اقامت پس از تحصیل در استونی

اقامت پس از تحصیل در استونی پس از مهاجرت به استونی 2018 از جمله مهاجرت تحصیلی به استونی پس از گرفتن وکیل مهاجرت و در صورت کلی شرایط اخذ اقامت استونی چگونه است ؟ قوانین و راههای اقامت پس از تحصیل در استونی و همچنین شرایط تحصیل در استونی و شرایط اخذ ویزای تحصیلی استونی برای تحصیل در دانشگاههای استونی و شرایط کار دانشجویی در استونی کدام است ؟

امروزه افراد بیشماری هستند که سودای مهاجرت به استونی و تحصیل در استونی را در سر دارند اما در باب اقامت پس از تحصیل در استونی اطلاعات مفید و کاملی ندارند، مهاجرت تحصیلی به استونی به علت اینکه تحصیلات در استونی دارای هزینه های پایینی می باشد ، خیلی مورد توجه قرار گرفته است و افراد کثیری به دنبال اخذ اقامت پس از تحصیل در استونی می باشند، از مهمترین موضوعاتی که ذهن افراد را به خود درگیر کرده است این است که آیا امکان اخذ اقامت پس از تحصیل در استونی برای دانشجویان بین المللی وجود دارد یا خیر ؟ دانشجویانی خارجی که برای تحصیل وارد استونی می شوند از مهم ترین نگرانی آنها شرایط اقامت پس از تحصیل در استونی می باشد که به این عزیزان پیشنهاد می شود اگر تصمیم برای مهاجرت تحصیلی به استونی را دارند می بایست قبل از اقدام تحقیقات گسترده و جامعی را در باب تحصیل در استونی و اقامت پس از تحصیل در استونی داشته باشند و در زمینه تحصیل در استونی و اقامت پس از تحصیل در استونی با وکیل مهاجرت به استونی مشورت و مشاوره حقوقی داشته باشند که در این راستا میتوانند با مشاورین موسسه حقوقی ملکپور مشاوره رایگان داشته باشند.

آیا امکان اقامت پس از تحصیل در استونی برای دانشجویان بین المللی وجود دارد ؟ مدارک مورد نیاز برای اقامت پس از تحصیل در استونی چیست ؟ شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در استونی چیست ؟ بعد از تحصیل در استونی دانشجویان می توانند چه مدتی را در استونی اقامت داشته باشند ؟ و یا می بایست به کشور خود برگردند ؟ آیا بعد از تحصیل در استونی امکان تغییر ویزای دانشجویی به ویزاهای دیگر وجود دارد؟ که ما در این مقاله سعی داریم با تکیه بر قوانین استونی و قوانین بین الملل خصوصی به این سوالات پاسخ دهیم و در باب اقامت پس از تحصیل در استونی اطلاعات مفید و کاملی را برای شما سروران عزیز ارائه دهیم .

در ابتدای مقاله به این موضوع می پردازیم که اساسا آیا تحصیل در استونی مناسب می باشد و مقاله را با سوال زیر شروع می کنیم:
آیا دانشگاه های استونی می تواند برای ادامه تحصیل مناسب باشد یا مزایای دانشگاه استونی یا تحصیل در استونی چیست؟
امکان ارائه بورسیه های تحصیلی مختلف و امکانات مالی برای دانشجویان بین المللی
پروژه های تحقیقاتی سطح بالا
زندگی دانشجویی فعال و سرگرم کننده
فرصت های شغلی در طول تحصیل و امکان اقامت در کشور بعد از فارغ التحصیلی برای مدت شش ماه
هزینه های زندگی پایین و زندگی مقرون به صرفه
محیط پایدار و ایمن
تردد در کل اتحادیه اروپا
دانشگاه های استونی  بیش از ۱۰۰ برنامه تحصیلی منحصر به فرد و با کیفیت مطلوب که به طور کامل به زبان انگلیسی تدریس می شود ارائه میدهد.

