اعزام دانشجو به دانمارک و بررسی شرایط آن

 • اعزام دانشجو به دانمارک و موسسه معتبر ام آی ای (ملک پور)
 • اعزام دانشجو به دانمارک و شرایط عمومی آن
 • اعزام دانش آموز به مدارس دانمارک
 • اعزام دانشجو به دانمارک در مقطع کارشناسی
 • اعزام دانشجو به دانمارک در مقطع کارشناسی ارشد
 • اعزام دانشجو به دانمارک در مقطع دکترا
 • اعزام دانشجو به دانمارک و بورسیه تحصیلی
 • اعزام دانشجو به دانمارک و دانشگاه های برتر دانمارک
 • اعزام دانشجو به دانمارک و مدارک لازم برای پذیرش
 • اعزام دانشجو به دانمارک و شرایط ویزای دانشجویی
 • اعزام دانشجو به دانمارک و بررسی وضعیت ویزای همراه
 • اعزام دانشجو به دانمارک و زمان اعزام دانشجو به دانمارک
 • اعزام دانشجو به دانمارک و هزینه های زندگی دانشجویی
 • اعزام دانشجو به دانمارک و وضعیت اقامت پس از تحصیل
اعزام دانشجو به دانمارک اعزام دانشجو به دانمارک

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

اعزام دانشجو به دانمارک و مقدمه ای بر آن

اعزام دانشجو به دانمارک ، تحصیل در دانمارک، مهاجرت به دانمارک و همچنین اخذ اقامت دانمارک از طریق تحصیل در این مقاله مورد بررسی و تحقیق علمی قرار می گیرد. در این مقاله سعی بر این است که کلیه شرایط و راه های اعزام دانشجو به دانمارک به صورت خلاصه و ساده در اختیار شما قرار بگیرد. دقت بفرمایید که اعزام دانشجو به دانمارک و اخذ ویزای این کشور پروسه ای حقوقی است و نیاز به دانش کافی در این زمینه دارد. شما می توانید سوالات خود را قسمت پایین همین مقاله مطرح بفرمایید تا کارشناسان ما در موسسه حقوقی ملک پور در اسرع وقت پاسخگوی سوالات شما باشند. هم چنین شما می توانید با تماس با کارشناسان ما در موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه MIE اتریش، از مشاوره رایگان تلفنی در خصوص مهاجرت تحصیلی به دانمارک بهره مند شوید.

مقاله مرتبط

بررسی مهاجرت تحصیلی به دانمارک

فایل تصویری موسسه ملک پور در رابطه با اعزام دانشجو به دانمارک

video اعزام دانشجو به دانمارک

اعزام دانشجو به دانمارک و موسسه معتبر ام آی ای (ملک پور)

اعزام دانشجو به دانمارک و تحصیل در دانمارک با تقاضای بسیار بالایی روبه رو است چرا که این کشور دارای دانشگاه های بسیار سطح بالا و سطح زندگی فوق العاده ای است و مردم دانمارک شاد ترین مردم جهان هستند. مؤسسه حقوقی ملک پور؛ همکار مؤسسه MIE اتریش؛ با بیش از پانزده سال تجربه موفق در زمینه اعزام دانشجو به دانمارک کلیه خدمات اعزام دانشجو به این کشور شامل پذیرش، ویزا، ویزای همراه دانمارک و … را ارائه می دهد. برای برخورداری از خدمات می توانید با کارشناسان مجرب ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید.

اعزام دانشجو به دانمارک و شرایط عمومی آن

کشور دانمارک در شمال اروپا واقع شده است و جزئی از اسکاندیناویا می باشد. سیستم آموزشی دانمارک برای ارتقای خلاقیت، نوآوری و تفکر انتقادی و تحلیلی طراحی شده است. در زمان تحصیل در دانمارک شما در یک محیط آموزشی همگام با استانداردهای روز دنیا آموزش خواهید دید. متخصصین فعال در صنایع در دانشگاه های دانمارک تدریس می کنند و امکان گذراندن دوران کارآموزی در شرکت های بین المللی مشهور در دانمارک فراهم می باشد.

