بورس تحصیلی در هلند

بورس تحصیلی در هلند

بورس تحصیلی در هلند  و شرایط اخذ بورس تحصیلی در هلند  2018 را بررسی خواهیم نمود ، کشور هلند به عنوان یکی از مقاصد تحصیلی برای دانشجویان بین المللی است که افراد متقاضی می توانند اقدام به اخذ بورس تحصیلی در هلند نمایند. آیا از شرایط بورس تحصیلی در هلند اطلاع دارید؟ آیا میدانید بورس تحصیلی در هلند به چه افرادی اعطا می شود؟ آیا میدانید فرایند اخذ بورس تحصیلی در هلند به چه ترتیبی می باشد؟ کشور هلند یکی از مناسب ترین مقاصد اروپایی برای دانشجویان متقاضی مهاجرت به هلند از طریق تحصیل در هلند می باشد که در این کشور انواع مختلفی از بورسیه تحصیلی ارائه می شود.برای اخذ بورس تحصیلی در هلند و کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه موسسه حقوقی ملکپور با همکاری وکیل مهاجرت به عنوان برجسته ترین موسسه خاورمیانه در کنار شما بزرگواران می باشد.
بورس تحصیلی در هلند به دانشجویان بین المللی که در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد اقدام به اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور نموده اند ارائه می شود.این بورسیه تحصیلی توسط وزارت آموزش و پروش و وزارت فرهنگ و علوم هلند برای چندین دانشگاه که در زمینه های علوم برتر تحقیقات گسترده دارند ارائه می شود. شرایط اخذ بورسیه برای افراد متقاضی معمولا به این ترتیب است که فرد دانشجو باید رزومه بسیار قوی و چشم گیری از خود ارائه داده باشد تا بتواند برای اخذ بورسیه درخواست دهد. هلند نیز جز کشورهایی است که برای دانشجویان بین المللی بورسیه تحصیلی در نظر گرفته البته این بورسیه به صورت مستقیم به دانشجو ارائه نمی شود و به صورت کمک هزینه در تحقیقات و تحصیل ارائه می شود.

 

بورسیه تحصیلی

مبلغ بورس تحصیلی در هلند برای افراد متقاضی در طول یک سال ۵۰۰۰یورو می باشد.باید در نظر گرفت این مبلغ برای سال اول تحصیل در نظر گرفته شده و تنها بخشی از هزینه های تخصیل و تحقیقات علمی دانشجو را پوشش می دهد.
اعطای پاداش دوره ای
دولت هلند به دانشجویانی که در زمینه رشته تحصیلی تحقیقات و خدمات شایانی ارائه داده باشند و همچنین به نوعی در زمینه رشته تحصیلی خود به نوعی نخبه علمی باشند و رزومه بسیار چشمگیری در طول سال داشته باشند بورسیه ای به صورت پاداش برای این افراد در نظر گرفته که البته این پاداش ممکن برای یک فرد یکبار اعطا شود.

 

فایل صوتی توضیحات آقای  ملک پور(فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین) در باب بورس هلند

audio بورس تحصیلی در هلند

معیارهای اخذ بورسیه تحصیلی هلند

۱- فرد متقاضی ملیت غیر از اروپایی داشته باشد
۲- بورسیه تحصیلی هلند به افرادی اعطا می شود که در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد پذیرش تمام وقت یکی از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی این کشور را داشته باشند.
۳- افراد متقاضی اخذ بورسیه تحصیلی هلند در صورت واجد شرایط بودن برای دریافت این بورسیه می توانند برای اطلاعات بیشتر در این خصوص به سایت های دانشگاه های هلند مراجعه نمایند.

 

مراحل درخواست بورسیه

در واقع کشور هلند و دانشگاه های این کشور مهلتی را برای افراد متقاضی در نظر می گیرند که در این مدت افراد متقاضی اخذ بورسیه باید درخواست خود را از طریق سایت های دانشگا های این کشور ارائه داده باشند.

