ثبت شرکت در بلاروس

آیا مایل به ثبت شرکت در بلاروس هستید ؟ آیا شرایط ثبت شرکت در بلاروس را نمی دانید ؟ آیا می توان با ثبت شرکت در بلاروس به اقامت دائم رسید ؟ مراحل ثبت شرکت در بلاروس چیست ؟ چه اسناد و مدارکی برای ثبت شرکت در بلاروس مورد نیاز است ؟ ما شما را در این خصوص راهنمایی می کنیم. در این مقاله سعی ما بر این است که به توضیح شرایط و اسناد و مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در بلاروس بپردازیم و مراحل آن را توضیح دهیم. همچنان اگر شما متقاضی ثبت شرکت در بلاروس هستید مشاورین مجرب موسسه ی حقوقی ملک پور همه روزه آماده ی ارائه ی خدمات به شما عزیزان هستند.

مراحل ثبت شرکت در بلاروس :

با در نظرگرفتن روابط حسنه ی اقتصادی فی مابین بلاروس و ایران و همچنین کشورهای سی آی اس ، گسترش روابط تجاری و اقتصادی میان ایران و کشورهای سی آی اس با رعایت قوانین تجارت بین المللی همیشه مدنظر بوده است. مدت زمان ثبت شرکت در بلاروس نهایتا یک هفته می باشد و در طی مدت این یک هفته گواهی ثبت و اساسنامه ی شرکت ثبت شده به انضمام مهر تایید دولتی آماده می شود. بعد از ثبت شرکت در بلاروس برای افتتاح حساب و دریافت مدارک شرکت ثبت شده از ارگان های دولتی اقدام می شود. و همچنین هیچگونه محدودیتی برای افتتاح حساب در هیچکدام از بانک های بلاروس وجود ندارد. همچنین ما به شما متقاضیان ثبت شرکت در بلاروس پیش از هرگونه اقدام و راه اندازی کار در بلاروس به شما پیشنهاد می کنیم که با مشاورین حقوق بین الملل در این خصوص مشورت نمایید و از اقدامات خود در چارچوب قانون اطمینان حاصل نمایید. همچنین شما باید این موضوع مهم را در نظر داشته باشید که از زمانی که شرکت خود را در بلاروس ثبت کردید باید مالیات شرکت خود را به نسبت درآمد خود پرداخت نمایید و در کنار آن از مزایای بهداشت و درمان و حقوق و مزایای دیگر بهره مند شوید. همچنین این مهم را در نظر داشته باشید که پیش از ثبت شرکت نباید اقدام به فعالیت کنید چراکه این یک عمل غیر قانونی محسوب می شود و برای آن مجازات در نظر گرفته شده است. شخص با ثبت یک شرکت ویزای بلند مدت تجاری گرفته و می تواند بین کشور خود و بلاروس در رفت و آمد باشد که در این صورت شخص با هر بار ورود به کشور بلاروس دیگر نیازی به اخذ روادید نخواهد داشت. برای مثال شخص می تواند با اخذ یک ویزای کوتاه مدت دو ساله به راحتی تردد کند. همچنین متقاضی حتما باید افرادی را که تابعیت بلاروس را دارند در شرکت خود استخدام نماید و ماهیانه به آن ها حقوق پرداخت نماید و مالیات بپردازد. یکی از سوالات مهم در این باب این می باشد که آیا خانواده ی متقاضی اصلی اجازه ی ورود به بازار کار و یا مشغول شدن در شرکت متقاضی اصلی را خواهند داشت یا خیر؟ به عنوان دیگر آیا همراه اجازه کار خواهد داشت؟ در پاسخ باید گفت همراهان متقاضی اصلی اجازه ی ورود به بازار کار به صورت مستقیم را ندارند اما آزاد هستند که توامان به دنبال اخذ یک تخصص و یا شغل باشند و در صورتی که کارفرمایی را بتوانند بیابند که تمایل به استخدام آنها داشته باشد با اخذ نامه از کارفرما و ارائه به اداره مهاجرت می توانند وارد بازار کار شوند و با اشتغال به کار و پرداخت مالیات اخذ اقامت دائم نمایند.

 

به طور خلاصه می توان اینطور بیان کرد :

*شخص متقاضی به سامانه ی ثبت شرکت ها رجوع می کند و  فرم مربوط به ثبت شرکت را طبق مشخصات خود تکمیل می کند

*شخص متقاضی سهامدار یا شریک خوب پیدا می کند. که با توجه به نوع شرکت ثبتی خود که اگر شرکت با مسوولیت محدود باشد دو نفر و در شرکت سهامی خاص سه نفر را باید استخدام کند.

*شخص متقاضی برای شرکت خود یک نام انتخاب می کند که بایستی در فرم پنج نام را طبق اولویت انتخاب کند تا از بین آنها یک نام انتخاب شود.

*شخص متقاضی باید موضوع فعالیت خود را مشخص نماید و برای مدت فعالیت باید حتما محدود یا نامحدود بودن فعالیت را ذکر نماید.

* شخص متقاضی باید آدرس شرکت را ذکر کند. و نشانی ای برای محل استقرار دفتر ارائه دهد.

