تحصیل در انگلیس و بررسی شرایط آن

تحصیل در انگلیس، اخذ ویزای تحصیلی انگلیس و مهاجرت تحصیلی به انگلیس را در این مقاله به صورت علمی و تخصصی مورد بررسی قرار خواهیم داد. تحصیل در انگلیس از طریق تحصیل از جمله مباحثی است که در حوزه مهاجرت های تحصیلی متقاضیان زبادی دارد چرا که انگلیس یکی از کشورهای خوب اروپایی می باشد و از لحاظ علمی و اموزشی هم در سطح خوبی قرار دارد. همواره سوالاتی در زمینه تحصیل در انگلیس برای متقاضیان پیش می آید از جمله اینکه دوره های A-Level  و Foundation چه تفاوت هایی با هم دارند؟ شرایط تحصیل در مدارس انگلیس به همراه ویزای همراه چگونه است؟ آیا می توان از بهترین دانشگاه های انگلیس جهت تحصیل در این کشور پذیرش و ویزا اخذ نمود؟ که در این مقاله قصد داریم به آنها و سایر موضوعات مرتبط پاسخ دهیم. شما عزیزان در صورت نیاز به اخذ راهنمایی بیشتر در زمینه تحصیل در انگلیس می توانید از طریق راه های تماس، با موسسه حقوقی ملک پور(MIE اتریش) تماس حاصل نموده و از مشاوره حرفه ای رایگان ما بهره مند شوید.

در بخش دیدگاه ها نیز می توانید سوالات خود را مطرح نمایید و در زمانی کوتاه پاسخ بگیرید.

تحصیل در انگلیس تحصیل در انگلیس

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تحصیل در انگلیس و شرایط عمومی آن

تحصیل در انگلیس در ابتدا نیاز به آشنایی با کشور انگلستان و شرایط عمومی تحصیل در آن دارد. کشور انگلستان در شبه جزیره بریتانیا واقع شده و مهمترین کشور این شبه جزیره محسوب می شود. پایتخت آن شهر لندن بوده و مهمترین شهرهای آن لیورپول، بیرمنگهام، منچستر و لیدز نام دارند. انگلستان با کشورهای ولز، اسکاتلند، ایرلند و فرانسه مرز خاکی و آبی مشترک دارد. این کشور دارای 66.040.229 نفر جمعیت و 242.495 کیلومتر مربع مساحت است واحد پول انگلستان پوند استرلینگ و زبان رسمی آن انگلیسی است که با لهجه بریتانیایی تکلم می شود. در ادامه به شرایط عمومی تحصیل در انگلستان خواهیم پرداخت.

ویزاهای تحصیلی انگلستان با نام tier 4 visa student شناخته شده و به دو گروه تقسیم می شوند. برای افراد ۴ تا ۱۷ ساله که قصد تحصیل در مدارس انگلستان را دارند ویزایchild tire 4، برای افراد بالای ۱۷سال   general tier4 صادر می شود. متقاضی می تواند از ۳ ماه قبل از شروع دوره تحصیلی اش در انگلستان درخواست ویزا بدهد. هزینه درخواست ویزای تحصیلی انگلستان در هر دو نوع برای هر شخص ۳۲۸ پوند می باشد. این هزینه برای همراهان ویزای جنرال (همسر، پارتنر و فرزندان زیر ۱۸ سال) نیز همین مقدار است. هر فرد متقاضی ویزا باید مبلغی را تحت عنوان healthcare surcharge پرداخت کند که مقدار آن برای هر فرد محصل سالیانه ۱۵۰ پوند است.

این مقدار برای هر همراه ۱۵۰ پوند در سال می باشد که باید برای تمام سال های تحصیل یک جا پرداخت شود. رسید پرداخت این مبلغ باید به باقی مدارک برای درخواست ویزا الصاق شود. شخص متقاضی ویزا باید نشان دهد که تمکن مالی برای پوشش دادن هزینه های تحصیلی و زندگی خود را دارد. شخص باید مبلغی را در حسابی به نام خودش یا والدینش(سرپرست) واریز کند. این مبلغ با توجه به شرایط فرد متفاوت است. همچنین این مبلغ باید برای یک دوره ۲۸ روزه و به صورت متوالی در حساب باشد که این دوره نباید قبل از ۳۱ روز قبل از درخواست متقاضی پایان یافته باشد. این مبلغ شامل هزینه تحصیل و زندگی فرد است. هزینه تحصیل شامل هزینه یک سال تحصیل یا کل هزینه اگر دوره تحصیل کمتر از یک سال است. این هزینه با توجه به مقطع تحصیلی، دانشگاه یا مدرسه و رشته تحصیلی متفاوت است.

هزینه زندگی با توجه به این که فرد در چه شهری سکونت دارد متغیر است. این هزینه برای فردی که قرار است در لندن تحصیل کند ماهیانه ۱۲۶۵ پوند و برای باقی شهرها ۱۰۱۵ پوند است که باید هزینه ۹ ماه در حساب بانکی شخص باشد. به طور مثال، شخصی که برای دانشگاهی در شهر منچستر پذیرش گرفته است باید علاوه بر هزینه یک سال تحصیل مبلغ ۹۱۳۵ پوند در حساب بانکی خود داشته باشد. برای هر همراه شخص متقاضی ویزای جنرال مبالغ  زیر نیاز است: برای شهر لندن ماهیانه ۸۴۵ پوند و برای باقی شهرها ماهیانه ۶۸۰ پوند. اگر شخص درخواست ویزای child tier 4 را دارد، حساب بانکی مذبور می تواند به نام خودش یا والینش (سرپرست) باشد. اما اگر شخص درخواست ویزای tier 4 general را دارد و می خواهد از تمکن مالی والدینش (سرپرست) استفاده کند (یعنی حساب بانکی به نام والدینش یا سرپرست باشد) باید یکی از مدارک زیر را ارائه دهد:

 • شناسنامه و مدارک هویتی
 • گواهی فرزندخواندگی
 • یک سند دادگاهی که در آن نام سرپرستان قید شده باشد
 • نامه ای دال بر رضایت والدین (سرپرست) برای استفاده از این پول

اگر شخص نشان دهد که هزینه تحصیل یا قسمتی از آن را پرداخت کرده است مبلغ پرداخت شده از مبلغی که به عنوان هزینه تحصیل در حساب شخص باید واریز شود کم می شود. همچنین اگر محل اقامت شخص خوابگاه های دانشجویی است، متقاضی می تواند با پرداخت حداکثر ۱۲۶۵ پوند به خوابگاه این مبلغ را از کل هزینه ی زندگی ( ۹ ماه) که باید در حسابش نشان دهد، کم کند. در مورد مثال قبل، اگر شخص ۱۲۶۵ پوند به خوابگاه خود بپردازد مبلغ مورد نیاز به ۷۸۷۰ پوند کاهش می یابد.
برای اشخاص زیر ۱۲ سال والدین می توانند درخواست ویزای Parent of a tier 4 (child) visa را بدهند. آنها باید:

 • از تمکن مالی کافی برخوردار باشند
 • نشان دهند که کار و زندگی اصلی شان خارج از انگلستان است
 • نشان دهند که با پایان یافتن مدت ویزا انگلستان را ترک می کنند
 • توانایی پرداخت هزینه های خروج خود را داشته باشند

هم چنین فرزند آنها باید زیر ۱۲ سال باشد، در حال تحصیل و یا در شرف شروع به تحصیل در یکی از مدارس انگلستان باشد و دارای ویزای child tier 4 باشد. ویزای Parent of a tier 4 (child) visa برای اولین بار به مدت ۶ تا ۱۲ ماه صادر می شود و هر بار امکان تمدید ۱۲ ماهه آن تا وقتی که فرزند محصل به ۱۲ سال تمام برسد وجود دارد.

پاسپورت انگلستان 3 تحصیل در انگلیس

در این ویدئو خواهید آموخت:

شرایط مورد نیاز جهت اخذ بورسیه تحصیلی انگلیس چیست.

نگارش CV و توصیه نامه چگونه باید باشد.

پیش نیازهای تحصیل رایگان و اخذ بورسیه تحصیلی انگلیس کدامند.

طریقه اقدام جهت اخذ بورسیه تحصیلی در انگلیس.

فایل صوتی این ویدئو

audio تحصیل در انگلیس

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در باب تحصیل در انگلیس

video تحصیل در انگلیس

تحصیل در انگلیس و معرفی دوره های مهم تحصیلی در انگلیس

تحصیل در انگلیس در هر مقطعی نیازمند گذراندن دوره های پیش نیاز خاصی است که در این بخش از مقاله به آنها پرداخته خواهد شد.

 • GCSE (گواهی عمومی آموزش متوسطه)

برنامه GCSE در دانشکده های بلربیز و برایتون به دانش آموزان ۱۳ ساله فرصت شروع آماده سازی زود هنگام خود برای ورود به دانشگاه را می دهد. موسسه حقوقی ملک پور روشی نوین و حرفه ای محور را برای آموزش و ایجاد مهارت های زندگی برای محل کار جهانی در پیش گرفته است.مشاوران و وکلا متخصص ما بیشترین حمایت تحصیلی همراه با سطح بالایی از تشویق، راهنمایی و مراقبت معنوی ارائه می دهند. ما تضمین می کنیم که شما می توانید بر مطالعات خود تمرکز کنید،و بهترین استفاده را از فرصت هایی که ما در اختیارتان می گذاریم داشته باشید و به نتایج دلخواه خود دست یابید. General Certificate Secondary Education مخفف GCSE است و این دوره شناخته ترین دوره برای دانش آموزان که قصد ادامه تحصیل در دوره متوسطه را دارند می باشد، چرا که این دوره ها در انگلستان برگزار می شود و مورد تایید و قبول سایر کشورها می باشد. برای شروع دوره GCSE، سن دانش آموزان از ۱۳ تا ۱۶سال تمام می باشد. که دانش آموز پس از اتمام این دوره می تواند یکی از دو دوره های Foundation و یا A level را انتخاب نماید. شروع دوره GCSE سپتامبر و ژانویه می باشد. در GCSE معمولا دانش آموزان از بین ده ها رشته مختلف متناسب با علاقه و گرایش خود موضوع خاصی را از قبیل دروس تجربه،علوم پایه ،ریاضی انتخاب می کنند و دانش آموز معمولا ۴ درس را انتخاب می کنند و امتحانات این درس ها را می دهند. دانش آموزانی که از ایران برای ادامه تحصیل به انگلستان می روند حتما باید سال سوم راهنمایی ( کلاس نهم ) را به پایان رسانیده باشند که (کلاس نهم ) آنها مطابق سال اول دوره ۱ GCSE پذیرفته می شود. دانش آموزانی که سال اول دبیرستان (کلاس دهم) را در ایران گذرانده اند ابتدا توسط کالج تعیین سطح می شوند.
اگر سطح علمی آنها به حدی بود که بتوانند دوره A-Levels را شروع نمایند که دوره GCSE را نمی خوانند اما اگر سطح علمی آنها ضعیف تر از آن ارزیابی شد که بتوانند دوره A-Levels را شروع نمایند باید یک دوره یک ساله ۲ GCSE را بگذرانند. در پایان دوره GCSE، دانش آموزان می بایستی در امتحانات کتبی و شفاهی شرکت کنند. شایان ذکر است که فعالیت کلاسی دانش آموزان در ارزشیابی و نمرات آنها تاثیر بسزا دارد. سیستم نمره دهی در این دوره به صورت زیر می باشد. دراین سیستم A+ بالاترین نمره و G پایین ترین نمره می باشد. در دوره های GCSE از سنین خیلی پایین به دانش آموزان برنامه های تقویتی ساختار یافته ارائه می دهند که بخشی از برنامه روزانه آنها است. فعالیت هایی مانند باشگاه، سفر، سخنرانی ها و کارگاه های آموزشی،که جهان واقعی را به کلاس درس آورده و دانش عمیق تری پیرامون موضوع درسی فراهم می کند. فعالیت های تقویتی مهارت فردی مانند انگیزه و خود آگاهی در شما ایجاد می کند و به این ترتیب به یک شهروند دارای اعتماد به نفس مبدل می شوید.
اگر سن شما بیش از ۱۵ سال است و تحصیلات راهنمایی را در ایران به پایان رسانده اید، می توانید در برنامه GCSE یک ساله در هر یک از دانشکده ها شرکت کنید. در سن ۱۳ سالگی، بسیاری از دانش آموزان علایق خود و توسعه آرمان های حرفه ای خود را آغاز نموده اند. خط سیر برنامه GCSE به شما فرصت کشف علایق خود را می دهد و مهارت های زندگی و مطالعاتی که در آینده برای درخواست های دانشگاهی نیاز خواهید داشت را در شما ایجاد می کند. در این فعالیت های تقویتی واقعاً موضوعات درسی را در شرایط زندگی واقعی مطرح کرده و به شما امکان یادگیری مرتبط با موضوع درسی را می دهد و تجربه آموزشی کاملی را در اختیارتان می گذارد و پتانسیل شخصی و علمی شما را واقعیت بخشیده و دستیابی به نتایج آزمون GCSE بسیار عالی را برای شما میّسر می نمایند.
شما به عنوان یک دانش آموز ۱۳ ساله با شرکت در دوره های GCSE بعد از پایان سال نهم تحصیلی، موضوعات درسی مختلفی در ترکیب با دروس اصلی، دروس مقدماتی و برنامه تقویتی ساختارمند را تجربه خواهید کرد. شما هر هفته به مدت ۱۵ ساعت زبان انگلیسی و ۱۵ ساعت دیگر کلاس دروس اصلی از جمله ریاضیات، فناوری اطلاعات و ارتباطات، هنر، علوم، مطالعات کسب و کار، PSHE و PE خواهید داشت. دروس اصلی عبارتند از انگلیسی، ریاضیات، علوم، تربیت بدنی، زبان خارجی نوین و فناوری اطلاعات. دروس مقدماتی پروژه های موضوع محور ۴ هفته ای فشرده است که به شما برای درک موضوع مورد نظر کمک می کند. کلاسها در تمام طول روز ادامه داشته و دانش آموزان تحت نظارت و توجه مستقیم یک معلم خصوصی هستند، که بر پیشرفت اجتماعی و علمی نظارت دارند.

