تحصیل مهندسی در انگلستان

تحصیل مهندسی در انگلستان در خصوص راههای مهاجرت به انگلستان و شرایط گرفتن وکیل مهاجرت و در صورت کلی شرایط تحصیل در انگلستان چگونه است ؟ راههای اخذ اقامت انگلستان و شرایط اخذ ویزای تحصیلی انگلستان را می دانید ؟ ما در این نوشتار سعی نموده ایم راجع به تحصیل مهندسی در انگلستان و همچنین قوانین مهاجرت تحصیلی به انگلستان اطلاعاتی در اختیار شماعزیزان  قرار دهیم. تحصیل مهندسی در انگلستان چگونه است ؟ مدارک مورد نیاز برای تحصیل مهندسی در انگلستان چیست ؟

با مطالعه مقالات موسسه حقوقی ام آی ای (همکار موسسه حقوقی ملک پور)  در سایت موسسه حقوقی ام آی ای (همکار موسسه حقوقی ملک پور) میتوانید اطلاعات مفیدی راجع به تحصیل مهندسی در انگلستان را بدست بیاورید .

دوره های مهندسی انگلستان

معرفی مهندسی

انگلستان دارای برخی از بهترین و بالاترین دانشگاهای  مهندسی در جهان است.  در مرزهای گسترده ای از حرفه مهندسی، هزاران فعالیت  چالش ها در رشته های مهندسی  در زمینه هایی مانند تحقیق، توسعه، طراحی، ساخت و بهره برداری از محصولات و خدمات وجود دارد.

مهندسان متعلق به یکی از بزرگترین حرفه های جهان هستند؛  مسئولیت تقریبا همه چیزهایی را که ما استفاده می کنیم، مصرف می کنیم بر عهده ی آن ها می باشد ، مهندسان اغلب خود را در موقعیت های کلیدی در صنعت و تجارت قرار می دهند.

انواع دوره های مهندسی

تقاضا برای کار با  مهندسان خوب بالا است.  در بخش های مالی، مکانیکی، فناوری اطلاعات و الکترونیک به طور خاص، کمبود های مهندسین دیده می شود و بیکاری در بین مهندسان حرفه ای کمتر از تقریبا هر حرفه دیگری است.

 

تنها در انگلستان صنعت مهندسی به حدود 40 درصد از تولید ناخالص داخلی خود می باشد و بخش مهمی از اقتصاد ملی در زمینه حرفه های مهندسی است.  در زندگی از موتور مسابقه تا  برقکار خانگی، نقش مهندسین  بسیار مهم است.  برای هر کسی که به دنبال یک آینده با ارزش با طیف گسترده ای از فرصت های شغلی است، هیچ وقت هیجان انگیز تر از حرفه های  در مهندسی وجود نداشته است.

معرفی برخی از رشته های مهندسی:

 

مهندسی شیمی…    شاخه ای از مهندسی است که با استفاده از علوم فیزیکی (مانند شیمی و فیزیک) و علوم زیستی (به عنوان مثال، زیست شناسی، میکروبیولوژی و بیوشیمی) با ریاضیات و اقتصاد، به روند تبدیل مواد خام یا مواد شیمیایی به مواد مفیدتر یا اشکال ارزشمند.  مهندسان شیمی از مدیریت که فرآیندهای ایمن، پایدار و اقتصادی در هنگام تبدیل مواد خام یا مواد شیمیایی به اشکال مفید و ارزشمند تر .اطمینان حاصل می کنند.

 

مهندسی عمران…    یک رشته مهندسی حرفه ای است که با طراحی، ساخت و نگهداری محیط زیست فیزیکی و طبیعی، از جمله آثار مانند پل ها، جاده ها، کانال ها، سدها و ساختمان ها، سر و کار دارد .  به طور سنتی به چند حوزه رشته شامل مهندسی محیط زیست، مهندسی ژئوتکنیک، مهندسی ساخت و ساز، مهندسی حمل و نقل، مهندسی شهرداری یا شهری، مهندسی منابع آب، مهندسی مواد، مهندسی ساحلی، نقشه برداری و مهندسی ساخت و ساز شناخته می شود.

