تحصیل رایگان در فرانسه

تحصیل رایگان در فرانسه

تحصیل در دانشگاه های رایگان فرانسه  و شرایط اخذ پذیرش از دانشگاههای رایگان فرانسه ۲۰۱۸ ، هم اکنون متقاضیان زیادی برای تحصیل رایگان در فرانسه به ما مراجعه میکنند و سوالاتی در باب تحصیل رایگان در فرانسه، تحصیل در دانشگاه های رایگان فرانسه، چگونگی اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاههای رایگان درفرانسه، هزینه های تحصیل رایگان در فرانسه از ما میپرسند و دنبال پاسخ مناسب برای زندگی و تحصیل رایگان در فرانسه میباشند ما در این مقاله سعی داریم به سوالات شما عزیزان در باب تحصیل رایگان در فرانسه ، چگونگی اخذ ویزای تحصیلی فرانسه پاسخ دهیم شما دوست و متقاضی عزیز میتوانید با مراجعه به وب سایت موسسه حقوقی ملک پور و خواندن این مقاله به پاسخ پرسش های خود در باب مهاجرت به فرانسه و تحصیل رایگان در فرانسه برسید و از مشاوره رایگان تلفنی ما در موسسه حقوقی ملک پور در باب تحصیل رایگان در فرانسه بهره مند شوید. مشاوران و وکیل مهاجرت برجسته ما در مؤسسه حقوقی ملک پور آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان در باب تحصیل رایگان در فرانسه و نحوه ی پذیرش تحصیلی فرانسه  میباشند با ما همراه باشید و این مقاله را مطالعه بفرمایید.

audio تحصیل رایگان در فرانسه

فرانسه یکی از محبوب ترین کشورها برای دانشجویان بین المللی است، اما این کشور به عنوان کشوری کم هزینه شناخته نمی شود.
به عنوان یک دانشجوی بین المللی در فرانسه می توانید از کمک های مالی فدرال استفاده کنید و یا در رشته ای تحصیل کنید که کمک هزینه تحصیلی ارائه می دهد، اما آیا بدون وام دانشجویی می توان در یکی از پر هزینه ترین کشورهای جهان به صورت رایگان تحصیل کرد؟
در باب تحصیل رایگان در فرانسه باید دانست البته تحصیل در این کشور کاملاً رایگان نیست، اما امکان پذیر است. شما فقط باید صبور باشید و تسلط به زبان فرانسوی بسیار کمک کننده است.

 

توضیح آقای  ملک پور(فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین) درباره تحصیل در فرانسه 

audio تحصیل رایگان در فرانسه

بودجه زندگی و تحصیل در فرانسه

صرف نظر از این که برای تحصیل در خارج از کشور از طریق دانشگاه خود اقدام نموده اید یا به طور مستقیم در یکی از دانشگاه های معتبر فرانسه ثبت نام کرده اید، باید بدانید که چگونه از بودجه خود برای تحصیل رایگان در فرانسه استفاده کنید.
تحصیل در شهرهای کوچکتر و به دور از پاریس را مد نظر قرار دهید که در این صورت می توانید زندگی اصیل تر و کم هزینه تر در فرانسه را تجربه کنید. شهرهایی مانند گرونوبل، لیون، و کن فرصت خوبی است.
در مناطق توریستی قیمت رستوران ها و سایر مکان ها بسیار بالاتر است و شما بهتر است مسائلی از این قبیل را در نظر بگیرید.
در باب تحصیل رایگان در فرانسه دانشجویان و افراد زیر ۲۵ سال واجد شرایط گرفتن تخفیف در فرانسه هستند. یک کارت سفر بین المللی جوانان تهیه کنید تا در بازدید از برج ایفل و دیگر مناظر عمده در سراسر فرانسه تخفیف بگیرید. این تخفیف همچنین شامل رستوران ها و مکان های دیگر نیز می شود.
شما می توانید پول خود را از حساب های بانکی کشور خود به حساب بانکی خود در فرانسه واریز کنید. به این ترتیب، شما می توانید کارت اعتباری تهیه کنید و پرداخت های خود را با سهولت بیشتری انجام دهید.
هزینه ثبت نام مستقیم در دانشگاه ۴۳۷ یورو (حدود ۵۵۰ دلار) است و این هزینه شامل یک سال بیمه سلامت دانشجویی می شود.
خانواده ای که با آنان زندگی می کنید نیز باید هزینه ۱۰ ساعت کلاس های هفتگی زبان فرانسوی شما را پرداخت کنند، که شرکت در این کلاس ها در طول اقامت خود در فرانسه برای حفظ اعتبار ویزا لازم است. پرستاری بچه در فرانسه کار پر درآمدی نیست، اما روش مناسبی برای یادگیری زبان فرانسوی در فرانسه به صورت رایگان است.
نکته: اگر به عنوان پرستار بچه کار کنید، امکان تغییر خانواده برای شما وجود ندارد، و همچنین نمی توانید نوع ویزای خود را تغییر دهید.
طبق تحصیل رایگان در فرانسه، شهریه تحصیل در دانشگاه های دولتی فرانسه به طور معمول حدود ۲۰۰ دلار است. این مبلغ بسیار کمتر از آنچه است که در ایالات متحده باید برای مدارس دولتی پرداخت کنید.

