شرایط تحصیل در رشته ی پزشکی در آلمان

شرایط تحصیل در رشته ی پزشکی در آلمان

شرایط تحصیل در رشته ی پزشکی در آلمان ۲۰۱۸ و تحصیل رایگان در آلمان چیست و چگونه میتوانیم برای مهاجرت به آلمان از طریق اخذ پذیرش در رشته پزشکی در آلمان اقدام کنیم ، شرایط تحصیل در رشتۀ پزشکی در آلمان آیا شرایط سختی است یا نه ، اخذ پذیرش رشته دندانپزشکی آلمان را آیا خودمان نیز میتوانیم انجام دهیم یا نه ، شرایط پذیرش دندانپزشکی آلمان چیست ، آیا تحصیل پزشکی در آلمان به زبان انگلیسی نیز میسر است ، و آیا تحصیل پزشکی در آلمان رایگان میباشد ، و تحصیل پزشکی در اتریش بهتر یا آلمان ، یا تحصیل پزشکی در انگلستان ، لیست دانشگاههای پزشکی آلمان را از کجا میتوان پیدا کرد ، این سوالاتیست که عموم عزیزانی که با ما روزانه تماس دارند با ما در میان میگذارند ، امروزه تحصیل در رشته ی پزشکی در آلمان از دوره های آموزش عملی و با کیفیت بالا می باشد ومی توان گفت شرایط تحصیل در رشته ی پزشکی در آلمان موجب شده این گزینه از شهرت بین المللی برخوردار شود.شرایط تحصیل در رشته ی پزشکی در آلمان موجب شده  این مراکز با شبکه ای از بیمارستان ها، دانشگاه ها، موسسات تحقیقاتی و کسب و کار ادغام شده باشند. بنابراین آموزش، مراقبت از بیمار و پژوهش یک کل یکپارچه را در تحصیل در رشته ی پزشکی در آلمان تشکیل می دهد که در آن هر کسی- به خصوص دانشجویان دارای منافعی هستند.  آیا شما هم تمایل به تحصیل در آلمان دارید؟ آیا شرایط تحصیل رشته ی پزشکی در آلمان را دارید؟ در این مقاله سعی شده تا نکات کلی ای درباره ی تحصیل در رشته ی پزشکی در آلمان ارائه گردد و به طور کلی شرایط تحصیل در رشته ی پزشکی در آلمان بررسی گردد.

شرایط تحصیل در رشته ی پزشکی در آلمان ممکن است سال با سال و ترم به ترم تغییر یابد ، جهت اطلاعات بیشتر در زمینۀ تحصیل در رشته پزشکی در آلمان و رشته دندانپزشکی در آلمان قبل از هر اقدامی با مشاوران موسسه حقوقی ملک پور مشاوره بفرمایید.

مانند هرجای دیگری در جهان، آلمان فرصت های بزرگی را برای فارغ التحصیلان در طب ارائه می دهد: استخدام در یک بیمارستان و یا تمرینات عملی، در پژوهش، صنعت، خدمات بهداشت عمومی و یا در مدیریت مشاوره، و غیره.

علاوه بر کیفیت فوق العاده ی دانشگاه های آلمان در آموزش پزشکی، مراحل اخذ پذیرش در کشور آلمان نسبتا آسان و خوب سازماندهی شده است، و گاها شهریه ی رایگان، دوره مقدماتی پزشکی و سیاست آلمان در جذب دانشجویان بین المللی پزشکی که به دنبال تحصیل پزشکی دانشگاهی (برنامه های مقطع کارشناسی ارشد) و یا آموزش بیشتر در پزشکی (برنامه های پس از فارغ التحصیلی بین المللی) همه و همه می تواند منجر به ایجاد چشم انداز شغلی عالی شود. در همه ی دانشگاه های علوم پزشکی آلمانی، آموزش به زبان آلمانی است.

آزمون کشوری (State Examination) در شش سال

برنامه های آموزشی پزشکی در آلمان در شش سال و سه ماه تکمیل شده و با آزمون کشوری به نتیجه می رسد. برای موفقیت شما باید مهارت های زبان آلمانی بسیار عالی داشته باشید به دلیل این که شرایط تحصیل در رشته ی پزشکی در آلمان باعث شده این پروسه بسیار وقت گیر باشد.

فایل تصویری آقای ملک پور در باب تحصیلی پزشکی در آلمان

video شرایط تحصیل در رشته ی پزشکی در آلمان

شرایط تحصیل رشته ی پزشکی در آلمان از مقطع کارشناسی ارشد

با توجه به قانون آموزش و پرورش آلمان، در مقطع کارشناسی پزشکی ۱۲ ترم تمام وقت اجباری وجود دارد که شامل: مرحله ی پیش بالینی، مرحله ی اول (پیش بالینی: ۲ سال) و فاز دوم بالینی(۳ سال)  و یک سال عملی است.

یکی از شرایط تحصیل در رشته ی پزشکی در آلمان اینست که طول دوره حدود ۶ سال و در رشته ی دندانپزشکی ۵ سال است. با مدرک پزشکی عمومی که معادل کارشناسی ارشد است افراد فارق التحصیل می توانند پروانه ی پزشکی دریافت کنند و در صورت علاقمندی وارد مقطع دکترا شوند و برای ادامه ی تحصیل در مقطع دکترا اقدام کنند.

شرایط تحصیل در رشته ی پزشکی در آلمان ممکن است سال با سال و ترم به ترم تغییر یابد ، جهت اطلاعات بیشتر در زمینۀ تحصیل در رشته پزشکی در آلمان و رشته دندانپزشکی در آلمان قبل از هر اقدامی با مشاوران موسسه حقوقی ملک پور مشاوره بفرمایید.

 

مطالعه پزشکی بالینی: ۲ سال

در دو سال اول از مرحله ی پیش بالینی تمرکز مطالعه برموضوعات علوم پایه مانند فیزیک، شیمی و زیست شناسی، و همچنین بر روی مباحث بالینی سنتی، اصطلاحات پزشکی / تحصیلات مقدماتی، آناتومی / آناتومی عصبی، روانشناسی و جامعه شناسی پزشکی، فیزیولوژی و بیوشیمی قرار دارد.

در طول ترم ۳ و ۴ سمینارهای به اصطلاح یکپارچه ارائه می شوند، که در آن موارد بالینی از موضوعات علوم پایه به عنوان نمونه مطرح می شوند، از جمله قرار گرفتن برای اولین بار در معرض موارد بالینی و انجام تمرینات عمومی به صورت تمام روز. کمک های اولیه به عنوان واحد درسی در دانشگاه ارائه نمی شود  بنابراین دانشجویان باید برای شرکت در یک دوره در یک موسسه به رسمیت شناخته شده در خارج از دانشگاه به صورت فردی و قبل از اولین آزمون اقدام کنند. مراقبت از بیمار بخشی از این مطالعه تلقی نمی شود. با این حال، دانشجویان باید سه ماه قبل از ثبت نام برای اولین آزمون کشوری چهار حضور کار بالینی را ترتیب دهند.

شرایط تحصیل در رشته ی پزشکی در آلمان ممکن است سال با سال و ترم به ترم تغییر یابد ، جهت اطلاعات بیشتر در زمینۀ تحصیل در رشته پزشکی در آلمان و رشته دندانپزشکی در آلمان قبل از هر اقدامی با مشاوران موسسه حقوقی ملک پور مشاوره بفرمایید.

 

مطالعه پزشکی بالینی: ۳ سال

اتمام موفقیت آمیز آزمون کشوری اول، اولین پیش نیاز برای ورود به بخش بالینی از برنامه ی مدرک کارشناسی در پزشکی است. سال اول مطالعه ی بالینی شامل دوره هایی در موضوعات اساسی بالینی، و هم چنین یک دوره ی جامع در معاینه ی بالینی و روش های معاینه ی عمومی در بخش های جراحی و غیر جراحی است. بخش بالینی واقعی در نیمه ی دوم از بخش مطالعات بالینی قرار دارد. این فعالیت ها بر پایه ی دانش کسب شده در ترم قبلی ساخته می شود. دانشجویان ارتباط مستقیم بیشتری با بیماران خواهند داشت و با زمینه های مختلف تخصصی آشنا می شوند. دوره های بالینی شامل ویزیت کردن  بیماران و تمرین های عملی در بخش می شود. معمولا یک بخش عملی و سمینار با یک دوره ی سخنرانی ترمیک همراه می شود که حضور در آن اجباری نیست.

آموزش های نظری از حدود دو سوم از همه ی کلاس ها در طول دو ترم بالینی اول به ۲۵٪ در طول ترم بالینی ۳ – ۶ کاهش یافته است. در طی آخرین سال های بالینی کلاس های نظری به یک روز در هفته و به شکل داوطلبانه (اختیاری) محدود شده که می تواند با ادامه ی تحصیلات تکمیلی پزشکی همپوشانی پیدا کند.

صرف نظر از این تغییرات روند کلی در آموزش و پرورش حضور اجباری در بخش به صورت صبح ها و پنج روز در هفته است، که شامل حضور اجباری و یا اختیاری در سخنرانی ها و سمینارها در جلسات بعد از ظهر نیز می شود. موضوع ها ترجیحا به یک ترم محدود شده است.

