تحصیل در نروژ و بررسی شرایط آن

تحصیل در نروژ، شرایط اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های رایگان نروژ و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی نروژ در این نوشتار به صورت علمی و تخصصی بررسی می شود. علاقه مندان به تحصیل در نروژ معمولاً با سوالاتی مواجه می شوند از قبیل اینکه آیا امکان تحصیل رایگان در کشور نروژ وجود دارد؟ آیا از طریق تحصیل در نروژ می توان اقامت این کشور را به دست آورد؟ اگر شما نیز علاقه مند به مهاجرت تحصیلی به نروژ هستید، با ادامه مقاله همراه شوید و پاسخ کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور (مؤسسه MIE اتریش) را به تمامی ابهامات در خصوص تحصیل در کشور نروژ، مطالعه کنید. شما عزیزان می توانید برای دریافت مشاوره رایگان نیز با دفاتر موسسه تماس بگیرید.

تحصیل در نروژ 1 تحصیل در نروژ

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تحصیل در نروژ و شرایط عمومی

نروژ از کشورهای مرفه و پیشرفته اروپایی است که عضو ناحیه شنگن نیز می باشد. این کشور در شمال غرب اروپا واقع شده است و در دنیا با مناظر زیبا و آب و هوای سرد شناخته شده است. مردم در این کشور به زبان نروژی صحبت می کنند و جمعیتی در حدود 5 میلیون نفر در این کشور زندگی می کنند. وجود ذخایر فراوان نفت خام، گاز طبیعی و مواد معدنی، این کشور را در سطح چهارم کسب درآمد در جهان قرار داده است و همین امر سبب شده است که نرخ بیکاری در این کشور نیز کمتر از 4 درصد باشد. نروژ کشوری دموکراتیک است و سطح رفاه بالایی را برای مردم فراهم آورده است. تحصیل در نروژ در مقاطع مختلف تحصیلی رایگان می باشد.

سیستم آموزشی رایگان و موقیعت های شغلی فراوان در این کشور باعث شده است که افراد زیادی تمایل به مهاجرت به نروژ داشته باشند. هر چند که آب و هوای سرد و سخت گیری های سفارت نروژ در اعطای ویزا به ایرانیان عوامل بازدارنده ای برای مهاجرت به این کشور می باشد. در تصویر زیر می توانید شرایط عمومی کشور نروژ را مشاهده کنید.

اعزام دانشجو به نروژ تحصیل در نروژ

در این ویدئو خواهید آموخت:

مقایسه تحصیل در کشورهای مختلف اسکاندیناوی

 زبان تحصیل در کشور نروژ چیست و چه نمره ای مورد نیاز است.

 آیا در مقطع لیسانس در نروژ می توان به زبان انگلیسی تحصیل کرد.

 در کدام کشور اسکاندیناوی می توان بدون مدرک زبان تحصیل کرد.

 کار دانشجویی و کار پس از تحصیل در کدام یک از کشورهای اسکاندیناوی راحت تر است.

فایل صوتی این ویدئو

audio تحصیل در نروژ

فایل تصویری مؤسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تحصیل در کشورهای اسکاندیناوی

video تحصیل در نروژ

تحصیل در نروژ در مدارس

دانش آموزان در بازه سنی 6 تا 19 سال، در مدارس نروژ در سه مقطع ابتدایی، متوسطه و دبیرستان تحصیل می کنند. البته تحصیل اجباری در نروژ تنها در سن 6 تا 16 سالگی می باشد و افرادی که تمایل دارند تحصیلات عالی داشته و وارد دانشگاه شوند، سه سال دبیرستان را تحصیل می کنند.

دانش آموزان بین المللی نیز می توانند با اخذ ویزای تحصیلی نروژ به تحصیل در مدارس این کشور بپردازند. افراد زیر 18 سال می توانند در مدارس بین المللی نروژ تحصیل کنند. البته این افراد باید در نروژ قیم قانونی داشته باشند، به این معنا که فردی که در نروژ اقامت دارد، سرپرستی دانش آموز را پذیرفته باشد.

البته افرادی که تمایل دارند فرزندان خود را برای تحصیل به کشور دیگری بفرستند، معمولاً کشورهایی مانند کانادا را انتخاب می کنند که به والدین نیز ویزای همراه اعطا می کند.

تحصیل در نروژ در مقطع کارشناسی

دانشگاه های نروژ برنامه های آموزشی متنوعی در مقطع کارشناسی ارائه می دهند و علاقه مندان به تحصیل در نروژ می توانند با توجه به علاقه مندی های خود رشته مورد نظر خود را انتخاب نمایند. تحصیل در نروژ در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی و یا نروژی می باشد و شخص معمولاً برای اخذ پذیرش باید مدرک زبان آیلتس 6 یا مدرک زبان نروژی در سطح حداقل 3 ارائه دهد. البته در صورتی که شخص مدرک زبان نروژی ندارد، می تواند ابتدا یک سال در دوره زبان نروژی شرکت کند و سپس دانشگاه را آغاز نماید. طول دوره کارشناسی در دانشگاه های نروژ نیز 3 سال می باشد.

دانشجویان برای درخواست پذیرش می توانند چند دانشگاه را انتخاب کنند و از طریق وبسایت آن ها مدارک خود را ارسال نمایند. اگر شخص موفق به اخذ پذیرش تحصیلی گردد، در مرحله بعد باید برای ورود به کشور نروژ، از سفارت این کشور درخواست ویزای تحصیلی نماید.

تحصیل در نروژ 2 1 تحصیل در نروژ

تحصیل در نروژ در مقطع کارشناسی ارشد

دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی ارشد نیز می توانند به صورت رایگان در دانشگاه های نروژ تحصیل کنند. رشته های ارائه شده در این مقطع نیز بسیار متنوع می باشد ولی معمولاً برای اینکه فرد شانس دریافت پذیرش و ویزای بالاتری داشته باشد توصیه می شود، در رشته تحصیلی مرتبط با مدرک لیسانس خود تحصیل کند. برخی از رشته ها در دانشگاه های این کشور به زبان نروژی ارائه می شود اما اغلب رشته ها به زبان انگلیسی هستند. برای اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد شخص باید مدرک آیلتس 6.5 و یا معادل تافل آن را ارائه دهد. در صورتی که رشته تحصیلی به زبان نروژی باشد، شخص قبل از ورود به دانشگاه باید یک سال به تحصیل دوره زبان نروژی بپردازد. دوره کارشناسی ارشد در دانشگاه های نروژ بسته به رشته تحصیلی می تواند بین 1 تا 2 سال به طول انجامد.

تحصیل در نروژ در مقطع دکتری

علاقه مندان به تحصیلات عالی می توانند برای تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه های نروژ اقدام نمایند. تحصیل در این مقطع معمولاً به زبان انگلیسی می باشد و اغلب رشته های تحصیلی در دانشگاه های نروژ وجود دارد. برای اخذ پذیرش تحصیلی در این مقطع دانشجویان باید با اساتید دانشگاه های نروژ مکاتبه نمایند و بتوانند نظر یک استاد سوپروایزر را جلب نمایند. شانس دریافت پذیرش در این مقطع بستگی زیادی به رزومه علمی و پژوهشی فرد دارد. معمولاً مدرک زبان آیلتس 7 برای این مقطع مورد نیاز است و انتظار می رود که دانشجو در رزومه خود مقاله های علمی و پژوهشی معتبری داشته باشد.

طول دوره دکترا در نروژ معمولا بین 3 تا 5 سال می باشد. تحصیل در این مقطع نیز به صورت رایگان است و اگر دانشجو به همراه استاد خود پروژه های تحقیقاتی انجام دهد می تواند بین 400 تا 500 هزار کرون نروژ حقوق نیز دریافت کند.

تحصیل در نروژ تحصیل در نروژ

تحصیل در نروژ به همراه بورسیه تحصیلی

دریافت بورسیه تحصیلی در نروژ یکی از راه های مناسبی است که می تواند منجر به تحصیل ارازان قیمت شود. هر چند که تحصیل در دانشگاه های نروژ رایگان می باشد و شخص شهریه ای به دانشگاه پرداخت نمی کند، هزینه های زندگی در نروژ زیاد است و می توان گفت که نروژ گران ترین کشور اروپایی است. بنابراین بسیاری از دانشجویان تمایل دارند با دریافت بورسیه تحصیلی هزینه های زندگی خود را تامین نمایند. بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی فراوانی برای دانشجویان بین المللی در نروژ در نظر گرفته شده است که متاسفانه اغلب آن ها به دانشجویان اروپایی و برخی نیز به دانشجویان کشورهای خاصی همچون کانادا، ژاپن، آمریکا و روسیه تعلق می گیرد.

البته دانشجویان ایرانی می توانند در مقطع دکترا بورسیه تحصیلی دریافت کنند. در واقع استاد سوپروایزر معمولاً در این مورد تصمیم گیری می کند و با انجام پروژه های مشترک با دانشجو مبلغی به عنوان بورسیه یا حقوق به وی پرداخت می کند. این مبلغ می تواند بین 400 تا 500 هزار کرون نروژ باشد.

تحصیل در نروژ و هزینه های تحصیل و زندگی در نروژ

همان طور که پیش تر اشاره شد دانشجویان بین المللی می توانند به صورت رایگان در مقاطع تحصیلی مختلف در کشور نروژ تحصیل نمایند. از این رو دانشجویان هزینه ای بابت شهریه پرداخت نخواهند کرد و همین امر هزینه های تحصیل در نروژ را کاهش می دهد. با این حال دانشجویان برای زندگی در نروژ باید هزینه های زندگی خود را که به صورت عمده شامل اجاره، خورد و خوراک، لوازم تحریر، رفت و آمد و قبض ها می باشد تامین نمایند. زندگی در کشور نروژ نسبت به سایر کشورهای اروپایی گران تر می باشد. هزینه زندگی در برخی از شهرهای نروژ به صورت ماهیانه در جدول زیر نشان داده شده است.

