اقامت آذربایجان و بررسی روش های اخذ آن

اقامت آذربایجان، مهاجرت به کشور آذربایجان و راه های اخد اقامت آذربایجان در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد. ما در این مقاله به طور خلاصه و علمی به بررسی مهمترین راه های اخذ اقامت آذربایجان می پردازیم تا شما عزیزان درانتخاب مسیر مهاجرتی خود با اطلاعات کافی قدم بردارید. در صورتی که پس از مطالعه این مقاله در خصوص اقامت آذربایجان همچنان برای شما عزیزان سوالات گسترده ای پیش آمد می توانید از طریق تماس با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش و انجام مشاوره رایگان اطلاعات خود را ارتقا دهید. با توجه به اینکه هریک از راه های اخذ اقامت آذربایجان دارای شرایطی است که کسب اطلاعات دقیق در مورد هر یک از آنها می تواند به افراد در رسیدن به اقامت آذربایجان کمک کند پیشنهاد می شود شما عزیزان مقاله پیش رو را با دقت مطالعه نمایید.

 • اقامت آذربایجان و شرایط عمومی آن
 • اقامت آذربایجان از طریق کار
 • اقامت آذربایجان از طریق تحصیل
 • اقامت آذربایجان از طریق سرمایه گذاری
 • اقامت آذربایجان از طریق ازدواج
 • اقامت آذربایجان و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • اقامت آذربایجان از طریق پناهندگی
 • اقامت آذربایجان برای هنرمندان و افراد فوق موفق
 • اقامت آذربایجان و ویزای کوتاه مدت آذربایجان
 • اقامت اسلواکی و هزینه های زندگی در اسلواکی
 • اقامت آذربایجان و اخذ تابعیت آذربایجان
اقامت آذربایجان 4 اقامت آذربایجان

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

اقامت آذربایجان و شرایط عمومی آن

آذربایجان کشوری است در منطقه قفقاز که از شمال و شمال غرب با روسیه و گرجستان، از جنوب با ایران و از غرب با ارمنستان هم مرز می باشد. این کشور در 30 اوت 1991 استقلال خود را از شوروی سابق پیش از فروپاشی شوروی اعلام کرد. علارغم اینکه 89 درصد جمعیت این کشور مسلمان هستند ولی در قانون اساسی این کشور دین خاصی به عنوان دین رسمی اعلام نشده و حکومت این کشور کاملا سکولار می باشد. پس از استقلال آذربایجان در سال 1991 این کشور به عضویت سازمان های مختلف جهانی در آمد از جمله این سازمان ها سازمان تجارت جهانی، صندوق بین المللی پول، بانک توسعه و بازسازی اروپا و بانک توسعه آسیا را می توان نام برد.

جمعیت کشور آذربایجان نزدیک به 10 میلیون نفر اعلام شده است که از این تعداد 91 درصد جمعیت آذربایجانی و مابقی از دیگر اقوام می باشد.

با توجه به قوانین مهاجرتی و اقامت در آذربایجان، افرادی که در طول مدت 5 سال به صورت متوالی در جمهوری آذربایجان سکونت داشته باشند در صورتی که به قوانین این کشور متعهد باشند و منبع درآمد مناسبی داشته باشند می توانند براساس قانون اساسی این کشور درخواست اقامت دائم دهند. این افراد در صورتی که پس از اخذ اقامت دائم به صورت مستمر در خاک آذربایجان حضور داشته باشند و جرم کیفری مرتکب نشده باشند و بدهی مالیاتی نداشته باشند و در جامعه این کشور به نوعی ادغام شوند و به زبان آذری کاملا مسلط باشند می توانند پس از 8 سال پاسپورت این کشور را اخذ نمایند. البته کشور آذربایجان تابعیت مضاعف را به رسمیت نشناخته و افراد باید از تابعیت قبلی خود انصراف دهند تا بتوانند تابعیت و پاسپورت این کشور را دریافت کنند.