فرانسه

فرانسه یکی از کشورهای محبوب است و همچنین شهریه تحصیلی آن بسیار مقرون به صرفه است. دانشگاه های دولتی تنها بین ۲۰۰ یورو تا ۶۵۰ یورو در سال از دانشجویان اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه اروپا بسته به مقطع تحصیلی (کارشناسی / کارشناسی ارشد) و رشته تحصیلی از شما اخذ می کنند. به عنوان مثال، شهریه رشته های پزشکی می تواند تا ۴۵۲ یورو در سال باشد، در حالی که در رشته های مهندسی، حدود ۶۲۰ یورو در سال از دانشجویان اخذ می شود.
شهریه سالانه دانشگاه های خصوصی بین ۱۵۰۰ و ۶۰۰۰ یورو یا حتی بالاتر است.
به لحاظ محبوبیت، فرانسه به عنوان یکی از مقاصد برتر برای دانشجویان بین المللی است. با توجه به وجود برخی از بهترین دانشگاه های جهان در این کشور، دانشجویان همچنین برای یادگیری و تقویت مهارت خود در زبان فرانسوی، بازدید از موزه های معروف و تجربه شیوه زندگی فرانسوی به این کشور می آیند.
یکی از مزایای عمده این کشور برای دانشجویان بین المللی هزینه تحصیلی پایین است.

شهریه

در باب تحصیل رایگان در فرانسه، شهریه دانشگاه های دولتی فرانسه بسته به مقطع و رشته تحصیلی متغیر است. شهریه متوسط در مقطع کارشناسی ۱۹۰ یورو در سال است. شهریه رشته های مهندسی در حدود ۶۲۰ یورو در هر سال تحصیلی است، و شهریه تحصیل در رشته های پزشکی تا ۴۵۲ یورو در سال است.
شهریه مقطع کارشناسی ارشد و دکتری نیز به همین ترتیب است؛ متوسط هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در حدود ۲۶۰ یورو در سال و مقطع دکترا در حدود ۳۹۶ یورو در سال است.
هزینه تحصیل در موسسات آموزش عالی برتر فرانسه بالاتر است که مجموع آن به حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ یورو در سال می رسد.
شهریه سالانه دانشگاه های خصوصی بین ۱۵۰۰ تا ۶۰۰۰ یورو است.
در مورد دانشگاه های مدیریت و تجارت، بدون در نظر گرفتن مقطع تحصیلی، شهریه بین ۵۰۰۰ و ۷۰۰۰ یورو در سال است.
شهریه سالانه موسسات آموزشی برتر عمومی یا خصوصی به طور متوسط بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰۰ یورو در سال است.
پرستار بچه و شرکت در کلاس های زبان فرانسوی
اگر می خواهید برای یادگیری زبان فرانسوی در خارج از کشور تحصیل کنید، اما به گرفتن مدرک نیاز ندارید، می توانید در فرانسه پرستار بچه باشید. برای این کار باید نهایتا ۳۰ ساله باشید که به عنوان اشتغال تحت حمایت و شرکت در برنامه های تبادلی به این کشور وارد می شوید. پرستاری بچه در فرانسه کار پر درآمدی نیست، اما روش مناسبی برای یادگیری زبان فرانسوی در فرانسه به صورت رایگان است.

شما به عنوان پرستار بچه تنها حق کار در فرانسه با این عنوان را دارید و ساعات کاری شما نباید بیش از ۳۰ ساعت در هفته باشد (بعد از مدرسه و در روزهای چهارشنبه) و به شما اتاق، کارت استفاده از وسایل نقلیه عمومی تعلق می گیرد، و دستمزد ماهانه شما حدود ۲۷۵ یورو است.
متقاضی عزیز مهاجرت به فرانسه و تحصیل در فرانسه اگر با خواندن مقاله بالا به پاسخ سؤالات خود در باب تحصیل رایگان در فرانسه ، هزینه های تحصیل درفرانسه ، هزینه های زندگی در فرانسه ، شرایط اخذ پذیرش تحصیلی فرانسه چگونگی اخذ ویزای تحصیلی رایگان فرانسه ، نرسیده اید با مشاوران و حقوقدانان زبده و کار آزموده ما در موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس بگیرید و از مشاوره رایگان تلفنی ما در باب هرگونه مهاجرت به فرانسه ، مهاجرت تحصیلی به فرانسه، تحصیل رایگان در فرانسه ، اخذ ویزای تحصیلی فرانسه  بهره مند شوید، سؤالات خود را در زمینه تحصیل رایگان در فرانسه از ما بپرسید مشاوران ما آماده پاسخگویی به سؤالات شما عزیزان میباشند.

