشگاه در بخش های شیمی، بیوشیمی و داروسازی با برخورداری از 32 استاد برجسته مشغول به فعالیت می باشند. این دانشگاه با بیش از 1.850 دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و بیش از 500 دانشجوی دکتری در موضوعات داروسازی، شیمی و بیوشیمی مشغول به تحصیل و تحقیق می باشند.

 • دانشگاه FREIBURG

  در میان تمام شرایط اعلام شده برای تحصیل در رشته داروسازی، دانشگاه فرایبورگ یک رویکرد عالی برای دانشجویان خود ارائه می دهد، چرا که زمینه های تحقیق در این موسسه شامل مدلسازی  تعاملات مولکولی، پیش بینی اثرات بیولوژيکی مولکولی و شناسایی عوامل بالقوه دارو های جدید می باشد. همچنین در این دانشگاه می توان واکنش مختلف و اثرات درمان و پاسخ تجزیه و تحلیل درمان داروها بر بدن انسان مورد بررسی قرار می گیرد. یکی دیگر از شرایط تحصیل در این دانشگاه، کار کردن در محدوده آزمایشگاه های این دانشگاه و بررسی ارزیابی های به دست آمده بر اساس مقدار و دوز مصرفی و فرآیند تولید دارو می باشد.

لیست دانشگاه های رایگان آلمان

تحصیل داروسازی در آلمان و مدارک لازم برای پذیرش

با گذراندن دوره های آمادگی جهت تحصیل در دانشگاه که پیشتر به آن اشاره شد، باید حداقل سطح دانش زبان آلمانی و یا زبان انگلیسی را بگذرانید. البته این موضوع بسته به اینکه دانشجویان برای ادامه تحصیل کدام یک از دانشگاه را انتخاب می کنند دارد، اما با این حال دانشجویان باید به طور معمول یک سطحی از زبان آلمانی (B1 و یا B2) برای حضور در دوره های آمادگی داشته باشند.

اسناد زیر برای درخواست پذیرش تحصیلی در رشته داروسازی مورد نیاز است:

 • مدارک تحصیلی قبلی شما
 • نمرات از تحصیلات قبلی
 • مهارت زبان آلمانی
 • رزومه تحصیلی متقاضی
 • گذراندن دوره Studienkolleg و قبولی در آزمون ورودی دانشگاه
 • کپی ترجمه شده از اسناد فوق توسط مترجم رسمی گواهی شده

medical school 1 شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان

ویزای تحصیلی آلمان

تحصیل داروسازی در آلمان و هزینه های تحصیل

البته می توان گفت جای تعجب نیست که آلمان در میان دانشجویان بین المللی یکی از بهترین اصلی ترین انتحاب ها مجسوب می شود، چرا که طبق آمار رسمی بیش از 357.000 دانشجوی بین المللی در جستجوی تحصیلات دانشگاهی در آلمان می باشند. این در حالی است که به طور پیوسته این میزان در حال افزایش است. از عمده ترین دلایل این امر که کاملا واضح است، کم هزینه یا بدون هزینه بودن تحصیل در آلمان می باشد. این در حالی است که ادامه تحصیل و آموزش عالی در حال تبدیل شدن به یک امر ضروری می باشد و با توجه به افزایش نیاز به نیروی متخصص و ماهر،  هزینه های دانشگاه ها به سرعت رو به افزایش می باشد. با این حال آلمان یکی از مقاصد پر طرفدار به جهت گذراندن دوره های تخصصی و کسب درجات بالا از دانشگاه های  این کشور می باشد. در ادامه این بخش باید توجه داشته باشید که تحصیل در رشته های پزشکی و داروسازی  به 2 دسته تقسیم می شود:

 • دانشگاه های ملی
 • دانشگاه های خصوصی

طی تصمیمات مقامات بلند پایه آلمان در اکتبر 2014 مبنی بر تحصیلات عالی به شکل رایگان برای دانشجویان بین المللی رقم خورد و از آن به بعد دانشجویان از پرداخت هزینه تحصیل در دانشگاه های ملی این کشور معاف بوده و تنها هزینه دانشجویان بین المللی، بلیط حمل و نقل و بیمه تحصیلی آنان است که می توان گفت مجموع آن در یک ترم تحصیلی معادل 250 یورو می باشد. اما در صورتی که دانشجویان بین المللی قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های خصوصی آلمان را داشته باشند باید هزینه های تحصیل در این دانشگاه ها را پرداخت نمایند. قابل توجه می باشد که هزینه های تحصیل در دانشگاه های خصوصی در رشته های پزشکی و رشته های داروسازی در سال حدود 20.000 یورو می باشد. بر اساس یک نظر سنجی که از بین 35.3 درصد از دانشجویان بین المللی در سال 2018 انجام شد. مشخص گردید که بیشتر دانشجویان بین المللی به عنوان دلیل اصلی انتخاب آلمان بریا ادامه تحصیل برخورداری از تحصیلات کم هزینه و یا بدون هزینه و رتبه های عالی دانشگاه های این کشور اعلام نموده اند.