ثبت شرکت در آذربایجان 3 اقامت آذربایجان

اقامت آذربایجان از طریق کار

یکی از متداول ترین روش های مهاجرت و اخذ اقامت در آذربایجان مانند دیگر کشورها اخذ ویزای کاری و مهاجرت کاری می باشد. با توجه به اینکه نرخ بیکاری در آذربایجان درحدود 5 درصد در سال 2018 اعلام شد، این نرخ اعلام شده نشان دهنده این است که شرایط کار در این کشور مناسب است و افراد متخصص می توانند وارد بازار کار آذربایجان شوند. مواردی که در ورود فرد به بازار کار در آذربایجان تاثیرگذار است مدرک تحصیلی، سابقه کار، مدرک زبان، شرایط جسمانی و فیزیکی فرد و وضعیت تأهل می باشد. علاوه بر این شرایط فرد باید پیشنهاد شغلی مناسب از سوی کارفرما یا شرکت معتبر داشته باشد. در صورت درج آگهی استخدام در این کشور از سوی کارفرما و عدم یافتن فرد مناسب از شهروندان آذربایجان برای یک سمت شغلی، کارفرما می تواند برای نیروی کار خارجی دعوتنامه ارسال کند.

کار در آذربایجان می تواند فرصت مناسبی برای افراد ایجاد کند تا به راحتی اقامت دائم خود را پس از 5 سال اخذ نماید البته اقامتی که در ابتدا برای فرد صادر می شود یک ساله و قابل تمدید می باشد.

روند تغییرات نرخ بیکاری در کشور آذربایجان، در طی سال های اخیر در نمودار زیر نمایش داده شده است.

اقامت آذربایجان اقامت آذربایجان

مهاجرت کاری به آذربایجان

اقامت آذربایجان از طریق تحصیل

تحصیل در آذربایجان یکی از راه های غیر مستقیم برای اخذ اقامت آذربایجان و مهاجرت به این کشور می باشد. توجه به این نکته الزامی می باشد که اقامت تحصیلی به اقامت دائم منجر نخواهد شد. برای تحقق این امر شخص باید پس از پایان تحصیل نوع اقامت خود را تغییر دهد. به عنوان مثال می تواند با یافتن کار پس از فارغ التحصیلی اقامت کاری آذربایجان را اخذ نماید. تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی برای دانشجویان بین المللی امکان پذیر می باشد.

 • تحصیل لیسانس در آذربایجان

  گذراندن دوره دبیرستان دانش آموزان را آماده می کند برای ورود به دانشگاه در مقطع لیسانس. مقطع لیسانس در آذربایجان 3 الی 4 سال می باشد که دوره لیسانس اغلب به زبان آذری می باشد ولی در برخی دانشگاه ها به زبان انگلیسی نیز برگزار می شود. برای ورورد به این مقطع فرد باید ترجمه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود را به همراه ریز نمرات ارائه دهد. اجازه کار دانشجویی در این مقطع 10 الی 20 ساعت در هفته می باشد.

 • تحصیل فوق لیسانس در آذربایجان

  تحصیل در مقطع ارشد در دنشگاه های آذربایجان برای افراد متقاضی این امکان را فراهم می کند که افراد بتوانند علاوه بر برخورداری از تحصیل به زبان انگلیسی از هزینه های مقرون به صرفه تحصیل نیز برخوردار شوند. برای اخذ پذیرش و گذراندن دوره ارشد نیاز است افراد مدرک زبان آیلتس 6.5 را ارائه دهند. دوره ارشد در این کشور دو ساله می باشد و برای اخذ پذیرش در این مقطع فرد باید آخرین مدرک تحصیلی خود را به همراه مدرک زبان ارائه دهد. دانشجویان در این مقطع اجازه 20 ساعت کار دانشجویی به صورت پاره وقت را دارند.