*شخص متقاضی باید میزان سرمایه ی شرکت را به عنوان سرمایه ی شخص حقوقی مشخص نماید. چراکه میزان سرمایه ی اولیه تا حدودی نشان از اعتبار شرکت است.

*شخص متقاضی باید اساسنامه ی شرکت را مشخص نماید. که این مرحله ی آخر است و از این مرحله شخص متقاضی ثبت شرکت باید منتظر باشد تا اداره ی ثبت شرکت ها مدارک را برای ارسال خواستار شود.

برای کسب اطلاع بیشتر می توانید به لینک مراجعه نمایید:

 

https://www.iranmohajerat.ir/%d8%a7%d8%ae%d8%b0-%d8%a7%d9%82%d8%a7%d9%85%d8%aa-%d8%af%d8%b1-%da%a9%d8%b4%d9%88%d8%b1-%d8%a8%d9%84%d8%a7%d8%b1%d9%88%d8%b3/

 

انواع شرکت های ثبت شده در بلاروس:

*شرکت مختلط سهامی عام که که تعداد سهام این نوع از سرکت نامحدود می باشد و فعالیت بازرگانی نامحدودی دارند.

*شرکت مختلط سهامی خاص که بیشترین نوع از شرکت های سهامی بلاروس هستند. سهام شرکت های سهامی خاص از قبل تعیین شده است.

*شرکت با مسوولیت محدود که این قسم از شرکت ها انعطاف زیادی ندارند و قوانین امنیتی شامل حال آن ها نمی شود.

*شرکت واحد در بلاروس که اکثرا شرکت های خارجی فعال در بلاروس این نوع از شرکت را ترجیح می دهتد. چراکه موسس شرکت واحد مالکیت همه چیز را بر عهده دارد.

مالکیت انحصاری:

در مالکیت انحصاری فرد و تجارت هر دو یکی هستند . به این معنا که فرد تجارت را ره اندازی می کند و خودش مسوول مدیریت و قراردادها و مسائل مالی می باشد . در این قسم از ثبت شرکت در کاندا فرد با  کلیه ی اموال شخصی خودش ضامن این واحد تجاری است و اگر واحد تجاری ورشکست شود شخص کلیه ی دارایی های خودش را از دست می دهد .

شراکت:

این قسم از تجارت به روش مالکیت انحصاری شباهت زیادی دارد . اما تفاوتهایی با با همدیگر دارند . از جمله اینکه دو یا بیشتر از دو شریک مالک واحد تجاری هستند . این نوع واحد تجاری شباهت زیادی به شرکت های تضامنی در ایران دارد . به این صورت که کلیه ی شرکا تا صد درصد اموال خود به صورت تضامنی مسوول واحد تجاری هستند و اگر این واحد تجاری ورشکست شود امکان این موضوع که کیله ی شرکا سرمایه ی خود را از دست بدهند زیاد است . از لحاظ تقسیم سود . سهم هریک از شرکا به شرکت های با مسولیت محدود شباهت دارد . به این معنا که هر شریک سهم الشرکه ی خود را دارد .

شرکت سهامی :

اکثرا شرکت های تجاری در کانادا به صورت شرکت های سهامی به ثبت می رسند . که هریک از این شرکت ها می توانند یک مالک و یا تعداد بیشتری مالک داشته باشند . مشکل این نوع از تجارت به این صورت است که راه اندازی این نوع از واحد تجاری هزینه بر است . راه  منطقی این است که برای راه اندازی این نوع واحد تجاری از وکیل رسمی و یک حسابدار مورد اطمینان کمک گرفت . و برای ثبت چنین شرکتی باید هزاران دلار سرمایه داشت و هزینه کرد . اما این قسم از ثبت شرکت  علی رغم پیچیدگی ها و هزینه های گزافی که دارد بهترین روش تجارت است .

مزایای ثبت شرکت در بلاروس:

*داشتن شبکه ی مناسب حمل و نقل

*بهره مند شدن از نیروی کار متخصص ارزان

*با ثبات بودن وضعیت سیاسی و اجتماعی

*رفتار اجتماعی مناسب و خالی از هرگونه نژاد پرستی

*امنیت بالا در مقایسه با اروپای شرقی

*نرخ پایین جنایت و فساد اداری

 

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در بلاروس:

*آدرس حقیقی شرکت ثبت شده

*مدارک اسکن شده ی سهامداران و مدیران شرکت

*دفتر نمایندگی باید از اداره ی مالیات کد بگیرد و مالیات را پرداخت کند

*پیروی از شرایط کار شرکت مادر

*پرداخت کلیه ی هزینه های بانک داری برای سال اول

 

امید است توانسته باشیم با ارائه ی این مقاله در انتخاب مقصد و چگونگی ثبت شرکت در بلاروس و توضیحات لازم مراحل ثبت و برخورداری از مزایای آن،  راهنمایی لازم را به عمل آورده باشیم . همچنین در صورت تمایل شما و چنانچه با ابهامی در این خصوص مواجه شدید، می توانید با مشاورین مجرب ما در موسسه ی حقوقی ملک پور در ارتباط باشید .

منابع:

http://en.allfordmorisson.

http://www.belarus.

http://www.doingbusiness.org

http://www.femida.by

 

نگارنده: پریسا حاجی زاده

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.