 

مهندسی برق…    یک رشته مهندسی است که عموما با مطالعه و استفاده از برق، الکترونیک و الکترومغناطیس مشغول به کار است.  این مجموعه شامل موضوعات زیر است: قدرت، الکترونیک، سیستم های کنترل، پردازش سیگنال و ارتباطات از راه دور.  معمولا مهندسی برق به منظور حل مشکلات مربوط به سیستم های بزرگ برق مانند انتقال قدرت و کنترل موتور در نظر گرفته شده است، در حالی که مهندسی الکترونیک با مطالعه سیستم های الکترونیکی کوچک از جمله کامپیوتر ها و مدارهای مجتمع  سر و کار دارد.

 

مهندسی مکانیک…    یک رشته مهندسی است که اصول فیزیک و علوم مواد را برای تجزیه و تحلیل، طراحی، ساخت و نگهداری سیستم های مکانیکی اعمال می کند.  این شاخه رشته ای است  که شامل تولید و استفاده از انرژی حرارتی و مکانیکی برای طراحی، تولید و بهره برداری از ماشین آلات و ابزار می باشد.

 

مهندسی رایانه…    با طراحی رایانه ها و سیستم های کامپیوتری مشورت می کند.  این ممکن است شامل طراحی سخت افزار جدید، طراحی PDA ها، USB ها یا استفاده از کامپیوتر ها برای کنترل یک کارخانه صنعتی باشد.  مهندسان کامپیوتر همچنین ممکن است بر روی یک سیستم نرم افزاری  کار کنند.  با این حال، طراحی سیستم های نرم افزاری پیچیده اغلب دامنه مهندسی نرم افزار است، که معمولا به عنوان یک نظم جداگانه محسوب می شود.

 

مهندسی مکانیک …    یک رشته مهندسی است که با همگرایی سیستم های الکتریکی و مکانیکی در ارتباط است.  چنین سیستم های ترکیبی به عنوان سیستم های الکترومکانیکی نامیده می شود و پذیرش گسترده ای دارند.  نمونه هایی از جمله سیستم های تولید اتوماتیک، سیستم های گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع و سیستم های مختلف هواپیما و خودروها هستند.

 

شرایط ورود به رشته مهندسی:

 

دو نوع برنامه های مهندسی در دانشگاه های انگلستان وجود دارد.  B.Eng (لیسانس مهندسی) و M.Eng (کارشناسی ارشد مهندسی).

 

B.Eng یک دوره استاندارد 3 ساله در مهندسی است.  افرادی که B.Eng را تکمیل و به پایان می رسانند آموزش و تجربه مناسب برای درخواست به تبدیل شدن به یک مهندس را  دارند.  با این حال، برای کسانی که مایل به تبدیل شدن به یک مهندس مجاز هستند، لازم است به دنبال مطالعات درجه ای به دنبال  مطالعات پیشرفته معادل و تحقیقات و پروژه های  سال نهایی یک برنامه M.Eng.   در بعضی از دانشگاه های انگلستان بگذرانند، زیرا که  به دانشجویان  اجازه می دهند بین سال های ابتدایی دوره بین B.Eng و M.Eng را این تحقیقات و مطالعات را انجام دهند.  مدرک M.Eng سطح تحصیلات دانشگاهی است که دانشجویان مایل به تبدیل شدن به مهندسین مجاز هستند.  دوره های M.Eng حداقل 4 سال است اما   برای کسانی که مایل به انجام یک سال تجربه کار هستند این دوره 5 سال طول می انجامد. . دانشجویان می توانند بعد از فارغ التحصیلی از کارشناسی ارشد دوره های  Mphilرا انتخاب نمایند ، این بیشتر برای کسانی که سطح بالایی از آموزش را در یک زمینه خاص دارند مناسب است.  یک برنامه دکترا شامل سه یا چهار سال تحقیق در عمق زیاد یک موضوع واحد از انتخاب شما است.