نام شهر هزینه یک ماه زندگی
اسلو ۱،۲۰۰ تا ۲،۰۰۰ یورو
برگن ۱،۱۰۰ تا ۱،۸۰۰ یورو
ترومسو و تروندهایم ۱،۰۰۰ تا ۱،۶۰۰ یورو
شهرهای کوچک تر 800 تا 1،000 یورو

در تصویر زیر نیز می توانید شاخص هزینه های زندگی در نروژ را با سایر کشورهای اروپایی مقایسه کنید.

اعزام دانشجو به نروژ 2 تحصیل در نروژ

تحصیل در نروژ و کار دانشجویی

همان طور که ذکر شد، معمولا در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بورسیه تحصیلی به دانشجویان ایرانی تعلق نمی گیرد، از این رو کار دانشجویی در نروژ می تواند روش مناسبی برای تامین بخشی از هزینه های زندگی باشد. دانشجویانی که به وسیله ویزای تحصیلی در نروژ تحصیل می کنند می توانند به صورت پاره وقت به کار بپردازند. دانشجویان در مقطع کارشناسی می توانند تا سقف 10 ساعت در هفته و در مقطع کارشناسی ارشد تا سقف 20 ساعت در هفته کار کنند. حقوق پرداختی در نروژ در هر ساعت حدود 7 تا 9 یورو می باشد. البته برای اینکه بتوانند به راحتی مشغول به کار شوند باید به زبان نروژی یا یکی از زبان های اسکاندیناوی تسلط داشته باشند. دانشجویان می توانند پس از ورود به نروژ تا 3 ماه بدون نیاز به مجوز کار به کار بپردازند، اما پس از آن باید به اداره پلیس مراجعه کرده و مجوز کار دریافت کنند.

دانشجویان مقطع دکترا نیز می توانند علاوه بر کار تحقیقاتی تا سقف 30 ساعت در هفته به مشاغل پاره وقت بپردازند.

تحصیل در نروژ و بررسی ویزای همراه

امکان دریافت ویزا برای اعضای خانواده همیشه یکی از دغدغه های متقاضیان مهاجرت می باشد. خوشبختانه افراد متاهلی که به تحصیل در نروژ می پردازند، می توانند برای همسر و فرزندان خود نیز ویزای همراه دریافت کنند. شرایط دریافت ویزای همراه به شرح زیر می باشد.

 • متقاضیان باید حداقل 24 سال سن داشته باشند.
 • پس از ورود به نروژ تصمیم به زندگی در یک مکان داشته باشند.
 • حداقل یک سال از تحصیل دارنده ویزای تحصیلی باقی مانده باشد.
 • در ماه حداقل 265،000 کرون نروژ توانایی پرداخت هزینه های زندگی را داشته باشند.
 • فرزندان کمتر از 18 سال سن داشته باشند.

تحصیل در نروژ و معرفی دانشگاه های برتر نروژ

کشور نروژ 7 دانشگاه معتبر دولتی، 9 مؤسسه تخصصی، 22 مجتمع دانشگاهی معتبر و چندین موسسه آموزشی خصوصی دارد. برخی از این دانشگاه ها در سطح دنیا نیز شناخته شده هستند و سیستم آموزشی نروژ در دنیا معتبر می باشد. در ادامه لیستی از برترین دانشگاه ها نروژ به همراه رتبه علمی آن ها در جهان نمایش داده شده است.

رتبه جهانی نام دانشگاه تعداد دانشجویان بین المللی
=121 University of Oslo 17%
197 University of Bergen 14%
351–400 Norwegian University of Science and Technology 9%
401–500 UiT The Arctic University of Norway 10%
501–600 Norwegian University of Life Sciences 23%

تحصیل در نروژ و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی نروژ

متقاضیان تحصیل در نروژ برای اینکه بتوانند به این کشور وارد شوند و به تحصیل بپردازند، باید ویزای تحصیلی دریافت کنند. در واقع متقاضیان باید ابتدا اقدام به اخذ پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه های نروژ نمایند و سپس با تکمیل مدارک به سفارت کشور نروژ مراجعه کرده و درخواست خود را برای اخذ ویزای تحصیلی نروژ ارائه دهند. کشور نروژ نسبت به صدور ویزای تحصیلی برای دانشجویان ایرانی سخت گیری های زیادی انجام می دهد، بنابراین دقت داشته باشید که حتما همه مدارک را به درستی آماده نمایید. در لیست زیر مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی نروژ درج شده است.

 • نامه دریافت پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه های نروژ
 • پاسپورت و ترجمه شناسنامه متقاضی
 • 4 قطعه عکس رنگی
 • نامه تمکن مالی

  مبلغ 10،000 یورو باید به حساب دانشگاه واریز شود. این مبلغ به عنوان هزینه زندگی دانشجو است که به عنوان امانت نزد دانشگاه می ماند. دانشجو پس از ورود به نروژ و افتتاح حساب، پول را حساب خود واریز می کند.

 • ارائه بیمه نامه معتبر در نروژ
 • ارائه انگیزه نامه که هدف از تحصیل در نروژ را نشان می دهد.

تحصیل در نروژ و موقعیت کار پس از تحصیل

معمولاً افرادی که تصمیم به تحصیل در نروژ دارند، تمایل دارند که پس از پایان تحصیلات خود نیز در این کشور اقامت داشته باشند و در واقع هدف نهایی آن ها مهاجرت به نروژ می باشد. این افراد می توانند پس از پایان تحصیلات خود در کشور نروژ به جستجوی کار پرداخته و اقامت خود را به اقامت کاری تبدیل کنند. کشور نروژ منابع نفتی و معدنی فراوانی دارد و یکی از کشورهای پردرآمد در دنیا می باشد، از این رو نرخ بیکاری در این کشور پایین بوده و متخصصین با موقعیت های شغلی فراوانی در این کشور رو به رو هستند. فارغ التحصیلان از دانشگاه های نروژ نیز این فرصت را داشته اند که علاوه بر به دست آوردن تخصص، با جامعه نروژ بیشتر آشنا شده و همه این عوامل شانس یافتن کار برای آن ها را بالا می برد. بر اساس قوانین وضع شده برای کار پس از تحصیل در نروژ، متقاضیان می توانند پس از پایان تحصیلات خود به مدت 6 ماه در کشور نروژ مانده و به جستجوی کار بپردازند. 

روند تغییرات نرخ بیکاری در نروژ در سال های اخیر در نمودار زیر نمایش داده شده است.

اعزام دانشجو به نروژ 3 تحصیل در نروژ

تحصیل در نروژ و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

همان طور که ذکر شد، دانشجویان پس از پایان تحصیل در نروژ می توانند به مدت 6 ماه در این کشور به جستجوی کار بپردازند و در صورت استخدام شدن در یک شرکت نروژی، می توانند اقامت خود را به اقامت کاری نروژ تغییر دهند. دارندگان ویزای کاری نروژ می توانند هر سال ویزای خود را تمدید نمایند و پس از 3 سال کار و زندگی در نروژ و همچنین پرداخت منظم مالیات، می توانند برای اخذ اقامت دائم نروژ اقدام نمایند. دارندگان مجوز اقامت دائم نروژ از تمامی حقوقی که شهروند نروژی برخوردار است بهره مند اند و تنها در حقوقی مانند حق رای و حمایت دیپلماتیک با شهروندان نروژی تفاوت دارند.

البته کار پس از تحصیل تنها یکی از روش های اخذ اقامت پس از فارغ التحصیلی می باشد و متقاضیان می توانند از روش های دیگری همچون ازدواج با یک شهروند نروژی، سرمایه گذاری و ثبت شرکت در نروژ و کار آفرینی نیز اقدام نمایند.

پس از دریافت اقامت دائم نروژ می توان برای اخذ تابعیت و پاسپورت نروژ اقدام کرد. نروژ پیش تر تابعیت دوگانه را نمی پذیرفت و شما برای اخذ تابعیت این کشور باید تابعیت قبلی خود را تسلیم می کردید. اما بر اساس قوانین جدید این کشور از تاریخ 1 ژانویه 2020 افراد می توانند تابعیت قبلی خود را نیز حفظ کنند و منعی برای تابعیت دوگانه وجود ندارد. برای اخذ تابعیت نروژ باید شرایط زیر را داشته باشید.

 • اقامت دائم نروژ را داشته باشید.

 • ارائه پاسپورت

 • اگر بین سن 18 تا 67 باشید باید به زبان نروژی و فرهنگ نروژی مسلط باشید.

 • مرکتب جرم نشده باشید.

 • در 10 سال گذشته به مدت 7 سال در نروژ زندگی کرده باشید. افراد زیر 18 سال باید در 7 سال گذشته به مدت 5 سال در نروژ زندگی کرده باشند.

تحصیل در نروژ و سخن پایانی

تحصیل در نروژ و تمامی جنبه های مهم و اساسی آن به تفصیل مورد بررسی قرار گرفت. نظام آموزشی عالی و امکان تحصیل رایگان از جمله دلایلی است که افراد را به تحصیل در نروژ تشویق می نماید. با این وجود بالا بودن هزینه های زندگی و سخت گیری اعطای ویزا به ایرانیان نیز از عوامل بازدارنده برای تحصیل در نروژ می باشد. مهم ترین نکات در این نوشتار مورد بررسی قرار گرفت، شما عزیزان می توانید با مقایسه شرایط تحصیل در کشور نروژ با کشورهایی همچون آلمان و اتریش که نظام آموزشی آن ها نیز رایگان است، تصمیم مناسب ترین برای انتخاب مقصد تحصیل خود داشته باشید. امید است مطالب ارائه شده در این نوشتار بتواند راهنمای مناسبی برای شما باشد. برای دریافت مشاوره رایگان تلفنی در تمامی زمینه های مهاجرت می توانید با کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور (مؤسسه MIE اتریش) تماس بگیرید. کارشناسان ما در بخش دیدگاه های همین مقاله نیز پاسخ گوی سوالات شما عزیزان خواهند بود.

