بورسیه تحصیلی در برزیل

 

راههای اخذ بورسیه تحصیلی در برزیل، بورسیه برزیل ، گرفتن بورسیه از دانشگاههای برزیل ،  بورسیه تحصیلی برزیل، راه اخذ بورسیه در برزیل

11 3 1 300x217 بورسیه تحصیلی در برزیل

در این نوشتار سعی ما بر این شد تا شما عزیزان را با تمامی شرایط و انواع و قوانین اخذ بورسیه تحصیلی برزیل آشنا کنیم کشور برزیل در سالهای اخیر مورد توجه بسیاری از علاقمندان به مهاجرت قرار گرفته است و بسیاری از علاقمندان به مهاجرت قصد تحصیل در برزیل را دارند و بورسیه تحصیلی در برزیل مورد توجه این افراد قرار گرفته است. با توجه به اینکه سؤالات متداولی در زمینه بورسیه تحصیلی در برزیل مطرح می شود این مقاله در زمینه بورسیه تحصیلی در برزیل خدمت شما علاقمندان ارائه می شود و شرایط لازم جهت اخذ بورسیه تحصیلی در برزیل به تفصیل بیان می شود. چنانکه در مورد اخذ بورسیه اکثر کشورها نیز برای شما عزیزان مقالاتی را تهیه نموده ایم و این مقالات کاملآ بر اساس قوانین بورسیه کشورها تهیه شده است ، تجربۀ چندین سال کار ما در موسسۀ حقوقی ملک پور در این زمینه نشان داده که تعداد زیادی از افراد متقاضی تحصیل و مهاجرت در کشورهای خارجی ، تمایل زیادی برای اخذ بورسیه های تحصیلی دارند و شیادان و کلاهبرداران زیادی نیز در کمین چنین افرادی هستند که با کوچکترین وعده و وعید از طرف این شیادان ، فریب خورده و به قصد اخذ بورسیه تحصیلی دست به هرکاری میزنند و چنانکه موکلان زیادی جهت این موضوع به ما مراجعه مینمایند و طلب استمداد دارند ، با طرح این مسئله که فریب خورده اند و پول های کلانی را بابت اخذ بورسیه از دانشگاههای کشورهای خارجی به شیادان و کلاهبردارانی که در قالب شرکت های مهاجرتی فعالیت دارند ، پرداخت کرده اند و بعد از گذشت مدت زمان طولانی دریافته اند که خبری از انجام تعهدات نیست و به بهانه های متعدد از زیر بار تعهدات قید شده در قرارداد نیز سر باز میزنند. و گاهآ نیز بعد از مدتی که به شرکت مراجعه نمودند دریافتند که دیگر شرکتی در آن مکان موجود نیست و از آن جا نقل مکان نموده اند و دست متقاضی نیز به جایی بند نخواهد بود.

به همین جهت که در بالا نقل کردیم ، یکی از اهداف ما در موسسۀ حقوقی ملک پور آشنا کردن هرچه بیشتر دوستان و عزیزان با نحوۀ گرفتن بورسیۀ تحصیلی برزیل و شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در برزیل ، میباشد ، که امید است این مقالۀ کوتاه بتواند کمکی هرچند کوچک در راه اخذ بورسیه تحصیلی کشور برزیل به شما عزیزان نماید.

کشور برزیل دارای برترین و قویترین زیرساختهای تحصیلی و دانشگاهی در سراسر آمریکای جنوبی میباشد ، و در چند دهۀ اخیر جهت ارتقاء و بالا بردن سطح دانشگاههای خود دست به اقدامات زیادی زده است. دانشگاههای برزیل از رده های قابل ملاحظه ایی در سطح جهانی برخوردار هستند اما با کمبود دانشجوی برزیلی مشتاق به ادامه تحصیل در مقاطع فوق لیسانس و دکترا مواجه هستند و آن هم به دلیل آن است که در کشور برزیل اغلب افراد یا به سراغ تحصیلات عالیه و دانشگاهی نمیروند و یا آنکه پس از اتمام مقطع لیسانس از ادامه تحصیل کناره گیری مینمایند و جذب بازار کار و کسب میشوند و بیشتر علاقمند به کار کردن و پول درآوردن پس از اتمام دورۀ لیسانس خود هستند تا ادامه تحصیل، با اینکه با ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر طبعآ مشاغلی با موقعیت بهتر و درآمدهای بسیار بالاتری در انتظارشان میباشد، که البته شاید قسمتی از این موضوع به جهت نیاز مالی آنان نیز باشد، با اینجال به جهت کمبود دانشجویان برزیلی علاقمند به ادامه تحصیل در مقاطع فوق لیسانس و دکترا ،دانشگاههای برزیل مشتاق به پذیرش و جذب نیرو و دانشجوهای خارجی مستعد جهت ادامه تحصیل در مقاطع فوق لیسانس به بالا میباشند. و در این راه نیز از دادن بورسیه به افرادیکه تشخیص میدهند که مستعد و کوشا هستند و در آینده به درد کشورشان و پیشرفت صنعتشان میخورند ، دریغ نمیکنند.

