اقامت پس از تحصیل در کشور سوییس

اقامت پس از تحصیل در کشور سوییس در سال 2018 یکی از مسایلی است که می تواند برای دانشجویان بین المللی که قصد مهاجرت به سوئیس و ادامه ی تحصیل و یا زندگی در کشور سوییس را دارند مدر اولویت باشد.کشور سوییس همواره به عنوان یکی از برترین کشور ها از لحاظ سطح زندگی مطرح می باشد. به همین جهت بسیاری از دانشجویان بین المللی  در حال تحصیل در کشور سوییس نیز مایل به اقامت پس از تحصیل در کشور سوییس می باشند. به همین منظور ابتدا باید اطلاعاتی را درباره سطح زندگی در این کشور توضیح داده و پس از آن به شرایط و چگونگی اقامت پس از تحصیل در کشور سوییس می پردازیم. دانشجویانی که به دنبال کسب اقامت پس از تحصیل در کشور سوییس می باشند در ابتدای امر باید در باره ی هزینه های زندگی در کشور سوییس اطلاعاتی را کسب کنند. باید دید که آیا دانشجو امکان اقامت پس از تحصیل در کشور سوییس را دارد؟ چه را هایی برای اخذ اقامت پس از تحصیل در کشور سوییس وجود دارد و آیا باید از وکیل مهاجرت کمک گرفت؟

audio اقامت پس از تحصیل در کشور سوییس

اقامت پس از تحصیل در کشور سوییس از دو طریق امکان پذیر می باشد. دانشجویان بین المللی می توان با ادامه ی تحصیل در مقاطع بالاتر ، به حضور خود در این کشور ادامه دهند و پس از طی مدت زمان لازم اجازه ی اقامت دائم در این کشور را کسب کنند. همچنین دانشجویان می توانند پس از دوران تحصیل خود ، اقدام به جذب در بازار کار در کشور سوییس شوند و از این طریق برای ادامه ی اقامت خود در این کشور اقدام کنند.

حال بهتر است اطلاعات کلی راجب کشور سوییس ، شرایط زندگی و هزینه های زندگی در این کشور را بررسی نماییم.

کشور سوییس کشوری کوچک با تنوعات فراوان در زمینه های زبانی فرهنگی سنتی اقتصادی و حتی تنوع وسیع غذایی می باشد.با اینحال وجود ملیت های مختلف در این کشور تنوع های بسیار دیگری را نیز وارد این اقلیم نموده است.

کشور سوییس دارای چهار زبان ملی آلمانی ، فرانسوی ، ایتالیایی و رومانیایی می باشد و حدود ۲۱ درصد از جمعیت این کشور را اتباع خارجی تشکیل داده اند.اگر چه اکثر غریب به اتفاق در کشور سوییس یعنی نزدیک به ۶۰ % از مردم سوییس به زبان آلمانی صحبت می کنند اما با اینحال ساکنان سوییس اغلب به دو زبان صحبت می کنند به طوریکه برخورد میان فرهنگی به وضوح در این کشور مشاهده می شود.

وجود فرهنگ های مختلف و امکانات رفاهی و اقتصادی مناسب موجب شده تا سالیانه افراد زیادی به منظور اقامت  یا ادامه ی تحصیلات خود به این کشور مراجعه کنند.

در سالیان اخیر افراد زیادی کشور سوییس را برای ادامه ی تحصیلات تکمیلی خود انتخاب نموده اند به طوریکه تقریبا یک سوم از دانشجویان مشغول به تحصیل که این رقم به طور تقریبی ۵۰ % از دانشجویانی که به منظور پژوهش وارد این کشور شده اند را شامل می شود.دانشجویان بین المللی می توانند در سطوح وسیع مطالعه در مقاطع کارشناسی ارشد برای ادامه ی تحصیل  در سوییس اقدام کنند.

کشور سوییس از جهات مختلفی در جهان زبان زد می باشد. یکی از دلایل محبوب بودن کشور سوییس ، امنیت سیاسی و اجتماعی حاکم بر این کشور است. از طرفی کشور سوییس از دیرباز یکی از پربازدیدترین مقاصد توریستی با دارا بودن مناظر طبیعی فووق العاده زیبا و جاذبه های توریستی جذاب برای مردم جهان بوده است.

چشم اندازهای طبیعی زیبا، موقعیت جغرافیایی و امکانات و جادبه های تفریحی موجود در کشور سوییس به عنوان هویت فرهنگی این کشور برا ی مردم جهان شناخته شده است. این کشور دارای شهرهای جهان وطنی نظیر ژنو ، بازل ، زوریخ و همچنین چند شهر بسیار زیبای کوچک به نام های لوسرن ، نوشاتل، لوگانو و غیره می باشد.

شیوه و شرایط زندگی در این کشور بسته به منطقه و محل زندگی متفاوت است.در حال حاضر جامعه ی کشور سوییس جامعه ای مدرن و شهری می باشد.یک سوم از جمعیت این کشور در شهرهای زوریخ ، ژنو، بازل، برن و لوزان واقع شده است.