1 comment(s) need to be approved.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

345 پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر
 1. ايسان گفته:

  سلام
  من ١٩ سالمه و ترم ٢ رشته كارگرداني هستم بعد من ميخوام براي اتريش يا نروژ اقدام كنم ولي ميخوام تغيير رشته بدم و حقوق بخونم ميخواستم ببينم امكانش هست؟! بعد من توي دبيرستانم تجربي خوندم و بعد تغيير رشته دادم و ٢ سال بعد رو هنرستان رفتم و نمايش خوندم ممنون ميشم كمكم كنيد بعد اگه كشور ديگه اي هست كه به شرايط من ميخوره لطفا كمكم كنيد
  مرسي :)

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   سلام. در صورت شرایط تحصیلر در اتریش و نروژ متفاوته. با موسسه تماس بگیرید تا شرایط شما رو کامل بررسی و بهترین کشور رو برای تحصیل شما معرفی کنند.

   پاسخ
 2. معین گفته:

  با سلام ۲۱سالمه. آیا با مدرک کاردانی تجهیزات پزشکی از دانشگاه علمی کاربردی با معدل۱۵ می توانم برای کارشناسی مهندسی پزشکی در دانشگاه های نروژ اقدام کنم؟مدرک زبان ندارم اما به زبان انگلیسی تسلط دارم.

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   سلام. تحصیل در نروژ در مقطع لیسانس تنها به زبان نروژی رایگان هست و چون رایگان هستش نیازمند معدل بالای ۱۷ و نمره آیلتس بالای ۷ داره. و شرایط سنی هم مهمه. به هر حال میتونید با موسسه تماس بگیرید و شرایطتون رو ارزیابی کنید.

   پاسخ
 3. Mi گفته:

  با سلام. میخواستم بدونم با لیسانس مترجمی زبان انگلیسی (معدل ۱۹) میتونم برای فوق لیسانس رشته ادبیات انگلیسی اقدام کنم،‌ یا چون یک رشته نیستن نمیتونم ؟

  Rating: 4
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   بله می تونید اقدام کنید. حتما لازم نیست دقیقا رشته لیسانس رو ادامه بدید، رشته های مرتبط هم می تونید بخونید.
   البته این در صورتی هست که دانشگاهی که قصد اقدام دارید محدودیتی برای این مسئله ایجاد نکرده باشه.

   پاسخ
 4. جواد گفته:

  سلام . بنده ۲۲ سالمه . لیسانس مدیریت بازرگانی دارم با معدل ۱۷ از دانشگاه علمی کاربردی . آیلتس ۷ هم دارم . میتونم برای ادامه تحصیل به نروژ برم ؟

  پاسخ
 5. میثاق گفته:

  با سلام و عرض ادب
  من 26 ساله و لیسانس حسابداری دارم. میتونم آیلتس 6 یا 7 رو بیارم…
  ولی معدلم زیر 15 هست.
  می تونم برای تحصیل فوق لیسانس اقدام کنم؟
  تشکر

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   برای اینکه پاسخ دقیقی به شما داد باید شرایط شما با جزئیات بیشتری بررسی شود. ولی احتمالا امکان اقدام برای شما وجود دارد.

   پاسخ
 6. محمود گفته:

  سلام من لیسانس برق هستم با معدل ۱۴ و ۴ سال گپ تحصیلی ۲۹ سالمه خواستم ببینم امکان گرفتن پذیرش از دانشگاه های نروژ هست ؟ با آیلتس ۶.۵

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. تحصیل در نروژ چون رایگان هستش نیازمند معدل بالای ۱۷ و نمره آیلتس بالای ۷ داره. و شرایط سنی هم مهمه. به هر حال میتونید با موسسه تماس بگیرید و شرایطتون رو ارزیابی کنید.

   پاسخ
 7. بهنام گفته:

  با سلام.بنده 28 سال سن دارم.مدرک لیسانس مهندسی شیمی(صنایع پتروشیمی) از دانشگاه آزاد مرودشت دارم با معدل 15(سال 93 فارغ التحصیل شدم).مجرد هستم.خدمت معاف شدم.آیلس 6.5 یا 7 میتونم بگیرم.واسه تمکن مالی هم مشکلی نیست.در حال حاظر هم به صورت خصوصی تدریس گیتار میکنم.و داخل آپارات و یوتوب فعالیت دارم.می خواستم برای ویزای تحصیلی نروژ اقدام کنم.آیا امکان صدور ویزا هست؟در مورد ویزای هنرمندان چطور؟

  با تشکر.

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. تحصیل در نروژ چون رایگان هستش نیازمند معدل بالای ۱۷ و نمره آیلتس بالای ۷ داره. و شرایط سنی هم مهمه. به هر حال میتونید با موسسه تماس بگیرید و شرایطتون رو ارزیابی کنید.

   پاسخ
 8. سارا گفته:

  با سلام
  برای تحصیل در لیسانس روانشناسی نیوزلند بهتره یا نروژ؟ البته من هنوز 3 سال مونده به دانشگاه رفتنم میخوام برنامه ریزی کنم باتشکر

  Rating: 5
  پاسخ
 9. Zahra گفته:

  سلام و ممنون از پاسخگوييتون ،من ليسانس مترجمي زبان انگليسي دلرم و ٩٣/١١/٣٠ فارغ التحصيل شدم و ميخوام تو رشته ادبيات انگليسي ادامه تحصيل بدم ،ايلتس ٧ دارم و تمكن مالي هم دارم ،سوالم اينكه ايا براي سال ٩٩ بخوام اقدام كنم گپ تحصيلي من بالا حساب ميشه يا ميتونم براي ارشد اقدام كنم من ٤٣ ساله هستم و ممنونم

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   سلام. سنتون و گپ تحصیلیتون برای تحصیل رایگان در نروژ ریسک بالایی برای برای اقدام داره. با موسسه تماس بگیرید تا مشاورین ما شرایطتون رو ارزیابی کنند.

   پاسخ
 10. فایزه گفته:

  سلام. من ۲۵ سالمه کاردانی گرافیک دارم و تو رشته صنعت و هنر فلز درس خوندم(کارشناسی) که گرایش جواهرسازی هستم.معدلم ۱۷ هست.هر دو دانشگاهام هم سراسری بوده.در حال حاضر زبان میخونم ولی امتحان ایتلس ندادم تا ب حال. فعالیت هنری هم تو زمینه های مختلف از جمله تصویرسازی داشتم که ۱۰ تا گواهی هم تو این زمینه دارم.به نظرتون با این شرایط کدوم کشور با شرایط من سازگار هست.بعد تحصیل هم کار تو زمینه جواهر سازی تو کشور مقصد شرایط خوبی داشته باشه که بتونم تو این زمینه کار کنم.

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. شرکت در دوره های جواهرسازی امکان پذیر هست و بعد اتمامش بازار کار خوبی هم داره ولی هزینه بر هست و نیاز به داشتن تمکن مالی برای شهریه دوره و هزینه های زندگی داره.
   البته ویزایی به نام ویزای هنرمندان اتریش هم داریم که نیازمند داشتن سابقه کاری قابل اثبات، مثلا برگزاری نمایشگاه یا فروش آثار هنری یا تالیف کتاب و امثالهم داره برای اقدام. با موسسه تماس بگیرید تا شرایط سما رو ارزیابی و راهنماییتون کنند.

   پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   شما می توانید فقط یک نوع ویزا داشته باشید. اما در صورت گرفتن پذیرش از دانشگاه می توانید نوع ویزای خود را تغییر دهید.
   اگر از طریق au pair هم وارد شوید، اجازه تحصیل در کشور مقصد را دارید اما نمی توانید فول تایم تحصیل کنید چرا که از شما انتظار می رود در هفته 30 تا 40 ساعت کار کنید.

   پاسخ
 11. Kiyoumars گفته:

  با سلام. میخواستم بدونم به غیر از کشور نروژ چه کشور دیگه ای با هزینه تحصیلی رایگان وجود داره؟ ممنون میشم جواب بدین

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   سلام. تحصیل در اتریش و آلمان هم رایگان هست ولی نیاز به قبولی در دانشگاه های سراسری در ایران و دو ترم تحصیل در اونها داره قبل درخواست. رشته مورد قبولی تون هم باید با رشته درخواستی برای تحصیل در آلمان و اتریش باشه.

   پاسخ
 12. Y.Z گفته:

  با سلام من دانشجوی ارشد نانوشیمی هستم ، میخواستم ببینم با معدل کارشناسی ۱۵٫۲۳ از دانشگاه سراسری، شانس این رو دارم که تو یکی از دانشگاه های نروژ دوباره ارشد بخونم؟

  Rating: 5
  پاسخ
 13. داراب گفته:

  سلام . من کارشناسی مترجمی زبان روسی از دانشگاه تهران رو با معدل ۱۵ در سال ۹۳ دارم . میخواستم ببینم میتونم واسه تحصیل رایگان در نروژ در رشته مدیریت یا سایر رشته های علوم انسانی اقدام کنم؟ گپ تحصیلیم هم پنج شش ساله. دوسال سابقه کار غیر مرتبط با رشته تحصیلیم هم دارم . خدمت هم رفتم. دنبال آیلتس هم هستم

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. گپ تحصیلیتون باید دقیق توسط کارشناسان ما بررسی بشه. تحصیل در نروژ چون رایگان هستش نیازمند معدل بالای ۱۷ و نمره آیلتس بالای ۷ داره.