سیاست های ارزیابی و روش تدریس و بررسی زیر نظر تصمیم مستقل هر دانشکده می باشد. بنابراین جزئیات این طرح به طور کلی می تواند در میان دانشکده های مختلف با توجه به رشته های خاص پیش بینی شده در برنامه های درسی آن ها متفاوت باشد.

شرایط تحصیل در رشته ی پزشکی در آلمان ممکن است سال با سال و ترم به ترم تغییر یابد ، جهت اطلاعات بیشتر در زمینۀ تحصیل در رشته پزشکی در آلمان و رشته دندانپزشکی در آلمان قبل از هر اقدامی با مشاوران موسسه حقوقی ملک پور مشاوره بفرمایید.

 

مطالعه عملی پزشکی: ۱ سال

سال عملی با آزمون کشوری دوم به پایان می رسد. قبل از دومین آزمون جامع دانشجویان باید در سال عملی در بیمارستان های دانشگاهی، یکی از بیمارستان های آموزشی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی و یا موسسات معادل آن شرکت کنند.

در طول این مرحله از آموزش بالینی، انتظار می رود دانشجویان به گسترش تجربه ی خود و بهبود دانش و مهارت های پزشکی بپردازند. دانشجویان یاد می گیرند که چطور با موارد فردی روبرو شوند و یک سری از وظایف پزشکی را تحت نظارت انجام می دهند. مشارکت فعال در جلسات بالینی، بحث و کنفرانس جنبه ی دیگری از آموزش را تشکیل می دهد. آموزش نظری با داشتن وظیفه در بخش همراه می شود.

آموزش در سال عملی شامل تکمیل سه دوره ی شانزده هفته ای عملی تمام وقت در یک دانشگاه یا مرکز آموزشی درمانی وابسته می باشد.

و اما یک روز در هفته باید آموزش پزشکی درباره ی سه موضوع ادامه داشته باشد. پزشکی و عمل جراحی دروس الزامی است و موضوع سوم می تواند توسط دانشجو از طیف وسیعی از شانزده رشته ی مختلف انتخاب شود.

 

شرایط مورد نیاز

داشتن مهارت های زبان آلمانی خوب ضروری است. در غیر این صورت شما برای دنبال کردن سخنرانی ها در آلمان یا گفتگو با بیماران آلمانی در مرحله ی عملی دچار مشکل خواهید شد. شما باید در یک آزمون زبان قبول شوید  تا نشان دهد که شما در سطح مورد نیاز از مهارت در زبان آلمانی هستید.

همچنین شما نیاز به دانستن زبان انگلیسی از آن جهت که بسیاری از ادبیات موجود در این رشته به زبان انگلیسی نوشته شده است نیز می باشید. داشتن اطلاعاتی در لاتین مفید است، اما لازم نیست.شرایط تحصیل پزشکی در آلمان موجب شده رشته ی پزشکی یک دوره ی بسیار محبوب تحصیل در آلمان شود. به همین دلیل داشتن نمرات خوب یک پیش شرط مهم برای پذیرش است. برنامه های آموزشی پزشکی بسیار وقت گیر و دارای بخش های معاینه ی فشرده است. این به این معنی است که شما گاهی اوقات با محدودیت های شخصی خود را تحت فشار خواهید یافت. اگر شما علاقه مند به این رشته هستید میبایست شرایط تحصیل در رشته ی پزشکی در آلمان را دانسته و باید دانش دبیرستان گسترده ای از زیست شناسی، شیمی و فیزیک داشته باشید. و نیز داشتن درک درستی از اصول علمی پزشکی، ادراک فضایی خوب، و یک میل شدید برای مشاهده و ارتباطات، توانایی های اضافی ای است که می تواند بسیار مهم باشد.

از شرایط تحصیل رشته ی پزشکی در آلمان اینست که افراد متقاضی باید دارای دیپلم دوازده ساله باشند و نیز مهم ترین شرط پذیرش در دانشگاه های آلمان قبول شدن در کنکور می باشد. یکی از راه های ورود به رشته ی پزشکی در آلمان گذراندن دوره ی کالج و شرکت کردن در امتحان ورودی دانشگاه هاست یعنی دانشجو باید دوره ای به نام studienkolleg را در آلمان گذرانده و در امتحان Feststellungsprüfung شرکت کند.

شرایط تحصیل در رشته ی پزشکی در آلمان ممکن است سال با سال و ترم به ترم تغییر یابد ، جهت اطلاعات بیشتر در زمینۀ تحصیل در رشته پزشکی در آلمان و رشته دندانپزشکی در آلمان قبل از هر اقدامی با مشاوران موسسه حقوقی ملک پور مشاوره بفرمایید.

 

در شرایط تحصیل در رشته ی پزشکی در کشور آلمان دو راه اخذ پذیرش وجود دارد

اول: فرد متقاضی در کنکور ورودی ایران قبول شده باشد. یعنی این که به طور کلی برای تحصیل در این رشته افراد باید در آزمون ورودی قبول شده باشند و این آزمون ورودی به زبان آلمانی برگزار می شود که در آن فرد باید دارای حداقل سطح B2 در زبان آلمانی باشد.

دوم: فرد متقاضی دارای سند قبولی کنکور ایران نیست که در این صورت او می تواند با ثبت نام کردن در کالج های آلمان و پاس کردن واحدهایی تخصصی در علوم پایه مانند زیست شناسی و دریافت مدرک پایانی آن در آزمون ورودی پزشکی در آلمان شرکت کند. این کالج ها شامل یک دوره ی تحصیلی یک ساله می شوند که دارای شهریه هستند.

اما فراموش نکنید که برای کشور آلمان گپ تحصیلی بسیار مهم است و معمولا فرد نباید دارای سن بالاتر از ۲۴ سال باشد مگر این که دلیل قابل قبولی را به سفارت ارائه دهد. در ضمن شروع سال تحصیلی در رشته های پزشکی در آلمان از اول سپتامبر می باشد.

در حال حاضر برخی از دانشگاه های آلمان هیچ شهریه ای برای تحصیل در این رشته دریافت نمی کنند اما به دلیل اعتراضات گسترده ی صورت گرفته اغلب این دانشگاه ها شهریه ای معادل ۵۰۰ یورو برای هر ترم دریافت می کنند.

 

دانشگاه های رایگان در آلمان888 شرایط تحصیل در رشته ی پزشکی در آلمان

شرایط تحصیل در رشته ی پزشکی در آلمان ممکن است سال با سال و ترم به ترم تغییر یابد ، جهت اطلاعات بیشتر در زمینۀ تحصیل در رشته پزشکی در آلمان و رشته دندانپزشکی در آلمان قبل از هر اقدامی با مشاوران موسسه حقوقی ملک پور مشاوره بفرمایید.

 

لیستی از برخی از دانشگاه های پزشکی آلمان

دانشگاه بنجامین فرانکلین برلین

دانشگاه پزشکی بخوم

دانشگاه پزشکی بن

دانشگاه پزشکی کلن

دانشگاه یوهان ولفگانگ فرنکفورت

دانشگاه فردریش الکساندر نورنبرگ

دانشگاه آلبرت لودویگ فرایبورگ

 

طبق شرایط تحصیل در رشته ی پزشکی در آلمان تا سال های ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶ ،دانشگاه های آلمان هیچ شهریه ای دریافت نمی کردند. اما دریافت شهریه در برخی ایالت های آلمان الزامی شدو متوان گفت از سال ۲۰۰۷ دانشجویان باید به دانشگاه ها شهریه بپردازند.

در حال حاضر هشت موسسه در آلمان کمک هزینه های تحصیلی و بورس تحصیلی به دانشجویان خارجی ارائه می دهند و مبنای ارائه ی این کمک ها یا بورسیه ها اخذ نمرات بالا در دوره ی متوسطه، برای دانشجویان کارشناسی و نمرات خوب در مقطع کارشناسی ارشد و شرکت در سمینارهای این سازمان ها یا نهادهای خاص است. و نیز هر یک ممکن است دارای شرایط خاص دیگری نیز باشند از جمله: گذراندن حداقل یک مقطع تحصیلی در آلمان و یا مثلا داشتن اقامت حداقل یک ساله در آلمان.

 

در حال حاضر شرایط تحصیل در رشته ی پزشکی در آلمان موجب شده این گزینه بسیار معتبر بوده و مورد تایید تقریباً همه ی کشورهای دنیا نیز باشد.

افرادی که شرایط تحصیل در رشته ی پزشکی در آلمان را داشته و آن را انتخاب انتخاب می کنند، در واقع شانس اقامت در کشور آلمان و یا به عبارتی مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل در این کشور را نیز به دست می آورند.

تفاوت اصلی در شرایط تحصیل رشته ی پزشکی در آلمان و ایران ،در نوع مقطع تحصیلی می باشد، به این معنا که پزشکی عمومی در ایران تنها شامل یک مرحله است و متقاضیان پس از قبول شدن در کنکور سراسری وارد رشته ی دکترای عمومی پزشکی می شوند در حالی که تحصیل در رشته ی پزشکی در آلمان معادل کارشناسی ارشد پیوسته می باشد. در این مقاله سعی شد به طور خلاصه درباره ی شرایط تحصیل در رشته ی پزشکی در آلمان و تحصیل رایگان در آلمان برای مهاجرین و نیز شرایط کلی تحصیل در رشته پزشکی در کشور آلمان صحبت شود. شرایط تحصیل در رشته ی پزشکی در آلمان ممکن است سال با سال و ترم به ترم تغییر یابد ، جهت اطلاعات بیشتر در زمینۀ مهاجرت به آلمان و تحصیل در رشته پزشکی در آلمان و رشته دندانپزشکی در آلمان قبل از هر اقدامی با مشاوران موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران و بلاروس مشاوره بفرمایید.