هزینه تحصیل پزشکی در آلمان

تحصیل داروسازی در آلمان و هزینه های زندگی

دانشجویان بین المللی که به دنبال تحصیل داروسازی در آلمان می باشند. علاقه مند هستند که شرایط زندگی و هزینه های زندگی در آلمان را مورد بررسی قرار دهند تا قبل از مهاجرت تحصیلی یک برآورد مالی در این امر داشته باشند. دانشجویان بین المللی با کمی مدیریت مالی هوشمندانه و تغییرات جزئی در نوع و شیوه زندگی می توانند هزینه های زندگی خود را کاهش دهند. البته هزینه های زندگی دانشجویان بین المللی در آلمان کاملا مقرون به صرفه است. این در حالی است که اجاره مسکن از مهمترین نگرانی های دانشجویان بین المللی در آلمان می باشد. هر چند می توان گفت گزینه های بسیار زیادی برای اجاره آپارتمان در آلمان وجود دارد که بسته به منطقه و شهر سکونت می تواند هزینه های آن متفاوت باشد. اما دانشجویان می توانند برای کاهش هزینه های خود، اتاق و آپارتمان را با شخص دیگر به اشتراک بگذارند تا هزینه های آنان به نصف کاهش یابد. هزینه سایر کالا ها و خدمات را در جدول زیر به شرح می رسانیم :

مترو 2.70 یورو ( بلیط یک طرفه )
تاکسی 2.00 یورو به ازای یک کیلومتر
اینترنت 30.39 یورو
آب معدنی 0.34 یورو برای بطری 1.5 لیتری
شیر 0.71 یورو برای 1 لیتر
پنیر 8.95 یورو برای 1 کیلو گرم
تخم مرغ 1.85 یورو به ازای 12 عدد
غذای رستوران 45.00 یورو برای 2 نفر
گوشت 11.09 یورو برای 1 کیلو گرم
اجاره مسکن آپارتمان 1 خوابه در خارج از مرکز شهر 530.77 یورو در ماه

تحصیل داروسازی در آلمان و دریافت ویزا

دانشجویانی که شهروند کشورهای عضو اتحادیه اروپا و انجمن تجارت آزاد اروپا (EU/EFTA) می باشند به طور آزادانه می توانند در آلمان تحصیل نمایند و بدون نیاز به هیچ گونه مجوز اضافی در ضمن تحصیل مشغول به کار شوند. این در حالی است که دانشجویانی که شهروند اتحادیه اروپا نیستند و قصد ادامه تحصیل در آلمان را دارند باید برای اخذ ویزای تحصیلی درخواست نمایند. دانشجویانی که برای مدت بیش از 90 روز قصد اقامت و تحصیل در آلمان را دارند باید برای ویزای دانشجویی بلند مدت اقدام نمایند تا از این طریق اجازه اقامت تحصیلی آلمان را داشته باشند. توصیه می شود دانشجویانی که نامه پذیرش از دانشگاه های آلمانی را به دست می آورند،  برای گرفتن ویزای دانشجویی حداقل 3 ماه قبل از عزیمت اقدامات لازم را انجام دهند.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی به شرح زیر می باشد‌:

 • پاسپورت وکپی آن

  اعتبار پاسپورت باید بیش از 6 ماه باشد‌

 • نامه پذیرش تحصیلی متقاضی
 • ارائه آخرین مدارک تحصیلی و ارائه پایان دوره دیپلم 12 ساله به همراه ترجمه آن
 • ارائه 2 قطعه عکس
 • ارائه شناسنامه به همراه کپی آن
 • تکمیل فرم در خواست ویزای تحصیلی کشور آلمان
 • گواهی تمکن مالی