 

فایل صوتی توضیحات آقای  ملک پور(فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین) در باب بورس دکترا هلند

audio بورس تحصیلی در هلند

انواع بورسیه تحصیلی هلند

۱- بورسیه تحصیلی دزموند فورتس
این برنامه بورسیه به افرادی اختصاص داده می شود که در زمینه تحصیلی و فیلد کاری خود از تخصص بالایی برخوردار باشند.در واقع این بورسیه از سوی شرکت FMO هلند برای افرادی که در این شرکت استخدام شده باشند در نظر گرفته شده است ولی برای دیگر افراد متخصص نیز میتوان اقدام به اخذ این بورسیه نمود.
۲- بورسیه تحصیلی اراسموس
برنامه بورسیه اراسموس در سال ۲۰۱۴ در اتحادیه اروپا به تصویب رسید و بازده زمانی اعمال شده برای این برنامه ۶سال از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۲۰ می باشد. هدف از طرح و تصویب این برنامه تشویق دانشجویان و متقاضیان بین المللی مستعد تحصیلی و کاری است که از لحاظ مالی استطاعت مالی را ندارند و در واقع به این افراد کمک مالی می شود تا بتوانند در اتحادیه اروپا تحصیلات تکمیلی خود را به پایان برسانند.
۳- برنامه بورسیه اراسموس موندوس
برنامه بورسیه تحصیلی اراسموس موندوس یک برنامه تلفیقی بین اتحادیه اروپا و دیگر کشورهای غیر اروپایی است که به جهت بالا بردن سطح کیفیت آموزش عالی در اتحادیه برای دانشجویان بین المللی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد طراحی شده است.
۴- بورسیه تحصیلی دولتی
۵- برنامه بورس تحصیلی لیبرال
این برنامه بورسیه ویژه دانشجویان کانادایی است که می خواهند مابقی واحد های درسی خود را در دانشگاه های هلند بگذرانند و یا اینکه بخواهند واحد های درسی خود را در این کشور تطبیق دهند. مدت زمان در نظر گرفته شده استفاده یا ارائه بورسیه لیبرال برای این دانشجویان ۳ تا ۱۲ ماه می باشد.
۶- برنامه بورسیه تحصیلی منا (MENA)
این برنامه بورسیه در واقع بین ۱۴۰ طرح بورسیه در نظر گرفته شده در کشور هلند به اتباع آفریقا و خاورمیانه که در زمینه تحصیل و کاری خود تخصص بالایی داشته باشند و یا اینکه دوره های حرفه ای را گذرانده باشند اعطا می شود. البته اعطا این بورسیه ها در دوره های کوتاه مدت اتفاق می افتد.
۷- برنامه بورسیه تحقیقاتی هلند
برنامه بورسیه تحقیقاتی هلند (NFP) در واقع در جهت ترویج و تشویق افراد متقاضی که در زمینه های رشته تحصیلی خود تخصص بالایی به جهت تحقیقات و انجام پروژه های علمی خود داشته باشند و در زمینه های علمی مقالات معتبری ارائه داده باشند. این بورسیه از سوی وزارت امور خارجه هلند برای این افراد در نظر گرفته شده است.
۸- طرح بورسیه تحصیلی هلند
دانشگاه Radboud University که در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد برای افراد متقاضی تحصیل در این دانشگاه بورسیه صادر میکند. این دانشگاه برای دانشجویان بین المللی که رزومه بسیار خوبی در زمینه تحصیل خود دارند بورسیه را در صورت بررسی هیات علمی برای این افراد صادر میکند.

از لحاظ سطح علمی دانشگاه رادبود Radboud University در رتبه بندی جهانی از رتبه بالایی برخوردار است. برخورداری از امکانات پیشرفته و اساتید حرفه ای با سابقه کاری بالا این دانشگاه را مبدل به یکی از دانشگاه های برتر اروپا نمده است . این دانشگاه با هدف جذب دانشجویان بین المللی با روزمه تحصیلی درخشان دانشگاهی از سرتاسر دنیا (خارج از اتحادیه اروپا) بورسیه های تحصیلی خود در سال ۲۰۱۶-۲۰۱۷ را ارائه می کند.

موارد تحت پوشش بورسیه تحصیلی هلند:

بورس تحصیلی در هلند واقع به صورت نقدی پرداخت نمی شود بلکه بورس تحصیلی در هلند در قالب کمک هزینه تحصیلی در غالب تخفیف در شهریه دانشگاه به افراد متقاضی ارائخه می شود. به عنوان مثال هزینه تحصیل در دانشگاه RADBOUD 8تا ۱۰هزار یورو می باشد در صورت ارائه و اعمال این بورسیه،افراد باید مبلغ ۱۹۰۰ یورو بپردازند. دانشگاه رادبود در ضمن مبلغ ۷۰۰ یورو را برای هزینه ویزا، اخذ اقامت و بیمه درمانی دانشجویان پرداخت می کند.

