تحصیل در مالزی و بررسی شرایط آن

تحصیل در مالزی، مهاجرت به مالزی از طریق تحصیل و شرایط و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی مالزی در این مقاله به صورت علمی و تخصصی مورد بررسی قرار خواهد گرفت. تمامی نکات، سوالات و ابهامات در زمینه تحصیل در مالزی در این مقاله مورد بررسی و تحقیق قرار می گیرد. آیا تحصیل در مالزی منجر به اخذ اقامت دائم این کشور خواهد شد؟ آیا امکان اخذ ویزای  همراه برای دارندگان ویزای تحصیلی مالزی وجود دارد؟ شرایط تحصیل و زندگی در مالزی چگونه است؟ پاسخ به این سوالات و سایر سوالات مرتبط در این نوشتار مورد بررسی واقع شده است.

 • تحصیل در مالزی و شرایط عمومی آن
 • تحصیل در مالزی در مقطع مدارس
 • تحصیل در مالزی در مقطع کارشناسی
 • تحصیل در مالزی در مقطع کارشناسی ارشد
 • تحصیل در مالزی در مقطع دکتری
 • تحصیل در مالزی به همراه بورسیه تحصیلی
 • تحصیل در مالزی و هزینه های تحصیل و زندگی در مالزی
 • تحصیل در مالزی و کار دانشجویی
 • تحصیل در مالزی و بررسی ویزای همراه
 • تحصیل در مالزی و معرفی دانشگاه های برتر
 • تحصیل در مالزی و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی مالزی
 • تحصیل در مالزی و موقعیت کار پس از تحصیل
 • تحصیل در مالزی و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل
تحصیل در مالزی معرفی دانشگاه مالزی

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تحصیل در مالزی و مقدمه ای بر آن

تحصیل در مالزی نیازمند بررسی جامع و گسترده می باشد، چرا که تمامی دانشگاه های این کشور معتبر نبوده و ممکن است منجر به اتلاف وقت و هزینه متقاضیان گردد. در سال های اخیر، متقاضیان اقامت تحصیلی در کشورهای خارجی  در بین کشورهای آسیایی بیشتر مالزی را به عنوان مقصد تحصیلی خود برمیگزینند. به همین دلیل بر آن شدیم تا به صورت تخصصی و ویژه به موضوع  مهاجرت تحصیلی  به  مالزی بپردازیم.  لذا پیشنهاد می کنیم در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و اخذ مشاوره تخصصی، با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور، همکار MIE اتریش مطرح نموده و از مشاوره رایگان و جامع بهترین متخصصان مهاجرتی خاورمیانه بهره مند گردید.

فایل صوتی موسسه ملک پور در باب تحصیل و کار در مالزی

audio معرفی دانشگاه مالزی

تحصیل در مالزی و شرایط عمومی آن

تحصیل در مالزی نیازمند بررسی شرایط زندگی و تحصیل در این کشور آسیایی بوده و انتخاب مالزی به عنوان مقصد مهاجرت تحصیلی می بایست با تحقیق و مطالعه کامل صورت پذیرد. مالزی کشوری آسیایی واقع در منطقه آسیای شرقی، به پایتختی سیاسی کوالالامپور و پایتختی اداری پوتراجایا می باشد. از همسایگان این کشور می توان به تایلند، برونئی و سنگاپور اشاره نمود. جمعیت این کشور 30.448.600 نفر و وسعت آن 329.758 کیلومتر مربع می باشد. مالزی دارای حکومت سلطنتی دوره ایست. زبان رسمی این کشور مالزیایی (مالاییایی) و دین رسمی مردم آن اسلام می باشد. واحد پول مالزی رینگت (MYR) می باشد. مالزی دارای 12 استان می باشد.

شرایط عمومی تحصیل در مالزی معرفی دانشگاه مالزی

تحصیل در مالزی در مقطع مدارس

تحصیل در مالزی از مقطع پیش دبستانی تا دانشگاه را شامل می‌شود. تحصیل در این کشور بصورت دولتی صورت می پذیرد. مقطع و دبیرستان در این کشور زیر نظر وزارت آموزش و پرورش و آموزش عالی مالزی (MOHE)  برگزار می‌شود.