Rating: 5
144 پاسخ
 1. احمدی گفته:

  سلام
  من پسرم کلاس 11 ام هست و امکان قبول شدنش در پزشکی سراسری هست می خواستم بدونم آیا با قبولی در دانشگاه سراسری در پزشکی یا دندانپزشکی و داشتن مدرک B2 زبان آلمانی می توان برای همان رشته در المان اقدام کرد یا خیر

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. شرایط تحصیل پزشکی آلمان به شرح زیر است:
   • الزاماً خواندن پیش دانشگاهی (از سال گذشته اعمال میشه) – ام کورس باید خوانده بشه و بعد وارد دوره علوم پزشکی دانشگاه شود.
   • شروط:
   1. ماکزیمم سن اپلای 21 (برای مثال 19 سال لب مرز هست به خاطر وقت سفارت)
   2. حداقل معدل: 16
   3. حتما دیپلم یا پیش دانشگاهی تجربی (لزوماً همان رشته)
   4. اینتیک سپتامبر: مدرک زبان ب آینس – اینتیک ژانویه: بتسوای
   • آزمون ام کورس و در صورت قبولی ورود به دانشگاه

   پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. شرایط تحصیل پزشکی آلمان به شرح زیر است:
   • الزاماً خواندن پیش دانشگاهی (از سال گذشته اعمال میشه) – ام کورس باید خوانده بشه و بعد وارد دوره علوم پزشکی دانشگاه شود.
   • شروط:
   1. ماکزیمم سن اپلای 21 (برای مثال 19 سال لب مرز هست به خاطر وقت سفارت)
   2. حداقل معدل: 16
   3. حتما دیپلم یا پیش دانشگاهی تجربی (لزوماً همان رشته)
   4. اینتیک سپتامبر: مدرک زبان ب آینس – اینتیک ژانویه: بتسوای
   • آزمون ام کورس و در صورت قبولی ورود به دانشگاه

   پاسخ
 2. Ælgrim گفته:

  درود و عرض احترام.
  بنده دانشجوی رشته ی مهندسی هستم و دیپلم ریاضی فیزیک دارم. مایل هستم بدونم ایا میتونم در المان در رشته ی پزشکی تحصیل کنم؟(مدرکی دال بر قبولی در کنکور تجربی ندارم)

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. شرایط تحصیل پزشکی آلمان به شرح زیر است:
   • الزاماً خواندن پیش دانشگاهی (از سال گذشته اعمال میشه) – ام کورس باید خوانده بشه و بعد وارد دوره علوم پزشکی دانشگاه شود.
   • شروط:
   1. ماکزیمم سن اپلای 21 (برای مثال 19 سال لب مرز هست به خاطر وقت سفارت)
   2. حداقل معدل: 16
   3. حتما دیپلم یا پیش دانشگاهی تجربی (لزوماً همان رشته)
   4. اینتیک سپتامبر: مدرک زبان ب آینس – اینتیک ژانویه: بتسوای
   • آزمون ام کورس و در صورت قبولی ورود به دانشگاه

   پاسخ
 3. پارسا گفته:

  با سلام و وقت بخیر چند تا سوال داشتم
  یکی اینکه از هر رشته ای که تو کنکور تجربی قبول شدیم میتونیم اقدام به تحصیل پزشکی کنیم؟مثلا فردی از زیست شناسی قبول شده.
  دوم اینکه با چه شرایطی نیاز به گذراندن کالج نیست؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام دانشگاه پزشکی آلمان معمولاً برای پذیرش دانشجو بستگی به نوع دانشگاه اقدام به برگزاری آزمون خاص ایا گذاشتن شرایطی مانند قبولی متقاضی در آزمون سراسری پزشکی رشته خود می نمایند و همانطور که اشاره شد شما با قبولی در رشته زیست شناسی تنها می توانید به ادامه تحصیل در این رشته در آلمان بپردازید امکان ادامه تحصیل پزشکی در این کشور را نخواهید داشت

   پاسخ
 4. مهدی گفته:

  سلام پیش تجربی دارم سال دومم است کنکور میدم هر دو سال هم مجاز شده ام تمام رشته ها میتونم قبول بشه بجز رشته های پزشکی و دندان پرشکی .
  چند سوال دارم . (معدل کتبی دیپلم ام 17.53 و کل 18.49 )
  1 ) برای پزشکی در آلمان میتونم
  2 ) اگر اینجا بخاطر سربازی یه رشته ثبت نام کنم و زبان آلمانی یاد بگیرم بعد مشکلی نداره

  پاسخ
  • miemalekpour30 گفته:

   باسلام و عرض ادب
   برای تحصیل در رشته پزشکی در کشور آلمان باید آزمون ورودی به زبان آلمانی را قبول شوید تا بتوانید در این کشور در رشته های مورد نظر تحصیل در رشته پزشکی یا دندانپزشکی داشته باشید.شما در رشته ایی که در ایران پذیرش میگیرید و برای دریافت مرخصی تحصیلی باید در همان رشته ایی که در ایران درس می خوانید ادامه تحصیل نمایید و حتمن باید در دانشگاه سراسری پذیرش گرفته باشید

   پاسخ
 5. سعید سپهرنیا گفته:

  ببخشید جناب ملک پور
  کسی که سربازی نرفته باید چیکار کنه ؟چجوری میتونه بده پزشکی بدون کنکور درس بخونه اونجا ؟
  وثیقه میخواد ؟
  چه قیمت هسش ؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. تحصیل پزشکی در آلمان طبق قوانین آموزشی این کشور نیازمند این است که در دانشگاه سراسری در رشته مورد نظر قبولی اخذ نموده و پس از گذراندن حداقل یک ترم اقدام نمایید و ترحیحاً از ابتدا مدرک زبان آلمانی نیز داشته باشید. همچنین ممکن است نیاز به گذراندن دور های پیش پزشکی نیز داشته باشید. شما اطلاعات کامل و دقیق را برای ارزیابی ارائه نکرده اید.
   برای وضعیت سربازی می توانید با گذاشتن وثیقه و در صورت نداشتن غیبت پاسپورت دریافت نمایید. اطلاعات تکمیلی را می توانید در این زمینه از سازمان نظام وظیفه عمومی جویا شوید.
   هزینه ها نیز بسته به شرایط شما و رشته و دانشگاه محل پذیرش متفاوت هستند.

   پاسخ
 6. سعید سپهرنیا گفته:

  سلام وقت بخیر …..
  خداقوت 🙏
  من کارشناسی علوم آزمایشگاهی دارم از دانشگاه آزاد
  سربازی هم هنوز نرفتم
  خدمت شما عرض شود معدل لیسانسم ۱۷و۳۴ هستش و معدل دیپلم ام هم ۱۹
  مدرک زبان آلمانی ام ندارم متاسفانه ؟
  برای خواندن پزشکی دندان یا دارو در‌آلمان یا اتریش چنانچه مدرک زبان آلمانی را بگیرم کافیست برای مهاجرت ؟
  ممنونم

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. تحصیل پزشکی در آلمان و اتریش طبق قوانین آموزشی این کشور نیازمند این است که در دانشگاه سراسری در رشته مورد نظر قبولی اخذ نموده و پس از گذراندن حداقل یک ترم اقدام نمایید و ترجیحاً از ابتدا مدرک زبان آلمانی نیز داشته باشید. همچنین ممکن است نیاز به گذراندن دور های پیش پزشکی نیز داشته باشید.