Rating: 5
95 پاسخ
 1. مهرداد گفته:

  باسلام.من دارای مدرک فوق لیسانس اموزش زبان انگلیسی و دارای مدارک داخلی و خارجی مدیریت هتلداری هستم.میخواهم در مقطع دکتری در کشور فرانسه تحصیل کنم.لطف می کنید اگر راهنمایی بفرمایید.

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. برای اخذ پذیرش دکتری شخصاً می بایست از طریق یافتن استاد راهنما از یکی از دانشگاه های کشور مربوطه اقدام نمایید و این امکان بستگی به داشتن شرایطی مانند رزومه تحصیلی مناسب، نداشتن گپ تحصیلی بالا، نمره زبان خوب و مواردی اینچنینی خواهد داشت.

   پاسخ
  • miemalekpour30 گفته:

   باسلام و عرض ادب
   تحصیل در هر کشوری به زبان آن کشور بوده و به واسطه آزمون ورودی می باشد بستگی به خودتان دارد که به چه زبانی مسلط باشید

   پاسخ
 2. سارا گفته:

  سلام من الان ۱۹ سالمه ورشته پرستاری میخونم و زبانم هم خوبه و دارم فرانسوی میخونم و معدل دیپلم هم خوبه میخواستم بدونم امکان بورس تحصیلی هست

  پاسخ
  • miemalekpour30 گفته:

   باسلام و عرض ادب
   جهت اخذ بورسیه تحصیلی احتیاج به موارد متعددی می باشد مانند مدرک زبان و همچنین داشتن رزومه علمی بسیار خوب داشته باشید. بهترین حالت این است که مدرک لیسانس خود را در ایران اخذ نمایید و برای دوره فوق لیسانس اقدام نمایید

   پاسخ
 3. محمد گفته:

  با سبلم و خسته نباشید….من ۱۸ سالمه و کنکوریم و میخواستم جهت تحصیل در دانشگاه های موسیقی فرانسه اقدام کنم…اولا شرایطش چجوریاست..دوما اگه رتبه بالایی در کنکور هنر کسب کنم انکانش هست یا تست عملی هم میگیرن…خیلی ممنون میشم جواب بدین…با تشکر

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   برای پذیرش در رشته موسیقی شما باید رزومه هنری مناسبی داشته باشید و بسته به دانشگاهی که انتخاب می کنید ممکن است لازم باشد در آزمون ورودی شرکت کنید.

   پاسخ
   • مجمد گفته:

    رزومه هنری چجوری مثلا اهنگسازی. یک قطعه یا شرکت در کنسرت یا …….. بعدم دانشگاهاش چجوریاست و بورسیه اش چحوریه

    Rating: 5
    پاسخ
    • MIE.Malekpour1 گفته:

     بله رزومه هنری می تواند هر کدام از این موارد باشد. متاسفانه در این مقطع تحصیلی بورسیه تحصیلی اعطا نمی شود.

     پاسخ
     • MIE.Malekpour1 گفته:

      بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد نیز به ندرت اعطا می شود. اگر مدرک لیسانس مرتبط داشته باشید و روزمه قوی ارائه دهید، ترجیحا به عنوان یک هنرمند در ایران یا دنیا شناخته شده باشید، می توانید درخواست بورسیه دهید. بورسیه تحصیلی معمولا در مقطع دکترا ارائه می شود.

     • MIE.Malekpour1 گفته:

      به طور کلی در مقطع کارشناسی بورسیه به ایرانیان داده نمی شود. ممکن است شما پس از چند ترم تحصیل اگر عملکرد مناسبی داشته باشید بتوانید درخواست کمک هزینه تحصیلی نمایید.
      معمولا رشته های هنری را باید در دانشگاه های خصوصی بخوانید و هزینه بر هستند.