برخی از مدارس بین امللی مالزی:

The Australian International School British International School Kuala Lumpur
Fairview International School Garden International School
The International School of Kuala Lumpur The International School at ParkCity
Mont’Kiara International School Nexus International School
Sayfol International School Victoria International School

تحصیل در مالزی در مقطع کارشناسی

تحصیلات دانشگاهی در مالزی از مقطع کارشناسی  آغاز می شود. اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی  نیازمند داشتن مدرک تحصیلی دیپلم به همراه ریز نمرات تحصیلی دوره دبیرستان است. مدت این دوره تحصیلی بین 3 الی 4 سال بوده و نمره زبان مورد نیاز برای تحصیل در این دوره آیلتس 6 می باشد. در مالزی ، مدرک کارشناسی  در سطح کیفی ۶ MQA قرار گرفته است. برای دریافت مدرک کارشناسی  ، دانشجو باید حداقل ۱۲۰ امتیاز را کسب نمایند.

تحصیل در مالزی در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در مقطع دکتری در مالزی عموماً پژوهش محور می باشد. به منظور اخذ پذیرش تحصیلی در این دوره نیاز به داشتن سوپروایزر و مدرک تحصیلی فوق لیسانس خواهد بود. نمره زبان مورد نیاز برای تحصیل در این دوره تحصیلی، آیلتس 7 به بالا می باشد. به دانشجویان این دوره عموماً کمک هزینه ای به عنوان حق کار پژوهشی حین تحصیل پرداخت می شود.

تحصیل در مالزی در مقطع دکتری

تحصیل در مقطع دکتری در کشور برزیل نیز مانند دیگر کشور های جهان شرایط خاصی را دارد. برای تحصیل در مقطع دکتری در دانشگاه های برزیل شما در ابتدا نیاز به داشتن یک استاد راهنما و یا همان سوپروایزر دارید. بعد از اخذ تاییدیه از استاد راهنما شما می توانید مراحل اخذ پذیرش خود را ادامه دهید. تحصیل در این مقطع بسته به رشته ی مورد نظر شما بین ۳ تا ۵ سال به طول خواهد انجامید و معمولاً تحصیلات فرد به صورت پروژه و تحقیق محور است که به همین دلیل برای فرد متقاضی معمولاً از طرف استاد راهنما و دانشگاه حقوق نیز در نظر گرفته خواهد شد.

داشتن مدارکی مانند مقالات معتبر بین المللی، مدرک زبان مناسب، پروژه های تحقیقاتی سطح بالا، معدل خوب و…. می تواند در یافتن استاد راهنما به شما کمک بزرگی نماید. شما برای یافتن استاد راهنمایی که در زمینه مورد نظر شما در حال پژوهش باشد می باید لازم به ذکر است که این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور، همکار MIE اتریش تدوین شده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع از آن شرعاً و قانوناً حرام و غیر قانونی می باشد. در ابتدا با اساتید مختلف در دانشگاه های مختلف ارتباط بگیرید و در صورت تایید رزومه از سوی استاد راهنما دعوت به مصاحبه شوید. گفتنی است هزینه های تحصیل در این مقطع نیز رایگان است.

تحصیل پزشکی در مالزی

تحصیل در مالزی به همراه بورسیه تحصیلی

بورس تحصیلی روشی عالی برای کمک به پرداخت هزینه‌های تحصیل و مخارج زندگی دانشجو مجسوب می شود. بورسیه های تحصیلی مالزی به دو نوع دولتی و خصوصی تقسیم بندی می شوند. وزارت آموزش و پرورش مالزی سه برنامه بورسیه را برای دانشجویان بین‌المللی در نظر گرفته است تا دانشجویان مستعد بتوانند بدون پرداخت هزینه تحصیل، به تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی در این کشور بپردازند.