بدین جهت افراد خارجی مستعد و کوشا و علاقمند به تحصیلات عالیه در دانشگاههای برزیل هم میتوانند از مزیت بورسیه و تحصیل رایگان بهره برده و در پایان تحصیل و زمانیکه فارغ التحصیل گشتند نیز، بهترین و بالاترین موقعیتهای کاری و شغلی انتظارشان را میکشد ، و میتوانند با مشغول شدن در بالاترین موقعیت های کاری از بالاترین سطح درآمد در جامعه نیز برخوردار گردند.

اینک سوال ما اینست که ، واقعآ چه چیزی بهتر از اینکه بتوانید در برترین دانشگاههای آمریکای جنوبی در مقاطع بالاتر از لیسانس با ۰ ریال هزینه تحصیل و در آن کشور زندگی کنید و در نهایت هم به بالاترین مشاغل و موقعیت های شغلی جامعه با بالاترین سطح درآمدی در جامعه دست پیدا کنید؟ و در نهایت بتوانید به اقامت دائم و پاسپورت کشور برزیل که یکی ازمعتبرترین پاسپورت های دنیاست و با داشتن این پاسپورت میتوانید به بیش از ۱۵۵ کشور دنیا بدون ویزا سفر نمایید، دست پیدا کنید.

امکان اخذ بورسیه تحصیلی در برزیل  برای دانشجویان خارجی در دانشگاههای برزیل با توجه به رزومۀ علمی و پژوهشی و سطح نمرات فرد متقاضی، در مقاطع فوق لیسانس به بالا وجود دارد و میزان آن برای دانشجویان مقطع فوق لیسانس معادل ۶۰۰ دلار آمریکا و در مقطع دکترا به میزان ۹۰۰ دلار آمریکا در ماه میباشد. که سالیانه مبلغ بورسیه تحصیلی برزیل برای مقطع فوق لیسانس تقریبآ ۷۲۰۰ دلار آمریکا ، و مبلغ بورسیه تحصیلی دانشگاههای برزیل  برای مقطع دکترا تقریبآ در حدود ۱۰۸۰۰ دلار آمریکا میباشد. دانستن زبان پرتغالی جهت ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر از لیسانس در برزیل الزامی نمیباشد و متقاضی میتواند بصورت خودآموز اقدام به یادگیری زبان پرتغالی نماید.

داشتن مدرک فارغ التحصیلی از دانشگاههای معتبر ایران و خارج از ایران نیز در این راه میتواند کمک شایانی به متقاضیان ادامه تحصیل در برزیل و متقاضیان اخذ بورسیه تحصیلی برزیل نماید. بطور مثال مدارک دانشگاهی ایران از دانشگاههای سراسری و برترین دانشگاهها طبعآ از اولویت و جایگاه بالایی برخوردار هستند و مطمئنآ معدل بالا نیز میتواند در پروسۀ اخذ بورسیه تحصیلی نیز دخیل باشد. مدارک دانشگاه آزاد نیز دارای اعتبار نزد دانشگاههای کشور برزیل نیز میباشند و باز هم هرچقدرمعدل مدرک لیسانس متقاضی بورسیه بالاتر باشد راحت تر میتواند جهت اخذ بورسیه تحصیلی از کشور برزیل اقدام نماید و شانس قبول شدن درخواست اخذ بورسیه اش بالاتر خواهد بود. شایان ذکر است که متاسفانه  مدارک دانشگاههای علمی کاربردی و پیام نور وغیرانتفاعی از اعتباری جهتادامه تحصیل در دانشگاههای دولتی برزیل و همچنین اخذ بورسیه تحصیلی برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر از لیسانس برای متقاضیان برخوردار نمیباشند. و متقاضیان محترم دارای مدارک دانشگاههای علمی کاربردی و پیام نور و غیرانتفاعی ، در صورت علاقه به ادامه تحصیل در برزیل ، میتوانند در دانشگاههای خصوصی برزیل جهت ادامه تحصیل اقدام فرمایند، ولیکن به هیچ وجه واجد شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در برزیل نمیباشند.

