تحصیل پزشکی در استونی و بررسی شرایط آن

تحصیل پزشکی در استونی، نحوه اخذ ویزای تحصیل پزشکی در استونی و شرایط تحصیل پزشکی در استونی در مقاله پیش رو با استفاده از منابع علمی معتبر مورد بررسی قرار خواهد گرفت. برای تحصیل پزشکی در استونی چگونه می بایست اقدام نمود؟ چه مدارکی برای تحصیل پزشکی در استونی مورد نیاز می باشد؟ آیا پس از تحصیل پزشکی در استونی می توان در این کشور مشغول به کار شد؟ تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا پاسخ سوالات خود را در زمینه تحصیل پزشکی در استونی دریافت نمائید. در صورتی که قصد مهاجرت به استونی دارید، می توانید با تلفن های موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمائید و از طریق مشاوره رایگان با مشاورین با تجربه و مجرب این موسسه شرایط خود را به صورت علمی مورد بررسی قرار دهید و بهترین مسیر مهاجرت خود را بیابید. همواره می توانید به وب سایت موسسه حقوقی ملک پور مراجعه فرموده و با مطالعه مقالات به روز و علمی اطلاعات خود را در زمینه انواع روش های مهاجرتی به کشورهای مختلف جهان افزایش دهید و یا با تهیه محصول جامع و کامل راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت که توسط جناب آقای ملک پور تهیه گردیده است نه تنها به جدید ترین قوانین مهاجرتی دسترسی یابید، بلکه می توانید با علم بالا به عنوان وکیل خود اقدام به امر مهاجرت بفرمائید. جهت تماس با موسسه حقوقی ملک پور به صفحه ارتباط با ما مراجعه بفرمائید.

تحصیل پزشکی در استونی تحصیل پزشکی در استونی

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

تحصیل پزشکی در استونی و شرایط عمومی

استونی در دسته کم جعیت ترین کشورهای اروپایی قرار دارد. این کشور با جمعیت یک میلیون و 300 هزار نفر در شمال اروپا واقع شده است. شمال این کشور خلیج فنلاند قرار دارد و سمت غرب آن دریای بالتیک قرار دارد. همسایه شرقی استونی کشور روسیه می باشد و همسایه جنوبی آن کشور لتونی است. زبان رسمی مردم استونی، زبان استونیایی می باشد و این زبان بسیار مشابه زبان فنلاندی است. واحد پول رسمی استونی یورو و پایتخت آن شهر تالین می باشد. عجیب است بدانید اکثریت مردم این کشور بی دین هستند و تنها 16 درصد از جمعیت این کشور به خدا ایمان دارند. دوره تحصیل پزشکی در استونی 6 ساله می باشد. دانشجویان بین المللی برای تحصیل پزشکی در استونی می توانند از 2 دانشگاه برتر این کشور در شهرهای تارتو و تالین اقدام به اخذ پذیرش نمایند. اخذ پذیرش برای تحصیل پزشکی در استونی نیازمند شرایط خاصی و تهیه کردن مدارکی می باشد که در ادامه توضیح داده خواهد شد.

شرایط عمومی استونی تحصیل پزشکی در استونی

فایل تصویری موسسه ملک پور درباب تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در خارج از کشور

video تحصیل پزشکی در استونی

فایل صوتی موسسه ملک پور درباب تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در خارج از کشور

audio تحصیل پزشکی در استونی

تحصیل پزشکی در استونی و شرایط ورود به رشته پزشکی

تحصیل در رشته پزشکی در استونی 6 ساله می باشد. دانشجویان بین المللی برای اخذ پذیرش از دانشگاه های استونی برای تحصیل پزشکی در استونی می بایست دانش زبان انگلیسی داشته باشند. علاوه بر این می بایست در آزمون SAT در زمینه بیولوژی شرکت کنند و حداقل نمره مورد نیاز برای ورود به دانشگاه 680 می باشد. SAT یک آزمون جامع و جهانی می باشد که بسیاری از دانشگاه ها و کالج ها برای صدور پذیرش از نتیجه آن برای تشخیص سطح دانش دانشجویان استفاده می کنند. برای شرکت در این آزمون می بایست به صورت آنلاین به وب سایت آزمون مراجعه نمود و برای شرکت در این آزمون ثبت نام کرد. به دلیل اینکه آزمون SAT به زبان انگلیسی برگزار می گردد، برای تحصیل پزشکی در استونی نیازی به ارائه مدرک زبان انگلیسی نمی باشد و با شرکت در این آزمون سطح زبان دانشجویان نیز مشخص می گردد.