اعزام دانشجو به دانمارک معمولا در ۴ مقطع اصلی انجام می پذیرد. مقاطع پیش از دانشگاه، مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا که در ادامه مقاله به تشریح هر مقطع خواهیم پرداخت.

طول دوره های لیسانس در این کشور ۴ ساله و فوق لیسانس یک ساله، یک و نیم ساله و دوساله می باشد. همچنین دوره های دکترا در این کشور بین ۳ سال تا پنج سال است. تحصیل در این کشور نیز در مقطع پیش از دانشگاه و همین طور مقطع لیسانس اغلب به زبان دانمارکی و در مقاطع فوق لیسانس و دکتری به زبان های انگلیسی و دانمارکی است. توجه داشته باشید که مدرک زبان دانمارکی و یا انگلیسی از مدارک لازم برای اخذ پذیرش در دانشگاه های این کشور است.

اعزام دانش آموزان به مدارس دانمارک

اعزام دانشجو به دانمارک در مقاطع تحصیلی مختلف متفاوت است. نظام آموزشی کشور دانمارک نیز مانند اکثر کشور های جهان در مقطع پیش از دانشگاه ۱۲ ساله است. کودکان از ۷ سالگی وارد دوره اصلی ۱۲ ساله خود می شوند. دقت بفرمایید که چنان چه پدر و مادر شخص متقاضی در مدارس دانمارک دارای اقامت قانونی در این کشور باشند متقاضی می تواند به صورت رایگان در مدارس دولتی کشور دانمارک تحصیل کند. اگر متقاضی بخواهد به صورت فردی و جدا از اقامت پدر و مادر به تحصیل در مدارس این کشور بپردازید باید مدارس خصوصی بین المللی و شبانه روزی را انتخاب کند که هزینه ای در حدود سالانه ۳۰ تا ۵۰ هزار یورو برای وی به همراه خواهد داشت که این هزینه شامل هزینه های اقامت و زندگی نیز می شود. در مدت تحصیل وی در مدارس دانمارک نیز پدر و مادر متقاضی می توانند از این کشور درخواست ویزای توریستی کنند که در اکثریت مواقع با ویزای آن ها موافقت خواهد شد.

اعزام دانشجو به دانمارک در مقطع کارشناسی

اعزام دانشجو به دانمارک در مقطع لیسانس به زبان انگلیسی بسیار محدود است. بیشتر کورس های ارایه شده در دانشگاه های این کشور در مقطع لیسانس به زبان دانمارکی هستند. نکته دیگر در این زمینه این است که پذیرش در مقطع لیسانس برای دانشجویان بین المللی معمولا با آزمون ورودی همراه است.

دو نوع مدرک لیسانس توسط موسسات آموزش عالی دانمارک ارائه می شود. مدرک لیسانس حرفه ای و مدرک لیسانس دانشگاهی. در مقطع لیسانس حرفه ای دانشجویان برای یه حرفه خاص آماده می شوند و این دوره ممکن است بین 3 تا 4 سال و نیم به طول انجامد. دانشجویان در انتهای دوره باید یک پروژه پایانی ارائه دهند و سپس می توانند مستقیما وارد بازار کار شوند.

دوره لیسانس دانشگاهی تقریبا سه سال به طول می انجامد و آموزش ها به صورت تحقیق محور می باشد. دانشجویان در پایان دوره باید پروژه پایانی ارائه دهند و سپس می توانند وارد بازار کار شوند و یا در مقاطع بالاتر تحصیلات خود را ادامه دهند.
شهریه برای دانشجویان خارجی در مقطع کارشناسی بین 6,000 تا 17,000 یورو متغیر است.