 • تحصیل دکتری در آذربایجان

  تحصیل در مقطع دکترا در آذربایجان مانند دیگر کشورها مستلزم ارائه رزومه علمی قوی می باشد. زومه نقش تعیین کننده ای در اخذ پذیرش در این مقطع دارد. البته ورود به دانشگاه های آذربایجان در مقطع دکترا مانند دیگر کشورها مستلزم اخذ تاییدیه از سوی استاد راهنما می باشد. در صورتی که رزومه علمی فرد از سوی استاد راهنما تایید شود وی می تواند برای اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور درخواست دهد.

  تحصیل در مقطع دکترا در جمهوری آذربایجان براساس سطح علمی فرد به دو صورت انجام می شود.

  • دکترای فلسفی
  • دکترای علمی

هزینه تحصیل در دانشگاه های آذربایجان بستگی به رشته و دانشگاه دارد و ممکن است متفاوت باشد. البته دانشگاه های دولتی و خصوصی هزینه های متفاوتی دارند. مثلا هزینه تحصیل در رشته های پزشکی و پیراپزشکی در حدود 4،500 تا 5،000 دلار در سال می باشد که البته هزینه های اولیه ثبت نام جدای از این هزینه ها است. هزینه تحصیل در رشته های فنی مهندسی در حدود 2،000 تا 3،500 دلار در سال می باشد.

تحصیل در آذربایجان

اقامت آذربایجان از طریق سرمایه گذاری

یکی از روش های اخذ اقامت آذربایجان با توجه به قوانین اقتصادی و تجاری این کشور که در سال های اخیر باعث رشد چشمگیر اقتصادی در این کشور شده است سرمایه گذاری در آذربایجان می باشد. سرمایه گذاری در آذربایجان در دو حالت خرید ملک و ثبت شرکت برای افراد متقاضی امکان پذیر است. برای ایجاد یک شرکت یا بیزینس فرد متقاضی باید طرح تجاری قابل توجهی ارائه دهد تا در صورت تایید به وی اجازه فعالیت تجاری داده شود. در صورت داشتن سرمایه کافی و مدارک مورد نیاز جهت ایجاد یک بیزینس مناسب می توانید اقامت آذربایجان را از طریق سرمایه گذاری کسب نمایید.

 • ثبت شرکت در آذربایجان

  ثبت شرکت در آذربایجان یکی از روش های مناسب و ساده در امر اخذ اقامت این کشور به حساب می آید. ساده سازی پروسه های ثبت شرکت و ایجاد بیزینس سیاستی است از سوی دولت آذربایجان برای جذب حداکثری سرمایه گذار در این کشور. این امر باعث شد تا آذربایجان در امر ثبت شرکت در سطح جهان در سال 2018 رتبه 18 را به خود اختصاص دهد. پروسه ثبت شرکت در آذربایجان در حال حاضر 3 روز به طول می انجامد.

  مراحل ثبت شرکت در آذربایجان به شرح زیر می باشد.

  • ارائه و تکمیل فرم های ثبت شرکت به صورت آنلاین
  • مشخص نمودن تعداد سهامداران شرکت البته بسته به نوع شرکت
  • انتخاب نام تجاری مناسب برای شرکت
  • مشخص نمودن آدرس و محل شرکت
  • تعیین اساسنامه شرکت
  • ارائه اسناد مالی شرکت
 • خرید اوراق قرضه در آذربایجان

  یکی دیگر از راه های مهاجرت به آذربایجان از طریق سرمایه گذاری خرید اوراق قرضه و سرمایه گذاری در بانک های این کشور می باشد. در برخی کشورها شرایط اخذ اقامت دائم و تابعیت به واسطه سرمایه گذاری در اوراق قرضه برای افرادمتقاضی امکان پذیر است این مورد نیز در کشور آذربایجان برای مهاجران پیش بینی شده است. حداقل مبلغ سرمایه گذاری در خرید اوراق قرضه صد هزار منات می باشد. زمانی که فرد اوراق قرضه را خریداری کرد یک اقامت 6 ماهه برای وی صادر می شود و پس از آن اقامت یک ساله به وی اعطا می شود.

