اقامت از طریق سرمایه گذاری در جمهوری آذربایجان

آیا قصد اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری را دارید؟ آیا سوالات بسیاری در ذهن خود برای سرمایه گذاری در جمهوری آذربایجان دارید ؟ آیا می خواهید دلایل مهم و اساسی برای سرمایه گذاری در جمهوری آذربایجان را بدانید؟ ایا تمایل دارید ازشرایط سرمایه گذاری در کشور جمهوری آذربایجان مطلع شوید در این مقاله برآنیم تا دلایلی مهم و اساسی برای سرمایه گذاری در جمهوری آذربایجان را در اختیار شما متقاضیان محترم قرار دهیم و شما می توانید با ارتباط با موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) اطلاعات بیشتری را در مورد سرمایه گذاری در جمهوری آذربایجان و دیگر کشور های اروپایی به دست آورید.

کشور جمهوری آذربایجان به دلیل استخراج نفت و سرمایه گذاری های خارجی از رونق خوبی برخورد  بوده است اما به دلیل جنگ قره باغ با تورم شدید روبرو شد و به تبع آن قدرت خرید مردم جمهوری آذربایجان کاهش چشم گیری پیدا کرده اما با دو برنامه اقتصادی که با کمک صندوق بین المللی پول درکشور جمهوری آذر بایجان به اجرا در آمد با عث شد که تورم ۴۱۱ درصد در سال ۱۹۹۵ به صفر درصد در سال  ۲۰۰۰ برسد.

در سال ۲۰۰۸ با تصویب و اجرای قوانینی مانند تسهیل و کاهش در مراحل و روند آغاز کسب و کار و با استفاده از تکنولوژی روز دنیا توانست نظام مالیاتی نوینی را تدوین کند و مدت زمان ثبت شرکت را از ۶۱ روز به ۱۱روز برساند.

قانون سرمایه‌گذاری خارجی جمهوری آذربایجان که در سال ۱۹۹۲ میلادی تصویب شده است البته این قانون در سال های اخیر

دچار اصلاحاتی شده است. ( نویسنده: امید محمدی ،موسسه حقوقی ملک پور)

برخی از اصلاحات مهم در قانون سرمایه گذاری  جمهوری آذربایجان

 

 1. سرمایه گذار خارجی می تواند بدون هیچ مجوزی به خرید سهام در بورس اقدام کند.
 2. سرمایه گذار خارجی می تواند هرمقدار که بخواهد سهامدار شرکت های فعال شود.
 3. سرمایه گذار خارجی می تواند در کشور جمهوری آذربایجان سرمایه گذاری کند و صدرصد سهام شرکت را تصاحب کند.
 4. سرمایه گذار خارجی می تواند بدون هیچ مجوزی شعبه شرکت خارجی را در آذربایجان افتتاح کند.
 5. سرمایه گذار خارجی می تواند بدون هیچ گونه مانعی سود و دارایی شرکت را به کشور خارجی منتقل کند.

 

 1. اقامت از طریق سرمایه گذاری در کشور جمهوری آذربایجان

در کشور جمهوری آذربایجان به دو طریق دایم وموقت می توان اقامت دریافت کر

 1. اقامت موقت: افرادی که دارای حساب بانکی معتبر و گردش مالی مناسبی می باشند می توانند از سازمان مهاجرت جمهوری آذربایجان در خواست دعوت نامه کنند. دعوت نامه مربوطه در صورتیکه مورد تایید سازمان مهاجرت قرار بگیرد سرمایه گذار خارجی باید به کنسولگری رفته و دعوت نامه را دریافت و برای مراحل بعدی کسب اقامت اقدام کند.

اقامت دایم:

سرمایه گذار خارجی برای سرمایه گذاری در کشور جمهوری آذربایجان می تواند با ارایه یک بیزینس پلن قوی و با داشتن مبلغ دست کم پنجاه هزار منات یا شصت و پنج هزار دلار در حساب بانکی خود برای اقامت دایم جمهوری آذربایجان اقدام کند.

