تحصیل مهندسی انگلستان و بررسی شرایط آن

تحصیل مهندسی انگلستان، شرایط مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل و قوانین تحصیل مهندسی در کشور انگلستان در این مقاله مورد تحلیل علمی قرار می گیرد. برخی سوالات ممکن است در ذهن افراد به وجود آید مانند اینکه هزینه های تحصیل مهندسی انگلستان چگونه است؟ تحصیل مهندسی انگلستان در مقطع لیسانس به چه صورت است؟ شرایط تحصیل مهندسی انگلستان در مقطع فوق لیسانس و دکترا چگونه است؟ در این مقاله به تمامی این سوالات و شرایط اخذ بورسیه تحصیلی و موقعیت کار پس از تحصیل و هزینه های زندگی و راه های اخذ اقامت در انگلستان پاسخ داده شده است. شما عزیزان همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای MIE در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید.

تحصیل مهندسی انگلستان 2 تحصیل مهندسی انگلستان

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

تحصیل مهندسی انگلستان و شرایط عمومی

در ابتدای بحث تحصیل مهندسی انگلستان لازم است که در خصوص شرایط عمومی اولیه این کشور توضیحاتی ارائه دهیم. این کشور از شمال با اسکاتلند و از غرب با ولز هم مرز است و مهم ترین و عمده ترین جز تشکیل دهنده کشور بریتانیا است. پایتخت و بزرگترین شهر این کشور لندن است. زبان رسمی آن انگلیسی و کورنی می باشد که زبان انگلیسی زبان اصلی به شمار می آید. واحد پول این کشور پوند است و 54،316،600 نفر جمعیت دارد. انگلستان دارای آب و هوای نسبتا معتدل می باشد که در زمستان از صفر درجه پایین تر و در تابستان از 32 درجه بالاتر نمی رود. سردترین ماه سال ژانویه و فوریه و گرم ترین ماه سال ژوئیه است. انگلستان با توجه به خرید کتاب ها و رفت و آمد دانشجو است و اگر خوابگاه به فرد تعلق بگیرد شامل خوابگاه هم می باشد. لندن جزو گران ترین شهر های دنیا با هزینه های بالا محسوب می شود اما در اطراف لندن این هزینه کاهش پیدا می کند.

شرایط عمومی انگلستان تحصیل مهندسی انگلستان

تحصیل مهندسی انگلستان در مقطع لیسانس

افرادی که قصد تحصیل مهندسی انگلستان را دارند می توانند در مقطع لیسانس در این رشته ها مانند مهندسی مکانیک، مهندسی مکاترونیک، مهندسی کامپیوتر، مهندسی it، مهندسی برق، مهندسی شیمی، مهندسی عمران، مهندسی راه و ساختمان و… به تحصیل بپردازند. عموما تحصیل در مقطع لیسانس از سایر کشورها کوتاه تر است. یعنی به جای 4 سال افراد در این کشور 4 سال تحصیل می کنند. اما در برخی از رشته های مهندسی و رشته های علوم ممکن است طولانی تر باشد یعنی همان 4 سال باشد. بنابراین طول دوره تحصیل در مقطع لیسانس در انگلستان بین 3 الی 4 سال می باشد. در این مقطع تقریبا در تمامی رشته های فنی مهندسی می توان تحصیل نمود. دوره ای به نام B.Eng وجود دارد که یک دوره 3 ساله تحصیلی برای رشته های مهندسی است. اما افرادی که بخواهند به عنوان یک مهندس مجرب و با تجربه شناخته شوند باید دوره های کارشناسی ارشد را انتخاب کنند که این دوره ها حدود 4 الی 5 سال طول می کشد و حدود 1 سال نیز به تجربه عملی باید بگذرانند. مدرک زبان مورد نیاز در مقطع لیسانس آیلتس 6 می باشد و مدرک دیپلم 12 ساله و پیش دانشگاهی نیز باید ارائه گردد.