 4. سارا گفته:

  سلام وقت بخیر.می خواستم بدونم من اگر امسال برای پذیرش دکتری اقدام کنم اما موفق نشم می تونم سال دیگه دوباره اقدام کنم؟

  Rating: 5
  پاسخ
 5. manikargar1234 گفته:

  سلام من 15 سال سن دارم و می خواستم بقیه تحصیل خودم را در خارج کشور ادامه بدم می خوام در مقطع جراحی مغز و اعصاب درس بخونم و می خوام بورسیه تحصیلی رایگان برای کشور فرانسه بگیرم و وضعیت مالی ضعیفی دارم من یک مدرک کامپیوتر و زبان انگلیسی دارم و معدل این سال من 19.64 بوده میشه من رو راهنمایی کنید ممنون میشم اگه سریع جواب بدید

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. اخذ بورسیه و فاند از دانشگاه های فرانسه نیازمند داشتن شرایطیست. از جمله این شرایط می توان به داشتن سوپروایزر، مقالات علمی مانند ISI، نمره زبان عالی، معدل خوب و میزان معینی سرمایه اشاره نمود. پیشنهاد می شود فرم زیر را پر نمایید تا در صورت داشتن امتیازات لازم بتوانیم شما را در اخذ بورسیه تحصیلی کانادا یاری نماییم.
   https://malekpour.ir/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه
   در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.

   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 6. ابراهیم سینایی گفته:

  سلام وقت بخیر
  کارشناس مهندسی معماری دارم با معدل 19 قصد ادامه تحصیل در فرانسه بصورت بورسیه کامل هستم . ضمنا زبان انگلیسی را کامل بلدم ولی فرانسه فعلا درمرحلیه ابتدایی قرار دارم . ممنون میشم راهنمایی نمایید.

  Rating: 3
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. به منظور تحصیل رایگان در فرانسه می بایست دارای رزومه علمی و تحقیقاتی قوی و سطح زبان مناسب بوده و اقدام به گرفتن سوپروایزر یا استاد راهنما نمایید. اخذ بورسیه از طریق خودتان می بایست صورت بپذیرد.

   پاسخ
 7. مهدی دبیری گفته:

  با سلام و عرض احترام خدمت جنابعالی .
  بنده 29 سال سن دارم و دارای مدرک کارشناسی حقوق از دانشگاه علمی و کاردبردی هستم . همچنین در حال فراگیری دانش زبان فرانسه در مقطع B1 میباشم و سطح زبان انگلیسی متوسطی دارم و قصد اخذ پذیرش تحصیلی رشته پرستاری در مقطع کارشناسی در یکی از کشورهای فرانسه یا آلمان رو دارم. ممنون میشم بتونید بنده رو راهنمایی بفرمایید.

  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. در مبحث تحصیل در فرانسه و سایر کشورهای مطرح، اولویت پذیرش با کسانی است که قصد ادامه تحصیل در رسته سابق خود را دارند نه تحصیل مجدد در رشته دیگر در همان مقطع. پیشنهاد می شود پس از مطالعه مقاله زیر در باب تحصیل در فرانسه در صورت نیاز به مشاوره رایگان و تخصصی با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ دفاتر موسسه تماس حاصل نمایید.
   https://malekpour.ir/تحصیل-در-کشور-فرانسه/

   پاسخ
 8. Sarah گفته:

  سلام من ۱۷ سالمه و دبیرستان رشتم تجربیه
  زبان انگلیسی کامل بلدم و. تموم شده و دارم زبان فرانسه میخونم
  معدلم هم ۱۹
  بهترین زمان برای مهاجرت به فرانسه چه موقعیه؟؟
  میخوام توی. رشته ی کاردرمانی توی یه شهر ارزون قیمت تحصیل کنم
  و. شرایط تحصیل رایگان رشتهی کاردرمانی در فرانسه چجوریه
  لطفا شرایط و. هزینه هارو بهم بگین با تشکر فراوان

  پاسخ
  • E GH گفته:

   دوست عزیز برای ویزای تحصیلی باید باما مشاوره تخصصی دریافت کنید تا پس از سنجش کامل شرایط و اوضاع شما بتوان برای شما اقدام کرد.

   پاسخ
 9. Sara گفته:

  سلام
  من ۱۷ سالمه و دختر هستم در رشته ی تجربی درس میخونم و معدلم هم ۱۹ زبان انگلیسیم تموم شده و الان دارم زبان فرانسه میخونم قصدم این بود که دانشگاه ایران ادبیات زبان فرانسه بخونم ولی حالا ک میخوام مهاجرت کنم میخوام رشته کاردرمانی تحصیل کنم توی شهر ارزون قیمت از الان باید چه کار کنم و بهترین و راحت ترین شرایط برای مهاجرت چیه؟به نظر شما چه زمان برای مهاجرت بهتره؟؟ بعد از دیپلم یا اینکه مدرک دانشگاهی هم داشته باشم؟؟؟

  پاسخ
 10. مرتضی گفته:

  با سلام
  من ۲۵ سالمه لیسانس مکانیک دانشگاه آزاد معدل۱۴ دارم و دیپلم ریاضی فیزیک با معدل ۱۶. میخواستم بدونم اگه مدرک زبان فرانسه بگیرم میتونم تو دانشگاه های فرانسه رایگان پذیرش بشم. برای لیسانس میخواستم درخواست بدم.رشته های انسانی یا فنی؟