دوره ی MEng در دانشگاه بریستول دارای مشارکت های مبادله ای با فرانسه، ایتالیا، آلمان، اسپانیا، سوئد، فنلاند و هلند است.  این دانشگاه همچنین یک برنامه توسعه فارغ التحصیلان هوافضایی (IGDS)، یک برنامه مدولار است که می تواند به عنوان دوره های کوتاه فردی انجام شود و یا به ترتیب بخشی از مدرک کارشناسی ارشد باشد.  متقاضیان بین المللی باید دارای سه تا پنج سال تجربه کارشناسی ارشد و سطح مناسب زبان انگلیسی باشند.  نمایندگان در دوره های جاری از کره جنوبی، استرالیا، اندونزی، آفریقای جنوبی، سنگاپور و سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا هستند.

 • استاندارد بین المللی لیسانس: 35 امتیاز.
 • الزامات نمرات استاندارد:  شامل سطح نمره A در  ریاضیات و فیزیک.
 • الزامات استاندارد آیلتس: داشتن نمره کلی آیلتس 7 که هیچ یک از مهارت نمره کمتر از 6.5 نباشد.

 

در انگلستان، تجربه کاری در حال حاضر بخش مهمی از فرآیند یادگیری است.  دولت انگلیس تعدادی از تغییرات را طراحی کرده است تا دانشجویان  بین المللی را برای تربیت و کار در دوره های زمانی و تعطیلات راحت باشند.  در نتیجه، محدودیت های دانشجویان بین المللی که مشغول به کار هستند،، کاهش یافته است، و روش های ویزا برای دانشجویان در کشورهایی که مشکلا ت در آنها است،  بهبود یافته است

لیست برخی از بهترین دانشگاهای انگلستان در رشته های مختلف مهندسی:

لطفا توجه داشته باشید که شرایط ورود برای هر دانشگاه انگلستان متفاوت است.

 

مهندسی عمران

 1. کالج امپریال لندن
 2. دانشگاه کمبریج
 3. دانشگاه آکسفورد
 4. دانشگاه دورام
 5. دانشگاه بریستول
 6. دانشگاه لیدز
 7. دانشگاه وارویک
 8. دانشگاه لافبورو
 9. دانشگاه سوانسی
 10. دانشگاه مرکزی لانکاشیایر

 

مهندسی راه و ساختمان

 1. کالج امپریال لندن
 2. دانشگاه ساوتهمپتون
 3. دانشگاه لیدز
 4. دانشگاه حمام
 5. دانشگاه ملین، بلفاست
 6. دانشگاه ابوترابی
 7. دانشگاه گرینویچ
 8. دانشگاه ناتینگهام
 9. دانشگاه لافبورو
 10. دانشگاه کالنتری

 

مهندسی مکانیک

 1. دانشگاه لیدز
 2. دانشگاه کالنتری
 3. دانشگاه لنکستر
 4. دانشگاه ناتینگهام
 5. کالج امپریال لندن
 6. دانشگاه بریستول
 7. دانشگاه حمام
 8. دانشگاه لافبورو
 9. دانشگاه Anglia Ruskin
 10. دانشگاه برونل لندن

مهندسی شیمی

1 دانشگاه کمبریج

 1. دانشگاه بیرمنگام
 2. کالج امپریال لندن
 3. دانشگاه برادفورد
 4. دانشگاه حمام
 5. دانشگاه ناتینگهام
 6. دانشگاه منچستر
 7. دانشگاه لافبورو
 8. دانشگاه لنکستر
 9. دانشگاه ملین، بلفاست

 

مهندسی برق / الکترونیک

 1. کالج امپریال لندن
 2. دانشگاه ساوتهمپتون
 3. دانشگاه لیدز
 4. دانشگاه سورری
 5. دانشگاه ناتینگهام
 6. دانشگاه منچستر
 7. دانشگاه حمام
 8. دانشگاه لافبورو
 9. دانشگاه بریستول
 10. دانشگاه گلاسکو

 

مواد / مهندسی معدن

 1. دانشگاه آکسفورد
 2. دانشگاه بیرمنگام
 3. دانشگاه لافبورو
 4. کالج امپریال لندن
 5. دانشگاه اکستر
 6. دانشگاه سوانسی
 7. دانشگاه شفیلد هالام
 8. دانشگاه جدید Bucks
 9. ملکه مریم، دانشگاه لندن
 10. دانشگاه منچستر

دانشجویان بین المللی نیز در انگلستان  فرصتی برای توسعه مهارت های کار و صحبت کردن  به زبان انگلیسی خود و تجربه فرهنگ بریتانیایی را دارند.  دانشگاه ها و نهادهای مهندسی حرفه ای نیز برای کمک، پشتیبانی و راهنمایی به دانشجویان بین المللی سازماندهی شده اند، که مانع ازاقامت آنها  و لذت بخش شدن زندگی آن ها در انگلستان نمی شود.