تحصیل مهندسی انگلستان در مقطع فوق لیسانس

تحصیل مهندسی انگلستان در مقطع فوق لیسانس نیز امکان پذیر است. مهندسین تقریباً در هر بخش اقتصادی از جمله خرده فروشی، انرژی و حمل و نقل حضور دارند. آنها همچنین در برنامه های تحقیقاتی سطح بالا اعم از کاربردی و نظری نقش دارند. یک مهندس با تجربه و آموزش گسترده می تواند یک مرکز تحقیقاتی را راهنمایی کند یا در سطح دانشگاه تدریس کند. دانشجویان باید یک پروژه نهایی را که شامل حل یک مشکل پیچیده مهندسی با استفاده از تمام تجربه و دانش جمع آوری شده در طول تحصیلات است، به اتمام برسانند. همانطور که ذکر شد افرادی که بخواهند در زمینه مهندسی به یک مهندس خبره و مجرب تبدیل شوند باید دوره های M.Eng را بگذرانند. برای افرادی که مدرک لیسانس را گرفته باشند می توانند در این مقطع به مدت 1 الی 1.5 سال تحصیل نمایند و به مدرک کارشناسی ارشد دست پیدا کنند. در تمامی رشته های فنی مهندسی افراد می توانند تحصیل نمایند. البته در این مقطع مدرک زبان آیلتس 6.5 مورد نیاز می باشد و سن افراد نباید خیلی بالا باشد.

تحصیل مهندسی انگلستان 4 تحصیل مهندسی انگلستان

پل هزاره لندن

تحصیل در انگلیس

تحصیل مهندسی انگلستان در مقطع دکتری (PHD)

افرادی که قصد تحصیل مهندسی انگلستان را دارند می توانند در مقطع دکترا نیز تحصیل کنند. تحصیل در مقطع دکترا در کشور انگلستان به صورت پژوهش محور می باشد. به این صورت که دانشجویان به صورت تخصصی روی موضوع تحقیقاتی و پژوهشی و تخصصی خود تحقیق می کنند. دوره های دکترا در کشور انگلیس به صورت تمام وقت حدود 3 سال طول می کشد و و در سال چهارم دانشجویان پایان نامه خود را تحویل می دهند. مدرک زبانی که برای این مقطع مورد نیاز هست آیلتس 7 می باشد. در رشته های مهندسی تقاضا خیلی بالاتر است زیرا حدود 40 درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور در رشته های فنی مهندسی می باشد. در اکثر رشته های مهندسی مانند مهندسی مکانیک، مهندسی برق، مهندسی کامپیوتر، مهندسی it، مهندسی شیمی، مهندسی عمران و… در این مقطع می توان از دانشگاه های انگلستان با تایید یک استاد راهنما پذیرش تحصیلی گرفت.

تحصیل مهندسی انگلستان و هزینه های تحصیل

تحصیل مهندسی انگلستان دارای یک سری هزینه ها می باشد. در این قسمت از مقاله به بررسی هزینه های تحصیل می پردازیم. در مقطع لیسانس برای دانشجویان بین المللی هزینه های تحصیل در رشته های مهندسی بین 12،000 تا 25،000 پوند با توجه به نوع دانشگاه در سال متغیر می باشد. این هزینه برای دانشجویان بومی پایین تر می باشد. برای مقطع فوق لیسانس نیز با توجه به نوع دانشگاه دانشجویان بین المللی بین 10،000 تا 35،000 پوند در رشته های مهندسی هزینه تحصیل خواهند داشت. در مقطع دکترا نیز هزینه های تحصیل بین 15،000 تا 40،000 پوند متغیر می باشد. اما با توجه به اینکه طول دوره تحصیل در کشور انگلستان یک سال از سایر کشورها کمتر می باشد بنابراین افراد نسبت به سایر کشورها یک سال کتر هزینه تحصیل متقبل می شوند.

تحصیل مهندسی انگلستان 5 تحصیل مهندسی انگلستان

دانشگاه کمبریج

تحصیل مهندسی انگلستان و هزینه های زندگی

افرادی که قصد تحصیل مهندسی انگلستان داشته باشند می خواهند که از هزینه های زندگی در این کشور آگاه شوند. هزینه های زندگی در این کشور به نسبت ایران 57 درصد بالاتر می باشد و بر اساس آمار هزینه اجاره ها در بریتانیا 107 درصد از ایران بالاتر می باشد.