 • برنامه تقویتی

مسئولان این برنامه ها، سخنرانی هایی از طرف سخنرانان متخصص و سفر به موزه ها، دانشگاه ها و کسب و کارها را برای دانش آموزان برنامه ریزی می کنند. آنها همچنین فعالیت های آنلاین متنوعی ارائه می دهند و شما را تشویق به پیوستن به باشگاه ها و برنامه های تعاملی بسیاری می کنند. فعالیت های تقویتی واقعاً درک عمیق تری از دروس به شما داده و در توسعه مهارت های تخصصی شما موثر است و به شما کمک خواهد کرد که در تحصیل موفق تری در مقطع دانشگاهی داشته باشید.

 • آماده سازی انگلیسی برای دوره ها (EPP)

اگر نیاز به بهبود زبان انگلیسی خود قبل از شروع دوره دارید، برنامهEPP هر روز صبح به مدت ۳ ساعت تدریس فشرده انگلیسی همراه با یک برنامه علمی متنوع در هر بعد از ظهر ارائه می کند. همچنین شما دسترسی کامل به برنامه تقویتی و نیز تمام فعالیتهای ورزشی خواهید داشت. پس از آنکه برنامه GCSEیک ساله را با موفقیت به اتمام رسانید، می توانید به سطح A level وارد شوید، و فراتر از آن به تحصیل در دانشگاه بپردازید.

 • A level

سطوح A level گذر شما به بهترین دانشگاه های انگلستان و جاهای دیگر در جهان است. موسسه حقوقی ملک پور نماینده بزرگترین کالج در انگلستان یعنی کالج بلربیز آمادگی خود را برای پذیرش در رشته های پر متقاضی و دوره های رقابتی، از جمله پزشکی در بزرگترین و برترین کالج انگلستان اعلام می کند. دانش آموزان سطح A بلربیز به نتایج چشمگیری دست یافته و بیشتر آنها به دانشگاه های برتر انگلستان راه می یابند. در سال ۲۰۱۴، ۵۴ درصد از دانش آموزان سطح A ما به یکی از دانشگاه های برتر انگلستان وارد شدند. کلید موفقیت دانش آموزان ما در روش تخصصی ما نهفته است. هر یک از چهار کالج ما یک مرکز تخصصی است، که آموزش برتر در ترکیب با طیف متنوعی از فعالیت های تقویتی ارائه می دهد. این روش درک عمیق، مهارت های تخصصی و دانش موضوعی فراهم می کند که بهترین دانشگاه ها از دانشجویان دوره کارشناسی خود انتظار دارند، و شما را برای یک شغل موفق و ارزشمند یاری می کند.
A-Level، دوره اصلی عمومی برای دانش آموزان در دوره انگلستان برای ادامه تحصیل به منظور ورود به مقاطع تحصیلات تکمیلی می باشد.طول این دوره دوساله و حداقل سن برای ورود به این دوره ۱۶ سال تمام می باشد. در این دوره دانش آموز در سال اول معمولا ۴ تا ۵ درس را انتخاب می نماید و در سال دوم معمولا ۳ تا ۴ درس را انتخاب می کند. سپس در پایان دو سال امتحان جهت ورود به دانشگاه های ممتاز انگلستان از دانش آموزان گرفته می شود. معمولا برای ورود به رشته های خوب و دانشگاه های خوب ۸ درس انتخاب می شود که هر درس نمره اش از ۴ می باشد. دانش آموزانی که بخواهند در یکی از رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی ادامه تحصیل بدهند و دوره ای بگذرانند. بسته به دانشگاه مورد نظر شرکت در امتحان نیز لازم استUKCAT یا BMAT و دانش آموزانی که بخواهند وارد یکی از دانشگاه های شوند حتما بایستی این دوره OXFORD CAMBRIDGE eو UCL را بگذرانند.
دانش آموزان ایرانی که مدرک سال دوم دبیرستان را دارا می باشند و از سطح علمی نسبتا مناسبی برخوردارند اگر ۱۶ سال تمام داشته باشند می توانند وارد دوره A-Levels شوند. دانش آموزانی که مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی ایران را دارند و خواهان ادامه تحصیل در یکی از رشته های پزشکی، دندانپزشکی،داروسازی می باشند بایستی یک دوره ۲ ساله A-Levels را بخوانند و در صورت موفقیت در آزمون سراسری این دوره جذب دانشگاه های انگلستان در این دوره ها شوند. دانش آموزانی که مدرک دیپلم و یا پیش دانشگاهی ایران را دارند و اگر قصد تحصیل در هر رشته ای را داشته باشند چنانچه سن این افراد زیر ۱۷ سال باشد به مدرک زبان نیاز نیست و اگر بالای ۱۷ سال باشد به آیلتس ۵.۵ نیاز می باشد. دستیابی به نمرات بسیار عالی سطح A اولین گام برای دانشجویانی است که می خواهند به یکی از دانشگاه های برتر انگلستان راه یابند، و فراتر از آن به یک حرفۀ موفق برسند.
برنامه سطح A آماده سازی عمیق، پشتیبانی و دانشی را در اختیار شما می گذارد که برای رقابتی ترین رشته ها مثل پزشکی و دندانپزشکی و داروسازی نیاز خواهید داشت. تقویت یکی از ویژگی های مستقل این برنامه است که مهارت های شخصی و تخصصی را ارائه می دهد که مزیتی واقعی در طول فرایند درخواست به دانشگاه است.کلاس های سطح A به طور متوسط ۱۲ دانشجو دارد که با اطمینان نشان می دهد که به هر دانش آموز توجه کافی برای به حداکثر رساندن پتانسیل علمی خود می شود. برنامه تقویتی انتخاب سفرهای جالب، سخنرانی و تجارب گسترده ای را ارائه می دهد که مرتبط با دروس دانشگاهی شما باشد. این فعالیت ها به منظور افزایش مطالعات شما، توسعه دانش موضوعی و توسعه مهارت های شخصی مانند ارتباط، خلاقیت و تفکر مستقل طراحی شده است. اینها ویژگی هایی هستند که دانشگاه های پیشرو در متقاضیان می جویند.
در کالج تخصصی فعالیت های تقویتی در برنامه درسی گنجانده شده است تا به شما امکان دهد نه تنها به مطالعه یک موضوع، بلکه به تجربه و درک مظمون آن در محیطی در دنیای واقعی بپردازید. در کنار تمرکز روی دانشگاه های برتر ما شما را در هر مرحله از فرایند درخواست به دانشگاه راهنمایی می کنیم. از مشاوره در انتخاب دانشگاه گرفته تا نوشتن بیانیه شخصی خود و روش های مصاحبه به شما کمک می کنیم، تا مطمئن شوید که تمام ابزار لازم برای موفقیت را در اختیار دارید. دانش آموزان سطح A بلربیز به طور مداوم به نتایج چشمگیر و بالاتر از متوسط بریتانیا دست می یابند. در سال ۲۰۱۴ بیش از ۵۴ درصد از دانش آموزان سطح A ما به یکی از دانشگاه های گروه برتر راه یافتند. دانش آموزان بلربیز پس از پایان دوره Alevel و قبولی در امتحان پایانی از طرف دانشگاه آکسفورد و کمبریج و دانشکده های برتر پزشکی پذیرفته می شوند.

 • FOUNDITION

دوره مقدماتی و آمادگی، مهارت و تجربه اساسی را فراهم می کند که شما برای راه یابی به دانشگاه های برتر انگلستان نیاز دارید. بیش از ۷۰ دانشگاه مقصد داریم که به شما وسیع ترین انتخاب از میان گزینه های دانشگاهی را می دهد. Foundation یک دوره ۱۲ماهه می باشد که شامل ۲ ترم تحصیلی می باشد که دو بار در سال شروع می شود که بار اول از September (مهرماه) و بار دوم از January (دی ماه) می باشد. حداقل سن برای ورود به دوره ۱۷,Foundation داشتن سن 17 سال تمام می باشد. دانش آموزان باید حتما دیپلم سه ساله دبیرستان را اخذ کرده باشند یعنی داشتن دیپلم ایران الزامی می باشد. برای ورود به Foundation حداقل سطح زبان IELTS  با نمره ای در حدود 5 می باشد.
با انتخاب دوره مقدماتی به جای گزینه پردیس دانشگاه، انتخاب شما به دانشگاه واحدی محدود نمی شود. همکاری ما شامل بسیاری از دانشگاه های برتر بریتانیا می باشد. دوره مقدماتی ما یک برنامه آموزشی سفارشی برای دانشجویان بین المللی فراهم می کند. با استفاده سمینار و آموزش، معلمان متخصص، آمادگی زبان انگلیسی، کلاس های کوچک و جدیدترین فناوری، یک محیط یادگیری حمایتی ارائه می دهیم تا به شما اطمینان دهیم که بهترین شانس موفقیت را خواهید داشت. ترم اول شامل دروس زبان و IT می باشد. ترم دوم شامل ۴ دروس اختصاصی بر حسب نوع رشته دانشگاهی از دروس مختلف ارائه شده می باشد. فعالیت های تقویتی تخصصی از نکات برجسته دوره مقدماتی می باشد. بازدید از دانشگاه ها و محل کارهای صنعتی، سخنرانان مهمان، مسابقات، اجتماعات و باشگاه ها به شما کمک می کند تا دروسی مورد مطالعه را به صورت عملی تجربه کنید. نمونه های دیگر از فعالیت های تقویتی شامل آموزش در سطح تجاری HSBC، کارگاه طراحی صحنه و غیره می باشد.
دوره مقدماتی فوندیشن یک برنامه یک ساله بسیار علمی است که مسیر پیشرفت به بیش از ۷۰ دانشگاه انگلستان را فراهم می کند. برنامه دوره مقدماتی بر اساس برنامه درسی سطح A و تدریس معلمان سطح A، رویکردی نوین در یادگیری ارائه می دهد که مهارت های فراتر از کلاس درس و آماده سازی ضروری برای دانشگاه و موفقیت شغلی را فراهم می کند. پس از آنکه برنامه را با موفقیت و با توجه به استاندارد مورد نیاز به اتمام رساندید، می توانید به یکی از دوره ها در یکی از بیش از ۷۰ دانشگاه مقصد راه یابید. از مزایای اصلی دوره مقدماتی فوندیشن کمک به یافتن دوره دانشگاهی مناسب برای شما است. دانش آموزان پس از اتمام دوره FOUNDATION وارد دوره لیسانس می شوند. اگر شما تمایل به تحصیل در دوره foundation را دارید باید در ایران مدرک دیپلم خود را با میانگین نمرات خوب اخذ نموده باشد ولی نیازی نیست دوره پیش دانشگاهی را گذرانده باشید.
اگر سن شما کمتر از ۱۷ سال می باشد و مدرک دیپلم خود را اخذ کرده اید ما می توانیم برای شما پذیرش قطعی برای تحصیل در دوره foundation را بدون نیاز به مدرک ILTES زبان انگلیسی فراهم کنیم و این امکان را برای شما فراهم کنیم که زبان انگلیسی خود را در کشور انگلستان تقویت کنید. اگر سن شما بیشتر از ۱۷ سال است به مدرک زبان انگلیسی آیلتس ۵.۵ نیاز است. دوره فاندیشن یک برنامه کارآمد و فشرده یکساله است. این برنامه در مقایسه با A level شما را قادر به اخذ مدرک خود به مدت یک سال زودتر می سازد. برنامه تقویتی در دوره فاندیشن انتخاب گسترده ای از فعالیت های جالب، گفتگوها و تجارب ارائه می دهد که به منظور افزایش مطالعات، توسعه دانش موضوعی و ترویج مهارت های ارتباطی و زندگی شما طراحی شده است. تمام آنها ویژگی هایی هستند که دانشگاه های برتر در متقاضیان خود می جویند.
شما با شرکت در فعالیت های تقویتی به طور کامل در موضوع مورد مطالعه غوطه ور شده و به بینش و دیدگاه های جدید دست می یابید. به عنوان مثال، بازدید از پارک علم کمبریج چشم اندازی کاملاً جدید از نظریه ای به شما می دهد که در کلاس درس یاد می گیرید، و یا حضور در کارگاه های هنر خلاقانه دانشگاه به شما فرصت یادگیری روش ها و مهارت های جدیدی می دهد. این ویزا امتیاز بندی شده است و امتیاز ۴۰ مورد نیاز است.
داشتن مدرک زبان آیلتس ۱۰ امتیاز
گرفتن Case Letter از دانشگاه ۲۰ امتیاز
نامه بانکی مبنی بر گواهی تمکن مالی ۱۰ امتیاز
دوره فاندیشن مهارت های یادگیری و روش های مطالعه مورد نیاز شما برای موفقیت در دانشگاه های انگلستان را ارائه می دهد، که شامل ارائه کلاسی به طور موثر، نوشتن مقاله، مهارت های پژوهشی و شرکت در سمینارها می شود. در طول تحصیل در کالج فرصت بازدید از دانشگاه های سراسر انگلستان را خواهید داشت، برای کمک به شما در تصمیم گیری در رابطه با اینکه کدام دانشگاه برای شما مناسب است. می توانید از نمایشگاه های عمده دانشگاه ها بازدید کنید که در آنجا با نمایندگانی از دانشگاه ها ملاقات کنید، پرسش های خود را مطرح کرده و بررسی کنید که چه چیزهایی به شما ارائه می دهند. برای تکمیل مطالعه خود بازدید از دانشگاه و شرکت در سخنرانی ها را فراهم می کنیم. این شامل سخنرانی های دانشکده اقتصاد لندن و دانشکده کینگ لندن می شود. شما همچنین از ارتباط ما با سازمان های برتر در شهر بهره می برید.
شما می توانید به طیف گسترده ای از مقصدهای دانشگاهی بریتانیا دسترسی داشته باشید. ما همچنین فرصت تحصیل در دانشگاه های استرالیا، آمریکا و ایتالیا را فراهم می کنیم. این یعنی اینکه شما می توانید موسسه حقوقی ملک پور را که بیشترین تناسب را با نیازها و آرمان های شما دارد را انتخاب کنید. انتخاب دانشگاه و کالج تصمیم گیری های بزرگی هستند. کارشناسان و وکلا متخصص ما برای کمک به شما در انتخاب درست اهداف تحصیلی خود مشاوره تخصصی می دهند. آنها همچنین شما را در درخواست های ورود به دانشگاه های برتر دنیا و طرح های پژوهشی حمایت می کنند.