مواد غذایی و نوشیدنی در کشور سوئیس

ترکیب متنوع فرهنگی کشور سوییس موجب شده تا این کشور فرهنگ غذایی متنوعی که تلفیقی از غداهای فرانسوی آلمانی و ایتالیایی است را داشته باشد.همچنین این کشور غذاهای بین المللی مانند فند و طیف وسیعی از کیک ها و کوکی ها را دارد.

محل اقامت برای دانشجویان بین المللی

دانشجویان بین المللی طیف وسیعی از انتخاب برای محل اقامت خود را دارند. دانشجویان می توانند در خوابگاه های تعیین شده برای دانشجویان اسکان کنند و یا در صورت تمایل اقدام به اجاره ی منزل شخصی نمایند که این شرایط تمکن بسته به شرایط دانشگاه ها  متفاوت می باشد.

در برخی موارد نیز با توجه به شرایط ذکر شده در قرارداد با دانشگاه، امکان اجاره ی خوابگاه به دانشجویان و محققین داده شده است.اما دانشجویان به طور معمول به اجاره ی منزل شخصی یا آپارتمان یا اتاق در خوابگاه دانشجویی خود تمایل دارند.

هزینه های زندگی

سوییس یک کشور مقرون به صرفه برای یک دانشجوی کارشناسی ارشد به شمار می رود.

در بسیاری از مناطق سوییس ، هزینه ی زندگی بسیار ارزانتر از شهرهای پاریس و لندن می باشد. اما در برخی موارد نظیرمواد غذایی به طور متوسط نسبت به کشورهای دیگر اروپایی گران تر می باشد. اما به طور کل هزینه ی زندگی ماهانه بین ۱۵۳۰ – ۲۵۵۰ دلار است.این هزینه ها شامل مسکن،حمل و نقل روزانه، بیمه درمانی، هزینه های کوچک روزانه ، موادغذایی و هزینه های وسایل و امکانات آموزشی و همچنین هزینه های متفرقه ی شخص متفاوت خواهد بود و ممکن است کمتر از این مبلغ باشد.

قیمت های تقریبی برخی از مواد غذایی و خدمات در کشور سوییس:

مواد غذایی

کالای مورد نظر (مقدار )  :  قیمت ($)

 

شیر (۱ لیتر)   :  ۱٫۴۰-  ۱٫۳۵ دلار

قرص نان (۵۰۰ گرم) : ۲٫۴۰ – ۲٫۳۵ دلار

سیب زمینی (۱کیلوگرم ) : ۲٫۴۰ – ۲٫۴۵ دلار

سینه ی مرغ (۱ کیلوگرم) : ۲۰٫۶۵ –  ۲۰٫۸۰ دلار

برنج (۱ کیلوگرم ) : ۲٫۳۵ – ۲٫۴۰  دلار

 

سرگرمی و اوقات فراغت

کالا/مورد مورد نظر    قیمت ($)

هر فنجان قهوه  ۴٫۴۵ – ۴٫۵۰ دلار

متوسط قیمت هر بطری شراب ۱۱٫۹۰ – ۱۲دلار

بلیط سینما ۱۷٫۹۰- ۱۸

هر پرس غذای معمولی در رستوران های معمولی ۱۹٫۸۵ -۲۰

قیمت ماهیانه ی آب و برق

مورد     قیمت

ماهانه پاس سفر ۷۵ ۹۵٫۰۰

اینترنت پهن باند (سرعت ۱۰Mbps، کلاهک) ۴۷٫۲۰ – ۵۹٫۷۰

آب و برق داخلی (برق، حرارت، آب و فاضلاب) ۱۳۱٫۸۵ – ۹۹٫۷۵

باید به این نکته توجه داشت که تمامی اطلاعات فوق ارقام تقریبی هستند و تخفیف دانشجویی ندارند و ممکن است با توجه به زمان و در شهرستان های مختلف متفاوت باشد.

با توجه به مطالب ذکر شده ، به این نتیجه می رسیم که کشور سوییس کشوری بسیار جذاب با امکانات رفاهی خوب می باشد که دانشجویان بین المللی نیز امکان استفاده از این شرایط زندگی ایده آل در اقامت پس از تحصیل در کشورسوییس را خواهند داشت. موسسه ی حقوقی ملک پور به شما این امکان را می دهد تا اطلاعات مکفی در باره ی شرایط و مزایای زندگی پس از تحصیل در این کشور را بدست آورید. برای اخذ مشاوره دقیق تر میتوانید با دفتر ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس بگیرید.

 

2 پاسخ
 1. حسين گفته:

  با سلام و عرض ادب، من ٣٨ ساله و همسرم ٣٢ ساله داراي مدرك فوق ليسانس مديريت بازرگاني هستيم و من ١٨ سال سابقه بيمه و همسرم١٠ سال سابقه كار و بيمه دارد ، ميخواستم شرايط من رو براي كار و يا تحصيل و سپس كاريابي در كشور سوييس بسنجيد و هزينه اون رو بفرماييد،

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب برای بررسی میزان شانس شما برای ویزای کار باید سایر شرایط شما نیز بررسی شود و نیاز به صحبت با شما دارد . پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر همکار ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.