 • خرید ملک در آذربایجان

  سرمایه گذاری در آذربایجان از طریق خرید ملک می تواند یکی دیگر از راه های اخذ اقامت این کشور به حساب آید. با توجه به رشد روز افزون اقتصاد در کشور آذربایجان و ورود مهاجران به این کشور جهت سرمایه گذاری و اخذ اقامت، این امر باعث شده برخی به فکر خرید ملک در این کشور باشند و به دلیل درخواست های بالا برای خرید ملک کشور آذربایجان شرایطی را برای افراد در نظر گرفته تا بتوانند ملکی در این کشور خریداری کنند این امر باعث شده میزان املاک متعلق به خارجی ها نسبت به سال های گذشته افزایش یابد. براساس قوانین آذربایجان اتباع کشورهای دیگر حق خرید زمین را ندارند و باید ملک مسکونی یا تجاری خریداری کنند. حداقل قیمت ملک در آذربایجان 100 هزار منات می باشد.

رشد اقتصادی و مصادره اموال دو شاخص مهم در بررسی استاندارد ها و امنیت سرمایه گذاری در یک کشور می باشد. این دو شاخص در نمودار های زیر نمایش داده شده اند.  درصد رشد اقتصادی در کشورهای دارای اقتصاد سالم، معمولا بیش از 2 درصد می باشد. کشور ها با توجه به شاخص مصادره اموال در 7 دسته بندی قرار می گیرند که عدد 7 بیان پرخطر ترین کشورها از لحاظ مصادره اموال خارجیان و تغییر رفتار دولت می باشد.

نمودار رشد اقتصادی در آذربایجان

اقامت آذربایجان 2 اقامت آذربایجان

نمودار مصادره اموال در آذربایجان

اقامت آذربایجان 3 اقامت آذربایجان

سرمایه گذاری در آذربایجان

اقامت آذربایجان از طریق ازدواج

یکی از راه های اخذ اقامت در آذربایجان ازدواج با اتباع این کشور می باشد. در صورتی که فردی با یکی از اتباع این کشور بر اساس قوانین موجود در این کشور ازدواج کند می تواند اقامت آذربایجان را اخذ نماید. لازم به ذکر است افرادی که قصد ازدواج با یکدیگر را دارند باید دلایلی ارائه دهند تا ثابت نمایند که قصد آنها جدی در امر ازدواج است و صرفا ازدواج بهانه ای برای اخذ اقامت آذربایجان نیست. برای نیل به اقامت آذربایجان از طریق ازدواج افراد متقاضی باید مدارکی را ارائه دهند که نشان دهنده جدیت و واقعی بودن ازدواج آنها باشد .قوانین ازدواج در اکثر کشورها به یک شکل می باشد. لازم به ذکر است که زمانی که فرد به واسطه ازدواج اقامت آذربایجان را اخذ نمود در صورتی که اقامت فرد تبدیل به اقامت دائم نشده باشد و افراد اقدام به طلاق نمایند اقامت فرد متقاضی لغو می شود و وی باید به کشور مبدا خود بازگردد.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد ازدواج با خارجی

video اقامت آذربایجان
اخذ تابعیت آذربایجان از طریق ازدواج

اقامت آذربایجان و اخذ تابعیت از طریق تولد

با توجه به اینکه قوانین اعطای تابعیت از طریق تولد در کشورهای مختلف من جمله آذربایجان وجود دارد، در ابتدا باید به بررسی دو اصل اساسی که در امر اعطای تابعیت از طریق تولد تاثیر دارد پرداخت، اصل خون و اصل خاک.

در مورد اصل خاک بیان شده در صورتی که فردی در خاک کشورهایی که این اصل را پذیرفته اند متولد شود می تواند با استناد به این اصل اقات دائم کشور مقصد را اخذ نماید.
اصل خون بدین معنی است که در صورتی که فردی در خاک کشوری که این اصل را پذیرفته متولد شود تابعیت و اقامت از والدین به وی منتقل می شود. با توجه به توضیحات ارائه شده باید توجه داشت که کشور آذربایجان نیز اصل خون را مبنای اعطای اقامت در نظر گرفته است چنانچه فردی از والدین خارجی در خاک آذربایجان متولد شود تابعیت و اقامت آذربایجان به وی اعطا نمی شود.