 

شرایط مورد نیاز برای دریافت بورسیه تحصیلی هلند:

۱- افراد متقاضی باید تابعیت کشورهای غیر اروپایی را داشته باشد.
۲- مدارک معتبر تحصیلی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد
۳- اخذ نامه پذیرش از دانشگاه که حاوی اطلاعات پذیرش غیر مشروط فرد متقاضی در مقاطع درخواست شده
۴- مدرک زبان آیلتس با نمره ۷ یا تافل IBT 100
مدارک مورد نیاز برای دریافت بورسیه تحصیلی هلند:
۱- گذرنامه معتبر
۲- انگیزه نامه
۳- ترجمه مدارک تحصیلی
۴-مدرک زبان آیلتس
۵- توصیه نامه
۶-ترجمه رزومه تحصیلی

با توجه به موارد ذکر شده در خصوص اعطای بورس تحصیلی در هلند و نتیجه کلی این کشور میتواند مقصد مناسبی برای دانشجویان متقاضی در مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد باشد و در این خصوص پیشنهاد می شود برای کسب اطلاعات بیشتر در راستای دریافت بورس تحصیلی در هلند با تماس با کارشناسان ارشد موسسه حقوقی ملک پور در دفتر مرکزی ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران به صورت رایگان مشاوره شوید.

Rating: 5
20 پاسخ
 1. Fateme گفته:

  سلام خسته نباشید. من دانشجوی ترم ۴ مامایی از علوم پزشکی گیلان هستم. میخواستم بدونم آیا میتونم در هلند ادامه تحصیل بدم؟ معدلم ۱۶.۵ هست و زبانم عالیه و این تابستون با استادم مقاله برداشتم. آیا میتونم بورسیه بشم؟ لطفا راهنماییم کنید. ممنون از سایت خوبتون❤

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram گفته:

   با سلام. تحصیل پزشکی نیاز به گذراندن دور های پیش پزشکی نیز دارد. شما اطلاعات کامل و دقیق از خود برای ارزیابی ارائه نکرده اید. لذا پیشنهاد میکنیم جهت کسب اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 2. وحید گفته:

  سلام
  برای شخصی با شرایط من :
  فارغ التحصیل مهندسی الکترونیک با وضعیت مالی ضعیف و با شغل تعمیرات لوازم خانگی چطور میتونم اقامت یا فاند تحصیلی هلند رو بگیرم
  اگه نیاز باشه از نو مهندسی میخونم ینی از دیپلم به بعد جوری که مشگل مالی بر نخورم و درنهایت اقامت هلند رو بدست بیارم

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. بی شک تحصیل در هر کشوری حتی بصورت رایگان نیازمند داشتن میزانی سرمایه جهت تامین هزینه های زندگی در طول مدت تحصیل و همچنین پرداخت هزینه ویزا، وکیل و سایر هزینه های مربوطه خواهد داشت و این امر به دلیل محدود بودن ساعات مجاز کار حین تحصیل به این وسیله تامین نخواهد شد. همچنین نیاز به مدرک زبان و سایر شرایط خواهد بود.

   پاسخ
 3. زهره گفته:

  سلام خسته نباشید، میخواستم بدونم که آیا هلند هم مثل آلمان با داشتن مدرک زبان هلندی میشه به صورت رایگان در دانشگاه ها تحصیل کرد؟

  Rating: 4
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. رشته های فنی مهندسی در بسیاری از کشورهای پیشرفته مورد نیاز است. کشورهایی نظیر آلمان و اتریش به شما ویزای جستجوی کار نیز ارائه می دهند. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 4. ارین گفته:

  سلام خسته نباسید من رشته ریاضی هستم وامسال کنکور دارم قصد دارم برای دوره دانشگاهیم بورس خارج کشورو بگیرم ایا میشه وکدوم کشور از همه بهتره وزبانم در حد متوسط است mrc

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. معمولا بورس تحصیلی در مقطع لیسانس ارائه نمی شود. اما شما می توانید در کشورهایی مانند نروژ، آلمان و اتریش به تحصیل رایگان بپردازید.