   پاسخ
 14. Pouya گفته:

  سلام.من ١٩ سالمه با معدل ديپلم 18.20. رشته بهداشت محيط دانشگاه دولتي ميخونم.
  آيا من ميتونم تو رشته پزشكي يا داروسازي بصورت رايگان در نروژ درصورت داشتن مدرك زبان تحصيل كنم.

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام.
   تحصیل پزشکی و رشته های مرتبط با آن در اکثر کشورها نیازمند گذراندن دور های پیش پزشکی و یا آزمون های تخصصی مربوطه به همراه داشتن مدرک زبان رسمی آن کشور حداکثر بعد از گذشت دو ترم از تحصیل پزشکی شما می باشد.
   تحصیل در نروژ چون رایگان هستش نیازمند معدل بالای ۱۷ و نمره آیلتس بالای ۷ داره. همچنین نباید گپ تحصیلیتون بالا باشه‌.
   با دفاتر ما تماس بگیرید تا شرایط شما را ارزیابی کنند.

   پاسخ
 15. داراب گفته:

  سلام. من ۲۸ سالمه . کارشناسی مترجمی زبان روسی از دانشگاه تهران در سال ۹۳ رو با معدل ۱۵ دارم. میخواستم ببینم با این گپ پنج شش ساله میتونم ارشد مدیریت یا یکی از رشته های علوم انسانی رو در دانشگاه های نروژ بخونم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. تحصیل در نروژ چون رایگان هستش نیازمند معدل بالای ۱۷ و نمره آیلتس بالای ۷ داره. و شرایط سنی هم مهمه. به هر حال میتونید با موسسه تماس بگیرید و شرایطتون رو ارزیابی کنید.

   پاسخ
 16. داراب گفته:

  سلام . من ۲۸ سالمه . کارشناسی زبان روسی سال ۹۳ از دانشگاه تهران با معدل ۱۵ دارم و میخواستم ببینم با این گپ ۵ تا ۶ ساله و معدلم میتونم ارشد مدیریت یا یکی دیگه از رشته های علوم انسانی رو در نروژ بخونم ؟ ۲ سال سابقه کار غیر مرتبط با رشته تحصیلیم هم دارم.

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. تحصیل در نروژ چون رایگان هستش نیازمند معدل بالای ۱۷ و نمره آیلتس بالای ۷ داره. و شرایط سنی هم مهمه. به هر حال میتونید با موسسه تماس بگیرید و شرایطتون رو ارزیابی کنید.

   پاسخ
 17. سحر گفته:

  سلام من مشغول تحصیل در رشته مشاوره در دانشگاه اصفهان هستم میخواستم بدونم میتونم به طور رایگان در مقطع کارشناسی در نروژ تحصیل کنم؟

  Rating: 5
  پاسخ
 18. مبین گفته:

  سلام و عرض ادب…
  آیا شرایط تحصیل به زبان انگلیسی رایگان در کشور نروژ در مقطع لیسانس نیز موجود می باشد؟
  تشکر

  Rating: 5
  پاسخ
 19. صادق گفته:

  سلام و خسته نباشید . برای منه ۳۱ ساله متاهل با مدرک پیش دانشگاهی علوم تجربی امیدی برای ادامه تحصیل هست؟ کدوم کشور و چگونه ؟ زبانم بدک نیست ولی مدرکش رو ندارم ‌. مالی هم وضعیتم خوبه میتونم خودمو ساپورت کنم . من دندانساز تجربی هستم .میتونم تو رشته مرتبط با کار خودم لابراتوار دندانسازی درس بخونم؟
  متشکرم اگر جوابمو بدید.

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. تحصیل در رشته های مرتبط با پزشکی شرایط سنی داره و نیاز به شرکت در دوره های پیش پزشکی داره که به سن و شرایط شما نمیخوره متاسفانه. برای تحصیل با توجه به گپ تحصیلی بالایی که دارید شرایطتون دشوار میشه. با موسسه تماس بگیرید تا کارشناسان ما شرایطتون رو دقیق تر ارزیابی کنند و بتونن برای تحصیل راهنماییتون کنند.

   پاسخ
 20. Hadisbrz گفته:

  سلام وقتتون بخير.
  دانشجوی رشته مهندسی شیمی با معدل16.5دانشگاه سراسری و دارای ایلتس8 هستم.2مقاله درsiهم چاپ کردم.
  میخواستم بدونم باتوجه به معدلم شانسم برای پذیرش چقدره؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. تحصیل در نروژ چون رایگان هستش نیازمند معدل بالای ۱۷ و نمره آیلتس بالای ۷ داره. بهرحال میتونید با موسسه تماس بگیرید و شرایطتون رو ارزیابی کنید.

   پاسخ
 21. احمد گفته:

  با سلام و احترام
  بنده با مدرک ارشد مدیریت دولتی – گرایش مالی با معدل هفده و هجده صدم فارق التحصیل مهر 1395 دانشگاه آزاد و با سابقه بیمه حدود 20 سال متاهل با دو فرزند 14 و 4 ساله هستم و که درخواست راهنمایی ادامه تحصیل مقطع دکترا در یکی از کشورهای اسکانیناوی مخصوصا نروژ می باشم لذا بابت گپ تحصیلی و شرایط تحصیل و بهمراه بردن خانواده و همچنین شرایط کار حین تحصیل و بعد از تحصیل به عنوان شهروند و اقامت راهنمایی لازمه را مبذول فرمایید – با تشکر

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. برای همراه چند ماه بعد حضورتون در فنلاند میتونید درخواست بدید. کار حین تحصیل در مقطع دکتری هم خود دانشگاه بهتون میده به همراه حقوق. بعد اتمام تحصیلیتون هم تا یک سال فرصت دارید تا کار پیدا کنید و اقامتتون رو به کاری تبدیل کنید و بعد ۵ سال کار به همراه پرداخت مالیات برای اقامت دائم فنلاند اقدام کنید. شرایط تحصیل پر فنلاند:
   تحصیل در فنلاند تقریباً رایگان است و البته شرایط سنی دارد و هزینه های زندگی در فنلاند نیز معقول است و شما حین تحصیل اجازه کاردانشجویی خواهید داشت و آزمون ورودی دانشگاه های فنلاند نیز ساده بوده و توسط موسسه ملک پور نماینده برگذاری این آزمونها در ایران با نظارت دانشگاه مربوطه برگزار می گردد. داشتن مدرک زبان نیز الزامی نیست و شما می توانید مدرک زبان خود را در کشور فنلاند اخذ نمایید.
   شرایط تحصیل دکتری:
   برای اخذ پذیرش دکتری شخصاً می بایست از طریق یافتن استاد راهنما از یکی از دانشگاه های کشور مربوطه اقدام نمایید و این امکان بستگی به داشتن شرایطی مانند رزومه تحصیلی مناسب، نداشتن گپ تحصیلی بالا، نمره زبان خوب و مواردی اینچنینی خواهد داشت. اخذ سوپروایزر توسط خودتون انجام میشه. شما میبایست با یکی از اساتید دانشگاه مورد نظرتون ارتباط بگیرین و رزومه تحصیلی و علمیتون روبرای ایشون بفرستین و در صورت موفقیت در جلب نظر ایشون، بتونین پذیرش دانشگاه رو بگیرین. اسامی اساتید هر دانشگاه در سایت اون دانشگاه موجوده. ما در مرحله اخذ ویزای تحصیلی همراه شما خواهیم بود.

   پاسخ
 22. مونا گفته:

  سلام
  من 28 سالمه و سال 95 کارشناسی گرفتم در رشته ادبیات انگلیسی با معدل 16.33.
  میتونم برای ارشد نروژ اقدام کنم و رشتمو تغییر بدم؟
  گپ تحصیلی تا چقدر مشکلی ایجاد نمیکنه؟
  و البته متاهل هستم. چجوری باید ویزای همراه بگیرم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. شرایط برای اخذ پذیرش رشته غیر مرتبط سخت میشه براتون. چونکه تحصیل در نروژ رایگانه. بهرحال به مدرک زبان آیلتس با نمره ۷ به بالا و معدل ۱۷ به بالا نیاز دارید . همراهتون چند ماه بعد شما میتونن به نروژ نقل مکان کنن.با موسسه تماس بگیرید تا کارشناسانمون شرایطتون رو ارزیابی کنند.

   پاسخ
 23. حامد گفته:

  با سلام من 20 سالم هست و مدرک آیلس دارم میتونم با دیپلم اقدام کنم برای تحصیل در نروژ

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. تحصیل در نروژ چون رایگان هستش نیازمند معدل بالای ۱۷ و نمره آیلتس بالای ۷ هستش. بعد اتمام تحصیلتون در صورت داشتن این شرایط میتونید برای تحصیل رایگان نروژ درخواست بدین.

