تحصیل دکترا در دانمارک

تحصیل دکترا در دانمارک و اخذ فوری پذیرش دکتری در دانمارک و شرایط تحصیل دکترا در دانمارک  2018 چگونه است ، هزینه های تحصیل دکترا در دانمارک 2018 چقدر است ، مدارک مورد نیاز تحصیل دکترا در دانمارک  چیست و شرایط اخذ پذیرش دکترا دانمارک فوری چگونه است ، کشور دانمارک یکی از مقاصد دانشجویان برای ادامه تحصیل می باشد و یکی از این مقاطع، مقطع دکترا می باشد. آیا در فکر ادامه تحصیلات در مقطع دکترا در دانمارک هستید؟ آیا در مورد تحصیل دکترا در دانمارک اطلاعات ندارید؟

آیا می خواهید در مورد چگونگی تحصیل دکترا در دانمارک اطلاعات مفیدی به دست آورید؟ آیا مراحل اخذ قبولی برای تحصیل در دکترا دانمارک را جویا هستید؟ شما مشتاقان تحصیل دکترا در دانمارک می توانید با مروری بر این مقاله اطلاعان جامعی در مورد تحصیل دکترا در دانمارک را به دست آورید و در صورت تمایل برای تکمیل اطلاعات خود می توانید به صورت رایگان با مشاورین ما تماس تلفنی داشته و مشاوره بگیرید.

کشور دانمارک در میان شش کشور برتر جهان در خصوص تحقیق و توسعه (R &D)  قرار دارد و همچنین این کشور شرایط بسیار ایده آلی را برای تحصیل در دوره دکترا فراهم می نماید.

دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی کشور دانمارک از دانشجویان بین المللی در مقطع دکترا بسیار استقبال می کنند. طول مدت مقطع دکترا در کشور دانمارک معمولا سه سال می باشد.

 

 برنامه های متفاوت این مقطع عبارتند از

 • تحقیقات مستقل تحت نظارت استاد راهنما
 • دوره های آموزشی برای دانشجویان مقطع دکترا که حدودا ۳۰ واحد درسی می باشد.
 • شرکت در شبکه های تحقیقاتی از جمله شرکت در دیگر موسسات آموزشی و درجه اول خارجی
 • آموزش دادن و یا نوع دیگری از انتقال دانش که مربوط به موضوعات PHD می باشد در هر زمان که امکان آن فراهم باشد.
 • تکمیل یک پایان نامه دکترا
 • دوره ها و برنامه های مقطع دکترا که در دانشگاه های دانمارک ارائه می شوند تماما تحقیقات عالی،کتابخانه، امکانات آزمایشگاهی برای محققان و دانشجویان دکترا فراهم می سازند و همچنین این دانشگاه ها همکاری مشترک با صنعت دارند.

 

شرایط پذیرش

شرط عمومی برای شرکت و پذیرش دانشجویان در مقطع دکترا در دانمارک داشتن مدرک فوق لیسانس معادل با دو سال تحصیل در مقطع فوق لیسانس کشور دانمارک می باشد. در برخی مناطق یک دکترای چهار ساله به دانشجویانی که مدرک لیسانس دارند به عنوان یک سال تحصیل در مقطع فوق لیسانس ارائه می گردد. همچنین دانشجویان  قبل از پذیرش باید از طریق تلفن و یا به شکل حضوری مصاحبه شوند.

یک شرط دیگر برای تحصیل در دانمارک توانایی صحبت به زبان انگلیسی است. این سطح زبان برای قبولی در مقطع دکترا در کشور دانمارک در سطح زبان انگلیسی B  می باشد که می بایست با مدارک معتبر مانند آیلتس و یا تافل و غیره آن را اثبات نمایند و در برخی موارد امتحان ورودی در خصوص سطح زبان دانشجو برای دانشگاه های مختلف گرفته می شود .

همچنین در برخی موارد مدارک تحصیلی کارشناسی ارشد دانشجویان میبایست از سوی خود دانشگاه به موسسه مقصد ارسال گردد و این امر ممکن است گاهی دشوار و زمانبر باشد. از جمله دیگر مدارک کورد نیاز برای اخذ پذیرش در مقطع دکترا رزومه انگلیسی حرفه ای ، انگیزه نامه و همچنین سوابق کاری که در مقاطع کارشناسی ارشد و کارشناسی در خصوص رشته دانشجو وجود داشته و پروپوزال تحقیقی می باشد.

 

این نکته بسیار هائز اهمیت است که مقطع دکترا در دانمارک بسیار رقابتی می باشد.

بورسیه و کمل هزینه تحصیلی در مقطع دکترا

 

در کشور دانمارک برای مقطع دکترا گزینه های مختلفی وجود دارد

 

کمک هزینه دانشجویی: کمک هزینه دانشجویی برای مقطع دکترا عموما از طریق دانشگاه ها،موسسات تحقیقاتی،کسب و کار شرکت ها و همچنین بنیادهای دولتی و خصوصی تبلیغ می شود و طول مدت این کمک هزینه معمولا سه ساله می باشد.

