اقامت بعد از تحصیل در ایتالیا

اقامت بعد از تحصیل در ایتالیا

اقامت بعد از تحصیل در ایتالیا و شرایط 2018 اخذ اقامت ایتالیا چگونه است ؟ قوانین و راههای اقامت بعد از تحصیل در ایتالیا و همچنین شرایط تحصیل در ایتالیا و شرایط اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا برای تحصیل در دانشگاههای ایتالیا و شرایط کار دانشجویی در ایتالیا کدام است ؟

فایل تصویری آقای ملک پور (فارغ التحصیل حقوق ، عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین) در باب اقامت بعد از تحصیل

video اقامت بعد از تحصیل در ایتالیا

اقامت بعد از تحصیل در ایتالیا 2018 یکی از دغدغه های دانشجویان در ایتالیا است. آیا شرایط اخذ اقامت بعد از تحصیل در ایتالیا را می دانید؟ آیا مایل به دانستن شرایط اخذ اقامت بعد از تحصیل در ایتالیا هستید؟ امروزه بیشتر افراد برای تحصیل کشور ایتالیا را به خاطر هزینه ی بسیار پایین تحصیل انتخاب میکنند .

سومین کشور دنیا و نخستین کشور در اروپا از نظر سهولت برای ورود دانشجویان ایتالیا است . ایتالیا در جنوب اروپا قرار دارد.پنجمین کشور پر جمعییت اروپا ایتالیا است. تحصیل در ایتالیا به زبان ایتالیایی و زبان انگلیسی امکان پذیر است .دانشگاه های ایتالیا در مقاطع تحصیلی لیسانس و ارشد و دکتری پذیرش دارد.  در صورتی که تمایل به ادامه تحصیل در دانشگاه های ایتالیا به زبان ایتالیایی  دارید و قصد دریافت مدرک کارشناسی در کشور ایتالیا را دارید، قبل از درخواست ویزای تحصیلی نیازمند گذراندن دوره های زبان ایتالیایی هستید.هزینه تحصیل در ایتالیا بین ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ یورو در سال است.به دلیل هزینه بسیار پایین در ایتالیا سالیانه متقاضیان زیادی جذب میشوند و به دلیل کیفیت اموزش و سطح علمی بالا، ایتالیا را برای تحصیل انتخاب میکنند . تحصیل به زبان انگلیسی در ایتالیا نیازمند حداقل ایلتس ۶ است. افرادی که برای تحصیل ایتالیا را اقدام می نمایند می توانند از شرایط خوبی بهره مند شوند که مهمترین آن تحصیل در دانشگاه معتبر در اروپا است.تحصیل در ایتالیا دارای بورس برای کشورهای جهان سوم است از این باب متقاضیان زیادی دارد . اگر قصد اقامت بعد از تحصیل در ایتالیا را دارید شما باید مشخص نمایید که بعد از تحصیل با چه نوع ویزایی قصد تمدید اقامت خود را دارید یا باید شخص متقاضی کار پیدا کند یا ثبت شرکت و کار افرینی نماید یا با یک تبعه ایتالیایی ازدواج نماید.

 

اقامت از طریق کاردر ایتالیا:

دانشجویان غیر اتحادیه اروپا میتوانند در حال تحصیل  اجازه کار را در ایتالیا اخذ نمایند که کاملا سخت است پس توصیه نمی شود رقابت برای کار فارغ التحصیل در ایتالیا دشوار است، و باید برای کار در مناطق دیگر به زبان انگلیسی و ایتالیایی تسلط داشته باشید.شخص متقاضی بعد از اتمام تحصیل از طریق کار میتواند در ایتالیا اقامت داشته باشد و با پرداخت ۴سال مالیات اقامت دائم ایتالیا را اخذ مینماید. اگر شخصی از طریق تحصیل به ایتالیا وارد شود شانس زیادی در خصوص پیدا کردن کار و اخذ اقامت کاری در ایتالیا خواهد داشت.ایتالیا از بحران مالی و بین المللی و در دوره نقاهت به سر میبرد. این موضوع بر بخش های کار خاص، مانند مهندسی خودرو، امور مالی و ساخت و ساز، و همچنین به عنوان چهره های بیکاری، به ویژه در میان جوانان تاثیر دارد. صنایع عمده در ایتالیا: گردشگری، ماشین آلات، وسایل نقلیه موتوری، مواد شیمیایی، آهن و فولاد، صنایع غذایی، منسوجات، مد، لباس و کفش، سرامیک است.میانگین ساعات کار در ایتالیا: ۴۰ ساعت در هفته است . تعطیلات: حداقل مرخصی سالانه چهار هفته، علاوه بر تعطیلات عمومی است.نرخ مالیات: پیشرونده هستند و از ۲۳٪ به ۴۳٪. است.                فرم های درخواست آنلاین معمولا بیشتر برای حضور در شرکت های بزرگ بین المللی در ایتالیا است.  شخص متقاضی باید مدرک دانشگاهی و گواهینامه های ترجمه شده ی خود را به زبان ایتالیایی دارا باشد.روند مصاحبه میتواند طولانی باشد بین یک تا سه ماه و ممکن سه تا چهار مصاحبه داشته باشند.شخص برای کار باید به زبان ایتالیایی تسلط داشته باشد.و ممکن است  شخص متقاضی از لحاظ روانی در مصاحبه تست شوند.فرآیندهای برنامه و مصاحبه در ایتالیا شبیه به انگلستان است. CV برای جزئیات بیشتر در مورد چگونگی ساخت یک رزومه

