اقامت آلمان از طریق ازدواج

اقامت آلمان از طریق ازدواج

اقامت آلمان از طریق ازدواج و بررسی قوانین جدید ۲۰۱۸ اقامت آلمان از طریق ازدواج و مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج در آلمان  ، آیا اقامت آلمان از طریق ازدواج امکان پذیر است  ؟  اقامت آلمان از طریق ازدواج  چه شرایطی دارد ؟چگونه می توان تابعیت آلمان از طریق ازدواج در آلمان را  اخذ کرد ؟ بعد از چه مدت از طریق ازدواج در آلمان میتوان برای اقامت آلمان از طریق ازدواج اقدام کرد ؟ آیا بعد از اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج ،  اخذ تابعیت آلمان از طریق ازدواج میسر است ؟ چه شرایطی برای اقامت آلمان از طریق ازدواج در آلمان وجود دارد ؟ آیا اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج امر ساده ایست ؟ اقامت آلمان از چه طرقی امکان پذیر است ؟  این مقاله  در باب  اقامت آلمان از طریق ازدواج  نگارش شده است  و به بررسی شرایط اقامت آلمان از طریق ازدواج پاسخ می دهد .

بر اساس و اصل حقوق  بین الملل خصوصی در اکثر کشورها  تابعیت از طریق ازدواج از زن و مرد  انتقال می یابد .در  نظام حقوقی ایران تابعیت فقط از طرف مرد به زن منتقل می شود  و اگر فرد غیر ایرانی با زن ایرانی ازدواج نماید تابعیت ایران را اخذ  نموده و ازدواج با زن ایرانی دلیلی برای  کسب  تابعیت ایرانی فرد نمی شود اما در صورت ازدواج زن خارجی با مرد ایرانی زن خارجی تابعیت ایرانی به دست می آورد .

ازدواج همواره راهی برای کسب اقامت و بعد از سپری شدن مدت زمان اقامت  تابعیت شده و تفاوتی ندارد که شخص با زن یا مرد تبعه یا مقیم یک کشور ازدواج نماید  بنابراین  ازدواج یکی از راههای  اخذ اقامت و بعد از مدتی اخذ تابعیت می باشد . پروسه زمانی که فرد برای به دست آوردن اقامت باید سپری کند  وابسته به این است که شخص با فردی تبعه ازدواج کرده باشد یا با فردی که مقیم یک کشوراست.

audio اقامت آلمان از طریق ازدواج

این پروسه زمانی با ازدواج با تبعه کمتر از زمانی است که با مقیم باشد .پس  از ثبت ازدواج با زن یا مرد آلمانی و انجام کارهای قانونی و امور مربوطه فرد  میتواند اقامت کشور آلمان را درخواست نماید و فرم های مربوط به درخواست اخذ اقامت را پر نموده و مدارک مورد نیاز را  نیز ضمیمه نماید .

شخصی که برای ازدواج با فرد آلمانی  اقدام میکند نباید در ابتدای امر هیچگونه  منع قانونی برای ورود به کشور آلمان داشته باشد و  همچنین می تواند ویزای نامزدی آلمان را دریافت نموده و وارد کشورآلمان  شود .

برای بررسی مدارک و اخذ ویزای نامزدی آلمان  با وکلای مجرب تماس گرفته و

از راهنماییهای وکیل جهت پر کردن فرمها ی ازدواج و فرایند کار بهره ببرید .

فردی که تمایل به ازدواج با تبعه یا مقیم آلمان دارد باید درخواست  قانونی خود را برای اخذ ویزای نامزدی و ازدواج با شخص مورد نظر ارائه دهد و همینطور  مدارکی که بیانگر مجرد بودن شخص است حتمن  باید ضمیمه پرونده شود .

شخص متاهل به هیچ عنوان نمی تواند درخواست ویزای نامزدی یا ازدواج با با فرد مقیم یا تبعه آلمان را ارائه دهد . و در صورتی که فرد متاهل بوده و همسر وی فوت کرده باشد باید گواهی فوت همسر را داشته باشد و یا در صورت جدا شدن از همسر باید مدارک طلاق خود را داشته باشد .