   پاسخ
 24. مریم گفته:

  سلام
  ببخشید من لیسانس گرافیک (با معدل 16/66) از دانشگاه هنر تهران دارم
  8 سال سابقه کار مرتبط با رشته خودم و در سال 88 فارغ التحصیل شدم
  و عضو هیت مدیره یک شرکت ساختمانی هستم به مدت 9 سال
  مدرک ایلتس ندارم
  آیا تو ژانویه میتونم برای نروژ یا دانمارک برای ارشد رایگان پذیرش بگیرم مدرک زبان بعدا ارائه بدم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. دوست عزیز دانمارک تحصیل رایگان نداره و تنها بورسیه داره که شرایط اخذش هم دشواره. برای تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی ارشد در نروژ بهتره ممعدلتون بالای 17 باشه و باید مدرک زبان آیلتس بالای 7 داشته باشین تا بتونین درخواست بدین. شما گپ تحصیلیتون هر چند که با کار پر شده ولی قانع کردن سفارت برای پذیرش تایمش سخته. اخذ پذیرش از دانشگاه ها دو بار در سال امکان پذیره و تایم خاصی داره. در بهترین شرایط میتونین برای ترم دوم سال بعد در نروژ مشغول به تحصیل بشید چرا که ددلاین اقدام برای ترم زانویه تموم شده.

   پاسخ
 25. علی گفته:

  با سلام و خسته نباشید
  من ۱۸ سالمه و معدل دیپلم تجربی ۱۹،۳۰ هست و زبانم خوبه اما مدرک هنوز نگرفتم
  خواستم بدونم برای تحصیل در مقطع کارشناسی نروژ شانسی دارم ؟
  از نظر هزینه هم مشکلی ندارم

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی در نروژ تنها با داشتن مدرک زبان نروژی امکان پذیره. اگه بتونین این مدرک رو بگیرین با شرایط خوب سنی و معدل خوبی که دارید میتونید برای پذیرش اقدام کنید. البته هزینه زندگی در نروژ با خودتونه و فقط هزینه تحصیل رایگانه.

   پاسخ
 26. علیرضا گفته:

  سلام من 20سالمه و در حال حاضر ترم 3 مهندسی کامپیوتر هستم و برای آیلتس هم اقدام کردم می خواستم بدونم میخواستم بدونم برای
  نروژ می تونم اقدام کنم

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. تحصیل در نروژ چون رایگان هستش نیازمند معدل بالای ۱۷ و نمره آیلتس بالای ۷ هستش. بعد اتمام تحصیلتون در صورت داشتن این شرایط میتونید برای تحصیل رایگان نروژ درخواست بدین.

   پاسخ
 27. Behesht گفته:

  سلام من دانشجوی علوم ازمایشگاهی ام خواستم بدونم اگ معدلم بالا باشه و ایلتس بالای 6/5 میتونم واسه ارشد هماتولوژی یا یکی دیگه از گرایش های رشتم اقدام کنم؟شانسم چقدره؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. تحصیل پزشکی و رشته های مرتبط با آن در اکثر کشورها نیازمند گذراندن دور های پیش پزشکی و یا آزمون های تخصصی مربوطه به همراه داشتن مدرک زبان رسمی آن کشور حداکثر بعد از گذشت دو ترم از تحصیل پزشکی شما می باشد. مدارک و شرایط دیگری نیز مورد نیاز خواهد بود. با دفاتر ما تماس بگیرید تا شرایط شما را ارزیابی کنند.

   پاسخ
 28. بهنام سعیدی گفته:

  سلام و عرض ادب ۴۵ ساله هستم فارغ‌التحصیل رشته اقتصاد بازرگانی از دانشگاه علامه طباطبایی و گپ تحصیلی ۲۰ ساله دارم اگر برای مقطع کارشناسی ارشد بخوام اقدام کنم و رشته مدیریت بخونم آیا امکان دارد یا خیر؟
  لازم به ذکر است که در این مدت در یک موسسه فرهنگی و هنری مدیر بازاریابی و فروش بودم شاید گپ تحصیلی در این زمینه کارساز باشد لطفا راهنمایی بفرمائید. سپاس از شما

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   سلام. متاسفانه گپ تحصیلی شما بالاست و چون نروژ تحصیلش رایگانه بهتون پذیرش نمیده به همین خاطر. بهتره که ارشدتون رو در ایران بگیرید و بعدش برای تحصیل دکتری در اروپا اقدام کنین که شانستون بیشتر باشه. گپ تحصیلی رو نمیشه با کار توجیه کرد مگر اینکه در حدود 5 سال باشه و براش سابقه بیمه یا قرارداد یا فیش حقوقی داشته باشین.

   پاسخ
 29. محدثه گفته:

  سلام.وقت بخیر.من لیسانس حقوق از دانشگاه پیام نور دارم.الان میخام رشته امو از دبیرستان به تجربی برگردونم و پرستاری بخونم.ایا دانشگاهای نروژ شرایط سنی دارن!؟ایا من با دیپلم تجربی میتونم در مقطع کارشناسی تحصیل کنم یا نیاز به کاردانی دارم!؟و اینکه رسته حقوق چقد کاربرد داره!؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. دوست عزیز رشته شما باید با رشته قبلیتون یکسان باشه و یا مرتبط.
   تحصیل در رشته پرستاری نیازمند شرکت در دوره های مقدماتی هستش که از 1 تا 4 سال زمان میبره و بعدش میتونین در رشته پرستاری درس بخونین.
   نروژ شرایط سنی داره.
   رشته حقوق جز در شاخه های بین الملل و مرتبط با آن، در کشورهای دیگر کاربردی ندارد.

   پاسخ
 30. علی گفته:

  سلام ۲۶ سال دارم، لیسانس معماری داخلی معدل ۱۵.۵ از دانشگاه علمی‌کاربردی گرفتم، و در دی ۹۸ در رشته مدیریت بازرگانی گرایش تجارت الکترونیک دانشگاه آزاد واحد تهران با معدل بالای ۱۵.۵ فارغ التحصیل میشوم، مقاله isi ندارم، و تا ۶،۷ ماه دیگه آیلتس ۶.۵ یا ۷ رو میگیرم، میخواستم ببینم میتونم برای دکتری با این شرایط اقدام کنم یا دوباره ارشد بخونم برای نروژ؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. چون تحصیل رایگانه و متقاضی زیاد، تحصیل مجدد نمیشه. برای دکتری میتونین اقدام کنین ولی شرایط زیر رو داره:
   برای اخذ پذیرش دکتری شخصاً می بایست از طریق یافتن استاد راهنما از یکی از دانشگاه های کشور مربوطه اقدام نمایید و این امکان بستگی به داشتن شرایطی مانند رزومه تحصیلی مناسب، نداشتن گپ تحصیلی بالا، نمره زبان خوب و مواردی اینچنینی خواهد داشت. اخذ سوپروایزر توسط خودتون انجام میشه. شما میبایست با یکی از اساتید دانشگاه مورد نظرتون ارتباط بگیرین و رزومه تحصیلی و علمیتون روبرای ایشون بفرستین و در صورت موفقیت در جلب نظر ایشون، بتونین پذیرش دانشگاه رو بگیرین. اسامی اساتید هر دانشگاه در سایت اون دانشگاه موجوده. ما در مرحله اخذ ویزای تحصیلی همراه شما خواهیم بود.

   پاسخ
 31. صدرا گفته:

  با سلام و وقت بخیر.
  بنده تیر سال ۹۹ لیسانس مدیریت بازرگانی رو از دانشگاه دولتی با معدل حدودا ۱۷.۶۰ دریافت خواهم کرد. بنده جز استعدادهای درخشان دانشگاه و دارای یک مقاله ی علمی-پژوهشی داخلی و یک مقاله jcr بین المللی هستم.گواهی‌نامه ی مدیریت حمل و نقل یک مرکز خصوصی رو هم دارم. برای مقطع فوق لیسانس آیا کشور نروژ مناسب هست؟برای من فاند تحصیلی خیلی مهم هستش. اگر نروژ مناسب نیست چه کشوری را پیشنهاد میکنید؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. دوست عزیز تحصیل کارشناسی ارشد در نروژ رایگان هستش و فقط باید آیلتس 7 داشه باشید چون بقیه شرایطتون خوبه. امکان کار پس از تحصیل و در نتیجه اقامت نروژ رو هم دارید مخوصوصا اگه ارشدتون رو mba بخونین. فقط باید هزینه های زندگی خودتونو ساپورت کنین تا حدودی و بقیش رو هم با کار دانشجویی میشه تا حدودی تامین کردش.
   در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر از طریق راه های تماس، با موسسه ما تماس حاصل نمایید.
   https://malekpourmie.com/contact-us/

   پاسخ
 32. میلان گفته:

  با سلام حدمت شما

  من مهندس مکانیک با 10 سال سابقه
  لیسانس مکانیک سیالات با معدل 18
  زبان بالای 8
  ولی گپ تحصیلی دارم 8-9 سال
  آیا برای گرفتن پذیرش فوق اقدام کنم؟

  ممنون

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. کشورهای هلند، دانمارک، اتریش، فنلاند، سوئد به گپ تحصیلی خیلی حساس نیستند ولی میتونین گپتون رو با کاری که داشتین پر کنین. البته اگه قابل اثبات باشه با قراداد و این چیزا. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر از طریق راه های تماس، با موسسه ما تماس حاصل نمایید.
   https://malekpourmie.com/contact-us/

   پاسخ
 33. سارا دارابی گفته:

  با سلام ، بنده۳۶ سالمه و فوق لیسانس حقوق خصوصی و وکیل در تهران هستم اما مدرک ایلتس ندارم و دخترم ۵ ساله هم دارم میخوام برای ویزای تحصیلی نروژ و یا فنلاند اقدام کنم ، میشه راهنمایی بفرمایید؟
  تمکن مالی هم دارم

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. برای اخذ پذیرش دکتری شخصاً می بایست از طریق یافتن استاد راهنما از یکی از دانشگاه های کشور مربوطه اقدام نمایید و این امکان بستگی به داشتن شرایطی مانند رزومه تحصیلی مناسب، نداشتن گپ تحصیلی بالا، نمره زبان خوب و مواردی اینچنینی خواهد داشت. اخذ سوپروایزر توسط خودتون انجام میشه. شما میبایست با یکی از اساتید دانشگاه مورد نظرتون ارتباط بگیرین و رزومه تحصیلی و علمیتون روبرای ایشون بفرستین و در صورت موفقیت در جلب نظر ایشون، بتونین پذیرش دانشگاه رو بگیرین. اسامی اساتید هر دانشگاه در سایت اون دانشگاه موجوده. ما در مرحله اخذ ویزای تحصیلی همراه شما خواهیم بود.