medical 563427 1920 تحصیل پزشکی در استونی

تحصیل پزشکی در استونی و دانشگاه های پزشکی

استونی کشور کوچکی می باشد اما با این وجود هم از لحاظ اقتصادی پیشرفته می باشد و هم دانشگاه تارتو در این کشور در لیست 400 دانشگاه برتر جهان واقع گردیده است. این دانشگاه از رتبه علمی بالایی برخوردار می باشد. هر چند دانشگاه های معتبری در استونی وجود دارند اما ورود به این دانشگاه ها با توجه به آزمون ورودی تقریبا سختی که دارند، مشکل می باشد و این در حالی است که می توان در کشورهای دیگر در اروپا برای مهاجرت تحصیلی اقدام نمود. به طور مثال مهاجرت تحصیلی به کشور چک که قدیمی ترین دانشگاه پزشکی در آن واقع گردیده است، بسیار ساده تر از تحصیل پزشکی در استونی می باشد و یا برای تحصیل پزشکی در مجارستان می توان برای دوره های پیش پزشکی پذیرش گرفت و پس از سپری کردن این دوره یک ساله برای ورود به دانشگاه های پزشکی اقدام نمود. در ادامه لیستی از دانشگاه های پزشکی استونی تهیه گردیده است:

نام دانشگاه شهر رتبه در جهان
دانشگاه تارتو تارتو 301
دانشگاه تالین تالین 801
کالج مراقبت های بهداشتی تارتو تارتو 13811
دانشگاه علوم زندگی استونی تارتو 1944
کالج سلامت تالین تالین 14199

معرفی دانشگاه های استونی

تحصیل پزشکی در استونی و مدارک لازم برای پذیرش

برای اخذ پذیرش از دانشگاه پزشکی در استونی به منظور تحصیل پزشکی در استونی، می بایست مدارکی را تهیه نمود. سپس به صورت آنلاین در سایت دانشگاه ثبت نام کرد و مدارک مورد نیاز را پس از آپلود کردن به دانشگاه نیز پست نمود. البته لازم به توضیح می باشد که گپ تحصیلی بالا ریسک اخذ پذیرش را بالا می برد. مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش تحصیل پزشکی در استونی به شرح ذیل می باشند:

 • پاسپورت با داشتن حداقل 6 ماه اعتبار
 • ترجمه و اصل مدرک دیپلم به همراه ریز نمرات و ترجمه رسمی ممهور به مهر وزات خارجه و دادگستری
 • ترجمه و اصل مدرک پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات و ترجمه رسمی ممهور به مهر وزات خارجه و دادگستری
 • شرکت در آزمون SAT و اخذ نمره قبولی

  حداقل 680

مدارک و شرایط لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی استونی

تحصیل پزشکی در استونی و هزینه های تحصیل

هزینه های تحصیل پزشکی در استونی، مانند دیگر کشورهای اروپایی حدودا سالیانه 12 تا 15 هزار یورو می باشد. این هزینه ها بسته به رشته و شهر و دانشگاه متفاوت می باشد. باید به این نکته توجه نمود که مبلغ ذکر شده تنها هزینه و شهریه دانشگاه می باشد و می بایست هزینه های زندگی را نیز در نظر گرفت. اما در این بین هزینه های تحصیل در مجارستان و هم چنین هزینه های زندگی در مجارستان پایین تر می باشد و برای افرادی که قصد تحصیل پزشکی دارند به نظر گزینه مناسب تری می رسد. حتی تحصیل پزشکی در دانشگاه های آلمان و اتریش به زبان آلمانی رایگان می باشد. با توجه به این شرایط تحصیل پزشکی در استونی چندان مناسب به نظر نمی رسد.

