اعزام دانشجو به آذربایجان

 • اعزام دانشجو به آذربایجان و موسسه معتبر MIE
 • اعزام دانشجو به آذربایجان و شرایط عمومی
 • اعزام دانش آموز به مدارس آذربایجان
 • اعزام دانشجو به آذربایجان در مقطع کارشناسی
 • اعزام دانشجو به آذربایجان در مقطع کارشناسی ارشد
 • اعزام دانشجو به آذربایجان در مقطع دکترا
 • اعزام دانشجو به آذربایجان و دانشگاه های برتر آذربایجان
 • اعزام دانشجو به آذربایجان و هزینه های تحصیل در آذربایجان
 • اعزام دانشجو به آذربایجان و هزینه های زندگی در آذربایجان
 • اعزام دانشجو به آذربایجان و بورسیه تحصیلی آذربایجان
 • اعزام دانشجو به آذربایجان و پذیرش تحصیلی
 • اعزام دانشجو به آذربایجان و ویزای تحصیلی
 • اعزام دانشجو به آذربایجان و زمان اعزام دانشجو به آذربایجان
اعزام دانشجو به آذربایجان اعزام دانشجو به آذربایجان

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

اعزام دانشجو به آذربایجان و مقدمه ای بر آن

اعزام دانشجو به آذربایجان در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. اعزام دانشجو به آذربایجان و کسب اقامت آن از طرق مختلفی انجام می گردد. ما مهم ترین و اصلی ترین نکات را به صورت ساده و خلاصه در مورد اعزام دانشجو به آذربایجان و تحصیل در آذربایجان  دریافت اقامت آذربایجان و ویزا تحصیلی آذربایجان در این مقاله توضیح داده شده است .این مقاله که توسط موسسه حقوقی ملک پور با همکاریی دفتر  MIE اتریش نگارش شده است به بررسی و تحقیق علمی اعزام دانشجو به آذربایجان  پرداخته است. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و مشاوره رایگان دریافت نمایید و یا میتوانید ویدیو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت  را تهیه نمایید و با تماشای آن بهترین مسیر خود را بیابید.

اعزام دانشجو به آذربایجان و موسسه معتبر MIE

اعزام دانشجو به آذربایجان امری است مهم که به قصد تحصیل و سپس اقامت صورت می گیرد که بهتر است از روشی صحیح و مطمئن صورت بگیرد که حداقل ریسک را داشته باشد موسسه حقوقی ملکپور همکار موسسه حقوقی MIE  اتریش  با بیش از 15 سال سابقه در امر مهاجرت و موفق ترین پرونده ها پاسخگو سوالات شما بوده و با ارایه مشاوره تخصصی توسط مشاورین حقوقی مجرب  از صفر تا صد مهاجرت همراه شما است تا شما را در اعزام دانشجو به آذربایجان و اخذ ویزا دانشجویی یاری می نماید.

تحصیل در آذربایجان

اعزام دانشجو به آذربایجان و شرایط عمومی

اعزام دانشجو به آذربایجان به این صورت است که با توجه پیشرفت سریع علمی و صنعتی آذربایجان مورد توجه دانشجویان اسیایی در حال توسعه واقع شده است. همچنین هزینه تحصیل  و زندگی ارزان در آذربایجان با کیفیت مناسب زندگی باعث مورد توجه واقع شدن این کشور برای اعزام دانشجو به آذربایجان شده است.  پایتخت آذربایجان شهر باکو است و زبان رسمی این کشور ترکی آذربایجانی است. اما بسیاری از مردم به زبان انگلیسی مسلط هستند و در آموزش های عالی در دانشگاه های بین المللی کلاس ها به زبان های انگلیسی، روسی ، آذری و ترکی برگزار می شود. از نظر نزدیکی به کشور ایران هم گزینه ی مناسبی برای تحصیل و مهاجرت به آذربایجان می باشد.

اعزام دانشجو به مدارس آذربایجان

اعزام دانش اموز به مدارس آذربایجان و آموزش و  تحصیل در آذربایجان در حالت عمومی شامل سه سطح می شود:  ابتدایی، متوسطه عمومی و آموزش متوسطه کامل در ادامه به صورت کلی به بررسی تمام مقاطع تحصیل در آذربایجان خواهیم پرداخت.