 • آماده سازی برای آکسفورد و کمبریج

اگر توانایی علمی استثنایی دارید، احتمالاً بخواهید به دانشگاه آکسفورد یا کمبریج درخواست دهید. این مؤسسات رقابتی ترین ها در جهان هستند. برای اینکه بیشترین شانس موفقیت را داشته باشید، ما می توانیم آمادگی تخصصی ارائه دهیم که شامل موارد زیر می شود:
تبادل نظر  در رابطه با مسائل کنونی، اخبار و حوادث به منظور توسعه دانش و مهارت های ارتباطی شما، ارزیابی مستمر تکالیف، آزمون ها و امتحانات شما برای اطمینان از همراهی شما با استانداردهای مورد نیاز دانشگاه ها، آمادگی برای مصاحبه رو در رو در دانشگاه، به علاوه مشاوره با دانش آموزان سابق بلربیز که در حال حاضر در آکسفورد یا کمبریج تحصیل می کنند و البته پشتیبانی بیشتر برای دانش آموزانی که نیاز به انجام یک آزمون استعداد برای یکی از رشته های آکسفورد و کمبریج دارند، در دسترس است، برای نمونه: آزمون استعداد تاریخ (HAT) و آزمون LANT برای حقوق. همچنین به دانش آموزان در آزمون های ریاضی STEP مورد نیاز در کمبریج و برخی از دانشگاه های دیگر کمک می شود.

دوره های Foundation در کالج بلربیز

تحصیل در انگلیس در مقطع مدارس

تحصیل در انگلیس در مقطع مدارس در دو نوع مدرسه امکان پذیر است، مدارس شبانه روزی خصوصی یا Boarding Schools ، مدارس دولتی یا Grant Maintained Schools. ما در این بخش به شرایط تحصیل در هر یک از این مدارس خواهیم پرداخت.

 • مدارس شبانه روزی خصوصی یا Boarding Schools

تحصیل در انگلستان در سنین ۵ تا ۱۶ سالگی برای دانش آموزان اجباری است. سال تحصیلی در انگلستان هر ساله از سپتامبر شروع شده و تا جولای ادامه دارد و هر سال تحصیلی به سه ترم تقسیم میشود.
ترم پائیزه: (از اوائل سپتامبر شروع میشود و تا اواسط دسامبر ادامه دارد)
ترم بهاره: ( از ابتدای ژانویه شروع شده و تا اواسط یا اواخر ماه مارچ ادامه دارد)
ترم تابستانی: (از اوائل یا اواسط ماه آوریل شروع میشود و تا اواسط ماه جولای ادامه دارد)
در مدارس شبانه روزی در انگلستان که خصوصی هستند که هزینه های مدارس خصوصی توسط والدین دانش آموزان پرداخت می شود. در مدارس خصوصی دانش آموزان در مدارس زندگی می کنند. چون این دانش آموزان در مدرسه زندگی می کنند و به صورت شبانه روزی آنجا هستند، امکانات فوق برنامه مختلفی مثل شطرنج ،موسیقی، ورزش از جمله فوتبال، تنیس و حتی اسب سواری و صخره نوردی و شنا نیز جز این فعالیت های فوق برنامه هستند. تمامی مدارس خصوصی دارای بخش ویژه زبان انگلیسی به نام EFL)English as a Foreign Language) هستند که اختصاصا به دانش آموزان خارجی در ترم اول با توجه به نیازهای آنها در زمینه آموزش زبان انگلیسی مساعدت های لازم را دارند.
هزینه تحصیلی در مدارس خصوصی شبانه روزی که اصطلاحا (Boarding Fee) شامل هزینه تحصیل و هزینه ای زندگی در خوابگاه های مدارس است که بایستی به صورت کامل قبل از شروع هر ترم پرداخته شود. این مبلغ شامل خوابگاه، سه وعده غذای روزانه و هزینه تحصیل است که می تواند از ۲۰۰۰۰ پوند تا ۳۰۰۰۰ پوند در سال و بسته به مدرسه باشد.

 • مدارس دولتی یا Grant Maintained Schools

هزینه مدارس دولتی در انگلستان رایگان می باشد و توسط دولت پرداخت می شود و تنها دانش آموزان بریتانیایی و منطقه اقتصاد اروپایی می توانند از این مدارس استفاده کنند. این مدارس توسط مسئولین محلی اداره می شوند که در اصلاح این مدارس Grant Maintained Schools نامیده می شوند. بنابراین در مدارس دولتی تحصیل برای دانش آموزان رایگان است.
لازم به ذکر است که در حال حاضر ویزای گاردین یا همراه، در مقطع مدارس صادر نمی شود و در تتیجه والدین کودک نمی توانند وی را در طول مدت تحصیل در انگلیس همراهی نمایند.

دانش آموز بعد از اتمام تحصیل در این مدارس شبانه روزی می تواند در همان کشور ادامه تحصیل بدهد و وارد بهترین دانشگاه های انگلیس وارد شوند و بعد از اتمام تحصیلات دانشگاهی و پیدا کردن کار و پرداخت مالیات می تواند اقامت دائم آن کشورها را بدست آورد.

تحصیل در دبیرستان های انگلستان

تحصیل در انگلیس در مقطع کارشناسی

تحصیل در انگلیس در مقطع کارشناسی با ارائه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی به دانشگاه مربوطه به همراه شرایطی دیگر امکان پذیر خواهد بود. مدت زمان تحصیل در این مقطع بین 3 تا 4 سال بوده و مدرک زبان مورد نیاز آن آیلتس 6 تا 6.5 می باشد.مهمترین رشته های قابل تحصیل در این مقطع شامل موارد زیر هستند:

انسان شناسی و باستان شناسی علوم اجتماعی (جامعه شناسی، روانشناسی و غیره)
تاریخ زبان نگلیسی (ادبیات، و غیره)
علوم کامپیوتر بازرگانی (اقتصاد، مدیریت)
حقوق  پزشکی و پیش پزشکی
موسیقی و هنر مهندسی
فلسفه علوم طبیعی(زمین شناسی، زیست شناسی، شیمی)
ریاضیات علوم دینی

gkjg869 تحصیل در انگلیس

تحصیل در انگلیس در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در انگلیس در مقطع کارشناسی ارشد نیازمند داشتن مدرک کارشناسی معتبر و مورد تایید کشور انگلستان به همراه نمره زبان آیلتس حداقل 6.5 و سایر مدارک مورد نیاز می باشد. تحصیل رد انگلیس در مقطع کارشناسی ارشد به دو گونه پیوسته و ناپیوسته امکان پذیر است. طول این دوره در بخش پیوسته 3 ساله و ناپیوسته 1 ساله بوده و مدارک قابل اعطا در این دوره کارشناسی ارشد تجارت(MBA)، کارشناسی ارشد فنی (MSc) و کارشناسی ارشد (MA) نام دارند. برترین رشته های مورد تقاضا در این مطقع شامل موارد زیر است:

تاریخ فلسفه
مردم شناسی علوم دینی
علوم  پزشکی (همه گرایش ها) هنر (فیلم، موسیقی، هنرهای زیبا)
زبان انگلیسی (ادبیات، زبان شناسی و غیره) علوم طبیعی(زیست شناسی، نجوم، و غیره)
حقوق علوم اجتماعی (جامعه شناسی، روانشناسی)

تحصیل در انگلیس در مقطع دکتری

تحصیل در انگلیس در مقطع دکتری دارای پیش نیازهایی است که شامل پیشینه تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا و داشتن استاد راهنماست. استاد راهنما یا سوپروایزر پس از مکاتبه شما با وی و تایید شما، برایتان پذیرش تحصیلی آن دانشگاه را صادر می نماید. تحصل دکتری در انگلیس به دو صورت نظری-تحقیقاتی و پژوهشی امکان پذیر است که 3 سال نیز به طول خواهد انجامید. مدرک زبان مورد نیاز جهت تحصیل رد این دوره آیلتس 7 به بالا خواهد بود.

مقایسه تحصیل دکتری در آلمان و انگلیس

تحصیل در انگلیس به همراه بورسیه تحصیلی

اخذ بورسیه تحصیلی در همه جا یکی از اهداف دانشجویانی است که همواره به فکر پیشرفت هستند. انتخاب نوع بورسیه و اقدام به موقع و شناخت نیازهای هر یک از مواردی است که شانس پیروزی در اخذ بورسیه مورد نظر را افزایش می دهد. از جمله پیش شرط های اخذ بورسیه تحصیلی می توان به سن مناسب، وضعیت تحصیلی مطلوب، مدرک زبان بالا به همراه مقالات بین المللی چاپ شده و یا کتاب منتشر شده است. بورسیه های تحصیلی در انگلیس مبالغی را تا 50 هزار پوند و حتی کمی بیشتر به دانشجویان برگزیده جهت تحصیل در انگلیس به صورت بورسیه تحصیلی اعطا می نمایند.  این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور( MIE اتریش) نگاشته شده و هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع، شرعاً و قانوناً حرام است.

بورسیه های تحصیلی در انگلستان به دو نوع دولتی و غیر دولتی تقسیم بندی می شوند که در ادامه این بخش به معرفی آنها خواهیم پرداخت:

 • بورسیه های دولتی
نام بورسیه توضیحات بورسیه
بورسیه تحصیلی chevening ویژه همه دانشجویان بین المللی داریا استعداد درخشان تحصیلی دارای پذیرش از دانشگاه های انگلستان
بورس تحصیلی برای کشور های مشترک المنافع ویژه دنشجویان کشورهای مشترک المنافع برای رشته ای فنی، انسانیو علمی و کاربردی

 • یورسیه های خصوصی
بورسیه تحصیلی از گیتز کمبریج بورسیه تحصیلی از  رودز
بورسیه تحصیلی از دانشگاه بین المللی ادینبورگ کمک هزینه برای تحصیل از شورای بریتانیا
بورسیه تحصیلی از دنیس هلند بورسیه تحصیلی از دانشگاه بریتسول

بورسیه تحصیلی در انگلیس

تحصیل در انگلیس و هزینه های تحصیل و زندگی در انگلیس

همانطور که می دانید، کشور انگلستان یک کشور کاملا پیشرفته می باشد و جز برترین کشورها در دنیا محسوب می شود به همین دلیل همه ساله افراد بسیاری خواهان تحصیل در انگلیس می باشند. در مورد تحصیل در کشور انگلستان و همچنین هزینه تحصیل در آن بهتر است بدانید که کاملا متفاوت می باشد و هزینه تحصیل در هر مقطع کاملا با مقاطع دیگر متفاوت می باشد. افرادی که در کشور انگلستان به کار می پردازند و یا تحصیل می کنند امکان این را دارند که فرزندانشان به صورت کاملا رایگان به تحصیل بپردازند. نکته مهمی که در اینجا وجود دارد این است که دانشجویانی که عضو اتحادیه اروپا می باشند همانند دانشجویان انگلیسی باید شهریه بپردازند و این شهریه همانطور که بیان شد در هر مقطع متفاوت می باشد. دراین بخش به هزینه های تحصیل و زندگی در انگلستان خواهیم پرداخت.
هزینه های تحصیل در انگلیس بسته به نوع دانشگاه و رشته تحصیلی دانشجو تفاوت هایی دارد. برای دانشجویان انگلیسی، داشنجویان می بایست بیش از 9.250 پوند در سال هزینه نمایند. دانشجویان بین الملیل خارج از اتحادیه اروپا می بایست هزینه ای بین 10.000 تا 38.000 پوند در سال را هزینه نمایند.

