تحصیل در دومینیکا

تحصیل در دومینیکا

تحصیل در دومینیکا و شرایط اخذ پذیرش تحصیل در دومینیکا فوری ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ ، هزینه های تحصیل در دومینیکا  چقدر است ، آیا تحصیل در دومینیکا  بصرفه است ، آیا تحصیل در دومینیکا  به اخذ اقامت دائم دومینیکا منجر میگردد ، مهاجرت به دومینیکا آیا از طریق تحصیل در دومینیکا امکان پذیر است ، تحصیل در دومینیکا در مقطع دبیرستان و کالج چگونه است ، تحصیل در دومینیکا  در مقطع لیسانس چه شرایطی دارد ، تحصیل در دومینیکا  در مقطع فوق لیسانس آیا امکانپذیر است ، تحصیل در دومینیکا  در مقطع دکترا آیا هزینه زیادی دارد،  آیا در خصوص تحصیل در دومینیکا سوال دارید؟ آیا در جستجوی یافتن اطلاعات مفیدی در خصوص تحصیل در دومینیکا هستید؟ آیا از شرایط و امکانات تحصیل در دومینیکا اطلاعات کاملی ندارید؟ مدارک مورد نیاز اخذ پذیرش تحصیل در دومینیکا  چیست ، آیا ادامه تحصیل در دومینیکا  راه خوبی جهت مهاجرت به دومینیکا است ، در این مقاله برآنیم که اطلاعت دقیقی را در خصوص تحصیل در دومینیکا در اختیار شما عزیران قرار دهیم. در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل در دومینیکا می توانید با موسسه حقوقی ملک پور در ارتباط باشید.

همانطور که ۱۱ دانشگاه در جمهوری دومینیکا در رتبه بندی  دانشگا QS  آمریکای لاتین قرار دارد دانشگاه ایبروآمینریکا بالاترین رتبه را در ۱۲۳ دانشگاه را داراست.

همانند پونتوسیته کالج کاتولیکا مادره ی ماسترا، که در سال ۱۹۶۲ تأسیس شد، بسیاری از مؤسسات آموزش عالی کشور نسبتا جوان هستند، در نیمه دوم قرن بیستم تاسیس شده است.

بسیاری از کالج ها در این کشور متخصص در زمینه فن آوری هستند – مانند Instituto Tecnológico در سانتو دومینگو . برای مثال، موسسات غیر انتفاعی خصوصی مانند دانشگاه پدرو هنریکس ارونه (UNPHU) دوره های مختلفی را در موضوعات مختلف ارائه می دهند – از هنر و علوم انسانی گرفته تا علم و فناوری.

 

همانطور که انتظار میرود، هزینه های سیستم عآموزشی عمومی (دولتی)  پایین تر است، و موسسات خصوصی هزینه های متفاوتی دارند، که اغلب برای هرواحد درسی هزینه می شود. به طور کلی، تحصیلات عالی در جمهوری دومینیکا یک گزینه نسبتا مقرون به صرفه است. دانشگاه های دومینیکا دارای مقاطع  کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا میباشند – هرچند بازار فارغ التحصیلان نسبتا جدید است.

 

زندگی برای دانشجویان در جمهوری دومینیکا

 

جمهوری دومینیکا ممکن است یک مقصد سنتی برای دانشجویان بین المللی باشد، اما دارای یک سنت معتبر از آموزش عالی است. در واقع، ادعا می شود که این کشور مکان  اولین دانشگاهی است که در آمریکا تاسیس شده است: دانشگاه سانتو توماس آکینو، که در سال ۱۵۳۸ تأسیس شد.

 

همانند بسیاری از آمریکای لاتین، زبان مادری اسپانیایی است و میراث فرهنگی بر ترکیبی از تأثیرات بومی، اروپایی و آفریقایی تمرکز دارد.

تأثیر ایالات متحده – شریک تجاری اصلی جمهوری دومینیکا – نیز مشهود است، مثلا در عشق به بیس بال کشور. این لیگ ملی خود را دارد، و همچنین اولین صادر کننده استعدادهای تحصیلی به ایالات متحده است.

 

همانطور که در بسیاری از بخش های آمریکای لاتین، دانشجویان این کشور که در حال تحصیل هستند، به جای زندگی در خوابگاه های دانشجویی در خانه های خود زندگی میکنند.زندگی با یک خانواده میزبان قطعا یک گزینه خوب برای دانشجویان است، اما اگر شما ترجیح می دهید در خوابگاه دانشجویی باشید این گزینه نیز در دسترس است. دانشگاهها یا سازمانها در هر دو مورد  به دانشجویان کمک می کنند.