  پاسخ
 11. asal گفته:

  سلام و عرض ادب خسته نباشيد
  من ليسانس علوم پزشكي دارم و ميخوام در فرانسه دندانپزشكي بخوانم ميشه!؟
  زبان فرانسه ام خوبه

  پاسخ
 12. melika گفته:

  سلام خسته نباشيد من زبان انگيليسيم زياد تعريفي نداره ولي زبان فرانسويم عاليه با اين شرايط ميتونم به صورت رايگان فرانسه درس بخونمو ازمونش چجوريه سخت!!؟

  پاسخ
 13. melika گفته:

  سلام خسته نباشيد من ١٧سالمه و ميخواستم براي ادامه تحصيل به فرانسه مهاجرت كنم وضعيت مالي متوسطي هم داريم از الان بايد جي كار كنم!

  پاسخ
  • M.N گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 14. سمانه گفته:

  سلام خسته نباشید
  ببخشید میخاستم بدونم اگه تو ایران مدرک B2 فرانسه رو بگیریم بازم باید در فرانسه دوره زبان بگذرونیم؟
  واینکه تحصیل در فرانسه رایگانه یا باید شهریه پرداخت کنیم

  پاسخ
 15. گلی گفته:

  سلام
  من لیسانس زبان و ارشد علوم ارتباطاتم
  میخوام ارشد زبام فرانسه توی یه شهر ارزان قیمت بخونم.
  چه کار باید بکنم؟

  پاسخ
 16. ATP گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشی
  بنده کارشناس ارشد زیست شناسی دارم 30 سالم هست مدرک زبان الان ندارم ولی در حال اقدام هستم،سوالم اینه میخواستم بدونم برای اخذ پذیرش برای اروپا یا کانادا چطور اقدام کنم؟ایا امکان تحصیل در کانادا یا اروپا به صوت رایگان وجود داره؟(دانشگاه های نرمال،نه زیاد رنکینگ بالا در حد متوسط).

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما. بزرگوار بله برای شما این امکان وجود دارد. هرچند در حال حاضر اخذ بورسیه تحصیلی از ابتدا بسیار دشوار است بنابراین راه اخذ بورسیه برای شما این است که به طور عادی وارد دانشگاه مورد نظر شوید و پس از یک ترم تحصیل عالی و کسب معدل بسیار بالا درخواست وام، کمک هزینه یا بورسیه نمایید. پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر همکار ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 17. elnaz گفته:

  سلام، من 19دساله هستم اینجا دانشگاه نرفتم اما سراسری قبول شدم امکان تحصیل در رشته ی داروسازی و دندان پزشکی اتریش هست؟ هزینه 1 سال تحصیلی چقدر هست تقریبا؟

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 18. Tiiina گفته:

  سلام،من ١٨ ساله هستم ميخواستم براى تحصيل داروسازى در كشور فرانسه يا آلمان يا ايتاليا اقدام كنم
  ميخواستم بپرسم به نظر شما من كدام زبان رو شروع به خواندن كنم كه شانس قبولى بهترى براى قبول شدن در دانشگاه داشته باشم؟

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان تنها در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم، خواهشمندیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 19. ماهان گفته:

  سلام وقت بخیر، من به صورت تخصصی نوازندگی پیانو در سبک‌ کلاسیک انجام میدم، مدرک پیش‌دانشگاهی در رشته گرافیک دارم، سربازی هم‌ رفتم، امکان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی حیطه رشته های موسیقی کلاسیک برای من هست یا نه؟ اگر هست، تحصیل رایگان میشه یا خیر،؟
  ممنون از راهنماییتون

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب. دوست بزرگوار جهت تحصیل در رشته های موسیقی در صورت داشتن رزومه قوی شما باید امتحان و مصاحبه ورودی را با موفقیت بگذرانید این در حالی است که شما نمی توانید تحت این عنوان برای ویزا اقدام کنید. از این رو شما باید با ویزاهای دیگر ورود پیدا کنید و سپس در آزمون ورودی رشته های موسیقی شرکت نمایید. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری در این باب و بررسی شرایط با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 20. مرسده تقی زاده گفته:

  سلام
  برای تحصیل در فرانسه در رشته ی پزشکی مدرک B2 کافی است یا اینکه دوباره در سفآرت آزمونی از شیمی و زیست به زبان فرانسوی گرفته می شود؟

  پاسخ
 21. پگاه گفته:

  سلام خسته نباشید. من ۱۸ سالمه و دختر هستم. رشته ی تحصیلیم در دبیرستان تجربی بوده و معدل پیش دانشگاهیم ۱۷/۴۳ هست. در صورت گرفتن مدرک B2 زبان فرانسه، آیا میتونم در فرانسه در رشته ی فیلمنامه نویسی (ادبیات نمایشی) یا بازیگری (نمایش) به صورت رایگان تحصیل کنم؟

  پاسخ
 22. alireza گفته:

  سلام من ۲۱ سالمه دانشجوی سال اخر کارشناسی رشته مهندسی مکانیک هستم… برای تحصیل رایگان از نظر علمی چه مدارکی و یا چه معدلی لازمه؟…

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب میتوانید ابتدا یک دوره زبان در این کشور بگذرانید و سپس برای دوره بعد اقدام نمایید.