این برنامۀ تحصیل و اخذ بورسیه از کشور برزیل بهترین پلن جایگزین برای افرادی میباشد که قصد ادامه تحصیل در آمریکا را دارند و به جهت سختگیری سفارت آمریکا در دادن ویزا و به جهت بالا بودن هزینه های تحصیل در دانشگاههای آمریکا موفق به اخذ پذیرش و ویزای دانشجویی از کشور آمریکا نشده اند ، این عزیزان امکان آن را دارند که از طریق تحصیل و امکان اخذ بورسیه از طریق دانشگاههای برزیل اقدام نموده و بعد از مدتی از قانون تبادل دانشجو مابین کشورهای برزیل و آمریکا استفاده نموده و از دانشگاههای آمریکا پذیرش بگیرند. البته جهت کسانیکه علاقمند به کار و زندگی در آمریکا هستند و از پس هزینه های بسیار بالای تحصیل در آمریکا بر نمی آیند میتوان از این پلن بعنوان راهی طلایی یاد کرد، زیرا به محض فارغ التحصیل شدن از دانشگاههای برزیل میتوانند مشغول به کار شوند و بعد از سه سال کار کردن میتوانند جهت اخذ اقامت دائم اقدام نمایند. و بعد از اخذ اقامت دائم و پاسپورت برزیلی میتوانند به آمریکا بدون ویزا سفر نمایند و در بدو ورود به آمریکا برایشان ویزای یک تا پنج ساله صادر خواهد شد. و پس از ورود به آمریکا و یافتن کار میتوانند پس از سه سال کار کردن اقامت دائم آمریکا را نیز اخذ نمایند.

اگر متقاضی تحصیل در مقطع فوق لیسانس به بالا در دانشگاههای برزیل، بخصوص کسب بورسیه تحصیلی، هستید با موسسۀ حقوقی ملک پور ،که به جرئت میتوان گفت که تنها موسسه ایی در ایران است که میتواند شما را در راه رسیدن به اخذ بورسیه تحصیلی در برزیل یاری نماید ، تماس حاصل بفرمایید. موسسۀ حقوقی ملک پور با کمک وکلا و مشاوران زبده حتی در کشور برزیل نیز کنار شما خواهند بود و با وجود ما دیگر جایی برای نگرانی نخواهید داشت.

Rating: 4

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 پاسخ
 1. کیارش گفته:

  سلام
  میبخشید مدارک دانشگاه علمی کاربردی و موسسه های غیر انتفاعی در صورت معدل بالا و ایلتس ۶.۵ مورد قبول گرفتن بورس و ادامه تحصیل در برزیل میباشد؟

  Rating: 4
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. شما باید رزومه تحصیلی خود را به دانشگاه مورد نظر ارسال کنید. پس از بررسی امکان پذیر بودن درخواست شما مشخص می شود.

   پاسخ
 2. غزل گفته:

  سلام. من مدرک کارشناسی حقوق با معدل 15از دانشگاه سراسری و مدرک کارشناسی ارشد با معدل 18از دانشگاه غیر انتفاعی دارم.وکیل دادگستری هستم و 36 سال سن دارم . در حال تقویت زبان انگلیسی خودم هستم. و انشاءالله به زودی مدرک زبانم میگیرم. شانسی برای پذیرش در دانشگاه حقوق برزیل دارم؟

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 3. محمد گفته:

  درود فراوان،
  محمد عبدالحسین هستم دانشجوی کارشناسی ارشد آموزش زبا انگلیسی از دانشگاه آزاد با معدل 19.46و لیسانسم را از دانشگاه علمی کاربردی با معدل 19.02 گرفتم. با توجه به اینکه آخرین مدرک تحصیلی اینجانب از دانشگاه آزاد می باشد آیا میتوانم با بورسیه تحصیلی برای مقطع دکتری کشور برزیل اقدام کنم و اگر می توانم چقدر شانس بورسیه کامل دارم؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و احترام برای دریافت بورسیه باید رزومه شما (مدرک زبان ، معدل و نمرات شما و مدارک تحصیلی شما و …) مورد بررسی قرار گیرد و نیاز به معدل بالای 19 و مدرک زبان بالا دارد . پیشنهاد میکنیم برای مشاوره کاملتری با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید .

   پاسخ