 1. طرق کسب اقامت در آذربایجان سرمایه گذاری در آذربایجان می باشد.
 2. سرمایه گذاری از طریق خرید مغازه در کشور جمهوری آذربایجان
 3. سرمایه گذاری از طریق ایجاد سپرده بانکی
 4. سرمایه گذاری از طریق ایجاد اشتغال در جمهوری آذربایجان
 5. مراحل اقامت در آذربایجان
 6. استعلام گذرنامه
 7. دریافت دعوتنامه سه ماهه از اداره مهاجرت
 8. حضور شخص در کشور جمهوری آذربایجان به منظور ارایه مدارک مربوطه برای دریافت کارت اقامت کشور جمهوری آذربایجان
 9. تحویل کارت اقامت ظرف چهل روز
 10. خرید اپارتمان ظرف یک ماه در جمهوری آذربایجان

 

 

 1. قواعد مربوط به ثبت شرکت در جمهوری آذربایجان

ثبت شرکت در جمهوری آذربایجان نیازمند سابقه مدیریتی موثر و خوب در زمینه مربوطه می باشد.

اشخاص مورد نیاز برای ثبت شرکت:

 1. موسس
 2. مدیر عامل
 • حسابدار (در ابتدای شروع کار به وجود حسابدار نیازی نمی باشد ولی بعد از انجام کارهای ثبت باید حسابدار معرفی شود)

در زمان تحویل مدارک، اعضا شرکت موظف به دریافت ویزا برای ورود به کشور آذربایجان می باشند.

این اشخاص برای دو نوع ویزا، بسته به دلخواه خود می توانند اقدام کنند :

 ویزا اقامت دایم

 ویزای موقت

 

 1. مدارک لازم برای ثبت شرکت
 2. ارایه کپی پاسپورت
 3. ارایه وکالت نامه به وکیل جهت انجام کارهای ثبت شرکت.
 4. ارایه فرم سنوات اشتغال به کار در زمینه موضوع ثبتی شرکت
 5. ارایه برگ تاییدیه کنسولگری جمهوری آذربایجان در ایران

در ضمن باید در زمان فرایند درخواست ویزا باید محل مربوط به شرکت اجاره و خریداری شود و در زمان ثبت شرکت مدارک مربوط به اجاره و یا خرید ضمیمه درخواست شود.

در صورت انجام فراینده مربوطه :

 1. پروانه شرکت صادر می شود.
 2. مجوز کار اشخاص شاغل به استنا موسس که نیاز به مجوز ندارد صادر می شود.
 3. ظرف مدت یک ماه مدارک ومهر شرکت به موسس تحویل داده می شود.

 

   ۳ . مراحل ثبت شرکت

برای ثبت شرکت در جمهوری آذربایجان سرمایه گذار باید شش مرحله را به مدت ۱۱روز باید طی کند که شامل ارایه مدارک به اداره ثبت و اداره مالیات می باشد که در جدول زیر شرح داده شده است:

 

مبلغ قابل پرداخت( منات آذربایجان) مدت زمان شرح
********* یک روز احراز تاییدیه آدرس قانونی شرکت از موجر
۳۰ منات یک روز گواهی ثبت شرکت
۱۱+۲۰ منات یک روز سپرده گذاری سرمایه شرکت، دریافت رسید و پرداخت هزینه ثبت شرکت
در مرحله دوم پرداخت شده سه روز بایگانی پرونده ثبت شرکت و معرفی شرکت به اداره امور مالیاتی آن کشور جهت شروع کار و پرداخت مالیات.
۴۰ منات یک روز اخذ مهر شرکت
۳۰ منات یک روز اجازه افتتاح حساب بانکی شرکت

 

 

شما متقاضیان گرامی می توانید در مورد چگونگی اخذ ویزای سرمایه گذاری در کشور های اروپایی با موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) در ارتباط باشید.موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) با سالها سابقه درخشان در امر مهاجرت و همچنین اخذ ویزای سرمایه گذاری در کشور های اروپایی از جمله سرمایه گذاری در اتریش ، سرمایه گذاری در آلمان ، سرمایه گذاری در انگلیس،سرمایه گذاری در اسلواکی ، سرمایه گذاری در اسلوونی و غیره می تواند شما را یاری دهد. شما می توانید با موسسه مشاوره ای MIE (همکار موسسه حقوقی ملک پور) از طریق تلفن مشاوره رایگان دریافت نموده و همچنین از طریق مشاوره حضوری از تجربیات و اطلاعات کافی مشاوران و وکلای کارآمد در باب سرمایه گذاری و اخذ اقامت را به دست آورید.