اعزام دانشجو به دانمارک در مقطع کارشناسی ارشد

اعزام دانشجو به دانمارک در مقطع ارشد به ۳ دسته از لحاظ طول دوره تقسیم می شود. این دوره ها شامل کارشناسی ارشد یک ساله ٬ یک و نیم ساله و دو ساله است. طول دوره بسته به رشته، دانشگاه و گرایش مورد نظر شما متفاوت است. هزینه های تحصیل برای دانشجویان غیر اروپایی بین ۵,۰۰۰ تا ۲۰,۰۰۰ یورو در سال بسته به رشته و دانشگاه متغیر است و برای دانشجویان اروپایی هزینه ای در بر ندارد. در این مقطع معمولا رشته هایی که به زبان انگلیسی ارائه می شوند بسیار بیشتر از مقطع کارشناسی است و متقاضی تحصیل در این مقطع به زبان انگلیسی می تواند رشته  مورد نظر خود را در میان رشته های ارایه شده در دانشگاه های مختلف به راحتی بیابد. برای تحصیل به زبان انگلیسی در این مقطع نیز بسته به دانشگاه و رشته نمره زبانی معادل ایلتس ۶.۵ تا ۷.۵ از شما درخواست خواهد شد.

تحصیل دکترا در دانمارک
تحصیل پزشکی در دانمارک
معرفی دانشگاه های دانمارک

اعزام دانشجو به دانمارک در مقطع دکترا

اعزام دانشجو به دانمارک در مقطع دکترا داری شرایط متفاوت نسبت به مقاطع دیگر است که به آن اشاره خواهیم نمود. نکته اول این است تحصیل در این مقطع به صورت انجام پروژه و تحقیقات است و معمولا خبری از کلاس درس نیست و شما در طول تحصیل در مقطع دکتری در یک تیم تحقیقاتی به سرپرستی استاد راهنما مشغول به انجام پروژه و تحقیقات هستید. نکته اصلی اینجاست که شما برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا در کشور دانمارک نیاز به یک استاد راهنما در رشته و زمینه مورد نظر در دانشگاه های دانمارک دارید. یافتن استاد راهنما در دانشگاه های دانمارک معمولا به دو صورت انجام می گیرد. در نوع اول شما باید از ابتدا استاد راهنمای خود را بیابید و سپس برای دانشگاه مورد نظر که استاد راهنما در آن مشغول است اقدام نمایید در این نوع از اقدام یکی از مدارکی که دانشگاه از شما طلب می نماید نامه استاد راهنما است. در نوع دوم که البته دپارتمان های کمی از دانشگاه های دانمارک به این صورت اقدام می کنند شما باید ابتدا به صورت آنلاین در سایت دانشگاه مورد نظر درخواست خود برای پذیرش را انجام دهید و سپس اگر کمیته مورد نظر در رشته شما با توجه به رزومه و مدارک، شما را پذیرفت تعدادی استاد در زمینه پروپوزال شما به شما معرفی خواهد نمود که به دنبال دانشجو هستند و در تیم تحقیقاتی خود جای خالی دارند. شما می توانید با در دست داشتن نامه قبولی کمیته دانشگاه به آنها مراجعه نموده و با آن ها وارد مذاکره شوید. دقت بفرمایید که کشور دانمارک به دلیل اینکه کشور ثروتمندی است هر ساله بودجه قابل قبولی را به دانشگاه های خود اختصاص می دهد، از این رو اخذ پذیرش دکترا در این کشور معمولا  با بورس و حقوق همراه است. نکته دیگر در خصوص اخذ پذیرش دکترا در دانشگاه های دانمارک این است که مقطع دکتری در این کشور مانند تعدادی از کشورهای دیگر شغل محسوب می شود به این معنی که دوره تحصیل شما در مقطع دکتری در دانشگاه های دانمارک جزو پروسه اقامت کاری شما محسوب می شود. هزینه های این دوره ها که معمولا برای شما به دلیل بورس کسر و رایگان می شود بین ۱,۵۰۰ تا ۱۷,۰۰۰ یورو (بسته به رشته و دانشگاه) در سال خواهد بود.