   پاسخ
 7. مبينا گفته:

  با سلام . من معدل سال دوازدهمم 19/5 هستش در رشته ي تجربي . اگه مدرك زبان الماني داشته باشم بازم بايد دوره هارو بگذرونم و اينكه هزينه دندانپزشكي چقدر هست ساليانه و به ما خوالگاه ميدن يا خودمون بايد خونه اجاره كنيم . اگه بايد خونه اجاره كنيم هزينه ش چقدر ميشه ؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. تحصیل پزشکی و رشته های مرتبط در بسیاری از کشورها از جمله آلمان طبق قوانین آموزشی این کشورها نیازمند این است که در کنکور سراسری در رشته مورد نظر قبولی اخذ نموده و پس از گذراندن حداقل یک ترم اقدام نمایید و ترحیحاً از ابتدا مدرک زبان این کشور را نیز داشته باشید. همچنین ممکن است نیاز به گذراندن دور های پیش پزشکی نیز داشته باشید.
   در مورد سوال دوم هزینه آن بستگی به دانشگاه محل پذیرش شما خواهد داشت. در مورد سوال سوم و چهارم کارشناسان ما شما را راهنمایی خواهند نمود.
   شما اطلاعات کامل و دقیق را برای ارزیابی ارائه نکرده اید. لذا پیشنهاد میکنیم جهت کسب اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 8. زهرا گفته:

  سلام خسته نباشین من رشته تجربی ام متولد78معدلمم14وپیش15هستش امسال کنکوردارم میخوام برای پزشکی المان اقدام کنم باشرایطم میتونم اقدام کنم؟مرسی

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام. تحصیل پزشکی در آلمان طبق قوانین آموزشی این کشور نیازمند این است که در دانشگاه سراسری در رشته مورد نظر قبولی اخذ نموده و پس از گذراندن حداقل یک ترم اقدام نمایید و ترحیحاً از ابتدا مدرک زبان آلمانی نیز داشته باشید. همچنین اطلاعات کامل و دقیق را برای ارزیابی ارائه نکرده اید. لذا پیشنهاد میکنیم جهت کسب اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 9. علی گفته:

  باسلام
  من دیپلم ریاضی بامعدل بالای ۱۹هستم آیابرای پذیرش پزشکی وM-Kurs می‌توانم اقدام کنم یااینکه برای پذیرش آنهابایدفقط دیپلم تجربی باشد؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام. تحصیل پزشکی در آلمان طبق قوانین آموزشی این کشور نیازمند این است که در دانشگاه سراسری در رشته مورد نظر قبولی اخذ نموده و پس از گذراندن حداقل یک ترم اقدام نمایید و ترحیحاً از ابتدا مدرک زبان آلمانی نیز داشته باشید. همچنین اطلاعات کامل و دقیق را برای ارزیابی ارائه نکرده اید. لذا پیشنهاد میکنیم جهت کسب اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 10. یاس گفته:

  سلام
  ممنون از روی خوش و توضیحات جامع شما
  من پزشک عمومی هستم که طرحم تمام شده و قصد دارم در آلمان در رشته جراحی ادامه تحصیل بدم
  البته تا زمانیکه مدرک زبان c1 رو نگرفتم مهاجرت نخواهم کرد.
  دوتا سوال برام مطرحه
  اول اینکه سابقه کاری در بیمارستان تا چه حد در پذیرش گرفتن از chief موثره؟
  و دوم اینکه با توجه به اینکه پس از ورود به آلمان ظرف حداکثر یک سال(که صرف معادلسازی مدرک و و قبولی در آزمون بعنوان رزیدنت حقوق برقرار خواهد شد
  آیا معرفی حساب بانکی که به اندازه فقط یکسال موجودی یا اعتبار داشته باشه کفایته؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. بله. حساب بانکی تا یک سال برای دریافت ویزا کفایت می کند. به منظور اخذ اطلاعات بیشتر و دریافت پاسخ سوالتان با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.

   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 11. نهال گفته:

  در کل میخواستم بدونم هزینه کلی دانشگاه چیجوریه،یجا نوشته رایگانه یجا نوشته رایگانه ولی باید یکم هزینت پرداخت کنید،ممنون میشم یه توضیح کلی بگید

  Rating: 5
  پاسخ
 12. مهدیه گفته:

  سلام وقت بخیر آقای دکتر
  من مدرک علوم پایه پزشکی دارم اما به علت اینکه همسرم پذیرش گرفته میخوام برم منم ادامه درسم رو آلمان بخونم
  میخواستم ببینم امکانش هست و اگر بخوام برم چند سال دیگه باید اونجا درس بخونم تا مدرک پزشکیمو بگیرم.
  ممنون

  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام و عرض ادب. به منظور دریافت پاسخ های دقیق و تخصصی برای سوال های شما پیشنهاد می شود جهت بررسی شرایطتان با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ دفاتر موسسه تماس حاصل نمائید.

   پاسخ
 13. شیوا گفته:

  سلام
  من دانشجوی سال سوم پزشکی هستم و قصد دارم برای تخصص به آلمان مهاجرت کنم ، ایا امکان پذیرش در مقطع تخصص هم وجود دارد یا اینکه باید از ابتدا در انجا تحصیل کرده باشم ؟

  پاسخ
 14. کمیل گفته:

  با سلام و احترام من دانشجوی رشته پرستاری هستم ترم یک و سوالم اینه که میشه اگه نمرات دوترم دانشگاهیم بالا باشه بعد از گذروندن دوترم بطور مستقیم برای رشته پزشکی از دانشگاه پذیرش بگیرم؟(بطور مستقیم)

  پاسخ
 15. m.s گفته:

  با سلام و عرض ادب من دانشجوی پزشکی دانشگاه سچینوا روسیه هستم معدل دیپلمم 19/12 هست. ایا بعد از اتمام پیش بالینی امکان ورود به صورت مستقیم به دانشگاه های پزشکی المان برای من میسر هست؟ با تشکر

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام
   شما باید با دانشگاه مورد نظر مکاتبه داشته باشید و در صورت قبول این موضوع میتوانید وارد دانشگاه شوید اما احتمال اینکه قبل از ورورد شما به دانشگاه آزمونی از شما بگیرند , زیاد است

   پاسخ
 16. علی گفته:

  سلام من دو سال تو ایران کنکور دادم ولی تو رشته پزشکی قبول نشدم . معدل پیش و سومم بالای ۱۹ می باشد آیا می توانم برای دوره کالج اقدام کنم. به زبان انگلیسی مسلط هستم و در مدارس تیزهوشان تحصیل کردم و سابقه چند طرح اختراعی را دارم . لطفا توضیح بدید چگونه می تونم زودتر برای سفارت وقت بگیرم . نمی تونم حدود ۳ سال بشینم تا سفارت بهم وقت بده . لطفا توضیح بدید ممنون.

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با عرض سلام و احترام. بزرگوار شما می توانید در اروپا یا آسیا در ابتدا دوره های پیش پزشکی و یا در کانادا در ابتدا رشته های مرتبط با پزشکی را تحصیل کرده و سپس برای ورود به پزشکی در بهترین دانشگاه های این کشورها اقدام فرمایید. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتر و انتخاب مناسب ترین گزینه با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 17. مرتضی گفته:

  سلام آقای دکتر خسته نباشید
  من ۱۸ سالمهو امسال کنکور ایران و دادم ولی رتبه ام برای دندان پزشکی کافی نیست…. مخواستم برای آلمان پذیرش بگیر و از یک دانشگاه مورد تایید حتما… آیا مدرک زبان B2 رو باید در ایران بگیرم و یا میشه همونجا من پذیرش بشم و بعد اونجا بگذرونم؟ پیشنهاد شما چیه؟؟ ممنون از پاسخگویی‌و محبتتون

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 18. س گفته:

  سلام
  من معدل. کتبی نهایی 13
  معدل 3 سال دبیرستانم18
  و پیش دانشگاهی14
  لیسانس شیمی بامعدل15:89
  مسلط ب زبان المانی27 ساله هستم
  آیا میتونم برای دندانپزشکی آلمان اقدام کنم؟؟؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   
با سلام و عرض ادب و احترام به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید
   و یا با شماره 021-49076 تماس بگیرید.

   پاسخ
 19. علیرضا گفته:

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی بزشکی دانشگاه ایران هستم و به خاطر اینده بهتری که به دنبال ان هستم تصمیم به ادامه تحصیل در المان دارم
  من دانشجو سال اول هستم و همینطور داراری مدرک لیسانس میکروبیولوژی از دانشگاه ازاد کرج هستم و مدرک المانی بی 2 و ایلتس 5 زبان انگلیسی
  و معدل دیبم من 12 ولی معدل لیسانس من 17 میباشد ایا با این وضیعت به نسبت مناسب ایا امکان بذیرش و همینطور تحصیل رایگان در بزشکی{از ابتدا} برای بنده میسر است

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید
   و یا با شماره 021-49076 تماس بگیرید

   پاسخ
 20. پارسا گفته:

  با عرض سلام وخسته نباشید خدمت شما و همکارانتون. میخواستم بدونم که آیا هنوز میشه بدون قبولی در رشته ی پزشکی توی ایران برای پزشکی آلمان اقدام کرد؟(منظورم دوره ی کالج M-KURS هستش). و داشتن مدرک قبولی پزشکی در ایران چه کمکی به ما میکنه؟ آیا مدرک قبولی در دانشگاه های پردیس خودگردان و آزاد با مدرک قبولی در دانشگاه دولتی روزانه برای اونا فرقی میکنه؟

  مدرک B2 آلمانی ، معدل 19.50 سال سوم، 17.70 سال چهارم و وضعیت مالی مناسبی دارم و این که امسال مشمول سربازی میشم مشکلی برای این قضیه پیش میاره یا نه؟و اگر آره باید چیکار کنم؟

  خیلی به راهنمایی هاتون نیاز دارم.لطفا جواب بدین
  با تشکر

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم نیاز به اطلاعات کاملتر و جزیی تری از شما داریم و برای اینکه بتوانیم پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 21. Matin گفته:

  سلام بسیار از مطالب ارزنده و به روزتان سپاس گزارم من ۲۳ ساله لیسانس زیست شناسی هستم از دانشگاه ازاد در مورد زبان هم مشکلی ندارم معدلم هم در دبیرستان ولیسانس ۱۶ به بالا بوده ‌‌اگر بخوام به یک دانشگاه معتبر مثل مونیخ یا هایدلبرگ یا مکس پلانگ برم امکانش هست ؟ سالانه چه قدر هزینه زندگی ام ( با سطح متوسط) میشود؟ ضمنا شرایط سنی ۲۵ سال برای پزشکی ماله دانشجویان خارجی است یا در مورد خود دانشجویان شاغل به تحصیل در المان هم میشود؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 22. نفس گفته:

  با سلام..
  من دیپلم ریاضی دارم و امسالم مدرک لیسانسمو در رشته معماری میگیرم و میخوام سال بعد کنکور تجربی بدم و خدا بخواد پزشکی قبول بشم..میخواستم بدونم ایامیتونم برای گرفتن پذیرش پزشکی در دانشگاه های المان اقدام کنم؟یعنی مشکلی از این لحاظ که رشته دبیرستانم ریاضی بوده و لیسانس معماری دارم پیش نمیاد؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 23. ناهيد گفته:

  سلام و خست نباشيدخدمت آقاي ملك پور
  ميشه منو راهنمايي كنين
  من ترم ٣ رشته دندانپزشكي اصفهان هستم و مي خواهم از دانشگاه آلمان پذيزش بگيرم
  ولي معدل ديپلم و پيش دانشگاهيم ١٥ هست
  و مدرك زبان آلماني ندارم ولي ميتونم تو ١ سال B 2 بگيرم
  و ايلتس ٦ دارم آيا با وجود معدل پايينم ميتونم پذيرش رايگان بگيرم ؟؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 24. Moosa گفته:

  با سلام خدمت شما جناب ملک پور

  من متولد آبا ۷۷ هستم و امسال بار دومی هست ک کنکور میدم. اما بخاطر علاقه‌ای ک ب پزشکی دارم و میدونم قبول شدن در کنکور برای من امری محال ب نظر میاد، میخواستم در آلمان تحصیل کنم. بخاطر پایین بودن معدل دیپلم و پیش دانشگاهی‌ام میخواستم از طریق مقطع لیسانس وارد دانشگاه‌های آلمان بشم و مطمئنا سنم حدود ۲۴ تا ۲۵ سال میشه و ب قولی اخذ ویزا و اینجور مطالب سخت میشه و از طرفی سنم میره بالا و اگرم وارد دانشگاه بشم، بخاطر سن بالا وقتی ک ۳۰ سالم میشه تازه مدرک پزشکی عمومی رو میگیرم و از طرفی این ی خورده آزار دهنده‌ست. برای همین می‌خواستم بدونم ک با گذراندن دو تا سه ترم اول در مقطع لیسانس اما با نمرات بالا، میشود پذیرش گرفت یا خیر؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 25. Mtn گفته:

  سلام
  ببخشید من سال آینده شهریور ماه فارغ التحصیل پزشکی اصفهان میشم
  آیا برای پذیرش گرفتن در رشته های تخصصی آلمان لازمه سابقه کار در ایران داشته باشم یا همان مدرک زبان آلمانی و پذیرش از پروفسور کافیست؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام رشته های پزشکی در اروپا باید ابتدا معادل سازی شوند و داشتن مدرک المانی هم الزامی است .پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 26. mohamaad گفته:

  با سلام من 21 سالمه و برای پزشکی آلمان میخوام اقدام کنم.وقت سفارت هم گرفتم.معدل دیپلم من 16/61 و پیش 15/54هستش.و ورودی 96 رشته بیهوشی دانشگاه سراسری هم هستم.آیا در روند پذیرش من مشکلی نداره؟؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 27. شادی گفته:

  سلام، من متولد 77و 97 سومین سالیه که تو کنکور شرکت میکنم ، معدل کل دیپلومم 17.70و معدل کتبی سوم و پیشم هر دو 14.40، مدرک زبانیم ندارم ، برای پذیرش المان باید با این شرایط چیکار کنم و از کجا شروع کنم؟ درصد پذیرش من چقدره؟ الان خرداد ماهه من چند ماه وقت دارم مدرک زبان المانی مورد تایید رو دریافت کنم تا امسال بتونم وارد کالج بشم؟لطفا کمکم کنید خواهش میکنم

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 28. ملیحه مسلمی گفته:

  سلام آقای ملک پور من امسال یعنی سال نود و هفت بیست و پنج ساله ام میشه و سال نودو یک دکترای دامپزشکی علوم تحقیقات تهران دانشگاه آزاد اسلامی رو قبول شدم اما بنا به دلایلی نرفتم ومعدل کل دیپلمم ۱۷/۹۱ و معدل کتبی دیپلمم ۱۷/۴۲ و معدل پیش دانشگاهیم متاسفانه چون دوره ی ما اهمیتی نداشت نمره های این دوره وخوب تشریحی کار نمیکردیم شد ۱۵/۵۳ … میخواستم بدونم برای من امکان تحصیل پزشکی یا دندانپزشکی رایگان در آلمان هست به شرط سطح زبان B2?
  و باید چه مراحلی رو طی کنم ممنونم پیشاپیش از پاسخ شما

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت بفرمایید .

   پاسخ
 29. حسین گفته:

  سلام خسته نباشید
  فارغ التحصیل رشته اتاق عمل هستم.. ۲۴ سالمه. مدرک زبان سطحb2 دارم. میتونم واسه دندانپزشکی آلمان اقدام کنم ؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب اگر لیسانس داشته باشید میتوانید برای فوق اقدام نمایید. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 30. نیما گفته:

  با سلام و عرض ادب
  من ۲۰ سال سن دارم و پشت کنکوری هستم،امسال سال سومی هست که کنکور میدم‌و بخاطر این‌که معافیت تحصیلی بگیرم و بتونم واسه سال سوم کنکور بدم مجبور شدم دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم،البته هر دو ترم رو مرخصی گرفتم و دانشگاه نرفتم،معدل دیپلم ۱۸/۵ و معدل پیش دانشگاهی ۱۵/۵دارم
  میخواستم بدونم درصورت عدم قبولی کنکور، میتونم واسه ی تحصیل رشته ی پزشکی تو المان بعد از گرفتن مدرک زبان آلمانی از طریق کالج اقدام کنم؟ممنون میشم راهنماییم کنید.

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب بله در صورتی که به مشکل نظام وظیفه برنخورید میتوانید.پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 31. حسین گفته:

  سلام من لیسانس علوم آزمایشگاهی دارم میتونم دندانپزشکی در آلمان بخونم چقدر احتمال بورس شدن من هست در ضمن من فارغ التحصیل از دانشگاه دولتی هستم

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما در حال حاضر اخذ بورسیه تحصیلی از ابتدا بسیار دشوار است بنابراین راه اخذ بورسیه برای شما این است که به طور عادی وارد دانشگاه مورد نظر شوید و پس از یک ترم تحصیل عالی و کسب معدل بسیار بالا درخواست وام ، کمک هزینه یا بورسیه نمایید. پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر همکار ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 32. سارا گفته:

  سلام.من 18ساله هستم و مشغول گذراندن امتحانات ترم پیش دانشگاهی..برای معدل سوم و‌پیش معدل کتبی یا معدل کل؟من ‌درمدرسه ی فرزانگان( تیزهوشان) تحصیل میکنم همیشه جز دانش اموزان برتر بودم اما از اواخر دوم دبیرستان دچار مشکلاتی شدم ک‌ رفته بیشتر شد ودچار افت شدم و معدل کتبی‌سالم سومم17/91 و معدل کل سومم ۱۹/۰۱است.کدوم معدل مدنظر شماست؟ایا برای قبولی در دانشکاه المان حتما باید رشته پزشکی و دولتی قبول شد در ایران؟یا قبولی در هررشته ای حتی دانشکاه ازاد کافیست؟معدل پیش دانشگاهیمم خوب تمیشه بخاطر همون مشکلاتم ایا مانع رفتن من ب رشته پرشکی در دانشکاه المان یا کالج میشود؟برای یادگیری زبان المانی چیکار کنم؟در المان اموزشی دارند یا باید در ایران گرفت؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام دانشگاه باید سراسری باشد اما راه دیگری هم موجود است و ان ورود به دانشگاه از طریق کالج های المان است .. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتر با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 33. ferya گفته:

  سلام خسته نباشی من ۲۹سالمه دارای مدرک کارشناسی ارشد زیست شناسی(بیوتکنولوژی) با معدل ۱۶/۹۴ از دانشگاه ازاد هستم ایا میتونم واسه پزشکی المان اقدام کنم؟؟؟؟؟؟

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. با توجه به شرایط سنی شما شانس شما برای تحصیل از ابتدا اندک می باشد. برای بررسی جزئی تر می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 34. فرناز گفته:

  سلام اقای ملک پور من از سال دیگه رشته ی پزشکی را در روسیه شروع می کنم،میخواستم ببینم اگر تادوسال دیگر مدرک زبان c1 بگیرم شرایط انتقالی به دانشگاه های المان رو دارم؟سن ام تا اون موقع ۲۵سال میشود ایا به این سن ویزا میدهند؟

  پاسخ
 35. پانیذ گفته:

  سلام
  من 26 سالمه و لیسانس مهندسی شهرسازی دارم
  اما به شدت دوست دارم پزشکی بخونم
  از قسمت فرهنگی سفارت هم پرسیدم و گفتن در آلمان محدودیت سنی برای پذیرش دانشگاه وجود نداره.
  و برنامه من برای اخذ ویزا استفاده از مدرک لیسانس هست و بعد تغییر رشته در آنجا
  میخواستم بپرسم که آیا حتما باید مدرک دیپلم تجربی از ایران داشت یا اینکه با گذراندن دوره کالج در آلمان میتوان به دانشگاه پزشکی راه پیدا کرد؟؟؟

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای تحصیل پزشکی در آلمان به داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی در رشته تجربی نیاز است، از بابت پذیرش دانشگاه های کشور المان شرایط سنی ندارند اما برای اخذ ویزا شرایط سنی شما مورد بررسی قرار می گیرد. برای بررسی کشورهای متناسب با شرایط خود پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 36. یزدی نژاد گفته:

  با سلام و خسته نباشید من دانشجوی ترم یک بهداشت محیط هستم. آیا با لیسانس بهداشت محیط میتوان برای تحصیل دندانپزشکی از دانشگاه های آلمان پذیرش گرفت؟ و این که حداکثر سن برای شروع تحصیل دندانپزشکی در آلمان چه سنی است؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب تا حداکثر 21 سال این امکان وجود دارد و برای پذیرش تحصیلی از المان باید قبولی دانشگاه سراسری داشته باشید و همچنین مدرک زبان b2 المانی را اخذ نمایید . همچنین شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتر با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 37. مژده گفته:

  سلام.من30سالم هست..کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه دولتی دارم…بعد از اون هم مامایی علوم پزشکی شیراز خوندم با معدل15/66 پنج ماه هس ک فارغ التحصیل شدم..میخواستم بدونم ایا امکانش هس ک دروس کارشناسی من رو به عنوان علوم پایه قبول کنن (مثل شرایط لیسانس به پزشکی ک در کشور داریم و شرایط سنی داره) و بشه در ازمون ورودی پزشکی بالینی3 ساله شرکت کرد؟ و درادامه پزشکی خوند؟ ممنون میشم جوابمو بدید چون وقت زیادی ندارم.. کلاس زبان المانی هم تازه شروع کردم و مشکلی با یادگیریش ندارم

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما ، ممکن است دانشگاه سطح پایینی پیدا شود که بتوان این کار را کرد و پیشنهاد نمیشود بهتر این است که لیسانس علوم پایه بخوانید و سپس مدرک مامایی تان را در انجا معادل سازی بکنید و تعدادی از واحدهاتون تطبیق بخورد.پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 38. Sahar گفته:

  سلام خسته نباشید
  ببخشید برای اینکه از دانشگاه های المان برای رشته پزشکی پذیرش بگیریم باید در کنکور ایران حتما رشته پزشکی رو قبول بشیم یا هر رشته ای که در دانشگاه سراسری قبول بشیم کافیه؟؟؟

  پاسخ
 39. شهلا گفته:

  با سلام وخسته نباشید اگه امکانش هست جواب سوال بنده رو بدین چون از هیچ منبعی نتونستم جواب بگیرم تشکر میکنم ازلطفتون،من ۲۸ سال دارم کارشناس مامایی خوندم معدل دیپلمم ۱۸ هستش وکارشناسیم ۱۵.۶۵سه سال سابقه کاردارم ودارم زبان آلمانی میخونم خیلی علاقه دارم پزشکی بخونم آیا راهکاری وجود داره بتونم دوباره پزشکی عمومی بخونم تو آلمان ؟آیا گپ سنی مشکلی برام ایجاد میکنه؟آیا میشه با ویزای کار ادامه تحصیل هم داد؟

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض احترام. متاسفانه با شرایط سنی شما امکان اخذ ویزای تحصیلی از ابتدا از کشور المان وجود ندارد و گپ تحصیل برای این کشور مطرح است. امکان تحصیل حین کار شرایطی دارد که برای بررسی آن پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 40. mhsafathi گفته:

  باعرض سلام دخترم 18سالشه معدل دیپلم 18.09ومعدل پیش دانشگاهی 18،آیا بدون کنکور میتونه برای کالج و بعدهم برای دندونپزشکی آلمان اقدام کنیم؟

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و احترام. برای تحصیل پزشکی در کشور آلمان به مدرک زبان نیاز است. برای ورود به کالج ازمون ورودی نیاز نیست اما پس از اتمام کالج با سپری نمودن آزمون ورودی پزشکی می توان برای ادامه تحصیل در این رشته اقدام کرد. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 41. Maryam گفته:

  سلام و عرض ادب من دارای دیپلم تجربی با معدل ۱۹.۷۷ و پیش دانشگاهی ۱۸.۱۳ هستم و نیز دارای مدرک B1 آلمانی هستم قصد تحصیل در رشته پزشکی در آلمان را دارم آیا امکان پذیرش کالج و قبولی در آزمون کالج را دارم؟ به علت اینکه از نظر مالی دچار مشکل هستم میتوانم با کار دانشجویی هزینه زندکی خود را تامین نمایم؟ با تشکر از دکتر ملکپور عزیز و همکاران گرامیشان

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. شرایط سنی و رزومه شما برای اخذ پذیرش و ویزا باید مورد بررسی قرار گیرد. امکان تحصیل برای شما وجود دارد اما کار دانشجویی در این کشور تنها بخشی از هزینه های شما را تامین می کند. برای اخذ اطلاعات و شرایط لازم در ارتباط با تحصیل در المان پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 42. afshin گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دکتر ملک پور بزرگوار
  من۱۸ سالمه و در حال گذراندن پیش دانشگاهی هستم
  من ب علت دلایلی نتونسم نمره خوبی در سوم دبیرستان کسب کنم (معدل دیپلم۱۴/۵۰)میخواستم بدونم بعد از فراگیری کامل زبان آلمانی میتونم در رشته پزشکی در آلمان ادامه تحصیل بدم
  اگر که امکان نداره میشه با گرفتن دیپلم مجدد در رشته دیگر مثل ریاضی و کسب معدل بالا پذیرش دانشگاه پزشکی آلمان را دریافت کنم ؟

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و احترام. امکان تحصیل در المان برای شما وجود دارد. برای ادامه تحصیل به مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی نیاز است و باید مدرک زبان المانی داشته باشید. برای بررسی شرایط و رزومه خود پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 43. مهشيد رادفر گفته:

  سلام وقتتون بخير سوال من اينست براي خواندن پزشكي در آلمان كه بايد در كنكور ايران قبول شد ايا هررشته اي در ايران قبول شويم براي خواندن پزشكي در المان قابل قبول است يا حتما بايد در كنكور ايران نيز رشته پزشكي قبول شد تا بتوان براي المان اقدام كرد

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام
   جهت تحصیل پزشکی در کشور آلمان باید در نظر داشته باشید که نیاز است که در آزمون رشته های پزشکی در کشور آلمان که به زبان آلمانی است قبول شوید تا بتوانیم مشغول تحصیل در رشته پزشکی شوید .

   پاسخ
 44. masood گفته:

  با سلام و درود
  من 27 سالمه و مدرک کارشناسی ارشد رشته حسابداری دارم
  آیا مبتونم کالج ثبت نام کنم ؟ البته همانگونه که فرمودید سفارت رو دور بزنم و برای کارشناسی ارشد دوباره وارد آلمان بشم و اونجا شرایط را تغییر بدم
  سطح زبانم در حال حاظر B2 است

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام
   شما میتوانید برای دوره فوق لیسانس مجدد اقدام نمایید . بهتر است که مدرک زبان خود را کسب نمایید و سپس با ما تماس حاصل نمایید تا شرایط اقدام را برای شما شرح دهیم . تلفن تماس ما 49196000
   با آرزوی موفقیت

   پاسخ
 45. نگارالسادات گفته:

  با سلام و خسته نباشید. من دانشجوی ترم چهار پزشکی هستم. میخواستم ببینم آیا دانشگاه های پزشکی در آلمان مدرک علوم پایه ی پزشکی ایران رو قبول میکنند که من از ترم ۵ به بعد با معدل الف به آلمان مهاجرت کرده و بقیه دوران تحصیل پزشکیمو اونجا بگذرونم؟

  پاسخ
 46. negar گفته:

  سلام
  من به خاطر بیماری و سایر مشکلاتی که دو سال آخر دبیرستان برام پیش اومد نتونستم معدل خوبی کسب کنم( معدل سوم16،77 و معدل پیش16،36) مسخواستم بدونم با این شرایط حتی با وجود داشتن مدرکb2زبان آلمانی هیچ شانسی برای ورود به کالج های پزشکی آلمان رو ندارم؟

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و احترام. بله امکان تحصیل برای شما وجود دارد. برای بررسی شرایط و اخذ اطلاعات در این خصوص پیشنهاد میکنیم با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 47. نگین ندری گفته:

  سلام من دانش آموزسال چهارم تجربی هستم 17سالمه ویه مقاله علمی دارم معدل کل دیپلمم بدون درنظرگرفتن امتحان ارتقا معدل18/49هست با تاثیرارتقامعدل بیشترهم میشه لطفابفرمایید حق الوکاله شرکت شماچقدراست واگه پزشکی لرستان قبول شوم ومقالم درISIثبت بشه امکان قبولی درپزشکی آلمان بعدازگرفتنB2به صورت بورسیه (کاملا رایگان )برای من فراهم است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟واینکه شهریه کالج رایگانه؟؟؟؟؟؟؟؟؟آیا باقبولی درپزشکی لرستان میتونم بدون کالج رفتن یا دادن آزمون کالج وارد دانشگاه علوم پزشکی درآلمان بشم؟؟؟؟؟؟؟لطفا راهنمایی بفرمایید با تشکر