  ارائه پرینت بانکی، مبنی بر پشیبانی مالی در زمان تحصیل متقاضی

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

تحصیل داروسازی در آلمان و کار پس از تحصیل

دانشجویانی که مدارک تحصیلات عالی خود را از دانشگاه های آلمان کسب می کنند، یک درجه بالاتر و قابل اعتماد تر در سراسر جهان شناخته می شود و به همین عنوان فارغ التحصیلان دانشگاه های آلمان از قابلیت استخدام بالا در بازار  کار جهانی برخوردار می شوند. بنابراین بسیاری از کارفرمایان بر اساس اعتبار و اعتماد بر حرفه ای بودن شما از طریق گذراندن دوره های حرفه ای و دوره های تحصیل در آلمان پیشنهادات جذابی برای استخدام به شما خواهند داد، چرا که بر این باورند افرادی که در آلمان تحصیل کرده اند به شدت می توانند به بهبود تجارت آنان کمک کنند. فارغ التحصیلان رشته داروسازی می توانند بر اساس تحصیلات و مهارت های خود مجوز اقامت به مدت 18 ماه کسب نمایند و در طول این مدت از طریق پیشنهادات شغلی وارد  بازار کار شوند. البته دانشجویانی که در حین تحصیل بتوانند با کارفرمایان و کمپانی های متفاوت وارد مذاکره شوند که به محض پایان تحصیل پیشنهاد شغلی را به دست آورند از این مقطع عبور کرده اند و می توانند به سرعت اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری تبدیل نمایند. بنابراین فارغ التحصیلان رشته داروسازی اگر بتوانند به مدت 5 سال در آلمان مشغول به کار شوند، می توانند در خواست خود را مبنی بر کسب اقامت دائم اعلام نمایند. 

کار پس از تحصیل در آلمان
تحصیل داروسازی در آلمان و سخن پایانی

تحصیل داروسازی در آلمان، شرایط عمومی تحصیل داروسازی در آلمان و مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش و اخذ ویزا در این نوشتار به طور کلی مورد بررسی قرار گرفت . همانطور که گفته شد، متقاضیان تحصیل داروسازی در آلمان بعد از گذراندن دور های یکساله می توانند وارد دانشگاه های پزشکی و پیراپزشکی این کشور شوند که به مدت 4 سال در دوره کارشناسی مشغول به تحصیل گردند. نکته حائز اهمیت جهت تحصیل در دوره 4 ساله داروسازی، گذراندن علوم پایه همچون زیست شناسی، فیزیک، ریاضی و شیمی می باشد که در دو سال اول به صورت تئوری و در دو سال دوم به صورت علمی و تخصصی در مراکز درمانی دوره می گذرانند. در فرآیند تحصیل داروسازی در آلمان، دانشجویان بین المللی در 8 مرحله که تمام مراحل به صورت جزئی در این نوشتار مورد بررسی قرار گرفت را به صورت ساده خدمتتان شرح خواهیم داد. روند درخواست تحصیل در آلمان :
1-یافتن یک برنامه جهت تحصیل در آلمان
2-برآورد تمام پیش نیازهای لازم و ضروری
3-یادگیری زبان آلمانی
4-ارائه تمکن مالی
5-درخواست پذیرش تحصیلی
6-دریافت ویزای دانشجویی
7-ثبت نام در دوره های آمادگی جهت ورود به دانشگاه
8- یافتن محل اقامت
ادامه تحصیل و مهاجرت تحصیلی امری بسیار مهم و حیاتی می باشد، چرا که مستقیما با آینده متقاضیان از جهات کیفیت تحصیل، شرایط کار در آن کشور و اقامت پس از تحصیل متقاضیان در ان کشور در ارتباط است. از این رو پیشنهاد می گردد قبل از هر اقدامی در این زمینه با مشاورین و و کلای بین المللی تماس حاصل نموده و از شرایط مهاجرت و همچنین شرایط تحصیل در آن کشور مطلع شوید. موسسه حقوقی ملک پور با بیش از 15 سال سابقه در امر مهاجرت با ارائه مشاوره تخصصی و علمی با هدف ارائه بهترین خدمات مشغول به فعالیت می باشد. شما متقاضیان گرامی می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل داروسازی در آلمان و بررسی شرایط ادامه تحصیل در این کشور با مشاورین موسسه تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید. همینطور می توانید در پایان این نوشتار نظرات، پیشنهادات و سوالات خود را مطرح نموده و در کمترین زمان ممکن پاسخ آن را دریافت نمایید.

law شرایط تحصیل رایگان داروسازی در آلمان
84 پاسخ
 1. mona گفته:

  سلام.من دانشجوی داروسازی دانشگاه سراسری هستم.4 ترم هم در دانشگاه گذرانده ام.
  ایا امکان ادامه تحصیل به صورت دوره ی تخصص در المان هست یا باید دوباره داروسازی را از اول بگذرانم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. شرایط تحصیل پزشکی آلمان به شرح زیر است:
   • الزاماً خواندن پیش دانشگاهی (از سال گذشته اعمال میشه) – ام کورس باید خوانده بشه و بعد وارد دوره علوم پزشکی دانشگاه شود.
   • شروط:
   1. ماکزیمم سن اپلای 21 (برای مثال 19 سال لب مرز هست به خاطر وقت سفارت)
   2. حداقل معدل: 16
   3. حتما دیپلم یا پیش دانشگاهی تجربی (لزوماً همان رشته)
   4. اینتیک سپتامبر: مدرک زبان ب آینس – اینتیک ژانویه: بتسوای
   • آزمون ام کورس و در صورت قبولی ورود به دانشگاه
   نیاز به دوره های معادل سازی هم احتمال زیاد خواهید داشت.

