تحصیل آلمان بهتر است یا اتریش

تحصیل آلمان بهتر است یا اتریش

 

تحصیل آلمان بهتر است یا اتریش و در سال ۲۰۱۸ کدامیک از راههای تحصیل در اتریش و یا تحصیل در آلمان از نظر اخذ پذیرش و اخذ ویزا بهتر است ، تحصیل در اروپا و کشورهای پرطرفدار ، واقعا برای ادامه تحصیل آلمان بهتر است یا اتریش ؟ این سوالی است که اکثر دانشجویان پیش از هر اقدام در مورد آن تحقیق می کنند ، ما هم برای جواب این سوال که تحصیل آلمان بهتر است یا اتریش برای شما عزیزان مطالبی مفید را گردآوری کرده و با بررسی های متفاوت در باب تحصیل و اقامت به جواب این سوال که تحصیل آلمان بهتر است یا اتریش در ادامه خواهید خواند ، البته برای هر شخصی بنا به نوع درخواست و علایق شخصی شاید انتخاب متفاوتی صورت پذیرد .

توضیحات اقای ملک پور (دانشجوی دکترا رشته حقوق در دانشگاه ملی وین اتریش ) در باب تحصیل در آلمان و اتریش

audio تحصیل آلمان بهتر است یا اتریش
audio تحصیل آلمان بهتر است یا اتریش
audio تحصیل آلمان بهتر است یا اتریش

 

اگر میل به مهاجرت دارید و می خواهید رمز ورود را از طریق تحصیل در کشورهای اروپایی آلمان و یا اتریش ایجاد نمائید ، این یک امر کاملا حقوقی است و نیاز به دانش و تجربه یک مشاور و کارشناس حقوق بین الملل دارید ، موسسه حقوقی ملک پور با کادری متشکل از وکلا و مشاورین حقوق بین الملل آماده ارائه مشاوره در تهران و شهرستانها به شما عزیزان می باشد .

طبق سیستم های آموزشی در اکثر کشورهای اروپایی و توافقات انجام شده به منظور یکپارچه سازی و استفاده از دانش و مدرک صادره از یک کشور اروپایی که آن مدرک در سایر کشورهای اروپایی به صورت یکسان ارزشیابی شود و همچنین مزایایی نیز از قبیل تحصیل رایگان و یا پرداخت شهریه ای فوق العاده پایین برای اتباع اتحادیه اروپا در اکثر کشورهای اروپایی ایجاد گردیده است ، حال سوالی که وجود دارد این است که آیا اتباع خارج از اتحادیه اروپا نیز می توانند به تحصیل رایگان در اروپا مشغول باشند و مشخصا در مورد کشورهایی که امکان تحصیل رایگان را برای اتباع خارج از اتحادیه اروپا فراهم ساخته اند چه می دانید ؟ ما در ادامه این مقاله در مورد کشورهایی که می توان در آن ها تحصیل رایگان داشت و یا مشخصا در مورد تحصیل آلمان بهتر است یا اتریش با شما سخن می گوییم و همچنین در شرایط قبل از اقدام و حین تحصیل و بعد از تحصیل شرایط را بررسی می نمائیم .

یکی از موارد بسیار مهم در ارتباط با تحصیل در آلمان و اتریش جمع آوری و ارائه مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشورهاست و همچنین بنا به رایگان و کم هزینه بودنشان درخواست برای تحصیل در کشورهای آلمانی زبان بسیار بالاست و این موضوع باعث گردیده تا پروسه انجام ویزای تحصیلی این دو کشور در حال حاضر با تاخیر صورت گیرد .

دانشجویان ایرانی برای تحصیل رایگان در آلمان و اتریش نیازمند چه شرایط و مدارکی هستند ؟ در پاسخ این سوال مناسب دیدیم شرایط ورود به هر مقطع را به صورت جداگانه مورد بررسی قرار دهیم .