 • آموزش ابتدایی

  هدف از آموزش ابتدایی، توسعه توانایی کودکان در خواندن، نوشتن، محاسبه و کسب دانش اولیه در مورد جامعه و طبیعت، عناصر تفکر منطقی، زیبایی شناسی، سلیقه ی هنری و سایر خصوصیت ها است. اعزام دانش اموز به آذربایجان برای آموزش ابتدایی برای تحصیل در آذربایجان در شش سالگی شروع می شود و چهار کلاس اول را پوشش می دهد.

 • آموزش متوسطه عمومی

  اعزام دانش اموز در سطح تحصیلات متوسطه کامل، تحقق کامل دانش و توانایی دانش آموزان، آمادگی برای زندگی مستقل و انتخاب حرفه، شکل گیری یک موقعیت مدنی فعالانه از ارزش های انسانی ملی و جهانی، احترام به حقوق بشر و آزادی های اساسی، توانایی برقراری ارتباط در یک یا چند زبان خارجی و غیره ارائه خواهد شد. آموزش متوسطه کامل شامل تسلط کامل بر برنامه های آموزشی (برنامه درسی) در هر سه سطح است. تخصص در آموزش و پرورش در آموزش متوسطه کامل (انسان دوستانه، فنی، طبیعی و غیره) ارائه شده است.

  تحصیلات متوسطه کامل، که آخرین سطح تحصیلات متوسطه است، کلاس های یازدهم و هشتم را پوشش می دهد و مدارک ارزیابی نهایی دانش آموزان را در بر می گیرد. با توجه به نتایج گواهینامه، گواهینامه مربوط به تحصیلات دولتی به فارغ التحصیلان اعطا می شود. مدارک تحصیلی متوسطه کامل به عنوان پایه ای برای ادامه در نظر گرفته شده است.

 • آموزش ابتدایی و متوسطه حرفه ای

  با اعزام دانش اموز و تحصیل و آموزش ابتدایی حرفه ای و آموزش نیروی کار ماهر، در زمینه هنرهای مختلف و حرفه های گوناگون را براساس آموزش متوسطه عمومی مطابق با نیازهای جامعه و بازار کار فراهم می کند. اولین آموزش حرفه ای خاص بدون در نظر گرفتن مالکیت، در مؤسسات آموزشی حرفه ای، سازمان های مختلف، شرکت ها، بازار کار، آژانس های استخدامی و سازه های مؤسسات آموزشی در زمینه های مربوطه انجام می شود و نهایتا رتبه های حرفه ای به فارغ التحصیلان در تخصص های مربوطه اعطا می شود که شرایط خوبی برای اعزام دانش اموز به آذربایجان است . آموزش متوسطه حرفه ای عمدتا در ساختارهای مربوطه کالج ها و موسسات عالی آموزشی اجرا می شود و با اخذ درجه تحصیلات فوق لیسانس حرفه ای به پایان می رسد. کسانی که به مؤسسات آموزشی متوسطه از پایه متوسطه عمومی فراخوانده می شوند، همچنین دارای تحصیلات متوسطه می باشند.افرادی که مدارک مربوط به آموزش متوسطه حرفه ای حق عضویت در موسسات عالی تحصیلی را دارند که مبنای آموزش عالی در سطح تحصیلات بعدی است.

اعزام دانشجو به آذربایجان در مقطع کارشناسی

اعزام دانشجو به آذربایجان در سطح  کارشناسی، آموزش متخصصین در حوزه های مختلف بر اساس مشخصات گسترده انجام شود. فارغ التحصیلان مدرک لیسانس با مدرک لیسانس، بالاترین درجه حرفه ای را به خود اختصاص می دهند. محدوده فعالیت فارغ التحصیلان از رشته کارشناسی شامل تمام مناطق به استثنای تحقیقات علمی و فعالیت های آموزشی در موسسات آموزش عالی است.

اعزام دانشجو به آذربایجان در مقطع کارشناسی ارشد

اعزام دانشجو به آذربایجان در سطح  فوق لیسانس، متخصصین تحصیلات عالی دارای حق برخورداری از تحقیقات علمی و فعالیت های آموزشی در موسسات آموزش عالی در زمینه تخصصی هستند. آموزش در مدرک فوق لیسانس به پایان می رسد و با دفاع از پایان نامه فوق لیسانس و فارغ التحصیلان با موفقیت در دفاع از پایان نامه درجه تخصص علمی است.