   پاسخ
 2. آوا گفته:

  سلام. من سی و چهار سالمه. لیسانس شیمی دولتی دارم. اما معدل لیسانسم 12 هست. آیا با این معدل و یه مدرک خوب زبان میتونم جایی داروسازی بخونم؟ چون اونطور که متوجه شدم داروسازی تو کشورای دیگه مثل ارشد شیمیه.

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. تحصیل پزشکی و رشته های مرتبط در بسیاری از کشورها طبق قوانین آموزشی این کشورها نیازمند این است که در کنکور سراسری در رشته مورد نظر قبولی اخذ نموده و پس از گذراندن حداقل یک ترم اقدام نمایید و ترحیحاً از ابتدا مدرک زبان این کشور را نیز داشته باشید. مگر اینکه در دانشگاه خصوصی اقدام به تحصیل نمایید. همچنین ممکن است نیاز به گذراندن دور های پیش پزشکی نیز داشته باشید.

   پاسخ
 3. تارا گفته:

  سلام من معدل دیپلمم 18.5 و معدل پیشدانشگاهیم 15.5 هستش و 20 سالم داره میشه رشته ام تجربی بوده مدرسه ی دبیرستان و راهنماییم هم تیزهوشان بوده می خواستم بدونم می تونم تو المان دارو سازی رایگان بخونم ؟؟؟؟ و اینکه من امسال کنکور دادم اگر بخوام برم دانشگاه روزانه گیاهشناسی بخونم خوبه ؟؟؟؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. تحصیل پزشکی و رشته های مرتبط در بسیاری از کشورها طبق قوانین آموزشی این کشورها نیازمند این است که در کنکور سراسری در رشته مورد نظر قبولی اخذ نموده و پس از گذراندن حداقل یک ترم اقدام نمایید و ترحیحاً از ابتدا مدرک زبان این کشور را نیز داشته باشید. همچنین ممکن است نیاز به گذراندن دور های پیش پزشکی نیز داشته باشید. شما اطلاعات کامل و دقیق را برای ارزیابی ارائه نکرده اید. لذا پیشنهاد میکنیم جهت کسب اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 4. Neda گفته:

  با سلام
  من 23 سال دارم دانشجوی سال اول داروسازی دانشگاه سراسری هستم معدل دیپلم و پیش دانشگاهی ریاضی با معدل 20 دارم و معدل دانشگاه 19.60 و مدرک زبان c1 آلمانی دارم آیا میتونم به دانشگاه آلمان انتقالی بگیرم؟
  ممنون

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای تحصیل داروسازی در آلمان باید در آزمون ورودی دانشگاه شرکت کنید. به زودی محصولی ویدئویی در رابطه با تحصیل و مهاجرت پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در فروشگاه وبسایت برای مدت محدودی به صورت رایگان عرضه خواهد شد. شما می توانید کانال تلگرام ما را دنبال کنید تا از زمان انتشار آن اطلاع یابید.

   پاسخ
 5. دیانا گفته:

  سلام من حال حاضر در پایه دهم هستم و نمرات خوبی هم دارم و از نظر علمی هم سطح بالایی دارم میخواستم بدونم برای گرفتن بورسیه در این سن بهتره و درچه کشور هایی اگه هست میتونم بورسیه بگیرم؟ یا بگذارم بعد از دریافت دیپلم برای تحصیل در داروسازی اقدام کنم و کدام کشور ها بهتر است؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای دریافت بورسیه باید رزومه تحصیلی قوی داشته باشید. معمولا افراد چند ترم را در دانشگاه مقصد تحصیل می کنند و سپس بر اساس رزومه شان برای دریافت بورسیه درخواست می دهند. شما می توانید برای کشورهای زیادی اقدام کنید انتخاب یک کشور کاملا بستگی به شرایط شما دارد بنابراین توصیه می شود با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.