 

دانشگاه ها انواع مختلفی از دوره های مهندسی را در یکی از رشته های اصلی مانند مهندسی عمران، مکانیک، برق و الکترونیک یا در شاخه ای خاص از مهندسی مانند هوا فضا و خودرو ایجاد می کنند.  یک دوره مدولار مخصوصا برای دانش آموزانی که نمیخواهند خیلی زود متخصص باشند و یا مایل به آزادی ترکیب مطالعات در زمینه های خاص مهندسی دارند،  ارائه می شود.  علاوه بر این، بسیاری از دانشگاه های انگلستان در حال حاضر مهارت های تجاری مهندسی را به برنامه درسی اضافه می کنند.  اینها بخش مهمی از اکثر مشاغل هستند و عبارتند از اقتصاد، مدیریت، ارتباطات و حسابداری.

برنامه سقراط اراسموس در دسترس است.  همه دانشگاه های انگلستان و هر کشوری در اروپا (جدا از سوئیس) بخشی از این طرح هستند.  دانش آموزانی که دوره خود را به پایان رسانده اند اما می خواهند برای آموزش عملی، تجربه کاری یا برنامه آموزشی فارغ التحصیل در انگلستان بمانند، ممکن است تحت برنامه آموزش و تجارب کار (TWES) انجام دهند.  این طرح اجازه می دهد تا کارفرمایان درخواست اجازه برای استخدام یک فرد، معمولا حداکثر سه سال است.

 

اگر شما دوستان و همراهان همیشگی سایت موسسه ام آی ای (همکار موسسه حقوقی ملک پور) خواهان تحصیل مهندسی در انگلستان و در صورت کلی خواها مهاجرت به انگلستان از جمله مهاجرت تحصیلی به انگلستان و همچنین اخذ ویزای تحصیلی انگلستان و همچنین تحصیل در انگلستان هستید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس با مشاورین ما در این راه راهنمایی شوید.

6 پاسخ
 1. kasra گفته:

  سلام من مهندسی مکانیک درس میخوانم میتونم بدونم هزینه ساپورت شدن از ایران و مدارک مورد نیاز برا اونجا چزه

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 2. saeed گفته:

  سلام بنده 18 سالمه دانشجو رشته کاردانی مکانیک هستم میخواستم برای کارشناسی وکارشناسی ارشد به انگلیس برم شرایط لازم برای گرفتن ویزا چیه؟ یکی از اقوام درجه یکمم در انگلستان درس میخونه این میتونه در گرفتن ویزا کمکی بکنه؟

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با عرض سلام و احترام. بزرگوار بستگان شما در روند اخذ ویزای تحصیلی از انگلستان شما تاثیری نخواهند داشت. همچنین شما می توانید برای دورۀ کارشناسی در انگلستان اقدام فرمایید. البته باید اطلاعات جزیی تری از جمله سطح زبان، میزان دارایی شما و ….. داشته باشیم تا بتوان راهنمایی دقیق تری انجام داد. از این رو پیشنهاد میکنیم جهت بررسی شرایط با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 3. کوثری گفته:

  با سلام دختر من دانشجوی سال آخر مهندسی نفت از دانشگاه شریف هست میخواستم ببینم برای اپلای کردن به چه چیزی نیاز داره و هزینه تحصیل در دانشگاه گلاسکو چقدره لطفا راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با عرض سلام و احترام. بزرگوار هزینه ها بسته به نوع دانشگاه و شرایط فرزندتان متغیر خواهد بود و می تواند شامل بورسیه نیز بشود. البته باید اطلاعات جزیی تری از شرایط دخترتان داشته باشیم تا بتوان راهنمایی دقیق تری انجام داد. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتر با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.