غذا میانگین هزینه به پوند
( 500 گرم)نان 1.09
(1.5 لیتر)آب 0.94
(1 لیتر)شیر 0.92
( 12 عدد) تخم مرغ 2.12
( 1 کیلو)پنیر محلی 6.31
( 1 کیلو)گوشت 8.64
( 1 کیلو)گوشت مرغ تمیز شده 6.85
( 1 کیلو)گوجه فرنگی 2.30
( 1 کیلو)سیب زمینی 1.21
( 1 کیلو)پیاز 1.20
( 1 کیلو)برنج 1.63
( 1 کیلو)سیب 2.01
( 1 کیلو)پرتغال 2.03
( 1 کیلو)موز 1.07

هزینه تحصیل درانگلستان

تحصیل در انگلیس و کار دانشجویی

وزارت کشور انگلستان به دانشجویان دارای ویزای تحصیلی اجازه کار در طول تحصیل را اعطا می کند، البته در آیین نامه تحصیلی خود عنوان می کند. هدف اصلی از ویزای تحصیلی آمدن شما به انگلستان برای تحصیل است. که در آنجا اجازه کار در انگلستان را دارید، هدف این است که بتوانید در حین تحصیل درآمد کسب کنید. کار دانشجویی در انگلیس به مدت 20 ساعت در هفته مجاز است و این زمان در تعطیلات دانشگاهی قابل افزایش است. متقاضی می بایست بالای 16 سال بوده و از اداره مهاجرت و مرکز تحصیلی خود مجوز اخذ نموده باشد. از جمله کارهای مجاز دانشجویی در انگلیس می توان به پشتیبان دانشجو، دستیار فروش، راننده تحویل دارو، پیک تحویل پیتزا، دستیار مراقبت های دامپزشکی و دستیار شخصی اشاره نمود.

شرایط کار ضمن تحصیل در انگلیس

تحصیل در انگلیس و بررسی ویزای همراه

یکی از مهم ترین مباحث در زمینه تحصیل در انگلیس، ویزای همراه انگلیس است که ما در بخش مدارس شرایط ویزای گاردین را بررسی نمودیم و در این بخش به شرایط اخذ ویزای همراه برای دانشجویان خواهیم پرداخت. طبق تعاریف بین المللی، همراه شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال دانشجوست و برای دوره های بالای 9 ماه و ترجیحاً بالای 1 سال قابلیت صدور دارد. همراهان می توانند چند ماه پس از ورود دانشجو به انگلیس از طریق ویزای همراه وارد این کشور شوند و تحت شرایطی یه کار تمام وقت مشغول شوند. مدارک اخذ ویزای همراه انگلیس به شرح زیر است:

 • سند ملک و املاک در خارج از انگلستان
 • اثبات توان مالی برای پوشش هزینه های زندگی برای همسر و فرزندان
 • داشتن سابقه سفر به انگلستان
 • کپی رزرو بلیط
 • منابع مالی کافی برای پوشش دادن هزینه های سفر

تحصیل در انگلیس و معرفی دانشگاه های برتر انگلیس

تحصیل در انگلیس نیازمند داشتن اطلاع از اعتبار دانشگاه محل تحصیل است تا دانشجو را در آینده کاری وی دچار مشکل نکند. البته مدارک بسیاری از دانشگاه های انگلستان در سراسر جهان دارای اعتبار هستند و از این بابت عموماً نگرانی برای دانشجو وجود نخواهد داشت.

در جدول زیر برخی از دانشگاه های انگلستان به همراه رتبه جهانی آنها معرفی شده اند:

نام دانشگاه تایمز گاردین GCU
دانشگاه کمبریج 1 1 1
دانشگاه آکسفورد 2 2 2
دانشگاه سنت آندرو 3 3 5
امپریال کالج لندن 4 7 4
دانشگاه لافبورو 5 4 7
دانشگاه لنکستر 6 9 8
دانشگاه دورهام 7 5 6
یونیورسیتی کالج لندن 8 11 10
درباره کالج بلربیز

تحصیل در انگلیس و مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی انگلیس

مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در انگلیس به دو دسته مدارک مورد نیاز برای تحصیل در مدارس و تحصیل در مقاطع دانشگاهی تقسیم بندی می شوند که در این بخش به بیان آنها خواهیم پرداخت:

ویزای Tier 4 (child) visa

 • نامه پذیرش مدرسه
 • تمکن مالی کافی برای پوشش دادن هزینه های زندگی و تحصیل فرد
 • شخص باید شهروند کشوری به جز کشورهای منطقه اقتصادی اروپا یا سویس باشد

ویزای Tier 4 (general) student visa

 • نامه پذیرش تحصیلی
 • تسلط بر مهارت های چهار گانه زبان انگلیسی
 • تمکن مالی کافی برای پوشش دادن هزینه های زندگی و تحصیل فرد

  این مقدار بنا بر شرایط هر فرد متغیر است

 • شخص باید شهروند کشوری به جز کشورهای منطقه اقتصادی اروپا یا سویس باشد

اخذ ویزای کار کانادا 4 تحصیل در انگلیس

تحصیل در انگلیس و موقعیت کار پس از تحصیل

دانشجویان پس از اتمام تحصیل در انگلیس، اینامکان را خواهند داشت تا از یکی از دو راه کار در انگلیس و یا کارآفرینی 50 هزار پوندی در این کشور، اقامت خود را در انگلیس تمدید نمایند. به این منظور دانشجو می بایست پس از اتمام تحصیلاتش، نامه ای را مبنی بر درخواست تمدید مدت اقامت در انگلیس به منظور کاریابی به Home Office ارائه نماید تا به مدت 12 ماه اجازه کاریابی در انگلیس برای وی صادر گردد. البته کشور انگلستان قوانین سخت گیرانه ای را برای کارجویان بین المللی متقاضی کار در این کشور وضع نموده است ولی در این میان شرایط برای فارغ التحصیلان دانشگاه های انگلستان آسان تر خواهد بود. در ادامه این بخش می توانید از نرخ بیکاری کنونی کشور انگلستان آگاه شوید:

تحصیل مهندسی انگلستان 1 تحصیل در انگلیس

کار پس از تحصیل در انگلستان

تحصیل در انگلیس و وضعیت اقامت و تابعیت پس از تحصیل

بد نیست بدانید که تنها با تحصیل در انگلستان و کشور دیگری امکان اخذ تابعیت برای شما وجود نخواهد داشت و به این منظور و پس از اتمام تحصیلات می بایست به دنبال راه هایی مثل کار، سرمایه گذاری و یا ازدواج در انگلیس باشید تا اقامت شما در انگلستان تمدید گردد. به عنوان مثال، می توانید پس از اتمام تحصیلاتتان در انگلیس مشغول به کار شوید تا در صورت پرداخت منظم مالیات، پس از 5 سال به اقامت دائم و 5 سال بعد آن پاسپورت انگلیس را دریافت نمایید.

photo 1444427169197 de497742b62d تحصیل در انگلیس

 • شما عزیزان با تهیه و مشاهده محصول زیر، می توانید خود را از داشتن وکیل مهاجرت بی نیاز کنید!
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

پاسخ به سوالات متداول در زمینه تحصیل در انگلیس

هزینه و پروسه اقدام برای برای a-level انگلستان به چه صورت است؟

audio تحصیل در انگلیس
تحصیل در انگلیس و سخن پایانی

تحصیل در انگلیس، اخذ ویزاهای تحصیلی انگلیس و مهاجرت تحصیلی به انگلیس را در این نوشتار بررسی نمودیم. در طول ۱۲ سال گذشته، دانشجویان مادر بیش از ۵۰ دانشگاه، از جمله کمبریج، دانشکده اقتصاد لندن و دانشکده سلطنتی لندن راه یافته اند. موسسه حقوقی ملک پور به شما کمک می کند برای زندگی و مطالعه در انگلستان آماده شوید، با اعتماد به نفس تحصیلات خود را شروع کنید و مطمئن شوید که آینده موفقی در پیش رو دارید. در این مقاله سعی شد نکات کلی ای در باب تحصیل در انگلستان ارائه گردد. در صورت نیاز به مشاوره با موسسه حقوقی ملک پور(MIE اتریش) تماس حاصل نمایید و از امکان مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید. همچنین می توانید در بخش دیدگاه ها، سوالات خود را در زمینه تحصیل در انگلیس بیان نمایید تا کارشناسان مجرب ما پاسخگوی آن باشند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

171 پاسخ
 1. سیروان گفته:

  سلام ببخشید فرضا من برای رشته مهندسی برق در مقطع دکترا سالی 30 تا 40 هزار پوند برای تحصیل و زندگی بدم…دیگه بیشتر از این مبلغ که نمیشه………..ایامیتونم کارتمام وقت پیدا کردم بعد از تحصیل راحت سالی بین 50 تا 60 هزار پوند در امد داشته باشم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   میانگین حقوق در لندن برای فارغ التحصیلان مقطع دکترا 70 هزار پوند در سال می باشد. اما مسلما توانایی های شما تعیین کننده میزان دقیق حقوق شماست.

   پاسخ
 2. ارش گفته:

  ببخشید من با ویزای ازدواج وارد انگلستان خواهم شد ایا اجازه تحصیل دارم با کار پاره وقت یا خیر؟ در امد هم حدود ساعتی 14 تا 17 پوند
  ما در ویزای ازدواج تعهد دارم که من باید زود استقلال مالی یپدا کنم و همسرم توانایی ساپورت تا 3 سال را داشته باشه……..ایا با شرایطی که من گفتم میتونم وقتی وارد انگلستان شدم داشته باشم؟

  Rating: 5
  پاسخ
 3. ارش گفته:

  سلام ببخشید نوشتید در استرالیا سالی 36 هزار دلار امریکا هست و در امریکا سالی 34 هزار دلار امریکا و در انگلستان سالی 30 هزار دلار امریکا…………………………….
  ایا این اطلاعات تا چقدر درسته؟
  فرضا من برای تحصیل دکترا در انگلستان در رشته های مهندسی در شهری خارج از لندن ایا همین 30 هزار دلار امریکا تا 33 هزار دلار امریکا بنظر شما کافیه برای هر سال؟
  چون من نمیدونم چقدر بگیرم و هرکسی یک حرفی میزنه ؟

  Rating: 5
  پاسخ
 4. کسرا گفته:

  سلام من به زودی وارد برم نگام انگلستان میشم با ویزای ازدواج و از دانشگاه شهر و از دانشگاه شهر کاردی در مقطع دکترا پذیرش دارم و من فوق لیسانس از دانشگاه علم و صنعت گرفتم فقط دو سوال داشتم
  1. مدرک اخذ شده از انگلستان چقدر ارزش داره آیا چون من از استاد راهنما تو انگلیس پرسیدم خودش تحصیل کرده آمریکا هستش و بهش گفتم که مدرک اخذ شده از انگلستان بسیار معتبر ولی گفت داشنگاه های برکلی . ماساچوست .هاروارد و…. در آمریکا هستش ؟ اگر ممکنه جواب بدید آیا درسته
  2. من در انگلستان کاری که پیدا کردم چون مهندس برق هستم سالی 43 هزار پوند در آمد هست آیا چون شهریه دانشگاه 24 هزار پوند هستش آیا کافیه ؟
  ممنونم

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   سلام. مدارک دانشگاه های انگلستان مورد تایید سراسر جهان هستند.
   به طور همزمان نمیشه هم کار تمام وقت داشت هم تحصیل و یکیش رو باید انتخاب کنید. البته کار حین تحصیل هم امکان پذیره بصورت تدریس و یا تحقیق در دانشگاه محل تحصیل. سفارت بدون نشون دادن تمکن مالی لازم و تنها با استناد به داشتن کار دانشجویی احتمالی بهتون ویزا نمیده.

   پاسخ
   • کسرا گفته:

    سلام مجدد. من تمکن مالی لازم را که برای زندگی دو نفر در سال و جمعا برای 2 سال ساپورت مالی بازم بود ما به سفارت ارایه کردیم که برای ما سالی 18600 پوند شد ……و من وقتی وارد انگلیس میشم درسته من تو ترمی که ثبت نام کردم هزینه تحصیل رو من در رشته مهندسی برق اشتباه گفتم سالی 19 هزار پوند بود ته حالا نمیدونم بورس شد تخفیف دادن خبر ندارم شد سالی 15 هزار پوند سالیانه و ترم جدید هم حدود 2 ماه دیگه شروع میشه
    میخواستم بدونم پس وقتی من وارد میشم وارد شهر چون محل زندگی ما بیرمنگام ولی شهری که قراره من توش تحصیل کنم کاردیف هستش حالا میخوام بدونم چون ویزای که من دارم 33 ماهه هستش آیا چون فرمودید یا باید تمام وقت کار کنید یا تحصیل کنید
    1. آیا با ویزای ازدواج که ما وارد انگلستان بشم ( شنبه شب ) حق کار دارم یا حق تحصیل دارم؟ استاد من که گفت داری هم حق کار تمام وقت هم تحصیل اما باید یکیش یا تحصیل کنی و بصورت پاره وقتی فرضا روزی 4 ساعت کار کنی یا برعکس؟ آیا درسته این صحبت استادم
    2. و چون من با ویزای غیر تحصیلی دارم در انگلستان تحصیل میکنم و طبق گفته سفارت این ویزای من 33 ماهه هست در صورتی که تو این 33 ماه اوضاع خوب باشه یعنی ما از هم جدا نیم تو 33 ماه این شرایط باید برسی قرار داده بشه و یک ویزای 33 ماه دیگه در صورت داشتن این شرایط دوباره خواهم گرفت و بعد میتونم برای اقامت دایم انگلیس در خواست بدم….شما حرف تایید میکنید؟ خیلی ممنونم

    Rating: 5
    پاسخ
    • MIE.Malekpour1 گفته:

     با سلام
     شما اجازه کار تمام وقت و تحصیل دارید. اما اگر تمام وقت تحصیل می کنید نمی توانید تمام وقت کار کنید. یکی از این دو باید پاره وقت باشد. چون اگر در هفته 40 ساعت کار کنید وقتی برای تحصیل تمام وقت ندارید.
     در مورد تمدید ویزا: اگر ازدواج شما هنوز پابرجا باید و در یک مکان زندگی کنید و نیازمند حمایت دولت برای تامین هزینه ها نیستید تمدید می شود.
     البته اگر شما کار تمام وقت پیدا کنید هم می توانید اقامت کاری بگیرید.