   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 6. مهرناز گفته:

  با سلام من دیپلم ریاضی هستم و لیسانس مهندسی صنایع دارم از دانشگاه غیرانتفاعی ۲۵ سال هم سنم هست من شنیدم میشه با دیپلم ریاضی برای تحصیل در داروسازی در دانشگاه های آلمان اقدام کرد میشه لطفا راهنمایی کنید؟

  Rating: 4
  پاسخ
 7. رامین گفته:

  با سلام خسته نباشید
  من در ایران داروسازی تموم کردم برای کار میخواستم
  بر م آلمان لطفا مرا رهنمایی کنید
  ممنون

  Rating: 5
  پاسخ
  • sahar bandalizadeh گفته:

   با سلام
   دوست عزیز شما برای ادامه تحصیل و کار در اروپا میبایست مدرک تحصیلی خود را در اروپا معادلسازی فرمایید
   و راه های مناسبی برای معادلسازی مدرک تحصیلی شما در سطح اروپا وجود دارد که میتوانید از این طرق استفاده نمایید.

   پاسخ
 8. Hossein گفته:

  سلام خسته نباشید ببخشید من رشته ی ریاضی خوندم دبیرستان اما الان علاقه مند به تحصیل در دوره ی داروسازی هستم در کشور المان، ایا امکان تحصیل من وجود داره در این رشته؟

  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام و عرض ادب. در صورت قبولی در کنکور سراسری در رشته پزشکی از دانشگاه های سراسری و آزاد و گذراندن تعدادی واحد تحصیلی امکان درخواست برای شما به همراه تعدادی شرایط لازم دیگر از جمله وضعیت مالی و سطح زبان شما وجود دارد. پیشنهاد می شود در صورت نیاز جهت مشاوره رایگان و بررسی شرایطتان با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ دفاتر موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمائید.

   پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام و عرض ادب. این موضوع در حوزه کاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد. به طور کلی ارز دانشجویی ویژه دانشجویان مقاطع فوق لیسانس و دکترا مشغول به تحصیل در دانشگاه های معتبر و مورد تأیید وزارت علوم می باشد که پس از ثبت نام و تشکیل پرونده در وزارت علوم و سامانه نشا به دانشجویان اختصاص داده می شود.

   پاسخ
 9. غزل گفته:

  با سلام
  من ارشد حسابداري دانشگاه تهران هستم .ايلتس دارم و به زودي مدرك زبان الماني ميگيرم.ايا امكان اينكه براي رشته داروسازي در المان اقدام كنم هست؟؟

  پاسخ
 10. فرنوش گفته:

  سلام
  من فارغ‌التحصیل رشته داروسازی هستم. برای ادامه تحصیل می خوام به آلمان برم، سوالم اینکه مدرک من در آلمان معادل لیسانس خواهد بود و من باید اونجا ارشد بخونم؟

  پاسخ
 11. مجیدیان گفته:

  سلام ببخشید با معدل دیپلم 18.60 و معدل پیش دانشگاهی 14.30 میشه وارد کالج های المان شد؟ و میتونم بعدش وارد رشته داروسازی بشم؟ ممنون میشم پاسخ بدید

  پاسخ
 12. هانیه گفته:

  سلام ببخشید من کارشناسی فناوری اطلاعات دارم از دانشگاه علمی کاربردی.میخواستم بدونم آیا مدرک من برای پذیرش تحصیلی ارشد در خارج کشور و در دانشگاه های معتبر اعتبار کافی داره؟!؟ ممنون میشم جواب بدین.در این خصوص خیلی نگرانی دارم

  پاسخ
  • M.N گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 13. f kh گفته:

  با سلام
  ببخشید من دانشجوی سال چهارم داروسازی دانشگاه سراسری هستم آیا برای تحصیل رایگان رشته داروسازی در المان میتونم اقدام کنم

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام
   بعد از اتمام درس خود و داشتن مدرک زبان آلمانی این امکان وجود دارد اما اینکه بخواهید انتقالی بگیرید کاری نشدنی میباشد

   پاسخ
 14. پرنیا گفته:

  سلام ، من لیسانس شیمی محض و فوق لیسانس شیمی الی از دانشگاه ازاد دارم . ایا برای خواندن داروسازی در المان باید ابتدا دوره 4 ساله لیسانس را بگذرانم ؟و بعد دوره کارشناسی ارشد و دکتری داروسازی چند ساله است ؟ ایا می توانم مدارکمو معادل سازی کنم و دکتری داروسازی بخوانم یا باید از اول شروع کنم ؟

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 15. محدثه گفته:

  سلام من رشته ام زبانه و تقریبا یه ساله دیگه لیسانسمو میگیرم. میخوام رشته مو عوض کنم و داروسازی بخونم. الان برا تحصیل تو المان برای داروسازی محدودیت دارم بخاطر سنم؟و اینکه چرا نوشته شده بعد 6 سال مدرک کارشناسی پیوسته میدن؟ مگه نباید مذرک دکترا بدن برای داوسازی؟