   پاسخ
 34. Alireza گفته:

  سلام.
  مهندسی شیمی از دانشگاه ازاد دارم با معدل 15.6.
  28 ساله هستم.
  13ماه سابقه کار دارم.
  ایلتس دارم میخونم. تا ماه April ایلتس 6.5 میگیرم.
  نروژ میخواستم اقدام کنم. چقدر شانس ویزا شدن دارم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. تحصیل در نروژ در مقطع فوق لیسانس رایگانه و شرایط شما هم تقریباً خوبه. البته نمره آیلتسون بالا بره شانستون هم بیشتر میشه. در کل، در صورت اثبات تمکن مالی برای زندگی در نروژ میتونین اقدام اولیه بکنین برای تحصیل رایگان در نروژ.

   پاسخ
 35. رامین گفته:

  سلام خسته نباشید بنده لیسانس کامپیوتر از دانشگاه خیام مشهد با معدل 15 و 5 تا مدرک فنی حرفه ای مرتبط با رشته هم دارم آیلتش 6.5 هم دارم میخواستم شانسی دارم برای تحصیل در نروژ و همینطور بورسیه شدن؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. برای تحصیل در مقطع مدارس بهتر است برای کشورهایی مانند کانادا و انگلستان اقدام نمایید. البته می بایست تمکن مالی لازم را داشته باشید تا بتوانید اقدام نمایید.

   پاسخ
 36. امید محمدی گفته:

  سلام و عرض ادب
  دو تا سوال دارم :
  1) اگر یکی از زوجین برای تحصیل اقدام کنه و اون یکی رو به عنوان همراه با خودش ببره ، آیا نفر دوم اجازه کار فول تایم خواهد داشت؟
  2) در صورت جواب خیر به سوال بالا، آیا بهتره هر دو نفر باهم و همزمان تحصیل کنند ، یا ابتدا یم نفر تحصیل کنه و نفر دوم همراهش باشه و سپس نفر دوم تحصیل کنه – که اینطوری میزان اقامتشون در کشور رو به 4 سال میرسونن(اگر مثلا مقطع ارشد رو انتخاب کنن برای تحصیل) ، و آیا این 4 یال موندن براشون مزیتی محسوب میشه یا نه؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. بله همراه در نروژ غالباً اجازه کار تمام وقت داره مگر اینکه شرایط تحصیلی یا سنیش نخوره. و این حتی برای اقامت بعد تحصیل شکا خوبه چونکه اگه همراهتون بتونه تا زمان فارغ التحصیلی شما در کارش بمونه میتونه برای شما که همسرش باشین و فرزندان زیر 18 سال شما ویزای همراه بگیره و در نروژ تمدید اقامت کنین.

   پاسخ
 37. aria گفته:

  سلام من ١٩ سالمه معدل ديپلمم ١٩.٦٤ هستش و آيلتس ٦.٥ و b1 آلماني هم دارم،دانشگاه تهران زبان ميخونم
  پذيرش در مقطع ليسانس آلمان بهتره يا نروژ؟وقت سفارت نروژ هم مثل آلمان طولانيه ؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   باسلام. وقت سفارت آلمان برای ویزای تحصیلی به حدود 2 هفته کاشه پیدا کرده. و اینکه شرایطتون خوبه و اگه قصدتون آلمانه اول باید در دانشگاه سراسری در ایران قبول بشین و 2 ترم بخونین تا بتونین اقدام کنین ولی برای نروژ این شرایط نیستش و میتونین با همین شرایط و نشون دادن تمکن مالی لازم برای زندگی در نروژ و پرداخت هزینه های جانبی مانند ویزا و وکیل و بیمه و … اقدام کنین.

   پاسخ
 38. aria گفته:

  سلام من ١٩ سالمه معدل ديپلمم ١٩.٦٤ هستش و آيلتس ٦.٥ و b1 آلماني هم دارم دانشگاه تهران زبان ميخونم
  براي اخذ پذيرش در مقطع ليسانس آلمان بهتره يا نروژ؟وقت سفارت نروژ هم مثل آلمان طولانيه ؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   باسلام. وقت سفارت آلمان برای ویزای تحصیلی به حدود 2 هفته کاشه پیدا کرده. و اینکه شرایطتون خوبه و اگه قصدتون آلمانه اول باید در دانشگاه سراسری در ایران قبول بشین و 2 ترم بخونین تا بتونین اقدام کنین ولی برای نروژ این شرایط نیستش و میتونین با همین شرایط و نشون دادن تمکن مالی لازم برای زندگی در نروژ و پرداخت هزینه های جانبی مانند ویزا و وکیل و بیمه و … اقدام کنین.

   پاسخ
 39. fateme گفته:

  سلام من ۲۶ سالمه مجرد لیسانس باستان شناسی از دانشگاه تهران معدل ۱۸ دارای مدرک ایلس نمره ۶۰۵
  و دو مقاله isiشرایط برای ادامه تحصیل در سوعد یا نروژ یا شانسی دارم؟؟؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. شرایط عمومیتون برای تحصیل در نروژ مساعد هستش. فقط برای ارزیابی تکمیلی پیشنهاد میشه با دفاتر ما تماس بگیرید تا به رایگان شما رو راهنمایی کنند.

   پاسخ
 40. محمود گفته:

  سلام
  من ۲۹ سالمه
  لیسانس الکترونیک از دانشگاه دولتی ۱۶.۵
  کاردانی ۱۶.۵
  ارشد هم دو ترم مهندسی الکترونیک دیجیتال خوندم با معدل ۱۶.۲
  آیلتس ۶.۵ دارم و اینکه در زمینه رشته ام هم ۳ سال سابقه کار در شرکت دولتی هستم
  احتمالش هست که بتونم دانشگاه های نروژ الکترونیک ارشد پذیرش بگیرم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. برای تحصیل در نروژ شرایط عمومی خوبی دارید و بد نیست بدونین که تحصیل در نروژ رایگان هستش و شما فقط هزینه جزئی برای ثبت نام در هر ترم به همراه هزینه زندگیتون رو میپردازید و امکان کار دانشجویی هم خواهید داشت. جهت کسب اطلاعات بیشتر برای پذیرش و اخذ ویزای تحصیلی نروژ با موسسه ما تماس بگیرید.

   پاسخ
 41. N گفته:

  با سلام
  من دانشجوی رشته ادبیات انگلیسی در مقطع کارشناسی در دانشگاه غیر انتفاعی هستم و می خوام که همین رشته رو در مقطع کارشناسی در نروژ ادامه بدم یا حتی از اول بخونم. کورس تافل گذروندم و به زودی مدرکمو میگیرم. زبان نروژی هم در حدی کمی بلدم ولی سرمایه زیادی ندارم و خواهان تحصیل رایگان در نروژ هستم. آیا امکان تحصیل برای من در این کشور وجود داره؟
  با تشکر

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام تحصیل رد نروژ رایگان هستش ولی نیاز به نمره زبان آیلتس بالای 6.5 و معادل نروژی اون و همچنین معدل مناسب و داره و همچنین جهت اقدام برای رشته زبان انگلیسی و با مدرک غیر انتفاعی ممکنه برای پذیرش و ویزا به مشکل بخورید. در هر صورت میتونین با موسسه تماس بگیرین و مشاوره رایگان داشت باشین.

   پاسخ
 42. ایرج گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید. بنده دانشجوی ترم 3 مقطع کارشناسی ارشد رشته معماری منظربا معدل 16.30 در یکی از دانشگاه های دولتی هستم با 25 سال سن.(مقطع کارششناسی هم معماری منظر بوده با معدل 15) یک مقاله ISI دارم ( تا اتمام دوره تحصیلی یک مقاله ISI دیگر هم چاپ خواهم کرد).در حال حاضرفعلا مدرک زبان ندارم .میخواستم ببینم برای مقطع دکتری چقدر شانس گرفتن فاند دارم و آیا با کار پاره وقت میتونم هزینه زندگی رو تامین کنم یا خیر؟ خیلی ممنون از وقتی که میزارید.

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. تحصیل در نروژ در صورت داشتن شرایط مساعد رایگان هستش و نیازی به فاند نداره و همچنین مزیت تحصیل دکتری این هستش که خود دانشگاه یا به شما فرصت مطالعاتی با حقوق میده و یا اجازه تدریس حین تحصیل در همون دانشگاه. با کار حین تحصیل هم میشه بخشی از هزینه هارو تامین کرد ولی شما قبل از اقدام باید به سفارت نروژ اثبات کنین که سرمایه لازم جهت تامین هزینه های زندگی در نروژ رو به مدت معلومی دارین.
   شرایط پذیرش دکتری:
   برای اخذ پذیرش دکتری شخصاً می بایست از طریق یافتن استاد راهنما از یکی از دانشگاه های کشور مربوطه اقدام نمایید و این امکان بستگی به داشتن شرایطی مانند رزومه تحصیلی مناسب، نداشتن گپ تحصیلی بالا، نمره زبان خوب و مواردی اینچنینی خواهد داشت. اخذ سوپروایزر توسط خودتون انجام میشه. شما میبایست با یکی از اساتید دانشگاه مورد نظرتون ارتباط بگیرین و رزومه تحصیلی و علمیتون روبرای ایشون بفرستین و در صورت موفقیت در جلب نظر ایشون، بتونین پذیرش دانشگاه رو بگیرین. اسامی اساتید هر دانشگاه در سایت اون دانشگاه موجوده. ما در مرحله اخذ ویزای تحصیلی همراه شما خواهیم بود.