 

آموزش و پرورش در جمهوری دومینیکا

 

 

 

جمهوری دومینیکا یک برنامه آموزشی برای دانشجویان دارد. آموزش ابتدایی در سن سه سالگی شروع می شود. دانش آموزان تا رسیدن به سن ۱۷ سالگی تحصیل را ادامه می دهند. این قانون توسط دولت آزادانه ارائه می شود. با این حال، دانش آموزانی که در مناطق دور افتاده زندگی می کنند دسترسی تحصیلی به صورت محلی ندارند. پس از اتمام این سال های مدرسه، دانش آموزان می توانند در یک مدرسه متوسطه ثبت نام کنند که حدود دو سال طول می کشد. سپس دانش آموزان می توانند به دوره متوسطه منتقل شوند که می تواند تا چهار سال ادامه یابد. در این سطح، دانش آموز یک بچلیراتو را به دست می آورد، که معادل یک دیپلم دبیرستان است.

متاسفانه تنها تعداد بسیار کمی از دانش آموزان به این سطح می رسند. این به خاطر دانش آموزانی است که در مناطق کم درآمد زندگی می کنند. سختی های مالی در بسیاری از نقاط کشور، میزان تحصیلات دانشجویان را در بر می گیرد. حتی در مناطقی که دانشجویان ثروتمندتر هستند، هنوز در نظر گرفته نشده است که زندگی لوکس با هر نوع استاندارد غرب داشته باشند، دانش آموزان در مدارس دولتی تحصیل نمیکنند بلکه اکثر آنها در مدارس خصوصی در حال تحصیل هستند. اکثر مدارس خصوصی در جمهوری دومینیکا موسسات مذهبی هستند، زیرا این کشور دارای پایگاه دینی قوی است.

 

علاوه بر این گزینه های تحصیلی، دانش آموزان می توانند در مدارس حرفه ای ثبت نام کنند. این مدارس در دسترس عموم هستند. اکثر مدارس حرفه ای در صنایع خودرو سازی، کشاورزی و صنایع مشابه آموزش می دهند. با این حال، حتی این نوع آموزش برای بسیاری از دانش آموزان قابل دسترس نیست.

 

 

تعدادی از دانشگاه ها در کشور وجود دارد. باز هم، اکثر این موارد توسط سازمان های مذهبی حمایت می شوند، از جمله تعداد زیادی که بین المللی هستند. برخی از این مدارس در زیر ذکر شده است:

 

Universidad Autonoma de Santa Domingo

Universidad Iberoamericana

Pontificia Universidad Catolica Mardre y Maestra

Universidad APEC

Universidad del Caribe

 

از آنجایی که اکثر این مدارس خصوصی هستند، معمولا برای خود مدارس شرایطی برای ثبت نام دانشجویان محلی و بین المللی ایجاد می شود. در حالی که اکثر دانشجویان خارجی را قبول می کنند، برای دانشجویان در این دوره ها رایج نیست. علاوه بر این هزینه های تحصیلات توسط مدرسه تعیین می شود. بورس تحصیلی اغلب برای دانش آموزان محلی در دسترس است، اما در اکثر موارد دانشجویان بین المللی نیست.

 

جلسات آموزشی نیز توسط مدارس تعیین شده است. اکثر این رشته ها مطابق با خواسته دانشجویان بین المللی است. بسیاری از دانش آموزان در برشته هایی مانند رشته های زیر تحصیل میکنند:

 

برنامه های اجتماعی و فرهنگی

اسپانیایی

پزشکی

کشاورزی

کسب و کار

مهندسی

 

برنامه تحصیل در خارج از کشور یکی از موثرترین شیوه ها برای ثبت نام دانشجویان در دوره ها در جمهوری دومینیکا است.

 

ویزای دانشجویی

 

اگر دانش آموز قصد دارد در یک برنامه ثبت نام کند و در کمتر از ۹۰ روز در کشور باشد، او برای تحصیل در اینجا نیازی به ویزای تخصصی ندارد. دانش آموزانی که قصدماندن دارند، باید پذیرش از دانشگاه داشته باشند که نشان می دهد که دانش آموز به یک برنامه پذیرفته شده است. درخواست ویزای دانشجویی در وب سایت کنسولگری شما برای منطقه شما موجود است.

 

بیمه سلامت

 

دانش آموزان از طریق برنامه های عمومی در اینجا برای هیچ یک از نیازهای پزشکی بیمه نمی شوند. دانش آموزان بین المللی باید سیاست بیمه درمانی خود را که برنامه تحصیلی خود را در خارج از کشور اعمال می کنند، دریافت کنند. فرآیند مهاجرت به دانشجویان نیاز دارد که این نوع بیمه را نیز داشته باشند.

 

 

در این مقاله سعی داشتیم که مطالب مفیدی را در باب تحصیل در دومینیکا در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در دومینیکا با موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران در ارتباط باشید و مشاوره تلفی رایگان در باب  مهاجرت به دومینیکا و تحصیل در دومینیکا از مشاورین مجرب  موسسه حقوقی ملک پور دریافت نمایید.