امید محمدی

 

17 پاسخ
 1. لیلا گفته:

  سلام وقت بخیر. من چند مهمان از سنگال دارم که در ایرانم و پاس سنگالی دارن. ایا برای اتباع خارجی (سنگالی)هم ویزا میدن? امکان سرمایه‌گذاری در اذربایجان دارند?
  مسول اذری سفارت می‌گه ویزا نمیدن .خانم ایرانی سفارت میگه فرودگاه ویزا میده. الان راهی برای عبور از ایران و ورود به اذربایجان هست? شرایط افراد غیر ایرانی چیه?

  پاسخ
  • لیلا گفته:

   سلام وقت بخیر. من چند مهمان از سنگال دارم که در ایرانم و پاس سنگالی دارن. ایا برای اتباع خارجی (سنگالی)هم ویزا میدن? امکان سرمایه‌گذاری در اذربایجان دارند?
   مسول اذری سفارت می‌گه ویزا نمیدن .خانم ایرانی سفارت میگه فرودگاه ویزا میده. الان راهی برای عبور از ایران و ورود به اذربایجان هست? شرایط افراد غیر ایرانی چیه? منتظر پاسخم لطفاً

   پاسخ
   • n hashemee گفته:

    با سلام و عرض ادب و احترام
    احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

    پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار خیر این امکان ندارد
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت بفرمایید .

   پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و درود شما میتوانید از طریق خطوط دفتر وین از ایشان وقت مشاوره رزرو فرمایید.پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات در این باب با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 2. سجاد گفته:

  درود من به دفتر تهران میرداماد تماس گرفتم می گویند فقط ثبت شرکت در اتریش می کنیم تلفت وین هم همیشه اشغال است این شرکت به این بزرگی یعنی یه نفر نمی تواند پاسخ مرا بدهد تلفن همیشه اشغال است من نیاز به ثبت شرکت در آذربایجان و انگلیس دارم هزینه ها و هزینه های سالیانه را می خواستم بدانم چقدر است البته من نیاز به دفتر مجازی در هر دو کشور و افتتاح حساب بانکی بین المللی دارم و حضور فیزیکی نخواهم داشت به ایمیلم پاسخ را بفرستید چون واقعا پاسخگویی ضعیفی دارید

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب دوست بزرگوار پرونده شما نیاز به اخذ وکیل متخصص در این امر داشته بنابراین باید شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت اخذ مشاوره با دفتر وین از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید. با تشکر از صبوری شما به علت کثرت تماسها صبوری بفرمایید تا به مشاورین وین وصل شوید .

   پاسخ
 3. سعید گفته:

  سعید هستم دارای مدرک کارشناسی ارشد مهندسی صنایع و تسلط کامل به زبان گفتاری ونوشتاری باکو و 8 سال سابقه کاری در حوزه صنعت هستم و مجرد می باشم خواستم بدونم میشه از طریق کار چه در حوزه رشته خودم در چه حوزه دیگر امکان مهاجرت به این کشور هست

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. برای کار در این کشور به پیشنهاد کاری نیاز است و بهتر است که در این کشور حضور داشته باشید. در صورت داشتن پیشنهاد کاری می توانید برای اخذ ویزای کاری این کشور اقدام نمایید. برای بررسی شرایط و اخذ اطلاعات بیشتر می توانید با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 4. سارا گفته:

  سلام برای خرید ملک چقدر باید هزینه کرد؟ برای خرید مغازه چقدر؟
  آیا برای گرفتن اقامت دائم باید حتما در کشور حضور داشته باشیم کلا شرایط اقامت دائم ازطریق خرید ملک یا مغازه چگونه است

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. هرینه خرید ملک یا مغازه بسته به متراژ و شرایط آن و محلی که در آن واقع شده است متفاوت است. برای اطلاع از هزینه ها و شرایط دریافت اقامت دائم در این کشور پیشنهاد میکنیم با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 5. Mana Yeganeh گفته:

  با سلام و احترام
  لطف بفرمایید در ارتباط با دریافت اقامت باکو از طریق خرید ملک و هزینه های لازم و شرایط سنی توضیحاتی ارائه کنید.
  با سپاس

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.