در مقطع لیسانس : در اکثر کشورها با داشتن دیپلم دوازده ساله و دانش و یا مدرک زبان می توان برای مقطع لیسانس از دانشگاه پذیرش گرفت ، اما شرایط پذیرش و تحصیل رایگان در آلمان و اتریش متفاوت از بقیه کشورهاست ، دانشجویان علاقه مند به تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه های آلمان و اتریش می بابیست شرایط ویژه ای داشته باشند ، می بایست در دانشگاه ها پذیرفته شده باشند ، حال اینکه قبولی در چه نوع رشته ای مورد نیاز است در ادامه خواهید خواند .

دانشجویان برای ورود به دانشگاه های رایگان آلمان و اتریش در مقطع لیسانس می بایست در ایران در دانشگاه های دولتی روزانه و یا شبانه پذیرفته شوند تا بتوانند در دانشگاه آلمان ادامه تحصیل دهند ، باید بدانید فقط در همان رشته ای که در ایران قبول شده اید می توانید در آلمان نیز درخواست پذیرش دهید و همچنین مدرک زبان آلمانی B1 را نیز می بایست برای پذیرش ارائه دهید و اما مزیتی که اتریش نسبت به آلمان دارد ارائه همین مدرک زبان است ، کشور اتریش برای پذیرش و حتی ویزا از شما مدرک زبان نمی خواهد و شما می توانید در مقطع لیسانس بدون مدرک زبان پذیرفته شوید ، دانشجویان می توانند پس از ثبت نام و ورود در انریش طی مدت ۲ ساله به سطح زبان مطلوب برای ورود به مقطع لیسانس در حد B1 آلمانی برسند ، اما نکته ی بسیار مهم در پذیرش مقطع لیسانس در اتریش این است که دانشگاه های معتبر دولتی اتریش از شما برای پذیرش ممکن است اشتغال به تحصیل بخواهند و می توان گفت اگر می خواهید شانس پذیرشتان در دانشگاه های دولتی اتریش در مقطع لیسانس بالا رود حداقل یکسال در دانشگاه ایران ادامه تحصیل دهید ، دانشجویان سایر دانشگاه های ایران نیز نظیر آزاد ، پیام نور ، علمی کاربردی که در حال تحصیل هستند نیز می توانند درخواست پذیرش دهند اما درصد پذیرش آنها به مراتب خیلی پایین تر از دانشگاه های دولتی می باشد .

در مقطع فوق لیسانس : در این مقطع شما می توانید با ارائه دیپلم و مدرک کارشناسی در دانشگاه های آلمان و اتریش پذیرش شوید ، همانند مقطع لیسانس مدرک زبان در آلمان مورد نیاز است و در اتریش خیر ، اما در آلمان در مقطع فوق لیسانس می توانید هم به زبان انگلیسی و هم آلمانی ادامه تحصیل دهید و امکان پذیرش شما با ارائه حداقل B1 آلمانی و یا آیلتس آکادمیک ۶٫۵ امکان پذیر می باشد ، اما دانشجویانی که می خواهند در اتریش در مقطع فوق لیسانس پذیرفته شوند بهتر است همانند لیساانس در دانشگاه های ایران در حال تحصیل باشند و اگر به ترتیب بگوئیم شانس پذیرش در دانشگاه های دولتی و بعد آزاد یا غیر انتفاعی و یا پیام نور کنکوری و بعد پیام نور فراگیر ، علمی کاربردی به همین مراتب شانستان بالاست .

در مقطع دکترا : دانشجویان می دانند که پذیرش در این مقطع متفاوت بوده و نسبتا سخت تر است در بسیاری از رشته ها نظیر مهندسی ها نیاز است که دانشجویان خود با یک استاد راهنما ارتباط ایجاد نمایند و در رشته ها ی دیگر امکان پذیرش از سوی دانشگاه امکان پذیر است و هرچقدر سابقه پژوهشی و مقالات معتبری داشته باشید شانس پذیرش بالاتر می رود ، ارائه مدرک زبان در آلمان اجباری است  و نیاز به آیلتس آکادمیک ۷ و یا B2 آلمانی است .