اعزام دانشجو به دانمارک و بورسیه تحصیلی

بورسیه تحصیلی در دانمارک نظیر سایر کشورهای اروپایی معمولا در مقطع دکتری به دانشجویان بین المللی اعطا می شود. بورسیه  های تحصیلی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد معمولا به دانشجویان اروپایی تعلق می گیرد و دانشجویان بین المللی خارج از اتحادیه اروپا باید رزومه تحصیلی درخشانی را جهت درخواست بورسیه تحصیلی ارائه کنند. در کنار ارائه رزومه تحصیلی ایده آل ارائه مدرک زبان دانمارکی در مقطع کارشناسی نیز اجباری می باشد. در مقطع فوق لیسانس می توان با ارائه مدرک زبان آیلتس نیز برای دریافت بورسیه اقدام کرد و مدرک زبان دانمارکی اجباری نیست. موسسه حقوقی ملک پور به متقاضیان دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد توصیه می کند که در ابتدا درخواست بورسیه نداشته باشند و پس از سپری شدن یک سال تحصیلی و ارائه عملکرد عالی در آن یک سال از دانشگاه خود درخواست بورسیه کنند. بورسیه تحصیلی دولتی دانمارک برای کمک به دانشجویان بین المللی سالیانه مبالغی را اختصاص می دهد که این بورسیه از طرف موسسات آموزش عالی دانمارک به دانشجو حایز شرایط اعطا می شود. این بورسیه ممکن است شامل تمام هزینه های تحصیل دانشجو شود و یا فقط درصدی از شهریه را پوشش دهد. شرایط دریافت این نوع بورسیه بسیار رقابتی است و دانشجویانی که مدرک زبان دانمارکی دارند در اولویت هستند.

اعزام دانشجو به دانمارک و دانشگاه های برتر دانمارک

یکی از موارد بسیار مهم در انتخاب کشور مقصد برای ادامه تحصیل میزان اعتبار دانشگاه ها از نظر علمی و رتبه است. به دو شکل می توان به بررسی این موضوع پرداخت؛ یکی اعتبار دانشگاه مورد نظر در جهان و دیگری اعتبار دانشگاه مورد نظر در ایران، که البته معمولا این دو رتبه بندی به یکدیگر نزدیک هستند. در ادامه این مقاله که توسط موسسه حقوقی ملک پور تهیه شده است، به بررسی وضعیت دانشگاه های دانمارک پرداخته شده است. وزارت علوم کشور ایران هر ساله لیستی از دانشگاه های مختلف خارجی مورد تایید این سازمان منتشر می کند که در آن به ارزیابی دانشگاه های خارج از کشور می پردازد. دقت بفرمایید که اگر می خواهید مدرک شما در ایران ارزیابی شود نام دانشگاه مورد نظر شما باید در لیست مذکور موجود باشد و در هنگام اعزام دانشجو به دانمارک این نکته باید مورد توجه قرار گیرد. در زیر می توانید آخرین لیست از دانشگاه های دانمارکی مورد تایید وزارت علوم ایران را ملاحظه بفرمایید.

گروه الف (ممتاز)

Aarhus Universitet (University of Aarhus)

Aarhus Universitet (University of Aarhus)

Danmarks Tekniske Universitet (Technical University of Denmark)

Kobenhavns Universitet (University of Copenhagen)

University of Southern Denmark

Aalborg Universitet (Aalborg University)

 Arkitektskolen i Åarhus (The Aarhus School Architecture)

گروه ب (خوب)

Danmarks Laererhojskole (Royal Danish School of Educational Sciences)

Det Kgl. Danske Kunstakademi (The Royal Danish Academy of Fine Arts)

Handelshøjskolen i Åarhus (The Aarhus School of Business and social sciences)

Handelshojskolen i Kobenhavns (Copenhagen Business School)

Den Kongelige Veterinaer OG Landbohoejskole (Royal Veterinary and Agricultural University)

Roskilde Universitet Center (Roskilde University)

Royal School of Library and Information Science

گروه ج (متوسط)

IT University of Copenhagen   صرفا تا مقطع کارشناسی ارشد مورد تایید می باشد.

VIA University college   صرفا تا مقطع کارشناسی ارشد مورد تایید می باشد.

بهترین دانشگاه های دانمارک از نظر رتبه جهانی در ادامه جهت اعزام دانشجو به دانمارک بررسی می شوند.

 • دانشگاه کپنهاگ

  این دانشگاه قدیمی که در سال ۱۴۷۹ در شهر کپنهاگ تاسیس شد در حال حاضر در رده بندی جهانی دارای رتبه ۷۹ است. این دانشگاه در حدود ۳۹ هزار دانشجو دارد که ۳,۵۰۰ نفر از آن ها دانشجویان خارجی هستند. زبان تحصیل در این دانشگاه دانمارکی، انگلیسی و آلمانی است. در این دانشگاه تقریبا تمامی رشته های روز دنیا ارائه می شود.