همچنین فردی که با تبعه یا مقیم آلمان قصد ازدواج دارد باید بتواند مدارکی ارائه دهد که نشان دهنده  شناخت و علاقه کافی بین طرفین باشد  .که این مدارک میتواند شامل ارائه عکس و یا ایمیل های خصوصی و چیزهایی از این قبیل باشد که بیانگر این باشد که این ازدواج  واقعی است و نه صرفا ازدواجی سوری باشد برای اخذ اقامت و تابعیت آلمان .

از آنطرف هم شخصی که تبعه یا مقیم کشور آلمان  است باید پاسپورت و آدرس محل زندگی خود و مدارک مالی که نشانگر این است که می تواند محل اقامت و هزینه های همسر خود در آلمان  را پوشش دهد به اداره مهاجرت ارائه نماید .

در صورتی که شخص متقاضی ازدواج در آلمان  ورود قانونی به آلمان برای ازدواج نداشته باشد می تواند در یک کشور ثالث ازدواج بین المللی انجام دهد . بعد از اخذ این ویزای نامزدی و ازدواج اقامت آلمان را کسب کرده و بعد از گذشتن چند سال تبعه آلمان شود .

با اخذ اقامت آلمان فرد می تواند به راحتی در کل حوزه شنگن بدون نیاز به ویزا رفت و آمد داشته و یا اقامت داشته باشد  .  لازم به ذکر است موسسه حقوقی ملکپور هیچگونه خدماتی برای پیدا کردن همسر در آلمان برای متقاضی نداشته و صرفا شما را در باب اخذ ویزای ازدواج و راههای اخذ اقامت آلمان  و مهاجرت قانونی به آلمان یاری می کند .

 

ازدواج در آلمان در چه مراکزی امکان پذیر است ؟

 

(Standesamt) یکی از مراکزی است  که ازدواج در آن  انجام می­شود. بعد از شهرداری  می­توان در کلیسا نیز ازدواج کرد. البته  ازدواج در کلیسا، پس از ثبت ازدواج در اداره ثبت احوال انجام می­پذیرد.

چانچه میخواهید در آلمان ازدواج نمایید باید قصد ازدواج خود را به اداره ثبت احوال (Standesamt) محل سکونت خود اعلام کنید . برای اطلاع دادن به اداره ثبت  نیاز به مدارک مشخصی دارید: گواهی ثبت  ومحل سکونت (Meldebescheinigung) ، کارت شناسائی یا گذرنامه و گواهی ولادت (Geburtsurkunde). آیا با شریک زندگی خود فرزند مشترکی دارید؟ در این صورت باید مدارک فرزندان مشترک خود را نیز به همراه داشته باشید. کلیه مدارک باید به زبان آلمانی ترجمه گردیده و صحت  ترجمه مدارک  توسط  دفتراسناد رسمی تأیید شود. دفتر اسناد رسمی باید ترجمه­ها را گواهی , صحت آن را صادر کند.

پس از ازدواج در اداره ثبت احوال (Standesamt) متقاضی مدرک جدیدی دریافت خواهد کرد به نام سند ازدواج یا عقدنامه .در صورت تمایل، دفترچه مشخصات خانواده (Familienstammbuch) نیز صادر می­گردد که حاوی اطلاعاتی در باره خانواده متقاضی است.

اگر شما در کشور خود، ازدواج کرده­اید در اینصورت قطعاً مدرکی دریافت خواهید کرد که سند ازدواج یا عقدنامه خارجیِ شماست. متقاضی باید از اداره ثبت احوال (Standesamt) محل اقامت خود، خواستار تأیید این مدرک شود.

جشن عروسی

مردم اکثراً به مناسبت ازدواج خود، جشن بزرگی برگزار می­کنند که در آن عروس خیلی از اوقات، لباس سفید عروسی بر تن می­کند. بسیاری از زن و شوهرها حلقه ازدواج می­­خرند و هنگام ازدواج داماد حلقه خود را از عروس، و عروس حلقه خود را از داماد دریافت می­کند.
چنانچه ملاحظه فرمودید در این مقاله به بررسی شرایط اقامت آلمان از طریق ازدواج  پرداختیم . برای دریافت اقامت دائم در آلمان از طریق ازدواج بهتر است که با وکیل خبره و موسسات معتبر مشاوره گرفته و بعد از اطلاع از شرایط و مراحل و هزینه ها تصمیم  به انجام کار بگیرید . اخذ اقامت آلمان از طریق ویزای کار و اخذ ویزای تحصیلی  آلمان و یا ویزای سرمایه گذاری در آلمان قابل دسترس و انجام پذیر است . در صورت تمایل به مشاوره با ما در باب مهاجرت به اتریش و راههای مهاجرت به اتریش همچون تحصیل در اتریش ، کار در اتریش ، ثبت شرکت در اتریش میتوانید با دفتر مرکزی ما در وین  و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل بفرمایید .

