تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم

تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم  و شرایط 2018 تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم ، قوانین مربوط به تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم چیست ، آیا می خواهید تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم داشته باشید ؟ شرایط تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم چگونه است ؟ چه کسانی می توانند برای تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم اقدام نمایند ؟ آیا تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم امکانپذیر می باشد ؟ برای تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم چه اقداماتی لازم است که انجام داد ؟ را هکارهای چگونگی تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم به چه صورت می باشد ؟ موسسه مشاوره ای MIE  ( همکار موسسه حقوقی ملک پور ) در خصوص شرایط تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم مقاله ای را به نگارش درآورده است لذا اگر شما عزیزان در خصوص تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم سوال و ابهامی دارید همواره می توانید با موسسه مشاوره ای MIE  ( همکار موسسه حقوقی ملک پور ) تماس حاصل نموده و به صورت تلفنی و رایگان در خصوص تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم تخصصی ترین مشاوره ها را دریافت نمایید و بهترین و مهمترین راهکارهای مهاجرت تحصیلی به استرالیا از جمله تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم را انتخاب نمایید .

تحصیلات مقطع کارشناسی

نحوه سازماندهی دوره های کارشناسی و تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم مبتنی بر نحوه سازماندهی سیستم دانشگاهی در بریتانیا است. دانشگاه های استرالیا برخی از انواع دیگر دوره های کارشناسی ( یعنی مدرک مقدماتی ) که انگلستان وجود دارد را ارائه نمی دهند ، اما به طور کلی این دو سیستم دانشگاهی بسیار مشابه هستند .

یکی از عواملی که تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم و  نظام آموزشی استرالیا را از سیستم های آموزشی در اکثر کشورهای دیگر جدا می کند ، به عنوان چارچوب صلاحیت استرالیا (AQF  ) شناخته شده می شود . این چارچوب در تمام مقاطع آموزشی کشور استرالیا اعمال می شود ، اما به ویژه در سطح  متوسطه ( دبیرستان ) و دانشگاه ( مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ) تمرکز دارد . طبق این چارچوب سیستم آموزشی به سطوح مختلفی تقسیم می شود که براساس سطح تحصیلی دانشجویان می باشد . این سیستم به اندازه کافی ساده و انعطاف پذیر است و دانشجویان بین المللی می توانند به راحتی تحصیل کنند .

در خصوص تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم لازم به ذکر است که بخاطر اینکه تحصیل در ایران تا مقطع دیپلم ۱۱ ساله است لذا افرادی که قصد تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم را دارند و می خواهند در مقطع کارشناسی ادامه تحصیل دهند باید الزاما یک دوره ی یک ساله ی foundation  را در استرالیا گذارنده تا مدرک دیپلم آنها معادل ۱۲ سال محسوب شود .

چارچوب تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم و کالج و دانشگاه شامل ده سطح مختلف است . ۷ سطح اول AQF مربوط به مقطع کارشناسی ارایه می شود و سطح ۸ مربوط به تحصیلات بین مقطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی است و سطوح ۹ و ۱۰ در مختص تحصیلات تکمیلی است . بخش تحصیلات تکمیلی در سطح  ۸ ، سطح ۹ و سطح  ۱۰ را در اینجا بررسی می کنیم .

مدرک سطح ۱ تا ۴

این سطوح در رابطه با تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم و مربوط به مقاطع آموزشی مقدماتی هستند . دریافت این مدارک بین ۶ ماه تا یک سال طول می کشد ، اما شما بسته به هدف تحصیلی خود می توانید زمان بیشتر یا کمتری صرف کنید . دو سطح اول این مدارک مشابه مدارکی است که در سایر کشورها برای شغل هایی مانند موقعیت های اداری و سایر موقعیت هایی که در آنها سطح آموزش رسمی اندک است ، اعطا می شود . سطوح ۳ و ۴ شبیه مدارک حرفه ای است که در دانشکده بازرگانی اعطا می شود و شامل دوره های تخصصی تر مانند جوشکاری ، ماشین آلات و مهارت های اساسی IT می شود . همچنین در آمادگی دانشجویان برای تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم و تحصیلات تکمیلی تاثیرگذار است .