 • تابعیت و اقامت به کسانی اعطا می شود که والدین وی تابعیت آذربایجان را داشته باشند و یا یکی از آنها تابعیت این کشور را داشته باشد. در این صورت حتی اگر فرزند آنها در خارج از خاک این کشور متولد شود آذربایجانی به حساب می آید.

 • هر شخصی که از والدین نامعلوم در خاک آذربایجان متولد شده و یا اینکه فرزندی از پناهندگان متولد شود بدون توجه به تابعیت والدین به فرد متولد شده تابعیت آذربایجان اعطا می شود.

 • فردی که والدینش تابعیت آذربایجان را اخذ می نمایند در صورتی که سن وی کمتر از 14 سال باشد می تواند تابعیت و پاسپورت این کشور را اخذ نمایند.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد قواعد تولد

video اقامت آذربایجان
اخذ تابعیت جمهوری آذربایجان از طریق تولد

اقامت آذربایجان از طریق پناهندگی

 • موسسه حقوقی ملک پور در مورد مهاجرت از طریق پناهندگی هیچگونه خدماتی ارائه نمی دهد و ذکر مورد پناهندگی در این مقاله جهت اطلاع رسانی و ارتقا سطح اطلاعات مهاجرتی و حقوقی شما عزیزان می باشد.

پناهنده به شخصی گفته می شود که با توجه به شرایط بحرانی ای که در کشور مبدا خود با آنها روبروست به ناچار اقدام به مهاجرت و پناهنده شدن به کشور دیگری می نماید. این مشکلات شامل در خطر بودن فرد و خانواده وی به دلیل اعتقادات دینی، سیاسی و نژادی می باشد که این امر موجبات آسیب های روحی، مالی و جانی فراوان برای افراد می شود. بر اساس قانون اساسی آذربایجان، پناهنده می تواند زمانی که وارد این کشور شد درخواست پناهندگی خود را جهت بررسی و تایید به اداره امور پناهندگان آذربایجان ارائه نماید.

شرایط و حقوقی که کشور آذربایجان برای پناهندگان در نظر گرفته است شامل موارد ذیل است.

 • حق اسکان در اماکنی که دولت آذربایجان برای افراد نظر گرفته است.
 • امکان استفاده از وسایل نقیله عمومی به صورت رایگان
 • امکان استفاده از تحصیل رایگان برای کودکان و نوجوانان
 • ارائه خدمات درمانی رایگان برای افراد سالمند، بیمار و کم توان

لازم به ذکر است در صورتی که دلایل افراد از دید کشور آذربایجان قانع کننده نباشد و یا مشخص شود مواردی که فرد ذکر کرده کذب و دروغ است درخواست وی رد خواهد شد و در صورتی که با درخواست اافراد متقاضی پس از بررسی های نهایی موافقت شود اقامت موقت برای  افراد صادر می شود.

پناهندگی در آذربایجان

اقامت آذربایجان برای هنرمندان و افراد فوق موفق

با توجه به اینکه برخی کشورها ویزایی مخصوص هنرمندان و افراد موفق در نظر گرفته اند این نوع ویزا در کشور آذربایجان مورد بررسی قرار می گیرد. افراد متقاضی و هنرمندان و افراد موفق باید در نظر داشته باشند که جهت اخذ این نوع ویزا ارائه رزومه کاری و علمی می تواند در پروسه صدور ویزای آنها تاثیر بسزایی داشته باشد. از دید کشورهایی که این نوع ویزا را دارند شناخته بودن فرد در کشور مبدا خود و همچنین به نوعی چشمگیر بودن رزومه کاری، هنری و علمی افراد متقاضی می تواند در پروسه صدور ویزای آنها تاثیرگذار باشد. افرادی که به عنوان ورزشکار اقدام به اخذ این نوع ویزا می کنند باید رزومه ورزشی خیلی خوبی داشته باشند. مقام های ورزشی داخلی و بین المللی آنها مورد بررسی قرار می گیرد و همچنین مصاحبه های رسانه ای در سطح داخلی و بین المللی نیز باعث می شود فرد در سطح بین المللی شناخته شود. در صورتی که افراد به واسطه این نوع ویزا وارد کشور مقصد شوند به راحتی می توانند اقامت دائم خود و خانواده خود را دریافت نمایند. کشور آذربایجان در حال حاضر هبچگونه ویزایی ویژه هنرمندان و افراد موفق در نظر نگرفته است و ایرانی ها نمی توانند ویزا و اقامت این کشور را از این طریق دریافت نمایند.

