تمدید کارت سبز ( گرین کارت  green card )

در این مقاله سعی شده است که بصورت خلاصه و کاربردی تعریفی از کارت سبز یا همان گرین کارت ، نحوهٔ تمدید کردن کارت سبز در داخل و خارج از ایالات متحده امریکا ، زمان تمدید کردن کارت سبز و آشنایی با اداره    (USCIS)ارائه شود.


۱- کارت سبز (گرین کارت  green card) چیست؟
۲ – نحوه درخواست برای تمدید کارت سبز
۳ – اگر در خارج از ایالتات متحده هستید چگونه برای تمدید کارت سبز اقدام کنید؟
۴ – چه زمانی برای تمدید کارت سبز اقدام کنیم؟
۵ – چگونه می‌توان از وضعیت درخواست تمدید کارت سبز اطلاع پیدا کرد؟
۶ – چگونه می‌توان به درخواست رد شده تمدید کارت سبز مجدداً درخواست داد؟

۷ – ایا می‌دانستید که نسخه‌های کارت سبز قبلی دیگر اعتبار ندارد؟
۸ – قانون در باره تمدید کارت سبز چه می‌گوید؟

۹ –وظیفه(USCIS)  یا اداره خدمات مهاجرت و شهروندی ایالات متحده

۱۰ ما برای اشنایی بیشتر شما با انواع درخواست، نمونه فرم درخواست i-75   را تهیه کرده‌ایم.

123.123 278x300 تمدید کارت سبز ( گرین کارت green card )

 

۱ – کارت سبز (گرین کارت) چیست؟

کارتی است سبز رنگ با چندین کد دیجیتال چیپ و بارکد و سیستم ضد جعل بسیار بالا که معمولاً به کسانی که بصورت قانونی وارد کشور امریکا شده‌اند در مدت کوتاهی أعطا می‌گردد. این کارت برای خارجیان می‌باشد و ویزای اقامت (نیمه دائم) انها بحساب می اید. تا زمانی که فرد خارجی پاسپورت و ملیت آمریکایی خود را دریافت کند کارت سبزمهمترین مدرک شناسایی فرد خارجی در کل جهان بحساب می اید.
۲ – نحوه درخواست برای تمدید کارت سبز.

اگر شما اقامت ۱۰ ساله با کارت سبز دارید که اعتبار آن تمام شده است یا ظرف ۶ ماه آینده به پایان می‌رسد باید به یکی از روش‌های ذیل برای تمدید آن اقدام کنید:
الف) پر کردن آنلاین فرم I-90 با نرم افزار  E به جای کارت سبز.

ب) پر کردن یک مقاله فرم I-90 به جای کارت سبز و ارسال آن از طریق پست.

124.124 تمدید کارت سبز ( گرین کارت green card )
 

۳ – اگر در خارج از ایالات متحده هستید چگونه برای تمدید کارت سبز اقدام کنید؟

اگر شما در خارج از ایالات‌متحده هستند و کارت سبز شما ظرف ۶ ماه به پایان می‌رسد باید قبل از منقضی شدن اعتبار آن به ایالات متحده بازگردید و در مدت یک سال قبل از منقضی شدن اعتبار کارت سبز باید در اسرع وقت فایل تمدید اعتبار کارت سبز را به ایالات متحده امریکا بفرستید.
در صورتی که در خارج از ایالات متحده امریکا هستید و کارت سبز شما منقضی شده است و برای تمدید کارت سبز خود هیچگونه اقدامی نکردید باید به نزدیک‌ترین دفتر کنسولگری ایالات متحده USCIS مراجعه کنید یا قبل از تکمیل فرم I-90 با دفتر کنسولگری برای تمدید کارت سبز تماس بگیرید.

۴ – چه زمانی برای تمدید کارت سبز اقدام کنیم؟

اگر شما یک فرد مقیم دائم با فرم I-551 هستید که اعتبار کارت سبز شمابه مدت ۱۰ سال می‌باشد و کارت سبز منقضی شده است و یا در ظرف ۶ ماه آینده به پایان می‌رسد شما باید قبل از پایان اعتبار کارت سبز خود را تمدید کنید.

توجه داشته باشید: اگر شما ساکن مشروط هستید  و با توجه  وضعیت انقضای شما ، این دستورالعمل را برای شما کار نمی‌کند. در آن صورت، شما باید از درخواست فرم I-751، برای حذف شرایط وضعیت اقامت دائم خود در محل اقامت خود به دفتر  USCIS ارائه بدید .