حال با شرایطی که خواندید تا حدی آشنا به شرایط تحصیل در این دو کشور در مقاطع مختلف دانشگاهی شده اید ، حال برای بررسی بهتر به مقایسه شرایط حین تحصیل و بعد از تحصیل در این کشورها می پردازیم .

یکی از مهمترین مواردی که باز هم نیاز دیدیم در مورد آن یادآوری کنیم پیش از اقدام ، طولانی شدن انجام پروسه های تحصیلی این دو کشور است ، که پیشنهاد می کنیم قبل از اقدام با مشاوره با دفاتر ما از طول انجام پروسه آگاه شوید .

۱ – شرایط کار ضمن تحصیل

یکی از دلایلی که می تواند در انتخاب برای تحصیل در این دو کشور تاثیرگذار باشد ، پتانسیل و موقعیت های کاری در هنگام تحصیل برای دانشجوست و می توان گفت با توجه به شرایط اقتصادی در هر دو کشور بیشتر دانشجویان می توانند به کار ضمن تحصیل برسند اما با توجه به وسعت کشور آلمان بالطبع موقعیت کار دانشجویی در آلمان بیشتر باشد ، البته با توجه به زبان هر دو کشور که آلمانی است دانشجویان برای به کار رسیدن باید به این زبان مسلط باشند .

۲ – شرایط رفاهی و امنیتی

کشور آلمان و اتریش همواره به دلیل امنیت بالا در رده های برتر کشورهای امن دنیا قرار گرفته اند و در بین ده شهر برتر دنیا از لحاظ کیفیت زندگی و میزان رفاه و امنیت و استاندارد های دیگر شهر وین در رتبه برترین شهرهای دنیا و پنج شهر از شهرهای آلمان اعم از دوسلدورف ، هامبورگ ، فرانکفورت ، برلین و مونیخ اشاره نمود که در بین ده شهر برتر دنیا همواره بوده اند .

۳ – شرایط زندگی دانشجویی

برای یک دانشجو حداقل هزینه ها می تواند بسته به شهر و محل سکونت دانشجو بین ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ یورو ماهانه هزینه در بر داشته باشد و همانطور که خواندید بسته به شهر و منطقه زندگی میزان هزینه ها متفاوت خواهد بود .

البته نکته نهایی این مطلب می تواند به این موضوع ختم گردد که از عمده دلایل انتخاب و تمایز میان دو کشور آلمانی زبان محسوب می گردد ، شرایط به کار رسیدن بعد از تحصیل است ، دانشجویان بعد از تحصیل می توانند از دولت و اداره مهاجرت این کشورها اجازه گرفت و مدت حداقل ۶ ماه فرصت برای به کار رسیدن داشت که در این باره کشور آلمان بنا به شرایط وسعت و صنعت قوی می تواند آینده ای بهتر برای به شغل رسیدن دانشجو فراهم سازد .

همچنین شما می توانید با انجام مشاوره اصولی برای درک بهتر این موضوع که تحصیل آلمان بهتر است یا اتریش با اخذ اطلاعات جزئی و تخصصی تر برای انتخاب خود با دیدی باز کشور را هدف گذاری کنید ، آیا همچنان نیاز به اطلاعاتی دارید که به جمع یندی برسید که برای تحصیل آلمان بهتر است یا اتریش ، در صورت تمایل می توانید با دفتر وین و یا یکی از دفاتر همکار ما در ایران تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی در باب تحصیل در آلمان ، تحصیل در اتریش ، مهاجرت به آلمان ، مهاجرت به اتریش انجام دهید .