اعزام دانشجو به آذربایجان در مقطع دکترا

اعزام دانشجو به آذربایجان در سطح دکترای تخصصی تحصیلی می باشد که کارکنان علمی و علمی-آموزشی را آماده می کند، مدارک تحصیلی در دکترای تخصصی بالاترین سطح آموزش و پرورش است.

درجه دکترا در جمهوری آذربایجان دو مرحله ای است و درجه علمی آن برا این اساس تعیین می شود:

 1. دکتر فلسفی؛
 2. دکتر علمی.

پذیرش خارجیان به دکترای تخصصی موسسات عالی آموزش و پرورش و سازمان های علمی بر اساس معاهدات بین المللی جمهوری آذربایجان، و همچنین بر مبنای بر اساس قرارداد پرداخت شده بین موسسات عالی آموزش عالی و خارجی برای اعزام دانشجو به آذربایجان اجرا می شود.

اعزام دانشجو به آذربایجان در سطح دکترای تخصصی تحصیلی می باشد که کارکنان علمی و علمی-آموزشی را آماده می کند، مدارک تحصیلی در دکترای تخصصی بالاترین سطح آموزش و پرورش است.

درجه دکترا در جمهوری آذربایجان دو مرحله ای است و درجه علمی آن برا این اساس تعیین می شود:

 1. دکتر فلسفی؛
 2. دکتر علمی.

پذیرش خارجیان به دکترای تخصصی موسسات عالی آموزش و پرورش و سازمان های علمی بر اساس معاهدات بین المللی جمهوری آذربایجان، و همچنین بر مبنای بر اساس قرارداد پرداخت شده بین موسسات عالی آموزش عالی و خارجی برای اعزام دانشجو به آذربایجان اجرا می شود.

اعزام دانشجو به آذربایجان و دانشگاه های برتر آذربایجان

اعزام دانشجو به آذربایجان و دانشگاه های برتر کشور جمهوری آذربایجان به ترتیب رتبه ی کشوری که توسط سازمان تحصیلات عالی کشور جمهوری آذربایجان مورد تایید قرار گرفته اند و همچنین شامل مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترای تخصصی می باشند برای اعزام دانشجو به آذربایجان در ذیل آمده اند.

1 Azerbaycan Dövlet Iqtisad Universiteti باکو
2 Xezer Universiteti باکو
3 ADA Universiteti باکو
4 Baki Muhendislik Universiteti خیردالان
5 Baki Dövlet Universiteti باکو
6 Azerbaycan Texniki Universiteti باکو
7 Azerbaycan Tibb Universiteti باکو
8 Azerbaycan Diller Universiteti باکو
9 Azerbaycan Dövlet Neft ve Senaye Universiteti باکو
10 Naxcivan Dövlet Universiteti نخجوان
11 M.V. Lomonosov adina Moskva Dövlet Universitetinin Baki باکو
12 Azerbaycan Dövlet Pedaqoji Universiteti باکو
13 Azerbaycan Texnologiya Universiteti باکو
14 Azerbaycan Dövlet Aqrar Universiteti باکو
15 Baki Ali Neft Mektebi باکو
16 Odlar Yurdu Universiteti باکو
17 Baki Biznes Universiteti باکو
18 Azerbaycan Memarliq ve Insaat Universiteti باکو
19 Gence Dövlet Universiteti باکو
20 Azerbaycan Universiteti باکو

اعزام دانشجو به آذربایجان هزینه کم تحصیل در آذربایجان در مقایسه با سایر کشورها، تحصیلات عالی را با قیمت بسیار مناسب دریافت کرد. مدارک تحصیلی از دانشگاه های کشور جمهوری آذربایجان در سراسر اروپا به رسمیت شناخته شده است، بنابراین برای کار در کشورهای اروپایی، نیازی نیست مستندات مربوط به تحصیلات عالی کشور جمهوری آذربایجان در کشورهای اروپایی تایید کرد.دو دانشگاه دولتی اقتصاد آذربایجان و دانشگاه معماری و ساختمان آذربایجان به صورت جهانی عضو سازمان همکاری های بین المللی دانشگاهی (IAU) می باشند  که بخشی از برنامه سازمان ملل می باشد.ولی رشته های پزشکی مورد تایید وزارت علوم نیست.

