اقامت از طریق تولد فرزند در کره جنوبی

اقامت از طریق تولد فرزند در کره جنوبی

اقامت از طریق تولد فرزند در کره جنوبی در هنگام مهاجرت به کره جنوبی 2018 و پس از گرفتن وکیل مهاجرت چگونه است ؟ شرایط اخذ اقامت کره جنوبی و شرایط تولد فرزند در کره جنوبی به چه صورت است ؟ قوانین مهاجرت توریستی به کره جنوبی تحصیل در کره جنوبی و یا کار در کره جنوبی و یا سرمایه گذاری در کره جنوبی و یا ازدواج در کره جنوبی و یا شرایط اقامت از طریق تولد فرزند در کره جنوبی چگونه است ؟

video اقامت از طریق تولد فرزند در کره جنوبی

درک این موضوع که آیا اخذ اقامت از طریق تولد فرزند در کره جنوبی فرزند اکتسابی است یا خیر خود کمک بزرگیست به افرادی که متقاضی اخذ اقامت از طریق تولد فرزند در کره جنوبی فرزند می باشد.

اینکه شما متقاضیان عزیز جهت این امر چه مدارکی نیاز دارید و اینکه مدارک خود را در چه بازه های زمانی و به کدام دفاتر حقوقی ارائه دهید تا اخذ اقامت کره جنوبی از طریق تولد فرزند میسر گردد میتواند موضوعات اصلی متن زیر باشد.
موسسه حقوقی ملک پور مفتخر است به متقاضیان اخذ مشاوره های حقوقی در باب اخذ اقامت از طریق تولد فرزند در کره جنوبی فرزند خدماتی را به طور مشاوره ای ارائه دهد .

مهاجرت از طریق تولد یکی از راههای اخذ اقامت در اکثر کشورها می باشد.با توجه به دو اصل مهاجرتی،اصل خون و اصل خاک، می توان نسبت مهاجر پذیر بودن یا نبودن آن کشور اطلاع پیدا کرد.معمولا اکثر کشورهای جهان از اصل خون تبعیت می کنند که این اصل نشان دهنده این است که آن کشور نسبت به ورود اتباع بیگانه و اعطای اقامت دائم به آنها مقاومت نشان داده و معمولا کارت اقامت دائم و یا تابعیت را برای اتباع بیگانه صادر نخواهد کرد.کشور کره جنوبی نیز از این اصل تبعیت می نماید.

تولد نوزاد در کره جنوبی منجر به اخذ اقامت دائم و صدور گذرنامه برای خود کودک خواهد شد،ولی این بدین معنا نیست که تولد نوزاد منجر به صدور کارت اقامت دائم برای والدین این کودک نیز بشود. قوانین تابعیتی کره جنوبی بیان میدارد که چنانچه هنگام تولد فرزند هر یک از پدر یا مادر دارای ملیت کره جنوبی باشند، کودک نیز به تیع آنها تابعیت کره جنوبی را اخذ می کند. ولی واژه «پدر» در اینجا به معنی پدری است که به طور رسمی و قانونی ازدواج کرده باشد. درنتیجه در صورتی که کودکی از یک مادر با ملیت خارجی و پدری با ملیت کره جنوبی که به طور رسمی و قانونی ازدواج نکرده اند متولد شود، فقط وقتی ملیت کره جنوبی به این کودک اعطا می شود که پدر از لحاظ قانونی کودک خود را به رسمیت بشناسد. در مقابل وقتی کودکی از یک مادر با ملیت کره جنوبی و پدری با ملیت خارجی متولد شود که رسماً ازدواج نکرده اند، خودبه خود تابعیت کره جنوبی به کودک اعطا می شود چراکه میان مادر کره جنوبی و فرزند متولد شده نسبت خونی وجود دارد پس در اینجا نتیجه میگیریم قوانین کره جنوبی از اصل خون که در بخشی اعطاء تابعیت و ملیت را بر پایه نسب خونی قرار می دهد تبعیت می کند.