18 پاسخ
 1. ملوک السادات میرکاظمی گفته:

  با سلام وقت بخیر.
  من 29 سالم هست خانم هستم و مجرد.کارشناسی ارشد مهندسی معماری از دانشگاه ازاد دارم. معدلم در تمام مقاطع تحصیلی از دیپلم تا ارشد بالای 17 بوده. دیپلم فنی حرفه ای معماری با معدل 19 و کاردانی نقشه کشی معماری با معدل 17 و لیسانس تکنولوژی معماری با معدل 17 و کارشناسی ارشد معماری داخلی با معدل 18 .
  رزومه پژوهشی خاصی جز پایان نامه ی ارشدم که خیلی پر محتوا است ، ندارم. در صدد جمع اوری مقاله isi از پایان نامه ام هستم.
  شرایط مالی خوبی ندارم . در واقع اطمینان ساپورت مالی در ایران بعد از رفتنم به خارج از ایران رو ندارم.
  اما ازونجایی که ویدِوهاتون رو اکثرا گوش کرم و دیدم، برای مقطع دکتری معماری که خواسته ی من هست، شرایط من مناسب بورسیه رایگان دانشکاههای معدل محور هست البته این رو با توجه به پیامی که قبلا برای جنتبعالی ارسال کردم . شرایطم رو گفتم عرض میکنم : فرموده بودین شرایطم مناسب بورسیه رایگان کشورهای اروپایی هستش .
  دوستانی دارم که در رشت ی شیمی برای مقطع دکتری به صورت کاملا رایگان با شرایط مالی شبیه به خودم در المان پذیرفته شدن و مشغول به تحصیل هستن .
  من در حال حاضر هیچ مدرک زبانی ندارم اما اگر یک سال وقت بگذارم میتوانم مدرکم را بگیرم.
  سوالی که دارم
  1. شرایط من مناسب کدام کشور هست برای بورسیه رایگان؟
  2. چطور میتوانم دانشگاه مناسب شرایطم رو انتخاب کنم ، این کار با مشاورین شما صورن میگیره یا اینکه باید شخصا دنبالش برم؟ مثلا من شنیدم دانشگاه وینا برا من مناسبه اما نمیدونم درسته یا نه
  3. استاد راهنما فارسی زبان رو چطور میتونم پیدا کنم ؟ ایا پیدا کردن اساتید فقط از طریق سرچ دانشگاههای خارجی امکانش هست یا اینکه اگر ایران از طریق استادی معرفی بشم به یک استاد ایرانی دردانشگاه خارجی، امکانش هست راحت تر کارم پیش بره ؟
  4. من واقعا نمیدونم کجا بهترین شرایط رو برام داره برای تحصیل دکتری به همین خاطر خیلی میترسم. خیلی دوست دارم مشاوره حضوری برای این کار داشته باشم و همکارانتون بهترین .و من ترین راه رو بهم پیشنهاد بدن . ایا امکانش هست یا خیر؟ چون من با دفتر گیلان تماس گرفتم بهم گفتن باید بری ویدیو های دکتر ملک پو رو خریداری کنی تا تموم سوالاتت رو جوابشو بگیری اما دیدم هزینه ویدیو باری من خیلی بالاست. با توجه به این موضوع من چکار باید بکنم ایا فقط تنها راه رسیدن به جواب سوالاتم خرید ویدیو 4 میلیونی شماست؟ ممنون میشم از راهنماییتون

  پاسخ
  • E GH گفته:

   باسلام دوست عزیز سن و شرایط شما خوب است اما درکل روند اخذ بورسیه دشوار است و حتما باید سوپروایزر داشته باشید.