   پاسخ
 23. Esmailmaleki گفته:

  سلام من ۲۱ سالمه
  دیپلم فنی دارم و پیش تجربی میخواستم برای تحصیل رایگان ب فرانسه یا اتریش برم ایا امکانش هست؟؟؟؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب بله در صورت اخذ مدرک فرانسه میتوانید با گذراندن یک دوره زبان در فرانسه برای تحصیل در این کشور اقدام نمایید.

   پاسخ
 24. M....@ گفته:

  سلام
  من ۱۸ ساله هستم و در حال حاضر ۳ اختراع ثبتی در زمینه پزشکی و چند طرح در همین زمینه دارم که به صورت مقاله های ارائه شده در کنگره های بین المللی هست و مسلط به زبان انگلیسی هستم. میخواستم بدونم با این شرایط میشه برای تحصیل در رشته پزشکی کشور فرانسه اقدام کنم؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم نیاز به اطلاعات کاملتر و جزیی تری از شما داریم و برای اینکه بتوانیم پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 25. نفیسه گفته:

  باسلام.من ۲۱ سالمه و دانشجوی سال آخر کارشناسی رشته بیوتکنولوژی هستم.اگر مدرک زبان فرانسوی بگیرم احتمال تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی ارشد در فرانسه برای من چقدر است؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب در این صورت شانس شما بالا خواهد بود.جهت مشاوره تکمیلی و تخصصی در این مورد با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 26. کوثر گفته:

  سلام وقت بخیر
  من ۱۸ سالمه امسال کنکوری هستم برای گرفتن مدرک پزشکی(فیزیوتراپی)قصد مهاجرت به فرانسه را دارم…دانشکده های پزشکی با هزینه های کم در کدوم شهرهای فرانسه میباشد؟و اینکه در چه صورت هزینه تحصیل رایگان می باشد؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب برای تحصیل رایگان در فرانسه نیاز به مدرک زبان فرانسه دارید و این امکان وجود دارد که از طریق دوره های زبان به فرانسه ورود کنید و سپس وارد دوره پزشکی بشوید. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 27. محراب‌ مطهری گفته:

  سلام خدمت جناب ملک پور عزیز و زحمت کش
  من ۱۸ سالمه(پسرم) پیش دانشگاهیم رو تازه تموم کردم معدل دیپلمم ۱۹/۹۱
  معدل پیش دانشگاهیم ۱۸/۶۰ هست مدرک زبان b2 فرانسوی هم دارم می خواستم ببینم آیا می تونم برای پزشکی یا دندانپزشکی یکی از دانشگاه های فرانسه اقدام کنم؟ و اینکه پروسه دریافت ویزا چقدر طول می کشه؟؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 28. باربد گفته:

  با سلام
  من 20 سالمه و کنکوری هستم
  میخواستم بپرسم برای اخذ ویزای تحصیلی میتونم اقدام کنم؟
  من که خدمت سربازی نرفتم (فعلا معافیت تحصیلی) و کارت پایان خدمت ندارم ایرادی نداره؟؟
  ممنون

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام برای قوانین خدمت باید از نظام وظیفه سوال بفرمایید و برای تحصیل در فرانسه برای مقطع پایین تر از لیسانس اگر بخواهید اقدام فرمایید باید به کالج های خصوصی تشریف ببرید و دیگر رایگان نیست پیشنهاد میشود شما پیش دانشگاهی را اخذ نمایید و مدرک زبان فرانسه را همچنین و سپس اقدام فرمایید هزینه اولیه دانشگاه های فرانسه حدود سالی 2 تال3000 یورو است و تقریبا نیمه رایگان است.

   پاسخ
 29. Ftm گفته:

  سلام وقت بخير من ١٦ ساله هستم و رشتم انساني است
  براي تحصيل در فرانسه بايد چه كار كنم
  و اولين اقدام من چه بايد باشد اگر ميشود كامل توضيح دهيد
  اين رو هم اضافه كنم كه ميخوام از شروع مدرك كارشناسي انجا ادامه تحصيل بدهم
  ممنون ميشوم پاسخ دهيد

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب دوست بزرگوار برای تحصیل در فرانسه برای مقطع پایین تر از لیسانس اگر بخواهید اقدام فرمایید باید به کالج های خصوصی تشریف ببرید و دیگر رایگان نیست پیشنهاد میشود شما پیش دانشگاهی را اخذ نمایید و مدرک زبان فرانسه را همچنین و سپس اقدام فرمایید هزینه اولیه دانشگاه های فرانسه حدود سالی 2 تال3000 یورو است و تقریبا نیمه رایگان است.