برای جستجوی کار میتوانید در لینک مراکز کاری در منطقه محل زندگی خود ثبت نام  نمایید. اتباع اتحادیه اروپا ویزا و یا اجازه کار به کار در ایتالیا نیاز ندارند. شهروندان اتحادیه اروپا که مایل به اقامت در ایتالیا برای بیشتر از سه ماه هستند. پس از پنج سال، اتباع اتحادیه اروپا می توانند اقامت دائم را اخذ نمایند.

 اقامت از طریق ازدواج در ایتالیا:

یکی از راه های اخذ اقامت در ایتالیا از طریق ازدواج است.اگر شخص متقاضی با تبعه ایتالیا ازدواج نماید میتواند تابعییت این کشور را دریافت نمایدازدواج با تبعه ایتالیایی باید به صورت حقیقی باشدو به صورت واقعی با هم زندگی کنندو برای اثبات این ازدواج باید مدارک و اسناد خود را به سفارت ارائه نمایند. و در مراحل بعد اگر شخص متقاضی ۲ سال از زندگی مشترکشان گذشته باشد میتواند تقاضای تابعییت نماید و پروسه ی تابعییت گرفتن از ۶ سال به ۲ سال کاهش پیدا کرده است.و تا زمان اخذ تابعییت هم اجازه ی کار و تحصیل مانند یک شهروند ایتالیایی را دارا هستند.اگر شخص متقاضی درخواست ازدواج دارد باید فرد همراه با دو شاهد بزرگسال در مراسم ازدواج شرکت کند اگر هر یک از همسران و یا یکی از شاهدان  به زبان ایتالیایی مسلط نباشد نیاز به ارائه یک مترجم، علاوه بر دو شاهد لازم است همسر نمی تواند به عنوان شاهد یا مترجم  باشد. شهروند استرالیایی که قصد ازدواج در ایتالیا دارد نیاز به ارائه یک اعلامیه سوگند در سفارت کشور خود در رم دارد. اعلامیه سوگند و گواهی عدم منع ازدواج در خارج از ایتالیا برای استفاده در ایتالیا معتبر نیست. در صورتی که قبلا ازدواج کرده، لطفا مدارک و شواهد از طلاق خود را ارائه دهند. باید گواهی اصلی طلاق خود را به سفارت ارائه دهند و فتوکپی قابل قبول نیست. لطفا توجه داشته باشید که یک زن مطلقه که مایل به ازدواج مجدد در ۳۰۰ روز از تاریخ طلاق باشد او باید به مقامات محلی ایتالیایی تماس بگیرد واز قاضی ایتالیایی به دنبال کسب مجوز برای ازدواج مجدد است. در غیر این صورت، یک زن مطلقه باید اجازه دهد دوره مورد نیاز از ۳۰۰ روز سپری شده باشد. اعلامیه سوگند به مدت شش ماه معتبر است. A $ به ازای هر شهروند هزینه معادل یورو از ۵۰٫۰۰ باید پرداخت شود.  صدور گواهی طلاق یا گواهی مرگ برای گواهی ازدواج را شما باید بلافاصله پس از مراسم دریافت کنید. گواهی ازدواج ایتالیایی توسط مقامات ایتالیایی صادر میشود . حداقل دو هفته قبل از تاریخ ازدواج باید شخص متقاضی اعلامیه ازدواج را به مقامات ایتالیایی ارائه دهد.