   پاسخ
 2. فاطمه گفته:

  سلام
  من ۱۸ سالمه و رشته معماری در دانشگاه دولتی میخونم و در مقطع کاردانی هستم.میخواستم بپرسم من این رشته رو میتونم در اتریش بخونم یعنی شانسی دارم؟و اینکه بخوام تغییر رشته بدم به رشته موسیقی چی امکانش هست؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب این امر برای رشته های فنی دشوار بوده است . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 3. mohammad گفته:

  سلام ممنون از زحمات و وقت گذاشتن به پاسخ سوالات ما يك دنيا ممنون. بنده سال ديگر به اتريش خواهم رفت.
  اما ميخواستم بدونم من كه الان دانشجوي سال اول رشته حقوق دانشگاه ازاد هستم ميتونم در اتريش به هر نحوي ويزاي تحصيلي بگيرم و از مقطع كارشناسي دوباره شروع كنم حتي رشته ديگر
  يا اول بروم و از انجا اقدام كنن تا درس بخوانم. از نظر مالي مشكلي نيست. درواقع ميخوام هر جور شده انجا درس بخونم.
  با اينكه دانشگاه سراسري قبول نشدم ميتوانم ؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.
   با احترام فراوان

   پاسخ
 4. Tara گفته:

  سلام و خسته نباشید، من سال ۹۰ لیسانس جامعه شناسی از دانشگاه علامه دوره روزانه گرفتم و مایلم در رشته ی خبرنگاری در اتریش ادامه تحصیل بدم . متولد ۱۳۶۵ هستم…. امکان ادامه تحصیل برای من وجود داره؟

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و احترام. برای تحصیل در کشور اتریش شرایط سنی خاصی وجود ندارد و شما می توانید در رشته های مرتبط با لیسانس یا رشته های غیر مرتبط نظیر مدیریت یا بیزنس به ادامه تحصیل بپردازید. برای اخذ اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 5. محمدحسن رضوی گفته:

  باسلام و تشکر از شما بابت مطالب خوبتون
  من فوق دیپلم معماری از دانشکده فنی انقلاب اسلامی، تنها دانشکده فنی حرفه ای سراسری تهران دارم.
  ۲۱ سالمه و زبان المانی خوندم. البته هنوز برای امتحان b1 اقدام نکردم که به زودی انجام میدم. وضعیت مالی در حد ۸۰۰۰یورو برای اقدام تحصیلی دارم و بیشتر از اون مقدور نیست.
  از طرفی به معماری علاقه ای ندارم و رشته طراحی صنعتی مد نظرمه.
  اول میخواستم ببینم که اینده تحصیلی و شغلی معماری در المان چطوره ؟ ینی معماری بهتره یا طراحی صنعتی ؟ چه در المان و حتی در ایران
  بعد اینکه برای پذیرش b1 کافیه یا باید مدرک بالاتری داشته باشم ؟
  اگر ازدواج کنم و با مقدار پولی حدود ۲۰۰-۳۰۰ میلیون بخوام اقدام کنم چه کار هایی میتونم انجام بدم ؟
  و در اخر من باز هم نفهمیدم که المان بهتره یا اتریش؟
  پدرم خیلی اصرار به اتریش داره ولی من المان رو بیشتر دوس دارم و البته اشنایی هم در المان دارم
  ممنون میشم که کامل راهنمایی شم و اگر خیلی طولانی میشه من تماس بگیرم یا حضوری اگر امکانش وجود داره بیام که اینطوری خیلی هم بهتره
  باتشکر

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. رشته معماری در کشور آلمان دارای ازمون ورودی می باشد و برای تحصیل در این رشته سپری نمودن این آزمون اهمیت دارد. تحصیل در آلمان یا اتریش شرایط خاص خود را داراست. برای اخذ اطلاعات در این زمینه پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 6. mie editor2 گفته:

  سلام خدمت استاد عزیز جناب ملک پور من ۲۲ سالمه و فوق دیپلم حسابداری دارم ولی این رشته رو دوست مدارم و میخوام رشته اموز زبان انگلیسی بخونم میخواستم بدونم شرایط پذیرش در این رشته در دانشگاه های المان و اتریش چیست؟‎شهریه به چه مقدار هست؟‎