 • دانشگاه فنی دانمارک

  این دانشگاه نخستین دانشگاه پلی تکنیک کشور دانمارک است که حدود ۱۱ هزار دانشجو دارد و در سال ۲۰۱۹ در رتبه ۱۱۲ برترین دانشگاه های جهان قرار دارد. این دانشگاه در شهر Kongens در شمال کپنهاگ قرار دارد. رشته های این دانشگاه تنها شامل رشته های فنی و مهندسی است.

 • دانشگاه Aarhus

  این دانشگاه در سال ۱۹۲۸ تاسیس شد و توانست به سرعت به یکی از دانشگاه های مطرح اروپا تبدیل شود. این دانشگاه رشته های مختلفی را به زبان های دانمارکی و انگلیسی در مقاطع مختلف ارائه می دهد. این دانشگاه بزرگترین دانشگاه کشور دانمارک است که در حدود ۴۰ هزار دانشجو دارد. رتبه جهانی این دانشگاه نیز در سال ۲۰۱۹، ۱۴۱ گزارش شده است. ملکه مارگارت دوم نیز که در سال ۱۹۶۰ در این دانشگاه در رشته علوم سیاسی تحصیل می کرده است در حال حاضر عضو هیات علمی این دانشگاه است.

اعزام دانشجو به دانمارک و مدارک لازم برای پذیرش

اولین گام در اعزام دانشجو به دانمارک اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های دانمارک می باشد. برای اخذ پذیرش از دانشگاه های دانمارک به مدارک زیر نیاز خواهید داشت.

 • اسکن پاسپورت متقاضی
 • رزومه، که نشان دهنده کلیه فعالیت های شغلی و تحصیلی و... شما است.
 • ترجمه انگلیسی و یا دانمارکی (برخی دانشگاه ها آلمانی را هم می پذیرند) مدارک تحصیلی دیپلم، پیش دانشگاهی، لیسانس، فوق لیسانس برای دانشگاه ها
 • ترجمه کارنامه ۳ سال آخر تحصیلی برای پذیرش در مدارس بین المللی دانمارک
 • ترجمه ریز نمرات هر مقطع نیز مورد نیاز هست
 • توصیه نامه از اساتید مقطع قبلی و برای برخی رشته ها مانند مدیریت اجرایی، توصیه نامه از کارفرما مورد نیاز می باشد
 • انگیزه نامه، که معمولا در ۲ صفحه نوشته می شود و دلایل شخصی شما برای انتخاب کشور، دانشگاه، رشته و مقطع تحصیلی را نشان می دهد
 • پروپوزال برای مقطع دکتری، این مدرک که به صورت نوشتاری توسط خود شخص تهیه می شود نشان دهنده زمینه های کاری شخص متقاضی در زمینه ای که شخص در مقطع دکترا تمایل به تحقیق روی آن دارد می باشد.
 • مقالات و کنفرانس ها برای مقطع دکتری، این مدارک جزو الزامات پذیرش در مقطع دکتری نیست ولی کمک شایانی به پرونده شما خواهد کرد.
 • مدرک زبان، که با توجه به مقطع و رشته و گرایش متفاوت است و در قسمت های مربوط به هر مقطع به آن ها اشاره شد. توجه نمایید که با توجه به زبان تحصیل شما، مدرک زبان مختص به آن را نیاز خواهید داشت.

اعزام دانشجو به دانمارک و شرایط ویزای دانشجویی

با توجه به اینکه اکثر کشور های جهان در سال های اخیر صدور ویزا برای ایرانیان را سخت کرده اند ولی کشور دانمارک سختگیری زیادی برای ویزای ایرانیان ندارد و نکته جالب اینجاست که اگر شخص اصلی موفق به دریافت ویزای دانشجویی دانمارک شود، همسر و فرزندان وی نیز به تبع وی ویزا را دریافت خواهند نمود. نکته بسیار مثبت در اینجاست که همسر شخص دانشجو در دانمارک اجازه کار تمام وقت خواهد داشت. برای دریافت ویزای دانشجویی شما نیاز به پذیرش از یکی از دانشگاه های دانمارک دارید و مدارک دیگری نیز مانند فرم تکمیل شده سفارت، پرینت بانکی و…مورد نیاز می باشد. متخصصان و مشاوران موسسه حقوقی ملک پور در زمینه ویزای تحصیلی دانمارک و اعزام دانشجو به دانمارک دارای تجربه چندین ساله بوده و راهنمای شما در اخذ این نوع از ویزا خواهند بود.