اقامت آذربایجان ویزای کوتاه مدت آذربایجان

به موجب حکم رئیس جمهور آذربایجان در سال 2013 ویزای E_VISA معرفی شد. این نوع ویزای کوتاه مدت به صورت آنلاین درخواست داده می شود و به موجب این نوع ویزا اتباع کشورها در قالب سفر توریستی به مدت 90 روز اجازه ورود به آذربایجان را دارند و مدت زمان صدور ویزا نیز 30 روز می باشد. به موجب این نوع ویزا افراد می توانند از طرق مختلف هوایی، زمینی و دریایی وارد خاک آذربایجان شوند. نکته قابل توجه در رابطه با ویزای توریستی این است که شخص مجوز کار و تحصیل در آذربایجان را ندارد و این ویزا قابلیت تبدیل به انواع دیگر ویزا را ندارد. بنابراین جزء روش های مهاجرتی محسوب نمی گردد و تنها اهداف توریستی و برای سفر های کوتاه مدت صادر می گردد.

اقامت آذربایجان و هزینه های زندگی در آذربایجان

هزینه های زندگی و اقامت در آذربایجان با توجه به مقرون به صرفه بودن مورد توجه بسیاری افراد قرار گرفته است و بدین لحاظ این کشور مقصد مهاجرتی افراد مختلفی قرار گرفته است. البته هزینه های زندگی بستگی به سبک زندگی افراد دارد. ما در ذیل به بررسی برخی هزینه های پیش روی افراد می پردازیم.

اقلام ضروری هزینه
غذا در رستوران های ارزان 10 دلار
غذا برای دو نفر در رستوران های متوسط 40 دلار
نوشابه 0.33 لیتری 0.76 دلار
آب 0.33 لیتری 0.47 دلار
شیر 1 لیتری 1.54 دلار
برنج 1کیلوگرم 2.36 دلار
تخم مرغ 12 عدد 2.05 دلار
پنیر 1 کیلو گرم 5.96 دلار
گوشت قرمز 1 کیلو گرم 11.64 دلار
بلیط 1 طرفه (حمل ونقل محلی) 0.30 دلار
تاکسی 1 کیلومتر 0.60 دلار
بنزین 1 لیتر 0.93 دلار
اجاره ماهانه آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر باکو 500 دلار
اجاره ماهانه آپارتمان 1 خوابه در خارج شهر باکو 271 دلار

اقامت آذربایجان و اخذ تابعیت آذربایجان

هر یک از روش های ذکر شده در این مقاله می تواند جز روش های ایده آل مهاجرت و اخذ اقامت آذربایجان به حساب آید، در صورتی که افراد اشراف کامل نسبت به قوانین پیش روی خود داشته باشند. ما دراین مقاله سعی کردیم هر یک از روش های ذکر شده را به صورت تخصصی توضیح دهیم تا در باب اقامت آذربایجان به شما کمک شده باشد. با رعایت استاندارد های لازم مهاجرت و همچنین پیروی از قوانین این کشور افراد متقاضی می توانند در نهایت اقامت دائم این کشور را دریافت نمایند. به عنوان مثال افرادی که به واسطه ویزای تحصیلی وارد این کشور شده اند در صورتی که پس از فارغ التحصیل شدن بتوانند وارد بازار کار تمام وقت این کشور شوند و به صورت مرتب مالیات خود را پرداخت نمایند می توانند پس از 5 سال اقامت دائم خود را دریافت نمایند. همچنین پروسه ای که افراد بابت اخذ تابعیت و پاسپورت این کشور باید در نظر داشته باشند 7 الی 8 سال می باشد. البته برای اخذ پاسپورت این کشور افراد باید شرایط ذیل را نیز داشته باشند.