قیمت ها مایحتاج زندگی        
12،00 پوند غذا در یک رستوران ارزان قیمت
45.00 پوند غذا در یک رستوران متوسط برای 2 نفر
0.91 پوند یک بطری آب 1 و نیم لیتری
0.91 پوند یک بطری شیر 1 لیتری
0.90  پوند 1 کیلو گرم برنج سفید
1.86 پوند تخم مرغ
5.38 پوند 1 کیلو گرم پنیرمحلی
7.44 پوند 1 کیلوگرم گوشت گاو
5.62 پوند 1 کیلو گرم گوشت مرغ
2.50 پوند بلیط یک طرفه حمل و نقل محلی
3.00 پوند تعرفه تاکسی عادی
1.196،96 پوند اجاره آپارتمان (3 خوابه) در مرکز شهر
916،51  پوند اجاره آپارتمان (3 خوابه) خارج از مرکز شهر
4.283،44 پوند قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر
2،918.48 پوند قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز شهر

هزینه تحصیل در انگلستان

تحصیل مهندسی انگلستان به همراه بورسیه تحصیلی

تحصیل مهندسی ذر انگلستان در مقطع دکترا ممکن است به همراه بورسیه باشد. به طور قطعی افرادی که دارای یک رزومه قوی باشند از شانس بالاتری برای دریافت بورسیه تحصیلی در انگلستان برخوردار هستند. دانشجویان و متقاضیان بورسیه باید دارای یک مدرک زبان آیلتس بالای 7 باشند، باید دارای نمرات و معدل بالا در دوره های تحصیلی گذشته باشند، باید دارای چندین مقالات ISI باشند و باید یک سوپروایزر داشته باشند. اما در صورت کلی یک سری بورسیه های تحصیلی در کشور انگلستان در مقطع دکترا و در رشته های مهندسی وجود دارد که در ادامه به معرفی سه نوع از این برنامه ها می پردازیم.

 • بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا برای دانشجویان رشته مکانیک، مهندسی ساخت و تولید و رشته های مرتبط و زیر شاخه مهندسی مکانیک. این برنامه برای دانشجویانی که شرایط فوق را داشته باشند می تواند ارائه شود. یک بورسیه 3 ساله است که شهریه و دانشگاهی را پوشش می دهد و کمک هزینه تحصیلی نیز ارائه می دهد.

 • بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا در رشته های مهندسی مواد و مکانیک. در این برنامه نیز افراد علاوه بر داشتن شرایط فوق باید بر علم مکانیکی و علم مکانیک فلزات و کریستال را دارا باشند. در این نوع بورسیه نیز 3 سال هزینه های تحصیل و کمک هزینه تحصیلی ارائه می شود.

 • بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا برای فارغ التحصیلان رشته هوافضا. در این برنامه متقاضیان باید دارای مدرک کارشناسی ارشد مرتبط با این رشته و دارای معدل 12 باشند و دارای آیلتس 7 باشند که هیچکدام از بندهای آن زیر 5 نباید باشد. این برنامه بورسیه 3 ساله است و سالی 15 هزار پوند نیز به دانشجو اعطا می شود.

تحصیل مهندسی انگلستان 6 تحصیل مهندسی انگلستان

نمایی از شهر لندن

تحصیل مهندسی انگلستان و مدارک مورد نیاز

افرادی که می خواهند تحصیل مهندسی انگلستان داشته باشند باید یک سری مدارک را به دانشگاه های مورد نظر خود ارائه دهند. این مدارک لازمه به صورت زیر می باشد که باید هر کدام به زبان انگلیسی ترجمه شوند.