 

کمک هزینه مقطع دکترا صنعتی: این کمک هزینه های تحصیلی از طریق همکاری مشترک بین شرکت های خصوصی و دانشگاه ارائه می گردد. برنامه دکترا به عنوان یک پروژه تحقیقاتی انجام میگیرد و دانشجوی دکترا ارتباط و همکاری  بین شرکت خصوصی و دانشگاه را هموار می سازد. مدت زمان این نوع کمک هزینه ها نیز معمولا سه سال می باشد.

 

دانشجویانی که هزینه خود را خودشان تامین می کنند: دانشجویانی که خودشان هزینه خرج تحصیلی در مقطع دکترا خود را تامین می کنند میبایست بین ۱۰٫۰۰۰ الی ۱۶٫۰۰۰ یورو شهریه پرداخت نمایند.

 

حمایت مالی بین المللی: برخی از دانشجویان این دوره  ممکن است واجد شرایط برای کمک هزینه تحصیلی و یا سایر حمایت های مالی بین المللی هم از کشور خود و یا از سازمان های بین المللی مانند برنامه های تحقیقاتی کمیسیون اروپا باشند.

 

دانشگاه های بسیاری در دانمارک وجود دارند که میزان قابل توجهی از بورس تحصیلی در مقطع دکترا ارائه می دهند و شما می توانید با این دانشگاه ها که برخی از آنها در ادامه نام برده می شوند در ازتباط باشید.

قابل ذکر است که دانشجویان  اتحادیه اروپا تحت شرایط خاص واجد شرایط برای کمک هزینه تحصیلی مادام کوری و یا انواع دیگر از کمک های مالی اتحادیه اروپا هستند.

 

در طول دوره دکترا در کشور دانمارک دانشجویان میبایست حداقل شش ماه دوره های دیگری را که مربوطه به رشته خود و ماژول های مرتبط با رشته خود هست را بگذرانند و همچنین محیط تحقیقاتی بسیار فعالی را تجربه نمایند و در نهایت دانشجویان در این مقطع حتما میبایست تدریس و یا نوع دیگری از انتقال دانش را آموزش دیده و عملی سازند.

به صورت معمول دوره های دکترا در کشور دانمارک  دوره های سه ساله می باشد که به صورت تمام وقت ارائه می شود و گاهی نیز پاره وقت در برخی از موسسات و دانشگاه ها مشاهده میگردد.

مدرک دکترا به دانشجویی داده می شود که بتواند این سه سال را پششت سر گذاشته و با موفقیت از ایده و یا Thesis خود در عموم دفاع کند . همچنین این دانشجو میبایست نشان دهد که می تواند به صورت مستقل یک پروژه علمی  را با استفاده از روش ها و متدهای علمی مناسب با موضوع و رشته اجرا نماید و آن را در سطح عمومی و جهانی در راستای کمک به علم و دانش گسترش دهد.

دانشگاه هایی که  مقطع دکترا را در مقاطع مختلف  در کشور دانمارک ارائه می دهند به شرح زیر می باشند:

 

Aalborg University

Aarhus University

Copenhagen Business School

Roskilde University

Technical University of Denmark

University of Copenhagen

University of Southern Denmark

Royal Danish Academy of Fine Arts, School of Architecture

 

با این توضیحات شما متقاضیان گرامی که قصد دارید برای تحصیل دکترا در دانمارک اقدام نمایید می توانید با آگاهی بالاتری اقدامات لازم را در این امر به انجام برسانید. در صورتی که می خواهید اطلاعات بیشتری را در مورد تحصیل دکترا در دانمارک به دست آورید و یا اطلاعات مورد نظر در ضمینه های مختلف تحصیل در کشور های دیگر کسب نمایید می توانید با مشاورین موسسه مشاوره ای MIE با همکاری موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران به صورت تلفنی تماس برقرار کنید و مشاوره تلفنی رایگان دریافت نمایید.

Rating: 5
18 پاسخ
 1. پزشك عمومي گفته:

  سلام وخسته نباشيد پزشك عمومي در حال گذروندن دوران طرح هستم
  ميخاستم بدونم امكان بورسيه شدن در مقطع دكترا در دانشگاه هاي دانمارك براي من وجود داره يا خير ؟

  Rating: 5
  پاسخ
 2. نسرین نامدار گفته:

  با سلام
  همسر بنده 36 سال دارند و 10سال سابقه ریاست بانک دارند لیسانس اقتصاد از دانشگاه سراسری و فوق لیسانس حسابدارز از داتشگاه ازاد دارند برای مدرک زبان هر دو داریم میخونیم. خود بنده30ساله و فوق لیسانس بیوتکنولوژی صنعت و محیط،زیست از پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و بیوتکنولوژی دارم و در حال سابمیت دوتا مقاله انگلیسی با ایمپکت فکتور خوب هستم، به نظر شما برای کشور دانمارک بنده برای دکتری و همسرم برای کار احتمال موفقیت هست؟ بخصوص همسرم برای پیدا کردن ی کار مناسب موفق میشن؟ لطفا راهنمایی کنید تشکر

  Rating: 5
  پاسخ
 3. ناشناس گفته:

  درود برشما
  بنده كارشناسي ارشد حسابداري از دانشگاه علوم تحقيقات هستم و در حال حاضر دانشجو دكتري حرفه اي مديريت كسب و كار ميخونم (فقط پايان نامه باقي مانده)
  در حال آماده شدن براي آزمون زبان در فروردين ٩٨ هستم
  براي همسرم هم درخواست ويزاي همراه دارم
  آيا شرايط اخذ بورسيه براي phd در كشورهاي حوزه اسكانديناوي را دارم ؟

  سپاس از پاسخگويي تان

  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام و عرض ادب. اخذ بورسیه کار آسانی نبوده و مستلزم داشتن شرایطی خاص و بررسی دقیق می باشد. پیشنهاد می شود جهت بررسی شرایطتان با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ دفاتر موسسه تماس حاصل نمائید.

   پاسخ
 4. ارسلان یزدانیان گفته:

  من کارشناسی ارشد پرستاری هستم فارغ التحصیل دانشگاه اصفهان ۴۱ سال سن دارم . ۱۵ سال سابقه کار بالین و مدیریت پرستاری دارم . خانمم هم مهندسی محیط زیست خواندن . ۲ تا فرزند دارم . برای دکتری کجا میتونم اقدام کنن که بورس کنن ؟

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب برای مقطع دکترا باید از طریق استاد راهنما اقدام بفرمایید و با ایشان به توافق برسید . اگر استاد و یا دانشگاه رزومه شمار را مورد تایید قرار بدهد میتوانید اقدام فرمایید. همچنین در صورت پذیرفته شدن در دانشگاه های دولتی هزینه آن بسیار کم است. در غیر این صورت برای اخذ بورسیه باید مدرک زبان و معدل بالای 19 ارائه دهید. هرچند شرایط شما باید به صورت کاملتری در این مورد بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 5. کاوه مظفری گفته:

  با سلام و عرض ادب
  من مدرک کارشناسی ارشد در رشته مهندسی عمران – مدیریت ساخت از دانشگاه ازاد را دارم و قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری را دارم ایا امکان ادامه تحصیل و اقامت دایم پس از اتمام دوره در کشور دانمارک برای من وجود دارد . با تشکر از راهنمایی شما

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب بله این امکان برای شما وجود دارد در مورد شرایط ان پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 6. m.h گفته:

  سلام وقتتون بخیر،میخواستم بدونم برای اپلای در مقطع دکتری برق مخابرات آیا رنکینگ دانشگاه های ایران برای دانشگاه های دانمارک مهمه?
  من قراره تازه وارد مقطع کارشناسی ارشد بشم و مرددم که دانشگاه فردوسی مشهد و صنعتی اصفهان رو انتخاب کنم که تاپ تر هستند یا صنعتی بابل که در شهر خودم هست?

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 7. maziar samiei گفته:

  با سلام بنده مدرک کارشناسی ارشد بین الملل دارم و خانمم معلم ابتدایی هستند با مدرک لیسانس آموزش ابتدایی دو بچه دارم دختر 8 ساله و پسر 7 ماهه ،خودم کارمند هستم می خواستم بدونم برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری و کنار آن زندگی و کار بهمراه خانواده به چه صورتی می توانم اقدام کنم برای کشور سوء یا نروژ یا دانمارک

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام
   برای ادامه تحصیل شما ابتدا باید آزمون ورودی دکتری را قبول شوید سپس نیاز به آیلتس 7 دارید
   اما در مقطع فوق لیسانس بدون هیچ آزمونی میتوانید پذیرش بگیرید و برای همسر خود ویزای همراه کاری درخواست دهید
   برای کسب اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 8. maziar samiei گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت آقای ملک پور و تیم زحمت کش ایشان. اینجانب مرد29 ساله و لیسانس مهندسی صنایع با سابقه 6 سال کار در شرکت معتبر مواد غذایی می باشم و کارم کاملا مرتبت با رشته ام می باشد.همسر بنده نیز 31 ساله و فوق لیسانس صنایع بوده و 4 سال سابقه کار مرتبط مشابه بنده دارد. لطفا بفرمایید احتمال اینکه اینجانب برای کار و همسرم برای بورسیه تحصیلی به کشورهای دانمارک، استرالیا و نیوزلند به چه شکل می باشد. با سپاس

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ارادت
   این امکان وجود دارد که همسر شما ویزای تحصیلی اخذ کنند و شما ویزای همراه فول تایم کاری دریافت کنید
   برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

   پاسخ
 9. mie editor2 گفته:

  با سلام من 34 دارم و فوق لیسانس فناوری اطلاعات هستم گرایش شبکه میخواستم برای دکترا در کشور دانمارک اقدام کنم خواهشمند است راهنمایی بفرمایید

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. اخذ پذیرش دکترا به رزومه شما (مدرک زبان، مقالات بین المللی، نمرات و معدل، استاد راهنما و …) وابسته است که نسبت به شرایط شما باید مورد بررسی قرار گیرد. برای بررسی شرایط خود و اخذ اطلاعات در این خصوص پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.