اعزام دانشجو به دانمارک و بررسی وضعیت ویزای همراه

هر ساله تعداد بسیاری از دانشجویان بین المللی کشور دانمارک را جهت ادامه تحصیل انتخاب می کنند و از طریق اعزام دانشجو به دانمارک در این کشور مشغول به تحصیل می شوند. معمولا یکی از مهم ترین دغدغه های افراد متاهل در زمان تحصیل در یک کشور خارجی، امکان همراهی خانواده با آن ها و زندگی در کشور مقصد می باشد. در ادامه این نوشتار که توسط موسسه حقوقی ملک پور تهیه شده است به مبحث ویزای همراه می پردازیم. کپی برداری از این مطلب بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً مجاز نمی باشد. شخصی که بتواند از کشور دانمارک ویزای تحصیلی دریافت کند می تواند به طور همزمان برای ویزای همراه (همسر و فرزند) خود درخواست دهد. خوشبختانه کشور دانمارک به همسر دانشجویی که در این کشور تحصیل می کند اجازه کار تمام وقت می دهد. فرزند شخصی که اقامت تحصیلی در دانمارک را دارد می تواند در بهترین مدارس دولتی دانمارک تحصیل رایگان داشته باشد. همه این ها از عوامل بسیار مهم جهت اقدام خانواده ها برای مهاجرت تحصیلی به کشور دانمارک می باشد. امکان کار تمام وقت همسر و اجازه کار شخص دانشجو به صورت پاره وقت می تواند ازلحاظ کاهش هزینه ها بسیار سودمند باشد.

کار ضمن تحصیل در دانمارک
هزینه تحصیل و زندگی در دانمارک
اقامت پس از تحصیل در دانمارک

اعزام دانشجو به دانمارک و زمان اعزام دانشجو به دانمارک

دانشگاه های دانمارک نظیر بسیاری از دانشگاه های کشورهای اروپایی دو بار در سال در ماه های سپتامبر و ژانویه دانشجو می پذیرند. البته تعدادی از دانشگاه ها و در رشته های خاص فقط یک بار در سال و آن هم در سپتامبر دانشجو جذب می کنند. اگر متقاضی تحصیل در هر ترم ( سپتامبرو یا ژانویه) هستید باید بدانید که جهت اعزام دانشجو به دانمارک مدارک تحصیلی شما باید حداقل ۴ ماه قبل از شروع ترم برای اخذ پذیرش به دانشگاه مورد نظر ارسال شود. معمولا ارایه مدرک زبان دانمارکی و یا انگلیسی جهت اخذ پذیرش ضروری می باشد.

اعزام دانشجو به دانمارک و هزینه های زندگی دانشجویی

از جمله مباحثی که در زمان اعزام دانشجو به دانمارک مطرح می شود، هزینه های زندگی در دانمارک می باشد. هزینه های زندگی در دانمارک کاملا بستگی به سبک زندگی فرد دارد و می تواند بسیار متغیر باشد اما به صورت کلی در این نوشتار هزینه های یک زندگی متوسط  معمولی در نظر گرفته شده است. می توان گفت دانمارک جزو کشور های گران برای زندگی در دنیا است، که البته به همین میزان نیز درآمد ها و نرخ حقوق در این کشور بالاست. مهمترین هزینه برای یک دانشجو در خارج از کشور هزینه اسکان است که این هزینه ماهانه در کشور دانمارک و شهر کپنهاگ برای یک آپارتمان ۱ خوابه ۴۰ متری در حدود ۱۳۰۰ یورو در داخل شهر و حدود ۸۰۰ یورو در خارج از شهر است. البته دانشجویان می توانند یک اتاق از یک آپارتمان را در داخل شهر اجاره کنند که معمولا هزینه ای در حدود ۷۰۰ یورو برای آن ها به همراه خواهد داشت. هزینه های خورد و خوراک، رفت و آمد، بیمه، اینترنت و …  نیز برای یک شخص غیر سیگاری در حدود ماهیانه ۳۰۰ تا ۵۰۰ یورو است. به طور کلی می توان گفت هزینه های زندگی در کشور دانمارک و شهر کپنهاگ برای یک شخص دانشجوی مجرد در حدود ماهیانه ۱۰۰۰ یورو خواهد بود.