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 16. mahdiyeh گفته:

  سلام من رشتم معماریه ولی میخوام پیش تجربی بخونم ومدرک زبان آلمانی رو هم میخوام یاد بگیرم.در آلمان داروسازی رایگان پذیرش میکنن ومدارک لازمش نوشته دیپلم وپیش دانشگاهی بایداشته باشیم .من میتونم اقدام کنم یانه؟؟؟حتما باید در ایران کنکور قبول بشم که کشور آلمان پذیرشمو قبول کنه

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 17. هانیه گفته:

  سلام
  خسته نباشید
  میشه دانشگاه هایی که برای رشته پزشکی و داروسازی و فیزیوتراپی محدودیت سنی ندارن رو معرفی کنید؟ که صد درصد بابت رد نشدن بخاطر سن مطمئن باشیم

  پاسخ
 18. sarah گفته:

  ببخشید برای پزیرش یا گرفتن بورسیه تحصیلی در کارشناسی ارشد معدل های دبیرستان هم مهم هستن یا فقط کارشناسی ؟اگه معدل های دبیرستان پایین باشن ولی دانشگاه معتبر باشه با نمره های بالا میشه اقدام کرد برای بورسیه

  پاسخ
 19. پارسان گفته:

  سلام من دیپلم ریاضی دارم و معدل کتبیم ۱۷/۷۸ هست و پیش دانشگاهی تجربی خوندم اما به دلایلی خودم خواستم مدارس بزرگسال برم و معدل کتبی پیش دانشگاهیم ۱۴/۵۶ هست
  ۲۰ سالمه و پشت کنکوریم
  میخواستم ببینم اگر تو ایران شیمی دانشگاه سراسری قبول شم
  امکان ادامه تحصیل تو رشته داروسازی آلمان برام هست?
  باید قبلش دوره های کالج رو گذرونم?
  بزودی مدرک B2 هم میگیرم

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام باید دانشجوی داروسازی سراسری در ایران باشید تا بتوانید.پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر همکار ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 20. MH گفته:

  سلام خسته نباشید
  ببخشید آیا برای تحصیل داروسازی در آلمان حتما باید قبولی در دانشگاه دولتی ایران رو داشته باشیم؟ یعنی مثلا زیست شناسی پیام نور بدرد نمیخوره؟
  ممنون

  پاسخ
 21. دیانا گفته:

  سلام
  در خصوص بازار کار برای رشته داروسازی آلمان بهتر است یا اتریش؟ و آیا میتوان از طریق رشته داروسازی درآمد زیادی کسب کرد؟ در ایران ب این رشته در مقایسه با پزشکی توجه زیادی نمیشود در خارج از کشور هم آیا رشته پزشکی محبوب تر است؟ شما برای این رشته چه کشوری را توصیه میکنید؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.
   با احترام فراوان

   پاسخ
 22. محمد گفته:

  سلام خسته نباشید من دانشجوی ترم سه شیمی دارویی ام مدرک زبان b2 هم دارم بیست سالم هم هست می خواستم بدونم برای ادامه تحصیل در المان می تونم برای رشته داروسازی اقدام کنم یعنی می خواستم بدونم اگه برای ادامه تحصیل اققدام کنم باید دوره های مقدماتی رو من هم طی کنم یا نه چون شنیده بودم رشته من چون داروسازی نیست و تغیر رشته محسوب میشه باید m kurs رو بگذرونم

  پاسخ
 23. ال.بر گفته:

  با سلام و عرض ادب
  بنده ویزای تحصیلی برای آلمان از طریق یک وکیل گرفتم،که فعلا و صرفا جهت اخذ ویزای دانشجویی از سفارت این پذیرش گرفته شده برای بنده
  من فوق لیسانس بیوشیمی دارم،و دوره زبان المان هم در ایران دارم میگذرونم
  به نظرتون بعد از گذراندن زبان در دانشگاه مربوطه در المان،امکان درخواست توسط خودم برای یکی از دانشگاه های المان برای رشته داروسازی وجود دارد؟

  پاسخ
 24. سارا گفته:

  سلام من ٢١سالمه ورشته گياه شناسي ميخونم و امسال درسم تموم ميشه و ميخواستم رشته داروسازي در المان رو بخونم بايد چيكار كنم
  در ضمن پدرم هم المان هست

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام
   جهت تحصیل داروسازی در آلمان شما باید مدرک زبان آلمانی داشته باشید و بدون آن امکان تحصیل در آلمان به صورت رایگان وجود ندارد . ضمنا باید شرایط وقت دهی سفارت آلمان را نیز در نظر داشته باشید .