۵ – چگونه می‌توان از وضعیت درخواست تمدید کارت سبز اطلاع پیدا کرد؟

شما می‌توانید وضعیت در خواست تمدید کارت سبز خود را به صورت آنلاین در (وضعیت پرونده من) برسی کنید و به یاد داشته باشید که طی ۷۲ ساعت یک رسید E  از طریق (مورد وضعیت من) به دست شما می‌رسد و شماره رسید که حاوی اطلاعاتی همچون نام و تاریخ تولد شماره ثبت خارجی اطلاعات مربوط به وضعیت خود را دریافت نمایید و در صورتی که سوالی مربوط به مهاجرت داشتید می‌توانید با مرکز خدمات مشتریان  USCIS تماس بگیرید.
۶ – چگونه می‌توان به درخواست رد شده تمدید کارت سبز مجدداً درخواست داد؟

125.125 تمدید کارت سبز ( گرین کارت green card )

اگر درخواست شما برای تمدید کارت سبز رد شده است، یک نامه دریافت خواهید کرد که به شما خواهد گفت دلیل رد کردن درخواست شما چه بوده است. تا زمانی که درخواست تجدید نظر منفی است به شما اجازه تمدید کارت سبز داده نخواهد شد. با این حال، ممکن است که شما یک حرکت مبنی بر بازگشایی و یا تمدید کارت سبز به همان دفتر که درخواست شما را رد کرده است ارسال کنید که با چنین درخواستی نیز ممکن است دفتر  USCISبه درخواست شما بازنگری و یا در مورد تصمیم اتخاذی خود تجدید نظر کند.
حرکت به بازگشایی باید حقایق و شواهدی جدید که به دولت ارائه می‌دهید مستند و مناسب باشد و آن‌ها را توجیه کند. حرکت به تمدید کارت سبز که انجام شده است  باید ثابت کنید که تصمیم به رد درخواست شما در نرم‌افزار ناشی از تصمیم نادرست از قانون یا سیاست‌های مهاجرتی بوده که می‌بایست بر اساس شواهد و حقایق جدید و مستند در فایل تصمیم گرفته شود.

۷ – نسخه‌های کارت سبز که دیگر اعتبار ندارد

اگر شما  نسخه‌های قبلی از کارت سبز ثبت نام بیگانه (به عنوان مثال، USCIS فرم AR-3، فرم AR-103 یا فرم I-151)،  باید آن را با یک کارت سبز فعلی جایگزین کنید چون کارت‌های سبز قبلی فاقد اعتبار می‌باشد.

۸ – قانون چه می‌گوید؟

126.126 تمدید کارت سبز ( گرین کارت green card )
بخش ۲۶۴ از قانون مهاجرت و ملیت (INA) می‌گوید، هر بیگانه ای که هیجده سال و بیش از آن سن دارد و در ایالات‌متحده است برای اویک کارت ثبت نام دریافت بیگانه یا گواهی نامه ثبت نام بیگانه به شکل و شیوه ای و در زمانی تحت مقررات صادر می‌شود که در تمام اوقات برای انجام کارهای مربوطه استفاده نماید و آن را به شخص دیگری واگذار نکند ودر مواعد قانونی نسبت به تمدید کارت سبز خود اقدام نماید در صورتی  که دارنده کارت سبز نتواند مطابق با [این مقررات]  عمل کند به جرم تخطی از قانون مرتکب شده است.

۹ –وظیفه(USCIS)  یا اداره خدمات مهاجرت و شهروندی ایالات متحده
اداره خدمات مهاجرت و شهروندی ایالات متحده (USCIS)  وظفه ارائه اطلاعات دقیق و مفید به مشتریان خود، جهت اعطای مهاجرت و منافع شهروندی ، ترویج آگاهی و درک از شهروندی، و حصول اطمینان از یکپارچگی سیستم مهاجرتی و مزایای مهاجرت و تابعیت از طرف دولت ایالات متحده و ایجاد سیاست‌ها و اولویت‌های مرتبط. USCIS  و در نهایت به دنبال تأمین امنیت در امریکا به عنوان یک کشور مهاجر پذیر است.

 

فرم i-751

 127.127 231x300 تمدید کارت سبز ( گرین کارت green card )128.128 231x300 تمدید کارت سبز ( گرین کارت green card )129.129 234x300 تمدید کارت سبز ( گرین کارت green card )130.130 231x300 تمدید کارت سبز ( گرین کارت green card )131.131 231x300 تمدید کارت سبز ( گرین کارت green card )132.132 235x300 تمدید کارت سبز ( گرین کارت green card )132.132 1 235x300 تمدید کارت سبز ( گرین کارت green card )134.134 1 233x300 تمدید کارت سبز ( گرین کارت green card )135.135 233x300 تمدید کارت سبز ( گرین کارت green card )138.138 231x300 تمدید کارت سبز ( گرین کارت green card )137.137 234x300 تمدید کارت سبز ( گرین کارت green card )

2 پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.