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 پاسخ
 1. نسرین.و گفته:

  سلام و عرض ادب خدمت شما .
  خانمی ۵۲ ساله هستم که مدت ۸ سال است پاس ابی پناهندگی دارم .از همسرم حدود ۴ سال است که جدا شدم و سه فرزندم که دختر هستند(۲۲.۲۰ و ۱۵ ساله) با پدر زندگی میکنند .حدود سه سال است که یک با یک مرد المانی که ۵ سال از من کوچکتر است ازدواج کردم .ایشان کار دائم دارند و مخارج زندگی را تامین میکنند .من امتحان زبان و تست شهروندی را با نمره عالی پشت سر گذاشتم هیچ خلافی هم نکردم و همه چیز عادی هست.البته فرزند و همسر سابق پول از دولت میگیرند .فقط دختر بزرگم پاس المانی دارد چون دانشجو میباشد.
  با کمال تعجب جواب رد شهروندی از طریق ایمیل برایم آمد و نوشته اند بنا به دلایلی که بعدا با نامه دریافت میکنید دلایل بازگو میشود.باور کنید خیلی ناراحت و سرخورده شوم.چون چند ماه دیگر یک اوی بیلدونگ هم شروع میکنم و این برایم مثل یک شک بوده خواهش میکنم راهنمایی کنید که مشکل کجایت.
  با ارادت .

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب خدمت شما دوست گرامی
   پرونده شما نیاز به اخذ وکیل متخصص در این امر داشته بنابراین باید شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت اخذ مشاوره با دفتر وین از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 2. mie.editor2 گفته:

  سلام فراوان من خانمی هستم ۶۵ ساله که بااقایی ۶۵ساله ساکن المان دارای پاس المانی ازدواج غیابی نموده واکنون باویزای شنگن درالمان نزد ایشان هستم ایشان درحال حاضرازکمک دولتی استفاده میکند . مابه اداره مهاجرت جهت اقامت مراجعه نموده اظهارداشتند که ما نمی توانیم ویزای شنکن شمار به ویزای ازدواج تبدیل کرده ودرضمن شما باید به ایران برگشته واقدام به ویزای ازدواج نموده.لطفا ما را راهنمایی فر مایید باتشکر فراوان

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 3. شاهین گفته:

  سلام آقای ملک پور
  من تقریبا دو سال و نیم پیش وارد آلمان شدم و تقاضای پناهندگی کردم و بعد از یکسال در اولین اینترویو پذیرفته شدم و پاس آبی سه ساله گرفتم که تا سال ۲۰۲۰ اعتبار داره. ۶ماه پیش با یک خانوم آلمانی که کارمند دولت هست رسما ازدواج کردم،
  چه تغییری حالا در فرایند و زمان اخذ تابعیت آلمانی من به وجود آمده؟???
  ایا منطقی هست که برم و تقاضای پناهندگیمو پس بگیرم و اشتاتوسمو به ازدواج تغییر بدم؟ منظورم اینه که تاثیری تو گرفتن سریعتر و آسانتر پاس آلمانی داره؟
  من امتحان سوالات زندگی در آلمان رو با موفقیت گذروندم و کار فول سایت و مدرک زبان ب۱ دارم.
  راستش هر کی یه چیزی میگه و مورد اعتمادترین مرجعی که سراغ دارم شما هستین.

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 4. mie editor2 گفته:

  با سلام جناب آقای ملک پور، من دختر ۲۸ ساله ام میخوام اقامت بگیرم ولی هیچ گزینه ی سریع و راحت تری جز ازدواج نیست، چطور میشه کسی و پیدا کرد از المان که بخواد این کار انجام بده؟

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. در صورت داشتن موردی در این کشور می توانید از طریق ازدواج اقدام کنید. در غیر این صورت روش های دیگر می تواند جایگزین بهتری باشد. پیشنهاد می کنیم برای بررسی شرایط متناسب با رزومه خود با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