     پاسخ
 5. رضا گفته:

  سلام ببخشید هزینه تحصیل در مقطع دکترا در انگلستان در رشته مهندسی برق در لندن و در شهر غیر از لندن حداقل و حداکثر چقدره؟
  ببخشید این درسته در انگلستان بورسیه محدوده و بیشتر کمک هزینه و تخفیف در شهریه هستش
  درسته

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. هزینه تحصیل در دورۀ دکتری در انگلستان به طور میانگین بین ۱۱۰۰۰ تا ۳۲۰۰۰ پوند در سال هست.
   شرایط اخذ بورسیه تحصیلی:
   اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در دانشگاه های خارجی با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.
   https://malekpourmie.com/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه

   پاسخ
 6. ارش گفته:

  سلام وقتتون بخیر.میخواستم بپرسم با مدرک سیتی اند گیلدز (cg( عکاسی و آیلتس 7 میشه برای ادامه تحصیل وارد دانشگاهای انگلستان یا کانادا شد؟
  ممنون میشم از پاسختون

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. خیر. برای تحصیل در کانادا و انگلستان، نداشتن گپ تحصیلی بالا و داشتن تمکن مالی لازم و شرایط تحصیلی اهمیت دارند. با موسسه تماس بگیرید تا شرایط شما رو ارزیابی و راهنماییتون کنند.

   پاسخ
 7. سحرشبانی گفته:

  سلام.من لیسانس حقوق پیام نور دارم بامعدل 14 میخاستم بدونم میتونم در گرایش ارشد تجارت بین الملل درکشور انگلیس ادامه تحصیل بدم وبعد ازمون وکالت شرکت کنم درانگلیس ؟؟ وایا شرایط خاصی میخاد برای پذیرش مثلا زبان وسابقه کاری ومقاله اینا ایا لازمه گدومش نیاز هست ممنون اگه راهنمایی کنید

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   سلام. برای تحصیل در انگلستان بین ۱۰ هزار تا ۵۰ هزار پوند بسته به مقطع تحصیلی و دانشگاهتون هزینه دارید بجز هزینه زندگی و ویزا و …. . با موسسه تماس بگیرید تا کارشناسان ما شرایطتون رو ارزیابی کنند.

   پاسخ
 8. محمد حسن احمدی گفته:

  سلام من 22 ساله هستم دانشجوی مترجمی زبان انگلیسی هستم و علاقه مندم که بعد از لیسانس گرفتن مجدداً برم برای تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه دولتی سوانزی ولز رشته ترجمه همزمان و یا آیا امکانش هست که بتونم پذیرش بگیرم به فرض اگه بعد لیسانس سربازی برم که خیالم از جهت اجازه خروج از کشور راحت باشه فاصله دو ساله مشکلی نداره؟ میشه تخفیف در شهریه یا کمک هزینه تحصیلی یا بورس گرفت؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. انگلیس برای اعطای ویزای تحصیلی به گپ تحصیلی حساسه و این مورد شرایط سما رو برای تحصیل مجدد سخت میکنه مگر اینکه در دانشگاه های خصوصی با شهریه بالا درس بخونید. شرایط اخذ بورسیه تحصیلی:
   با سلام. اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در دانشگاه های خارجی با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.
   https://malekpourmie.com/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه

   پاسخ
 9. بهمن گفته:

  سلام
  من پذیرش برای فوق لیسانس (فول تایم) از دانشگاه لیورپول دارم (قبلا یه فوق لیسانس دیگه از همین دانشگاه بصورت آنلاین گرفتم) و می‌خوام برای ویزا دانشجویی اقدام کنم. از نظر شرایط مالی و پرداخت هزینه دانشگاه و زندگی برای خودم و خانوادم مشکلی ندارم و پس انداز به اندازه کافی دارم برای اخذ ویزا. در حال حاضر ۴۰ سال دارم و می‌خوام بدونم که امکان گرفتن ویزای دانشجویی برای خودم و خانوادم ( همسرم و پسر پنج ساله آن) چقدر هست و اگه شانس کمی برای ویزا دارم چه کشور دیگه ای شما برای ادامه تحصیل و فوق لیسانس پیشنهاد میدید

  سپاسگذارم از راهنمایی شما
  بهمن

  Rating: 5
  پاسخ
 10. لیلی گفته:

  من رشته ام زبان هست ایا میتونم برای کارشناسی ارشد رشته دیگه ای رو ادامه بدم ؟! و امکان داره فاند بگیرم ؟!

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در دانشگاه های خارجی با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.
   https://malekpourmie.com/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه

   پاسخ
  • MIE گفته:

   با سلام و عرض ادب دوست عزیز
   برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری در وهله اول شما به تایید سوپروایزر یا استاد راهنما احتیاج دارید بنابراین باید رزومه علمی و پژوهشی قوی ارائه نمایید. به عنوان مثال نمره زبان ۷، مقالات ISI و سابقه تدریس و ازین قبیل می تواند در پذیرش شما بسیار موثر واقع شود. برای کسب اطلاعات بیشتر با موسسه تماس بگیرید تا توسط مشاورین ما راهنمایی شوید..

   Rating: 5
   پاسخ
 11. سمیرا گفته:

  با سلام
  دختر من ۱۹ سالشه برا سپتامبر میخواد پذیرش بگیره دانشگاهای انگلیس .دانشگاه تهران جدیدا یه دوره هایی رو گذاشته به اسم mfp که گفته میشه زیر نظر دانشگاه انگلیس هست و دیگر لزومی به گذراندن این دوره نیست و به راحتی می‌توانند در آزمون برای ورود به رشته های پزشکی پذیرفته بشن. آیا ممکنه حقیقت داشته باشه؟؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. این مورد رو قبل اقدام حتما از سفارت انگلستان و سایت رسمی مهاجرت انگلستان جویا بشید و تا مطمئن نشدید سرماه و وقتتون رو به هدر ندید.

   پاسخ
 12. KASRA گفته:

  سلام من ایا رشته مهندسی برق دوره دکتری در انگلیس وجود داره؟
  و هزنیه هاش چقدره؟
  هدف من فقط تحصیل در دانشگاه های دولتی ببخشید چگونه هست و پذیرش چجوریه ایا ممکنه

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   دوست عزیز تحصیل در دانشگاه های دولنی رزومه علمی و تحقیقاتی خیلی خیلی قوی میخواد تا بتونین پذیرش بگیرین.
   برای اخذ پذیرش دکتری شخصاً می بایست از طریق یافتن استاد راهنما از یکی از دانشگاه های کشور مربوطه اقدام نمایید و این امکان بستگی به داشتن شرایطی مانند رزومه تحصیلی مناسب، نداشتن گپ تحصیلی بالا، نمره زبان خوب و مواردی اینچنینی خواهد داشت. اخذ سوپروایزر توسط خودتون انجام میشه. شما میبایست با یکی از اساتید دانشگاه مورد نظرتون ارتباط بگیرین و رزومه تحصیلی و علمیتون روبرای ایشون بفرستین و در صورت موفقیت در جلب نظر ایشون، بتونین پذیرش دانشگاه رو بگیرین. اسامی اساتید هر دانشگاه در سایت اون دانشگاه موجوده. ما در مرحله اخذ ویزای تحصیلی همراه شما خواهیم بود.

   پاسخ
   • KASRA گفته:

    من فقط هدفم انگلیس نیست کشور های اروپایی یا استرالیا در مقطع دکتری خیلی خیلی سخته؟
    خب اگر اینجوری باشه همه باید برن دانشگاه های خصوصی؟

    Rating: 5
    پاسخ
    • MIE.Malekpour2 گفته:

     سلام. بله چون دانشگاه های دولتی شرط معدل و شرط نمره زبان و شرط رزومه علمی قوی دارن همونطور که همه تو ایران نمیتونن دانشگاه دولتی درس بخونن و خیلی ها میرن دانشگاه خصوصی و نیمه دولتی درس میخونن اونم تو کشور خودشون.

     پاسخ
     • KASRA گفته:

      اهان متوجه شدم بله تو کشور خودمون هم تعدادی میتونن داشگاه دولتی برن و بسته به تلاش هرکسی هستش رزومه من اینه
      سن:28
      مدرک زبان: ایلتس 7
      کارشناسی با معدل 17 شد و ارشد 18:20
      مقاله: 2 تا isi و 1 علمی پژوهشی ( این را من در ترکیه نوشتم )
      1 کنفرانس بین المللی ( دبی ) و یکی هم در ایران
      رشته: مهندسی برق
      تازه من امروز به سایت دانشگاه مورد نظرم در استرالیا رفتم و ایمیل یکی از اساتید را برداشتم و ا یمیل زدم رزومه خودم را در دانشگاه ادلاید
      ایا دانشگاه های خصوصی فاند میدن؟
      ایا میشه در صورتی که ( انشالله که خیر ) ولی نتوسنتم از دانشگاه دولتی پذیرش بگیرم از موسساتی کمک هزینه بگیرم؟
      مممنون از سایت خوبتون

      Rating: 5
     • MIE.Malekpour2 گفته:

      با سلام. شرایطتون خوبه برای بورسیه و تحصیل رایگان. فاند رو همه دانشگاه ها نمیدن. اسامی برخی از دانشگاه هایی که بورسیه اارئه میدن در مقاله تحصیل در انگلیس نوشته شده. با اون دانشگاه ها مکاتبه کتید و شرایطشون رو جویا بشین.

 13. KASRA گفته:

  sسلام ببخشید من میتونم در مقع دکتری در صورتی که پذیرش بگیرم از دانشگاه هی انگلیسی
  هزینه ها ( تحصل+زندگی+بیمه+بلیط
  ممکنه برای سال بعد سند خونه به ارزش 1 میلیارد بزارم
  تا سفارت قانع شه؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. دوست عزیز بر فرض اینکه سفارت رو هم قانع کنید در صورتی که تمکن نداشته باشید برای تامین هزینه های تحصیل و زندگی در انگلیس به مشکل جدی بر میخورید و دولت هم بهتون کمک هزینه نمیده در این مورد و اتکای به کار دانشجویی برای تامین تمام هزینه ها هم اشتباهه. اگه تمکن دارید که مساله فرق میکنه.

   پاسخ
  • KASRA گفته:

   سلام من تمکن 2 سال زندگی در انگلیس و 1 سال هزینه های تحصیل در انگلیس در خارج از لندن ( حدودا 25 هزار پوند )
   و اینم بگم حق کار دارم برا او 1 سال نیم دیگه یا 1 سال دیگه که بتونم تامین کنم
   ساعتی حدودا 17 تا 12 پوند

   Rating: 5
   پاسخ
 14. simin گفته:

  یعنی اگر من فیزیک و ریاضی و زبان قوی داشته باشم میتونم در دانشگاه با هزینه کم در رشته مهندس ای تی پذیرش بگیرم یا نه باید حتما درس های دیگه هم خوب باشه

  Rating: 5
  پاسخ
 15. simin گفته:

  سلام من 16 ساله هستم و سال بعد اخرین سال تحصیلی دبیرستانم هست می خوام برای ادام تحصیل به انگلستان برم می خواستم بدونم معدل خیلی مهمه ایا ونظورم این هست که اگر نمرات درس های مربوط به رشته رو نمرات خوب داشته باشیم اما درس های عمومی مثب ادبیات دینی … خوب نباشد مشکلی هست برای تحصیل در رشته مهندی ای تی اگه میشه این هم بگین که تحصیل در رشته مهندس ای تی تا اخرین مقطع چقدر طول میکشه

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. هرچی شرایط علمی و تحصیلی و نمره زبانتون بهتر باشه جای بهتر و با هزینه کمتر میتونین برای تحصیل در انگلیس پذیرش بگیرین.

   پاسخ
   • سیمین گفته:

    اما می خوام بدونم که ایا نمرات درس عمومی هم تاثیر داره اخه من علاقه ای به حفظ کردن ندارم و فقط درس های تخصصی رو می خونم

    Rating: 5
    پاسخ
 16. غزل نعمتی گفته:

  سلام خسته نباشید من ۱۴ سالم هست و میخواستم برای دهم به بعدم رو در انگلیس بخونم و اگه بخوام دهم برم انگلیس در چه دوره ای میتونم باشم؟؟GCSE یا a_level??
  هزینه سالانه مدرسه شبانه روزی و زندگی در انگلیس چقدره؟
  و اینکه زیر ۱۸ سال در چه شرایطی بورسیه میدن و بورسیه زیر ۱۸ نیاز به ایلتس هم داره؟؟
  و اینکه من تا الان تمام نمراتم ۲۰ بوده و زبانم هم متوسطه و تا آخر نهم تا سطح b2 هستم.