   پاسخ
 30. عسل گفته:

  سلام
  من ۱۶ ساله هستم. قصد دارم ۱۸ سالگی از ایران برای ادامه تحصیل به فرانسه یا اسپانیا یا اتریش مهاجرت کنم.
  در حال حاضر در رشته ادبیات و علوم انسانی – تهران
  تحصیل میکنم و علاقمند به ادامه تحصیل در یکی از رشته های (زبان شناسی،ادبیات،ادبیات نمایشی،ادبیات تطبیقی،اسطوره شناسی و…)هستم
  آیا دانشگاهی در فرانسه با رشته های ذکر شده موجود هست که تحصیل در آن رایگان باشد ؟ و در ۱۸ سالگی آزمون های ورودی این رشته ها به چه صورت است ؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب برای این امر باید مدرک زبان فرانسه داشته باشید در این صورت میتوانید شانس تحصیل رایگان را داشته باشید .پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 31. مريم گفته:

  سلام من ٢١ سالمه و در حال حاظر دانشجوي كارداني معماري هستم ( فني و حرفه اي بودم ) هنوز تموم نكردم و در حال يادگيري زبان فرانسه هستم ، ميخواستم بدونم شانس من تو بورس گرفتن براي كارشناسي چقدره؟ و اينكه آيا ميتونم أر كالج شروع كنم و تغيير رشته بدم ، با وجود مدرك زبان فرانسه ..
  ممنون

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب
   شما میتوانید پس از یادگیری زبان فرانسه برای تحصیل رایگان در این کشور اقدام نمایید.پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر همکار ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 32. محسن گفته:

  سلام اگه شیمی دانشگاه تهران قبول بشم با تو جه به اینکه تقریبا تسلط کامل به زبان انگلیسی دارم امکان تحصیل رایگان رشته شیمی در فرانسه هست؟ اگر هست برای چه مقطعی؟

  پاسخ
 33. Hani گفته:

  سلام خسته نباشید. من چند تا سوال داشتم. من ۲۴ سالمه و لیسانس ادبیات انگلیسی دارم و دارم کلاس زبان فرانسه رو زیر نظر سفارت فرانسه میگذرونم. آیا امکان تحصیل من در فرانسه هست؟!.سوال بعدیم اینه که پولی که دانشگاه فرانسه میگیره فقط ورودیه و در طول سال ما شهریه پرداخت نمیکنیم!!؟سوال بعدیم اینه کلا چقدر هزینه باید بکنیم تا پذریش بگیریم در فرانسه!؟ ممنون میشم پاسخگو باشین

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب بله در صورت اخذ مدرک زبان میتوانید اقدام نمایید. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتر با دفاتر همکار ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 34. س.آ گفته:

  سلام وقت بخير،ممنون ميشم به سوالاتم پاسخ بديد و نظرتونو در مورد رزومم بدونم?
  ارشد كشاورزي باغباني(فيزيولوژي گياهان زينتي)، از دانشگاه آزاد با معدل ١٥/٥
  ٣ مقاله ISI ليستد و دو مقاله داخلي پوستر
  سن ٣٥
  ميخوام براي ادامه تحصيل دكتري در فرانسه اقدام كنم
  آيا در كشور فرانسه برخلاف بعضي از كشورهاي ديگه مثل آلمان، مقطع دكتري كاملا رايگان نيست؟ يا اينكه همزمان با تحصيل دكتري حقوق پرداخت نميشه؟؟؟
  آيا شرايط سني وجود دارد؟
  و اينكه براي اخذ مدرك زبان فرانسه اقدام كنم يا انگليسي؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب بله مدرک زبان فرانسه نیاز است . برای اخذ دکتری باید با استاد راهنما مکاتبه فرمایید و تایید را از ایشان اخذ نمایید . جهت کسب اطلاعات درباره مکاتبه با استاد میتوانید از مقالات و ویدیویی در سایت در همین جهت استفاده نمایید.