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و احترام. تحصیل در دانشگاه های کشور آلمان شرایط خاص خود را داراست که یکی از این شروط داشتن مدرک زبان می باشد. در صورت قبولی در کنکور سراسری ایران امکان معادل سازی برای شما وجود دارد. تحصیل در کالج یا دانشگاه های کشور آلمان تقریبا رایگان می باشد. پیشنهاد میکنیم برای اخذ اطلاعات در این خصوص با دفاتر ما ارتباط بگیرید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

   پاسخ
 48. mie editor2 گفته:

  با سلام و خسته نباشید خدمت استاد گرانقدر جناب دکتر ملک پور عزیز. من دختری ۲۱ ساله هستم ک هم اکنون ترم ۱ رشته ی مامایی دانشگاه آزاد تهران مشغول تحصیلم. از اونجایی ک تحصیل در رشته پزشکی برام همیشه یه رویا بوده میخوام راهنماییم کنید لطفا و بگید آیا پس از گذراندن یک الی دو ترم در این رشته با معدلای بالا میتونم بدون گذراندن آزمون در آلمان رشته ی پزشکیو ادامه بدم خواهشا راهنماییم کنید من بسیار به رشته ی پزشکی علاقه مندم ولی از نظر مالی خیلی نمیتونم خودمو ساپورت کنم ک به کشورای پر هزینه و از طرفی دانشگاه های خوبی دارن برای تحصیل برم برای همین دوس دارم در آلمان رشته ی پزشکیو بخونم…اگه در مورد اینکه بتونم در آلمان پزشکی بخونم بدون گذراندن آزمونی که مشابه کنکوره جوابتون به من مثبت باشه تلاش بسیاری میکنم ک سطح زبان آلمانی خودمو به C1 برسونم تا بتونم به آرزوم برسم. خواهش میکنم جواب منو در قالب یک وویس بهم بگید یک دنیا ممنون میشم.تشکر بابت این همه شکیباییه شما.

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای تحصیل در رشته های پزشکی در کشور آلمان حتما نیاز به سپری نمودن آزمون پزشکی می باشد. سطح زبان خود را نیز باید افزایش دهید. برای اطلاع از شرایط تحصیل در این کشور پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 49. محمد گفته:

  با سلام و ادب
  برای تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در آلمان یا اتریش باید در کنکور ایران دولتی قبول بشیم و بعد اقدام کنیم یا مستقیم بدون مدرک پیش دانشگاهی و با مدرک کاردانی حسابداری ( و با معدل بالای ۱۷ در مقاطع تحصیلی) میتونم در کالج اقدام کنم؟
  کدوم راه برای پزشکی سریع تر و مطمئن تره؟
  با سپاس از توجه شما

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و احترام. در صورت داشتن مدرک زبان آلمانی امکان اقدام برای کالج پیش پزشکی آلمان برای شما وجود دارد. کالج زبان آلمانی در کشور اتریش یا مجارستان نیز میتواند راه ورودی خوبی برای شما باشد. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 50. محمد گفته:

  با سلام و درود

  اگر در آزمون پایانی کالج دانشگاهی (در رشته پزشکی) قبول نشویم٬ میتوانیم دوباره آزمون بدهیم یا دوباره از اول باید دوره کالج رو گذراند یا اینکه میشود درسهای ضعیف رو دوباره خواند؟

  ضمناً قبولی در یک کالج دانشگاهی رشته پزشکی برای پذیرش در سایر دانشگاه های پزشکی یا غیر پزشکی آلمان معتبر است یا هر دانشگاه یا رشته تحصیلی دوره کالج مخصوصی دارد؟

  ممنون

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. در صورت ردی در آزمون پزشکی نیازی به سپری نمودن کالج نیست و سالانه این آزمون تنها یک مرتبه برگزار می گردد. برای تحصیل در هر دانشگاه سپری نمودن آزمون ورودی آن الزامی است. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 51. آرزو گفته:

  سلام خسته نباشید دخترم سال آینده دیپلم تجربی را خواهد گرفت ودوستداره که در آلمان ادامه تحصیل بده در شهر ما هیچ گونه کلاس برای یاد گیری زبان آلمانی وجود نداره آیا میشه از طریق سی دی های آموزشی در این زمینه پیشرفتی کرد اصلا کافی هست

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض احترام. برای تحصیل در کشور آلمان به مدرک زبان آلمانی نیاز است که روش های اخذ آن به خود شما وابسته می باشد. قطعا شرکت در کلاس های زبان آلمانی در تحقق این امر دخیل خواهد بود.

   پاسخ
 52. Mehdi گفته:

  سلام خسته نباشید. واقعا ممنون از این همه مطالب مفیدی که در اختیار مردم میزارید. یه سوال داشتم. من ۱۸ سالمه و یه بار کنکور ایران شرکت کردم رتبه ۴۵۰۰ آوردم و پزشکی هیچ جایی رو نیاوردم. دیپلم تجربیم ۱۸.۸۵ هست و پیش دانشگاهیم ۱۶ و از لحاظ مالی میتونم سالی ۴۰ میلیون هزینه کنم. میخواستم ببینم شما کدوم کشور رو به من برای تحصیل دندانپزشکی پیشنهاد میکنید؟ (به زبان انگلیسی هم تسلط دارم و با یادگیری زبان جدید مشکلی ندارم )

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و احترام. برای تحصیل در کشور آلمان به مدرک زبان نیاز است. در صورت داشتن مدرک زبان می توانید به صورت تقریبا رایگان در این کشور مشغول به تحصیل شوید همچنین امکان تحصیل در کشورهای مجارستان، چک، روسیه و … نیز برای شما وجود دارد. برای بررسی شرایط و اخذ اطلاعات در این زمینه پیشنهاد می کنیم با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 53. افسانه گفته:

  سلام ما برای پناهندگی در المان درخواست مبخواهیم بدیم .. دختر من الان پیش دانشگاهبه . وحتی تا موقع رفتن کنکور نیز میدهد … ایا با وجود رسته تجربی . دختر من میتونه رشته های مخصوص خودشو بخونه؟؟ مثل پزشکی یا پیراپزشکی؟؟ یا با محدودیت همراه خواهد بود ..لطفا منو راهنمایی کنید .

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و احترام. ما برای پناهندگی هیچ گونه خدماتی نداشته و به هیچ عنوان این روش را توصیه نمی کنیم. برای اطلاع از روش های قانونی متناسب با شرایط خود می توانید با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 54. $ گفته:

  سلام من ۱۸ سالمه و میخام از طریق کالج برای پزشکی آلمان اقدام کنم از کجا باید شروع کنم و حدودا چقدر هزینه باید بکنم و شهریه چقدره؟

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. تحصیل در کشور آلمان تقریبا رایگان می باشد و هزینه آن بسیار اندک است. برای ادامه تحصیل در این کشور به مدرک زبان آلمانی نیاز دارید هم چنین نمرات شما مورد ارزیابی قرار می گیرد. در صورت داشتن شرایط لازم امکان تحصیل در این کشور را خواهید داشت. برای بررسی شرایط و اخذ اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 55. شكوفه گفته:

  سلام خسته نباشین
  من ٢١ سالمه و مدرک لیسانس مهندسی شیمى دارم با معدل ۱۶ و مدرک زبان آلمانى گوته b٢ دارم و از نظر مالى هم مشکلى ندارم امکانش هست که من رشته ى دندانپزشکى در آلمان بخونم یا نه؟ و اگه امکانش هست چند درصد پذیرشم قطعیه؟ و باید حتما از کالج شروع کنم یا میتونم مستقیم وارد دانشگاه بشم؟ ممنون میشم اگه پاسخ بدین.