تحصیل از طریق بورسیه تحصیلی در تمام سطوح تحصیلات تکمیلی امکان پذیر خواهد بود. عموماً به دانشجویان مبلغ 20 تا 30 هزار دلار بصورت سالیانه بعنوان کمک هزینه تحصیلی برای تحصیل در مالزی از طریق بورسیه تحصیلی پرداخت خواهد شد. برنامه بورس تحصیلی مالزی یکی از سیاست های آموزشی دولت برای ارتقای سطح آموزش عالی در این کشور برای تبدیل شدن به یکی از مقاصد آموزشی بین‌المللی پیشرو در سطح آسیاست. دانشجویان متقاضی تحصیل در مالزی به روش بورسیه توصیه می‌شوند که درخواست پذیرش را ۸ تا ۱۲ ماه قبل از ورود به این کشور ارسال کنند . مهلت ارسال درخواست بورسیه بسته به نوع بورسیه و دانشگاه ارائه دهنده آن متفاوت خواهد بود.

برخی از بورسیه های تحصیلی مالزی برای دانشجویان بین المللی شامل موارد زیر می باشند:

بورسیهMalaysian International Scholarship (MIS) بورسیهCommonwealth Scholarship and Fellowship Plan (CSFP) بورسیهThe Malaysian Technical Cooperation Programme (MTCPA) ASEAN Masters Scholarship
بورسیه دانشگاه اقتصاد اسلامی INCEIF بورسیه دانشگاه Taylor بورسیهUniten Global Scholarship

بورس یه تحصیلی مالزی

تحصیل در مالزی و هزینه های تحصیل و زندگی در مالزی

به منظور تحصیل در مالزی، اطلاع از هزینه تحصیل و زندگی در این کشور جزو ضروریات به شمار می رود. یکی از دلایلی که دانشجویان بین‌المللی مالزی را برای تحصیل انتخاب می‌کنند به دلیل مقرون‌به‌صرفه بودن تحصیل در این کشور است . گفتنیست که هزینه تحصیلکه شامل هزینه شهریه و دیگر هزینه‌های تحصیل قابل پرداخت به دانشگاه هاست بسته به رشته تحصیلی و مدت تحصیل تفاوت خواهد داشت. همچنین هزینه‌های زندگی فرد بسته به محل اقامت ، نوع اقامت و سبک زندگی متفاوت خواهد بود . در ذیل به شرح هزینه های تحصیل و زندگی در مالزی خواهیم پرداخت.

هزینه تحصیل در مالزی

رشته تحصیلی هزینه تحصیل در مالزی به دلار
هزینه تحصیل در کالج های خصوصی هزینه تحصیل در پردیس های بین المللی هزینه تحصیل در دانشگاه های غیر دولتی
مدیریت بازرگانی 11100 تا 14000 13700 تا 24000 8600 تا 11400
مهندسی 13000 تا 15000 21100 تا 40000 12900 تا 14300
آی تی 9700 تا 12900 13400 تا 25100 9400 تا 12300
گردشگری و هتلداری 13700 تا 18600 12000 تا 14300
پزشکی 114300 62900 تا 108600

هزینه زندگی در مالزی

هزینه زندگی در مالزی (بجز مسکن) هزینه زندگی در کوالالامپور هزینه زندگی در پنانگ
برای یک نفر در ماه رینگت 2036 رینگت 2058
برای یک نفر در سال رینگت 24432 رینگت 24696
برای دانشجو در ماه رینگت 1268 رینگت 1032
برای خانواده 4 نفره در ماه رینگت 7310 رینگت 7487
برای خانواده 4 نفره در سال رینگت 87720 رینگت 89844

هزینه های تحصیل و زندگی در مالزی

تحصیل در مالزی و کار دانشجویی

به منظور تامین بخشی از هزینه های زندگی و تحصیل در مالزی، امکان کار حین تحصیل برای دانشجویان در این کشور فراهم شده است. دانشجویان بین‌المللی که در مالزی در حال تحصیل می باشند، مجاز به کار پاره‌وقت با شرایط زیر هستند :

 • حداکثر ۲۰ ساعت کار در هفته
 • تنها در طول تعطیلات بیش از ۷ روز

به دانشجویان اجازه داده می‌شود تا در بازارها، رستوران‌ها، کافه‌ها، هتل‌ها و پمپ ‌بنزین‌ها فعالیت کنند اما اجازه کار بعنوان صندوقدار بار، خواننده، نوازنده، ماساژور و کارهای مشابه را به دلیل منافات با قوانین شرعی و کشوری نخواهند داشت .