   پاسخ
 25. نوید گفته:

  سلام،بنده ترم ۲ داروسازی روزانه هستم و میخوام برای ادامه تحصیل برم المان.
  الان من ذر صپرت پذیرش در المان باید از اپل و ترم ۱ ذر المان دوباره شروع کنم؟؟در مورد سربازی هم که هنوز نکردم توضیح بدین ممنونم

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و احترام. در صورت داشتن مدرک زبان و قبولی کنکور سراسری می توانید در این رشته تحصیل نمایید. پس از اخذ پذیرش امکان معادل سازی برخی از واحد ها نیز برای شما وجود دارد. مسائل مربوط به سربازی را باید از نظام وظیفه استعلام بگیرید. برای اخذ اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 26. امیر گفته:

  سلام

  من رشته ام تجربی هستش و فوق دیپلم تجربی دارم

  مسلط به زبان انگلیسی هستم

  تمامی شرایطی که بالا ذکر شده رو دارم ولی فقط بجای زبان المانی به زبا انگلیسی مسلط هستم

  نمیتونم برای ادامه تحصیل به اونجا برم؟

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض احترام. برای تحصیل داروسازی در کشور آلمان به مدرک زبان آلمانی نیاز است و در صورت داشتن این مدرک امکان تحصیل برای شما وجود خواهد داشت. برای بررسی شرایط شما برای کشورهای انگلیسی زبان می توانید با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 27. فاطمه گفته:

  سلام من دانشجو بین الملل داروسازی در ایران هستم میخواستم بدونم برای تخصص داروسازی در کشور المان حداقل مدارک و معدل کل چی هستش ؟؟ و اینکه هزینه تحصیل و زندگی سالانه حدودا چقدر است ؟؟

  پاسخ
  • MJ Support گفته:

   جهت تحصیل در رشته داروسازی یا رشته های پزشکی در کشور آلمان باید به اطلاع برسانیم که این رشته ها آزمون ورودی داشته و در صورت قبولی میتوانید در این رشته ها تحصیل نمایید . دانشگاه های آلمان به صورت رایگان است . با تشکر

   پاسخ
 28. موزیسین گفته:

  سلام و خسته نباشید
  بنده ۳۱ سال دارم و مهندس کامپیوتر هستم, سوالم اینه که برای تحصیل در رشته داروسازی در المان شرایط سنی وجود داره؟
  ایا بنده که مدرک پیش دانشگاهی دارم و یه رشته دیگه رو خوندم اینجا, باز هم نیاز به گذروندن کالج دارم؟
  و ایا برای قبولی در رشته داروسازی ازمون ورودی و شرط معدل وجود داره؟
  با تشکر

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. بله اخذ پذیرش تحصیلی در کشور آلمان شرایط سنی دارد و برای تحصیل در این کشور به گذراندن کالج پیش پزشکی و آزمون ورودی نیاز است. برای اخذ اطلاعات متناسب با شرایط خود پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 29. نگین گفته:

  سلام
  تو ایران کسی ک رشتش،ریاضیه میتونه کنکور تجربیم بده
  میخواستم بدونم کسی دیپلم ریاضی داره میتونه بازم داروسازی بخونه یا باید تجربی رو خوند؟

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. بسته به کشور مورد نظر این امر باید مورد بررسی قرار گیرد. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 30. A گفته:

  سلام،ببخشید… برای ورود به کالج های Mکورس المان حتما نیاز به مدرک قبولی در دانشگاه سراسری باشه؟؟ و اینکه معدل باید بالای چه نمره ای باشه؟؟لطفا اگه میشه زود جوابمو بدین????

  پاسخ
 31. علی قادری گفته:

  سلام، ممنون از مطالبتون
  من دانشجوی روزانه سال چهارم پزشکی دانشگاه زاهدان هستم، میخواستمک بدونم چطوری میتونم آلمان ادامه تحصیل بدهم و چه سطح دانشگاهی امکان پذیرش رام هست؟ و سوال اخر این که آیا امکان تطبیق واحد های درسی مشترک هم برام هست ؟

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای تحصیل در کشور آلمان باید شرایط شما مورد بررسی قرار گیرد. مدرک زبان شما، شرایط سنی و … برای اخذ پذیرش این کشور از اهمیت ویژه ای برخوردار است. برای بررسی شرایط خود پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 32. زهرا اهتمامی گفته:

  سلام من در رشته داروسازی دانشگاه علوم دارویی دانشگاه ازاد تهران در مقطع دکترا فارغ اتحصیل شدم .
  ۱) برای معادل سازی مدرکم در المان چه مراحلی باید طی شود وچقدر زمان میبرد .
  ۲)هزینه تحصیل و زندگی در المان چقدر میباشد.
  ۳)با توجه به شرایط فوق ایا میتوان اقامت دایم المان را گرفت