به صورت کلی تمام دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا پس از فراغت از تحصیل میتوانند ۶ ماه اقامت کوتاه مدت داشته باشند که در این مدت اگر کار پیدا کنند می توانند با توجه به قرارداد کاری خود اقامت خود را تمدید نمایند ، دانش آموزان بین المللی در استونی نیازی به اجازه کار اضافی برای کار در هنگام تحصیل به صورت تمام وقت ندارند و آنها مجاز به کار در شرایطی هستند که با تحصیل آنها دخالت نداشته باشد ، تمام دانشجویان غیر اتحادیه اروپا همچنین می توانند ۶ ماه پس از فارغ التحصیلی (با اجازه دانشگاه) به دنبال استخدام در استونی بمانند ، پس از پیدا کردن کار پس از فارغ التحصیلی دانشجویان می توانید از این زمان برای درخواست اقامت موقت برای کار استفاده کنند .

چگونه میتوان در این مدت شش ماه یک شغل مرتبط با رشته تحصیلی پیدا نمود ؟
در استونی معمولا به کارفرما ایمیل ارسال میکنند و از تماس های تلفنی برای کار صرف نظر میکنند در ایمیل ارسالی حاوی یک نمونه cv ، یک نامه انگیزشی و دستمزد مورد انتظار درخواست می شود که در صورت تایید شدن توسط کارفرما کی بایست شخص برای مصاحبه آماده گردد، بیشتر دانشجویان استونی همان زمان هم کار می کنند و هم تحصیل می نمایند. داشتن شغل تمام وقت یا شغل نیمه وقت برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا بسیار معمول است .

مکان هایی که  شخص دانشجو می تواند برای فرصت های شغلی جستجو کند

مراکز شغلی و مراکز اطلاع رسانی در دانشگاه ها
وب سایت ها مختلف
دوستان، همکلاسی ها و دانش آموزان محلی
تماس مستقیم با شخصی از شرکت که در سایت آن شخص معرفی شده است

موقعیت دانشجویان بین الملل با دانشجوی محلی یا استونیایی متفاوت است در صورتی که شخص به زبان استونیایی مسلط باشد امکان کار پیدان شخص چند برابر می شود اما گزینه هایی نیاز برای دانشجویانی که به زبان استونیایی مسلط نیستند و فقط مسلط به زبان انگلیسی هستند وجود دارد .

محبوب ترین وب سایت های استخدام اینترنتی در استونی

www.cvkeskus.ee/en

www.cv.ee/en

www.ej.ee / en

www.linkedin.com/job/jobs-in-estonia/ / en

www.tudengiveeb.ee/en

 

هنگام صدور ویزای طولانی مدت چه اسنادی می بایست ارائه گردد ؟

سند مسافرتی معتبر با حداقل دو صفحه خالی و معتبر حداقل سه ماه پس از تاریخ انقضاء ویزا

یک فرم درخواست

عکس (۳۵ × ۴۵ میلی متر)

یک بیمه نامه

یک سند نشان دهنده هدف سفر – برای مثال تأیید کار کوتاه مدت

مبلغ ۸۰ یورو برای ویزا

فرصت های شغلی در استونی برای دانشجویان بین المللی

به طور معمول طیف وسیعی از کار نیمه وقت را مشاغلی در تدریس، تدریس زبان، مکالمه کودک، تفسیر، ترجمه، پردازش داده ها، مدیریت، برنامه نویسی و توسعه ی فناوری اطلاعات، روحانی، پیشخدمت و کارگاه خرید ارائه می دهد ، نمونه کار نیمه وقت ممکن است شامل ارائه خدمات پشتیبانی به یک شرکت باشد که در چندین کشور (مراکز تماس، مراکز رزرواسیون، مراکز پشتیبانی مشتری و غیره) عملیاتی داشته باشد . اینها اغلب شرکتهای بین المللی می باشند ، داشتن توانایی برای صحبت کردن یا درک زبان های مختلف ، یک مزیت در بازار کار استونی است.