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. بله شانس اخذ پذیرش با توجه به رزومه شما از کشور آلمان وجود دارد. با داشتن قبولی کنکور از دانشگاه های سراسری امکان ورود مستقیم به دانشگاه با رعایت شرایط مورد نیاز وجود خواهد داشت. برای اخذ اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 56. mie editor2 گفته:

  سلام خسته نباشید من ۲۱سالمه وقصددارم واسه ادامه تحصیل برم کشورالمان وعلاقه زیادی به رشته پزشکی دارم توهمین سایت خودتون یه سرچی کردم وانواع ویزا دانشجویی رو بررسی کردم سوالم از شما این هست که ایا من اگه کنکور ایران در رشته پزشکی قبول بشم و بعد برم اونجا بخونم به نفعم خواهد بود یا اینکه برم وهمونجا شروع کنم به تحصیل تواین رشته؟ واینکه شانس قبولیم واسه پدیرش از یه دانشگاه دولتی چقدر خواهدبود؟ ونهایتا اینکه برای دانشجویان اجازه کار +اسکان میده؟یااینکه هزینه مسکن به عهده دانشجوخواهدبود؟

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. با داشتن قبولی کنکور ایران شرایط اخذ پذیرش برای شما بسیار راحت تر خواهد بود. در این مقطع نیز اجازه کار ۱۰ ساعت در هفته را خواهید داشت. هزینه های زندگی و مسکن نیز بر عهده خود دانشجو می باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 57. mie editor2 گفته:

  سلام آقای دکتر ملک پور عزیز امیدوارم مثل همیشه لبخند بر لبتون جاری باشه . من مهدی هستم و ١٨ سال سن دارم (١٧سال و نیم ) و امسال در حال گذراندن مقطع پیش دانشگاهی هستم برای سال آینده قصد مهاجرت به کشور آلمان رو دارم وضع مالی نسبتا خوبی داریم و میتونم حدودا تا ٣٠٠ تومان هزینه کنم . خواستم بدونم محیط اونجا با توجه به شرایط سنی من به چه صورت هست و قصدم اینه که دررشته ی پزشکی یا رشته های پیراپزشکی تحصیل کنم . وضعیت نمراتم خوبه و به زبان انگلیسی مسلط هستم اما آلمانی رو کاملا مسلط نیستم . توی یکی از ویس ها گفتین مهاجرت به آلمان برای تحصیل بسیار سخت شده و عملا غیر ممکن هست ، خواستم در این مورد هم اگر میشه توضیح بدین . و اینکه شرایط برای ایرانی ها در آلمان به چه صورت هست . و شنیدم که برای مسائلی مثل پیدا کردن خونه و …ایرانی ها دچار مشکل هستن . اگر امکان داره راهنمایی کنین . با تشکر از زحمات و راهنمایی های شما . شاد و پیروز باشید

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای تحصیل در این کشور به مدرک زبان آلمانی نیاز است و باید سطح زبان آلمانی خود را افزایش دهید. در صورت داشتن شرایط مطلوب می توانید وارد کالج پیش پزشکی شده و پس از طی کردن این دوره با دادن آزمون ورودی وارد دانشگاه شوید. برای دریافت اطلاعات پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 58. mie editor2 گفته:

  سلام خسته نباشید من دانشجوی دندانپزشکی مجارستان هستم میخواستم بدونم جطوری میتونم به المان انتقالی بگیرم و برمً ادامه درسم رو اونجا بخونم ؟خیلی خیلی ممنون میشم جوابمو بدین تمام زندگیم بهش بستگی داره چون با توجه به شرایط دلار و یورو المان رفتن و تحصیل رایگان کمک بزرگی بهم میکنه

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. شرایط شما باید مورد بررسی قرار گیرد. در صورت داشتن شرایط لازم می توانید انتقالی گرفته و در سایر کشورها تحصیل نمایید. برای بررسی شرایط خود پیشنهاد می کنیم با دفتر مرکزی ما در وین ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 59. امیرعلی گفته:

  سلام خسته نباشید. ممنون از سایت خوبتون. من لیسانس شیمی از دانشگاه آزاد دارم ولی معدلم بالا نیست. ولی مدرک b1 زبان دارم. میخواستم بپرسم من برای رشته پزشکی میتونم مستقیم اقدام کنم؟ یا اینکه میتونم برای رشته دیگه اقدام کنم و بعد از یک ترم اونجا رشتمو به پزشکی تغییر بدم؟ و اینکه کالج رو حتما باید بگذرونم؟

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض احترام. شرایط سنی شما برای تحصیل در کشور آلمان مورد نظر است. در صورت داشتن پارامترهای لازم می توانید برای تحصیل پزشکی در این کشور اقدام نمایید. گذراندن کالج پزشکی آلمان تحت شرایطی الزامی نمی باشد. پیشنهاد می کنیم برای بررسی شرایط خود با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 60. مشاور حقوقی گفته:

  با عرض سلام خدمت جناب ملکپور عزیز/ بنده دارای کارشناسی مهندسی شیمی از دانشگاه آزاد و دارای دیپلم تجربی هستم و دو سال مدرک لیسانس گرفتم میخام پرستاری در کشور المان در مقطع لیسانس بخونم باید چکار کنم آیا امکان پذیر هست؟در صورت مثبت بودن جواب این سوال آیا باید دوره کالج رو بگذرونم ؟و سوال آخر این که بازار کار پرستاری در چه کشور یا کشورهایی بهتر هست

  پاسخ
 61. محمدي گفته:

  سلام ، خسته نباشید
  میخواستم بدونم اگه از طریق قبول شدن در یکی از دانشگاه های دولتی در ایران بخوایم در آلمان به ادامه تحصیل در رشته پزشکی بپردازیم ، باید توی ایران حتماً پزشکی دانشگاه سراسری قبول شیم یا رشته های دیگه مثل زیست و شیمی .. اگه در دانشگاه سراسری قبول شیم هم میشه به ادامه تحصیل درپزشکی در آلمان پرداخت ؟

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام
   سوال شما دقیقا واضح نیست . محبت بفرمایید سوال خود را واضح مطرح نمایید و اطلاعات خود را نیز به صورت کامل در همین قسمت ذکر نمایید تا بتوانیم شرایط را کاملا بررسی نماییم . همچنین میتوانید با دفتر مرکزی MIE اتریش یا سایر دفاتر همکار مستقل تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 62. sandra گفته:

  سلام وقت بخیر
  من ارشد روانشناسی بالینی از دانشگاه سراسری دارم. ۲۷ سالمه و زبان آلمانی هم بلد نیستم. آیا باتوجه به سنم، میتونم اقدام کنم برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در آلمان؟ با احتساب زمان لازم برای یادگیری زبان آلمانی و اینکه شرایط سنی داره آیا امیدی هست؟؟
  سپاس

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   رشته های پزشکی در کشور آلمان دارای شرایط خاصی است . ممکن است برای دریافت پذیرش نیاز باشد که شما یک آزمون ورودی بدهید و بعد از پاس شدن وارد آن رشته گردید . به صورت معمول شرایط سنی به صورت محدود تاثیر گذار است و بیشتر بر روی گپ تحصیلی پافشاری میکنند . بهتر است جهت کسب اطلاعات بیشتر و نحوه دریافت پذیرش با دفتر مرکزی MIE اتریش تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 63. دهکردی گفته:

  با سلام
  من متولد ۷۳ هستم و دانشجوی ارشد مهندسی .در صورت قبولی در رشته پزشکی امکان پذیرش در پزشکی برای المان وجود داره؟
  معدل دیپلم ۱۹.۷۶ و معدل پیش دانشگاهی ۱۸.۲ در رشته ریاضی

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   امکان دریافت پذیرش برای رشته های پزشکی در کشور اتریش وجود دارد ولی نیاز به بررسی دقیق تر پرونده شما وجود دارد . شما میتوانید با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید تا شرایط شما دقیقتر بررسی گردد.

   پاسخ
 64. علیجانی گفته:

  سلام من لیسانس شیمی هستم از دانشگاه سراسری با معدل ۱۷ و میخوام برای رشته دندانپزشکی در یکی از کشورهای خارجی اقدام کنم همچنین بزودی مدرک زبانم میگیرم بنظرتون شرایط اینکارو دارم ؟و تو چه کشورهایی ؟ممنون

  پاسخ
 65. نازنین گفته:

  سلام . من امسال کنکور دادم و رتبه خوبی کسب نکردم و بخاطر کنکور نتونستم امتحان نهایی سال چهارممو خوب بدم .میخواستم بدونم با دیپلم ۱۹.۳۲و پیش ۱۷.۷۸ میتونم پذیرش پزشکی آلمان رو بگیرم

  پاسخ
 66. Pourya گفته:

  با سلام من فارغ التحصیل رشته ی پرستاری هستم . میخواستم بپرسم آیا این امکان هست که در رشته ی پزشکی در آلمان قبول بشم و به تحصیل بپردازم؟

  پاسخ
 67. نگین گفته:

  ببخشید من معدل دبیرستانم ۲٫۰۷ و معدل پیش دانشگاهیم ۲٫۳ شده لمان یا اتریش می تونم پزشکی یا دندان پزشکی بخونم؟

  پاسخ
 68. Sanoy گفته:

  سلام.خسته نباشید.من امسال کنکور دادم و باید انتخاب رشته بکنم.میخواستم بپرسم که اگه من در ایران رشته علوم ازمایشگاهی بزنم(رتبم ۴۵۰۰)میتونم بعد از دو ترم تو المان دندانپزشکی و یا داروسازی بخونم؟
  معدل دیپلم ۱۹.۳۶ و معدل پیش ۱۸.۷۹ است.
  ممنون

  پاسخ
 69. علیرضا گفته:

  سلام.خسته نباشید و ممنون از سایت خوبتون و زحماتتون.
  من در مقطع کارشناسی روانشناسی(دانشگاه دولتی) در ایران در حال تحصیل هستم و قصد دارم ارشد رو در آلمان بخونم.
  دو سوال داشتم:
  ۱)میتونم بعد از دوره ی ارشد روانشناسی وارد پزشکی بشم؟(از نظر شرایط سنی و تحصیلی)
  ۲)رزومه ی علمی من در روانشناسی میتونه یک امتیاز مثبت برای من باشه؟
  ممنون میشم پاسخ بدید…

  پاسخ
  • مشاور ارشد حقوقی گفته:

   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   https://goo.gl/YSG82A
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.