دیپلم ( سطح ۵ )

این سطح دیپلم باز هم برای کسانی که هدف تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم را دارند به این صورت است که سطح دیپلم یک مرحله بالاتر از سطح ۴ است و به دانشجویان در اکتساب دانش شناختی و فنی پیشرفته در زمینه های خاص کمک می کند . دریافت دیپلم معمولاً حدود دو سال طول می کشد و معمولاً  در زمینه های تخصصی می باشد .

دیپلم پیشرفته ، مدرک فوق دیپلم ( سطح ۶ )

مدرک فوق دیپلم یا دیپلم پیشرفته بین ۲ تا ۳ سال طول می کشد و اگر دانشجو تصمیم داشته باشد که تحصیلات در استرالیا با مدرک دیپلم در مقطع کارشناسی را ادامه دهد ، حدود ۳ تا ۴ ترم از دروس کارشناسی را شامل می شود . دیپلم پیشرفته به کسانی که در رشته های فنی و حرفه ای تحصیل می کنند ، اعطا می شود ؛ مدرک فوق دیپلم به کسانی که در رشته های تحصیلی علمی تر اعطا می شود . مدرک دیپلم پیشرفته یا فوق دیپلم در روند اشتغال در استرالیا یا کشور مبدا شما بسیار تاثیرگذار است .

مدرک کارشناسی ( سطح  ۷)

این مدرک مشابه « مدرک کارشناسی » در سراسر جهان است . و برای افرادی که می خواهند تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم داشته باشند ارزشمند خواهد بود .

در استرالیا ، میانگین ​​مدت زمان لازم برای اخذ مدرک کارشناسی ۳ تا ۴ سال ، بسته به نوع دانشگاه و هدف تحصیلی شما است . بیشتر رشته هایی که شامل پژوهش می شود ، معمولاً چهار سال طول می کشد .

در اینجا فهرستی از رشته ها برای تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم در مقطع لیسانس ارائه شده است .

 • انسان شناسی و باستان شناسی
 • تاریخ کلاسیک
 • علوم اجتماعی ( جامعه شناسی ، روانشناسی و غیره )
 • علوم کامپیوتر
 • بازرگانی ( اقتصاد، مدیریت )
 • حقوق
 • رشته های پزشکی / رشته های پیش پزشکی
 • موسیقی و هنر
 • فلسفه و دیگر رشته های مشابه
 • انگلیسی ( ادبیات و غیره )
 • الهیات و مذهب
 • رشته های STEM ( علوم ( علوم زمین ، زیست شناسی ، شیمی ) ، فناوری ، مهندسی و ریاضیات )

 

سطح ۸ – مدرک کارشناسی

در تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم به این صورت است که سطح ۸ به مدرک کارشناسی و مدرک تحصیلات تکمیلی تقسیم می شود . مدرک کارشناسی به دو روش حاصل می شود : اگر مدرک کارشناسی خود را در مدت سه سال به اتمام برسانید ، می توانید با ادامه تحصیل به مدت یک سال بیشتر و انجام پژوهش در زمینه های خاص ، مدرک کارشناسی بگیرید . همچنین در بقحث تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم شایان ذکر است که همچنین می توانید در صورت فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی چهار ساله ، مدرک کارشناسی بگیرید . هرگونه شرایط بیشتر (پایان نامه، پروژه های تحقیقاتی و غیره) مورد نیاز برای اخذ مدرک کارشناسی توسط دانشگاه محل تحصیل و با توجه به رشته تحصیلی شما تعیین می شود.

می توانید اطلاعات بیشتری در وب سایت AQF کسب کنید . در وب سایت AQF جزئیات بسیار بیشتری ارائه شده است و به شما در درک سیستم آموزشی استرالیا کمک می کند.