   پاسخ
 5. علیرضا گفته:

  سلام خسته نباشید من دانشجوی ترم 4 مهندسی کامپیوتر هستم از دانشگاه غیر انتفاعی در مقطع کارشناسی متاسفانه این چند وقته که به فکره تحصیل در هلند افتادم و تا به الان یخورده معدل پائینی دارم ترم 1 و 2 خوب بود اما ترم 3 ضعیف نسبتا میخواستم بدونم اگه از الان بتونم ینی با شروع ترم 4 بتونم معدلمو ببرم بالا میتونم امیدی واسه تحصیل داشته باشم اونجا…؟واسه مهم اینه که اونجا درسمو ادامه بدم و کار مورد نظرمو با رشته تحصلیم پیدا کنم و خلاصه یه زندگی خوبی بسازم واسه خودم… نمیخوام به عنوان بورسیه برم اونجا به عنوانه ادامه تحصیل میخواستم برم اونجا اما خب. شرایظ مالیشم ندارم و در ضمن زبانم هم بد نیست اما مدرک تافل ندارم میخواستم ببینم با این شرایطی که دارم تا موقعه ای ک مدرک لیسانسمو بگیرم ایا روشی وجود داره که من بتونم برم اونجا شرایطمو کامل گفتم که هر کمکی که میتونید بهم بکنید ممنون میشم راهنمایی کنید که باید دقیقا چیکار کنم

  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. شما می توانید برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کشور هلند اقدام کنید و نگرانی چندانی از بابت معدل نداشته باشید البته جبران معدل پایین در ترم آخر تحصیلتان می تواند کمک کننده باشد. برای اینکه هزینه های کمتری بپردازید می توانید در کشورهایی مانند آلمان و اتریش و نروژ به تحصیل رایگان بپردازید یا از طریق کار مهاجرت کنید. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 6. مهسا گفته:

  با عرض سلام .اینجانب 39 سال سن دارم دانشجوی ارشد گیاهپزشکی گرایش بیمارشناسی گیاهی هستم. خواستم بدونم شرایط اخذ بورسیه در دانشگاه وایگنینگن هلند چطوریه و آیا شرایط سنی من مانع از اخذ بورسیه میشه. یه کار تحقیقاتی دارم در زمینه ویروس سیب زمینی که اگه خدا بخواد عمری برام باقی بزاره و شرایطش جور بشه میخوام توی هلند ادامش بدم.لطفا راهنمایی کنید با سپاس فراوان از شما عزیز بزرگوار

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و احترام برای دریافت بورسیه باید رزومه شما (مدرک زبان ، معدل و نمرات شما و …) مورد بررسی قرار گیرد و نیاز به معدل بالای 19 و مدرک زبان بالا دارد . پیشنهاد میکنیم برای مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید .

   پاسخ
 7. maziar samiei گفته:

  سلام من دانشجو ارشد رشته مديريت هستم ميخواستم براي ادامه تحصيل و خوندن دوباره ارشد همين رشته بورسيه تحصيلي بگيرم كشور هلند. ايا ممكن هست؟ كدام كشور راحتتر بورس و امكانات ميده؟

  پاسخ
 8. maziar samiei گفته:

  جناب آقای دکتر ملکپور با سلام این جانب دانشجوی 25 ساله ترم آخر ارشد مهندسی برق گرایش سیستم های قدرت با معدل 16 به بالا در دانشگاه غیر انتفاعی فارغ التحصیل شده ام جزو نفرات برتر هم ورودی های خودم هستم. وضعیت مالی: ضعیف- مجرد هستم. وضعیت زبان: در حال خواندن برای تافل یا آیلتس. می خواستم برای فاند در مقطع دکترا اقدام کنم. با توجه به وضعیت من آیا بورس گرفتن برای من کار دشواری است؟ چه کشوری پیشنهاد می کنید؟ آیا پس از اخذ مدرک زبان اقدام به درخواست پذیرش و بورس کنم یا در حین پروسه پذیرش از دانشگاه می توانم زبانم را کامل کنم؟ با تشکر از لطفتان

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ارادت
   برای دریافت فاند شما نیازمند یکسری مدارک میباشید لذا برای بررسی دقیق شرایط خود با دفاتر ما تماس بگیرید.

   پاسخ
 9. فرشته گفته:

  سلام من برای اسکولار شیپ دانشگاه آمستردام سوال داشتم خدمتتون.اینکه اسکولار شیپ برای هر سال هست؟ چون تو سایت خود دانشگاه دد لاین رو زده یک فوریه ۲۰۱۷ و من برای ۲۰۱۸ می خوام درخواست بدم. بعد این که من شاگرد الف از دانشگاه گلستان هستم و مقاله دارم و یه مدرک بین المللی زبان.فقط آیلتسم مونده که بگیرم. چه قدر امکان ریجکت شدن وجود داره؟ و تا چه حد دانشگاه های ایران براشون معتبره؟ چون من تمام تمرکزمو رو این دانشگاه گذاشتم و دوس ندارم ریجکت شم

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.