تابعیت و اقامت دائم کره جنوبی را می توان از طریق تولد کودکی از پدر و مادر بدون تابعیت یا نا معلوم بودن کودک رها شده در قلمرو حاکمیت کره جنوبی نیز بدست آورد.
دولت کره جنوبی در کنار حمایت از اتباع خارجی ساکن در این کشور برای دوره های بارداری زنان خارجی حمایت های مالی نیز در نظر گرفته است.افراد متقاضی برای دریافت این کمک مالی که به مبلغ ۵۰۰٫۰۰۰ وون می باشد باید فرم های درخواست و پشتیبانی مالی را پر کنند و یک حساب بانکی افتتاح کنند و اسناد بانکی خود را به دولت کره جنوبی ارائه دهند.
افراد متقاضی خارجی برای اخذ این مبلغ و افتتاح حساب باید مدارک زیر را ارائه دهند:
۱- گذرنامه
۲- فرم ثبت نام خارجیان
۳- اسناد و تاییدیه بارداری از طرف بیمارستان
۴- فرم درخواست

اخذ اقامت کره جنوبی از طریق کودک:
۱- تولد کودکی که از پدر کره جنوبی و مادر خارجی: در چنین مواردی که تولد حاصل از یک ازدواج رسمی باشد نام خانوادگی پدر برای این کودک ثبت می شود.کودک متولد شده از این ازدواج به تبع پدر ویا اجداد پدری تابعیت کره جنوبی را اخذ خواهد نمود.در این موارد زن خارجی به تبع ازدواج و تولد فرزندش می تواند اقامت دائم کره جنوبی را دریافت کند.
۲- تولد کودک حاصل از زن تبعه کره جنوبی و مرد خارجی: در موارد تولد حاصل از ازدواج رسمی،کودک هم زمان با تولد خود شهروندی کره جنوبی را دریافت می کند، نام ین کودک در اسناد هویتی مادرش ثبت می شود. (در این موارد این کودک می تواند نام خانوادگی مادرش را داشته باشد یا اینکه نام خانوادگی پدرش) در موارد تولد حاصل از روابط غیررسمی نیز این کودک به محض تولد تابعیت مادر خود را اخذ مینماید.این کودک به تبع مادرش نام خانوادگی مادرش را دریافت می کند.پدر خارجی این کودک به تبع تولد این کودک می تواند اقامت دائم کره جنوبی را دریافت کند.
۳- تولد کودک حاصل از پدر و مادر خارجی: پس از تولد این کودک والدین باید گواهی تولد کودک را که توسط بیمارستان تایید و صادر شده به سفارت کشور مبدا خود ارائه دهند. ممکن است مدارک بیشتری نیاز باشد که بستگی به سفارت کشور مبدا دارد.به تبع تولد این کودک والدین می توانند پس از شناسنامه یا گواهی تولد توسط سفارت اقدام به اخذ پاسپورت بکنند.اگر والدین قصد دارند کارت اقامت دائم کره جنوبی را دیافت کنند باید پاسپورت کودک را به اداره مهاجرت محلی کره جنوبی ارائه دهند.

۴- تولد کودک خارج از روبط غیر رسمی ازدواج:
۱- پدر این کودک باید تولد فرزند خود را گزارش دهد تا نام خانوادگی اش و نام کودک در اسناد ثبت شود.
۲- اگر مادر کودک تولد فرزند را گزارش دهد نام کودک در یک پرونده خاص درج می شود و زمانی در اسناد پدرش ثبت خواهد شد که ابوت پدر کودک ثابت شده باشد.
۵- گزارش مکان تولد: والدین می توانند گزارش تولد فرزند خود را به دو روش ارائه دهند به این صورت که محل تولد کودک را مبدا قرار داده یا اینکه محل زندگی قبلی خود را که مبدا اصلی والدین می باشد بعنوان مبدا تولد قرار دهند.

اگر شما هم خواهان مهاجرت به کره جنوبی و همچنین اقامت از طریق تولد فرزند در کره جنوبی هستید وکلای مجرب ما در موسسه  حقوقی  MIE (همکار موسسه حقوقی و مهاجرتی ملک پور) در سراسر دنیا از جمله شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص اقامت از طریق تولد فرزند در کره جنوبی و یا راههای قانونی مهاجرت و در نهایت اخذ اقامت مشاوره رایگان دریافت نمایید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.