معرفی دانشگاه باکو

اعزام دانشجو به آذربایجان و هزینه های تحصیل در آذربایجان

اعزام دانشجو به آذربایجان نیازمند دانستن هزینه تحصیل در این کشور می باشد. این هزینه بسته به نوع دانشگاه و شهر دانشگاهی و همچنین دولتی و یا خصوصی بودن آن متغیر می باشد. به عنوان مثال، هزینه تحصیل در رشته پزشکی 4500 تا 5000 دلار است که هزینه ثبت نام جدا است . رشته های فنی  مهندسی نیز از 2000 دلار تا 3500 دلار است .

اعزام دانشجو به آذربایجان و هزینه های زندگی در آذربایجان

اعزام دانشجو به آذربایجان نیازمند دانستن میانگین هزینه زندگی در آذربایجان می باشد. به این منظور فاکتورهایی مانند اجاره خانه، خرید، سرگرمی، غذا، پوشاک و مواردی اینچنینی به منظور محاسبه میانگین هزینه های ماهیانه زندگی در یک کشور لحاظ می شوند. هزینه زندگی در آذربایجان به نسبت بسیاری از نقاط دیگر اروپا  مناسب است و در مقایسه با ایران 19% کمتر از ایران است و هزینه خوابگاه 49% کمتر از ایران است. به طور کلی هزینه زندگی با خوابگاه 100 تا 200 دلار ماهیانه است .

اعزام دانشجو به آذربایجان و بورسیه تحصیلی آذربایجان

اعزام دانشجو به آذربایجان و دریافت بورسیه تحصیلی آذربایجان شرایط مناسبی است که برای بعضی رشته ها و دانشگاه ها است و از جهت رشته و دانشگاه هایی که بورسیه میدهند محدویت وجود دارد همچنین این دانشگاه ها ممکن است فقط به زبان اذری یا روسی باشد که شخص مختار است بین انتخاب یکی از این دو زبان .ولی دریافت بورسیه امری نیست که به راحتی صورت بگیرد و دارای محدودیت هایی است ولی شخص علاقمند در صورت داشتن شرایط فرصت خوبی برایش فراهم است .اخذ بورسیه تحصیلی آذربایجان به 2 صورت است افرادی که از ابتدا شامل بورسیه تحصیلی میشوند و همه رشته ها و مقاطع تحصیلی در آذربایجان شامل بورسیه تحصیلی نمیشود . و دسته دوم شامل کسانی است که بورسیه تحصیلی را از ابتدا دریافت نکرده اند و حداقل 2 ترم از تحصیلات خود را در آذربایجان سپری کرده باشند و با کسب نمرات بالا و معدل بالا و حفظ کردن سطح نمرات میتوانند بورسیه را دریافت کنند.

بورسیه تحصیلی آذربایجان

اعزام دانشجو به آذربایجان و پذیرش تحصیلی

اعزام دانشجو  به آذربایجان  و تحصیل در آذربایجان ملزم به ارائه ی مدارکی می باشد، به احتمال زیاد دانش آموزان یک ویزای تک ورودی به مدت 30 روز مجاز خواهند بود و مجاز به درخواست یک مجوز اقامت موقت در آذربایجان می باشند.با اعزام داتشجو با آذربایجان و کارت شناسایی اقامت موقت دانشجویان را قادر می سازد تا بدون نیاز به گرفتن مجدد ویزا در خارج از آذربایجان سفر کنند.

اعزام دانشجو  به آذربایجان  و تحصیل در آذربایجان ملزم به ارائه ی مدارکی می باشد، به احتمال زیاد دانش آموزان یک ویزای تک ورودی به مدت 30 روز مجاز خواهند بود و مجاز به درخواست یک مجوز اقامت موقت در آذربایجان می باشند.با اعزام داتشجو با آذربایجان و کارت شناسایی اقامت موقت دانشجویان را قادر می سازد تا بدون نیاز به گرفتن مجدد ویزا در خارج از آذربایجان سفر کنند.

 • گذرنامه (باید حداقل 1 سال معتبر باشد)

 • دعوت نامه رسمی دانشگاه (2 کپی)

 • فرم درخواست ویزا تکمیل شده

 • دو عکس3x4cm، پس زمینه سفید

 • هزینه ویزا (200$)

پس از ورود به آذربایجان، دانشجویانی که اقدام برای ادامه تحصیل در آذربایجان کرده اند ، ویزای 30 روزه سفارت یا بخش ویزا از اداره کنسولگری وزارت امور خارجه در فرودگاه را تأمین خواهند کرد. سپس، پس از ارسال فرم ثبت نام لازم، دانشجویان بین المللی در فرآیند دریافت اقامت موقت از سرویس مهاجرت دولت کمک خواهند کرد.