درخواست برای اخذ مجوز کار حین تحصیل باید از طریق موسسه خصوصی یا دانشگاهی که در آن تحصیل می‌کنید ، صورت گیرد . لازم به ذکر است که دست‌مزد ساعتی برای استخدام پاره‌وقت در مالزی کم می باشد. از این رو ، قویا ً توصیه می‌کنیم که دانشجویان بین‌المللی تنها به کار پاره‌وقت در مالزی به منظور تامین هزینه زندگی و تحصیل تکیه نکنند .

کار ضمن تحصیل در مالزی

تحصیل در مالزی و بررسی ویزای همراه

یکی از مهمترین موضوعات برای تحصیل در مالزی برای متقاضیان، امکان بردن همراه به این کشور خواهد بود. گفتنیست که امکان اخذ ویزای همراه برای دارندگان ویزای تحصیلی مالزی در مقاطع لیسانس و بالاتر وجود خواهد داشت. به این منظور متقاضیان می‌توانند درخواست ویزای همراه برای اعضای خانواده ( والدین ، همسر و کودکان زیر 18 سال ) را از طریق EMGS ارائه دهند . این ویزا مجوز بازدید اجتماعی بلند مدت (LTSVP) نام داشته و دارای اعتبار 12 ماهه می باشد.

درخواست ویزای همراه می بایست از طریق دانشگاه محل تحصیل به نیابت از دانشجوی در حال تحصیل در مالزی انجام خواهد شد . هزینه درخواست این ویزا RM۵۰۰ به همراه هزینه ویزای یکبار ورود (مرتبط با ملیت ) خواهد بود .به طور استثناء، تنها شهروندان 17 کشور خاص شامل ایران مجاز به اخذ ویزای همراه برای مقطع لیسانس خواهند بود و دانشجویان سایر مالیت ها این امکان را اتها برای مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و بالاتر خواهند داشت.

مدارک اخذ ویزای همراه:

 • مدارک اخذ ویزای همراه:
 • سند ازدواج
 • پاسپورت اعضای خانواده

  کپی تمام صفحات

 • عکس پاسپورتی
 • هزینه صدور ویزا
 • فرم تکمیل شده ویزا
 • آدرس محل سکونت متقاضی
 • اثبات تمکن مالی مورد نیاز برای گذران زندگی اعضای خانواده از سوی متقاضی

تحصیل در مالزی و معرفی دانشگاه های برتر

یکی از مهمترین موضوعاتی که در زمینه تحصیل در مالزی می باست به آن توجه نمود، موضوع اعتبار دانشگاه مورد نظر برایتحصیل در مالزی می باشد، چرا که کار و زندگی فرد پس از اتمام تحصیلات وی، بستگی به اعتبار مدرک و رشته تحصیلی وی خواهد داشت. به این منظور در ذیل فهرست برترین دانشگاه های مالزی به همراه رتبه جهانی آنها آورده شده است:

رتبه در مالزی رتبه جهانی دانشگاه شهر
1 301-350 University of Malaya Kuala Lumpur
2 500-600 Universiti Tunku Abdul Rahman (UTAR) Petaling Jaya
3 601-800 Universiti Kebangsaanرتبه در  Malaysia Selangor
3 601-800 Universiti Sains Malaysia Pulau Pinang
3 601-800 Universiti Teknologi Malaysia Johor
3 601-800 Universiti Teknologi Petronas Seri Iskandar
7 801-1000 Universiti Putra Malaysia Selangor
7 801-8000 Universiti Tenaga Nasional (UNITEN) Selangor
7 801-1000 Universiti Utara Malaysia Kedah Darul Aman
10 بیش از 1000 Universiti Teknologi MARA Selangor
10 بیش از 1000 Universiti Malaysia Sarawak (UNIMAS) Sarawak

معرفی دانشگاه فناوری Limkokwing

تحصیل در مالزی و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی مالزی

تحصیل در مالزی نیازمند اخذ ویزای تحصیلی این کشور می باشد. به منظور اخذ ویزای تحصیلی مالزی، داشتن شرایط و مدارک زیر مورد نیاز است:

 • عکس پاسپورتی
 • کپی تمام صفحات پاسپورت
 • نامه پذیرش
 • اصل و ترجمه مدرک تحصیلی
 • رسید پرداخت هزینه ویزا
 • گواهی سلامت پزشکی
 • اثبات داشتن وابستگی در ایران

  ملک، موجودی بانکی،…

 • نامه صلاحیت (LEO)
 • مدرک زبان مورد نیاز

تحصیل در مالزی و موقعیت کار پس از تحصیل

پس از اتمام تحصیل در مالزی، مهمترین مساله برای دانشجو امکان کار پس از تحصیل در آن کشور می باشد. به محض دریافت مدرک تحصیلی در مالزی، امکان جست و جوی کار و تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری در این کشور را خواهید داشت. ویزاهای کاری برای کار پس از تحصیل دانشجو مجوز استخدام، مجوز استخدام موقت و مجوز بازدید(نیروهای ماهر) نام دارند. مدت اعتبار هر یک از این ویزاها از شش ماه تا حدود پنج سال متغیر می باشد. نرخ بیکاری مالزی در حال حاضر 3.3 درصد است که از این لحاظ این کشور در وضعیت مناسبی قرار دارد. در ذیل نمودار نرخ بیکاری مالزی به همراه میزان حقوق برخی مشاغل تقدیم حضورتان شده است:

نرخ بیکاری مالزی 2 معرفی دانشگاه مالزی

مشاغل میانگین حقوق سالیانه
صندوقدار رینگت 18.723
نویسنده رینگت 57.344
تحلیلگر مالی رینگت 118.115
طراح گرافیک رینگت 61.870
توسعه دهنده موبایل رینگت 138.868
مدیر تولید رینگت 96.694
پذیرش رینگت 24.032
مهندس نرم افزار رینگت 91.491
معلم رینگت 154.334
توسعه دهنده وب 78.063 رینگت

تحصیل در مالزی و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

اخذ اقامت و تابعیت پس از تحصیل نیز دیگر از موارد دارای اهمیت برای متقاضیان تحصیل در مالزی به شمار می آید. متاسفانه مالزی در این زمینه شرایط خاص و روشنی برای اخذ تابعیت و اقامت دائم پس از تحصیل و حتی پس از تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری این کشور در نظر نگرفته است و در این زمینه سخت گیری می کند. در نتیجه پیشنهاد می شود به منظور اخذ اقامتد دائم و تابعیت پس از تحصیل، کشورهایی مانند آلمان و اتریش را انتخاب کنید که نیاز شدیدی به نیروی کار داشته و شرایط آسانی را برای اخذ تابعیت و اقامت دائم در نظر گرفته است.  

پاسپورت مالزی
تحصیل در مالزی و سخن پایانی

تحصیل در مالزی، مهاجرت به مالزی از طریق تحصیل و شرایط و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی مالزی مورد تحلیل قرار گرفت. تحصیل در مالزی نیازمند تحقیق و بررسی بیشتری بوده و در نتیجه پیشنهاد می گردددر این زمینه از متخصصان امر مهاجرت تحصیلی کمک بگیرید تا منجر به اتلاف وقت و هزینه شما متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی مالزی نشود. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و تخصصی تر در زمینه تحصیل در مالزی با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور، همکار MIE اتریش تماس حاصل نموده و از شماوره رایگان و تخصصی این کارشناسان بهره مند گردید. همچنین در صورت داشتن هرگونه سوال و ابهامی در این زمینه می توانید آن را در بخش دیدگاه های این مقاله مطرح نموده و پاسخ آن را در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت کنید.

2 پاسخ
 1. علی گفته:

  با سلام
  من دارای دیپلم علوم تجربی با معدل بالای ۱۹ و آیلتس با نمره ۸ هستم و قصد تحصیل در رشته مهندسی هوانوردی را دارم با توجه به اینکه این رشته متعلق به ریاضی فیزیک است من میتوانم در این رشته با دیپلم تجربی در مالزی تحصیل کنم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. این قبیل رشته ها عموماً در دانشگاه های خصوصی مالزی ارائه می شوند و هزینه تحصیل بالایی دارند. جهت ارزیابی شرایط خود با دفاتر ما تماس بگیرید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rating: 5