 • ارائه یک پاسپورت معتبر
 • ارائه مدارک تحصیلی سال های گذشته به همراه ریز نمرات
 • ارائه اثبات تمکن مالی به دانشگاه و پرداخت شهریه
 • افردی که زیر 18 سال هستند نیازمند ارائه رضایتنامه والدین و اطلاعات شخصی آن ها هستند.
 • ارائه 6 قطعه عکس رنگی
 • ارائه گواهی پزشکی مبنی بر سلامت فرد
 • ارائه مدرک زبان آیلتس
 • ارائه نامه عدم سوء پیشینه کیفری
ویزای تحصیلی انگلستان

تحصیل مهندسی انگلستان و وضعیت ویزای همراه

بسیاری از افرادی که به دنبال تحصیل مهندسی انگلستان هستند در هنگام اخذ ویزای تحصیلی ممکن است به فکر این موضوع باشند که همسر و فرزند زیر 18 سال خود را به همراه خود داشته باشند. در این خصوص می توان بیان نمود که در مقاطع پایین تر مانند دوره ابتدایی سابقا یک نوع ویزا به نام ویزای گاردین guardian visa برای والدین متقاضیان صادر می شد، اما در حال این نوع ویزا اعطا نمی شود و والدین می توانند با ویزای توریستی با فرزندان خود به عنوان همراه به انگلستان ورود پیدا کنند. همچنین در مقطع لیسانس نیز متقاضیان نمی توانند کسی را به عنوان همراه در کنار خود داشته باشند. اما در مقطع فوق لیسانس این مسئله و محدودیت وجود ندارد و افراد می توانند همسر را به عنوان همراه در کنار خود داشته باشند و می توانند درخواست ویزای همراه دهند. این مطلب توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای MIE نگارش و گردآوری شده است و هرگونه کپی برداری از آن شرعا و قانونا مجاز نمی باشد.

تحصیل مهندسی انگلستان و وضعیت اقامت پس از تحصیل

افرادی که تحصیل مهندسی انگلستان را انتخاب می کنند در خصوص اخذ اقامت پس از تحصیل نیز باید اطلاعاتی داشته باشند. روش های اخذ اقامت پس از تحصیل، اخذ اقامت از طریق کار، اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری و اخذ اقامت از طریق ازدواج است. هر کدام از این راه ها نام های مختلفی دارند. ویزای Tire1 به عنوان یک کارآفرین و سرمایه گذار، ویزای Tire1 تحت عنوان یک کارآفرین فارغ التحصیل شده در این کشور که می توانند پس از اتمام تحصیلات تنها با 50 هزار پوند در این کشور سرمایه گذاری کنند و به اخذ اقامت نیز برسند. همچنین افرادی که ویزای Tire2 را به دست بیاورند می توانند تا 5 سال پس از تحصیل در کشور انگلیس کار کنند. برای دریات این نوع ویزا باید از یک کارفرما پیشنهاد شغلی داشته باشید و آن کارفرما یک گواهی نامه و ضمانت نامه مالی برای تایید شما داده باشد. دانشجویان مقطع دکترا در صورتی می توانند درخواست اقامت پس از تحصیل دهند که حداقل 12 ماه را به صورت کامل در این کشور تحصیل کرده باشند. افرادی که 5 سال در انگلستان کار و زندگی کنند و مالیات پرداخت کنند می توانند اقامت دائم دریافت کنند.

اگر تمایل به تحصیل مهندسی انگلستان دارید، بهتر است از وضعیت اشتغال به کار و نرخ بیکاری این کشور نیز اطلاعات لازم را کسب نمایید. چرا که کار پس از تحصیل از جمله مواردی است که برای همه دانشجویان مهم است. برای بررسی این مهم دقت به نمودار نرخ بیکاری کشور انگلستان به تصمیم گیری شما کمک شایانی خواهد کرد. در زیر نمودار نرخ بیکاری انگلستان را مشاهده می نمایید.

تحصیل مهندسی انگلستان 1 تحصیل مهندسی انگلستان

تحصیل مهندسی انگلستان و سخن پایانی

تحصیل مهندسی انگلستان را در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار دادیم. می توان نتیجه گرفت که تحصیل مهندسی انگلستان می تواند یکی از بهترین گزینه های انتخابی باشد. شرایط تحصیل مهندسی انگلستان مناسب و مورد قبول بسیاری از افراد می باشد زیرا افراد در تمامی مقاطع یک سال طول دوره تحصیلی کمتری خواهند داشت. شما عزیزان همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای MIE در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی تماس حاصل نموده و در خصوص تحصیل مهندسی انگلستان و انواع راه های مهاجرت به بهترین کشورهای دنیا با مشاورین و کارشناسان مسلط به امور حقوق بین الملل مشاوره تخصصی دریافت نمایید.