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. دوره a-level برای سنین بالای 16 سال و نزدیک به دانشگاه هستش و دوره GCSE برای سن 15 سال. تحصیل زیر 18 سال بصورت شبانه روزی هستش و شامل حال بورسیه و تحصیل رایگان نمیشه و هزینه نسبتا بالایی هم داره.
   هزینه تحصیلی در مدارس خصوصی شبانه روزی که اصطلاحا (Boarding Fee) شامل هزینه تحصیل و هزینه ای زندگی در خوابگاه های مدارس است که بایستی به صورت کامل قبل از شروع هر ترم پرداخته شود. این مبلغ شامل خوابگاه، سه وعده غذای روزانه و هزینه تحصیل است که می تواند از ۲۰۰۰۰ پوند تا ۳۰۰۰۰ پوند در سال و بسته به مدرسه باشد.
   مدارس دولتی هم تنها به دانش آموزان انگلیسی و ساکن اتحادیه اروپا تحصیل رایگان ارائه میدن.

   پاسخ
 17. غزل نعمتی گفته:

  سلام خسته نباشید من الان ۱۴ سالم هست و دوست دارم که از مقطع دهم به بعدم رو در انگلیس بخونم.میخواستم ببینم میشه زیر ۱۸ سال بورسیه تحصیلی گرفت و چه شرایطی داره و اینکه نیاز به ایلتس هم داره؟؟
  و اگه من بخوام موقعی ک نهمم رو تموم کردم برم اونجا تو چه دوره ای میتونم باشم؟؟GCSE یا a_level??
  هزینه مدرسه شبانه روزی در سال چقدره؟؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. دوره a-level برای سنین بالای 16 سال و نزدیک به دانشگاه هستش و دوره GCSE برای سن 15 سال. تحصیل زیر 18 سال بصورت شبانه روزی هستش و شامل حال بورسیه و تحصیل رایگان نمیشه و هزینه نسبتا بالایی هم داره.
   هزینه تحصیلی در مدارس خصوصی شبانه روزی که اصطلاحا (Boarding Fee) شامل هزینه تحصیل و هزینه ای زندگی در خوابگاه های مدارس است که بایستی به صورت کامل قبل از شروع هر ترم پرداخته شود. این مبلغ شامل خوابگاه، سه وعده غذای روزانه و هزینه تحصیل است که می تواند از ۲۰۰۰۰ پوند تا ۳۰۰۰۰ پوند در سال و بسته به مدرسه باشد.
   مدارس دولتی هم تنها به دانش آموزان انگلیسی و ساکن اتحادیه اروپا تحصیل رایگان ارائه میدن.

   پاسخ
 18. غزل نعمتی گفته:

  سلام خسته نباشید
  من ۱۴ سالمه و میخوام ک از سال دهم برای تحصیل به انگلیس برم. برای گرفتن بورسیه تحصیلی زیر ۱۸ سال چه شرایطی نیاز داره و اینکه حتما باید آیلتس داشته باشم

  Rating: 5
  پاسخ
 19. ناشناس گفته:

  سلام من متولد انگلیس هستم اما در ایران زندگی می کنم .۲ فرزند دارم که هر دو پاسپورت انگلیسی دارند .در حال حاضر دختر ۱۹ ساله ام در کانادا است (۸ ماه) با ویزای تحصیل ی.
  او دوره ی ۸ ترم زبان را تمام کرده و یک ماه دیگه شروع به خواندن رشته ی دانشگاهی می کنه.
  رشته ی او فشن است .
  اگر دخترم بخواد پذیرش برای دانشگاه برای انگلیس را بگیرد هزینه هایدانشگاهی به چه صورت خواهد بود .
  از نظر حقوق شخصی چه مواردی به او تعلق میگیرد و اگر او ازدواج کند آیا همسر او میتواند وارد انگلستان شود؟؟؟؟ممنون از لطف شما.

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. هزینه تحصیل در انگلیس در صورتی که فرزنداتتان تابعیت و پاسپورت انگلیستان را داشته باشد بسیار کمتر از دانشجویان غیر انگلیسی خواهد بود.
   اگر دختر شما شهروند انگلستان باشد و ثابت کند توان مالی تامین هزینه های زندگی برای 2 نفر را داراست می تواند برای همسر غیر انگلیسی خود ویزای ازدواج و اقامت انگلستان را درخواست نماید.

   پاسخ
 20. Zahra گفته:

  سلام وقت بخیر من برای undergraduate میخوام اقدام کنم و توی شرایط اپلای نامه ای از معلم دبیرستان رو میخواست میشه راجبش توضیح بدین و بگید که چی داخلش بای نوشته بشه

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. موردی که فرمودید توضیه نامه هستش که باید توسط معلم دبیرستان پر بشه و نه شما و اینکه در نگارشش باید دثت بشه و با تحقیق باشه. برای کسب ازلاعات بیشتر با موسسه تماس بگیرین.

   پاسخ
 21. هانیه گفته:

  سلام من سال یازدهم و رشته تجربی ام.می خواستم بدونم می تونم برای گذاندن دوره A_LEVEL اقدام کنم؟بعد گذراندن دوره ها برای ورود به دانشگاه می تونم بورسیه بگیرم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. برای گذراندن دوره های A-LEVEL باید شرایطی از جمله نمره زبان مورد نیاز و سن مناسب و تمکن مالی لازم رو داشته باشید. برای بورسیه هم باید ابتدا وارد داشنگاه بشید و سطح علمی بالاتون رو ثابت کنید تا بتونید از دانشگاهتون در انگلستان بورسیه بگیرید.

   پاسخ
 22. بهنام گفته:

  سلام میخواستم بدونم اگر شخصی دارای تابعیت انگلستان باشد هزینه های تحصیل برای او چقدر کمتر میشود در دوره ی لیسانس ؟

  Rating: 4
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. هزینه ها برای شما عین هزینه شهروندان انگلیسی میشه و مبلغ قابل توجهی کاهش پیدا میکنه. البته بسته به دانشگاه این هزینه ها متفاوته. ولی در کل از هزینه تحصیل دانشجوهای بین المللی در انگلستان کمتر هستش.

   پاسخ
 23. saramarzban گفته:

  سلام و وقت به خیر
  سوالی داشتم از حضورتون درباره ویزای تحصیلی انگلستان، من دوتا پسر دارم که یکی مقطع متوسطه اول هست و دیگری سال سوم متوسطه دوم. امکان پذیرش تحصیلی برای هردو در مدارس انگلستان به صورت همزمان وجود دارد؟ و من و همسرم هم می توانیم به همراه فرزاندانمون به انگلستان بیایم و مقیم شویم؟ سطح زبان پسر بزرگم در حد آموزه های مدرسه هست آیا برای پذیرش در دبیرستان های انگلستان نیاز به مدرک زبان دارد؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. در صورتی که تمکن مالی لازم سفارت رو بتونین برای تحصیل دو فرزندتون در مدارس انگلستان نشون بدین میتونین براشون اقدام کنین. ویزای همراه یا گاردین تنها برای یکی از والدین امکان صدور داره و شرایط د مقطع مدارس به فرزندانتون اجازه به همراه بردن پدر و مادر رو باهم به انگلستان نمیده. هزینه تحصیل در مدارس انگلستان هم به دلیل شبانه روزی بودنشون برای هر فرزندتون سالی بین 8 تا 25 هزار پوند بسته به خدمات مدارس میرسه

   پاسخ
 24. ناشناس گفته:

  سلام من نوزده سالمه تیزهوشان خوندم و معدل دیپلمم 19.80 متولد انگلیس هستم و شناسنامه انگلیسی دارم 14 ساله ساکن ایرانم میخواستم بدونم برای تحصیل در انگلیس به خاطر شناسنامه ام شرایطم آسون تر نمیشه؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. انگلستان جزو کشورهایی است که از قاعده خون پیروی می کنند و تنها فرزندانی که یکی از والدینشان انگلیسی باشد اقامت اینکشور را اخذ می نمایند و در نتیجه داشتن شناسنامه انگلیسی حقی برای شما در کشور اترش ایجاد نخواهد نمود.

   پاسخ
 25. Ejvf گفته:

  سلام من متولد انگلیس هستم و شناسنامه انگلیسی هم دارم ولی ساکن ایرانم میخواستم بدونم برای تحصیل شرایطم آسون تر نمیشه؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. انگلستان جزو کشورهایی است که از قاعده خون پیروی می کنند و تنها فرزندانی که یکی از والدینشان انگلیسی باشد اقامت اینکشور را اخذ می نمایند و در نتیجه داشتن شناسنامه انگلیسی حقی برای شما در کشور اترش ایجاد نخواهد نمود.

   پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در دانشگاه های خارجی با توحه به میزان بالای درخواست بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان توسط متقاضیان در سراسر جهان، نیازمند داشتن شرایط ویژه علمی، مقالات ISI، رزومه تحصیلی قوی، مدرک زبان با نمره بالا و سایر شرایط مشابه می باشد. همچنین می بایست از استاد دانشگاهی در دانشگاه های کشور مورد نظر تاییدیه داشته باشید. فرم زیر را پر نموده و در صورت داشتن شرایط لازم، با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.
   https://malekpour.ir/فرم-درخواست-ارزیابی-اخذ-بورسیه

   پاسخ
 26. amin گفته:

  عرض سلام و احترام بنده ۱۷ سالمه و دوازدهم هستم می خواستم برای دانشگاه های کانادا بورس بگیرم رزومه من این است که مدال نقره در المپیاد شیمی تمامی سال ها معدلم بالای ۱۹ بوده و تافل ۸۰ دارم و نمرات زیست و شیمیم همیشه بالا بوده و شیمیم اکثرا ۲۰ بوده می خواستم بدونم که آیا می توانم برای رشته پزشکی در کانادا بورس بگیرم یا هرجای دیگر ولی اولویتم کانادا است!!؟

  Rating: 4
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز شما برای تحصیل پزشکی در اغلب دانشگاه های معتبر دنیا باید در آزمون ورودی دانشگاه پذیرفته شوید. بورسیه تحصیلی معمولا در این مقطع اعطا نمی شود ولی برخی از دانشجویان که در دانشگاه رزومه مناسبی نشان می دهند می توانند اسکالرشیپ دریافت کنند.

   پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام.
   برای دریافت مشاوره با آقای دکتر ملک پور در ابتدا باید با دفاتر تماس بگیرید و وقت مشاوره رزرو کنید.
   جهت کسب اطلاعات در این زمینه با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/
   در غیر این صورت می توانید سوالات خود را در لایو ایشان مطرح کنید یا در همینجا برای کارشناسان موسسه مطرح نمایید.

   پاسخ
 27. Aw گفته:

  سلام اگر کسی از دانشگاه های انگلیس فول فاند گرفته باشه باز هم باید تمکن مالی ارائه بده؟!!

  Rating: 4
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. شما باید نشان دهید که تا زمان دریافت فاند هزینه های زندگی خود را دارید و مدارک دریافت فول فاند را نیز ارائه دهید.

   پاسخ
 28. سمر گفته:

  با سلام. من 30 ساله با مدرک لیسانس و شاغل هستم. از طرف شرکتی که در آن مشغولِ به کار هستم , برای دوره های کوتاه مدت زبان(6 ماه) در انگلستان , میخواهم اقدام به گرفتن ویزا برای این دوره کنم.میخواستم بدونم آیا ویزا میدن برای این دوره های زبان یا نه.؟ تمام هزینه ها از طرف شرکت پرداخت میشود و مدارک تمکن مالی هم از طرفِ شرکت ارائه میشود.

  Rating: 4
  پاسخ
  • sahar bandalizadeh گفته:

   با سلام
   بله دوست عزیز امکان اقدام برای شما وجود دارد
   در صورت تمایل با ما تماس حاصل بفرمایید که شرایط شما از قبیل سطح زبان و… به طور دقیق بررسی شود

   پاسخ
 29. م.م گفته:

  سلام.من ۱۶ سالمه و پایه ی دهم.تا دوازدهم مدرک آیلس رو میگیرم.و در تیزهوشان درس میخونم.با توجه به مدرسه ام ک خاصه وتوانایی مالیشو هم دارم و اینکه بعد از دیپلم بخوام ب انگلیس برم‌آیا امکانش هست؟واسه ی پزشکی البته!

  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام. بله امکان پذیر است. ما با دانشگاه های برتر انگلیس همکاری داریم و می توانیم در تمامی مسیر اخذ پذیرش و اخذ ویزا شما را همراهی کنیم. توصیه می کنم با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند گردید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 30. Elissa گفته:

  سلام خسته نباشید من 15 سالمه و میخوام برای برای دانشگاه برم انگلیس معدلم بالای 19 و زبانمم تا قبل از 18 سالگیم تموم میشه.میتونم بلافاصله بعد از گرفتن دیپلم اقدام کنم؟چون میخوام از اول تا اخرشو در انگلستان تحصیل کنم. با تشکر

  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام و عرض ادب. با توجه به عدم اطلاع از شرایط مالی، رشته مورد نطر و سایر شرایط مورد نیاز شما برای تحصیل در انگلستان، پیشنهاد می شود جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با کارشناسان موسسه تماس حاصل نمائید.