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای تحصیل در کشور آلمان یا اتریش به قبولی کنکور یا نامه اشتغال به تحصیل نیاز است و حتما باید برای تحصیل در کشور آلمان مدرک زبان لازم را دریافت نمایید. هزینه تحصیل در این کشورها تقریبا رایگان محاسبه می شود. برای بررسی شرایط و رزومه خود پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 7. mie editor2 گفته:

  سلام آقای ملک‌پور…وقت بخیر….(امیر هستم) بنده ۲۱ سالم هست دیپلم برق صنعتی دارم ۲ ترم هم برای فوق دیپلم برق خوندم ولی نتونستم و تغییر رشته دادم به مترجمی زبان انگلیسی و تو این رشته موفق تر هستم… فوق دیپلم مترجمی زبان انگلیسی- مکتوب از دانشگاه علمی کاربردی دارم و میخوام برای بورسیه تحصیلی(کارشناسی یا کارشناسی ارشد) و بعد از اون اقامت اقدام کنم (برای رشته ادبیات و زبان انگلیسی) و کشورهایی که مورد نظر من هستن آلمان فرانسه ایتالیا و در آخر استرالیا و انگلیس هستند میخواستم راهنماییم کنید که برای رشته‌ی من کدوم یکی از این کشور ها بهتره و اگر پیشنهاد دیگری دارید بفرمایید ممنون میشم و ضمناً توجه داشته باشید که بنده بزودی…حدود یک سال آینده برای آیلتس و زبان کشور مقصد میتونم آماده باشم …. ممنون از شما(لطفا لطفاًً به صورت ویس در کانال تلگرامیتان جوابم رو قرار بدید که با خانواده گوش کنیم ازتون خواهش میکنم)

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. امکان اقدام برای شما وجود دارد که بسته به میزان سرمایه شما باید هر یک از کشورها مورد بررسی قرار گیرد. در صورت داشتن شرایط لازم (مدرک زبان، معدل و نمرات و ….) می توانید بورس تحصیلی دریافت نمایید. برای تحصیل در هر کشوری نیازمند افزایش سطح زبان می باشید. برای اخذ اطلاعات تکمیلی متناسب با شرایط خود پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 8. هانیه گفته:

  سلام برای مقاطع بالاتر از دکترا چی ایا امکان پذیرش همراه با کار وجود داره؟رشته های علوم انسانی و علوم پایه.ممنون از توضیحاتتون

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. بله این امکان همراه با کار برای متقاضیان وجود دارد. برای اطلاع از شرایط با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 9. mie editor2 گفته:

  سلام جناب دکتر ملک پور. بنده دانشجوی کارشناسی علوم آزمایشگاهی (۲ترم باقی مونده).دانشگاه آزاد هستم.معدل کل کارشناسی حدودا ۱۶/۱۰هست.۲-۳مقاله isc دارم. ۳مقاله isi. متاسفانه مدرک زبان ندارم. سوال بنده این بود که کدوم کشور ها میتونم بورسیه کامل(۱۰۰درصد همراه با کمک هزینه تحصیل)برای مقطع ارشد رشته ژنتیک پزشکی (انسانی) اقدام کنم؟ کشور های مورد نظرم آلمان.ایتالیا.فرانسه.اتریش.استرالیا.ترکیه.سوئد. تاکید بنده روی اینه که بورسیه کامل همراه با هزینه زندگی بگیرم. آیا امکانش هست؟ پیشاپیش ممنون از پاسخگوییتون.

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. برای دریافت بورس تحصیلی باید رزومه شما (مدرک زبان، نمرات و معدل، مقالات بین المللی و …) مورد بررسی قرار گیرد. شرایط سنی شما برای راهنمایی بهتر مورد نیاز است. در صورت داشتن رزومه قوی می توانید موفق به دریافت بورس تحصیلی شوید. برای اخذ اطلاعات بیشتر در این زمینه پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.