 • تسلط کامل به زبان آذربایجانی
 • حضور مستمر در آذربایجان به مدت 7 سال
 • انصراف و ابطال تابعیت قبلی
 • داشتن درآمد مکفی در این کشور که نشان دهنده تامین مالی خود و همراهان می باشد.
 • عدم ارتکاب جرم کیفری
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
اقامت آذربایجان و سخن پایانی

اقامت آذربایجان و شرایط اخذ اقامت و مهاجرت به این کشور در مقاله فوق به صورت تخصصی و علمی مورد بررسی قرار گرفته است. با توجه به موارد ذکر شده در باب اقامت آذربایجان و همچنین ذکر قوانین این کشور برای اخذ اقامت آذربایجان باید در نظر گرفت هر یک از این موارد دارای قوانین و مزایا و معایب خاص خود می باشد که ما سعی کردیم در این مقاله به صورت کامل خدمت متقاضیان عزیز شرح دهیم. در صورتی که شما عزیزان پس از مطالعه مقاله فوق همچنان سوالات بیشتری در زمینه راه های اخذ اقامت آذربایجان دارید می توانید با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE اتریش مراجعه نمایید و مشاوره کامل دریافت نمایید. همچنین با طرح پرسش خود در بخش دیدگاه ها می توانید در سریع ترین زمان ممکن پاسخ خود را دریابید.

law اقامت آذربایجان
8 پاسخ
 1. atilla asghari گفته:

  سلام .من اهل آذربایجان غربی هستم و میخوام در آذربایجان به کار سختمان سازی (بساز بفروش) مشغول باشم باید از چه راهی اقدام کنم آیا در آذربایجان به اتباع خارجی مجوز این کار داده میشه ؟ خیلی ممنون میشم اگه راهنمایی کنید .

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. کشور آذربایجان ویزایی برای این کار در نظر نگرفته ولی اگه از طریق سرمایه گذاری اقاما آذربایجان رو بتونید اخذ کنید می تونید برای این کار درخواست بدید. البته شاید خودتون رو بعنوان سازنده قبول نکنن و فقط بتونید تو این پروژه ها سرمایه گذاری کنید. البته از طریق شرکت در مزایده های بین المللی می تونید در صورت قبولی در این کشور پروژه ساختمانی انجام بدید.

   پاسخ
 2. Ahmad گفته:

  سلام.من هنرمند هنرهای بادکنکی هستم و در کار شکلسازی با بادکنک یا همونballoon twistingجزو بهترینهای ایران هستم.در تلویزیون برنامه داشتم و روزنامه همشهری هم با من مصاحبه داشته است.وضع مالی اصلا تعریفی نداره.چطوری میتونم به آذربایجان مهاجرت کنم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام. مهاجرت قانونی مستلزم صرف هزینه می باشد. . پاسخ به این موارد نیازمند داشتن اطلاعات جامع از شما می باشد. اطلاعاتی که ارائه داده اید جهت ارائه مشاوره به شما کافی نیست. با توجه به عدم اطلاع کافی از شرایط شما جهت کسب اطلاعات در این زمینه با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب.
   در حال حاضر بهای هر منات آذربایجان برابر با 24893.8 ریال ایران است.
   در صورت داشتن هرگونه سوالی در زمینه اخذ اقامت آذربایجان با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.

   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 3. سمیه گفته:

  سلام .من آذری هستم اهل میاندوآب . 36ساله با مدرک فوق لیسانس رشته کشاورزی هستم.میخوام برا ادامه تحصیل وکار و اقامت به کشور آذربایجان برم .لطفا راهنمایی کنید

  Rating: 4
  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rating: 4