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   بعد از فارغ التحصیلی از اتریش میتوانید به مدت یک سال دنبال کار بگردید اگر در صورتی که کار پیدا نموده اید در طول آن مدت میتوانید تقاضای کارت اقامت نمایید .
   هزینه های زندگی در کشور آلمان کاملا به خود شخص بستگی دارد و نمیتوان دقیقا آن را اعلام کرد. هزینه های تحصیل نیز بستگی به رشته و دانشگاه کاملا متفاوت میباشد. با تشکر

   پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام رشته های داروسازی و رشته های پزشکی دارای آزمون ورودی است و باید این شرایط در نظر داشته باشید . ضمنا شرایط خود را به صورت کامل در این قسمت ذکر نمایید تا بتوانیم شما را راهنمایی نماییم .

   پاسخ
 33. A گفته:

  سلام خسته نباشید من کنکوری هستم و میخواستم بدونم پذیرش در رشته داروسازی المان به چه صورت هست و باید حتما در کنکور قبول شد یانه و اینکه است ارکان برای پذیرش در رشته داروسازی ازمون ورودی داره ؟ ممنون

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   برای تحصیل در کشور آلمان نیازمند مدرک زبان آلمانی هستید و بدون آن به شما پذیرش تحصیلی داده نخواهد شد . ما برای شما شرایط ویژه ای داریم میتوانید با دفتر مرکزی MIE اتریش تماس حاصل نمایید تا از این شرایط مطلع گردید .

   پاسخ
 34. امیرمحمد گفته:

  سلام….پسرم دوره دکتری داروسازی را در ایران به اتمام رسانده و برای دوره های تخصص داروسازی قصد مهاجرت به آلمان دارد…لطفا در مورد ادامه تحصیل رایگان داروسازی در آلمان راهنمایی بفرمائید….متشکرم

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام
   آیا فرزند شما دارای مدرک زبان آلمانی است ؟ دانشگاه های کشور آلمان تماما نیاز به مدرک زبان آلمانی در ابتدای امر دارند . البته ما برای شما شرایط ویژه ای داریم . شما میتوانید با دفتر مرکزی MIE اتریش تماس حاصل نمایید تا این شرایط مطلع گردید .

   پاسخ
 35. نيلوفر گفته:

  سلام ببخشید میخواستم بدون شرایط ادامه تحصیل در مقطع دکترای تخصصی داروسازی در آلمان به چه صورت هستش ؟ همچنین طرح نیروی انسانی که برای رشته های علوم پزشکی در ایران وجود داره در اونجا به چه صورته؟

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   تحصیل در رشته داروسازی در کشور آلمان دارای شرایط گوناگونی است که باید در ابتدا شرایط شما مورد بررسی قرار گیرد سپس میتوان اعلام کرد که میتوان ادامه تحصیل داروسازی در مقطع دکترای را در کشور آلمان انجام داد یا خیر . شما میتوانید جهت بررسی شرایط خود با ما تماس بگیرید .

   پاسخ
 36. K گفته:

  سلام،من نوزده ونیم سالمه وقصد دارم برای سال اینده داروسازی المان تحصیل کنم.میخوام بدونم بدون قبولی درایران میشه اقدام کرد ویکسال اونجاکالج گذروند؟سطح علمی کالج ها چطوره واین یکسال کالج دانش اموز هارو کامل اماده ازمون ورودی میکنه؟ونیاز به کلاس کنکور وکتاب تست هست؟سطح ازمون ورودی نسبت به ایران چطوره؟ومعدل دیپلم وپیش ونمرات کالج چقدر موثر درقبولی داروسازی هست؟؟دقیقاچه معدلی در ازمون ورودی مورد قبول هست؟؟کار دانشجویی درتمام سال تحصیلی وجود داره وچه کارهایی هست؟درامد کاردانشجویی طوری هست که نصف هزینه زندگی رو پوشش بده؟؟میگن دانشگاه های دولتی هم هزینه داره ولی کم درسته؟داروسازی دکتراپیوسته وپنج سال طول میکشه؟؟اینطورهست تاسال بعدقوانین المان برای پذیرش تغییرکنه؟؟
  باتشکر

  پاسخ
 37. Sanoy گفته:

  سلام میخواستم بپرسم که برای تحصیل داروسازی در المان حتما باید تو ایران داروساز شد.
  )یعنی من امسال کنکور دادم و میخوام در المان داروسازی بخونم)
  با تشکر

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rating: 5