اعزام دانشجو به دانمارک و وضعیت اقامت پس از تحصیل

دانشجویان در هنگام تحصیل در دانمارک در تمام مقاطع تحصیلی اجازه کار قانونی به صورت پاره وقت دارند که می تواند بخشی از هزینه های آن ها را پوشش دهد. اما نکته مهم دیگر که در زمان اعزام دانشجو به دانمارک عنوان می شود، مبحث اقامت پس از پایان تحصیلات می باشد. پس از اتمام تحصیلات دانشجوی فارغ التحصیل شده از دانشگاه های دانمارک می تواند جهت دریافت کارت اقامت ۶ ماهه با اجازه کار تمام وقت اقدام نماید. داشتن دانش کافی در زبان دانمارکی جهت پیدا کردن کار ضروری می باشد. خوشبختانه شرایط کار پس از تحصیل در دانمارک برای متخصصان و فارغ التحصیلان دانشگاه بسیار مناسب می باشد. نرخ بیکاری در دانمارک پایین بوده و افراد واجد شرایط به راحتی جذب بازار کار این کشور می شوند. چنانچه شخص در این ۶ ماه موفق شود شغل مورد نظر را پیدا کرده و قرارداد کاری یک ساله با کارفرمای دانمارکی ببندد می تواند کارت اقامت یک ساله دریافت نماید. فردی که در دانمارک اقامت کاری دارد پس از ۵ سال کار و پرداخت مالیات می تواند برای دریافت کارت اقامت دائم اقدام نماید. دانشجوی فارغ التحصیل شده از دانشگاه های دانمارک همچنین می تواند پس از اتمام تحصیلات با ثبت شرکت در کشور دانمارک اقامت خود را تمدید نماید. با ثبت شرکت و کارآفرینی در دانمارک پس از ۵ سال کار و پرداخت مالیات می توان برای دریافت کارت اقامت دائم دانمارک درخواست داد.

پس از مشاهده ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، می توانید وکیل خود در امر مهاجرت باشید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
اعزام دانشجو به دانمارک و سخن پایانی

اعزام دانشجو به دانمارک یکی از راه های ورود به کشور دانمارک و نهایتا اخذ اقامت این کشور است. دانشگاه های کشور دانمارک به دلیل داشتن سطح بالای علمی و رتبه های جهانی بسیار خوب همواره یکی از انتخاب های دانشجویان بین المللی بوده اند. در بحث اعزام دانشجو به دانمارک نکته دیگری که حائز اهمیت می باشد، سطح بالای استانداردهای زندگی و رفاه اجتماعی می باشد و این امکان فراهم است که دانشجویان پس از پایان تحصیلات خود در کشور دانمارک به جستجوی کار پرداخته و اقامت کاری دانمارک را اخذ نمایند. بدین ترتیب شخص می تواند در یکی از بهترین کشورهای دنیا مقیم شود. دقت بفرمایید که مهاجرت و اعزام دانشجو به کشور های خارجی شامل پروسه ای حقوقی است که نیاز به مشورت با کارشناسان حرفه ای در این زمینه دارد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اعزام دانشجو به دانمارک، سوالات خود را در بخش دیدگاه های این مقاله مطرح نمایید تا همکاران ما در کوتاه ترین زمان پاسخگوی سوالات شما باشند و یا با مشاوران مجرب ما در موسسه حقوقی ملک پور؛ همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش تماس بگیرید تا از راهنمایی و مشاوره تلفنی رایگان در زمینه اعزام دانشجو به دانمارک بهره مند شوید.