همانطور که استونی نیز دارای یک فرهنگ قوی شروع به کار و راه اندازی بیزینس است، دانش آموزان و فارغ التحصیلان تشویق می شوند تا شرکت های اختصاصی برای خود ایجاد نمایند و راه اندازی کنند ، فرهنگ آغازین و کارآفرینی طرفداران محلی زیادی در استونی دارد ، برنامه های دولت و خصوصی متعددی برای تقویت شرکت های متشکل از شرکت های کوچک و بزرگ وجود دارد ، سازمانها و ابتکاراتی مانند Garage48 ، StartupGarage ، Startup WiseGuys و Techopol Start-Up Incubator در حال ارائه منابع مالی و امکانات به دانشجویان برای شروع تمرکز بر روی حرفه و ایده های جدید خود در اواسط مطالعات هستند . این فرصت های بی پایان را برای ارتباط تحقیق خود با یک ایده کسب و کار ارائه می دهد .

خدمات شغلی که به دانشجویان ارائه میگردد

بسیاری از دانشگاه های استونی نیز خدمات دانشجویی و حرفه ای را به دانشجویان بین المللی خود ارائه می دهند ، خدمات معمولا  در بخش های زیر ارائه می شود :
مشاوره حرفه ای و روانشناسی
اطلاعات در مورد فرصت های شغلی و فرصت های کارآموزی
در هنگام درخواست برای کار با ارائه توضیحاتی در باب مدارک صحیح به دانشجویان کمک میکنند
کمک به آماده سازی برای مصاحبه شغلی
پیوستن به لیست پستی کارکنان و پایگاه داده های شغلی
سمینارها و سخنرانی ها در مورد مسائل حرفه ای
سازماندهی سخنرانی ها از شرکت ها و سازمان ها به دانش آموزان
خدمات اطلاعاتی
انجام نظرسنجی مربوط به شغلی
قوانین و مقررات و نحوه ی قرارداد با یک کارفرما

کار پس از فارغ التحصیلی در استونی

تمام دانشجویان غیر اتحادیه اروپا می توانند در استونی برای ۶ ماه دیگر پس از فارغ التحصیلی خود به دنبال استخدام در استونی بمانند و برای اقامت موقت برای کار درخواست دهند . برای درخواست مجوز لازم، ابتدا لازم است یک شغل مناسب را پیدا کنند که تقاضای مجوز کار حدود یک ماه طول می کشد ، اطلاعات اضافی در مورد مجوزهای کار (که پس از فارغ التحصیلی) به دست می آید میتوانند اداره شهروندی و مهاجرت مراجعه نمایند .

تمدید اجازه اقامت موقت

دانشجویان حداقل دو ماه قبل از تاریخ انقضای مجوز اقامت فعلی می بایست درخواست تجدیدنظر برای اجازه اقامت موقت را در اداره خدمات ارائه دهند ، تصمیم به تمدید یا عدم تمدید مجوز اقامت موقت باید در ۱۰ روز قبل از پایان مدت اعتبار مجوز اقامت موقت صورت گیرد ،کارت اقامت باید در اداره خدمات به نام فرم درخواست اعطا شود . یک پایه قانونی برای اقامت در استونی پس از پایان مدت اقامت وجود دارد و بدین معنا می باشد که هنگامی که برای یک بیگانه اجازه اقامت برای تحصیل صادر شده است، حق اقامت در استونی ناشی از انقضای مدت اعتبار مجوز اقامت موقت ، پایه قانونی بیگانه برای اقامت در استونی برای ۱۸۳ روز پس از تاریخ انقضای دوره اعتبار مجوز اقامت  است یعنی شخص پس از فارغ التحصیلی برای مدت ۱۸۳ روز یا همان ۶ ماه فرصت دارد جویای کار باشد .

با توجه به آنچه در باب اقامت پس از تحصیل در استونی بیان شد در میبابیم که دانشجویان پس از تحصیل میتوانند در یک بازه ی زمانی ۱۸۳ روزه یا ۶ ماهه جویای کار باشند و یا مرتبط با رشته خود شرکتی را تاسیس نمایند .

همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص اقامت پس از تحصیل در استونی و راههای مهاجرت به استونی از جمله مهاجرت تحصیلی به استونی و یا تحصیل در استونی و یا کار دانشجویی در استونی و یا اقامت پس از تحصیل در استونی و یا شرایط کار ضمن تحصیل در استونی و یا کار در استونی و در نهایت راههای اخذ اقامت استونی به صورت تخصصی مشاوره رایگان دریافت نمایید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.