تحصیل پزشکی در استونی و هزینه های زندگی

دانشجویان متقاضی تحصیل پزشکی در استونی، می بایست در ابتدا از تمامی هزینه ها اطلاعات کافی داشته باشند و سپس اقدام به مهاجرت از روش تحصیل پزشکی در استونی بنمایند. هر چند همانطور که پیش تر نیز ذکر گردید تحصیل پزشکی در مجارستان بسیار به صرفه تر از تحصیل پزشکی در استونی می باشد. هزینه های زندگی در مجارستان ماهیانه تا 600 الی 700 یورو تخمین زده می شود. مقاله ای که مطالعه می فرمائید تنها به دلیل انتشار یافتن در سایت رسمی ملک پور توسط مشاورین مجرب موسسه تهیه گردیده است. فلذا هر گونه کپی برداری از آن غیر مجاز می باشد. در جدول زیر نمونه ای از برخی هزینه های روزانه در استونی آورده شده است:

 مخارج مبلغ به یورو
یک وعده غذای معمولی در رستوران 8
یک بطری آب معدنی 0.61
یک لیتر شیر 0.73
یک بسته نان سفید 0.78
یک کیلو برنج 1.3
12 عدد تخم مرغ 1.41
یک کیلوگرم مرغ 5.30
یک کیلوگرم سیب زمینی 0.47
تاکسی هر کیلومتر 2.5
کارت ماهیانه حمل و نقل عمومی 21
اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 455
اجاره یک آپارتمان یک خوابه در خارج از شهر 321

هزینه تحصیل و زندگی در استونی

تحصیل پزشکی در استونی و سایر رشته های علوم پزشکی

برای آن دسته از متقاضیانی که تحصیل پزشکی در استونی را می خواهند انتخاب نمایند، در ادامه در باب تحصیل در رشته های داروسازی، دندان پزشکی و پرستاری هم توضیح مختصری آورده شده است:

 • داروسازی

  تحصیل در رشته داروسازی در استونی 5 تا 6 سال به طول می انجامد. متقاضیان می بایست در آزمون SAT شرکت کنند و پس از اعلام نتیجه آزمون می توانند در صورت کسب نمره مورد نیاز در رشته داروسازی پس از تکمیل مدارک مورد نیاز اقدام نمایند. هزینه تحصیل در داروسازی سالینه 11 الی 12 هزار یورو می باشد.

 • دندانپزشکی

  تحصیل دندانپزشکی در استونی، مانند تحصیل داروسازی و تحصیل پزشکی در استونی می باشد. همانگونه که اشاره گردید نیازمند گذراندن آزمون و تکمیل مدارک و اقدام به اخذ پذیرش می باشد. هزینه تحصیل دندانپزشکی در استونی سالیانه حدودا 12 تا 15 هزار یورو می باشد. دانشجویان در حین تحصیل علاوه بر دروس علمی که به آن ها تدریس می گردد، در بیمارستان ها و یا کلینیک ها دوره آموزشی عملی هم سپری می کنند.

 • پرستاری

  تحصیل در رشته پرستاری در استونی 3 تا 4 ساله می باشد. رشته پرستاری جز دسته رشته های پر طرفدار در سرتاسر جهان می باشد. دانشجویان رشته پرستاری نیز علاوه بر دروس تئوری که به آن ها آموزش داده می شود، در اورژانس بیمارستان ها نیز حضور پیدا کرده و دروس تئوری را نیز فرا می گیرند و تجربه کسب می کنند.

تحصیل پزشکی در استونی و دریافت ویزا

افرادی که می خواهند به تحصیل پزشکی در استونی بپردازند، پس از طی نمودن مراحل توضیح داده شده در این مقاله و اخذ پدیرش نهایی، اقدام به وقت سفارت نموده و درخواست ویزای خود را مطرح نمایند. لازم به توضیح می باشد که کشور استونی در ایران سفارت ندارد و متقاضیانی که می خواهند برای انجام امورات ویزای استونی درخواست خود را اعلام نمایند می بایست به سفارت فنلاند در تهران مراجعه نمایند و هنگام مراجعه به سفارت مدارک زیر را همراه خود داشته باشند:

 • پاسپورت معتبر
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای استونی
 • یک قطعه عکس 2*2
 • بیمه دانشجویی یک ساله به ارزش 30 هزار یورو
 • نامه پذیرش قطعی دانشگاه
 • ترجمه شناسنامه
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

تحصیل پزشکی در استونی و کار پس از تحصیل

دانشجویانی که تحصیل پزشکی در استونی را به پایان می رسانند، می توانند 6 ماه در این کشور اقامت خود را تمدید نمایند و به جست و جوی کار بپردازند و برای تمدید اقامت خود می بایست در این 6 ماه کار مرتبط با رشته تحصیلشان را جست و جو کنند و پس از اینکه کار مورد نظر را یافتند می توانند اقامت خود را به اقامت کاری تبدیل نمایند. نمودار زیر نرخ بیکاری در استونی را نمایش می دهد. همانطور که مشاهده می فرمائید نرخ بیکاری در استونی عدد قابل قبول 5 درصد می باشد اما پیدا کردن کار آن هم در مدت زمان کوتاه 6 ماهه و در رشته پزشکی امر مشکلی می باشد. در کانادا پس از اتمام تحصیل در بسیاری از موارد و طبق شرایط متفاوت به فرد اجازه داده می شود به اندازه طول مدت تحصیل به جست و جوی کار بپردازد. برای ورود به دانشگاه های پزشکی در کانادا تنها می بایست برای لیسانس علوم پایه پذیرش گرفت و پس از اتمام تحصیل در این مقطع می توان به دانشگاه های پزشکی وارد شد.

