اقامت سوئیس از طریق تحصیل

اقامت سوئیس از طریق تحصیل از جمله مواردیست که شما عزیزان ممکن است در قبل از مهاجرت به سوئیس یا هنگام تحصیل در آن کشور به آن فکر کنید. اقامت سوئیس از طریق تحصیل میتواند فرصتی را برای شما عزیزان بوجود اورد که بتوانید به راحتی در این کشور به تحصیلات خود ادامه دهید.در این مقاله که تحت عنوان اقامت سوئیس از طریق تحصیل گرداوری شده است،به شما کمک خواهد کرد که با مطالعه ان اطلاعات بیشتری در مورد اقامت سوئیس از طریق تحصیل کسب نمایید. همچنین برای کسب اطلاعات تخصصی در مورد اقامت سوئیس از طریق تحصیل با مشاورین و حقوقدانان با تجربه موسسه مشاوره اي mie با همكاري موسسه حقوقي ملك پور در ارتباط باشید. این موسسه در خصوص تمامی راههای مهاجرت به سوئیس و مهمتر از همه اقامت سوئیس از طریق تحصیل به صورت تلفنی و رایگان مشاوره تخصصی دریافت نمایید .

audio اقامت سوئیس از طریق تحصیل

 

کسانی که قصد تحصیل و اقامت در سوئیس دارند، بهتر است اطلاعات کافی در مورد ویزا و مهاجرت به سوئیس کسب نمایند. این شرایط برای شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا و یا انجمن تجارت آزاد اروپا متفاوت از شهروندان کشورهای ثالث یا سایر کشورها است.

برای تحصیل در دانشگاه های سوئیس، ابتدا باید رشته تحصیلی مناسب خود را پیدا کرده و در دانشگاه پذیرفته شوید. شما می توانید از طریق CRUS (بازرسان کنفرانس دانشگاه های سوئیس) به لینک دانشگاه های سوئیس دسترسی داشته باشید. به محض آنکه پذیرش شما در دانشگاه تایید شود (گواهی ثبت نام)، می توانید برای ویزای تحصیلی سوئیس درخواست دهید.

برای دوره های تحصیلی تا سه ماه – دوره های تابستانی، مدارس زبان – نیاز به ویزای شنگن C کوتاه مدت دارید؛ برای دوره های طولانی تر از سه ماه، نیاز به یک ویزای D بلند مدت دارید.

شما نمی توانید با استفاده از یک ویزای گردشگری سه ماهه به سوئیس وارد شوید و سپس آن را به یک مجوز اقامت دانشجویی تغییر دهید. بنابراین، در صورتی که قصد ماندن بیش از 90 روز در این کشور دارید، حتی اگر نیاز به ویزای ورود نداشته باشید، مانند شهروندان استرالیا، کانادا، نیوزیلند، ژاپن، مالزی و یا اتباع سنگاپور، اما همچنان باید برای اخذ مجوز اقامت درخواست دهید.

 

درخواست ویزای سوئیس

شما باید از طریق سفارت یا کنسولگری سوئیس در کشور خود درخواست ویزا کنید. به این منظور باید یک فرم درخواست را تکمیل و مدارک لازم را به زبان فرانسوی، آلمانی یا انگلیسی ارسال کنید، بنابراین ممکن است لازم باشد که مدارک خود را به طور رسمی ترجمه کنید.

 

برای ویزای کوتاه مدت شنگن  C، مدارک لازم شامل موارد زیر است:

پاسپورت معتبر / شناسه سفر؛

اثبات منابع مالی کافی برای پوشش هزینه های خود در طول اقامت در سوئیس؛

بیمه درمانی / بیمه سوانح؛

تایید واحدهای درسی رزرو شده شامل رسید پرداخت هزینه ها

اگر سن شما زیر 18 سال است، در صورت سفر به سوئیس به تنهایی علاوه بر مدارک شناسایی به مجوز سفر نیاز دارید و در صورتی که والدین همراه شما باشند، باید کپی ویزای آنها را هم ارائه دهید.

برای ویزای بلند مدت D، مدارک زیر لازم است:

گذرنامه معتبر / شناسه سفر

اثبات منابع مالی کافی برای پوشش هزینه های خود در طول مدت اقامت در سوئیس (منابع مالی می تواند متعلق به خودتان یا حامی مالی شما باشد، مانند کپی های صورت حساب بانکی یا نامه از طرف بانک)

بیمه درمانی که شامل پوشش حوادث باشد.