   پاسخ
 43. سحر گفته:

  سلام خسته نباشید
  من ۲۸ سالمه ارشد فیزیولوژی و تغذیه ورزشی دارم و شوهرم ۳۰ سالشونه و کارشناسی معماری و در حال ایلتس گرفتن هستیم خواستم بدونم به راحتی میتونیم پذیرش بگیریم با وجود اینکه شوهرم نالاسمی ماژور دارن

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   سلام. شما اطلاعاتی درباره گپ تحصیلی، میزان سرمایه و هدف از تحصیل(تحصیل رایگان، غیر رایگان، بورسیه) ارائه ندادین تا دقیق بتونیم شانستون رو برای تحصیل در نروژ ارزیابی کنیم.

   پاسخ
 44. سارا گفته:

  سلام من 32 سال سن دارم، مدرک کارشناسی نرم افزار کامپیوتر، می خوام فوق لیسانس هنر در ایران بخونم و برای دکترای هنر در نروژ اقدام کنم. با توجه به شرایط سنی و اینکه لیسانسم مرتبط با هنر نیست، ایا امکان پذیرفتن تحصیلی من در نروژ وجود دارد؟

  Rating: 4
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   با توجه به اینکه رشته تحصیلی شما مرتبط نیست نمی توانید برای مقطع فوق لیسانس اقدام کنید. علاوه بر این معمولا در رشته های هنری شما معمولا باید در آزمون ورودی که به صورتی تئوری و عملی است نیز شرکت کنید.

   پاسخ
 45. دنا گفته:

  سلام و خسته نباشین.
  من سی و یک سال سن دارم و کارشناسی برق از دانشگاه دولتی دارم و نمره ایلتسم 6.5 هست معدلم 12.97 هست،ایا میتونم ویزای تحصیلی بگیرم؟ پول تمکن مالی هم اوکی کردم،نمیدونم میتونم با این معدل نروژ ویزا بگیرم یا نه؟ بشدت خواهان تحصیل در نروژ هستم

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   غیر ممکن نیست. البته معدل شما برای پذیرش مهم است و اگر پذیرش داشته باشید برای ویزا چندان مهم نیست.

   پاسخ
 46. Navid گفته:

  باسلام من مدرک کارشناسی ساخت و تولید با معدل 18دارم از دانشگاه آزاد و درحال گذراندن خدمت سربازی به عنوان سرباز معلم هستم و الان هم 26 سالمه.. آیا داشتن مدارک فنی حرفه ای تاثیری در گرفتن بورسیه و بالابردن شانس اپلای داره؟؟؟ و اینکه آیا این رشته رو ارائه میدن؟؟ ممنون

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. داشتن مدرک فنی و حرفه ای برای شما امتیاز محسوب نمیشه.
   اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در دانشگاه های خارجی با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.
   https://malekpour.ir/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه

   پاسخ
 47. هموطن مهاجر گفته:

  با سلام و ادب و احترام.
  بنده کارشناسی اقتصاد دارم با معدل ۱۳/۵۴ از دانشگاه دولتی و ارشد اقتصاد توسعه با معدل ۱۶/۵ از دانشگاه آزاد.آیلتس ۶. سنم ۲۷ ساله و ۳ سال سابقه بیمه و کار مرتبط با رشته دارم. و دارای سابقه ساخت و ساز ساختمان با مدارک قابل استناد. و همچنین متأهل. آیا با توجه به شرایط موجود ( مخصوصا معدل پایین دوره کارشناسی) امکان پذیرش ارشد مجدد از یکی از دانشگاههای نروژ رو خواهم داشت؟؟؟؟؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. امکان تحصیل در کشورهای خارجی بستگی به میزان گپ تحصیلی،میزان سرمایه، وضعیت تاهل، نمره زبان مورد نیاز و برخی عوامل دیگر خواهد داشت. پیشنهاد میکنیم با کارشناسان ما تماس گرفته و با ارائه این اطلاعات مشاوره رایگان داشته باشید.

   پاسخ
 48. فرهاد گفته:

  با سلام و خسته نباشید
  من لیسانس مهندسی شیمی دانشگاه آزاد (معدل ۱۴.۵) و کارمند شرکت ملی نفت هستم. (۱۵ سال سابقه)
  زبانم خوب هست ولی مدرک ندارم. میتونم بگیرم .
  آیا امکان ادامه تحصیل در اسکاندیناوی برای من میسر هست؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. امکان تحصیل در کشورهای خارجی بستگی به سن، میزان گپ تحصیلی، وضعیت علمی، دانشگاه محل فارغ التحصیلی، میزان سرمایه، وضعیت تاهل، داشتن مدرک زبان با نمره مورد نیاز و برخی عوامل دیگر خواهد داشت. پیشنهاد میکنیم با کارشناسان ما تماس گرفته و با ارائه این اطلاعات مشاوره رایگان داشته باشید.

   پاسخ
 49. امیر گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید

  بنده دانشجوی سال آخر بهداشت هستم و ۲۲ سال سن دارم و سربازی نرفتم،
  میخواستم بپرسم سال آینده که فارغ التحصیل میشم، بدون کارت پایان خدمت و با گذاشتن وثیقه برای پلیس+۱۰، مدرک کارشناسی رو بهم میدن؟؟ که با این مدرک بتونم درخواست پذیرش در سایت دانشگاه های نروژ رو انجام بدم؟؟

  مدرک رو بلافاصله پس از فارغ التحصیلی بهم میدن؟
  متشکرم

  Rating: 5
  پاسخ
 50. اسماعیل گفته:

  سلام . من 24 سالمه و لیسانس نرم افزار دارم و معدل 13 و خورده ای می خواستم بدونم میشه رشته ساخت بازی رو از اول کار یعنی لیسانس شروع کنم و ایا مربوط به این رشته دانشگاه رایگان و زبان انگلیسی هم هست ؟ اگر میشه یه توضیحی بدید . با تشکر

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در دانشگاه های خارجی با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.
   https://malekpour.ir/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه

   پاسخ
 51. hamid mohammadi گفته:

  با عرض سلام
  میخواستم ببینم من با 33 سال سن ودارای کاردانی حسابداری و کارشناسی ناپیوسته همین رشته ودارای مدرک زبان 6.5 آیلتس و با توجه به اینکه تازه فارغ التحصیل شدم میتونم در مقطع کارشناسی ارشد در یکی از دانشگاه های سوئد یا نروژ ادامه تحصیل بدم و پذیرش بگیرم معدل کارشناسیمم بالای18 هست ممنونم میشم پاسخ بدین

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. با توجه به اینکه گپ تحصیلی کمی دارید شانس شما برای اخذ پذیرش تحصیلی نروژ افزایش پیدا می کند ولی با توجه به شرایط سنی نیاز به مشاوره تخصصی خواهید داشت لذا پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما تماس بگیرید تا شرایط خود را ارزیابی نمایید.

   پاسخ
 52. سمیرا گفته:

  با سلام
  ۳۶ سال سن دارم . لیسانس مترجمی زبان انگلیسی . ۱۰ سال و نیم سابقه کار . برای نروژ میتونم اقدام کنم . ایتلس ۶.۵ هم دارم .

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. امکان تحصیل در کشورهای خارجی علاوه بر مواردی که فرمودید بستگی به گپ تحصیلی، میزان سرمایه، وضعیت تاهل، دانشگاه محل فارغ التحصیلی و برخی عوامل دیگر خواهد داشت. پیشنهاد میکنیم اطلاعات زیر را ارسال نمایید تا بتوانیم به شما پاسخ دهیم و یا اینکه با کارشناسان ما تماس گرفته و مشاوره تخصصی داشته باشید.

   پاسخ
 53. باران گفته:

  سلام وقت بخیر. بنده دانشجوی کارشناسی دانشگاه سراسری با معدل بالا و نمره آیلتس 7 میباشم. آیا امکان دریافت فاند در مقطع ارشد ممکن است؟ و برای یادگیری زبان نروژی در خود کشور دوره برگزار میشود؟ هزینه آن به چه صورت است؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در دانشگاه های خارجی با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.
   https://malekpour.ir/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه

   پاسخ
 54. نرگس شاکری گفته:

  با سلام و وقت بخیر
  ۲۷ ساله هستم
  کارشناسی ارشد سخت افزار کامپیوتر از دانشگاه آزاد با معدل ۱۷/۵۰
  کارشناسی رشته نرم افزار با معدل ۱۸
  آیلتس ۷
  و یک مقاله سابمیت در زمینه تز ارشد دارم
  شرایط ام برای ادامه تحصیل در مقطع phd در کشور های اسکاندیناوی چگونه است؟
  گپ تحصیلی هم ندارم

  پاسخ
 55. سلمان گفته:

  با سلام و احترام
  من ۳۲ سال دارم و دارای مدرک کارشناسی ارشد مهندسی برق قدرت از دانشگاه آزاد
  زبانم هم بد نیست ولی مدرک زبان ندارم ولی میتونم مدرکشو بگیرم
  خواستم بدونم آیا من شرایط تحصیل در مقط دکترا رو در کشور نروژ و یا سایر کشوراهای اسکاندیناوی دارم یا خیر؟
  در ضمن رزومه من از لحاظ مقاله و پژوهش اصلا خوب نیست
  ممنون میشم راهنمایی کنین
  باتشکر

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   معمولا اخذ پذیرش در مقطع دکترا تا حدودی رقابتی می باشد به ویژه اگر با فاند یا بورسیه همزمان باشد. به طوری که بدون مقاله علمی معتبر تقریبا دریافت فاند غیرممکن می باشد.