نرخ بیکاری در استونی تحصیل پزشکی در استونی

اقامت پس از تحصیل در استونی
تحصیل پزشکی در استونی و سخن پایانی

تحصیل پزشکی در استونی، شرایط و مدارک لازم برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیل پزشکی در استونی، هزینه های تحصیل پزشکی در استونی و عناوین دیگر در این مقاله مورد بررسی علمی قرار گرفت. همان طور که در این مقاله ذکر گردید استونی کشور کوچکی است ولی با این حال دانشگاه تارتو در این کشور در لیست 400 دانشگاه برتر جهان قرار دارد. خاطر نشان شد که ورود به دانشگاه پزشکی برای تحصیل پزشکی در استونی نیازمند کسب نمره بالا در آزمون SAT می باشد در حالی که می توان به راحتی برای تحصیل پزشکی در کشورهایی مانند چک و یا مجارستان اقدام به اخذ پذیرش و ویزا نمود. جهت کسب اطلاعات تکمیلی در باب تحصیل پزشکی در استونی و یا بررسی شرایط خود به صورت کاملا رایگان برای امر مهاجرت با تلفن های موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمائید. هم چنین می توانید با تکمیل کردن فرم درخواست مشاوره رایگان اطلاعات تماس خود را از طریق واتس اپ اعلام نمائید. مشاورین دفتر مرکزی موسسه حقوقی ملک پور با شما جهت مشاوره رایگان در اسرع وقت از طریق واتس اپ تماس خواهند گرفت. شما عزیزان می توانید در پایان این مقاله نظرات و پیشنهادات خود را بیان نمائید و یا پرسش های خود را در زمینه تحصیل پزشکی در استونی و یا تحصیل پزشکی در دیگر کشورها اعلام نمائید و از پاسخ سوالات خود توسط مشاورین مجرب موسسه بهره مند گردید.1- تمام اقدامات فارغ التحصیلان در دوره کارآموزی باید تحت نظر دقیق دانشکده مربوطه انجام شود.
2- صلاحیت ورود به دوره های کارآموزی و دوره های بالینی باید از قبل ارزیابی شود تا واجدین شرایط بتوانند در این دوره ها شرکت نمایند.
3- در دوره کارآموزی فارغ التحصیلان باید، رضایت خانواده بیمار و خود بیمار را به دست آورند.
بنابراین می توان گفت هر کدام از دانشکده های پزشکی در ژاپن مسئولیت تعیین اقدامات پزشکی و تعیین سطح کارآموزان را بر عهده دارد. که در پایان سال تحصیلی، یک امتحان فارغ التحصیلی توسط هر دانشکده پزشکی از دانشجویان اخذ می شود که در صورت موفقیت آمیز بودن این موضوع، مدارک پزشکی را می توانند دریافت نمایند. در این مقاله سعی گردید مباحث مربوط به تحصیل پزشکی در ژاپن کاملا تخصصی بررسی شود تا شما عزیزان بتوانید بیشتر با هزینه های تحصیل، هزینه های زندگی و شرایط تحصیل پزشکی در ژاپن آشنا شوید و با کمی تامل و بررسی بیشتر در کشورهای دیگر اعم از تحصیل در اتریش، هلند، کانادا و انگلیس بتوانید نتیجه بهتری را کسب نماید. امیدواریم با نگارش این مقاله توانسته باشیم به سوالات و ابهامات ذهنی شما متقاضیان عزیز پیرامون تحصیل پزشکی در ژاپن پاسخ داده باشیم. با این حال می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نماید و با بیان شرایط خود به صورت رایگان از مشاوره تلفنی بهره مند شوید. همچنین می توانید سوالات خود را در این زمینه در بخ دیدگاه های این مقاله مطرح نمایید تا کارشناسان ما در زمانی کوتاه پاسخ آن را ارائه نمایند.