   پاسخ
 31. Amirreza گفته:

  با عرض سلام خسته نباشید
  بنده ۲۰ساله هستم دانشجو ترم ۱کارشناسی حقوق هستم.اصالتا افغانی هستم و در ایران زندگی می کنم و اقامت دارم.میخاستم برای ادامه تحصیل به انگلستان برم شرایط چی هست و این که روند متفاوتی رو باید نسبت به بقیه افراد طی کنم؟
  ایا می تونم بورس بگیرم؟
  من در دانشگاه غیر انتفاعی مشغول به تحصیل هستم.ایا مدرک این دانشگاه برای انگلیس معتبر هست؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
 32. نگين گفته:

  سلام آقاي دكتر واقعا خسته نباشيد
  در رابطه با برنامه ي ويژه اي ك براي ما كنكوري هاي امسال مهيا كردين سوال دارم
  شما گفتين ك با تلاش هاتون شرايطي رو ب وجود آوردين ك تحصيل پيش پزشكي در دانشگاه هاي انگليس كم هزينه تر شده،ميخواستم بدونم هزينه ي خود پزشكي چطور؟

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 33. حسین گفته:

  سلام اقای ملک پور
  من دانش اموز کلاس نهم میباشم که معدلم 19.87 شده
  خواستم ببینم میتونم برای بورسیه در دبیرستان های انگلیس اقدام کنم؟

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و احترام برای دریافت بورسیه باید رزومه شما (مدرک زبان ، معدل و نمرات شما و مدارک تحصیلی شما و …) مورد بررسی قرار گیرد و نیاز به معدل بالای 19 و مدرک زبان بالا دارد . پیشنهاد میکنیم برای مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید .

   پاسخ
 34. sogand گفته:

  برای مقطع کارشناسی انگلیس به چه نمره ایلتسی نیاز هست؟کلا چطور باید برای بورسیه اقدام کنم؟لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
  • ghazaleh salehi گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما در حال حاضر اخذ بورسیه تحصیلی از ابتدا بسیار دشوار است بنابراین راه اخذ بورسیه برای شما این است که به طور عادی وارد دانشگاه مورد نظر شوید و پس از یک ترم تحصیل عالی و کسب معدل بسیار بالا درخواست وام، کمک هزینه یا بورسیه نمایید. پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر همکار ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 35. sogand گفته:

  سلام من میخوام برای مقطع کارشناسی انگلیس بورسیه بگیرم,چطور میتونم در رشته های پزشکی و داروسازی و علوم ازمایشگاهی بورس گرفت؟چه شرایطی داره؟میشه از ابتدا درس بورسیه گرفت؟ایا فرمی باید پر کرد؟به سفارت باید مراجعه کنیم؟

  پاسخ
  • ghazaleh salehi گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما در حال حاضر اخذ بورسیه تحصیلی از ابتدا بسیار دشوار است بنابراین راه اخذ بورسیه برای شما این است که به طور عادی وارد دانشگاه مورد نظر شوید و پس از یک ترم تحصیل عالی و کسب معدل بسیار بالا درخواست وام، کمک هزینه یا بورسیه نمایید. پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر همکار ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
  • ghazaleh salehi گفته:

   سلام بله ایشان می توانند اقدام نمایند . برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ی 021.49196000 تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 36. رادفر گفته:

  سلام وقتتون بخير دخترم متولد اذر ١٣٧٩ميباشد وامسال مبره دوازدهم ميتونه براي انگليس تحصيلي اقدام كنه كه هرچه زودتر مثلا سال دوازدهم را اونجا بگذرونه ممنون راهنمايي كنيد

  پاسخ
  • ghazaleh salehi گفته:

   با سلام و عرض ادب
   بله می توانند اقدام نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره ی 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 37. زینب گفته:

  سلام وقت بخیر
  من دختر مجرد ۳۶ ساله ام حدود ۹ سال سابقه کار در دانشگاه پیام نور دارم و لیسانس الهیات از دانشگاه تهران در سال ۸۵
  میخواستم ببینم امکان ادامه تحصیل در مقطع ارشد در رشته خودم در انگلستان رو دارم؟؟؟نمره ایلتس ۷/۵ هم دارم

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب. بزرگوار با توجه به سن شما متاسفانه شانستان در اخذ ویزای تحصیلی و پذیرش در انگلستان کم خواهد بود. هرچند باید اطلاعات جزیی تری داشته باشیم تا بتوان راهنمایی دقیق تری انجام داد. پیشنهاد میکنیم جهت بررسی گزینه ها و راه های دیگر جهت مهاجرت قانونی با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 38. Bardia گفته:

  سلام و عرض احترام
  من دانش آموز سال ۱۱ هستم(در سال تحصیلی پیش رو) که معدل ۱۰ برابر با ۱۹/۹۳ هستش(رشته ریاضی) زبان رو هم تا اواسط مهر ایلتس می گیرم می خواستم بدونم شرایط بورسیه دبیرستان که گفته شد هزینه های زندگی رو هم در بر می گیرد چطور هست برای ماه ژانویه

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با عرض سلام و ادب. دوست عزیز بورسیه ها عمدتاً به هزینه های تحصیل تعلق می گیرد و هزینه های زندگی توسط دانش آموز پرداخت خواهد شد. با این وجود باید اطلاعات جزیی تری از شما داشته باشیم تا بتوان راهنمایی دقیق تری در این زمینه انجام داد. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتر با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 39. چیمن گفته:

  یاسلام،من میخوام برای فرزند زیرر دوازده سالم ویزای گاردینن بکیرم،لطفا بگیدهزینه های کامل همراه ودانش اموز سالانه چقدرمیشه یعنیی همم هزینه خوابگاه وهزینه سرپرست دانش اموز

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با عرض سلام و احترام. بزرگوار بسته به نوع مدرسه و خوابگاه هزینه های شما متغیر خواهد بود. از این رو به جهت آنکه توضیح مسائل در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان تنها در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود، خواهشمندیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 40. محمدرضا گفته:

  سلام جناب دکتر ملکپور. من متولد شهریور78 هستم. دیپلم وپیش دانشگاهی دارم با معدل بالای 19.برای پزشکی یا داروسازی انگلیس مبتونید برام بورسیه بگیرید؟ لطفا راهنمایی کنید.

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما در حال حاضر اخذ بورسیه تحصیلی انگلستان از ابتدا بسیار دشوار است بنابراین راه اخذ بورسیه برای شما این است که به طور عادی وارد دانشگاه مورد نظر شوید و پس از یک ترم تحصیل عالی و کسب معدل بسیار بالا درخواست وام، کمک هزینه یا بورسیه نمایید. در صورت تمایل پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر همکار ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 41. Asal گفته:

  سلام، ممنون از سايت خوبتون.من دانش اموز سال دهم رشته ي رياضي هستم (١٥ساله). من تمايل به ورود به دانشگاه هاي انگليس دارم و علاقه و استعداد نيز در زمينه كامپيوتر دارم. ميخواستم بدونم كه در اين فرصت ٢ سال من چه كار هايي بايد انجام بدم و چه چيز هايي داشته باشم كه بتونم بورسيه بگيرم؟ اگر مشاوري دارين حضوري يا تلفني كه بتونه منو در اين زمينه راه نمايي كنه ممنون ميشم

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و احترام. دوست عزیز برای دریافت بورسیه باید رزومه شما مورد بررسی قرار گیرد تا شما را بتوان راهنمایی دقیق نمود. جهت کسب اطلاعات و مشاوره در این مورد می توانید با کارشناسان مجرب دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 42. BHR گفته:

  سلام وقت بخیر من دانش آموز سال دوم دبیرستان هستم و رشته ام ریاضی هست در مدرسه تیزهوشان معدل 19.70مدرک تحصیل موسیقی کلاسیک هم دارم و سازم پیانو حدود 8 سال کار میکنم. برادرم سال هشتم هست و پیانو مینوازه.میتونیم بقیه دبیرستان رو در اروپا (مد نظرمون بیشترآلمان یا اتریش هست) تحصیل کنیم و همراه با خونوادمون مقیم همون جا بشیم؟ایا نیازی به مدرک زبان هست یا در حد معمولی بلد باشیم کافیه؟

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب پرونده شما نیاز به اخذ وکیل متخصص در این امر داشته و اینگونه پرونده ها می بایست با راهنمایی شخص اقای ملک پور مشاوره گردد تا شرایط شما به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد. پیشنهاد میکنیم جهت اخذ مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 43. Amir گفته:

  سلام خدمت آقای ملک پور عزیز .من دانش آموز کلاس نهم هستم و تصمیم قطعی و ۱۰۰٪دارم که تجربی بخونم.یکی از آرزو هام اینه که توی لندن درس بخونم و پیشرفت کنم.معدل دوسال قبلم ۱۹.۸۷ هستش و سال نهمم هم کمتر از ۱۹.۵۰ نمیشه .شرایط مالی خوبی ندارم .خواستم ببینم میشه راهنماییم کنید که چجوری میشه برا تحصیل در انگلستان اقدام کرد؟!!!لطفا کمکم کنید

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب. دوست عزیز شما می توانید برای بورسیه تحصیلی اقدام کنید. با این وجود در حال حاضر اخذ بورسیه تحصیلی از ابتدا بسیار دشوار است بنابراین راه اخذ بورسیه برای شما این است که به طور عادی وارد دانشگاه مورد نظر شوید و پس از یک ترم تحصیل عالی و کسب معدل بسیار بالا درخواست وام، کمک هزینه یا بورسیه نمایید. پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر همکار ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
   • Amir گفته:

    با سلام و عرض ارادت .بازم سوال دیگه ای واسم پیش اومد.منظورتون درباره ی به طور عادی وارد دانشگاه بشیم چیه؟میشه یکم بیشتر توضیح بدید؟ممنون میشم

    پاسخ
    • P.Taghavi گفته:

     با سلام و احترام. دوست عزیز منظور این است که معمولاً برای پرداخت هزینۀ کمتر باید از دانشگاه درخواست بورسیه بفرمایید. از آنجایی که گرفتن بورسیه به خصوص در مقطع کارشناسی بسیار سخت می باشد از این رو پیشنهاد می کنیم که با پرداخت هزینه ترم اول پذیرش و ویزا بگیرید و پس از یک ترم تحصیل عالی و کسب معدل بسیار بالا درخواست وام، کمک هزینه یا بورسیه نمایید. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.

     پاسخ
 44. فاطمه گفته:

  با عرض سلام و ارادت…من متولد 78 ام و معدل دیپلم 19 ب بالا…تمایل ب تحصیل فیزیوتراپی دارم…یکم در مورد هزینه ها برای تحصیل خارج از ایران نگرانم …ممکن هست راهنماییم کنین…و اینکه ایلتس ندارم

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما. دوست بزرگوار هزینه تحصیل بسته به نوع داشگاه و مقطع مورد نظر و کشور مورد نظر تغییر خواهد کرد. در واقع باید رزومه شما توسط تیم ما بررسی گردد تا میزان شانس شما در کشورهای مختلف مورد سنجش قرار گیرد. بنابراین پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری در این زمینه با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 45. مجتبی داداشی تبار گفته:

  با سلام خدمت جناب دکتر ملک پور
  ممنون از این همه لطف و عنایت که به فرزندان ایران زمین دارید انشالله قدمهای خیرخواهانه شما قبول درگاه خداوند قرار بگیرد.من پسری دارم که متولد ۷۹ هست از دانش آموزان تیزهوشان بوده کلاس ۱۱ را در رشته تجربی تمام کرده در ایران و بدلیل شرایط سنی و ممنوالخروج شدن برای خدمت سربازی وقت برای پشت کنکور بودن نداشته خودم و پسرم به گرجستان مهاجرت کردیم آیا امکانش هست برای گذراندن کلاس ۱۲ ایشان را در یکی از مدارس رایگان یا نیمه رایگان در اتریش یا آلمان یا انگلستان ثبت نام کنم و ویزای تحصیلی بگیرم هزینه ها به چه صورت هست چون هرجایی که دیپلم بگیرد همانجا برای دانشکده دندانپزشکی ادامه تحصیل بدهد ممنون میشم پاسخ بدید .

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب. بزرگوار پرونده شما نیاز به اخذ وکیل متخصص در این امر داشته بنابراین باید شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد. پیشنهاد میکنیم جهت اخذ مشاوره با دفتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 46. حسن گفته:

  سلام دکتر ملک پور خسته نباشید.من دانش اموز پایه ی یازدهم انسانی هستم که دارم میرم دوازدهم امسال و معدل یازدهمم ۱۸است.میخواستم ببینم میتوانم در دبیرستان های انگلیس و سپس در دانشگاه های انگلیس تحصیل کنم؟وهزینه ی آن چقدر میباشد؟

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با عرض سلام. دوست گرامی بله این امکان برای شما وجود دارد. هزینه تحصیل به شرایط شما، دانشگاه و رشته انتخابی و ….. بستگی خواهد داشت. از این رو پیشنهاد میکنیم جهت بررسی و انتخاب مناسب ترین گزینه با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 47. محمد گفته:

  سلام، در رابطه با موارد مالی، ما 28 روز شهریه یکسال دانشگاه و مسکن و غیره را در حساب پس انداز نگه داشتیم و از بانک هم نامه تاییدیه می گیریم ولی می خواستم بدانم آیا آیا نشان دادن گردش حساب شرکت و سند های ملکی ترجمه شده هم خوب است که به همراه اسناد ارائه شود؟ یا بهتر است چیزی جز حساب بانکی که مبلغ مورد نظر در آن هست، ارائه نشود. ممنون میشوم که پاسخ سریع دهید. باتشکر

  پاسخ
  • pejman taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم، خواهشمندیم جهت پاسخگویی در این باب با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید و یا با شماره 021-49076 تماس بگیرید.