   پاسخ
 56. مسعود نادری گفته:

  سلام.مسعود هستم.کارشناس هوشبری. فارغ التحصیل از دانشگاه سراسری تهران. 37 ساله. ایلتس 7. 16 سال سابقه کار. آیا امکان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد برای اینجانب در نروژ وجود دارد؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   ممکن از رشته شما در نروژ ارائه نشود ولی شما می توانید در رشته های مرتبط تحصیل کنید.

   پاسخ
 57. محمدرضا سبحانی گفته:

  با سلام
  من رشته عمران در دانشگاه ازاد شیراز مشغول به تحصیل هست و ۷۰ واحد هم پاس کردم ایا میتوانم برای کشور نروژ اقدام کنم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   در صورتی که سن مناسبی داشته باشید، می توانید از طریق تحصیل در مقطع لیسانس اقدام کنید اما تضمینی وجود ندارد که واحدهای گذرانده شده را بتوانید تطابق دهید.

   پاسخ
 58. مینا گفته:

  سلام من دانشجوی کارشناسی روانشناسی در دانشگاه غیر انتفاعی ایران هستم… در مقطع لیسانس به من که در دانشگاه غیرانتفاعی هستم ویزا تعلق میگیره؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   شما برای تحصیل در نروژ باید از مقطع لیسانس اقدام کنید. کشور نروژ نسبت به ویزای ایرانیان سخت گیری هایی دارد، اما برای اینکه بتوان پاسخ دقیق تری به پرسش شما داد، رزومه شما باید با جزئیات توسط کارشناسان موسسه بررسی شود.

   در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.

   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 59. حسین گفته:

  سلام و عرض ادب بنده 30 ساله و دارای مدرک لیسانس حقوق هستم، خواستم بدونم آیا باشرایط فعلی امکان ادامه تحصیل کارشناسی ارشد حقوق رو تو کشور نروژ دارم؛ چقدر سرمایه لازم هست؟ ضمنا مدرک زبان دارم.

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام. با توجه به عدم اطلاع کافی از شرایط شما جهت کسب اطلاعات در این زمینه با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 60. زهرا گفته:

  با سلام من ٢٣ سالمه و ليسانس مهندسي نفت با معدل ١٤ دارم از دانشگاه سراسري و ايلتس نمره ٧ ميخواستم ببينم با وجود اين معدل براي من شانس گرفتن پذيرش از دانشگاه هاي نروژ وجود داره يا ن؟ و اگر نتونم از نروژ پذيرش بگيرم از كدوم كشورا ميتونم پذيرش بگيرم ك ب زبان انگليسي تدريس شه؟؟ممنون از راهنماييتون

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. بله برای شما امکان تحصیل در نروژ وجود دارد. سایر کشورهای اروپایی و کانادا نیز می تواند برای شما مناسب باشد.

   پاسخ
 61. soheil گفته:

  سلام
  من ۱۷ سالمه و سال دیگ دیپلم میگیرم میخوام میخوام از طریق ویزا تحصیلی مهاجرت کنم
  زبان انگلیسیمم خوبه ولی مدرک ندارم
  برنامه نویسی و طراحی وب بطور پیشرفته بلدم
  میخوام ببینم شرایطش چیه من بتونم قبل از ورود ب دانشگاه مهاجرت کنم

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. این موضوع بستگی به میزان سرمایه شما خواهد داشت. در صورت نیاز به کسب اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 62. شهرزاد عبدالصمدی گفته:

  ببخشید کسی که ۳۶سال داشته باشه و دیپلم ۱۱ساله از فنی حرفه ای داشته باشه و‌مدرک کاردانی دولتی و کارشناسی ناپیوسه از دانشگاه مدیریت صنعتی علمی کاربردی در رشته مهندسی کامپیوتر نرم افزار داشته باشه میتونه برای ویزای تحصیلی نروژ اقدام کنه؟کلا با این سن و گپ تحصیلی شانس ویزا شدن داره؟و بخواد همسر و دختر بچه ۶ساله ش رو با ویرای همراه ببره؟البته ۱۳سال سابقه کار و بیمه مرتبط با رشته ش رو داشته باشه.کلا با این شرایط کدوم کشور مناسب تره و درصد ویرا شدنش بالاتره ک دانشگاه یا کالج رایگان داشته باشه.البته داره زبان میخونه و تا شهریور ایلتس ۵.۵میگیره

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. با شرایط اعلام شده توسط شما و با علم به این موضوع که گپ تحصیلی برای تحصیل در نروژ اهمیت دارد، و اینکه هزینه های زندگی در نروژ بسیار بالاست پیشنهاد ما به شما تحصیل در دانمارک می باشد که امکان بردن همراه را نیز برای شما خواهد داشت. مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در دانمارک برای مقطع فوق لیسانس به نمره زبان بالای 6.5 نیاز خواهد داشت مگر اینکه در دوره های زبان شرکت نمایید.
   شرایط تحصیل رایگان نیز متفاوت خواهد بود. سلام و عرض ادب. اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در اروپا با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان آیلتس بالای 7 و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
   https://malekpour.ir/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.

   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 63. michaeil گفته:

  سلام من دانشجوی رشته روانشناسی در مقطع کارشناسی در دانشگاه غیرانتفاعی هستم ولی از طریق کنکور وارد دانشگاه شدم
  به لحاظ زبان هم میتونم مدرک معتبر بگیرم تا چندماه دیگه…میخواستم بپرسم ممکن هست مشمول تحصیل در نروژ بشم؟
  کلا چه کشوری رو ممکنه بتونم برم؟ یا کلا به این روش اقامت تحصیلی خیلی خوشبین نباشم چون دانشگاه دولتی نیستم؟
  پیشاپیش ممنونم از پاسختون

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. مدارک دانشگاه های غیر انتفاعی در کشورهای مختلفی دارای اعتبار هستند. ولی ما به منظور ارزیابی شرایط شما برای تحصیل در این کشورها نیاز به دانستن شرایط سنی، میزان سرمایه و سایر موارد مشابه خواهیم داشت. لذا در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و ارزیابی شرایطتان با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.

   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 64. ابوالفضل گفته:

  با سلام و خسته نباشید
  بنده دارای مدرک کارشناسی رادیولوژی با بیش از سه سال سابقه کار در بیمارستان های دولتی
  تقاضا تحصیل در رشته دندان پزشکی یا دارو سازی در کشور نروژ هستم
  شرایط هزینه ای به چه شکل هست؟؟
  با تشکر

  Rating: 4
  پاسخ
 65. سامان گفته:

  سلام و درود
  میبخشید برای ویزا تحصیلی نروژ گپ تحصیلی هم مورد توجه قرار میدن؟
  من ۲ سال به خاطر سربازی و ۳ سال هم به خاطر کار و فراهم کردن هزینه تحصیل از درس دور بودم

  آیا مشکلی پیش نمیاد برای اقدام کردن برای ویزا؟

  سپاس از شما

  Rating: 4
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. سال ها سربازی به عنوان گپ مجاز شناخته می شود. گپ تحصیلی زیادی ندارید و می توانید اقدام کنید.

   پاسخ
 66. مهتاب گفته:

  سلام
  من سوالم اینه که اگر بتونم برای نروژ فاند برای دکترا بگیرم، آیا میتونم همسرم رو هم با خودم ببرم؟
  ممنون از راهنمایی های خوبتون

  Rating: 4
  پاسخ
  • sahar bandalizadeh گفته:

   با سلام دوست عزیز کشور های حوزه اسکاندیناوی، دانشجویان تحصیل دکترا در نروژ اجازه دارند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود درخواست ویزای همراه بدهند

   پاسخ
 67. وحید گفته:

  سلام میخواستم بدونم کشوری هست که تحصی رایگان باشه و همزمان بشه خانوادگی بهش مهاجرت کرد؟

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. تحصیل رایگان در حال حاضر در کشورهای نروژ، آلمان و چند کشور محدود و عموما به زبان آن کشورها ارائه می شود و امکان بردن همسر و فرزندان خود را در صورت داشتن شرایط اخذ پذیرش به منظور تحصیل رایگان خواهید داشت. شرایطی مانند رزومه علمی و تحقیقاتی قوی، شرایط سنی مناسب، مدرک زبان مورد نیاز و اخذ سوپروایزر جهت پذیرش به همراه پوشش هزینه های زندگی در آن کشور.
   در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 68. Mahdi گفته:

  سلام من دانشجوی سال اخر کارشناسی مهندسی مکانیک دانشگاه بیرجند هستم. با یک مقاله ISI و چند مدرک معتبر بین المللی کدوم کشور اروپایی برای تحصیل بهتر ارزان تر است و اینکه چه طور می توان از بورس تحصیلی ان کشور استفاده کرد.ممنون

  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام و عرض ادب. اخذ بورسیه کار آسانی نبوده و شرایط خاص خود را دارد. پیشنهاد می شود با توجه به کلی بودن سوالتان جهت بررسی شرایط با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمائید.

   پاسخ
 69. احمد هاشمی گفته:

  باسلام
  بنده دارای مدرک کارشناسی ارشد رشته مدیریت اجرایی و گرایش بازاریابی و صادرات از دانشگاه علوم و تحقیقات تهران رو دارم و ۳۴ ساله میباشم،کدام دانشگاه و کشور رو شما پیشنهاد میدید که تحصیل در مقطع دکترا رایگان باشه و بتونم همزمان کار کنم
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر
Rating: 5