در زیر مدارک مورد نیاز برای دریافت مجوز اقامت موقت برای اعزام  دانشجو به آذربایجان است:

 • دعوت نامه رسمی دانشگاه

 • پاسپورت - اصل و کپی (شامل صفحه ویزا)

 • دو عکس (3*4، پس زمینه قرمز)

 • گواهی بهداشتی پس از بررسی پزشکی دریافت می شود – اصلی و نباید بیش از 3 ماه تاریخ داشته باشند و باید در باکو صادر شوند.

 • هزینه مجوز

اعزام دانشجو به آذربایجان و ویزای تحصیلی آذربایجان

اعزام دانشجو به آذربایجان برای شهروندان خارجی در جمهوری آذربایجان، توسط “مقررات مربوط به تحصیل شهروندان خارجی در دانشگاه های آذربایجان و ارسال شهروندان جمهوری آذربایجان به تحصیل در خارج از کشور”  در تصمیم شماره 56 از تاریخ 06.01.2001 در کابینه وزرا تنظیم شده است. ویزا های دانشجویی 1 ساله است که هر سال نیاز به تمدید دارد .دانشجویان خازرجی برای اعزام به دانشجو به  آذربایجان باید برای ویزا اقدام کنند .هزینه ویزاهای کوتاه مدت 100 دلار و هزینه ویزاهای بلند مدت 200 دلار است. ویزا برای مقطع کارشناسی 4 ساله ، برای مقطع کارشناسی ارشد 2 ساله و یراس دکترا 3 ساله است . 

مدارک لازم جهت اخذ ویزا دانشجویی :

 • فرم درخواست ویزا

 • عکس پاسپورتی

 • کپی از پاسپورت

 • هزینه سفارت

اعزام دانشجو به آذربایجان و زمان اعزام دانشجو به آذربایجان

اعزام دانشجو به آذربایجان و تحصیل در این کشور دارای دو موعد زمانی در سال می باشد که در این دوره ها دانشجویان دانشگاه های این کشور مشغول به آمورش می شوند.طبق اعلام وزارت تحصیل جمهوری آذربایجان سال تحصیلی در قالب دو ترم تحصیلی (مشابه تقویم تحصیلی دانشگاه‌های ایران) برگزار می‌شود. متقاضیان تحصیل در این کشور به خصوص دانشجویان برای شروع نیاز دارند تا مدتی زودتر از شروع تحصیل  زود تر وارد این کشور شده و شرایط اقامتی و اسکان خود را فراهم کنند.    

اعزام دانشجو به آذربایجان و نتیجه گیری

اعزام دانشجو به آذربایجان دانشگاه های این کشور یک گزینه ی مناسب برای اعزام دانشجو به آذربایجان می باشد. این کشور یکی از معدود کشورهایی است که هر فردی می تواند یک مدرک اروپایی با حداقل بودجه مالی دریافت کند. تبدیل شدن به بخشی از جامعه دانشجویی در آذربایجان، قرار دادن یک پایه محکم برای آینده حرفه ای موفق است. با توجه به نرخ بیکاری در کشور آذربایجان که طبق آمار اعلام شده در سال ۲۰۱۸ نزدیک به ۶٪ می باشد ، برای افرادی که اقدام به اعزام دانشجو به آذربایجان کرده باشند ، آینده ای درخشان پیش بینی می شود. نرخ تورم در کشور آذربایجان ۲.۳٪ می باشد و با توجه به این که آذربایجان عضو سازمان تجارت جهانی است ، پس بازار کار در این کشور برای افرادی که اعزام دانشجو به آذربایجان داشته اند مناسب است. نکات مربوط به اعزام دانشجو به آذربایجان و دانشگاه های معتبر ان و شرایط اخذ پذیرش و ویزا بیان شده است و امیدواریم به سوالات شما در باب اعزام دانشجو به ادربایجان پاسخ داده باشیم جهت اخذ اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین تخصصی ما در موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسهMIE اتریش تماس حاصل فرموده و مشاوره رایگان دریافت کنید یا در قسمت دیدگاه نطرات و پرسش های خود را بیان کنید و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان پاسخ خود را دریافت کنید تا شما را در این امر مهم اعزام دانشجو به آذربایجان و اخذ اقامت یاری نمایند .