 

 اقامت از طریق ثبت شرکت در ایتالیا:

ایتالیا یکی از کشورهای مهم در اتحادیه اروپا است و بدون شک میراث فرهنگی و تاریخی فوق العاده غنیی دارد. ایتالیا زادگاه برخی از مارک های نمادین و لوکس در جهان است . موقعیت جغرافیایی خوب ایتالیا و دسترسی آسان سرمایه گذاران به بازارهای جنوب، مرکز و شمال اروپا و همچنین به بنادر دریای مدیترانه مهیا میکند.طرح توجیهی شرکت بستگی به مدرک تحصیلی و سابقه ی کاری و تخصص شخص متقاضی دارد. بسیاری از کسب و کار اشخاص در زمینه ی تجارت و یا واردات و صادرات فعال می باشند. هدف از سرمایه گذاری و چگونگی انجام کار باید در طرح توجیهی مشخص باشد و اقامت شخص و تایید سفارت ایتالیا بستگی به طرح توجیهی و بیزینس پلن دارد. در حالی که برخی از زمینه های کسب و کار به وضوح مورد علاقه دیگران،  است این کشور دارای یک سیاست باز به سمت سرمایه گذاری های خارجی در هر زمینه ای است. مهم ترین بخش های سرمایه گذاری خارجی در ایتالیا عبارتند از: گردشگری، صنایع غذایی، کشاورزی، تولید و یا بخش املاک و مستغلات  است .دولت ایتالیا نیز مشوق هایی خاص برای شرکت های خارجی که قصد سرمایه گذاری در ایتالیا را دارند هستند. کسب و کار خود را در برخی از مکان های انتخاب شده را فراهم می کند. اولین گام در راه اندازی یک شرکت در ایتالیا در حال آماده سازی و تهیه پیش نویس اسناد شرکت لازم است.

از جمله:

اساسنامه

امضا نمونه فرم مدیران شرکت

اظهارنامه

شما همچنین نیاز به باز کردن یک حساب بانکی برای این شرکت، که در آن از حداقل سرمایه مورد نیاز سپرده خواهد شد.هزینه های شروع کسب و کار با توجه به نوع شرکت و مواد و تجهیزات مورد نیاز برای فعالیت کسب و کار خاص خود را میتواند متفاوت باشد. پرداخت هزینه ها شامل  هزینه دفتر اسناد رسمی و هزینه ثبت نام برای مقامات ایتالیایی لازم است. همچنین شرکت شما نیاز به یک حسابدار که با الزامات باحسابداری در ایتالیا مطابق باشد نیاز دارید. راه اندازی شرکت در ایتالیا بسیار مجرب و سود حاصل از تخصص میتواند مشکل  باشد و روش های پیچیده ای دارد. همیشه ریسک سرمایه گذاری در یک کشور وجود دارد. در صورتیکه شخص متقاضی بتواند ویزای سرمایه گذاری خود را از ایتالیا دریافت نماید همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال نیز میتوانند ویزای ایتالیا را دریافت کنند.در ایتالیا اقامت ۳ ساله میدهند و تا سه سال قابل تمدید است  و در اوایل سال هفتم اگر شخص متقاضی بتواند ثابت کند که ۱۵۰۰ روز در ایتالیا حضور داشته است  میتواند پاسپورت ایتالیا را دریافت نماید.

در این مقاله شرایط و راه های اقامت بعد از تحصیل در ایتالیا را به استضحار شما عزیزان رساندیم که شخص متقاضی که با ویزای تحصیلی وارد کشور ایتالیا میشوند برای تمدید اقامت خود باید مشخص نمایید که برای تمدید میخواهید چه نوع ویزایی را اخذ نماید یا باید کار پیدا کند و با ویزای کار اقدام به ماندن نماید یا باید با یک تبعه ی ایتالیایی ازدواج نماید که طبق حقوق بین الملل اگر شرایط لازم را دارا باشید میتوانید در ایتالیا اقامت داشته باشید یا کار افرینی و سرمایه گذاری نمایید و بتوانید مالیات پرداخت نمایید در این موارد شخص میتواند اقامت دائم ایتالیا را دریافت نماید و در نهایت بعد از مدت زمان معلوم تابعییت و پاسپورت ایتالیا را اخذ نماید.

می توانید با موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص اقامت بعد از تحصیل در ایتالیا و راههای مهاجرت به ایتالیا از جمله مهاجرت تحصیلی به ایتالیا و یا تحصیل در ایتالیا و یا کار دانشجویی در ایتالیا و یا اقامت بعد از تحصیل در ایتالیا و یا شرایط کار ضمن تحصیل در ایتالیا و یا کار در ایتالیا و در نهایت راههای اخذ اقامت ایتالیا به صورت تخصصی مشاوره رایگان دریافت نمایید .

 

2 پاسخ
 1. دنیا گفته:

  سلام وقتتون بخیر
  سوالی داشتم درباره ی اینکه بعد از اتمام فوق لیسانس در ایتالیا چه مدت وقت داریم برای پیدا کردن کار؟

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با عرض سلام و احترام. دوست عزیز شما پس از فارغ التحصیلی و اتمام ویزای تحصیلی باید خاک کشور ایتالیا را ترک کنید. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کامل تر و پیدا کردن روش مناسب با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.