   پاسخ
 48. نرجس گفته:

  سلام و عرض ادب,من ۲۶ساله هستم,ومتاهل,همسرم ۳۲ساله,من لیسانس علوم سیاسی ازدانشگاه دولتی بامعدل ۱۸دارم و لیسانس حقوق ازپیام نور بامعدل حدودا۱۷,سطح زبان خودم متوسط هست و برای ایلتس میتونم راحت امتحان بدم,همسرم قبلاهندبوده و تسلط کامل به زبان انگلیسی داره,قصدمهاجرت به کشور کانادا رو داریم,که ازطریق تحصیل اقدام کنیم.چه راهی برای ما بهتر است؟که من بتونم درس بخونم و همسرم کار کنه.والبته هزینه هابه چه صورت است؟؟ممنون ازراهنماییتون

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   
با سلام و عرض ادب و احترام به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید
   و یا با شماره 021-49076 تماس بگیرید.   پاسخ
 49. جواد گفته:

  سلام.جناب ملک پور من یه راهنمایی ازتون میخوام.من متولد۷۲هستم مدرک کاردانی برق.دانشجوی کارشناسی.۲ترم دیگه ایشالا دارم تا ایلس.راستش هم سنم یکم زیاده هم مدرکم بالانیست.هم نمراتم.واقعا نمیدونم باید چیکار کنم.شدیدا هم دلم میخواد تو دانشگاهای انگلیس درس بخونم و از این طریق بتونم اونجا بمونم واسه کار و زندگی.حالا شما چی پیشنهاد میکنین؟اصلا به نظرتون وقت و انرژی گذاشتن درسته واسه این کار؟

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 50. mahla_kzm گفته:

  سلام خسته نباشيد من معدل ديپلم ١٣ و معدل ليسانس ١٤ در رشته ي ژنتيك را دارم ٢٣ساله هستم و ميخواهم همراه برادر ١٢ سالم اقدام به مهاجرت به انگلستان كنم آيا شانسي براي تحصيل در رشته پزشكي يا دارو سازي دارم؟ ويا اينكه شرايطي براي ادامه رشته ي خودم براي ارشد (ژنتيك پزشكي) براي من وجود دارد؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 51. سپهر گفته:

  سلام، وقتتون بخير
  بنده با ٣٤ سال سن مدرك مهندسي مكانيك با ٦ سال سابقه مديريتي دارم.
  متقاضي ادامه تحصيل در رشته MBA در كشور انگلستان هستم،
  با توجه به اينكه مدرك آيلتس با نمره ٧ نيز دارم و از لحاظ مالي توانايي پرداخت هزينه 30000£ يراي دوره ارشد در انگليس رو دارا ميباشم، از خدمتتون خواهش ميكنم در مورد پروسه اخذ ويزا بعد از گرفتن پذيرش از دانشگاه راهنماييم كنيد.
  پيشاپيش سپاسگزارم.

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب بله شرایط شما تا حدودی مناسب است جهت مشاوره در این مورد با کارشناسان ما تماس بگیرید.

   پاسخ
 52. موسوی گفته:

  سلام خسته نباشید لطفا پاسخ دهید بنده میخواهم امسال تعیین رشته کنم و بعد از آن دانشگاه دولتی و بعد در دانشگاه انگلستان در مقطع فوق لیسانس درس بخونم رشته ریاضی بهتره یا فنی حرفه ای کدومشو بهتر قبول میکنن درسمم عالیه و شبانه روز کتاب دستمه ممنون بابت کمکتون

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 53. امیرحسین گفته:

  با سلام من معدل دیپلم خیلی پایینی دارم (12) می خواستم بدونم برای بورس تحصیلی در رشته مکانیک شانسی دارم یا نه؟

  پاسخ
 54. REZA گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید من ۱۹ ساله هستم و میخوام در اروپا مدرک لیسانس خودم رو بگیرم. هزینه تحصیلی در حدود سالی ۱۰ میلیون تومان رو میتونم جور کنم. کدوم یک از کشور های اروپایی رو برای من توصیه میکنید؟ لطفا اسم دانشگاه با کالج رو هم بگید. برای من بسیار مهم هست چون هر لحظه هم که میگذره از نظر زمانی به ضرر من خواهد بود. با تشکر

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب دوست گرامی این مبلغ جهت تحصیل در انگلستان کافی نبوده و باید حداقل 30.000 پوند داشته باشید .

   پاسخ
 55. محمد تيموري گفته:

  سلام و عرض ادب .بنده ٢٦ سال و متاهل و همسر بنده هم ٢٦ ساله ميباشند هر دو مدرك كارشناسي ارشد حسابداري داريم از دانشگاه دولتي بنده ٥ سال هم سابقه كار حسابرسي دارم ولي متاسفانه مدرك زبان نداريم سوالي كه دارم:
  ١-ايا امكان اين هست اول دوره زبان در كشور انگلستان بگذرونيم بعد وارد دانشگاه بشيم؟
  ٢- چه مدت پروسه ما طول ميكشه تا بتونيم براي دوره زبان وارد كشور انگلستان بشيم؟
  ٣-شانس رفتن به دانشگاههاي معتبر در زمينه مالي را داريم؟
  ٤- بعد از گذروندن دوره زبان چه مدت بعد ميتونيم وارد دانشگاه بشيم
  ممنون از پاسختون

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام دوره های زبان به علت محدودیت سنی امکان ندارد اما میتوانید پس از اخذ مدرک ielts برای تحصیل اقدام نمایید.پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 56. آزیتا گفته:

  سلام،آیا امکان گرفتن ویزای دانش آموزی،برای پسر ۶/۵ ساله ام و حضورش در دوره ی تحصیلی سال جاری ،در این مدت باقیمانده تا سپتامبر وجود دارد؟

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و احترام. بله امکان تحصیل وجود دارد. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب در صورت اخذ مدرک ielts بالای 6 و در نظر داشتن شرایط سنی بله امکان تحصیل در مقالع لیسانس و فوق لیسانس وجود دارد.

   پاسخ
 57. شهرزاد گفته:

  سلام.میخواستم بدونم این واقعیته که یک خانواده انگلیسی میتونن تو رو برای زمان تحصیلت در خونشون نگه دارن؟
  اگ همچین چیزی هست محدودیت سنی دارن؟
  ایا کشور دیگه ای هست ک چنین کاریو بکنه؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام این شرایط مختص افراد زیر 18 سال است که تحت عنوان homestay میباشد که یکسری از کالج ها در انگلستان این شرایط را دارند اگر تمایل دارید باید با تیم ما مشاوره نموده تا برای شما برای تحصیل در کالج ها homestay را هماهنگ نمایند.

   پاسخ
 58. نسرین گفته:

  با عرض سلام و احترام. آیا برای گرفتن پذیرش در مقطع دکتری در انگلستان محدودیت سنی وجود دارد؟ این محدودیت حداکثر تا چه سنی است؟

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. به طور معمول برای تحصیل دکترا شرط سنی خاصی وجود ندارد اما نیاز است برای افزایش شانس ویزا شرایط سنی متقاضی مورد بررسی قرار گیرد. در این زمینه می توانید با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 59. Alis گفته:

  در صورت دریافت اقامت انگلستان و قصد ادامه تحصیل در آنجا آیا مهم است که مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه های مورد تایید ایران گرفته باشم؟

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. مدارک تحصیلی شما باید مورد ارزیابی قرار گیرد. برای بررسی مدارک و اخذ اطلاعات در این خصوص می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 60. ناشناس گفته:

  سلام من ۱۸ سال دارم..معدل خوبی ندارم ۱۶ و خورده ای..میتونم با مدرک دیپلم اقدام کنم برای مهاجرت؟ با چه هزینه ای؟

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. بله با مدرک دیپلم امکان تحصیل برای شما وجود دارد که بسته به نوع دانشگاه یا کالج هزینه ها متفاوت است. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. در حال حاضر ویزای گاردین صادر نشده و ویزای توریستی جایگزین ویزای گاردین می باشد. برای اخذ اطلاعات می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
   • مهدی گفته:

    سلام من مدرک اهنگسازی کلاسیک دارم که مورد تایید یک انجمن بین المللی در امریکا هستش!

    در ایران دوره دیدم
    میخاستپ بدونم تحصیل در مقطع کارشناسی موسیقی د انگلیس چه شرایطی داره از نظر هزینه

    Rating: 5
    پاسخ
 61. Narges گفته:

  سلام ببخشید من یک دبیرستان هنری در انگلستان پیدا کردم و برای دوازدهم پذیرش می گیرد ولی برای گرفتن ویزای tire visa child تا ۱۷ سال قبول می کنند و چون دبیرستان می خوام برم باید برای این ویزا اقدام کنم دیگه (؟) بعد من چون یک سال دیرتر شروع کردم واسه دوازدهم می شوم ۱۸ سال بعد دقیقا چجوریه می تونم ویزای‌ دیگه ای‌ بگیرم سا شرایط دیگه ای هست ؟مرسی

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و احترام. با توجه به وجود نکات فراوان در امر اخذ ویزا پیشنهاد می کنیم در این زمینه با وکیل ارتباط بگیرید. می توانید با دفتر مرکزی ما در وین تماس حاصل نمایید.

   پاسخ
 62. M K گفته:

  با سلام
  من مدرک لیسانس مکانیک سیالات از دانشگاه ازاد با معدل ۱۳ و ارشد از دانشگاه غیرانتفاعی با معدل ۱۵ و معدل دیپلم ۱۲ هست ایلتس ۷ و ۳۳ سال سن دارم برای ارشد مجدد در انگلستان شانسی دارم؟
  از لحاظ سنی شانسی دارم؟
  با تشکر

  پاسخ
 63. ناشناس گفته:

  ضمن عرض سلام و ادب و احترام خدمت استاد ملک پور عزیز . من در مقطع کاردانی در دانشگاه فنی حرفه ای دولتی و روزنه تحصیل کرده م و در مقطع کارشناسی در دانشگاه علمی کاربردی در تهران درس خوندم. رشته ام نرم افزار گرایش برنامه نویسی هست و توی کارم سابقه کار مفیدی دارم . کما اینکه خیلی از دوره های تخصصی رو در آموزشکده های خصوصی گذروندم . میخوام ببینم با توجه به دانشگاه مقطع کارشناسی، امکان دریافت ویزای کار رو دارم؟ و سوال دومم اینه که امکانش هست که بتونم ویزای کار بگیرم ولی شرکت ها با توجه به نامعتبر بودن مدرک کارشناسی بهم کار ندهند؟ خیلی ممنون از شما

  پاسخ
 64. mie editor2 گفته:

  سلام و عرض ارادت. به طور معمول تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری در کشور انگلیس دشواری هایی دارد و به کارفرما در این کشور نیاز است. پیش از اتمام ویزای تحصیلی در جستجوی کار باشید تا پس از اتمام ویزا مجبور به ترک کشور و درخواست ویزای مجدد نباشید. برای اخذ اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما تماس بگیرید.

  پاسخ
 65. mie editor2 گفته:

  سلام وقتتون بخیر.من تصمیم دارم برای فوق لیسانس انگلیس اقدام کنم رشته تحصیلیم صنایع غذایی و سابقه کار مرتبط هم دارم ۲۹ سالمه .ایا بعد از تموم شدن دوره ارشد میتونم اقامت انگلیس بگیرم.معمولا چه شرایطی داره؟ چند درصد امکان اقامت گرفتن هست

  پاسخ
 66. محسن گفته:

  با سلام و متشکر از خدمات عالیتون.میخاستم بیام مدرک زبان بگیرم انگلیس و زبانمو خوب کنم .لطفا راهکار بدید.محسن.۳۰ساله.لیسانس کامپیوتر مجرد.فقط میخام زبان انگلیسیمو تا سطح تاپ ببرم بالا.مرسی راهنمایی کنید

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   امکان تحصیل زبان انگلیسی در بعضی از کشور های دنیا وجود دارد . لطف نمایید کشور مورد نظر و شرایط کامل خود را در اینجا ذکر یا با دفاتر ما تماس حاصل نمایید . با تشکر

   پاسخ
 67. فرهنگ گفته:

  با سلام
  من متولد سال ۶۸ هستم و میخوام برای تحصیل در مقطع کارشناسی به انگلستان برم
  ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   جهت تحصیل در کشور انگلیس نیاز داریم که تمامی شرایط شما را داشته باشیم تا بتوانیم راهنمایی بهتر را ارائه دهیم . شما میتوانید شرایط خود را در اینجا اعلام یا با دفاتر ما تماس حاصل نمایید .

   پاسخ
 68. مشاور حقوقی گفته:

  شرایط مختلفی برای دوره های ذکر شده وجود دارد که باید به طور کامل بررسی گردد . به طور مثال سن شما میزان سطح زبان شما و … شما میتوانید اطلاعات ذکر شده را در اینجا ارسال یا با تلفن های دفاتر ما تماس حاصل نمایید .

  پاسخ
 69. علیرضا هادیان گفته:

  سلام من علیرضا هادیان هستم.دانشجوی کارشناسی حسابداری دانشگاه اصفهان.من میخواستم برای دوره های ACCA در دانشگاه south wales آپلای کنم، اما این دوره ها پارت تایم هستش.میخواستم ببینم امکان گرفتن ویزا هستش یا نه؟ این دورها ۳سال طول میکشه.و در هر ترم دو درس یا بیشتر میشه انتخاب کرد.ازتون خواهش میکنم کمکم کنید.

  پاسخ
Rating: 5