   پاسخ
 35. محمد جواد گفته:

  باعرض سلام
  بنده دانشجوی دوره کارشناسی حقوق هستم
  و الان که سال دوم کارشناسی هستم چه کارهایی باید انجام بدم تا رزومه قوی داشته باشم تا امکان بورس وتحصیل واسم فراهم بشه؟
  تا الان معدل سه ترم من به ترتیب 18.44. 19.78. 18.49 شده و فی الحال دارم رو یه مقاله کار میکنم که البته هنوز تکمیل نشده وهنوز به پایان نرسوندم
  زبان انگلیسی رو تا سطح upper intermediate رسوندم و ان شاالله تا پایان سال جاری سطح advance رو میگذرونم
  با این شرایط آیا من شانسی دارم یا نه؟
  اگه ندارم دیگه باید چه کاری کنم و اگه دارم از کجا و کی باید شروع کنم؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب تحصیل در فرانسه به زبان انگلیسی دارای هزینه میباشد . در مورد بورسیه در اروپا مدرک ielts 7 , و معدل بالا نیاز میباشد.

   پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب گزینه بهتر ان است که یا کشور خور را تغییر داده برای مثال برای مجارستان اقدام نمایید و یا اینکه ابتدا پذیرش لیسانس در علوم پایه بگیرید برای مثال زیست شناسی .

   پاسخ
 36. افشین گفته:

  با سلام من دیپلم تجربی دارم وبه دلایل خانوادگی نتواستم درکنکور موفق بشم وعلاقه مند به تحصیل در فرانسه هستم ومعدلم ۱۷ است ویک مقام المپیادهم دارم ومی توانم درطول یکسال خودرا برای آزمون زبان فرانسه آماده کنم سه سوال داشتم
  ۱.امکان تحصیل درفرانسه برای من وجود دارد؟
  ۲.حساب بانکی فرانسه ای به ارزش ۶۰۰۰یوروبه چه معناست؟
  ۳.آزمون ورودی داشگاه های فرانسه به چه شکلی است؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   سلام و عرض ادب و احترام
   از آنجاییکه در این بخش شرایط شما را کامل نمیتوان بررسی نمود و ممکن است حق مطلب ادا نگردد
   پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. جهت دریافت بورسیه باید خود شما با دانشگاه ها در ارتباط باشید زیرا اعطای بورسیه کاملا به عهده خود دانشگاه است. بهتر است با شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) تماس حاصل نمایید تا بتوانیم به صورت رایگان شرایط شما را بررسی و به شما مشاوره دهیم.

   پاسخ
 37. صدیقه گفته:

  سلام من میخواستم در رشته پزشکی در فرانسه تخصیل نمایم اما نمیدانم چطور؟
  میشه آدرس و یا شماره تماس خود را بگویید؟
  همچنان من از افغانستان هستم.

  پاسخ
 38. احمد گفته:

  سلام ببخشید من از لحاظ مالی قوی نیستم و میخاستم بدونم چطوری تو فرانسه به یک خانواده ملحق میشی و ایا اونجا بورس به ما تعلق میگیره و کلا چه شرایطی در نظر دارن

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. تحصیل در این کشور رایگان بوده و هزینه ندارد اما باید برای ورود و اخذ پذیرش شرایط شما مورد بررسی قرار گیرد. در صورت داشتن رزومه قوی شانس اخذ بورس تحصیلی نیز وجود دارد. پیشنهاد می کنیم در این خصوص با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 39. nima گفته:

  سلام خسته نباشید. من در رشته کامپیوتر تحصیل میکنم و میخوام برای کارشناسی ارشد برای دانشگاه های فرانسه اقدام کنم. امکان پذیرش هست؟

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. رزومه شما (شرایط سنی، مدرک زبان و … ) باید مورد بررسی قرار گیرد. برای بررسی شرایط و اخذ اطلاعات پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 40. mie editor2 گفته:

  با سلام و احترام. دانشگاه های (Ecole Polytechnique (ParisTech، CentraleSupélec، Université Paris-Sud 11 و … از دانشگاه های رنک بالا در کشور فرانسه می باشند. برای اطلاع از رنکینگ و رشته های موجود در آن می توانید با دفتر مرکزی ما در وین ارتباط بگیرید.

  پاسخ
 41. mie editor2 گفته:

  سلام خسته با تشکر از سایت و اطلاعات خوبتون میخواستم اگر امکانش هست اسم چندتا از دانشگاه های رایگان فرانسه را بگید که از نظر کیفیت خوب هستند و همچنین رشته های کامپیوتر هم دارند. ممنون میشم راهنماییم کنید

  پاسخ
 42. اناهید گفته:

  سلام،من۱۹ساله هستم و در مقطع کارشناسی دانشگاه روزانه علوم ازمایشگاهی میخونم،میخوام واسه پزشکی یا دندان پزشکی فرانسه اقدام کنم،میشه راهنماییم کنید؟

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   امکان تحصیل در رشته های پزشکی و دندان پزشکی در کشور فرانسه برای شما فراهم است . البته باید شرایط شما دقیقا بررسی گردد تا پاسخ قطعی بتوان داد . جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با ما تماس حاصل فرمایید

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.