نامه ای حاوی توضیحاتی در مورد انگیزه و قصد شما برای تحصیل در سوئیس و اهمیت آن در حرفه شما.

تاییدیه ثبت نام در یک موسسه آموزشی معتبر در سوئیس.

رسید پرداخت هزینه های دوره تحصیلی.

رزومه تحصیلی

کپی از مدارک تحصیلی قبلی.

همچنین ممکن است نیاز باشد تا در یک آزمون زبان شرکت کنید تا مطمئن شوند که می توانید در سوئیس ادامه تحصیل دهید.

همچنین لازم است که یک فرم تکمیل و امضا شده ارائه دهید مبنی بر اینکه پس از اتمام تحصیلات کشور را ترک می کنید.

 

پس از ورود به سوئیس

شما 14 روز پس از ورود به سوئیس باید ورود خود را ثبت کنید و برای اخذ مجوز اقامت در دفاتر مهاجرت کانتون درخواست دهید. در حالی که منتظر دریافت مجوز B خود هستید (که ممکن است چند هفته طول بکشد)، به شما یک گواهی می دهند که طبق آن امکان باز کردن حساب بانکی در سوئیس دارید اما اجازه ترک کشور را نخواهید داشت. مجوز B به صورت یک کارت بیومتریک برای شما صادر می شود. مدت اعتبار آن یکسال است و قابل تمدید است.

 

فارغ التحصیلان خارجی در سوئیس

پس از اتمام دوره تحصیلی خود، می توانید مجوز اقامت بگیرید که به شما اجازه می دهد به مدت شش ماه دیگر برای یافتن یک شغل تمام وقت و دائمی در سوئیس بمانید. در طول این دوره جستجوی شغلی، می توانید تا 15 ساعت در هفته کار کنید. این مجوز را نمی توان پس از شش ماه تمدید کرد.

برای درخواست این نوع مجوز اقامت، باید به دفاتر مهاجرت کانتون مراجعه کنید و مدارک زیر را ارائه دهید:

گواهی یا مدرک دیگری که نشان دهد دوره تحصیلی خود را به پایان رسانده اید یا فارغ التحصیل شده باشید؛

اثبات استطاعت مالی خود برای پوشش هزینه های خود در طول اقامت در سوئیس.

اثبات اینکه محل مناسبی برای زندگی و اقامت در سوئیس دارید.

پس از آنکه شغلی پیدا کنید، قبل از اینکه بتوانید کار خود را شروع کنید، کارفرمای شما باید درخواست شما را به مقامات مهاجرت کانتونی که در آن کار می کنید، ارسال کند. با این که فارغ التحصیلان خارجی از دانشگاه های سوئیس از نظر ورود به بازار کار به همان اندازه فارغ التحصیلان بومی سوئیس شانس دارند، یعنی اینطور نیست که موقعیت های شغلی ابتدا به سوئیسی ها و یا اتباع اتحادیه اروپا ارائه شود، اما کارفرما همچنان باید تا قبل از صدور مجور کار اثبات کند که کار شما از اهمیت اقتصادی یا علمی خاصی برخوردار است.

 

تحصیلات تکمیلی

اگر می خواهید در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا در دانشگاه های سوئیس ادامه تحصیل دهید، می توانید برای مجوز اقامت درخواست دهید اما باید به این منظور محلی برای اقامت و پیشنهاد کار داشته باشید. در این گونه موارد کارفرما درخواست شما را از طرف شما ارائه می کند. حداکثر مدت اقامت در این مورد دو سال است.

 

شما بزرگواران، برای کسب اطلاعات تخصصی در مورد اقامت سوئیس از طریق تحصیل با مشاورین و حقوقدانان با تجربه موسسه مشاوره اي mie با همكاري موسسه حقوقي ملك پور در دفتر وین و یا دفاتر همکار ما در ایران در ارتباط باشید. این موسسه در خصوص تمامی راههای مهاجرت به سوئیس و مهمتر از همه اقامت سوئیس از طریق تحصیل به صورت تلفنی و رایگان مشاوره تخصصی دریافت نمایید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.