اگر قصد دارید به عنوان دانشجوی بین المللی تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم در مقطع کارشناسی داشته باشید ، می توانید به وب سایت های زیر مراجعه کنید که در یافتن دانشگاه های معتبر استرالیا به شما کمک می کنند.

دانشگاه های استرالیا توسط شبکه آموزشی استرالیا

هیئت بین المللی کالج

در پایان مقاله تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم می توان بیان نمود که شرایط تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم هموار می باشد و موسسه مشاوره ای MIE  ( همکار موسسه حقوقی ملک پور ) در خصوص تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم می تواند به همه شما عزیزان راهنمایی کامل را ارائه نماید ، لذا اگر در خصوص تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم هرگونه سوالی داشتید میتوانید با موسسه مشاوره ای MIE ( همکار موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران ) تماس حاصل نموده و به صورت تلفنی و رایگان در خصوص تحصیل در استرالیا با مدرک دیپلم تخصصی ترین مشاوره ها را دیافت نمایید .

v\:* {behavior:url(#default#VML);}
o\:* {behavior:url(#default#VML);}
w\:* {behavior:url(#default#VML);}
.shape {behavior:url(#default#VML);}

Normal
۰
false

false
false
false

EN-US
X-NONE
AR-SA

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:”Table Normal”;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-parent:””;
mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt;
mso-para-margin-top:0in;
mso-para-margin-right:0in;
mso-para-margin-bottom:10.0pt;
mso-para-margin-left:0in;
line-height:115%;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:11.0pt;
font-family:”Calibri”,sans-serif;
mso-ascii-font-family:Calibri;
mso-ascii-theme-font:minor-latin;
mso-hansi-font-family:Calibri;
mso-hansi-theme-font:minor-latin;
mso-bidi-font-family:Arial;
mso-bidi-theme-font:minor-bidi;}

5 پاسخ
 1. بیتا گفته:

  سلام خسته نباشید ببخشید میخواستم بدونم برای ادامه تحصیل در استرالیا فاصله زمانی بین سال اخذ مدرک قبلی در ایران و شروع تحصیل در استرالیا چه مدت باید باشه ، باید پیوسته باشه یا خیر؟ درضمن آیا مقطع سنیه مشخصی پذیرفته میشن یا خیر شرایط سنی نداره، ممنون از راهنماییتون

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض احترام. تحصیل در این کشور شرایط سنی دارد و در صورت افزایش فاصله تحصیلی شانس اخذ ویزای تحصیلی کاهش می یابد. برای بررسی شرایط خود پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 2. مهدی سلطانشاه گفته:

  با سلام درود فراوان به شما…
  من دیپلم کامپیوتر دارم می خواستم برای ادامه تحصیل در رشته علوم کامپیوتر در استرالیا بدم
  می خواستم منو راهنمایی کنید که اولا هزینه سفر ، اقامت و ثبت نام شهریه دانشگاه چقدر می شه؟؟؟
  آیا در هین تحصیل می تونم کاری داشته باشم تا منبع درامد باشه؟
  آیا بعد اتمام تحصیل اقامت دائم استرالیا می تونم داشته باشم؟

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   https://t.me/joinchat/AAAAADuuKeznpNM7t6fyVQ
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   https://goo.gl/YSG82A
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ
 3. علی گفته:

  سلام جناب ملک پور با تشکر از زحمات شما
  رشته ای که من در اون درس خوندم کارشناسی بیهوشی هست.
  حرف های زیاد به گوشم خورده که مدرک مارو در خارج از کشور قبول ندارند و اجازه کار در خارج کشور با این مدرک نداریم. ولی از یه جایی شنیدم که میگفت در استرالیا یا نیوزلند میشه به عنوان دیپلمه بیهوشی کار کرد. از شما می خوام در صورت امکان در مورد صحت این شنیده ها یا چگونگی شرایط کار این بچه ها در خارج کشور به ما مشاوره بدید. با تشکر

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.